mmI Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Vogelenzang, Jan Gijzenvaart en Santpoort tweede Meisje Bollenschuur. Onze nieuwe reeks. HAARLEMSCHE BANKVEREENIGING LOKET-KLUIZEN. CINEMA PALACE PROGRAMMA I3e jaargang. V ZATERDAG 7 JUNI 1919. No. 23. BLOEMENDAALSCH WEEKBLAD Uitgave van de Vereenigde Drukkerijen, Bloemendaal. Kantoor voor Redactie en Administratie: De Genestetweg 23. - Tel. 5003 Voorbeelden van een advertentie van f 1en een van 50 cent. Door ziekte der tegenwoor dige wordt direct een gevraagd, voor noodhulp of voor vast. Loon f 200. Waschgeld f 40. Zich te vervoegen bij Mevr. te Overveen. Te huur gevraagd een ruime Aanbiedingen bur. v. d. blad. Abonnementsprijs tot 31 Dec. 1919 f 2.—, voor een vol jaar i 4. LOSSE NUMMERS 10 CENT. Advertentiën 15 cent de regel, bij afname van 500 regels of meer wordt een belangrijke korting toegestaan. Advertentiën voor vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, worden, voor 50 cent en f 1.geplaatst ter grootte als hiernaast is aangegeven, mits deze bij de opgave worden betaald. Directies van Tooneelgezelschappen, Bioscope-Theaters e.d. kunnen de aan dacht op hare inrichtingen vestigen door geregelde publicatie in deze rubriek. De bijzondere voorwaarden worden op aanvrage gaarne medegedeeld. DE ADMINISTRATIE. Dit nummer bestaat uit vier bladzijden. De wijze, waarop het Bloemendaalsch Weekblad wordt verzorgd, heeft een wijziging ondergaan. Niet alleen zullen wij als uitgevers en drukkers optreden, ook de redactie onderging verandering. De heer P. Tideman Jr., bij ons werk zaam, maakt daarvan een geregeld deel uit, vooral in verband met aangelegen heden van plaatselijken aard. De heer Steijnen blijft de redactie getrouw. De heer Mr. P. Tideman ontkomt niet aan den regel, dat een drukke andere werk kring, met name de praktijk van advo caat, zich met geregelde journalistieke bezigheid moeilijk laat vereenigen. Ter wille van zijn praktijk treedt hij op den achtergrond. Wij hopen het Bloemendaalsch Week blad meer dan tot dusver te maken tot een althans in Bloemendaal en omgeving algemeen gelezen blad en, nu de Crisis- courant staat te verdwijnen, tot een blad waarin de ingezetenen elkander alles mededeelen, wat zij voor elkander willen weten. Wij hebben daartoe de abonnementsprijs voor de nieuwe reeks tot 1 Januari a.s. gesteld op f 2, om, wanneer de omstandigheden dit veroor loven, met Januari een nieuwe verlaging te doen ingaan. De prijzen der adver tentiën hebben wij aanmerkelijk verlaagd en tevens voor kleine adverteerders of groote adverteerders met kleine adver tentiën fl— en f 0.50 advertentiën inge steld, waarvan men onder den kop van het blad voorbeelden aantreft. Overigens moeten wij naar den inhoud van de komende nieuwe reeks 'verwijzen. De eenige aanbeveling, die iemand met recht zich zelf kan geven, is goede waar te leveren. DE VEREENIGDE DRUKKERIJEN EIKELENBOOM TIMMER. Aan het bovenstaande mag de onder- geteekende iets toevoegen. Met de op richting van het Bloemendaalsch Week blad, I2V2 jaar geleden, werd beoogd in deze welvarende gemeente een blad te stichten, dat in de eerste plaats de waar heid zou dienen, gedachten zou wekken, ontwikkeling zou brengen, dat in de tweede plaats een band zou vormen tusschen de ingezetenen, hen met alles van voorlichting zou dienen, maar iederen Zaterdag ook tot afleiding zou strekken. Een bepaalde richting, steeds eene tot bevordering van vrijheid, heeft het blad telkens slechts tijdelijk gehad. Het hoofdstreven bleek te zijn een goed geschreven, goed geredigeerd orgaan, dat niemand in het bizonder naar de oogen zag, en geen gevoeligheden spaar de wanneer het algemeen belang om openbaarheid riep. Het is gebleken dat dit streven door een gedeelte van het pu bliek wordt gewaardeerd, maar dat ook hier .economisch die kourantiers gelijk hebben welke van hun blad zooveel BLOEMENDAAL. Bloemendaalscheweg 113 Gestort Kapitaal f 4.050.000. Reserve c.a. f 850.000. Effecten, Prolongatiën, Coupons, Vreemde