PasM.es L/rosfe Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Vogelenzang, Jan Gijzenvaart en Santpoort Artistieke WONING-INRICHTINGEN „CORONA" DANTUMA HAARLEM Betimmeringen - Behangerij - Verhuizingen - Stoffeerderij SPECIALITEIT IN CLUBFAUTEUILS J. A. BOSKAMP ZONEN - OVERVEEN De Coöperatieve Vereeniging „KENNEMER KEUKEN" ATTENTIE Tentoonstelling „Het huis en zijn inrichting" CINEMA PALACE PROGRAMMA 28, 29, 30, 31 Mei. De Klauw des Doods PROGRAMMA 1, 2, 3 Juni. Achter de Coulissen Plaatselijk Nieuws* 14e Jaargang. ZATERDAG 29 MEI 1920. No. 22 BLOBMENDAALSCH WEEKBLAD Uitgave van de Vereenigde Drukkerijen, Bloemendaal. Kantoor voor Redactie en Administratie: De Genestetweg 23. - Tel. 5003 Voor een vol jaar. Abonnement ...f4.- Losse nummers 10 cent. Advertentiên. 15 cent de regel, bij afname van 500 regels of meer korting. Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, van 1 tot 5 regels 50 cent, elke regel meer 10 cent. JK SB M SI OPGERICHT 1886 TELEFOON 956 'm is vanaf Zaterdag 29 Mei gevestigd: Wilhelminalaan O'veen, Tel. 3530 Aanmelding voor lidmaatschap bij de Penningm.esse, Julianalaan 308, O'veen, Tel. 1758 Dit nummer bestaat uit vier bladzijden en een Kindercourant. Zij, die vanaf 1 Juli zich abon- neeren op ons blad, ontvangen de tot dien datum verschijnende num mers gratis. Ook Amsterdam heeft nu zijn „Ideals Home" tentoonstelling zoo goed als Londen er een had. Zij wordt gehouden in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam. Wat er daar dan wel allemaal te zien en te doen is? Wel, in de eerste plaats van alles, dat het huis onze woning, d.w.z. welbeschouwd voor ons allen de belangrijkste plek ter wereld wat dat huis, zeggen we, maar mooier, beter, practischer, ge*, zelliger kan maken. Van alles wat de menschelijke geest heeft bedacht, wat de industrie vervaardigd heeft om de woning te verfraaien en te vers beteren, is daar te zien. Er is nog heel wat aan onze huiss inrichting te verbeteren, dat voelen de huismoeders eiken dag trouwens de huisvaders ook vaak genoeg en ze zouden dat wel willen verbeteren, maar weten niet hoe ze het aan moes ten leggen. Ze zien de gebreken, maar weten niet hoe ze te verhelpen. Welnu, op deze tentoonstelling zullen ze kennismaken met een heele hoop dingen van allerlei aard, waar ze vóórdien geen idee van hadden. Een reden al, voor bijna iedereen, om deze tentoonstelling te bezoeken. Want voor een tentoonstelling op het gebied van, laat ons zeggen, reclame of van bakkerij, kan men zich nog voorstels len, dat deze en gene niets voelen kan. Maar voor „Het Huis" voelt een ieder, elk onzer is huisbewoner, de anderhalve woonwagens of schuitbes woner op de zooveel duizend niet te na gesproken, maar ook die heeft nog belang bij de inrichting, bij de geriefes lijkheid van zijn geïmproviseerd huis. Een dergelijke tentoonstelling moet dus belangstelling vinden zoolang er menschen in huizen wonen, en dat zal voorloopig nog wel het geval zijn Deze expositie, men weet het, gaat uit van de afdeeling Amsterdam der „Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen". Reeds lang liep de Vereeniging met het plan voor zoo'n tentoonstelling rond. Reeds was voor haar door den architect van Epen, uit Hilversum, een modelshuis ontwors pen, dat te Amsterdam in het plans Zuid zou worden opgebouwd. Dat huis en wat erin was zou dan worden tentoongesteld en reeds had een der dames van het Comité zich bereid verklaard, na afloop der expositie het huis aan te koopen. Finantieel' was dat dus voor elkaar. Naast het huis wilde het Comité echter ook een loods doen optrekken, waarin verscheidens heid van nieuwe vindingen op huiss houdelijk gebied tentoongesteld zous .den worden. Het Comité was juist doende om voor de totstandkoming van die loods geld bijeen te brengen, toen de dames kennis maakten met de N. V. Maatschappij tot Exploitas tie van Tentoonstellingsgebouwen te Amsterdam, die aanbood de tentoons stelling onder te brengen in het Pas leis voor Volksvlijt de westelijke helft van het gebouw en den geheelen tuin waarover zij het beheer had. Dit aanbod werd door de dames aans vaard. En nu is het modelhuis daar neers gezet in een der zalen; de verdiepins gen staan niet op, maar naast elkaar. In een aangrenzende zaal is ook nog een tweede modelswoning gebouwd, terwijl het denkbeeld van de loods in de groote zaal van het Paleis op de meest royale voet gerealiseerd werd. In deze groote zaal, door de ars chitecten Heineke Kuipers vers bouwd, is een massa stands onderges bracht. Twee galerijen met stands