ALGEMEEN WEEKBLAD Gedempte Oude Gracht 63. Telefoon 141. HAARLEM. HAARLEMSCHE BANKVEREENIGING UITGAAN. CINEMA PALACE 13e Jaargang Losse nummers 10 cents. ZATERDAG 15 FEBRUARI 1919 No 7. Het Bloemendoilseh (MblmL Prijs per jaar Prijs per nummer 10 cents. Uitgave der N. Vennootschap „HET MIDDEN". - Kantoor voor redactie en administratie: K. Advertentiën 25 cents per regel; bij contract belangrijke korting. BLOEMENDAAL. Bloemendaalschew eg 113. Ge3tort Kapitaal f 4,050.000, Reserve ca. f 850.000. Rekening-Courant met Rentevergoeding. Giroverkeer, Circulaire Cheques. Binnenlandsche Credietbrieven. Credieten. Neemt gelden A deposito op nader overeen te komen voorwaarden. LOKET-KLUIZEN. Dit nummer bestaat uit vier bladzijden. Wie helpt? Aan een oppassend ijverig man, die o.a. ook voor ons werkzaamheden verricht, heeft men zijn fiets ontstolen. Voor de uitoefening- van zijn beroep is die fiets onmisbaar. Het rijwiel, intusschen door den dief reeds verkocht, is voor f30 te rug te koopen Dit is echter een heele som. Willen wij met elkaar hem helpen? Lezeressen, lezers, wie uwer helpt mee? Wie uwer sluit een briefje van een rijks daalder of een gulden dadelijk na het lezen hiervan in een envelop en zendt die naar het Kantoor van ons blad De ingekomen bijdragen worden in ons blad opgegeven. In dank ontvingen wij van B.W. f2.50; H. f 1.—S. f 1. N. f 1.—. de K. f 1.— en N.N. f2.60, Mevr. v. D. f2.50; van P. W. f 2.50 van N. N. te Santpoort f 2,50, van K. f 1, v. M. A. f 3, te zamen dus f 20,50. Komt, lezeressen en lezers, helpt ons ook deze f 9,50, die nog te kort zijn, voor den man bijeenbrengen. Hij verdient het. GEMEENTERAAD. Vergadering van Vrijdag 14 T'ebruari. De Gemeenteraad vergaderde hedenmid dag in openbare zitting onder voorzitter schap van den Burgemeester. Jhr. A. Bas Backer. Afwezig de wethouder A. Koolhoven en het lid J. G. van Kessel. Geen Zeeweg. De verslaggever iieeft op de agenda nog altijd geen Zeeweg gevonden. Deze schijnt dus nog altijd in zijn papieren stadium te verkeeren en dit hoewei de werkloosheid, die door zijn aanleg immers mede zou be streden worden, zich intusschen ook in de Gemeente zelf heeft doen gevoeien, waar men zich nu verplicht ziet een aantal lieden turf te laten klein kloppen en kolengruis te laten uitzoeken om niet alles alleen op 't Steuncomité te laten aankomen. De schuld moet te Zandvoort te zoeken zijn, naar ge zegd wordt. Zoo dit juist moet heeten, is 't onaangenaam voor B. en W. van Bloemen- daal, die al haast aan de uitbesteding toe waren geweest, 't Blijft een verdrietige zaak en dit is zeker, dat de weg van Bloe mendaal naar Zandvoort, zoo hij er ooit komt, in één adem zal moeten worden ge noemd met Keulen en Aken, die immers ook niet in één dag werden gebouwd. Geen groene zeep. Adres van dezelfde, houdende verzoek om een einde te maken aan den onhoudba- ren toestand van de ter plaatse niet-ver- krijgbaarheid van groene zeep. B. en W. stellen voor, adressant te be richten, dat er geen groene zeep meer te distribueeren is, doch dat waarschijnlijk een kleine hoeveelheid harde kali-zeep in dis tributie zal worden gebracht. Dienovereenkomstig wordt besloten. Een adres der Republikeinsche Partij. Met eenige huivering moet door dezen Raad, die zich zeer onlangs nog zoo geest driftig voor de Monarchie verklaarde, een adres zijn In ontvangst genomen van de Republikeinsche Partij. Toch lag het stuk, behoorlijk gezegeld en niet eens op een rood papier, heel bedaard tusschen de an dere stukken. Adressant, zijnde liet Bestuur der Republikeinsche Partij, gevestigd te De venter, vestigt er de aandacht op, dat door den Burgemeester van Amsterdam is ver klaard, dat hij den Hoofdcommissaris van Politie last heeft gegeven, bij sollicitatiën de vraag betreffende de godsdienstige ge zindheid tc schrappen. Adressant neemt dc vrijheid in overweging te geven ook in deze Gemeente aan alle hoofden van dienst op te dragen bij benoemingen slechts op ge schiktheid te letten en godsdienstige ge zindheid van sollicitanten buiten beschou wing te laten. Adressant verzoekt om me- dedecling of reeds in dien geest wordt ge handeld resp. of en in hoeverre het voor nemen bestaat, aan bovenstaanden wenk gevolg te geven. Op voorstel van B. en W. wordt het adres voor kennisgeving aangenomen. De boeken van den gemeente-ontvanger. Ontheffing van bepalingen der Bouwver ordening. FT en W. stellen voor, gunstig te bese'.i.k- ken op een verzoek van A. W. M. Mensing om ontheifing van het bepaalde bij art. lUtos ten behoeve van den bouw van een garage met biljartkamer en een steenen schuurtje aan den Van Lennepweg. Aldus wordt besloten. