vet Kalfsvleesch Fijn Belangrijk voordeel A. CJftevrOUOD Keukenmeisje. Inmaakglazen 11 Bouwterreinen Woonhuizen, Verplegenden. JOH. MAAS, Sigarenfabrikant „Bloemendaalsch Weekblad" Kostelooze abonnementen. Tweede-Meisje, Tel. 16 - Santpoort Zware Kisten Alleen op de Wereld. Verminderde Prijs. v. d. FIRMA EVANS EVANS voor abonné's van het korting van 10 cent van eiken gulden WENSCHT U EERSTE KWALITEIT Vleeschhouwerij van P. H. HARTEL, door hem gekochte farm in Pennsylva nia petroleum werd gevonden en na den Amerikaanschen burgeroorlog richtte hij vooral zijn belangstelling op de ijzer nijverheid. Hij stichtte de Keystone Brid ge Works en de Union Iron Works en introduceerde in Amerika het Bessemer proces bij de staalfabricage. Verschillen de staalmaatschappijen werden nu door zijn nimmer rustende energie in het leven geroepen, die in 1889 tot de Car negie Steel Co. werden vereenigd. Deze zijn twee jaar later in de U. S. Steel Corporation ingebracht, waarmee Carne gie zijn directe bedrijfswerkzaamheid als geëindigd beschouwde. Hij trok zich uit zaken terug en heeft met zijn fortuin vele belangrijke stichtingen van weten- schappelijken en filantropischen aard in het leven geroepen of gehouden. Een Nederlandse he passa giers- en postdienst. Naar het Haagsch Corr. Bureau verneemt, begin nen de reeds vroeger aangekondigde plannen voor het oprichten van een onderneming voor luchttransport in ons land vasteren vorm aan te nemen. Het groote consortium Vickers Limited, zal zich bij die combinatie interesseeren, het aanvangskapitaal zal f 10.000,000 bedra gen. De onderneming zal zich belasten met het vervoer van reizigers en post, bin nen de landsgrenzen, aansluitende aan een dagelljksche verbinding met Enge land, tot stand te brengen, door middel van vliegbooten. Voorloopig zijn geprojecteerd de dien sten lo. Vlissingen via Rotterdam, Den Haag, Amsterdam, Groningen 2o. Vlissingen- 'sHertogenbosch-Arn hem, aansluitende aan een verbinding met Duitschland 3o. Amsterdam-Utrecht-Arnhem of 's Hertogenbosch-Maastricht, aansluitende aan een verbinding naar het Zuiden. De combinatie stelt zich voor, begin 1920 hare organisatie gereed te hebben. Die organisatie zou insluiten den bouw van een vliegtuigenfabriek, van hang;ars, werkplaatsen, een aerodroom, een vlieg- school en den aanleg van wegen voor aansluiting per automobiel met de spoor wegen (Corr. Bur.) De autopipaped. Een onzer bladen maakt de opmerking dat wie met een autoped rijdt allicht onder zijn auto pedpet over een autopedpad rijdt, waarin ook menig autopedpadputje aanwezig zal zijn. Wie genoeg autopedpit heeft om daar zonder pedaal over heen te autopedpeddelen, mag zijn autopedpet ge rust ophouden als hij het heele zaakje maar gauw opbergt in de autopedpad- putpot want zoo'n autopedpraatje wordt gauw vervelend. Waarom gaat men naar de Elta? vraagt „De Controleur". Om in het Lunapark te flirten en te dollen, maar vooralom eens den een of anderen vlieger te zien doodvallen, 't Is een be roerd idee, maar het is de ware werke lijkheid. Is er iets, wat beter den tijd, waarin wij leven, illustreert Toen de tentoonstelling geopend werd, viel een vlieger dood. Toch ging het feestelijk diner door, men speechte zich warm, met Generaal Snijdeis aan het hoofd, en zelfs Wethouder Wibaut, hoewel geheelonthouder, kwam in de dichterlijke stemming. Alleen de jonge Bijleveld had den moed, demonstratief van het diner weg te blijven. Hij had dien dag genoeg geëltaad. WIJSBEGEERTE. Velen onzer plaatsgenooten hebben bijgedragen aan het verkrijgen der ver zameling wijsgeerige werken die eigen dom waren van