Complete Meubileeringen Ameublementen Behangerij L. VAN BASTEN ZONEN Verhuizingen Stoffeerderij Beddenmakerij Meubelmakerij HAARLEM IJMUIDEN door het geheele land onder volledige garantie. Prachtvoorraad Tapijten Karpetten Loopers Matten Linoleums Tafelkleeden Gordijnstoffen Dekens enz. enz. KANTOORINRICHTING. WONINGINRICHTING. VICTORIA-WATER. Alle inlichtingen worden door hem gegeven en ook is hij behulpzaam bij het invullen van circulaires enz. Een brutale inbraak inhet gebouw der P. E. N. In het ge bouw van het Provinciaal Electrisch be drijf is een brutale inbraak gepleegd. Het geschiedde in den nacht van 19 op 20 Augustus. Het was half drie. De portier, de heer C. v. d. Werff, zat rus tig in zijn kamertje, terwijl de machinist voor zijn bureau in de machinekamer zat te lezen. De machines snerpten en gonsden hun eentonig lied, de wijzers der stroomopnemers versprongen rustig en regelmatig. Drie uur. De machinist be geeft zich naar een der schakelborden om de machines te registreeren. Plotse ling voelt hij een paar stevige handen op zijn schouders, waarop hij gelijkertijd op den grond wordt geworpen. Hij ziet drie mannen, elk met een masker voor, een der mannen neemt een doek en stopt dien den machinist in zijn mond, terwijl hij stevig wordt gebonden en een zak over zijn hoofd krijgt. Hij is buiten gevecht gesteld. Daarna ondergaat de nachtwaker hetzelfde lot, maar wordt in- plaats van geblinddoekt in een kamertje opgesloten, waarvan de deur gegrendeld wordt. Nn begint de arbeid der boeven. Eerst wordt naar de smederij gegaan vanwaar verschillende gereedschappen en een zuurstofapparaat gehaald worden. Daarna is de weg naar de brandkast spoedig gevonden. Na een halfuurtje is de brandkast geopend. Tot groote ver bazing en teleurstelling is de brandkast leeg. Wat een tegenvaller. Daar zat niets anders op dan onverrichter zake heen te gaan. Inmiddels zijn pogingen van den heer C. v. d. Werff om los te ko men geslaagd en met een weinig moeite weet hij de deur van het kamertje waarin hij opgesloten is in te trappen, verlost zijn collega uit zijn benarden toestand waarna de politie met het geval in ken nis wordt gesteld. Ziehier een gebeur tenis, die veel gelijkt op een bioscoop film. Dat de gemaskerden goed den weg wisten, blijkt wel uit hetgeen de portier mededeelde n.l. dat ze alles haalden wat ze noodig hadden zonder daarnaar maar een oogenblik te zoeken. Het onderzoek der politie heeft tot nogtoe geen resultaat gehad. Zouden de heeren leden van de bur gerwacht niet een geregelden nachtveilig heidsdienst op fietsen kunnen instellen? Onze zoogenaamde rechtsstaat maakt een bizonder droevigen indruk. Zouden de burgers niet elkander willen bevei ligen Wij kunnen als de politie in Haarlem beter wordt ons op meer zulke bezoeken voorbereiden. Wij kunnen nog nader melden Naar aanleiding van de inbraak in het Prov. Electr. bedrijf, heeft de Officier van Justitie een bezoek gebracht om eens nauwkeurig alles op te nemen. De uitslag van het onderzoek was, dat de daders ongetwijfeld bekend moe ten zijn geweest met de inrichting van het gebouw. OVERVEEN. Op het jubileum van den heer Mgr. B. H. Klönne, zijn veel R.K. geestelijken geweest uit Haarlem en andere plaatsen om den jubilaris geluk te wenschen. Verder ontving hij een groot aantal brieven en telegrammen. Het eerste telegram was van den aartsbisschop te Utrecht. Het gebeurt herhaalde malen, dat er op de militaire schietbanen alhier men- schen komen, die beter deden te trach ten op een andere manier aan de kost te komen. Nu is er weer ingebroken in het cantinegebouwtje. Verschillende kist jes sigaren en doosjes sigaretten zijn ontvreemd. 