Plaatselijk Nieuws. WIT WOLLEN DAMESGOED mei 30 pCt. korting ABR. MEIJER Groote Houtstraat 16 De Emser-Pastilles Bad-Ems om dit euvel tegen te gaan zegt de Minister. Ja, maar, één van tweeën, óf men is er vóór óf men is er tegen. 245.000 gulden weggeven, terwijl de schat kist het niet gedoogt, 245.000 gulden tot bestrijding van een „mis bruik" voteeren en daarnaast de inkomsten van dat misbruik trachten op te voeren. Is men voor vermindering, wil men een „misbruik" tegen gaan, dan beter aangepakt, dan geen verhooging doch beperking van ge bruik, óf verbod. Is men er tegen, dande menschen die lust en kracht hebben om tegen een „misbruik" te strijden vergeven het mijdan ook geen 245.000 gulden weggegooid. Het probleem is ontzettend ingewikkeld. E. BLOEMENDAAL. In de rustig gelegen villa „Acacia", aan de Hartenlustlaan, bewoond door den heer en me vrouw Koolhoven, was Woensdag iets bijzon ders te doen. Het viel iedereen op, die langs deze villa wandelde, dat uit het dakraam de Nederlandsche driekleur wapperde. Elkeen, die op de hoogte was waarom de vlag uithing, ging persoonlijk oi stuurde een kaartje naar mej. Elizabeth Mus, die niet minder dan 25 jaren bu de familie Koolhoven als dienstbode in dienst was. Dit is een geheelen tijd en velen zullen het haar niet na doen. 25 jaar heeft mej. Mus steeds de fam. Koolhoven trouw ter zijde ge staan en lief en leed met haar gedeeld. Eerlijk heid heeft haar nauw aan de fam. K. verbon den. Zoo werd besloten om voor haar 1 Fe bruari 1921 tot een feestdag te maken. Een dag te voren werd haar medegedeeld, dat zij niet eerder dan 9 uur beneden mocht komen. Toen Woensdagmorgen mej. Mus op den bepaalden tijd naar beneden kwam, werd zij door den heer des huizes binnen geroepen. Daar werd zij hartelijk gelukgewenscht door Mevr. K. die haar een fraaie koperen bloempot overhandigde, terwijl Mijnheer na eenigc doel treffende woorden tot haar gericht te hebben de jubilaresse een Obligatie der Gemeente Rotterdam aanbood. Dit was echter nog lang niet alles. Toen zij naar de keuken ging zag zij deze geheel versierd, guirlandes waren aan den muur gehangen terwijl boven de tafel een schild was aangebracht waarop te lezen stond „Hulde aan E. Mus". Ook haar stoel was met groen en bloemen versierd. Verschillende bloemstukken stonden op tafel en aanrecht. Het zag er^vaarlijk feestelijk uit. Zelfs het hondje des huizes was voor dezen dag mooi aangekleed en had een keurigen strik om zijn hals. Op de tafel stonden vele geschenken door familie, vrienden en kennissen gezonden. Hét 'eene cadeau was nog mooier dan 't andere. Twee diploma's had ze^gekregen. Het eerste was haar geschonken door Het Nut van het Algemeen, terwijl het tweede diploma haar aangeboden werd door de Vereemging van Huisvrouwen met een bronzen medaille. Verder bevonden zich onder de cadeaux een zilveren lepel en vork, een ruststoel met bijbe- hoorend voetenkussen, zilveren theelepeltjes, enz., terwijl een heerlijke mand met vruchten de vele bezoekers tegenlachte. Den geheelen dag stond de bel niet stil en had de jubilaresse geen handen genoeg om de gelukwenschen in ontvangst te nemen, terwijl zij nog best een paar oogen er bij had kunnen hebben om de vele brieven, telegrammen enz. te lezen. Het is voor mej. Mus een dag geweest, die nog lang in haar herinnering zal leven. Op dienzelfden dag was het 25 jaar geleden, dat de heer Sikko Sikkens als politie-agent in dienst trad. 