ImichelinI Prijsdaling H Rijwielbanden 1 Vraagt BRONSTEE's Plaatselijk Nieuws. is Buitenband f 6.00 Binnenband f 3.25 Bij den Rijwielhandel |jj MODELMELK KARNEMELK YOGHURT N.V. Modelboerderij BRONSTEÊ, De Emser-Pastilles Bad-Ems Natuurlijk stelt de gemeenschap grenzen aan de engheid der individueele persoonlijhheid. Maar een ideaal-maatschappij zal zich kenmer ken doordat in haar de verschillende levens sferen tot haar recht komen zonder elkaar te hinderen. „Eigen Haard". BLOEMENDAAL. Mevr. Douair. Mr. D. Visser van Hazers- woude-Van Merlen wordt 8 Maart e.k. 86 jaar. Daar zij in vele dingen belangstelt en veel doet voor Vereenigingen enz., heeft zij vele vrienden verworven, die op den geboortedag van Mevr. Visser van Hazerswoude haar zeker niet zullen vergeten, want het spreekwoord zegt: Wie goed doet, goed ontmoet. Vergadering „Bloemendaal's Bloei". Woensdagavond hield „Bloemendaal's Bloei" in hotel „Vreeburg" haar algemeene vergadering. Niettegenstaande het slechte weer, was de vergadering tamelijk goed bezocht. Bij de ope ning heette de voorziter, Mr. Lioni, de aanwe zigen, die het ongunstige weer hadden durven braveeren, welkom. Gelukkig is het volk, zei spreker in zijn ope ningswoord, dat geen geschiedenis heeft. Als ueze waarheid ook van toepassing is voor ver eenigingen, dan kan onze vereeniging zeker een gelukkige genoemd worden, althans ge dijende het afgeloopen jaar. Gedurende 1920 heeft de vereeniging zoo weinig geschiedenis gehad, dat hij aan de vergadering durfde ver zoeken, den secretaris te ontslaan van zijn reglementsverplichting, tot het uitbrengen van een jaarverslag. Hieruit mag echter niet wor den afgeleid, dat de vereeniging gedurende dat jaar heeft stil gezeten. Al waren er dan geen groote „topios" in Bloemendaal, zooals b.v. de annexatie-plannen in de jaren daarvoor, toch heeft de vereeniging zich met verschillende aangelegenheden bezig gehouden. Als resul taat van de anti-annexatiebeweging kon de veijeeniging het succes boeken, dat tenminste dc annexatie van het dorp Bloemendaal uitge sloten is. Wat Overveen betreft, ook daaraan zal de vereeniging haar aandacht blijven wij den. Dat de Zeeweg dit jaar geopend zal worden mag ook in zeker opzicht als een succss der vereeniging aangemerkt worden. Aian *de orde was nu: indiening der begroo ting voor 1921. Deze sluit in ontvangsten en uitgaven met 2668.49'/2. Een der posten van uitgaven is b.v. 500 voor het plaatsen van banken en papiermanden langs den Zeeweg. Met algemeene stemmen werd deze begrooting aangenomen. De commissie, belast met het nazien van het financieel beheer over 1919 bracht een gunstig rapport uit. De heeren Visker en Jhr. van Panhuys zul len de rekening en verantwoording van den penningmeester over 1920 aan hun onderzoek onderwerpen. 12 maanden Garantie De 3 bestuursleden, Mevr. de Wed. Damal- vyMolière en de heeren H. L. van Beusekom en E. C. C. Dekker Jzn., welke aan de beurt warén van aftreden, werden bij acclamatie herkozen. Allen namen hun herbenoeming aan. Bij de rondvraag deed de voorzitter mede- deeling van een van den heer J. v. d. Bosch ingekomen schrijven, waarin deze de wensche- lijkheid uit, dat de vereeniging er bij B. en W. van Bloemendaal op aandringe, een schoon heidscommissie te benoemen: een commissie van advies, bestaande uit erkende deskundigen, om bij