wijlen dr. J. J. van der Harst te Loosduinen. Het verslag over 1918 der Kon. Bibl. in den Haag schrijft dienaangaande Onder de schenkingen door de Biblio theek ontvangen, komt de eerste plaats toe aan de overdracht der groote Hegel- collectie, verzameld door Dr. J. J. van der Harst, die door een gunstige be schikking van den Hoogleeraar G. J. P. J. Bolland ten behoeve der Koninklijke Bibliotheek plaats had. Daarbij was tevens de belofte van den hoogleeraar gevoegd dat hij uit zijn eigen bibliotheek deze collectie nog verder hoopte aan te vullen. Bij den dank der regeering voor dit aanzienlijk geschenk, den hoogleeraar betuigd, zij het mij vergund hier ook den dank der Koninklijke Bibliotheek uit te spreken voor de waarlijk edelmoedige wijze waarop de hoogleeraar onze boeke rij heeft bedacht. Het verslag van het volgend jaar moge dan onze verplichting toonen voor de verdere ruime gaven van den hoogleeraar die zoozeer getoond heeft hoe hem de eer van onze nationale bibliotheek ter harte gaat. Een afzonder lijke catalogus van deze verzameling is opgemaakt en ten behoeve der leden der Philosophische Vereeniging, wier bijdragen de collectie-van der Harst hebben bijeengehouden, zijn daarvan een honderdtal exemplaren ter beschikking gesteld. LETTEREN EN KUNST. De Tentoonstelling van Aesthetisch Uitgevoerde Gebruiksvoorwerpen in het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem te houden van 15 September15 Oc tober a.s. belooft zeer belangwekkend te zullen worden. Een groot aantal kunstenaren en fabrikanten heeft mede werking toegezegd en van alle zijden toont men belangstelling voor de Ten toonstelling, welke zich vooral ten doel stelt de smaakmisleiding te bestijden en welke, zooals reeds bekend is, wordt ingericht in samenwerking met de Ver eeniging van Ambachts- en Nijverheids kunst (V.A.N.K.) Ingezonden kan wor den drukwerk, verpakkingen in verschil lend materiaal, stoffen, al hetgeen behoort tot de binnenhuis-kunst enz. Teneinde meerdere bekendheid te geven aan de Tentoonstellingsplannen, worden allen, die belang stellen in dezen tak van nijverheid, welke de vaardiging be oogt van voorwerpen van dagelijksch gebruik in den meest algemeenen zin, tot deelname opgewekt. Wanneer men zich toelegt op strenge plichtsbetrachting, volgt het geluk van zelf; het welt op te midden van zorg en ontbering. von Humboldt. INGEZONDEN. Haarlem, 11 Augustus '19. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van, dat het meermalen voor komt dat eetiige arbeiders aan de Electrische Centrale te Bloemendaal, welke aan de op bouw werkzaam zijn, zich er op toe schijnen te leggen de voorbijmarcheerende klassenpaar- den schuw te maken verzoek ik beleefd deze regels in uw geëerd blad op te nemen. Het kan zoo niet langer meer voortduren, daar het voor de ruiters zeer gevaarlijk is en voor het passeerende publiek niet minder. Zooals het hedenochtend was, was het aller treurigst. Een groote kruiwagen met puin werd naar beneden gestort zoodat al de paarden, geen een uitgezonderd, links en rechts de weg overholden. Wonder dat er geen ongeluk ge beurd is, temeer daar er drie kinderen met een kinderwagen heelemaal tusschen de schich tige paarden inliepen. Het is dan ook te hopen dat zulks niet meer voor zal komen, want bij mannen als daar aan het werk zijn, verwacht men toch allerminst zulke dingen. U dankend voor de verleende plaatsruimte, De Wachtmeester le Depot Huzaren, v. MELICK. De abonnees blijven toestroomen. In ons nummer van 14 Juni beloofden wij den lOen, 20en, 30en persoon, enz, die zich als abonnee aanmelden, een koste loos abonnement tot 