Munt. Neemt Fondsen in Leendepót en vergoedt daarop Leengeld. Open en gesloten Bewaarneming. Koop, Verkoop en Incasseering van Wissels op Binnen- en Buitenland. mogelijk maken een inlichtingendienst zonder meer.. Den lezer is het ten slotte te doen om feiten, waarop hij een eigen oordeel kan vestigen, niet om het oordeel van anderen. Zoo treedt ondergeteekende naar den achtergrond. Hem rest daarbij een woord van dank aan de trouwe lezers, welke het de moeite waard vonden te lezen wat hij schreef. Het is hem voorts een diepgevoelde behoefte, openlijk dank te brengen aan de beide beeren Nobels, directeur en adjunct directeur van de van ouds bekende drukkerij aan de Spaarnwouderstraat te Haarlem, voor de ongekende toewijding en welwillendheid, door hen aan onder geteekende gedurende vele jaren be wezen. Wanneer hun leeftijd het nog toelaat en het spook van een belasting op familiewapens hen niet afschrikt, geven wij hun in overweging zich een wapen aan te schaffen met de spreuk: altijd bereid. Onze dank gaat dan verder naar de heeren Van de Velde en Horst meier, met wie als corrector en machine- zetter wij persoonlijk herhaaldelijk in aanraking kwamen. Weer verder naar de schaar drukkers en zetters, die on misbaar waren zelfs voor onze meest onbelangrijke uitingen, en ten slotte naar de loopers en loopjongens, die ook te nacht en ontij met onze copie en druk proeven Bloemendaal onveilig hebben gemaakt. Vrienden, allen hartelijk dank. Ik ben te kort gekomen in tijdig copie gereed houden, in duidelijkheid van schrift, zelfs misschien in welwillendheid en dat alles om eene zaak, die u geen van allen rijk of gelukkig heeft gemaakt. Trouwens rijk mij ook niet. Maar wel gelukkig. Het was heerlijk te weten, dat men zijne meening niet onder stoelen en banken behoefde te steken noch van zijn hart 'n moordkuil te maken. Daarom allen "hartelijk dank. Mr. P. TIDEMAN. BLOEMEND A AL. Fietsers steekt uw lantaarns aan, want sedert 1 Juni 1919 mag men niet meer zonder licht rijden des avonds. De lantaarns moeten deze week ten 9 uur 48 min. op. Zondagmiddag had er een relletje aan het eindpunt der tram bij „Rusthoek" plaats. Een paar als heer vermomde personen wilden in de tram klimmen voor deze gerangeerd was. De conduc teur belette hun dit, met het gevolg dat hij door hen werd mishandeld. Nieuwe perspectieven. Op initiatief van de desbetreffende propaganda-commissie, zal ook in Bloe mendaal naar aanleiding van de ten toonstelling van het congres „Opvoeding en onderwijs van de rijpere jeugd" Dinsdagavond 10 Juni in Hotel Vreeburg onder bovenstaanden titel eene interes sante causerie worden gehouden door Dr. A. de Vletter, leeraar aan het Ned. Lyceum te 's Gravenhage. Dit zal ge schieden in aansluiting van de voor dracht welke kort geleden hierover in Haarlem door Mej. Suze Groshans werd gehoudenwij hopen dat velen zich voor kaarten zullen wenden tot Mevrouw de Wijs, Potgieterweg 9. Naar voren te brengen hetgeen met reorganisatie van onderwijs en opvoe ding in verband staat, een frisschen kijk te openen over de vele goede krachten, welke in alle richtingen be ginnen te ontwaken, dat is het, wat de tentoonstelling in het volle licht hoopt te plaatsen. De fulfavond der B. Q. V. Verleden week is er een fuifavond geweest van de Bloemendaalsche Gym nastiek vereeniging in Hotel Vreeburg, die uitstekend geslaagd mag heeten. De gezellige bijeenkomst werd ge opend met een openingsrede van den voorzitter, waarin hij allen hartelijk welkom heette. Hij sprak de wensch uit, dat ieder die aanwezig was dezen avond vol op zou genieten. „Allen zijn wij in een prettige stemming, zooals het op een fuifavond behoort te zijn. Dat we in prettige stemming zijn, is ten eers te te danken aan het feit, dat we een genotvollen avond voor ons hebben. Ten tweede zal niemand den avond ver geten hebben van onze eerste uitvoe ring die, wij kunnen het gerust zeggen, schitterend geslaagd is. (Daverend ap plaus). Daarna sprak de secretaris een hartelijk