Antieke Meubelen Complete Meubileeringen L. VAN BASTEN&Z0NEN «etoÏmer. Ameublementen HAARLEM IJMUIDEN Prachtvoorraad Tapijten Karpetten Loopers Matten Linoleums VICTORIA-WATER. Als sprekers traden o.a. op de heeren: ds. J. G. Westenburg uit Beverwijk, ds. P- J. de Jong uit Bennebroek, K. v. d. Hoek uit Utrecht en Mej. Weber. Het zangkoor der Stadszending gaf ter af wisseling der spreekbeurten verschil lende godsdienstige liederen ten gehoore begeleid met orgelmuziek. De zang en de orgelmuziek kwamen door de stille natuur en de heerlijke omgeving bij den vijver goed tot hun recht. De opkomst der toehoorders was niet zoo groot als het vorige jaar. Toch mag de Herv. Stadszending zich op een wel geslaag den landdag verheugen. Een aantal zit plaatsen, bestaande uit banken, waren aangebracht. Verder was er gezorgd voor een fietsenstalling en een verfris- schingstentje van den heer Grootegoed. De ongelukken schijnen tegenwoordig een soort mode te wezen. Men hoort niets anders dan van aanrijdingen door motorfietsen enz. Het wordt dan ook hoog tijd, dat het luchtverkeer algemeen wordt, dan kan men zich tenminste op den beganen grond voortbewegen, zon der aangereden te worden. Zelfs op de trottoirs is men niet meer veilig. Maan dagmiddag is er weer bijna een ernstig ongeluk gebeurd. Een auto uit de rich ting „Duin en Daal" komende wilde de Koepellaan inrijden. Een dame op de fiets, die niet aan den goeden kant van den weg reed, wilde juist nog even naar links oversteken, toen de auto al ter plaatse was. Een aanrijding was on vermijdelijk. Door het sterke remmen van den chauffeur liep 't nogal goed af. De dame werd zwaar beschadigd en de fiets kwam met den schrik vrij. O neen, gelukkig, 't was juist andersom. Een treurig ongeluk. Zater dagavond gebeurde er op den hoek HartenlustlaanRustenburcherweg een treurig ongeluk. Een heer, die met zijn motorfiets van den heer B. kwam, de motor aanzettende en wegrijden wilde, had het ongeluk met zijn eene been van de treeplank te glijden, met het gevolg dat hij het evenwicht verloor en met 'n tamelijken gang tegen een hek op het trottoir terecht kwam. Eenige kinderen, die daar aan het spelen waren, vlogen verschrikt uiteen. Eén meisje echter, een dochtertje van den heer E., kon niet spoedig genoeg uit den weg komen en geraakte onder de motorfiets. Met ernstige hoofdwonden werd zij opge nomen en naar huis gedragen, alwaar dr. Westenburg en dr. van Beusekom de eerste hulp verleenden. Daarna is het meisje per ziekenbrancard naar het Gasthuis te Haarlem vervoerd. De toe stand van het meisje is gunstig. Van een te snel rijden was hier dus geen sprake, men zal nu echter zijne kinderen zelfs moeten aanraden uit de buurt van stilstaande motorfietsen te blijven. Op een der vorige Zondagen ging ds. van Calcar uit Beverwijk voor in den Protestantenbond afd. Bloemendaal, welke geregeld elke 14 dagen te half elf samenkomt in het gebouw der School- vereeniging nabij „Duin en Daal". De voorgangers die daar optreden behooren doorgaans tot de z.g.n. modernen. Waar een man als dr. Bronsveld de modernen schetst als lieden die hij in de kerk niet gaarne zou missen van wege hun waar heidsliefde, wetenschap en afkeer van alles wat conventioneel is, mogen wij er wel eens de aandacht op vestigen, dat alhier gelegenheid bestaat ook zulke prediking bij te wonen. Morgen zal dr. Melchers uit Almelo optredenop 31 Aug. de bekende wijsgeer en redenaar dr. v. d. Bergh van IJsinga uit Zutfen. Onze plaatsgenoote mej. Wittop Koning verstaat blijkens de verslagen over de tentoonstelling in den Haag, uitnemend de kunst van het bereiden van jus zonder vleesch. Zou zij hier ook niet eens een proefles willen geven Behangerij Stoffeerderij Beddenmakerij Meubelmakerij Wagenweg 104. Inter. Tel. 2858. Oranjestraat 22-24. Inter. Tel. 395. SALON- EETKAMER- SERRE- TU1N- zich daar een muurtje en