Bijvoegsel „Bloemendaalsch Week blad" van Zaterdag 22 Mei 1920. liet was Maandagmiddag een heele drukte in de Boschlaan. Groote om rust heerschte er. Vader en Moeder Musch zaten vol angst op den rand van een goot te bespreken, hoe ze het zouden aanleggen, om hun kind, dat op de straat was getladderd en geen kans meer zag om op te vliegen, we» derom bij zich te krijgen. Ze beraadslaagden, maar konden tot geen besluit komen. Het eenige was, een wakend oog op het kind te houden. Daar kwam een mensch aan, die het jong pakte. Luid tsjilpend vlogen zij om het menschelijk wezen heen, vol vrees wat er met hun spruit zou gebeuren. Hij is voor ons verlo» ren, dachten zij. Wat voor goeds kun» nen wij van de menschen verwacht ten? Wie haalt onze nestjes uit? Wie ontvreemdt onze eitjes? Wie pro» beert ons te vangen? Het zijn de menschen die dat doen, menschen met verstand, dat wij helaas niet be» zitten. Het viel de bezorgde ouders nqgal mee, want hun spruit werd door den mensch in de goot gezet. Een dame, alhier woonachtig, ont» dekte een paar dagen geleden, dat van haar linnengoed verschillende stukken ontbraken. Door haar werd een dienstbode, die vroeger bij haar gediend had, er van verdacht. Me» vrouw gaf het aan. De politie stelde een onderzoek in. Bij de verdachte diqnstbode werd huiszoeking gedaan, tot resultaat hebbende, dat het ver» miste goed werd gevonden. Het ge» stolene werd in beslag genomen en tegen de oneerlijke dienstbode werd proces»verbaal opgemaakt. De Bond voor Lichamelijke Ontwik» keling afd. Bloemendaal, heeft beslo» ten wederom zooals vorige jaren, openluchtspelen te houden. Woens» dagmiddag zal daarmee een aanvang gemaakt worden. Vervolgens zullen de spelen driemaal per week plaats hebben. En wel Woensdagmiddags van 45 uur voor kinderen beneden 12 jaar en Woensdagavonds van 7 8 uur voor kinderen boven dien leeftijd en 'sZaterdags alleen des mid» dags wederom van 4 5 uur. De spelen zullen gehouden worden op het bekende terrein aan de Arnolds» laan en staan onder leiding van den heer A. J. Meyerink, gymnastiekleer» aar te Haarlem. Een fiets, die onbeheerd bij het ge» bouw van het Prov. Ziekenhuis stond, behoorende aan een verpleegster al» daar werkzaam, werd ontvreemd. Tot onderwijzeres te 's Graven» hage is benoemd onze plaatsgenoote Mej. H. J. T. Tjalsma. Zondagmorgen j.l. waren eenige dames op de tennisbaan aan den Vijverweg aan het tennissen. Eeni» ge jongens stonden voor het hek wegende, hoe ze het 't beste zouden aanleggen „zoo'n fijne bal" in hun te kijken, ieder op zijn manier over» bezit te krijgen. Een poosje later vlqog, o, wat een pret, zoo n lijn bal» letje over het net en kwam vlak voor de jongens terecht. De bal oprapen en e4 hard mee wegloopen was een werk van een oogenblik. Daarom lieten de jongens dit oogenblik niet onbenut, grepen den bal en liepen zoo hard zij konden er mee van door. Een der dames bemerkte wat er gaande was, en, het was wel een beetje gek, ze sprong zoo maar over het hek en hol» de de jongens achterna. Een wedloop ontstond, waarbij de jongens het on» derspit zouden moeten delven. Toen ze zagen dat de juffrouw hen bijna in had gehaald, gooiden ze uit angst den bal weg. De achtervolgster raapt den bal op en keert zelfvoldaan naar het tennisveld terug. Een slap in de goede richting. Onze gemeente heeft een brandlad» der aangeschaft voor de Bloemen» daalsche brandweer. Deze ladder be» staat uit vier uitschuifbare deelen. Deze deelen liggen op elkaar en kun» nen door middel van een touw uitge» schoven worden. Zoodoende krijgt men een zeer langen ladder en kan men van uit de hoogte een brand met de spuit bestrijden. Nu nog een motorslangenwagen, die hier in Bloemendaal onmisbaar is en we gaan al aardig in de richting om alhier een goede brandweer te krijgen. De heer C. W. de Jong, opzichter van Gemeentewerken alhier, is voor» nemens om de tentoonstelling voor brandbluschapparaten, die in de maand September te Arnhem gehou» den zal worden, te bezoeken. Maandagmiddag liep een paard van den landbouwer K. alhier nabij het station op de spoorbaan. Door een voorbijgaande locomotief werd het dier gegrepen en geheel door mid» den gereden. Het paard, dat zich op de spoorbaan bevond, schrok van de naderende locomotief en wilde zich naar de weide begeven. Ongelukki» gerwijze liep het juist tegen de loco» motief op. Hemelvaartsdag hield de B. G. V. wederom haar jaarlijksche fietstocht. Deze keer was de rit naar Noordwijk aan Zee. Door het luide zingen werd van het regenbuitje in de Zilk niets gemerkt. Na in de duinen even gerust en ge» ravot te hebben, werd Noordwijk» Binnen bereikt voor iemand er aan dacht. Van den tegenwind voelde niemand iets. In Noordwijk aan Zee gekomen, werden de goed gemeubi» leerde broodjes ingelijfd om het in» wendige van de turners te verster» ken. Daarna ging de heele club van ruim 40 dames en heeren naar het strand, waar de pret begon, geholpen door de zon, die verder trouw reis» gezellin bleef. Twee foto's werden ge» nomen, met de gids voorop. Op den terugweg werd „de Nach» tegaal" te Lisse nog aangedaan, waar» op over Vogelenzang en Overveen naar Haarlem gereden werd en ont» bonden werd in ,,'t Kikkertje", onder aanhoudend zingen. Zoo kan de secretaris deze dolge» zellige tocht weer in de annalen van de B. G. V. vereeuwigen. Tijdens de fietstocht werd Keukenhof bezichtigd, brak één band en raakten 5 spaken lek. Een villabewoonster alhier kwam tot de onaangename ontdekking, dat een paar vloerkleeden, die opgerold in de vestibule lagen, spoorloos ver» dwenen waren. Zondagmiddag werd in het tram» huisje van de E. S. M.»halte te Bent» veld, een man op heeterdaad betrapt, die niet te noemen handelingen pleeg» de met een meisje van 13 jaar. Jam» mer genoeg zag hij kans te ont» vluchten. Het zal Zondag 23 Mei a.s. 50 jaar geleden zijn, dat de heer E. Steenken, schildersbaas op Elswout, bij de fa» milie Van der Vliet»Borski werkzaam werd. Het zal voor den jubilaris een onvergetelijke dag worden. Een rietschelf, staande aan het Rol» landspad alhier, toebehoorende aan den heer v. d. Brink, is Zondagavond geheel afgebrand. Het riet was niet verzekerd. De schade bedraagt een paar honderd gulden, dus wel een schadepostje voor den eigenaar. Autosongeluk. Woensdag had in de Elswoutslaan een ongeluk plaats, dat betrekkelijk goed afliep. Een auto reed bij het uitwijken tegen een boom. De inzittenden, het Kamerlid Duy» maer van Twist, en luit. Van Rees,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1920 | | pagina 5