1 Januari 1920. In ons nummer van 12 Juli vond men de namen van een veertiental onder onze nieuwe abonnees, aan wie op die wijze een kosteloos abonnement door ons werd verstrekt. Thans kunnen wij onder de inmiddels bijgekomen abonnees de volgende noemen, wien een kosteloos abonnement tot 1 Januari e. k. toekomt de heer A. J. H. en de heer Th. R. beiden te BloemendaalMej. S. A. F. B. en de heeren G. L. v. d. Z., Abr. v. V., G. E. allen te Overveen; Mevrouw P. H. A. en de heer O. Z. beiden te Aerdenhout; en de heer S. A. V. te Vogelenzang. DE UITGEVERS. Gemeentel ij k Distributiebedrijf. Bons geldig van 16 tot en met 22 Augustus. Bon D. 313V2 ons suiker. Kinderbon No. 4: 3'/2 ons suiker. Bons geldig van 23 tot en met 29 Augustus. Bon D 32: 32/2 ons suiker. Kinderbon No. 5: 3'/2 ons suiker. Broodkaart: 106e tijdvak geldig tot en met 22 Augustus, 107e tijdvak geldig van 23 tot en met 31 Augustus. 108e tijdvak geldig van 1 tot en met 9 September. Voor Wittebrood zijn geldig: Voor het 106e tijdvak de groen gekleurde kaarten Voor het 107 tijdvak de rood gekleurde kaar ten. Voor het 108e tijdvak de zwart gekleur de kaarten. M a i s g r i e s. Het maïsgries afkomstig van de mais, door het Zuid-Afrikaansche volk ge schonken, zal aan houders van kaarten voor Normaal-Margarine gratis verstrekt worden en is verkrijgbaar Voor Overveen, Bloemendaal en Prov. Ziekenhuis in het Levensmiddelen bureau te Overveen van 19 tot en met 23 Au gustus e.k., dagelijks van 9 tot 1 uur, Voor Vogelenzang op Woensdag20Au gustus e.k. van 9—2 uur ten huize W. Lokerse. Medegebracht moeten worden de kaarten voor Normaal-Margarine en de rantsoeneerings- kaart, waarvan vakje No. 45 geknipt zal worden. Voor elke Normaal-Margarinekaart wordt 7'/2 ons maisgries verstrekt. V i s c h. De prijs der te distribueeren zee- visch wordt met ingang van den 18den Augus tus a.s. gebracht op 17 cent per pond. Broodkaarten. Voortaan zal het niet meer geoorloofd zijn wittebroodkaarten te ruilen voor bruinbrood- of roggebroodkaarten- Wel kunnen laatstgenoemde kaarten worden geruild tegen wittebroodskaarten. Afhalen Brandstoffen. Belangheb benden worden er opmerkzaam op gemaakt, dat men bij het afhalen van brandstoffen bij den handelaar in het bezit moet zijn van de minimumrantsoenkaart, d^gr anders de brand stof niet meer zal worden afgegeven. KERK-AGENDA. ZONDAG 17 Aug. Bloemendaal. Ned. Herv. Kerk, 10 uur Ds. P. de Haas uit Utrecht Gereformeerde kerk, v.m. 10 uur, Prof. Greida- nus, van Kampen. 5 uur dezelfde. Nederl. Protestantenbond, gebouw derBloemen- daalsche Schoolvereeniging, v. m. half elf Dr. G. W. Melchers, Almelo. SANTPOORT. Ned. Herv. Gemeente v.m. 10 uur, Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga, Lk. 10 vs. 23 het goddelijke zien. BURGERLIJKE STAND Bloemendaal. Van Vrijdag 8 tot en met Donderdag 14 Aug. Geboren: 2 d. van H. Beekman en M. van den Berg; d. van G. Zeeuwe en A. R. Stornebrink. Ondertrouwd: H. F. A. de Kievit en A. M. Vogel; A. A. Geerlings en C. W. Zwart; J. H. Pooters en A. de Kiviet. Getrouwd: A. W. van der Burgt en M. M. van BommelC. Roeloffzen en S. H. Wes- termannG. G. de Koning en C. Eckhart. Overleden in het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort C. P. Huybens, 52 j. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: Swen, Noorder Sta tionsweg 1 Bloemendaal. een zakmesje en een potloodP. Wubbe, Jan Gijsenvaart A 31 te Santpoort, twee hondenhalsbandenA. van Wijk, Krom 16rood Haarlem, een zilveren broche Pension Wilhelmina, Rustenburcherweg Bloemendaal, een zilveren halsketting; Reinders Rusthoek Bloemendaal, een zakmes L. Pouwer Lage Duin en Daalscheweg 1 Bloemendaal, een fantasiebroche H. Kemper, Harmenjansweg 20 Haarlem, een kindermanteltjeA. de Vos, Boterstraat 11 Haarlem, een portemonnaie; Nonheuvel, Gen. Cronjéstraat 110 Schoten, een gouden ring; aan het bureau van politie te Overveen, een zilveren manchetknoop, een frontketting van een paardenhoofdstel. Verloren voorwerpen. een fototoestel, een gouden ring met parels, een koralen damestaschje, een kinderfornuisje, een bajonet, een ring met spie van een wagen- as, een zilveren rozenkrans, een bankbiljet van f25.—, een taschje, een rood wollen ceintuur, een gouden bril, een donker blauw damestaschje, een koralen taschje, 2 portefeuille's, een pakje waarin gereedschappen voor rijwielreparatie, een portemonnaie. ADVERTENTIËN. Mevr. H. J. Vettewinkel, „de Helm", Lombar Petri- Iaan 3 Overveen, vraagt tegen 1 Nov. wegens huwe lijk der tegenwoordige een flink 15 Mevr. VALST AR, Z. Stations weg 7, Bloemendaal, vraagt tegen 1 September een net als zoodanig werkzaam geweest zijnde, v. g. g. v. Flink loon. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur. 10 20 Systeem DE CLERCQ REX BADE DUPLEX Levering uit voorraad wegens sterfgeval te Santpoort, gem. Velsen, in het café van den heer ENZER1NK, op Dins dag 2 September 1919, aanv. nam. 2 uur precies, ten overstaan van den in de gem. Velsen gev. Notaris G. D. BOERLAGE, van de nav. onr. goederen, alle te Santpoort, aan den Hage- iingerweg, afzonderlijk en in diverse combinatiën te veilen, als Nrs. 1—5. Vijf aaneengelegen nabij de spoorweghalte Driehuis, elk aan den weg breed onge veer 12 M., samen groot 2725 M2. Nos. 6—14. 50 Negen aaneengebouwde te Santpoort, aan den Hage- lingerweg, Nos. 99—107, samen groot 13 aren. No. 107 in eigen gebruikhuuropbrengst der overigeperceelen samen f1470.08 per jaar. Eigendom van den heer P. DICTUS c.s. Nadere inlichtingen bij den makelaar D. BUS te Velsen en bij Notaris BOERLAGE, aldaar. Herplaatsing wegens misstelling. Dr. J. G. SCHNITZLER Wenken voor Voorradig bij Boekhandel P. ST1NS Pz. TELEF. 5045. 15 Te Koop aangeboden in verschillende maten. Te zien en te bevragen Boschlaan 20, Bloemendaal. Schouwburg Jansweg. Ensemble Sluijters Braakensiek. Vanaf ZONDAG 17 tot en met WOENSDAG 20 AUGUSTUS Drama in 7 acten, naar den bekenden roman van Hector Malot. Vacantieprijzen f 1.50, f 1.25, f 1.00, f 0.75, f 0.60, f 0.40. 25 Groote Markt 14 - Telefoon 521. Per stuk. Per stuk. St. Jose Princesas Jack Flor Fina F.1 Dorado Conchas Tierra Conchas Wally Tulipanos Cubana Predilectos Amanita Conchas Upmann Flor Fina Ch. Dickens Predilectos 5ct. El Imperio Conchas 10ct. 6 Britannicus 10 Ada Trabucos 10 Flor Cubana Tulipanos 12 St. Jose Londres de Regato 12 RosaLondresEscepcionales 12 Primus Elegantes 12 Honduras Sublimes 12 GOLDEN MIXTURE, WATERLOO MIXTURE TABACCONISTS LONDON. 50 Geregelde aanvoer diverse merken versche Havana Sigaren. Ter tegemoetkoming op het abonnementsgeld van „BloemendaalschWeekblad" bieden wij aaneen op alle artikelen, welke in onzen winkel, DE GENE- STETWEG 23, gekocht worden. Om echter niet in conflict te komen met de bepalingen welke gesteld zijn voor den verkoop van boekwerken en wat daaronder begrepen is, hebben wij een kaartsysteem ingevoerd, waarop wij alles noteeren wat gekocht wordt, en elke drie maanden zullen wij met de abonnees, die hun abonnementsgeld betaalden, af rekenen. ADMINISTRATIE „BL'WEEKBLAD" Fa. EIKELENBOOM TIMMER voor geschikte prijzen, vervoegt U dan aan de groote GROOTE HOUTSTRAAT 119 - HAARLEM - TEL. 286

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1919 | | pagina 3