VICTORIA - WATER Oberlahnstein. Aan hen, die nog niet op ons blad geabonneerd mochten zijn, verzoeken wij vriendelijk, er op te letten, dat op bladzijde 4 onderaan tusschen de ad' vertenties een inteekenbiljet is ajge drukt. Het is een kleine moeite, het even in te vullen en te onderteekenen. Voor het verdere zorgen wij wel. In den loop van deze week komt iemand van ons kantoor dat ingevulde biljet bij U afhalen. Wilt U het voor hem klaar leggen? Als U het naar ons kantoor wilt zenden, is dat natuurlijk nóg beter. Op een gehouden algemeene verga» dering van aandeelhouders van de N. V. Hogenbirk en Zoon's smederij, constructiewerkplaats enz., werden balans, verlies» en winstrekening na» gezien en goedgekeurd. Het vorige jaar is een gunstig jaar geweest en de zaken konden enorm uitgebreid wor» den. Men is in staat 5 pCt. aan aan» deeihouders uit te keeren, na ruime afschrijving. Een hoogere uitkeering zou, gezien d; groote winst, uitge» keerd kunnen worden, maar dit werd niet raadzaam geacht, daar het plan bestaat een nieuwe fabriek te bouwen aan het Spaarne en daarvoor veel geld noodig is, dus werd besloten, na ruime afschrijving, het geld hiervoor te besteden. De commissaris, de heer C. W. de Visser (aftredend), werd met alge» meene stemmen herkozen. Het zal er toch van komen. On» langs werd op een algemeene vergade» ring der Bloemendaalsche Gymnas» tiek»vereeniging besloten een uitvoe» ring te houden in de open lucht. De datum werd vastgesteld op 11 Juli a.s. Alles werd hiervoor nauwkeurig be sproken en het programma werd sa» mengesteld, dat wij in een van onze vorige nummers in zijn geheel ge» plaatst hebben. Bij het aanvragen van een terrein, gelegen aan den Joh. Ver» hulstweg, werd het bestuur medege» deeld, dat dit niet beschikbaar was. De openluchtuitvoering werd toen voor onbepaalden tijd uitgesteld. Nu heeft onze plaatsgenoot, de heer E. W. Scholten, geheel bereidwillig, een van zijn mooi gelegen terreinen bij Hotel Duin en Daal voor dit doel aan de Vereeniging afgestaan. Zoo zal dus de uitvoering toch kunnen plaats hebben en zal deze gehouden worden, als er niets tusschen komt, op 11 Juli a.s. Zie voor nadere bijzonderheden de aanplakbiljetten. Een woord van lof aan den heer Scholten voor zijn groote bereidwil» ligheid en medewerking is hier wel op zijn plaats. Zondagavond werd het eerste con» cert van dit jaar door het Amster» damsche strijkorkest in den tuin van Café Rusthoek gegeven. Een groot aantal bezoekers zat naar de goede muziek te luisteren. Ook buiten het hek ontbrak het niet aan belangstel» ling. Iedere week zal bij gunstig we» der een concert in den tuin gegeven worden. Men verzoekt ons het volgende te melden: Het secretariaat der gemengde ar- beiders»zangvereeniging „Zanglust", alhier, is voortaan gevestigd bij Me» vrouw G. van Raaltev. d. Bosch, Schroder van der Kolkweg 4, alhier. Eenige reizende musiceerende stu» denten, uit Deventer afkomstig, heb» ben van B. en W. vergunning gekre» gen, om op 31 Juli en 1 Augustus in ons dorp te spelen. Deze vroolijke gasten reizen in hun vacantie als straatmuzikanten door het land. Voorwaar een aardig idee. Een historisch moment. De ge» meentelijke vrachtauto is eenige da» gen geleden aangekomen en wacht op een bestuurder, die daarvoor aange» steld zal worden. Er is met dezen mo» torwagen proetgereden, waarbij