C. Fris Jr. IMICHELIN Prijsdaling Rijwielbanden VICTORIA-WATER OvCRVCtN HaARlCM Timmerman Plaatselijk Nieuws. Buitenband f 6.00 Binnenband f 3.25 Bij den Rijwielhandel SjB DE HOOGSTE WAARDE m '^LVovmxq 3nucfkCngen. Telefoon NP 956 Opger: 1666 Ingewilligd. Aan D. van Kampen ontheffing der artt. lObis en 11 der bouwverordening voor bouw van 2 heerenhuizen op sectie A no. 1320 aan den Heuvelweg. ingewilligd. Aan het R.K. Par. Kerkbestuur te Overveen dispensatie voor den verbouw van het perceel Zijlweg 20. Ingewilligd. Het verzoek van W. F. Kruyer, bouw dub bele villa aan de Zandvoorterlaan wordt niet ingewilligd. Rapport der Salaris-Commissie, enz. B. en W. hebben het volgende schrijven tot den Raad gericht: Niettegenstaande bij de behandeling der be grooting besloten is, dat de Salaris-Commissie de verhooging van salarissen bij een algeheele herziening nog eens onder de oogen zou zien en de Voorzitter dier Commissie zich accoord verklaard heeft met het voorstel om die alge heele herziening te bevorderen, op grond waarvan de partieele verhooging van het sa laris der typisten verworpen werd, doet het B. en W. wel eenigszins vreemd aan, dat de Commissie thans voorstelt buiten die alge heele herziening om de loonen van personeel bij de Waterleiding en van den voorman- straatmaker te verhoogen met welk voor stel B. en W. zich overigens volkomen kun nen vereenigen doch niet dat der andere in hun voorstel genoemde ambtenaren, met uitzondering van den plantsoenopzichter. Ten slotte merken B. en W. op, dat er wei nig verschil is in de werkzaamheden van een typiste en die van een klerk; beiden zijn be last met typewerk en tevens voor een niet gering deel met administratie, zoodat aanslui ting van de salarissen dier ambtenaren niet meer dan billijk is. Hoe beter geschoold de krachten zijn, des te meer komt laatstgenoemde arbeid tot zijn recht, zoodat het wenschelijk is deze krach ten niet door een te lage bezoldiging te ver liezen, daar in het algemeen de tractementen van typisten met eenige ontwikkeling beter geregeld zijn. B. en W. dringen er dus op aan, het salaris van de typisten met 200.— te verhoogen en te bepalen op 1000.tot 1400. Ten tweede stellen B. en W. voor, om over eenkomstig het advies der Salariscommissie, geen wijziging te brengen in de salarissen van den opzichter doodgraver, J. Groeneveld en G. Vallenduck, beiden concierges aan openbare scholen; 1 'x. geen vergoeding voor tramkosten te betalen voor de kinderen der agenten van politie, Stoffer en Nieuwenhuis; niet in te gaan op het verzoek van J. Ron- ner om vergoeding van huishuur boven de 200.-; geen vaste toelage voor recherchedienst toe te kennen aan de hoofdagenten van politie G. K. Togtema en J. Ronner; aan den nachtwaker H. A. Tweehuizen een weekloon van 32.uit te keeren; de toelage der huishuur van in gemeente woningen gehuisveste ambtenaren bij de be handeling der begrooting voor 1922 onder de oogen te zien. Ten derde stellen B. en W. voor 't verzoek Beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende werkzaamheden. Adres: Boschlaan 15, Bloemendaal. van den Alg. Bond van Politiepersoneel in Nederland, betreffende het toekennen eener hoogere toelage voor kleedij en schoeisel, te behandelen bij de begrooliu?. De heer Hogenbirk verdedigt het rapport der Commissie en zegt zich te kun nen vereenigen met het voorstel van B. en W. betreffende de typistes, mits deze goed geschoolde krachten zijn. De Raad kan zich hiermee vereenigen. Wat betreft het tweede voorstel van B. en W. wordt besloten, na eenige gedachtenwisse- liug, dit goed te keuren, doch den hoofdagent Togtema een toelage voor extra dienst groot 75 gulden toe te kennen. Het derde voorstel wordt, nadat de heer Van Kessel het verzoek verdedigd had, aangenomen. Voorts werd nog besloten het salaris van den architect De Jong te verhoogen tot 4800.