het stichten van bouwwerken, het aan leggen van wegen, parken enz., gehoord te worden. Na eenige discussies, waarbij het voor- en tegen van een dergelijke commissie ter sprake kwam, werd besloten, dit schrijven te retivpyeeren naar het bestuur ter verdere af doening. Ook de voorzitter heeft tegen deze tram- plannen ernstige bezwaren. Persoonlijk zou hij een auto-busdienst prefereeren, zulks met 't oog op de smalle wegen in onze gemeente, (Een klein jaar geleden hebben Ged. St. aan de E. T. Mij. verzocht een plan te ontwerpen voor doortrekking harer tramlijn Verwulft Overveen tot het Duinlustpark. De Mij. heeft aan deze opdracht voldaan en beleefdheids halve ook aan 't gemeentebestuur te Bloemen daal een afschrift van dit plan toegezonden, echter onder uitdrukkelijke mededeeling, dat indien Ged. St. ondanks de hooge kosten van aanleg en de te verwachten nadeelige exploi tatie er toe mocht overgaan dit plan ten uit voer» te brengen, zij (d.w. Ged. St.) dan te zijner tijd hieromtrent nader met het gemeen tebestuur van Bloemendaal in overleg zullen treden. Ten einde nu mochten Ged. St. dit plan nader willen overwegen de belangen van de betrokken eigenaren voldoende te kun nen behartigen, hebben B. en W. een gedrukte circulaire aan de bewoners der langs den ge- projecteerden tramweg gelegen perceelen doen toekomen. B. en W. zijn van meening, dat het op de raadszaal ter visie gelegde plan, een zeer voorloopig karakter draagt. De ter visie-legging houdt met eventueele onteigening geen verband). Verder bracht een der leden de tramplannen, zooals deze ter visie hadden gelegen, aan Verschillende leden drongen er bij het bestuur op 'aan, dat er van de vereeniging uit een vlammend protest zal gaan naar Ged. Staten, tegen 'deze plannen. Besloten werd de groove bezwaren hiertegen voor den 7dcn Maaft aan B. en W. te zenden en een open bare vergadering te beleggen, waarin een des kundige de vele grieven tegen de bewuste plannen zal uiteen zetten. Na' verschillende klachten over rijden met helle lichten door automobilisten in de be bouwde kommen, en het misbruiken van voet paden door gewone- en motorwielrijders en de toezegging van den voorzitter er den burge meester opmerkzaam op te zullen maken, werd daarna de vergadering gesloten. H. D. Lezingen in de Middelbare School. Voor leerlingen, ouders en genoodigden van het Kennemer Lyceum heeft de heer L. Cohen, leeraar in de aardrijkskunde, j.l. Dinsdag avond een voordracht met lichtbeelden ge houden over „De Pyreneeën, reisindrukken". Er was een zeer druk bezoek en groote be langstelling bij jong en oud. In een kort openingswoord herinnerde de rector dr. A. de Vletter aan de vorige avon den, op een van welke de leeraar in de Nat. Historie, dr. J. Metzelaar, verteld had van zijn reis „Per trawler naar IJsland". De plan nen om zulke lezingen op den duur uit te hielden naar de gedachte, onlangs uiteen ge zet door dr. De Vletter in een reeks feuille tons in de N. Rotterd. Crt. („De school als cultuurmacht") vinden te Bloemendaal, ook buiten de Lyceumkringen, veel instemming. De behoefte aan een zaal voor zoodanige voordrachten (b.v. die van dr. Bierens de Haan over Dante, nu onlangs gehoudet^ walrvoor later eventueel de aula van het Lyceumgebouw, zal kunnen dienen, wordt te Bloemendaal wel zeer gevoeld. Maar ook in een gymnastiekzaal