hij werd bestuurd door onzen wethou» der, den heer Ign. Bispmck. Hoog water. Vrijdagmiddag werd Bloemendag) vrijwel over» stroomd. Een hevige bui ontlastte zich boven ons dorp. Op verscheidene plaatsen konden ae riolen de massa s water niet verzwelgen, zoodat menige straat blank stond. OVE8VEEN. Politiecvergadering. Dinsdag» avond hield de aideeiing Jöloemen» daal van den Algemeenen bonü van folitiepersoneel in INeaenaiid, in het caié Van den Brink aan de Kampen» laan te Overveen, een ledenvergade» ring. De opkomst der leden was zeer goed. De voorzitter opende te halt- acht uur de vergadering, sprak de openingsrede uit, waarna werd over» gegaan tot het voorlezen van de in» genomen stukken en de notulen der vorige vergadering. Hierna kwam in behandeling een voorstel, om aan den Raad der gemeente een adres te zen» den, waarin verzocht werd de over» uren, die de politie van 1 Januari 1920 tot op heden hadden gemaakt, uit te betalen. Dit verzoek werd gegrond op het feit, dat de Raad bij de behande» iing van de Begrooting voor 1920 be» sloot, met ingang van 1 Januari 1920 ook voor de politie den 8»urigen ar» beidsdag in te voeren en voor de nieuw aan te stellen agenten en het bouwen van woningen voor de politie, de noodige gelden voteerde. Tot nog toe is de politie daar echter nog van verstoken en werkt zij nog gemiddeld per dag 1D/4 uur. De wo» ningnood is daar de oorzaak van. Het bestuursvoorstel was, om uitbetaling van 2/5 gedeelte van de gemaakte over» uren uit te betalen. Een breedvoerige discussie ontspon zich over dit voor» stel. Een der leden stelde voor, om 1/2 gedeelte te vragen, een voorstel, dat voldoende ondersteund, in behan» deling kwam. Het voorstel werd ech» ter verworpen, waarna het voorstel van het Bestuur, om uitbetaling van het 2/5 gedeelte aan te vragen, met al» gemeene stemmen werd aangenomen. Na de rondvraag was de agenda afge» handeld. Op deze vergadering werd aan ieder lid een Bonds»insigne uitge» reikt, .waarna de Voorzitter te negen uur, met een woord van dank voor de goede opkomst, de vergadering sloot. Wij hopen, dat de Raad aan het ver» zoek der agenten een gunstig oor leenen zal, en hun de gemaakte over» uren uitbetalen. Aan de O. L. School te Overveen kunnen tot 20 Juli a.s. leerlingen wor» den aangenomen. Aanmelding bij het hoofd, den heer Hoekstra. Aan het Post- en Telegraafkantoor alhier is als brievenbesteller be» noemd H. van Elk, vroeger hulpbe» steller aan dit kantoor. Het wordt niet gewaardeerd. Eenmaal in de week kan men van ge» meentewege visch verkrijgen voor 20 ets. per pond. Een koopje. Te ver» wachten zou zijn, dat er een massa liefhebbers zou komen opdagen om de goedkoope visch te koopen. Dit is echter erg tegengevallen en men denkt er hard over om deze vischver» koop te staken. Door eenige inwoners van het Tuin» dorp is al meermalen geklaagd over de stank, die komt uit de sloot om het Tuindorp gelegen, welke sloot eigen» lijk een open riool is. Vooral met warm weer is het ondragelijk en zeer ongezond. Door eenige personen is een lijst in zee gestuurd om, als er ge» noeg handteekeningen op gezet zijn, aan B. en W. aan te bieden, met het verzoek, om aan dezen ondragelijken toestand een einde te maken. Naar wij vernemen, heeft de Gezondheids» commissie, daarbij o.a. voorgelicht door den heer A. J. Stoel, reeds ge» ruimen