met een snel heid van 80 K.M. vlogen de heeren tegen den muur op. Met een hevigen schok vielen zij op den grond. Door den hevigen slag dien de val veroorzaakte, kwam de heer Uiterwijk, tuinbaas van Elswout, naar buiten en zag wat er ge beurd was. Terstond wilde hij zich naar het huis van den rentmeester begeven, om de politie telefonisch met het geval in kennis te stellen. Daar kwam echter een auto aanrijden, die door den heer Uiterwijk tot stilstaan werd gebracht. Voorzichtig werd de heer Kuinders, die het bewustzijn verloren had, in de auto gedragen, gevolgd door den heer Koper, die niettegenstaande het zware bloedverlies zelf in de auto kon stappen. Beiden werden naar hetgasthuis gebracht. De toestand der heeren is vooruitgaande. Het muurtje is over ongeveer 4 meter lengte gespleten, en het losse bovenge deelte achteruitgeschoven. De motorfiets, die door den heer Koper den vorigen dag voor het eerst bereden was, is zwaar beschadigd. Over het algemeen wordt in onze ge meente nog steeds veel te hard gereden. Kunnen de goedgezinde auto- en motor fietsbestuurders zeiven geen maatregelen nemen dat de wilde collega's hunne slechte manier afleggen, dan worden allen over één kam geschoren en dan ieder gehaat. Wij dringen op een dege lijker toezicht van politiewege aan en op tijdelijk intrekking van rijbewijzen, dadelijk bij eerste overtreding. De voet ganger heeft de oudste rechten. De automobilisten, doorgaands menschen met 'n breeden rug, moeten dan maar met vereende krachten ijveren, voor afzonder lijke autowegen door het geheele land. Daartoe moet het op den duur toch komen. SANTPOORT. Kegelen. Het 14 daagsche kegel concours dat gehouden werd alhier, is Zondagavond geëindigd. De einduitslag is als volgt Vrije baanwedstrijd heerenle prijs A. G. v. d. Eem, Santpoort 19X45 en 29 X 442e prijs Clifford, Amsterdam 6X45 en 15X44; 3e prijs Nieman, Amsterdam 2 X 45 en 6 X 444e prijs Gordijn, Dordrecht 1 X 45 en 4 X 44 5e prijs L. v. Leeuwen, Amsterdam 1 X 45 en 1 X 446e prijs N. C. Hin, IJmuiden 3X44 en 4X43. Bovendien werden nog 14 deelnemers bekroond voor het werpen van minstens 43 houten in 5 worpen. Vrije baanwedstrijd dames: le prijs mej. Bos. Amsterdam 42 en 40 punten 2e prijs mevr. Fennell, Haarlem 41 en 38 punten3e prijs mevr. H. Marten, Santpoort 40 en 38 punten4e prijs mevr. Loggere, Utrecht 40 en 36 punten 5e prijs mevr. J. Kruger Den Haag 2 X 39 en 35 punten6e prijs mej. v. d. Eem, Santpoort 39 en 37 punten. Consolatieprijs mevr. Kievit te Haarlem 21 houten en 5 treffers. ling, schrijft „De Controleur". Een huis ter waarde van zeg tien mille, dat een huur van circa 700 gulden zou hebben op te brengen, wordt thans verkocht en wel tegen een jaarlijksche afbetaling van 1000 gulden gedurende vijf jaar. Na afloop daarvan mag de kooper zich terugtrekken en is het be drag als „huurkoop" gestort kwijt. Wil hij den koop gestand doen, dan betaalt hij nog 12 of 14 mille erbij en wordt eigenaar. De Huurcommissies schijnen hier tegen over alweer machteloos te staan. Onze politie heeft, om het snelle rijden in onze gemeente tegen te gaan, op verscheidene plaatsen autovallen neer gezet. OYERYEEN. Vrijdagavond kwam er een motorfiets bestuurd door den heer Koper met den heer Kuinders als passagier met een snelheid van 87 K.M. per uur van Haar lem rijden. Het doel was Zandvoort, alwaar de heeren vertoefden. Op Over- veen aangekomen, ging de lantaarn der moterfiets, waarschijnlijk omdat er geen carbid meer inzat, uit. Daar de heer Koper den weg goed kende, werd met de zelfde snelheid doorgereden. Bij Elswout aangekomen vergiste de heer K. zich in den weg en sloeg, in plaats van den weg naar Zandvoort te houden, half de oprijlaan van Elswout in. Nu bevindt Zaterdagnacht ontstond er brand in de autogarage van den heer N. aan den Ruijsdaelweg. De garage brandde geheel uit. Een auto en 7 fietsen