woordje. Hij zeide o.a. dat hij hoopte, nog vele jaren secretaris der B. G. V. te blijven en op een goede en prettige samenwerking te mogen rekenen. Verder sprak hij de wensch uit, dat er zooveel leden en Donateurs zich zullen opgeven, dat de Penning meester, door een groote toevloed, met de handen in het haar zou zitten van wege de drukke administratie. Na de secretaris nam de penningmeester het woord. Met groot genoegen heb ik ken nis gemaakt met het vereenigingsleven, het is voor iemand, die door omstandighe den op zich zelf is aangewezen, een groo te uitkomst. Spreker sprak dan ook de wensch uit, nog vele jaren in staat te zijn aan de vereeniging werkzaam te blijven. De voorzitter droeg daarna een gedichtje voor, een kleine beschrijving der eerste uitvoering, gemaakt en op rijm gezet door den leider, der B. G. V. den Heer Kok. Na dit stukje te hebben voorgedragen begon de pret. De goede stemming zat er al dadelijk in. Er werd gezongen dat het een lust was. Aardig was het om te zien, hoe de jongens en öroote Houtstraat 111—113 Haarlem. van 6 tot 13 Juni. L TRAWLERVISSCHERIJ. Wetenschappelijke Opname der Hollandia Filmfabriek. THAIS. Drama in 6 afd. naar de Opera van den zelfden naam van J. MASSENET. In de hoofdrol de beroemde Amerikaansche actrice MARY GARDEN. 3. Optreden van den alom gevierden Holl. Coupletzanger LOU BANDY met zijn Engelsche Melodiën. - PAUZE. - 4. FATTY IN HET LUNAPARK. Amerikaansche Klucht in 2 afd. DINSDAGSAVONDS GEEN EXPLICATIE. meisjes verschillende voordrachten, die ze geleerd hadden, wisten uit te voeren. De pret werd nog verhoogd, toen later op den avond Mr. Langbaard kwam met zijn levende kruiwagen, waarop een mand geplaatst was vol met papierenmutsen. Nu was er geen houden meer aan. Allen moesten natuurlijk een muts hebben en ze drukten elkaar haast tot mosterd om zoo'n zaak te bemachtigen. Gelukkig wist Mr. Langbaard er orde onder te houden, zoodat alles goed van stapel liep. De clown, die voor levende krui wagen gespeeld had, oogstte veel succes door zijn koddige grimmassen. Verschillende wedstrijden waren voor de adspirantleden georganiseerd. Voor de meisjes iets, dat nogal moeilijk was. Ieder moest met een kussentje tusschen de voeten, driemaal met een springtouw springen en daarna trachten het einde der zaal, waar de eindstreep was, te bereiken. Toch waren er, die het er goed afbrachten. Veel werd er gelachen om de jongens, die het zakloopen niet erg gewoon waren en nogaleens op den grond tuimelden. Na de prijsuitreiking aan de adspiranten, kwamen de grooten aan de beurt. Ook voor dezen waren een paar aardige wedstrijden uitgekozen. De hee ren hadden een moeilijke taak te verrichten. Ze moesten n. 1. een slaap muts opzetten en die goed vastbinden, naar een tafel loopen, daar een draad in een naald steken en wie het eerste terug was had een prijs. Het was een werkje van geduld, dat echter door sommige heeren kranig volbracht werd. Ook voor de dames was een aardige wedstrijd bedacht. Een pop ter grootte van een mensch, werd in de zaal gezet. Eenige dames werden dan geblinddoekt en moesten trachten de pop te vinden, hadden ze hem gevonden, dan moest die dame hem kussen. Wie nu het eerste de pop gekust had, had een prijs ver worven. Natuurlijk werd de pop door alle heeren benijd. Na de prijsuitreiking dezer wedstrijden, werd een begin gemaakt met de voordrachten der dames en heeren. Er waren heel wat leuke voordrachten bij. BijvHannes ingekwar tierd, tooneelstukje in 1 bedrijf, gespeeld door eenige dames en heeren, werd uitmuntend uitgevoerd. Om derecruten van Stroodorp werd onbedaarlijk ge lachen. Zeer -aardig was het stukje, „Een souper in de keuken". Het gaf vele leuke momenten en door het goede spel kwam het goed tot zijn recht. Ook is niet te ver geten de voordracht „Grootvadertje" voorgedragen door den Heer U. Kuneman Hij vond veêl bijval. Velen hadden nog een voordracht willen houden,doch konden

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1919 | | pagina 1