Coöd. VsrBBn. JeiMier Hen" 5 EEN KOPJE JTSEMTKOFFIE OF GEURIGE THEE. Si i DE DANS OP DEN VOLKAAN m Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Vogelenzang, Jan Gijzenvaart en Santpoort Artistieke WONING-INRICHTINGEN Gemeentebestuur. Betimmeringen - Behangerij - Verhuizingen - Stoffeerderij SPECIALITEIT IN CLUBFAUTEUILS J. A. BOSKAMP ZONEN - OVERVEEN CINEMA PALACE DE WITTE PAUW DOORNROOSJE 14ejaargang. ZATERDAG 11 DECEMBER 1920. No. 50 BLOBMENDAALSCH WEEKBLAD Uitgave van de Vereenigde Drukkerijen, Bloemendaal. Kanfoor voor Redactie en Administratie: De Genestetweg 23. - Tel. 5003 Abonnement Voor een vol jaar. f 4.- Advertentiën. 15 cent de regel, bij afname van 500 regels of meer korting. Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, van 1 tot 5 regels 50 cent, elke regel meer 10 cent. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Kantoor der Keuken Wilhelminal., O'veen, Tel. 3530 Geopend van 10-3 uur. Postgiro No. 22882, O'veen Secretariaat: JULIANALAAN 310. *o c re 5 M RN U A j van 13 t/m 19 Dec. 1920 J Priis Groentensoep Wien. rostbraten, capuc., aardanp Noorsch Gerecht 25 cc. 101 20 •6 V) c Bruine Booneusoep Gehakt, andijvie, aardappelen Chipnlatapudding 25 105 20 "O c Vermicellisoep Rolpens, roode kool aardappelen Roomsoezen 25 108 20 ■o c O O Erwtensoep Contrefilet, appeltjes, aardappelen Macaroni met rozijnen 25 114 18 "O 'u Tomatensoep Geb. visch, koolraapjes, aardapp. Drie in de pan 25 103 J 20 T> N Aspergesoep Stampp. v. snij- met w. boon „rook w. Chocoladevla met schuimpjes 25 101 20 ■o c O N Kippensoep Ossent. m. holt. saus, spruitjes, aard. Moccataart 25 116 20 51 E N IJ B Groenten, Aardappelen op werkdagen (m. toespijs 80 ct.) 's Zondags 90 t Middagm. wordt Zondags tusschen 12-2 be Aanmelding voor lidmaatschap bij de P( meestaresse Julianalaan 308, Overveen, Te m. soep 85 95 zorgd. ïnning- .1758. DRINKT NA UW DINER De Gemeenteraad kwam Donderdagmiddag op den gewonen tijd bijeen, ter afwerking van een agenda, waarop belangrijke punten voor kwamen. De Burgemeester was Voorzitter. Beëedlging en installatie nieuw ingekomen Raadslid. De heer J. C. Laan, het nieuw ingekomen Raadslid, die den zetel van den heer A. Kool hoven bezetten zal, moest geinstalleerd wor den, doch was wegens ziekte afwezig. Herdenking jubileum. Alvorens aan de agenda te beginnen, nam da Voorzitter het woord, om te herdenken dat de heer P. C. Akkerman gedurende 12'/r jaar on afgebroken ais raadsverslaggever aan de pers tafel had gezeten. De Burgemeester bracht hulde aan diens zakelijke en juiste verslagen, die met genoegen worden gelezen, waarna de Raadsleden door een hartelijk applaus hun in stemming te kennen gaven. Met enkele woorden bedankte de heer Ak kerman voor de tot hem gerichte woorden. Aan de orde waren de Ingekomen Stukken. in de eerste plaats een verzoek van de Wo- r.ingbouw-Vereeniging „Bloemendaal Noord", om aan die Vereeniging een terrein in erf pacht af te staan voor den bouw van 30 35 woningen. Het werd op voorstel van B. en W. aange houden, ten einde hun gelegenheid te geven een onderzoek omtrent de mogelijkheid van in williging van het verzoek nader te kunnen in stellen. Een pensioen van 100.per jaar werd toe gestaan aan A. J. Bersee, den bewaker van het Koningin Wilhelmina-duin. In een uitvoerig adres verzocht de directie van „Het Schouwtooneel" om een jaarlijksche subsidie groot 5000. «5 5*5 B. en W. adviseerden in ongunstigen zin op grond van verschillende bezwaren, ook al orn aat zij geen precedent in het leven willen roepen. Aldus werd besloten. B. en W. stellen voor om onder de volgende voorwaarden zand uit de zanderij aan den Hoo- gen Duin en Daalscheweg beschikbaar te stellen: 1. De gemeentelijke Zanderij zal ten be hoeve van particulieren in gebruik worden ge geven. 