gaat het nog wel, dat bleek Dinsdagavond. St. E. Dante-herdenking. De 2de lezing van Dr. J. D. Bierens de Haan, uit Aerdenhout, in Hotel Vreeburg te Bloemendaal, zal inplaats van op 7 Maart a.s., worden gehouden op Maandag 14 Maart, 's avonds 8 uur. Schiphol. Wie de kunstenmaker was en voor wie hij hier zijn kunsten liet zien, bleef onbe- kenil. OVERVEEN. Eenige dagen geleden is door den Burge meester toestemming gegeven, aan personen, die een wandelkaart bezitten, om op den nieu wen zeeweg te fietsen. Dat daar Zondag door velen gebruik van gemaakt werd, is begrij pelijk. Niemand liet deze gelegenheid voorbij gaan om op zijn stalen ros te genieten van den heer/ijken rijweg en het prachtige duinland schap. Verschillende gedeelten zijn nog niet gereed, zoodat de wielrijders op die plaatsen af moes ten stappen en met de fiets in de hand zich een weg moesten banen door brokken steen, keien en andere voorwerpen, die daar liggen, om den weg te beharden. Waren deze moei lijke plekken gepasseerd, dan peddelde men weer verder. Ook in de week is het druk met fietsrijders, die van den nieuwen zeeweg wil len genieten. Motorrijtuigen en andere voertuigen mogen niet op den nieuwen verkeersweg rijden. het Soendaplein met een volgwagen aan die tranj, die desnoods speciaal bestemd is om de stoomtrampassagiers in de stad te bren gen. Dit brengt geen extra kosten mede en het zou voor ons al een groote verbetering zijn. Door de afdeeling Bloemendaal van de Ver eeniging voor Landbouw en Plantkunde werd j.l. Dinsdagavond in hotel „Vreeburg" een ver gadering gehouden. Na een causerie «tan den heer R. Muyen over het aanplanten en onder houden van vruchtboomen, deelde de heer Hirschfeld namens de kascommissie mede, dat de boeken met de rekening en verant woording van den penningmeester in orde waren bevonden. Verder werd door den heer Laan, die de afdeeling had vertegenwoordigd op een algemeene vergadering gehouden te Amsterdam, medegedeeld, dat de heer Pos thumus Meijes, voorzitter, te Zandvoort, tot lid van het hoofdbestuur was benoemd. Na een langdurig applaus, werd besloten den voorzitter per telegram hiermede geluk te wenschen. De heer C. Molenaar hield hierna een zeer leerzame rede over rozen en hare behandeling. Aan het einde der vergadering verklaarde de heer A. Jager zich bereid, om op een vol gende vergadering te spreken over „Cursus- wezen". De huizen, die gebouwd worden aan de Zo- merzorgerlaan en Donkerelaan, door' de Ver- eeaiging Bosch en Duin alhifer, schieten al aardig op en het zal niet lang duren, of leden kunnen hun intrek in de nieuwe woningen nemen. Van buiten gezien zijn het flinke en ruime woningen. Gasbuizen liggen gereed om de huizen van kookgas te voorzien. Door de afdeeling Bloemendaal van de Ver eeniging Het Witte Kruis werd In Hotel van Ouds het Raadhuis alhier, een vergadering gehouden, die tamelijk druk bezocht was. Na dat door den voorzitter de notulen en inge komen stukken waren voorgelezen, bracht de secretaris zijn jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat de afdeeling in ledental een weinig vooruit was gegaan, wat in hoofdzaak te danken is aan de steeds ijverige propagandiste, zuster Tollenaar. De uitgaven waren zeer groot en om deze eenigszins te dekken, werden de ta rieven der hulpverleening een weinig ver hoogd. Dc boeken van de