„CORONA" Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Vogelenzang, Jan Gijzenvaart en Santpoort m x m Artistieke WONING-INRICHTINGEN Gemeentebestuur. X J. A. BOSKAMP ZONEN OVERVEEN Schrijfmachines Prijs 175 Gulden. O. TH. DANTUMA HOTEL „DUIN EN DAAL CINEMA PALACE Van Vrijdag 9 tot en met Maandag 12 Juli Totok en Indo. Van Dinsdag 13 tot en met Donderdag 15 Juli: P0LA NEGRI Verraderlijke Liefde. ,t 4e Jaargang. ZATERDAG 10 JULI 1920. No. 28 BL0BHENDAALSC9 WEEKBLAD Uitgave van de Vereenigde Drukkerijen, Bloemendaal. Kantoor voor Redactie en Administratie: De Genestetweg 23. - Tel. 5003 Abonnement Voor een vol jaarf 4.— Advertentiën. 15 cent de regel, bij afname van 500 regels of meer korting. Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, van 1 tot 5 regels 50 cent, elke regel meer 10 cent. Dit nummer bestaat uit vier bladzijden en een Bijblad. Donderdag vergaderde onze Raad, onder voorzitterschap van den Bur» gemeester. Afwezig waren de heeren Bornwa» ter, Bijvoet en wethouder De Waal Malefijt. Onder de Ingekomen Stukken was in de eerste plaats een bericht van de E. N. E. T., dat naar aanleiding van een schrijven van B. en W., het pers soneel der Overveensche tram gein» strueerd werd, 5 minuten te wachten op de aansluiting met den trein, die op Zon» en Feestdagen te 9.57 te Haar* lem van Amsterdam aankomt, (met het oog op het vertrekuur uit Over» veen kon geen langere wachttijd ge» geven worden. Voorts was er een verslag van den Schoolarts. Het verslag noemt den ge» zondheidstoestand der leerlingen van de M. U. L. O.» en L. O.»scholen in het afgeloopen jaar zeer gunstig. Naar aanleiding van besprekingen en correspondentie stellen B. en W. voor, op een door de H. S. M. voor» stelde manier den Tetterodeweg met Betimmeringen* - Behangerij - Verhuizingen - Stoffeerderij SPECIALITEIT IN CLUBFAUTEUILS OPGERICHT 1886 TELEFOON 956 In een vorige zitting werd een ver» zoek van de afd. N.»Holland van de Vereeniging van Ned. gemeenten, om gedurende 4 a 5 jaren 5 et. per inwo» ner bij te dragen in de kosten der ma» laria»bestrijding, aangehouden. Thans stellen B. en W. voor toch maar toe te treden, daar onthouding de plannen der Vereeniging in de war zou bren» gen,en de malaria»bestrijding door het Rijk voorloopig niet hervat wor» den zal. Goedgevonden. Burgemeester en Wethouders stel» len dan voor, om bij aanstelling van werkjieden in vasten dienst, de tijde» lijke dienstjaren, in dienst dezer ge» meente doorgebracht, te doen mede- tell^n bij de berekening van wedde en uoen airasreren. Er was een adres ingekomen van de Vereeniging „Bussum's Gemeentebe langen" inzake de forensenbelasting. B. en W. stellen voor, het voor ken» worden geregeld in een te behandelen nieuw nisgeving aan te nemen, daar adressen van dergelijken aard niet door elke gemeente voor zich, doch indien daartoe termen aanwezig zijn door te worden. Zoo wordt besloten, de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten bij de Tweede Kamer der Staten»Generaal behooren ingediend Zoo wordt besloten. Er was ook een adres ingekomen van bewoners der Kleverlaan tegen» over de Ijsbaan, met verzoek het ko» lengruispad aldaar te willen doen be» leggen met tegels. Hoewel het adres niet gezegeld was, stellen B. en W. voor om in zoo» verre aan den wensch, daarin uitge» drukt, tegemoet te komen, door het voetpad met guszand te bedekken. Belegging met tegels komt hun te kostbaar voor, in aanmerking nemen» de, dat het verkeer aldaar zulke hooge kosten niet rechtvaardigt. Goedgevonden. Ontvangen een zending Vraagt inlichtingen bij den ver tegenwoordiger Zijlstraat 90 - Telef. 1161 HAARLEM. ZONDAGNAMIDDAG- AVOND- EN DINER-CONCERT Permamente Tentoonstelling van Schilderijen pensioen. Dit zal eerstdaags reglement. Onder de verzoeken om ontheffing van artikelen der Bouwverordening, was er een van de heeren Posthumus Meijjes en Zoon, architecten, om een landhuisje voor den heer S. de Clercq, aan de Vondellaan, met riet te mogen dekken. Burgemeester en Wethouders stel» len voor de gevraagde dispensatie te verleenen, aangezien de afstand tot het naast bijgelegen met riet gedekte perceel 120 M. bedraagt. De dispensatie wordt verleend. Burgemeester en ^Wethouders stel» len voor aan P. J. F. van Oeffel dispen» satie van art. lObis der Bouwveror» dening te verleenen voor verbouw der woning Zijlweg 23. Wordt verleend. Burgemeester en Wethouders stel» len voor aan J. D. Wildeboer onthef» fing van art. lObis der Bouwverorde ning te verleenen voor