WO/TE Coög. YerGen.„KiniBier Kenten" Dubbele Accijnsverhooging DE DANS OP DEN VOLKAAN Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Vogelenzang, Jan Gijzenvaart en Santpoort HAARLEMSCHE BANKVEREENIGING Wynhuys „de Guide Druyf" Id den Maalstroom les levens DROJTE'S CHOCOLADE Onze Politieverordening. LOKET-KLUIZEN. circa 30 Liter Gedistilleerd ad. 40 pCt. circa 35 Liter Likeuren ad. 35 pCt. CINEMA PALACE MATINÉE Volgende week 3 groote KERST VERRASSINGEN. Plaatselijk Nieuws. Z)eze I \Jcopr Ontvangt U Gratis 14ejaargang. ZATERDAG 18 DECEMBER 1920. No. 51 BLOEHENDAALSCH WEEKBLAD Uitgave van de Vereenigde Drukkerijen, Bloemendaal. Kantoor voor Redactie en Administratie: De Genestetweg 23. - Tel. 5003 Abonnement Advertentiën. Losse nummers 10 cent. 15 cent de regel, bij afname van 500 regels of meer korting. Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, van 1 tot 5 regels 50 cent, elke regel meer 10 cent. Dit nummer bestaat uit vier bladzijden en een Bijblad. Kantoor der Keuken Wilhelminal., O'veen, Tel. 3530 Geopend van 10-3 uur. Postgiro No. 22882, O'veen Secretariaat: JULIANALAAN 319. retr~nn nc»—ren ncncr-win-n«il' lim>Cr 91 EN IJ A j van 20 t/m 26 Doe. 1920 prj:s Witte Boonensoep 25 ct Kalfslapjes, andijvie, aardapp. 113 Rijstpudding met Abrikozensaus 20 Qroentensoep Jachtschotel, peren Macaronipap met rozijnen Pouletsoep Hutspot met klapstuk Cabinetpudding m. rhumsaus Erwtensoep Runderlapjes, sav. kool, aardapp Matrimonium Windsorsoep (mager m. room) Qek. visch m. holl. saus, appm., aard Flensjes met room le Kerstd. Tomatensoep Ka.tsgehakt, spruitjes, aardapp. Ananaspudding Extra. Koniinenpeper m.appelmoes 2e Kerstd. Vermicellisoep Vark.fricandeau, appeltjes, aardapp Bitterkoekjesvla met marasquin Extra. Vj eendv. m. abrik.compate H E N U B Groenten, Aardappelen op werkdagen (m. toespijs 83 ct.) 's Zondags 93 't Middagm wordt Zondags tusschen 12-2 bezorgd. Aanmelding voor lidmaatschap bij de Penning- meesteresse Julianalaan 308, Overveen, Tel. 1758. 25 116 18 25 94 20 25 99 20 25 114 20 25 121 20 110 25 128 20 130 m. soep Zooals onze lezers weten, is in de laatste Raadsvergadering onze politieverordening her zien. Voor wie oeiang steit in deze aangelegen heid, welae in zoo nauw verband met het pu bliek leven in onze Gemeente staat, laten wij hieronder een en ander uit de nieuwe verorde ning volgen. Daarin zijn ondergebracht alle tot nog toe bestaande gemeenteverordeningen en de daarbij behoorende wijzigingen en aanvul lingen, bevattende bepalingen, tegen welker overtreding straf is bedreigd, met uitzondering der Bouwverordening. De bepalingen der ver ordening tot beperking van het electriciteits- en gasverbruik, vastgesteld bij Raadsbesluit van 22 Februari 1917, zijn niet overgenomen. In de eerste plaats: De verdeeling der wij ken in artikel 1 is in overeenstemming gebracht met den thans bestaanden toestand. Tot nu toe was slechts sprake van 3 wijken (Bloemendaal, Overveen en Vogelenzang, waarbij Aerden hout onder Overveen hoorde). Het opnemen van een aparte wijk Aerdenhout bleek wen- schelijk te zijn. In artikel 2 is weggelaten de bepaling, dat een huis moet zijn voorzien van wijkletter, plaatselijk en afdeelingsnummer, aangezien dit voorschrift in de praktijk niet wordt nageleefd. Hiervoor in de plaats wordt dan ook alleen ge sproken van het nummer vanwege het gemeen tebestuur aan te