4 personen, huzaren uit het garnizoen te Haarlem, van dezen dief stal verdacht, zijn aangehouden. De heer Kemper is door den R. K. Bisschop van Haarlem benoemd tot kape laan alhier. Ingebroken is bij den heer Holst aan den Zijlweg. Ontvreemd is eenig tafel zilver. Met ingang van 1 September is be noemd tot directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier, de heer J. S. Kniphorst, thans werkzaam te Breukelen. Op de jaarlijksche schietwedstrijd der politievereeniging, die gehouden werd in de duinen alhier, heeft den heer L. Bakker, jachtopziener, den eersten prijs, bestaande uit een gouden horloge, ge schonken door Mevr. Visser van Hazers- woude, gewonnen. Niettegenstaande het slechte weer liet de goede stemming niets te wenschen over. De vroolijkheid werd nog verhoogd doordat er 's avonds Wagenweg 104. Inter. Tel. 2858. Oranjestraat 22-24. Inter. Tel. 395. i! 240 SALON- EETKAMER- SLAAPKAMER- HEERENKAMER- SERRE- TUIN- e een gezellig samenzijn plaats had, waarbij de karakterhumorist, de heer Vrucht, het gezelschap op aangename wijze bezig hield. Na afloop daarvan werd er nog een dansje gemaakt. Om twee uur gin gen allen zeer voldaan over den ge- zelligen avond huiswaarts. Aan het distributiebedrijf alhier is met ingang van 1 September a.s. eervol ont slag verleend aan de heeren Machielse en Bakker, beiden aldaar werkzaam. AERDENHOUT. Namens den heer W. F. van den Broek, te Heemstede, hebben de hee ren Heineken en Kuipers, architecten te Amsterdam, het bouwen eener villa al hier opgedragen aan den heer J. B. Sluiter, aannemer. Uit een tuin alhier is een rijwiel ont vreemd. VOGELENZANG Het landgoed „Leyduin" dat eenigen tijd geleden publiek verkocht werd, is het eigendom geworden van den heer P. C. van Tienhoven te Aerdenhout. SANTPOORT. Een begin van brand is ontstaan in een hooischelf, staande achter de schuur van den heer H. de Jong. Doordat brand spoedig opgemerkt werd, is uitbreiding daarvan verhinderd geworden. De oor zaak is onbekend. Men vermoedt dat de brand is ontstaan door het wegwerpen van een lucifer. licht een leek de opmerking doen ontvallen, dat hier een stel ruwe klanten 't er op toeleggen, de onder U leiding staande paarden, eens duchtig aan 't schrikken te maken. De juiste lezing is echter deze, dat hier eenige bezadigdewerklieden regelmatig van den steiger puin staan te lossen, door een daarvoor ge maakte houten koker, zoodat 't geraas en 't ruw uiteenvallen der steenen zooveel mogelijk wordt vermeden. En dit ook al met 't oog op Uw schichtige paarden, daar 't mij al geruimen tijd bekend was dat zij de omgeving onveilig maken. Een ieder toch, die hier niet vreemd is, zal weten dat langs de door U abusievelijk ge nomen weg, onophoudelijk dergelijke staaltjes voorkomen. Een voorbijrijdende tram, auto of motorrijwiel is reeds voldoende om de schrik achtige paarden als een wolk uiteen te jagen. En dan, waarde wachtmeester, neem van mij dezen raad aan, bewaar bij een eventueele her haling uw kalmte en treed fatsoenlijk op. Van onder militairen gebruikelijke krachttermen heeft U bij werklieden geen succes. Nog een laatste opmerking moet mij uit de pen. Waar reeds herhaaldelijk bleek, dat het af rijden van jonge klassepaarden op de drukke verkeerswegen naar en in Bloemendaal, een voortdurend gevaar oplevert voor passeerend publiek en voor de aan die wegen wonenden, ligt 't naar mijn meening op den weg van bur gerlijke autoriteiten, met militaire- in overleg te treden voor het kiezen van meer geschikte wegen voor bovenaangehaald doel. Met bel. dank voor verleende plaatsruimte. De Opzichter van het P.E.N. J. v. d. WATEREN Jr. Een dochtertje van den heer B. al hier kwam haastig uit den gang van haar woning loopen en wilde juist den weg oversteken, toen er een melkwa gen kwam aanrijden, met het noodlottig gevolg, dat het meisje onder den wagen terecht kwam. Zwaar verwond werd zij naar huis gedragen. Zaterdagavond is ingebroken bij den heer B. alhier. Door het rumoer van den waakhond, die onraad bemerkende luid begon te blaffen en in zijn woede door een glazendeur sprong, werden de be woners gewekt. Bij