L. VAN BASTEN ZONEN, KARPETTEN. fMÏCHEÜNjf I Prijsdaling WYNHUIS „DE 6ULDE DRUYF" Wagenweg 104, Haarlem Zeer billijke prijzen. I Rijwielbanden TELEFOON 2858 ENÜELSCH SMIRNA WILTON AXM1NSTER van voor 1650 - HAARLEM 4 Gr. Markt, enz. Een oud en vertrouwd adres. 134 Telefoon. Buitenband f 6.00 M Binnenband f 3.25 Hf fj| Bij den Rijwielhandel |j| Plaatselijk Nieuws* De Emser-Pastilles Bad-Ems Specialiteit In Onver sneden en Bel. Wijnen Groot- en Detailhandel in Gedistill. en Likeuren Fabriek van en Handel in geheel of zoo goed als Alcoh.vrije Dranken PRIMA TAFELWIJNEN p. fi. 1.00 - 1.25 - 1.50 ROODE BORDEAUX m. fl. van 1.45 af, tot en pet 9.05 ROODE BOURGOGNE p. fl. 2.20 -2.45 - 2.75 315 - 3.30 4.15 - 5.90 - 7.40 7.50 2.85 - 3.00 3.60 - 3.95 6.60 - 6.85 7.70 - 7.95 ROODE SPAANSCHE p. fl. 1.00 - 1.25 - 1.40 1.50 - 1.75 - 2.00 - 2.25 2.75 - 3.00 ROODE ALGIERSCHE p. fl. 1.90 ROODE AHRWIJN p. 1/2 fl- f 175 ROODE RIJNWIJN p. fl. f3.75 KINA-WIJN f2.00 (oud) f2.70 ROODE PORT p. fl. f2.00 - 2.50 - 3.00- 3.50 - 4.00 - 4.50 5.50 BISSCHOPWIJN (eigen fabr.) f 1.25 - 1.50 BUITENLANDSCH Old Tom Gin 6.50 Fr. Brandewijn 5.32 - 5.92 6.80 Bareel 5 40 - 6.00 Wodka 8.75 Eagle Angost. bitter 1.25 5.25 COGNACS p. fl. 3.60 - 4.40 - 5.20 6.00 - 6 80 - 7.60 - 8.40 (IMP. W. F.) 6.00 - 7.10 - 8.20 - 9.55 17.30 - 24.80 B1SQUIT 8.10 - 8.45 - 10.40 - 15.60 COURVOIS1ER 10.60 - 13.20 HENNESSY 11.15 -11.70-12.25-13.10 13.85 MARTELL 10.80 - 11.35-11.90-12.75 13.50 - 15.25 - 25.85 ARAKS 6.40 - 7.12 - 7.80 (B.A.M.) 5.25 RHUM p. fl. 4.32 - 4.80 - 5.28 6.24 - 6.64 (W.F.) 6.10 - 7.20 - 14.60 ZWEEDSCHE PUNCH 5.00 - 9.65 EAU DE VIC DEC1DRE (CALVADOS) 5.50-10.75 VRUCHTENWIJN Aardb. - Appel - Roode Witte of Zw. Bessenwijn Boschb. - Framb. - Kersen Kruiden - Meiwijn p. fl. f 0.95 BISSCHOPWIjfo VAN VRUCHTENWIJN p. fl. f 1.00 BISSCHOPESSENCE p. flac. f 0.75 CITROENPUNCH e. a. p. fl. 2.16 LIKEUREN e.a. Otaco 2.00 Anisette - Curasao Frambozen - Kersen Persico - Pepermunt p. fl. 1.90 FOSCO (Korff) 1.15 - 2.20 LIMONADE-SIROPEN (Eigen fabrikaat) 12 soorten p. fl. 1.90 Troebele Citroen- of Si naasappelkwast p. fl. 2.25 L. of fl. 5 ets. surpl. 2 pCt. KORTING 45 fl. f 43, en 300 fl. f280 berekend. verzoek. Het voorstel van B. en W. wordt echter aangenomen. De gemeente Bloemendaal verzoekt onthef fing voor de plaatsing van een persgasge- bouwtje bij de Saxenburgerlaan. Goedgekeurd. Voorschot Woningbouw. B. en W. stellen voor', gezien een verzoek schrift dd. 21 December 1920 van de Woning- bouwvereeniging „Bloemendaal Noord", be treffende het aanvragen en aan deze Vereeni- ging verstrekken van een rentedragend voor schot overeenkomstig de circulaire van den Minister van Arbeid dd. 25 Juni 1919 No. 6558 afd. Volksgezondheid, ten behoeve der uitvoering van een plan tot het bouwen van arbeiderswoningen, op een terrein gelegen aan den Brederodeweg, om te besluiten: lo. B. en W. te machtigen om aan te vragen en voor de Gemeente te aanvaarden uit 's Rijks kas, tegen een bij Koninklijk Besluit te bepalen rente en aflossing in vijftig gelijke annuiteiten; een voorschot, gelijk aan de kosten van het door genoemde Vereeniging uit te voeren bouwplan en wel tot een maximum van 95.000.