's Morgens vroeg kwamen er al vrienden, kennissen en collega's den jubilaris gelukwenschen. Deze zat in een gemakkelijken stoel met de bekende Duitsche pijp in den mond en een cocarde op zijn borst, te wachten op de dingen die komen zouden. En er kwam heel wat. De brieven en telegrammen stroom den naar binnen, terwijl men zich den geheelen dag verdrong om den jubilaris te felicitecren. Oogenblikken waren er, dat de kamer te klein was om al de menschen te ontvangen. Onder de bezoekers bevonden zich ook de inspecteur van politie, de heer Hiemstra en de notaris, de heer Wiidervanck de Blécourt (die in de maand Juni 30 jaar notaris is). Van het Bloemendaalsch politiecorps had di jubilaris een zilveren tabaksdoos gekregen met inscriptie. Aan den wand hing een prachtige klok, die door onbekende inbrekers, dit waren inbrekers die wat brachten, als geschenk voor den jubilaris des nachts was opgehangen. We zouden gaarne den jubilaris een gouden jubi leum toewenschen, maar dit gaat niet, daar hij over twee jaar den dienst verlaat. Niet aangenaam. De termijn tot het houden vap afstandsmarschen, uitgeschreven door het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek-Verbond, is verstreken. Nu moesten eenige leden der B. G. V. die al 4 afstandsmarschen afgetippeld hebben, nog een afstandsmarsch over 35 K.M. houden, die Zondag 30 Jan. zou plaats vinden. Het bestuur heeft echter vernomen dat de ter mijn. verstreken is. Daarom is besloten de te houden afstandsmarsch uit te stellen en het be stuur der K. N. G. V. te verzoeken, om deze laatste afstandsmarsch nog te doen gelden, daar zij niet wisten, dat hiervoor een termijn be stond. Wordt dit verzoek niet ingewilligd, dan is het voor de leden en ook voor de Vereeni- ging een groote teleurstelling en hebben de gymnasten voor niets 4 goed geslaagde af standsmarschen gemaakt. Dat hebben ze wer kelijk toch niet verdiend. Zaterdag 12 Februari e.k. houdt de Bloemen- daalsche Gymnastiekvereeniging een onder linge turnavond in een der zalen van Café Rusthoek alhier. Het geheele programma zal afgewerkt worden, dat bestemd was voor de uitvoeringen, die op 2 en 5 Februari gehouden zouden worden, maar die bij gebrek aan een zaal zijn afgelast. Naar wij vernemen is door het bestuur van bovengen. Vereen, een gezellige avond georga niseerd voor adspirandjes en wel op Dinsdag 8 Febr. e.k. Wat er allemaal op dien avond ge daan zal worden, zeggen we niet. Alleen kun nen we zeggen, dat de adspirantjes zich niet zullen vervelen. Aan de Firma Keiler Macdonald te Over- veen, die voor 7390 ingeschreven had voor het aanbrengen van electrische installaties in de 56 middenstandswoningen der Woning- bouwvereeniging „Bosch en Duin" alhier, is dit werk door bovengenoemde Vereeniging ge gund. De villa „Groenhof", gelegen aan den Noor der Stationsweg alhier, is gekocht door den heer Tijmann, makelaar te Amsterdam, voor 14,110. De auto-horse. Men schrijft ons: In uw nummer van 29 Januari staat een berichtje over de trekmachine van dien naam, waaruit blijkt, dat er met de indienststelling wordt ge talmd. Dit verwondert mij niet. Het heeft mij be vreemd, dat tot aanschaffing van die machine door de Gemeente is besloten, want ik had de eerste aanspanning bij de Electrische Centrale bijgewoond en toen bleek mij, dat het vastma ken aan eenig ander voertuig een groot be zwaar was. Het achterdeel van de machine moest beves tigd worden aan de as der voorwielen van een wagen en daartoe moesten twee mannen, op hun rug liggende, verscheidene beugels met schroeven en moeren rond de as vastdraaien en (precies heb ik het niet nagegaan1) naar ik veronderstel, heeft dit minstens een half uur geduurd. Die twee werklieden waren smeden of bank werkers en als die nu met dat werk een half uur bezig waren, hoelang zal het dan duren als de mannetjes van de vuilnisbelt dit moeten doen? Eenmaal aangespannen ging met een draai het voorttrekken van den wagen zeer goed. Waarschijnlijk tracht men nu een gemakkelij ker manier van aanspannen uit te vinden. 