—. Hierna wordt de vergadering verdaagd tot de volgende week Donderdag, gewone uur. BLOEMENDAAL. Banken. Nu het prachtige voorjaarsweer duizenden bezoekers naar ons mooie Bloemen daal lokt, denken we onwillekeurig aan de vele klachten die ons zoowel van logé's en dagjes-menschen als van ingezetenen be reikten over de weinige gelegenheden tot rusten. Wanneer men op de wandeling even wil uitrusten, of wel op een mooi plekje eenige oogenblikken wenscht te vertoeven, dan zoekt men te vergeefs naar een zitje. De weinige banken, die er zijn, lijken gewoonlijk wel „besproken". Nu van gemeentewege in het Bloemendaal- sche Bosch reeds eenvoudige doch praktische banken zijn geplaatst, hebben we alle hoop dat deze goede maatregel zal worden uitge breid en we spoedig op verschillende punten in het Park, langs Kennemerweg, Brederode- weg, Johan Verhulstweg, in 't Duinlustpark enz. vele van deze onontbeerlijke „rustpun ten" voor de wandelaars zullen aantreffen. Reeds bij voorbaat zullen wij den dank van ingezetenen en vreemdelingen neerpennen. licht en deze kon na een half uurtje zijn weg vervolgen. De tram ondervond hierdoor ook belang rijke vertraging. Als men het opgebroken gedeelte, voor dat men naar huis ging, tijdelijk met steenen ge vuld had, ware er niets gebeurd. Het Nationaal Verbond van Gemeente ambtenaren in Nederland is een afdeeling rij ker geworden en wel door de voor eenige m m M 12 maanden Garantie dagen geleden opgerichte afdeeling Bloemen daal. De jonge afdeeling bestaat uit 10 leden. Het bestuur wordt gevormd door de heeren: E. W. de Jong, voorzitter, J. Vermeer, secreta ris-penningmeester en D. de Vos, commis saris. Bij de oprichting der afdeeling van boven genoemd verbond werd o.a. besloten een be wijs van instemming aan het hoofdbestuur te zenden met het door hem verzonden adres aan de regeering, betreffende de pensioen regeling. Op de Korte Kleverlaan voor den inrij van den heer P. W. H. van Dieren Bijvoet, waren eenige werklieden bezig langs de tramrails den weg te verbeteren en dezen van nieuwe steenen te voorzien. Om halfvijf was het tijd van eindigen en werd de arbeid neergelegd. Het gedeelte voor de hoofdingang der was- scherij was nog niet bestraat en zou den vol genden dag in orde gemaakt worden. Bij de fabriek stond een wagen, bespannen met twee flinke paarden, zwaar beladen met een 20-tal kisten, die allen gevuld waren met het wasch- N goed voor het vertrek gereed. De man klau terde op den bok, legde de zweep over de paarden en met een flink gangetje werd het hek uitgereden. Wat natuurlijk te voorzien was gebeurde, n.l. dat de wielen van de kar tot aan de as toe op het niet bestrate gedeelte in het zand zakten. Hoe men de paarden aanspoorde en hoe ze ook trokken ze waren niet in staat den wagen uit den grond te krijgen. Van alle kanfen kwam er hulp opdagen en met ver eende krachten werd door middel van planken en dommekrachten de wagen uit het zand ge betaal ik voor gedragen HEEREN- en DAMESKLEEDING, ZOLDEROPRUIMIN GEN, zooals couranten, alle soorten f lesschen enz. enz. Aan huis te ontbieden. H. VELLEMAN, Gasthuisstr.42rood, Geen filialen. Let op het juiste adres. De kom van Saxenburg is gereed. De vijver is flink uitgebaggerd, vervormd en schoon zand er in gedaan, terwijl de kom gevuld is met schoon,, frisch water. De omvang van den vijver is veel grooter geworden. Een gevaar is echter ontstaan voor de jeugd, doordat de zijkanten der kom nu steil naar beneden loopen en als men er afglijdt, onherroepelijk in het water terecht komt, waar een kind, nu de vijver is uitgediept, gemakke lijk kan verdrinken. Het is te wenschen, dat deze gevaarlijke plaats afgezet wordt, daar er anders ongetwijfeld ongelukken gebeuren. Laat men nu niet hiermee wachten totdat het kalfje vedronken is. lederen dag rijden er van 's morgens tot 's avonds karren met steenen en zand over onze hoofdstraat, bestemd voor de bestrating en den aanleg van den nieuwen weg voor Hotel Zomerzorg. Voor het drukke verkeer op den Bloemendaalschen weg leveren deze wagens een groot gevaar op. lil hoofdzaak is dat te wijten aan de voermannen, die het nu eenmaal vertikken om zicli aan de regels van den weg te houden en wat er ook gebeurt, midden op den weg blijven rijden. Er hebben hierdoor dan ook al eenige aanrijdingen „laats gehad en er zullen, als er niet pootig tegen wordt opgekomen, zeker meer komen. Het eerste ongeval trof Dr. Brongersma, die met zijn auto aan kwam tuffen. Doordat er eenige steenen wagens aankwamen en aan den kant waar Dr. Brongersma reed een hand wagen stond, kon Dr. B. niet doorrijden en bleef naast den handwagen staan om de wa gens te laten passeeren. De