—, zulks ten behoeve van het ver strekken aan de Woningbouwvereeniging „Bloemendaal Noord" van een even groot voorschot; 2o. na ontvangst uit 's Rijks kas van het onder lo. bedoelde voorschot, dit te ver strekken aan opgemelde Vereeniging tot het bovenomschreven doeleinde en onder de ver schillende vobrwaarden en bepalingen; 3o. aan bovengenoemde Vereeniging een jaarlijksche bijdrage te verleenen groot 25 pCt. van het tekort op de exploitatierekeningen, mits het Rijk in het tekort op de exploitatie kosten 75 pCt. bijdraagt. Goedgekeurd. Aankoop stuk grond. Een voorstel van B. en W. om van den heer A. J. van der Pol voor den prijs van 1000 gul den te koopen een terreintje, groot 5.10 bij 6.50 M., hetwelk de gemeente ten dienste der gasvoorziening dringend behoefte heeft voor de plaatsing van een persgebouwtje, wordt goedgekeurd. Het jubileum-Smits. Bij de rondvraag bracht de heer Van K e s s e 1 het geval-Smits en diens jubileum ter sprake. Dit zit zoo: Toen de heer A. M. Smits, agent van politie te Aerdenhout, zijn 20-jarig jubileum vierde, werd hem door eenige Aerdenhoutsche inge zetenen een bedrag van 170 als feestgave aangeboden. De heer Smits aanvaardde het geschenk, doch toen eenigen tijd later de bur gemeester ervan vernam, weigerde deze hier aan zijn goedkeuring te hechten, omdat het de politie verboden is geschenken, in welken vorm ook, aan te nemen. De heer Smits, hoewel van meening zijnde dat een jubileum-geschenk bui ten deze bepaling viel, gaf het geld dadelijk terug. Weer werd het thuisgebracht, doch weer stuurde de heer Smits het retour. Toen werd het bedrag aan den burgemees ter ter hand gesteld, om er naar believen mede te handelen en deze besloot in overleg met de wethouders otn het te storten in de kas van de Vereeniging ter verzorging van be hoeftige kraamvrouwen. 't Was dus hierover dat de heer Van Kessel het woord nam. Hij deelde in het kort de ge- 12 maanden Garantie schiedenis mede en noemde het uitvloeisel hiervan eigenlijk een gekke toestand. Der halve stelde de heer Van Kessel voor om wel het verbod van fooien te ontvangen te hand haven, doch eventueele jubileum-geschenken hier buiten te laten vallen. Dan zouden bijeen gebrachte gelden aan het hoofd der politie ter hand gesteld kunnen worden, om ze den ju bilaris aan te bieden. De heer Van Nederhasselt ver dedigde dit en zeide dat de zaak hoogst een voudig was. De Voorzitter beaamde dit en noemde de heele geschiedenis een storm in een glas water, doch hü bleef van meening dat bij politie-jubilea geen gelden mogen worden inge zameld. Dit is altijd uit den booze. Velen dur ven zich niet te onttrekken aan het verleenen eener bijdrage en zoodoende wordt het een be lasting. Niemand verlangde hierover meer het woord, waarna de vergadering werd ge sloten. BLOEMENDAAL. Zaterdagavond gaf de Bloemendaalsche Gymnastiekvereeniging hier een onderlinge turnavond. Er werd onder leiding van den heer P. A. Kok zoowel door dames als heeren uitstekend gewerkt. Het turnen aan het hoog- rek door heeren was wel het mooiste num mer van den avond. Er werden hieraan heel wat kranige stukjes uitgevoerd. Vooral de gymnast, die al zwaaiende de staaf van het hoogrek losliet en met zijn handen tegen de beenen klapte om even daarna weer de staaf vast te grijpen, droeg aller bewondering weg. Aan de brug werd door de dames beter ge werkt dan door de heeren, wat echter niet te verwonderen was, daar de oefeningen der heeren veel moeilijker waren dan die der da mes. De vrije oefeningen werden uitstekend uitgevoerd door de turners en turnsters. Tot slot kregen we eenige mooie standen te zien, waaraan allen deelnamen. Een woord van hulde aan den leider is hier wel op zijn plaats. Het was weer een der avonden waarop veel goeds gegeven werd. In dienst getreden. Het veel besproken benzine-paard is in dienst gesteld. Woensdag werden de straten schoongemaakt. Achter den sproeiwagen aan tufte het mekanieke dier, dat de stratenveeger trok. Alles geschiedde netjes en vlug. Het Bloemendaalsche bosch is, behoudens eenige lanen, waar nog niets aan gedaan is, ge heel verdwenen. De laantjes zijn veranderd in breede paden