onderzoek bleek, dat er een rijwiel was ontvreemd. Zelfs in huis moet men op zijn rijwiel passen. INGEZONDEN. Bloemendaal, 19 Aug. '19. Geachte Redactie. Als antwoord op het ingezonden stukje van wachtmeester van Melick, zou ik gaarne het volgende in Uw blad geplaatst zien. Het storten van een kruiwagen puin van den steiger, zooals U dat doet voorkomen, zou wei- Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het artikel in de rubriek „Bloemendaal" inzake het Brouwerskolkje, in Uw blad van 19 Juli j.l. plaatste ik gaarne het volgende. Het is bekend dat de gemeente Haarlem zich wil uitbreiden. Het is bekend dat deze gemeente hare oogen richt op buurvrouw Bloemendaal. Het is bekend dat het Bloemendaalsche Week blad hiertegen heftig zich verzet. Dit laatste zeer terecht te waardeeren. Maar nu is ook bekend dat de Brouwerskolk geen eigendom van de gemeente Bloemendaal is. Nu is ook bekend dat een deel van Het Volk, zooals U schrijft, ik schrijf het liever met een groote H en een groote V, wil zwemmen, waarom U, het Bloemendaalsch Weekblad, be kend maakt dat de Gemeente of Het Volk zelve langs wettelijken of desnoods niet-wettelijken weg dit zwemwater zich moet toeëigenen, alsof in de Gemeente geen ander zwemwater bestaat of is te maken. Is hier niet op zijn plaats het oude gezegde „Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doet dat ook aan een ander niet" Hoogachtend, Uw dw. dn. D. VAN HIER EN DAAR. Middelbare Techn. school te Haarlem. De M.T.S. zal 8 September e.k. op eenigszins plechtige wijze worden geopend door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, in tegenwoordigheid van tal van autoriteiten en belangstellenden den 9en September zullen de lessen een aanvang nemen, in de tijdelijke ge bouwen aan de Brakenburghstraat. Den 1 en Sept. e.k. zal aan de Ambachts school een Avondcursus voor Voorbe reidend Middelbaar Technisch Onderwijs worden geopend. Deze cursus heeft ten doel, goede leerlingen van de hoogste klassen Am bachtsscholen, Burgeravondscholen, en andere jongelui met hoofdzakelijk prac- tische vooropleiding, voor te bereiden voor het Toelatingsexamen der Middel bare Technische School. Aan dezen cursus wordt onderwijs gegeven in de vakken rekenkunde, algebra en planime trie, natuurkunde en Nederlandsche Taal. Het Bestuur der Vereeniging voor Ambachts- en M. T. Vakonderwijs heeft de navolgende voordrachten opgemaakt voor de benoeming van leerkrachten aan dezen cursus a. voor leeraar in de wiskunde 1. Mej. H. J. M. Wijers, leerares M.Ó. te Haarlem 2. de Heer Ir. T. Heijblom, c. i., te Haarlem b. voor leeraar in de natuurkunde 1. de Heer J. B. J. van der Haar, leeraar M.O. en onderwijzer aan een O. School voor M.U.L.O. te Haarlem 2. de Heer T. Hellinga, benoemd Hoofd eener O.L. School te Haar lem, wonende te Bloemendaal c. voor leeraar in de Nederl. Taal: 1. de Heer Joh. Kal, benoemd leer aar aan de M.T.S. te Haarlem, wonende te Rotterdam. Iedereen die dit leest, zal ongetwijfeld een onaangenaam gevoel over zich krij gen. Maar we kunnen het niet anders ma ken dan het is. Het is nu al reeds duidelijk te bemerken, dat de winter in aantocht is. Dit is te zien aan het vroege afvallen der bladeren het spoedig intreden der duisternis, enz. enz. Brrr. Er nog maar niet aandenken en nog maargoed pro- fiteeren van het heerlijke zomerweer. Geslaagd voor het Mercurius-diploma der Federatie van Handels en kantoor- bedienden-Vereenigingen in Nederland, op 17 en 18 Juni 1919 voor duitsche handelscorrespondentieF. E. Davidson, en H. A. Jansen, te Bloemendaal, voor engelsche handelscorrespondentie: Mej. L. M. Holst te Overveen. OBERLAHNSTEIN. Verkrijgbaar bij Bloemendaalsche en Overveensche Apotheek C. Cassee, Bloemend.weg 70 Tel. 1799 irlai L. Geeven, Korte Kleverlaan Tel. 1105 J. Windhorst, Bloemend.weg Tel. 1403. 15

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1919 | | pagina 2