15 DECEMBER 1920 L. S.! P. J. M. VAN TETERING, Bijvoegsel van „BLOEMENDAAL's WEEKBLAD", 11 December 1920. Hoe WAS het en Hoe IS het thans? TIEN PROCENT. !J«0 Gedeponeerd Handelsmerk. edeponeerd Handelsmerk Het is op den 15d™ December 1920tien jaren geledendat wij de aloude Zaak in WIJNEN, GEDISTILLEERD en LIKEUREN van nu wijlen den Heer W. B. GUSKENS door aankoop overnamen en, van dezen datum af, voor eigen re kening begonnen te exploiteeren. Het heeft geen zin en het ligt dan ook allerminst in onze bedoeling dit feit als Jubileum of Lustrum te_ herdenken. Immers, wat beteekenen een tiental jaren voor een Huis, over welks dak welhaast drie volle Eeuwen zijn heengegaan? Toch het ligt voor de hand eenmaal bij dezen mijlpaal aangeland, komen bij degenen, die deze Zaak hebben gereorganiseerd, geleid, beheerd en bestierd, onwillekeurig verschillende vragen voor den geestvragen die haar antwoord vinden in deze verge lijking Hoe WAS het? Een Huis, rustend op soliede en degelijke grondvesten. Een Zaakzich beroemen kunnend op een reputatie van goedezuivere en onver- valschte kwaliteitenop een beproefde en alom bekende degelijkheid in handel en wandelsinds eeuwen hèr. En HOE is het thans Van den beginne af is op die hechte fundamenten voortgebouwd. En, vol zorg en met piëteit hebben wij het oude cachet van ons Huis bewaard en waar mogelijk naar voren gebracht en bevorderd. Doch,60k hebben wij niet geaarzeld nieuwe banen te gaan bewandelen op het gebied van reclame, technische inrichting, hygiënische perfectie, enz., onze Zaak daar door zich richtend naar en zich passend aan de behoeften en eischen van den moder nen tijd. Was er dan alzoo vóór onze intrede in 1910 nog nimmer een Prijscourant door en vanwege ons Huis uitgegevenevenmin geadverteerd in de Dagbladen men meende in goedeoude trouwdat^dit geen pas gaf voor een oude Zaak in het laatste Decennium echter is onzerzijds een poging gewaagd dit o. i. vemeende tekort en dezen achterstand goed te maken en aan te vullen door een geregelde uitgave van reclame, prijscouranten, enz. en ook door een onvermoeid adverteeren in de Dagbladen. En [zeer groot is de uitbreiding, die ons Huis op [alle gebied sinds 1910 heeft mogen ondergaan. Begonnennu tien jaren geledenmet een dienstpersoneel van 1 (zegge één) man telt dat personeel nu meer dan 20 LEDEN en kunnen wij thans in onze Reclames doen uitkomen dat onze Zaak is geworden, op ons gebied, de grootste Zaak van Haarlem en Omstreken, werkend met het talrijkst Personeel. In 1910 was onze Zaak gevestigd alléén Groote Markt 4. Heden, 10 jaren later, hebben we bovendien Koningstraat 1, waarin we onze 17 Eeuwsche Ontvangkamer hebben gerestaureerd en dat we zijn aangevangen te hergevenook uitwendighet streng 17 Eeuwsch aanzien; Koningstraat 5waarin we gebracht hebben ExpeditielokaalKelders en Magazijn Groote Markt 27 (Kelders), waar onze Wijnen rusten, die onder „Verlengbaar Crediet" zijn opgeslagen; Zoetestraat 15, ten slotte, de opslagplaats van ons Gedistilleerd. Ons getal Cliënten groeit met den dag envoorzoover wij hen in ons Kaartsysteem hebben kunnen inschrijvenbedraagt hun aantal thans tusschen de Zes en Zeven Duizend. Wanneer wij dit alles thans overzien en overwegendan is er voor ons zeker alle reden tot groote dankbaarheid. En die erkentelijkheid moet zich uiten jegens onze Cliëntendie ons met hun ge waardeerde orders gesteund hebben. Niet, dat wij in deze 10 jaren gehengeld hebben naar sympathieën.... Een zakenmandie zich tot hoofdtaak stelt langs allerhande wegen sympathieën te veroverenzal veelal bedrogen en teleurgesteld uitkomen. Neenveeleer moet hij rusteloos en onvermoeid arbeiden, ten einde zijn Cliënten aan