bouw van een schuurtje aan de Veldlaan. Eveneens goedgevonden. Burgemeester en Wethouders stel» len voor aan H. v. d. Masch Spakler dispensatie van de artt. 26 en 58 der Bouwverordening te verleenen voor den bouw van een wagenschuur aan den Mr. Enschedéweg, mits behalve aan de gewone voorwaarden, ook vol» daan worde aan het voorschrift om den onderkant van het dak met kalk te bepleisteren. Wordt goedgekeurd. Daarop komt aan de orde het vol» gende ontwerp»raadsbesluit: De Raad der gemeente Bloemendaal; Gezien de brieven van den Direc» teur van het Gemeentegasbedrijf van Haarlem dd. 4 September 1919 no. 49 en 30 Januari 1920, houdende het ver» zoek om machtiging te verleenen tot het leggen van gasbuizen in den Zijl» weg, de Hyacinthenlaan en de Klever» laan en het leveren van gas aan om» wonenden; Overwegende dat tegen inwilliging van dit verzoek geene bezwaren be» staan, daar deze vergunning met het oog op de aanhangige plannen inzake gaslevering aan deze gemeente dooi de gemeente Haarlem waarschijnlijk slechts een provisioneel karakter draagt; Gehoord het voorstel van Burge meester en Wethouders; Besluit: aan het Gemeentebestuur van Haarlem machtiging te verleenen, tot het leggen en hebben van gasbm» zen in den Zijlweg (van de Gemeen» tegrens af tot perceel Zijlweg 84), in de Hyacinthenlaan en de Kleverlaan volgens aanwijzing van den gemeen» te»architect van Bloemendaal en het tot wederopzeggens leveren van gas aan de bewoners der aan die wegen gelegen huizen, zulks onder bepaling: dat Bloemendaal het recht heeft bo» venbedoelde gasbuizen van Haarlem over te nemen, zoodra Bloemendaal deze vergunning tot gaslevering door Haarlem intrekt en wel voor de som van 13,100.verminderd met 21/2 pCt voor elk vol jaar dat door deze buizen gas is gelevrrd. De heer Hogenbirk vraagt of de Kinheimweg er ook niet van pro» fiteeren kan. De heer Noorman zou wen» schen, dat de geheele gemeente nu te» gelijk ook maar van gas werd voor» zien. De Voorzitter zegt, dat dit een gedeelte van een grooter plan is, een gedeelte dat reeds lang in de pen was. Voorloopig dient dat dus gerealiseerd te worden. Het Raadsbesluit wordt aange» nomen. Het volgende punt is de wijziging der verordening op den Hoofdelijken Omslag. De Voorzitter deelt mede, dat over den Hoofdelijken Omslag met den Minister gecorrespondeerd wordt, en het beslissend antwoord nog niet binnenkwam. Onder overlegging van het schrij» van van den Voorzitter van Gedepu» teerde Staten van Noord»Holland en het desbetreffend rapport van den met belastingaangelegenheden belas» ten Commies, stellen Burgemeester en Wethouders wegens de urgentie van de verhooging van het maximum heffingspercentage voor, om voorloo» pig alleen art. 1 der betrekkelijke ver» ordening te wijzigen in den zin van het raadsbesluit van 20 Mei 1920 en voorts om deze verordening later na» der in haar geheel vast te stellen, daar belangrijke technische wijzigingen noodig blijken. Wordt goedgekeurd. Het volgende punt is de vaststel ling eener suppletoire begrooting dienst 1919, tot een bedrag aan inkom» Qroote Houtstraat 111113 - HAARLEM ALS HOOFDNUMMER Drama in 5 acten. Dit overbekende werk behoeft geen ver dere aanbeveling. ALS HOOFDNUMMER in Spannend Drama in 4 acten. Dit programma is niet geschikt voor per sonen beneden 16 jaar. Zie voor uitvoerig Programma onze groote biljetten. sten en uitgaven van 762,688.811/2. Daarna komt in behandeling af» en overschrijving der vegrooting 1919 tot een bedrag van 37,006.431/2. Daarop wordt behandeld het voor» stel van B. en W., om hen te machti» gen, ter voorziening in een eventueel gebrek aan kasgeld in den loop van 1920, een geldleening aan te gaan van ƒ500,000..tegen een rente van 51/4 pCt. De Raad vindt het niet duur, en de leening gaat er door. Aan de orde was daarop het vol» gende ontwerp»raadsbesluit: De Raad der Gemeente Bloemen» daal; Gezien een verzoekschrift dd. 5 Juli 1920 van de Woningbouwvereeniging „Bosch en Duin", om ten behoeve van den bouw van 40 middenstandswo» ningen, voorschot en bijdrage, toege» kend overeenkomstig het Koninklijk Besluit van 6 November 1919 no. 51, te verhoogen; Gelet op zijn besluit van 27 No» vember 1919 no. 606, zooals dit thans luidt, na de bij besluiten van 19 Fe» bruari 1920 no. 1 en 15 April 1920 no. 5a, daarin aangebrachte wijzigingen; Overwegende dat bij de op 25 Juni j.l. gehouden aanbesteding van een veertigtal der te bouwen midden»

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1920 | | pagina 1