geven. Deze bepaling is bo vendien aangevuld met de verplichting dat het nummer in goed leesbaren staat wordt onder houden en dat het huis van geen ander num mer voorzien wordt. Een nieuw artikel bevat de verplichting van eigenaars en gebruikers toe te staan, dat de naam van straten en wegen van gemeentewege op hun eigendom wordt aangebracht, een be paling die tot nu toe niet bestond en die noodig kan zijn om de namen van straten en wegen aan te geven op duidelijke wijze. BLOEMENDAAL. Bloemendaalscheweg 113 Kapitaal en Reserve c.a. f 5.000.000. Effecten, Prolongatiên, Coupons, Vreemde Munt. Neemt Fondsen in Leendepót en vergoedt daarop Leengeld. Open en gesloten Bewaarneming. Koop, Verkoop en Incasseering van Wissels op Binnen- en Buitenland. L. S. De orders om thuis te bezorgen bereiken ons in zulke overstelpende mate, dat wij alle beschikbare krachten moeten requireeren voor de Expeditie. Onze Reizigers moeten dan ook noodzakelijk hier in de zaak blijven. Aan de Clientèle, in en buiten de stad, verzoeken wij beleefd ons hare orders per post of per tele foon op te geven. (De portokosten worden toch vergoedl) Wij zullen dan voor een spoedige toezending zorg dragen. Orders op Wijnen enz. verzoeken wij enkele dagen te mogen laten liggen. Zijn evenwel de wijnen enz. voor dadelijk gebruik bestemd, dan hebben deze orders natuur lijk den voorrang en voeren wij ze direct uit. Anders gaan orders op Gedistilleerd en Likeuren de e.v. dagen voor, met 't oog op de voor de deur staande dubbele Accijnsverhooging. Vele ilesschen moeten ongecapsuleerd en zelfs vele ongeëtiketteerd vertrekken, de inhoud evenwel is van schitterende kwaliteit. Alle orders op Gedistilleerd en Likeuren voeren wij uit tegen de oude, lage prijzen Zoodra evenwel de Wet der dubbele Accijnsverhooging in het Staatsblad staat, is het afgeloopen. Voorraden hebben we genoeg! Dengenen, die er absoluut zeker van willen zijn nog tegen de oude prijzen te ont vangen, doen goed in onze zaak de artikelen te komen of te laten afhalen en zoo mogelijk zelf schoone flesschen of kruiken mede te brengen. Het fiesschenspoelen is niet bij te houden. Let well Wordt de wet aangenomen, dan mag ieder Particulier ongestraft en onbelast in elk huis aanwezig hebben of wel Tot en met a.s. Zaterdag handhaven wij onze voordeelige Jubileumsvoorwaarden! van vóór 1650 4 Groote Markt, enz. i UooKlftwi 143 Telefoon j HaaNem Een ander artikel is zoodanig gewijzigd, dat ook strafbaar gesteld zijn de daarin genoemde feiten, die aan straten en wegen en op plaat sen van den openbaren weg af zichtbaar, ge schieden. Het is voorgekomen, dat straatmu zikanten enz. zich straffeloosheid verzekerden door hun bedrijf uit te oefenen in tuintjes, op erven enz., waaraan bij de inwerkingtreding der nieuwe bepalingen een eind gemaakt kan worden. Voorts is een bepaling (het verbieden van het luid roepende aanbieden van koopwaren op Zondagen enz.) uitgebreid met de woorden „ot daarbij gebruik maakt van geraasmakende mid delen", noodig wegens het hinderlijk gebruik maken van een bel of soortgelijk voorwerp op wagens tot verkoop van ijswafels. Elders is een nieuwe bepaling opgenomen, strafbaar stellende het zittten in en het leunen tegen raamkozijnen en dorpels, een veel voor komende baldadigheid, die tot nu toe onder geen enkele strafbepaling viel. Ook is de strafbepaling op het zwemmen en baden in