zich tij binden door hun de best mogelijke kwaliteiten te leverengepaard aan een vlugge, soliede en onberispelijke bediening. In dezen geest en met deze opvatting bezield, hebben wij de zaak van t V' yr s „de Guide Druyf" door gestagen arbeid gediend en onze Cliënten heb - ur beurt ons Huis weer gerecommandeerd aan hunne Familieleden, Vrienden er, tvenni; en Daarvoor zijn wij hen erkentelijk en bij deze gelegenheid daarvan een bei - - lende gevenis door ons het navolgende besloten Gedurende zes dagen, n. I. van 13 tot en met 18 December a. s. staan wij op alle onze artikelen Wijnen - Gedistilleerd - Likeuren - Limonades, enz. een zeer bijzondere KORTING toe van Maar, wij wenschen door deze buitengewone en hoogst voordeehge bepa rooi degenen te bereikendie wij tot nog toe niet tot onze Afnemers mochten rekenen en wie wij zeer gaarne een proef-order zouden willen leveren, ten einde hen met ce scr. - terende Kwaliteiten onzer Artikelen kennis te doen maken. Daarom laten wij ook voor hen, gedurende deze 6 dagen, de extra korting ge.den. Het kan gebeuren, dat niet alle binnenkomende orders in deze 6 dagen uitgevoerd zullen kunnen worden. Conditie alléén is, dat de order tusschen den 13en en den - is binnengekomen, waarna wij aan de uitvoering zoo spoedig doenlijk gevolg zullen ge en. Vooral voor de artikelen onzer Wijnafdeeling heeft deze extra-korting van 10 een zeer groote beteekenis, wanneer men bedenkt, dat na Nieuwjaar al onze Belegen V r.en de jaarlijksche verhooging van 10% ondergaan, zoodat een order op Wijnen the. vergeleken met na Nieuwjaar, een dadelijk voordeel geeft van pl. m. 20' Men zal ons vragen Of wijtrots deze extra korting van 10%toch onze voor- deelige conditie handhavendatbij order van 45 stuks totaaldesgewenscht gesor teerdslechts 43 stuks berekend worden, alzoo slechts 43/45 van het totaal? Inderdaadja En evenzoo worden bij afname van 300 stuksook desgewenscht gesorteerdslechts 280 berekend, alzoo slechts 280/300 of 14/15 van het totaal. Ook in dit opzicht kunnen FamilieledenVrienden of Kennissen zich door een ge combineerde bestelling aanmerkelijk bevoordeelen. Ten slotte hebben wij de eer U mede te deelen, dat wij van 1 Januari 1921 af de fabricage van en den handel in Geheel of zoo goed als Acoholvrfje Dranken geheel gesepareerd gaan houden van onzen Handel in Wijnen, Gedistilleerd en Li keuren terwijl wij aan deze Alcoholvrije Afdeeling welke binnen afzienbaren tijd in een afzonderlijke Fabriek, buiten onze Zaak, zal worden ondergebracht, een zeer groote uitbreiding zullen gaan geven. De artikelen dezer Blauwe Afdeeling zullen dan ook in den vervolge op een afzonderlijke Prijscourant vermeld worden. Voor de fabricage van Spuit- en Mineraalwaters, Mousseerende Limonades, Sodawaters, enz. enz. zijn dezer dagen de meest moderne Machineriëndie aan de strengste eischen van vakkundige saamstelling en hygiëne voldoengeplaatst en in werking gesteld. Zóó hebben wij niet gerust, vóórdat ook op dit gebied onze Zaak zich met de best uitgeruste, meten kan. Hierachter volgen afgedrukt onze Prijscouranten. De inhoud zal U een beeld geven der rijke verscheidenheid van onze Artikelen, van hun Merken en Soorten. Terwijl de Kwaliteiten een geregelde propaganda zullen blijven voeren voor de degelijkheid van ons Oud en Vertrouwd Adres van vóór 1650. Wij hebben onder voortdurende aanbeveling de eer te zijn Hoogachtend Van U de dienstvaardige EIGENAAR VAN 't WYNHUYS „DE GULDE DRUYF". ATTENTIEHet is aan te bevelen ons Uwe orders toe te zenden, daar onze Reizigers en Bedienden wellicht den tijd zullen missen ze bij U te komen ophalen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1920 | | pagina 5