tijd geleden het gemeentebe» stuur op de volkomen onvoldoende wijze van vuibafvoer gewezen. Een natuurlietneober was met zijn lotograiietoestei een groote wanue» nng gaan ïnaKCii en nau eenige bcliu» ueiacnuge pietjes met z n camera ver» eeuwigu. vermoeiu van ue verre w annexing aimer aangekomen, zette mj zien op een oant neuer, met bet toestel naast zien. tangen tyu zat mj in gepems veiaonten, toen er drie stagen van een toienkiox. kionken. iiy werü uaaruoor opgescürikc en oe» gai zien huiswaarts, net toestei op ae Dans. acntertatenue. ioen mj eenige K.m. aigeiegu nau, miste hij ue ca mera en teerde terstond terug om het toestel te halen, uoch dit was ai door een ander medegenomen. Haman en Esther in de duinen van Elswout. Telken jare, men weet het, komen in deze duinen de Amster» damsche „Schouwspelers" neerstrij» ken, en spelen er een openluchtspel van den dichter Filofotus. Zoo was het ook Zondag 1.1. weer het geval, en een groot aantal liefhebbers was op» gekomen om te luisteren en te kijken. Gegeven werd „Haman en Esther" het bekende dramatische gegeven uit het Oude Testament. In Susan, in Perzië, leefde onder Be talrijke Joodsche ballingen, die door de Babyloniërs uit Palestina daarheen waren gevoerd, een schoone jonk» vrouwe, Esther genaamd, die het mid» del werd, waardoor haar volk van een dreigenden ondergang werd gered. De grootvizier van den koning, Ha» man, haatte de Joden, omdat, terwijl alle menschen voor hem knielden, alleen de Jood Mordechai dit weiger» de. Haman wist Xerxes daarom tc overreden, om alle Joden in zijn rijk op één dag te doen vermoorden. Maar toen dit dreigend lot der Joden be» kend wer.d, dwong Mordechai zijn sphoone nicht Esther, die de favorite van Xerxes geworden was, om den koning te smeeken, dat het vonnis niet zou worden uitgevoerd. Xerxes werd overtuigd, dat hij misleid was, en Haman werd gehangen aan den galg, dien hij voor Mordechai had geënsceneerd. Niet steeds waren de spelers bij machte, ons de tragiek van dit geval te doen ondergaan, iets wat ook niet geheel en al buiten de schuld van den schrijver ligt. Maar al dadelijk moeten wij er aan toevoegen, dat men hier met dilettanten, geestdriftige di» lettanten te doen heeft, en dat geest» drift op zichzelf reeds een element is, dat moet worden aangemoedigd. Bo» vendien werden deze voorstellingen nooit met zooveel ophef aangekon» digd, en een groot aantal liefhebbers genoot er van. Het was heerlijk weer. Het prachtig duinland is bekend. Men kan, achteraf bezien, zijn Zondag» middag wel slechter doorbrengen. SANTPOORT. De villa Schoonoord, met bijbe» hoorenden tuin, vroeger bewoond door den heer Van Voorst van Beest, later verkocht aan de Naamlooze Vennootschap „Trovato", is thans overgegaan aan den heer Ludwig, uit Overveen. In de plaats van den heer Haze» voet, die om gezondheidsredenen als koster bij de Ned. Herv. kerk alhier bedankt heeft, is met ingang van 1 Juli benoemd Mej. C. Slinger, die bij afwezigheid van den heer Hazevoet deze functie altijd waarnam. Een heerlijke tractatie. Langen tijd geleden heeft Mevr. Wüste de ge» woonte ingesteld, om de kinderen van haar bewaarschool, in den tijd dat er aardbeien zijn, daarop te tractee» ren, wat natuurlijk bij de kleuters zeer in den smaak valt. Ieder jaar als er aardbeien waren, werd getrac» teerd. Ook dit jaar is door de