met aan weerskanten graszoden. Op verschillende plaatsen, waar vroeger beu ken- en eikenboomen stonden, is de grond met zand opgehoogd, waarop kleine sparrenboomp jes geplant zijn. De kom van Saxenurg, vroeger voor de jeugd de attractie van Bloe mendaal, wordt met een electrische pomp leeg gepompt. Ook de groote hoeveelheid modder, die er in ligt, wordt verwijderd. De bedoeling is om, als de vijver geheel droog is gemaakt, deze belangrijk te vergrooten en van schoon water te voorzien, waarin dan eenige goud- visschen zullen zwemmen. Verder zijn de boschjes met prikkeldraad afgezet en zijn deze niet meer toegankelijk. De graslaan en andere lanen worden met graszoden bedekt, zoodat het één groot grasveld wordt, waar aan weerskanten de booinenrij zal blijven staan. Deze lanen zullen waarschijnlijk niet voor wan delaars bestemd worden. Het wordt een keurig park, waarop menig Bloemendaler trotsch kan zijn. Bij Hotel Zomerzorg is men ook hard aan het werk. De weg, die langs Zomerzorg loopt, is verdwenen. Daarvoor is een andere weg, die er naast is gelegd, in de plaats gekomen. Deze loopt nu evenwijdig met den nieuwen bosch- weg. De Zomerzorgerlaau wordt voorbij het Hotel goed onder handen genomen, wat wel noodig was. Voor het Hotel Zomerzorg wordt een groot terras gemaakt, waarop men des zomers heerlijk zal kunnen zitten. Men hoopt, dat het nieuwe Bloemendaalsche „park' dezen zomer geheel gereed zal zijn. Wij vernemen nog het volgende: We hebben het meermalen hooren vertellen, maar of het een legende is of niet, daar willen we van af zijn. In ieder geval wordt er be weerd, dat zich midden in den kom van Saxen burg een trap bevindt, die toegang geeft tot een onderaardschen gang. Deze gang zou dan loopen naar de Ruïne van Brederode. Men heeft nooit moeite gedaan om dit eens te on derzoeken. Nu de kom geheel uitgebaggerd wordt, zal het spoedig blijken of het een le gende is of niet. Van andere zijde hoorden wij, dat op het land, bij den heer J. Uitendaal in gebruik, waar van oudsher het kasteel Bloemendaal zou heb ben gestaan ('t Huis Bloemendaal) nog het overblijfsel van een diepe burgput aangetroffen wordt. Er zouden al een jaar geleden twee bosch- wachterswoningen worden gebouwd voor de aangestelde parkwachters. Tot nog toe hebben ze hier nog geen woningen gekregen en is er zelfs nog geen sprake van deze te bouwen. De parkwachters wonen te Overveen en moeten des zomers iederen dag hier naar toe loopen. Dan moeten ze 8 uur surveilleeren, om dan weer naar huis terug te keeren. Dat ze dan een vermoeiende dag achter den rug hebben, behoeft geen betoog. Het ware aangenaam voor hen indien de woningen nu eens verrezen. J.l. Zaterdagavond gaf de Ned. Vereen, tot Afschaffing van Alcoh. Dranken, afd. Bloemen daalSantpoort een propaganda-avond in de zaal van den heer v. Holst. Opgevoerd werd het tooneelstuk „Wrakken", wat, in aanmer king genomen, dat de meeste medewerkers voor het eerst op de „planken" kwamen, heel goed werd gespeeld. Vooral de hoofdpersonen gaven af en toe goed spel te zien. Het geheel was bevredigend. De zaal was geheel bezet met belangstellen den en tot 2 uur in den nacht bleef men ge zellig bijeen. Een collecte voor een „eigen gebouw" bracht 13.65 op. Het bestuur verzocht ons tevens mede te deelen, dat den geheelen avond de zaal alco holvrij is geweest, ook tijdens het bal, dank zij de volle medewerking van den zaalhouder. M. T. S.Wllbelmina 15. Zaterdag 1.1. had weder een ontmoeting tusschen deze clubs plaats. Het is M. T. S. niet gelukt haar neder laag te wreken, daar zij er weder met spreken de cijfers op gingen. De leiding berustte bij den heer Hoepermans, die zeer goed