rekening en verantwoor ding des penningmeesters wérden door de kas commissie in orde bevonden. Besloten werd voor de wijkverpleegster een ziekteverzeke ring te sluiten. De heeren S. P. Rijnierse en A. F. Bijvoet, beiden aftredende bestuursleden, werden her kozen. Door het bestuur der afdeeling werd besloten een subsidie van 100 aan het hoofd bestuur te verzoeken voor het aankoopen van meer verplegingsinateriaal. Na de rondvraag werd de vergadering ge sloten. SANTPOORT. De officicele opening van het opnieuw ge restaureerde en naar de eischen des tijds in gerichte Hotel Velserend zal plaats hebben op 15 Maart e.k. Een vliegdemonstratle. Dinsdagmiddag ongeveer half drie verscheen er een groote tweedekker boven ons dorp. Na ettelijke malen in hft rond te hebben gevlogen, steeg het toe stel eensklaps, om na een paar minuten eenige schitterende looping the loops te maken. Na dat het toestel een keer of zes over den kop was gegaan, vloog de machine enkele minuten op zijn kop. Het was ongelooflijk. Na nog eenige acrobatische toeren te hebben verricht, verdween de vliegmachine in de richting Door eenige dames en heeren uit Sant poort, is het initiatief genomen om te komen tot een Kinderorganisatie. Het doel dezer vereeniging zal zijn om, gedurende den zomer, een uitstapje te maken met kinderen van 7 tot en met 14 jaar, be nevens om aan dat uitstapje een geheel fees telijk karakter te geven. Hiervoor is noodig dat de ouders der kin deren hieraan hunne medewerking verleenen, door hunne kinderen lid te doen worden van bovengenoemde organisatie. Leden kunnen opgegeven worden bij den heer D. J. Handgraaf, Kerkpad Santpoort. De tramverbinding Santpoort-Soendaplein met de electrische Soendaplein-Stad is voor ons een ware bron van ergernis. Niet alleen dat in de meeste gevallen bij aankomst der stoomtram aan het Soendaplein geen electri sche tram gereed staat, zoodat de passagiers vanuit onze gemeente en verder in kou en wind kunnen wachten totdat het de N. Z. H. T. M. belieft een betere regeling vast te stel len, doch de electrische kan in heel veel ge vallen de stoomtram-passagiers niet bergen en zoo zij ze al kan bergen, dan gaat dat op een wijze die niet door den beugel kan. Gevoltf is dat iedereen No. 1 wil zijn en er dus vreeselijk wordt 'gedrongen, om toch maar een plaatsje te krijgen. De conducteur bergt wat hij kan en belooft aan de rest dat er spoedig weer een andere tram komt, waar waarschijnlijk meer plaats in zal zijn. Donderdagmiddag ging het echter niet zoo gemoedelijk. De tram die 3.55 van hier ver trekt, had een gewoon aantal passagiers en kwam op den gewonen tijd in Schoten aan. De electrische stond gereed, doch waarschijnlijk hoopte de conducteur nog weg te kunnen rij den, door zijn te laat zijn misschien, wat hem echter niet gelukte, zoodat hij pas het sein kon geven toen nog drie passagiers buiten stonden. Twee er van sprongen nog op de in gang zijnde tram en wisten nog naar binnen te dringen, zoodat één vrouwelijke passagier bleef staan. Door dat snelle vertrek zag de wagenvoerder ook niet dat een hondje voor de tram liep en had tot gevolg dat het beestje een poot werd afgereden, 'n Paar personen hebben toen het beestje op een liefdelooze manier om het leven gebracht, ze gooiden n.l. het beest in het water en toen het z'n kopje boven water uitstak als om hulp smeekend aan wezens die zich menschen noemen, namen deze een stuk plank en sloegen daarmee op 't kopje, daarmee een einde makend aan een hondenleven. De eenige passagier, die over was gebleven, ging met een volgende tram mee, waar een volgwagen aangehaakt was, doch nu vanzelf zonder passagiers stadwaarts reed. 