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken op een verzoek van J. M. B. van Vlij men tot liet mogen aanbrengen van een brandvrij rieten dak op de te verbouwen villa „Rooswijk" aan den Ter Hoifsteede- weg te Overveen. De heeien Laan, De Roo en Bornwater breken een lans voor den adressant, door wiens verbouwingsplannen het foei-leelijke huis, dat thans den weg ontsiert, zal gea- doniseerd worden. De Burgemeester, die voor zijne rekening de gewaagde stelling neemt, dat een Raad er geen schoonheids begrippen op na kan houden, beweert, dat t<? schoonheids-argument niets met de vei ligheid heeft te maken, en constateert, dat, al ontkent adressant, de mogelijkheid van het aanbrengen van een pannendak,' dit volgens uitspraak van den gemeente architect zeer wel is aan te brengen. Conform het prae-advies van B. en W. wordt afwijzend beschikt. In principe wordt besloten om in het vervolg niet meer strikt de hand te houden aan de letter van het betrekkelijke artikel der Bouwverordening, doch elk geval afzonderlijk te beschouwen. B. en W. stellen voor gunstig te beschik ken op een verzoek van P. Lameris Wzn. tot ontheffing van het bepaalde bij art. lOWs ten behoeve van een perceel aan den Aerdenhoutsweg. Aldus wordt besloten. Huis verhuurd. in behandeling komt een voorstel van B. en W. om voor den tijd van één jaar te verhuren aan J. A. H. de Haas tegen den huurprijs van 600,een thans door hem in huur bezeten huis met stal, onder bepa ling dat alle noodzakelijke reparaties en vernieuwingen aan deze gebouwen worden aangebracht, voor rekening van den huur der. De lieer De Roo meent, dat het nu tijd is om te zorgen voor woning van den politie-agcnt Ronner en den gemeente-bode Heitlager. Ook vindt spr. de huur vee! te laag voor den tegenwoordigen tijd. Den lieer Laan vindt het, nadat de Voor zitter heeft opgemerkt, dat we in een over gangstijdperk leven, voorzichtiger het huis slechts voor" een half jaar te verhuren. Hiertoe wordt besloten. Toezicht op vreemdelingen. Vermoedelijk van hoogerhand geïnspi reerd, stellen B. en W. voor, vast te stellen eene verordening tot aanvulling der Alge- meene Politie-verordening met een artikel, waarin aan logementhouders, herbergiers, houders van slaapsteden en in het alge meen allen, die er hun verblijf (bedoeld is natuurlijkbedrijf) van maken, aan perso nen nachtverblijf te verschaffen, de verplich ting wordt opgelegd, dagelijks vóór des morgens 9 uur bij liet Hoofd der Politie in te leveren eene door hen onderteekendc riachtlijst, houdende opgave van alle perso nen, die, na 8 uur in den voormiddag van den vorigen dag, tot het houden van nacht- vei blijf te hunnent zijn aangekomen. Na latigheid wordt gestraft met boete van ten hoogste 3, De verordening werd vastgesteld nadat het maximum der boete van ƒ3,op 10, was gebracht. Directies van Tooneelgezelsehappen, Bioscope-Theaters e d. kunnen de aan dacht op hare inrichtingen vestigen door geregelde publicatie in deze rubriek. Do bijzondere voorwaarden worden op aanvraag gaarne medegedeeld. DE ADMINISTRATIE. Oroote Houtstraat 113 Haarlem. PROGRAMMA van 14 tot 20 FEBRUARI. 1. Hoe in Amerika het land bebouwd wordt, interessante natuuropname. 2. DE WITTE EN DE BRUINE BEER. Gespeeld door HAM en BUD. 3. DE RUWE DIAMANT. Sensationeel verhaal in 5 aideelingen. In de lioofdrol de gevierde artist WILLIAM RUUSSEL. 4. Optreden van den weibekenden Humorist BART ELFEulNK. P A U Z JS. 5. DE SCHOONB WELDINE. Amerifcaausche Klucht in 2 afdeehngen. Geen nachtarbeid voor bakkers. Aan de orde is een voorstel van B. en W. om vast te stellen eene verordening tot het tegengaan van nachtarbeid in de gemeente Bloemendaal. Deze verordening luidt, in ontwerp, aldus: Art. 1. Voor de toepassing dezer ver ordening worden verstaan: a. onder brood-, koek- of suikcrbakkcrij v alle open of besloten ruimten, behooren- de tot eene inrichting, waar ten behoeve van eene onderneming, brood, koek, ban ket of suikerwerken worden gebakken of bereid, met uitzondering van die ruimten, waar nimmer met de brood-, koek-, banket- of .suikerwerkenbereiding verband houdende werkzaamheden wor den verricht; b. onder brood-, koek-, banket- of suiker werken,'winkelalifc voor Tiet publiek toegankelijke plaatsen, waar brood, koek, banket of suikerwerken worden verkocht en afgeleverd voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop; c. onder bakkersarbcidalle werkzaamhe den, verricht in eene brood-, koek-, ban ket- of suikerwerkenbakkerij, met uit zondering van die, welke dienen tot herstelling van ovens of werktuigen, of tot herstelling of onderhoud van gebou wen. Art. 2. Behoudens het bepaalde in art. 4 is het verboden bakkersarbeid te verrich ten tusschen negen uur des avonds en zes uur van den daaropvolgenden dag. A r t. 3. Het is verboden langs de open bare straat brood, koek, banket of suiker werken te vervoeren vóór des voormiddags 10 uur. Van dit verbod is uitgezonderd het ver voer in afzonderlijk en gesloten pakket van ten hoogste 5 K.G. door of vanwege den dienst der posterijen of van een spoor- of tr; mweg-maatschappij, rechtstreeks naar de woning van den verbruiker, alsmede het medebrengen van brood, koek, banket of suikerwerken door den verbruiker of één van diens huisgenooten uit eene brood-, k< ek-, banket- of suikerbakkerij of winkel. Onder huisgenooten van den verbruiker worden voor dc toepassing van dit artikel verstaan a. diens kinderen; en i. dienstboden en andere personen, die ge regeld huiselijke diensten bij den ver bruiker verrichten, beide groepen ook al wonen zij niet bij den verbruiker in. Art. 4. Het verbod van brood-, koek-, banket- of suikerwerken-bakkersarbeid cldt niet gedurende het tijdvak van twee ui.r tot zes uur des morgens op den Zater- di g, op den Woensdag, voorafgaande aan den Hemelvaartsdag, op den 24 December en op den 31 December. Het verbod van koek-, banket- of suiker werken-bakkersarbeid geldt bovendien niet voor het tijdvak van twee uur tot zes uur des morgens op den 2. 3, 4 en 5 December, De Voorzitter opent te 2 uur de vergade ring, heet Jhr. mr. P. Teding van Berkhout, wien hij met zijn herstel geluk wenscht, welkom en stelt aan de orde de behande ling" der ingekom en Stukken. Missive van het Provinciaal Bestuur met verzoek tot liet aanbrengen van eene wij ziging in de begrooting voor den dienst 1919. Aan liet verzoek zal worden voldaan. De leergierigheid der Bloemendaalsche jeugd. Jaarverslag der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Het verslag brengt in herinnering, het overlijden van liet oudste lid der Commissie, den heer W. J. de Wild. Aan zijne adviezen werd liooge waarde gehecht en de Commissie acht zijn heen gaan een gevoelig verlies. Overigens kwam in de samenstelling der Commissie geen verandering. Tot hare groote voldoening mag de Commissie constateeren, dat in 1918 geen enkel geval van onwettig schoolver zuim is voorgekomen. Het verslag wordt voor kennisgeving aangenomen. Verbetering van den Brederodeweg. Adres van het Bestuur der afdeeling Santpoort-Bloemendaal der S. D. A. P., hou dende verzoek tot verbetering van den toe stand van den Brederodeweg. B. en W. stellen voor. adressant te. be richten, dat aan het verzoek voor zooveel mogelijk, zal worden tegemoet gekomen. Conform liet prae-advi'es van B. en W. wordt besloten. Proces-verbaal der opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. Voor kennisgeving aangenomen. Dankbetuiging. Adres van Mevrouw de Wed. E. M. de Wild—Roy, houdende dankbetuiging voor haar toegekende toelage op pensioen. Voor kennisgeving aangenomen. Klacht over de waterrekening. Over de wijnrekening hoort men nog wel eens klagen. Over de waterrekening min der. Toch komen er klachten voor. Zoo was er nu een ingekomen van den heer Johl Laan. Adressant heeft naar zijn inzicht tc hooge nota voor waterverbruik ontvangen. In antwoord op een door hem ingediende reclame kreeg hij bericht, dat deze te laat ontvangen was om nog te kunnen worden in behandeling genomen. Maar dat was niet de schuld van den watergebruiker, doch van de late indiening der rekening. Adressant verzocht, dat hem alsnog recht moge ge schieden. Het adres is voorzien van een rapport van den directeur van gemeentewerken, waarin wordt beweerd, dat 1". de reclame te laat is ingekomen en 2". door de Commis sie van Bijstand in liet Beheer der Water leiding de overtuiging is verkregen, dat adressant zijn tuin besproeid heeft, hoewel adressant beweert, dat er niet gesproeid is. B. en W. stellen voor, op liet adres ai- wijzend te beschikken, waartoe besloten wordt, nadat de heer Dc Roo van Aldcr- werelt de gelegenheid heeft gehad te be- toogen, hoe nuttig het voor iedereen is zijn waterbriefjes na te zien. Aan de orde worden gesteld eenige ver zoeken om

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1919 | | pagina 1