werden een prooi der vlammen. De oorzaak is onbe kend. Verzekering dekt de schade. De kegelclub V. O. V. te Bloemendaal heeft op den eerewedstrijd bij de korpS- wedstrijden uitgeschreven door de kegel club „Alle Negen" uit IJmuiden op 9 en 10 Augustus de tweede prijs behaald met 354 houten, Z. B. G. G. I de zes de prijs met 306 houten, Z. B. G. G. II met 315 houten en bij den daaropvolgen- den vrije baan-wedstrijd werd de derde prijs behaald door den heer H. v. d. Schoot te Santpoort. De muziekvereeniging „de Posthar- monie", die de vorige week een goed geslaagde serenade aan haar eere-voor- zitter, den Heer Reeser, bracht, heeft Zondag j.l. bij het muziekconcours ge houden te Amsterdam, den lsten prijs en bij den marschwedstrijd den 2den prijs behaald. In de huize „Duinrust" vierde Mgr. Klönne, oud-rector van het Amsterdamsch Begijnhof, Vrijdag zijn 60 jarig priester feest. Woensdag hield de Bloemendaalsche Politie-Schietvereeniging een vergade ring in Café Brinkman, alhier. Men be sloot den jaarlijkschen wedstrijd op 26 Aug. e.k. te houden op de militaire banen alhier. YOGEEENZANG. De mooie buitenplaats Leyduin, die nog niet lang geleden in handen kwam van een Naamlooze Vennootschap, zal binnenkort publiek verkocht worden. Het fanfarecorps „Soli Deo Gloria" van Driehuis gaf op het terrein aan den Terrasweg alhier een openbare muziek uitvoering, welke door velen werd bij gewoond. De muziekuitvoering werd gegeven op uitnoodiging der Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingen verkeer. Vrijdag vierde de pastoor van Drie huis, de heer F. van der Meer, zijn zil veren priesterfeest. Het jubileum werd onder groote belangstelling zeer fees telijk gevierd. VAN HIER EN DAAR. Woonhuizen op afbetaling. De nieuwste streek om de Huurcom- missiewet te omzeilen schijnt nu weer het verkoopen van een huis op afbeta- Andrew Carnegie.f Met Carnegie, die dezer dagen overleden is, is, zoo schrijft de „N. Rott. Ct.", een man heengegaan, die niet zoo zeer door zijn karaktereigenschappen, door grootschheid van geest of door de scheppingskracht van zijn handelingen de aandacht der wereld tot zich heeft getrokken, maar die gedurende een ze keren tijd in het middelpunt der belang stelling kon staan, wijl hij, met enkele anderen, als een typisch representant van een tijdperk kon gelden. Hij karak teriseert een periode in de geschie denis der Amerikaansche beschaving, die verder achter ons ligt dan met de bloote vermelding van het aantal jaren is aangeduid, en die niet zelden haar heldentijdperk wordt genoemd. Het is de periode, waarin de enkeling nog een domineerenden invloed vermag uit te oefenen op de economische structuur van zijn land, omdat de productiekrach ten nog niet die gigantische verhoudin gen hebben aangenomen, dat een man van geconcentreerde wilskracht en ge spannen energie ze niet zou kunnen leiden en, tot op zekere hoogte, beheer- schen. Als zoon van een wever, die het in den concurrentiestrijd tegen de in En geland opkomende fabrieksnijverheid moest afleggen, vertrok Carnegie reeds op jeugdigen leeftijd met zijn ouders naar Amerika. Daar werkte hij in verscheidene beroepen, werd weversjongen in een katoenfabriek, telegrambesteller, telegra fist en werkte zich op tot beambte aan den Pennsylvania-spoorweg. Met den heer Woodruff, den uitvinder van de slaapwagens waarvan Carnegie onmid dellijk de beteekenis inzag, stichtte hij de Woodruff Sleeping Car Co. Dank zij zijn vermeerderde inkomsten, kot; hij zich nu ook financieel voor petroleum terrei nen interesseeren het geluk diende hem daarbij ook in zooverre, dat op een OBERLAHNSTEIN. Verkrijgbaar bij Bloemendaalsche en Overveensche Apotheek C. Cassee, Bloemend.weg 70 Tel. 1799 L. Geeven, Korte Kleverlaan Tel. 1105 j. Windhorst, Bloemend.weg Tel. 1403. 15

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1919 | | pagina 2