kin de» ren weer eens heerlijk gesmuld. Dit keer werd den kleintjes een extra versnapering aangeboden, 's Avonds werden de leerlingen van de naai» school ook onthaald. Een woordje van hulde aan mevr. Wüste voor deze aardige instelling. De Vereeniging voor Volksonder» wijs,- afdeeling Santpoort, telt thans niet minder dan 200 leden. Onze plaatsgenoote, Mej. J. C. M. E. Lombar Petri, is benoemd tot tij» delijk onderwijzeres aan school A. voor M.U.L.O. te IJmuiden. Ter gelegenheid van den verjaardag van den heer J. F. Cremer, heeft het fanfare»corps Wilhelmina» Vooruit van hier, den oud»Minister op zijn land» goed Woensuag 30 Juni een serenade gebracht. Gevonden Voorwerpen. Terug te bekomen bij: Dankbaar, Kijperweg 5 bioemcnüaal, een band van een kinüerwagen; J. Wesseiing, Zomerzorgerlaan 34 Bioemenuaal, een sciiroeisieuiei; Uirich, Dr. EeijUs» straat Z4 Schoten, een stuk roou trijp en eenige stoiieeruerstournituren; Lutterveiü, Parkweg 14 bioemenuaal, een poriemonnaie; wed. Jansen, Prof. v. Vlotenweg 14 Bloemendaai, een grijze stofjas; Vuurst de Vries, Har» teniusuaan lö, Bioemenuaal, een por» temonnaie met inhoud; Tuchthuis» straat 10 Haarlem, een portemonnaie; Eichenoerger, Zanderijvaart 3 Over» veen, een gouUen armband; J. Ree» mer, Sloterweg 62 rood Haarlem, een kinderschopje; A. v. d. Kamp, Wou» wermanstraat 23 rood Haarlem, een vulpenhouder; J. Snuverink, Kinheim» weg 93 Bloemendaai, een vermoedelijk gouden broche met steen; Zandvoor» terweg lb Aerdenhout, een luchtklep van een automobiel; aan het bureau van politie te Overveen, een ceintuur, een uurwerksleutel, een sleutel van een waterleidingkraan, een defecte tuin» stoel. Verloren voorwerpen. Een gouden broche, een koperen gewicht, een etui met schrijfbehoef» ten, een gouden horlogeketting, een paar dameshandschoenen, een abon nement tram, 2 portemonnaies, een zilveren rozenkrans, een portefeuille, een cyclometer, een grijze regenjas. BURGERLIJKE STAND Geboren: z. van P. van Roode en A. A. J. Handgraaf; d. van D. de Vos en A. S. J. G. van den Berg. Ondertrouwd: A. Ph. van Strien en W. J. U. Peppink. Getrouwd: A. E. M. Jansen en C. A. Everts; G. P. Venster en A. Winthouwer. Overleden: S. Lolkes 91 j. Overleden in het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort: R. Schoonhoven 80 j. KERK-AGENDA. Zondag 24 Juli. BLOEMEND A AL. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur, Ds. van Poelgeest van Castricum. Jongelieden samenkomst in gebouw„Maranatha" Zondag voorm. 10 uur, Ds. J.J. van Noort van Amsterdam. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur. Ds. J. C Brussaard, n.m. 5 uur dezelfde. Ned. Protest. Bond afd. Bl'daal in het geb. v. de Bloemendaalsche Schoolvereen. v. m. 10.30 uur Ds. W. Mackenzie van Utrecht. SANTPOORT. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 uur, Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „De Propaganda der Geloof" 2 Cor. 5, vs. 11a. Collecte Orgelfonds. Evangelisatielokaal Zondag v.m. 10uur, Ds. Verwaal van Alkmaar HAARLEM. Rel. Soc. Verbond afdeeling Haarlem in geb „de Nijverheid". Jansstr. v. m. IOV2 uur Spreker: J. H. Vicée van Schoten. Daarna eerste bijeenkomst. Zondag 5 Sep- tembem. Drinkt slechts dit heerlijke Rein NATUURLIJKE Mineraalwater. KUNSTWATER IS NAMAAK.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1920 | | pagina 2