2,Het zand zal alleen gebruikt mogen wor den'binnen de Gemeente Bloemendaal. 3. Het zand zal te koop zijn voor 1.per kub. M. of gedeelte daarvan. 4. De Zanderij is alleen tijdens den gemeen telijken werktijd opengesteld op dagen dctSï1 Burgemeester en Wethouders te bepalen. 5. Het zand wordt tegen afgifte van een bon betaald aan den aldaar aanwezigen gemeente werkman. 6. Het zand door huurvoerlieden gehaald voor het uitvoeren van Gemeentewerken moet ook betaald worden. Goedgekeurd. In de vorige vergadering was na ampele be spreking over den toeslag op de brandstoffen aan on- en minvermogenden, besloten dit punt aan te houden. De Voorzitter deelde thans mede, dat B. en W. deze quaestie nog eens ter dege onder de oogen hebben gezien. Op grond van ver schillende en trouwens bekende bezwaren, reeds in de vorige zitting geuit, zijn B. en W. echter tot een afwijzende conclusie gekomen. Zij stellen nu voor, om het gevoteerde crediet voor het dienstjaar 1921 te besteden voor de verstrekking van goedkoope brandstof. Verder deelde de Voorzitter nog mede, dat het in de bedoeling van B. en W. ligt om met ingang van 1 Januari 1921 de dis tributie van visch te staken en in verband met een en ander op gemelden datum het levens- iniddelenbedrijf op te heffen. De heer Van Kessel kan zich niet met dit praeadvies van B. en W. vereenigen en concludeert dat B. en W. hiermede niet op den bodem van de werkelijkheid staan. Zij hebben er blijkbaar geen flauw besef van, hoe in het huisgezin van een arbeider met de dub beltjes moet worden omgesprongen om rond te komen. Met nadruk bepleit spr. om wel een toeslag te verleenen, te meer daar het hier een klein bedrag geldt en eveneens om met de dis tributie van visch voort te gaan. Daarbij ves tigt spr. er de aandacht op, dat men in Heem stede wèl een toeslag geeft op den prijs van de brandstof. De heer Schultz kan zich geheel met het door den heer Van Kessel gesprokene aan sluiten en laat er den nadruk op vallen dat de menschen op den toeslag op de brandstoffen hebben gerekend, daar er nu toch eenmaal een post hiervoor op de begrooting is gebracht. Ook meent spr. dat met de distributie van visch niet moet worden gestaakt. De heer Hogenbirkwil wel nog dit jaar voortgaan met het verleenen van een toe slag, indien de menschen er op hebben gere kend, maar dan tot een lagere inkotnengrens dan verleden jaar. De heer Van Kessel stelt voor een Commissie te benoemen die onderzoekt welke gezinnen in de termen van een toeslag vallen. De heer Noorman kan zich hiermede vereenigen; ook hecht dr. Bornwater hieraan zijn goedkeuring. De Voorzitter zegt, dat B. en W. het denkbeeld van den heer Hogenbirk over nemen om n.l. de helft van het vorige jaar te verstrekken. Na nog eenige bespreking, waarin ook de heer Hogenbirk het wenschelijke van het instellen eener Commissie betoogt, deelt de Voorzitter mede, dat de Commissie door B. en W. zal worden benoemd, doch dat B. en W. aan zich de beslissing behouden om trent het bedrag. Dit alles geldt alleen voor den toeslag op de brandstoffen. Met de distributie van visch zal voorloopig worden voortgegaan. Aan den onderwijzer aan de O. L. School te Bloemendaal, den heer F. J. G. Mantel, wordt op zijn verzoek eervol ontslag als zoodanig verleend. Twee adressen, n.l. van de Woningbouwver- eenigingen „Duinwijck" (om terreinen in erf pacht