zijn ook boven. In den tuin wordt ook heel wat voorbereid. Men zal, als het zoover is, den ouden Paleistuin niet meer hers kennen. Als middelpunt komt er een „fontaine lumineuse"; voorts restaus rants, lunchrooms, muzieks en bloes mententen, een ;bioscoop, enz. Er zullen daar dus films worden vers toond en concerten gegeven, terwijl er steeds gelegenheid zijn zal om in gezellige zitjes zich te verpoozen, te kijken en te luisteren. Gezellig zal het er zijn, men ziet het. Ja, geen kers messe d'été of zoo. Maar vroolijk en toch beschaafd. Trouwens, ook het zakelijke ges deelte der tentoonstelling in het Pas leis zelf, die thans reeds open is, biedt reeds op zichzelf zooveel verscheis denheid aan artikelen, demonstraties en anderszins, dat er afwisseling te over wezen zal. Behalve een leerzaam dagje, kunnen de huismoeders en de aanstaande huismoeders, maar ook verder iedereen, er een gezellig, ges noeglijk dagje doorbrengen. We kuns nen ons zoo voorstellen hoe de huiss moeders en aspirantshuismoeders ons der onze dames daar ronddrentelen en rondneuzen. Denk eens aan, al die nieuwe snuifjes, waar ze vóór dien tijd nog niet van gehoord hebben. ^Zoo b.v.: Een aller modernste waschs "inrichting, beknopt, voor particulier huiselijk gebruik, waarin die anders zoo tijdroovende wasch in een om< mezientje kant en klaar en zoo helder als sneeuw over de lijn hangt. Een trap, die je zoo maar even wip, naar boven kunt opklappen, dan kan de fiets van Vader en de kinderwagen er onder worden opgeborgen, en als het moet nog wel meer ookEen lift, klein maar handig, buitengewoon handig, wel alleen voor brieven, maar ondertusschen toch een heel gemak Een kachel, zoo ingericht en opges steld, dat hij nota bene vier kamers tegelijk verwarmtNog een soort lift om den huissafval van alle étages naar beneden veilig weg te loozen, zonder dat iemand daar, zooals dat heet, zijn neus aan hoeft te stooten Een kinderkamer met een soort bass sin middenin, waar de kinderen kuns nen plassen en haar eendjes en schuitjes laten varen Een poppens huis en o, nog zoo'n boel meer voor kinderen en groote menschen. Behalve dit alles zijn er afdeelingen voor meubileering, verwarming, vers lichting, kunstnijverheid, speelgoed, modes en luxesartikelen en de beste inzenders zullen bekroond worden. Men zal er demonstraties kunnen bijs wonen van goedkoop en goed koken, practisch werken, vrouwelijken hans denarbeid als kantklossen, spinnen, stoppen, enz. enz. Men kan er leeren hoe men zuinig leven kan, hoe men zooveel mogelijk profijt van de voeds zaamheid der levensmiddelen trekken kan, hoe men namaak en bedrog in die levensmiddelen vermijden kan, hoe men zoo vlug mogelijk zijn dages lijksch huishoudelijk werk aan kant hebben kan; kortom, hoe men vers standig, gezond en pleizierig kan levenIets wat toch zeker iedere huismoeder en toekomstige huismoes der wel interesseert.. Doch niet slechts voor de dames, ook voor de heercn is er veel te zien en te leeren. Voor een ieder is deze tentoonstelling dan ook een bezoek overwaard. HAARLEM. ALS HOOFDNUMMER: Wild-West Gesch. in 6 acten. 4de deel „Roode Handschoen". ALS HOOFDNUMMER Realistisch drama uit het Bohème leven, in 4 acten. in de hoofdrollen Mademoiselle Vautier en de kleine Odette. BLOEMENDAAL. Hoe onvoorzichtig. Een leerling van de Duin en Daalscheschool speelde met andere kameraden bij het gebouw. Daar het nogal een ruw spelletje was, had hij zijn horloge zoos lang op een aldaar staand hek ges hangen. Een loopjongen van een firma uit Haarlem sprong van zijn fiets en bleef naar de spelende jons gens kijken. Zijn aandacht werd na een poosje afgeleid, door het horloge, dat aan het hek hing. Hij nam het zonder iets te zeggen mee, waarschijns lijk om te kijken of het uurwerk gelijk liep met den kerktoren van de Groote Markt. Hij had daar echter geen tijd voor om dit op zijn gemak te doen, want toen de scholier het horloge miste, gaf hij aan de politie kennis daarvan. De politie ging er op uit en had het nieuwsgierige jongmensch spoedig gevonden. Het horloge werd aan den eigenaar teruggegeven en tegen den jongen werd processverbaal opgemaakt. Daar het 3de Pinksterdag was, waren er nog vele wielrijders op de vlakte. We zagen 's middags in de stortbui er eenigeft naar huis rijden, die schijnbaar zeer doordrongen waren van het feit, dat water nat is. een naam dfe kwaiiferf ONTVANGEN een kleine zending Typewriters Prijs f160.-- SCHRIJFMACHINEHANDEL Zijlstraat 90-79 Telephoon 1161

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1920 | | pagina 1