't Is niet heel zeker, dat de directie der N. Z. H. T. M. dit bericht onder oogen krijgt, doch dat neemt niet weg, dat wij toch even zullen zeggen waar wij recht op hebben en dat is: een betere verbinding met de stad Haarlem (thans kunnen we elke l1/» uur een trammetje pakken) en zoolang zulks niet het geval is, in elk geval directe verbinding op Aanbesteding. Het bestuur der Woning bouwvereniging Bloemendaal-Noord heeft Woensdagmiddag in het Stationskoffiehara af- hier aanbesteed het bouwen van 22 wonin gen in de gemeente Bloemendaal en van 42 woningen in de gemeente Velsen. Voor de 22 perceelen werd ingeschreven in drie perceelen en in massa. Ingeschreven werd door: Th. M. van Deurs- sen, Haarlem, massa 189,681: J. J. Ruys en G. J. v. Wijngaarden, Velseroord, id„ ƒ182,000; Zeegers, Nijmegen, perc. 1 ƒ115,714; N. Cobelens, Schoten, perc. 1 110.530, perc. 2 36,868, perc. 3 40,875; G. Broertjes, Alk maar, massa 170,000; R. Cornelissen, Nieu we N'iedorp, perc. 1 105,000; Van Runt en Henneman, Bergen, perc. 1 98,447, perc. 2 33,050, perc. 3 34,733, massa 165,030; Arbeiders Combinatie, Zaandam, perc. 1 96,414, perc. 2 28,196, perc. 3 33,128, massa 157,738; K. van 't Veer, Assendelft, perc. 1 85,460 (met voorw.); Haarl. Coöp. Bouwersbond, Haarlem, perc. 1 86,620, perc, 2 27,175, perc. 3 26,635, massa 136,987. Perceel 2, 42 woningen: Zeegers, Nijmegen, 369,700; Coöp. Bou wersbond, Zaandam 334,000; H. Oudshoorn, Beverwijk, 329,600; Fa. P. Heere en Zn., IJmuiden, 328,700; H. Kok, Nieuwendam, 320,000; Th. M. van Deurssen, Haarlem, 318,823; N. Cobelens, Schoten, 313,823; J. J. Ruys en G. J. van Wijngaarden, Velser oord, 299,700; Verwoest en Lafeber, Am sterdam, 296,000; Van Runt en Henneman, Berg"en, 295,300; Kamerling, Dordrecht, 289,500; Arbeiders Combinatie, Zaandam, 289,242; B. Keppel, Amersfoort, 289,000; Van Ommen, Rhenen, 289,000: C. Roos, Alkmaar, 286,900; Broertjes en De Vries, Alkmaar, 2673)00; Haarl. Coöp. Bouwers- bond, Haarlem, 255,165; Fa. Bakker, Haar lem, 252,000; Tiersen en Perquin, IJmuiden, 264,700. Gunning aangehouden. VAN HIER EN DAAR. Het ziet er naar uit, dat we dit jaar een vroeg voorjaar zullen krijgen. Het weer blijft zacht, hoewel het sommige nachten nog aardig vriest. De boomen en struikgewassen, die hun winterslaap hebben gedaan, zitten al tnet dikke knoppen. Verscheidene zijn uitgeloopen en zitten vol met groene blaadjes. De dagen worden al aanmerkelijk langer, terwijl in den vroegen morgenstond de vogels hun liedjes fluiten. De winter is voorbij, de natuur ontwaakt weer. Welkom goddelijke zonnige lente, die veel geleden leed weer zult doen vergeten! Erna Rubinstein. Het concertbureau Ver- nout deelt ons mede, dat de begaafde violiste Erna Rubinstein te Haarlem nog een recital zal geven in den schouwburg Jansweg op Vrij dagavond 11 Maart a.s. HEEMSTEDE TELEf. 1790, Telefoon van 9—12 en 26 uur zijn weder in de bekende aluminium kokertjes verkrijgbaar ad 75 cents.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1921 | | pagina 2