voldeed. Het eerste kwartier was M. T. S. sterk in de meerderheid, dat ze dan ook in een doelpunt wist uit te drukken. Daarna maakte G. Lodder, na goed doorzetten, gelijk. Na den afloop bemachtigde Willi, weder den bal en ging snel op het M. T. S. doel af, doch de keeper wist den bal tot korner te ver werken. Deze werd onberispelijk door Boot genomen en op verdienstelijke wijze door Van Kampen ingetrapt. Nu volgen weer eenige M. T. S. aanvallen, die echter op de hechte ver dediging van Wilh. stranden. De bal blijft nu een tijdje midden in 't veld, waar M. T. S. een geduchte tegenstander vindt in Molenaar, die als spil uitstekend voldeed. Het binnentrio, v. Kampen, G. Lodder en Grootegoed, gaat er nu goed gecombineerd van door, zoodat G. Lod der Wilh. voorsprong weet te vergrooten. Kort hierop is 't rusten. Na de rust heeft de links back van M. T. S. met de rechtsbinnen verwis seld, wat dan ook een goede verbetering in de M. T. S. voorhoede is. Het spel gaat nu gelijk op en neer, maar door slecht schieten gaan aan beide kanten mooie kansen verloren. Doch na goed samenspel weet J. Lodder de stand op 4 - 1 te brengen. Na eenige oogenblikken voor M. T. S. de middenvoor zet eenige malen goed door, doch door goed verdedigen van Heimig en Okkeloen kan hij het niet tot den keeper (die verdienstelijk werk verricht) brengen. Kort voor 't einde weet v. Kampen no. 5 te maken, door met een ver boogschot den kee per het nakijken te geven. In deze stand komt geen verandering meer. De wedstrijd had een prettig verloop. Bij Wilh. vielen vooral de beide backs op. Van het middentrio waren Molenaar en Boot in goeden vorm. In de voorhoede was de linksbuiten het zwakke punt. Bij M. T. S. waren de beide backs en de midvoor in uit stekende conditie. Zaterdag 19 Februari 1921 M. T. S. I—Wilh. II, Willi. IllS. D. O. I, aanvang halfdrie. Donderdag was het I2l/i jaar geleden, dat de heer van Muyen beroepen werd tot kape laan. Dit feit werd feestelijk herdacht, 's Mor gens werd de jubilaris in de R.-K. Kerk alhier, die voor dit doel geheel versierd was, door het koor toegezongen, 's Middags was er re ceptie en kwam er een groot aantal personen den kapelaan gelukwenschen. Verder ontving hij van vrienden en kennissen een groot aantal bloemstukken en geschenken. Wij waren in de gelegenheid inzage te nemen van een circulaire, waarin wordt aan gekondigd dat de Ned. Protestantenbond, afd. Bloemendaal, Dr. J. D. Bierens de Haan be reid gevonden heeft in dit jaar van Dantc- herdenking een tweetal lezingen over Dante te houden, op Maandag 28 Februari en Maan dag 7 Maart a.s., 's avonds 8 uur, in Hotel „Vreeburg", tegenover de Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal. Een nadere ofschrijving van het onderwerp laten wij hieronder volgen: lste avond: Dante in de geestelijke bewegin gen zijns tijds: het wijsgeerig dichterschap en de inspiratie door de Liefde. Dante's levensweg van daling en stijging (Inferno en Purgatorio). 2de avond: Dante's begrip van het geeste lijke leven (Paradisó). OVERVEEN. De driedaagsche Bloemententoonstelling, ge organiseerd door de afd. OverveenBloemen daal van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, is geopend. Zoowel 's mid dags als 's avonds is er gelegenheid de groote bloemenpracht, waaronder fraaie collecties tulpen, hyacinthen enz., te bewonderen. We kunnen nog mededeelen, dat het aantal in schrijvingen veel meer is dan het bestuur van bovengenoemde Vereeniging had durven ver wachten. (Zie vervolg Nieuws in het Bijblad) zijn weder in de bekende aluminium kokertjes verkrijgbaar ad 75 cents.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1921 | | pagina 2