wateren, zichtbaar van den openbaren weg, aangevuld met de woorden „en zonder vergunning van den rechthebbende". Zeer dik wijls toch wordt bij de politie geklaagd over het zwemmen en baden in particuliere wateren zonder dat kan worden opgetreden. Een nieuw artikel regelt het onderwerp: Openbare vermakelijkheden. Tot nu toe was hieromtrent niets bepaald. Uit de afdeeling toezicht op levensmiddelen is alles weggelaten wat betrekking heeit op de slachting en de keuring van vleesch. Een en ander toch wordt geregeld bij de binnenkort in werking tredende Vleeschkeuringswet. Nieuwe artikelen regelen het toezicht op le vensmiddelen in het algemeen, andere nieuwe artikelen den melkverkoop. Hierbij dient het volgende te worden opgemerkt: Reeds thans is artikel 48 (oud) overbodig, daar in het daarin bepaalde reeds is voorzien bij de reeds bestaande melkverordening. Ver schillende bepalingen van de artikelen 44 tot en met 50 (oud) vloeien ineen met bepalingen in de reeds bestaande verordening, regelende het toezicht op de eet- en drinkwaren en op waren, bestemd tot hulpmiddelen bij den ver koop en de toebereiding dier waren. Waar de binnenkort in werking tredende „Warenwet" bepaalde voorschriften geeft met betrekking tot het in het leven roepen van gemeentelijke re gelingen en de Minister van Arbeid een con cept-verordening heeft vastgesteld, die de ge meentebesturen als leiddraad kunnen gebrui ken, is hiermede in de nieuwe artikelen reke ning gehouden. Artikel 114 is aangevuld met de bepaling, dat honden, die in strijd met het daarin ver vatte zonder muilband worden aangetroffen, kunnen worden opgevangen en afgemaakt. Ziethier uit de nieuwe verordening eenige bepalingen, welke in het dagelijksche openbare leven onzer gemeente ingrijpen. GROOTE HOUTSTRAAT 111-113 HAARLEM. Van Vrijdag 17 toten met Maandag 20 December 2e en laatste deel. SPANNEND. SENSATIONEEL. Van Dinsdag 21 tot en met Donderdag 23 December Aangrijpend levensbeeld met LOTTE NEUMANN in de hoofdrol. Woensdagmiddag 22 December, half 3 met speciaal familieprogramma. BLOEMENDAAL. Bloemendaal krijgt gas. Donderdag 1.1. heelt het Bloemendaalsche Gemeentebestuur een geheime vergadering ge houden ter bespreking van de gasvoorzienmg van Bloemendaal, welke, zooals men weet, reeds zoovele jaren in de pen is. Eindelijk heeft deze zaak dan haar beslag gekregen. Eerst had een korte openbare zitting plaats, onder voor zitterschap van den Burgemeester met een voltalligen Raad. Voltallig dan behalve het nieuw te benoemen lid, de heer J. A. Laan, die wegens ongesteldheid verhinderd was, en wiens installatie daarom dus niet kon plaats hebben. Ook de benoeming van een lid der Zee weg-Commissie, een post waarvoor ook al gemeen de heer Laan wordt genoemd ging om dezelfde reden niet door. Na de geheime zitting werd in een openbare aan B. en W. een crediet van 350,UUO ver leend voor den aanleg van een gasbuizennet in de gemeente. Zoo komt het er dan toch eindelijk van en wordt de wensch van duizenden Bloemenda lers ten slotte toch nog werkelijkheid. Twee nieuwe onderwijzers. In de Donder dag gehouden Raadszitting werden twee nieu we onderwijzers aan de school van den heer Tinholt benoemd, of liever: één onderwijzer en één onderwijzeres, n.l. de heer O. F. Foelkci en mej. W. T. Buter. op de bon/~'in de tabletten

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1920 | | pagina 1