'fes Algem. Nederl. Chr. Ambtenaars-Bond. Maandagavond hield voor hare leden en genoo- digden bovengenoemde bond in 't kerkgebouw van het Prov. Ziekenhuis haar le jaarvergade ring. Voor dezen avond scheen nog al veel be langstelling te zijn, want het kerkgebouw was goed bezet toen de voorzitter met een enkel openingswoord deze vergadering inleidde. Uit de verslagen, inzonderheid het uitvoerig ver slag van den secretaris, bleek, dat deze afdee- ling verleden jaar met 7 leden opgericht, was geklommen tot een afdeeling van ruim 70 leden, in het afgeloopen jaar traden toe 76 leden en bedankten 9 leden, zoodat deze afd., wat be treft haar aanwas, niet had te klagen. Het ver slag gaf een duidelijk overzicht, dat er veel actie en strijd was gevoerd, en een goed jaar achter den rug had, waarin verschillende be langrijke successen waren behaald. De financieele toestand gaf aan, dat er een batig saldo van 38.12'/2 nog in kas was. Voor de Evang. Weeshuizen in Weenen was voor kort geleden een bedrag van 30.onder de leden ingezameld. Als sprekers traden voor dien avond op Dr. De Vrijer en Ds. Roos., beiden van Bloemendaal. Dr. de Vrijer had als onderwerp uit het ambtenaarsleven, wat het zeggen wil ambtenaar te zijn en stond spr. uitvoerig stil bij de voor- en nadeelen van het ambtenaarsleven. Spr. zeide, dat reeds veel door de bonden voor den ambtenaar is gedaan. Spr. ging voorts na waarom in een Christelijke organisatie georganiseerd, terwijl toch alle bon den voorstaan de materieele en intellectueele belangen van hare leden. Doch de Christelijke ambtenaar stelt voorop de geestelijke dingen, want, zegt spr., bij brood alleen kan de mensch niet leven. Wij hebben noodig Jezus Christus. Ook hebben wij Die in onzen bond te dienen, 't Is een groote, diepe taak voor den Christen ambtenaar, om in een neutraal gesticht als dit is zijn werk te betrachten en te voltooien. Spr. wenschte voorts jje afd. niet alleen een groei in de breedte, doch ook in diepte toe, oi meer dere leden, doch ook meer geestelijke kracht. Ds. V. Roos sprak nog een kort slotwoord in aansluiting op de rede van den vorigen spr. en wenschte ook deze spr. Gods zegen op 't werk dezer afd., welke zoo in groei toeneemt. De avond werd verder opgeluisterd door eenige mooie zangnummers van de dames C. R. en J. E. Stoelman, met orgelbegeleiding van den heer W. Stoelman, allen uit Haarlem. De voorzitter dankte aan het slot der verga dering de beide sprekers en de medewerkenden, waarna Ds. Roos met dankgebed dezen welge slaagden avond sloot. Aan het einde dezer vergadering werd gecol lecteerd voor de Zending, welke opbracht 10.80. van den heer Boucher waren en alles deden, wat de hypnotiseur verkoos. De opkomst was zeer gering, maar degenen, die er waren, hebben genoten van den myste- rieuzen avond. Velen wisten bij het naar huis gaan echter niet, of het allemaal echt was, het geen ze gezien hadden, of dat er veel hocus pocus bijkwam. De heer Boucher heeft beloofd terug te zullen komen en dan ook de persoon over wien hij geen macht bezat, onder hypnose te zullen brengen. We zullen zien. Twee personen, die alhier een groote hoe veelheid leer hadden gestolen, zijn gesnapt en opgeborgen. De Nederlandsche Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken, afdeeling Bloe- mendaal-Santpoort, houdt op Zaterdag 12 Fe bruari 1921 in Hotel „Vreeburg" alhier een propaganda-avond. Opgevoerd zal worden: „Wrakken", tooneelspel in vier bedrijven. Na afloop is er gelegenheid tot een dansje, tot 's nachts twee uur. Men kan dus profiteeren. De entrée bedraagt 50 ct„ terwijl om 8 uur precies wordt begonnen. Wij kunnen een ieder aanraden eens een kijkje te gaan nemen. Het bestuur verzocht ons tevens te vermel den, dat de zaalhouder zijn volle medewerking heeft verleend, door zijn zaal alcoholvrij te ver huren, ook tijdens het bal en verzocht dan ook de volle medewerking van het publiek, door geen alcoholhoudende dranken te bestellen. OVERVEEN. Er wordt hard gewerkt aan de Zweminrich ting „Stoop's Bad" alhier. Het gebouw, dat bijna gereed is, moet nog van boven tot onder worden geschilderd. Het schilderwerk wordt verricht door de Naamlooze Vennootschap „Ripperda" uit Haarlem, voor de som van 20,000. In Mei of Juni zal waarschijnlijk Stoop's bad geopend worden. De Elswoutslaan is tot ons groot genoegen eens onderhanden genomen. Veel is er niet aan gedaan, maar toch kunnen we voor den komenden zomer op een goed te berijden weg rekenen, doordat alle gaten en kuilen met puin gevuld zijn, zoodat als dit er ingereden is, de laan weder in orde is. De vele plaatsen, waar puin