te verkrijgen en voorschot) en „St. Jozef' (wijziging bouw) gingen naar B. en W. terug om nader advies. Ontheffing bepalingen der Bouwverordening. Woningbouwvereeniging „St. Benedictus", voor den bouw van 49 arbeiderswoningen nabij het Duinlustpark. Goedgekeurd. J. P. Groeneveld, voor den bouw van een tuinhuisje aan den Lage Duin en Daalsche weg. B. en W. adviseeren afwijzend. Het verzoek wordt niet ingewilligd. Ch. F. de Roo van Alderwerelt, vastgestelde rooilijn, voor den bouw van een rijwielbewaar plaats bij Stoop's Bad. Dit verzoek, waarop B. en W. ongunstig ad viseeren, was in de vorige vergadering aange houden, omdat de heer De Roo niet tegen woordig was. B. en W. adviseeren thans het verzoek in te willigen. Aldus wordt besloten. J. Braunschweig, voor den bouw van een garage aan de Hoplaan. Goedgekeurd. G. Vries, voor de aanbouwing van zijn per ceel Zijlweg 61. Goedgekeurd. Overname weg. B. en W. stellen voor van de Hotel-Mij. „Duin en Daal" den weg achter het hotel aan te koopen voor 1. De verbreeding van den Brederodeweg. De Brederodeweg, gelegen tusschen Donkere- laan en Duinlustparkweg, moet verbreed en verhard worden. De kosten zijn in totaal ƒ41,645.—. De Voorzitter deelt mede, dat de onderhandelingen er toe hebben geleid om tot verbreeding van den weg over te gaan en te vens tot verbreeding van de Korte Laan. Het voorstel tot verbreeding van den weg, vindt wegens de hooge kosten, bij enkele leden bestrijding, doch de heeren Noorman en Schultz adviseeren er toch toe over te gaan, omdat de toestand van den weg dringend verbetering eischt. Medegedeeld wordt, dat de taxatie van den voor de verbreeding noodzakelijken grond een bedrag van ƒ28,000.heeft aangewezen. De keuze is thans tusschen aankoop of onteige ning, welke laatste jaren kan duren. Het eerst wordt in stemming gebracht om GROOTE HOUTSTRAAT 111-113 HAARLEM. Van Vrijdag 10 toten met Maandag 13 December ALS HOOFDNUMMER Sensationeel drama in 2 weekseries, ieder van 5 acten. Verder uitgebreid afwisselend programma. Van Dinsdag 14 tot en met Donderdag 16 December Boeiende Roman uit het leven eener Danseres. In de hoofdrollen HANS MIERENDORF. (Bekend uit „De Koningin der Aarde" en „Grit Hegesa". Verder uitgebreid komisch programma. WOENSDAGMIDDAG HALF 3 Groote Kinder- en Familie-voorstelling. Wetenschappelijke opnamen. Natuuropnamen. Komische films. ALS HOOFDNUMMER: tot aankoop van den grond over te gaan. De heeren Bijvoet 'en Verdegaal zijn er tegen. Der halve is het voorstel aangenomen, onder nader te bedingen voorwaarden. De verbreeding zal in een volgende verga dering behandeld worden. Inmiddels wordt B. en W. een crediet van ƒ41,645 hiervoor toe gestaan. Wijziging Verordening tot heüfing van begrafenisrechten. B. en W. stellen voor, behoudens koninklijke goedkeuring, vast te stellen de verordening, houdende wijziging der verordening op de h :- fing van begrafenisrechten in de gemeente Bloe mendaal, vastgesteld dd. 21 December 1916, Kon. goedgekeurd dd. 26 Febr. 1917 No. 8. Uitvoerig wordt over het tarief van gedach ten gewisseld, hetwelk te hoog wordt bevon den. Ook bestaat de vrees dat het onderhoud der zerken, enz., voor de gemeente te duur zou gaan worden, om welke reden besloten wordt de verordening nog eens te herzien en later te behandelen. De Politieverordening. Hierna ging de Raad aan een lijvig werk zijn aandacht wijden, n.l. aan de herziening der politieverordening. Het concept der wijzigingen in de oude verordening was aan de leden van

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1920 | | pagina 1