ligt, bewijzen hoeveel kuilen er waren. Het is op het oogenblik niet erg aangenaam om op de fiets de Elswoutslaan in te rijden, daar men door de vele puinhopen groote kans heeft een lekken band te krijgen. We raden den wielrijders, die naar Zandvoort gaan, dan ook ten sterkste aan, den anderen weg, die langs Kraantje-Lek loopt, te nemen. Deze weg, die vroeger zeer smal was, is veel breeder ge maakt, wat een groote verbetering is. VOGELENZANG. Als voorzitter der Nederlandsche bond van Waterschappen en verkeerswegen, heeft be dankt de heer W. baron Van Tuyll van Seroos- kerken, van hier. SANTPOORT. Dinsdagavond gaf de heer Emil Boucher, te- lephaat en hypnotiseur, in Hotel „De Weij- man" alhier een openbare séance. Zonder eenige moeite en zonder een oogenblik te twij felen, volbracht hij alle opdrachten, die het publiek voor hem bedacht hadden. Er waren er bij, die lang niet gemakkelijk waren. De massa suggestie mislukte geheel, daar de heer Bou cher niet genoeg hypnotische kracht bezat om het geheele publiek in zijn macht te krijgen. Beter ging het daarna met twee personen, die na een korten tijd geheel onder den invloed Door de Regeering is aan den heer H. Rings alhier, opgedragen Ifet onderhoud van de mili taire werken en gebouwen van het westelijk front der Stelling Amsterdam bij ljmuiden, voor 9800. De militaire gebouwen en werken bij Haar lem, Overveen en Schoten, voor 27,900. De militaire gebouwen en werken van het zuidelijk deel van het westelijk front der Stel ling Amsterdam, voor 27,100. Deze militaire gebouwen en werken kosten jaarlijks aan onderhoud ongeveer 65,000. Zou dit geld niet nuttiger besteed kunnen worden? VAN HIER EN DAAR. Door den nood gedreven! Op een plaats in het Westfaalsche kolengebied werken de on derwijzers na schooltijd nog zes uur als onge schoolde arbeiders in de mijnen, aldus de „Frankf. Ztg."; in Saksen werken geestelijken in de bruinkolenmijn, een doctor in de oude talen heeft een bijbaantje ais schrijver aan het spoor en studenten zijn 's nachts fabrieksar beider of nachtwaker. BURGERLIJKE STAND. van 28 Januari tot en met 3 Februari, Geboren; z. van W. J. Roozen en E. M. A. J. Eldering, z. van P. Molenmaker en Grimmelius, d. van W. Voerman en G Schepenaar, d. van Th. G. van der Velden en P. Kroon z. van A. H. M. Teuwisse en A. Rolvers, z. van C. J. Koper en M. van den Haak, z. van J. P. Eich- horn en A. E. Kool. Ondertrouwd: S. Hazevoet en A. J. Bolhuis, Getrouwd: H. P. J. Balm en E. van den Enden. Overleden: A. S.'Koelewijn 28 jaar. A. M. W. A. Böscheineijer 72 j., N. M. Vallent- goed 55 j. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: J. Swarts, Bleekerspad 7 Bloemendaal, een zakmesje; Mevr. van Hou ten, Bloemendaalscheweg 152 Bloemendaal, een paar gyinnastiekschoentjcs; J. Stremming, Saenredamstraat 13r. te Haarem, een passer; aan het bureau van politie te Overveen, een rijbewijs ten name van P. H. A. Bijleveld, Wil- helminastraat 29 Haarlem, een streng raffia, een fietsmand. Verloren voorwerpen. Komen aanloopen bij: van Meeuwen, Zijlweg 21 Overveen, een groote hond. Verloren: een zijden blouse, een portemon- naie, een bont. KGKK-A6EJIDA. BLOEMENDAAL. NED. HERV. GEMEENTE, voorm. 10 uur, Dr. De Vrijer. n.m. 5 uur Dezelfde. Jongelieden-Samenkomst in gebouw „Mara- natha", v.m. 10 uur, Ds. A. Adriani, van Utrecht. GEREFORMEERDE KERK, voorm. 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. n.m. 5 uur dezelfde. SANTPOORT. NED. HERV. GEMEENTE, voorm. 10 uur, Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga, De ival des harten, 2. Cor. 4 13b. Collecte Orgelfonds. EVANGELISATIE, voormiddags 10 uur, Ds. C. J. v. Paassen, te Haarlem. HAARLEM. REL. SOC. VERBOND, afd. Haarlem, voo-m. halfelf in 't gebouw „De Nijverheid", Jans straat. Spreker de heer G. H. van Daalen, van Haarlem. Onderwerp: Opvoedingsge dachten van een religieusen revolutionair. zijn weder in de bekende aluminium kokertjes verkrijgbaar ad 75 cents.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1921 | | pagina 2