voerman van den voorsten steenen wa gen verkoos niet uit te halen (hij reed weer midden op den we(J) met het gevolg, dat de zware kar tegen den stilstaanden auto aan kwam. Het reparatiekastje en een gedeelte van de treeplank werden zwaar beschadigd. Politie niet te zien. Steenenkar rijdt alsof er niets gebeurd is, weer verder. Een ander geval. Eenige zandkarren rijdet), langzaam midden op den weg. Een motorfiets komt aantuffen, wil de wagens passeeren. Het ongeluk wil, dat er van den anderen kant een groentenboer aankomt met een handwagen. Groentenboer en steenenwagens hebben ruim te genoeg om uit te wijken, wordt echter niet gedaan, met het gevolg dat de motorfiets tegen den groentenkar aanrijdt. Na eenige lieflijke woorden tegen elkaar gericht te heb ben, vervolgen motorbestuurder en groenten boer hun weg, zonder materieele schade ge leden te hebben. Moet dit nu maar zoo door blijven gaan? Is er geen anderen weg dien de wagens rijden kunnen? Moeten de burgers onzer gemeente zelf maar het verkeer regelen? Het is te hopen, dat de politie hier eens eent^È stokje voor steekt. i? OVERVEEN. J$f! N$1 Op den Duinweg nabij Kraantjelek zijn door verkeerd uitwijken twee auto's tegen elkaar gebotst. De wagens waren zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen- niet voor. 1. De Nieuwe Zeeweg. 't Wordt zoo lang zamerhand te oud om over onzen nieuwen zee. weg te spreken, doch nu de wandelkaarten overbodig zijn geworden is het voor velen toch weer een nieuwtje. Wij zijn ook nog eens wezen kijken en kwamen tot de overtuiging dat er flink wordt gewerkt Aan de rij- en fietswegen zijn ze zoover ge vorderd, dat men nog even moet afstappen, doch verder zonder eenige stoornis de zee kan bereiken. De looppaden, vooral de bui tenste, kan niet veel gebruik van worden ge maakt, alleen de jeugd, die nu eenmaal graag de moeilijkste paden wil betreden, kan nog ge bruik maken, maar de rest blijft maar liever op den rijweg. Ook is men druk bezig om draad te span nen buiten het looppad, daar men wel heeft ingezien, dat de duinen toch al te verleidelijk zijn om die op zoo'n langen tocht niet één maal te betreden. En veronderstel dat er b.v. Zondags, als 't weer ons naar buiten lokt, 3000 menschen een wandeling naar zee ma ken, dan zouden onze lieve duinen spoedig veranderen in een zandwoestijn. Eén ding hopen wij. 't Is begrijpelijk, dat langs de weg een af rastering moetworden aangebracht, maar eenmaal aan zee gekomen, moest men ons toch de vrijheid laten om daar uit te kunnen rusten of zich naar beneden te laten glijden en zoo aan 't strand te kunnen genieten van die machtig mooie zee. SANTPOORT. Hotel Velserend. Eenige dagen geleden zijn we in de gelegenheid gesteld, Hotel Vel serend eens van binnen te bezichtigen. Onze vriendelijke leidster, mevrouw Meijer, leidde ons ov eral rond. Eerst kwamen we in de groote glazen varanda. Deze varanda is nog even groot als voorheen, maar er zijn door middel van een hoeveelheid glazen schuif deuren, die men kan sluiten, eenige zeer ge zellige kamertjes van gemaakt. In deze ka mertjes, waar telkens een viertal personen kunnen zitten, bevinden zich een tafel met een keurig tafelkleed er over en een viertal rieten stoelen met leuning. Voor de ramen nette groene gordijntjes, terwijl de vloer der serre, die vroeger uit gewoon grint bestond, Is ver vangen door een granieten vloer. Van de va randa kwamen we in de groote zaal. Deze zaal, die er vroeger somber en doodsch uit zag, is nu echt gezellig ingericht Verschillen de tafeltjes staan aan de kanten, waarop elec- irische lampjes met kapjes, die door middel van een stopcontact, bij elk tafeltje in den muur aangebracht, kunnen branden. Een groote tafel staat midden in de zaal. Een groote vleugel staat gereed om bespeeld te worden. We verlieten de zaal en kwamen in een aan grenzend vertrek. Daar stonden ook verschil lende tafeltjes en stoeltjes. In het midden lag een dik tapijt. Een zeer groot buffet stond in een hoek der kamer, waarnaast een Duitsche automatische kassa stond. Nadat we alles goed hadden bekeken wer den wij in het oude gebouwtje gelaten. Door mevrouw Meijer werden we opmerkzaam ge maakt op de enorme hoeveelheid tegels met beschilderingen er op. Er zijn tegels bij, die door hun oudheid zeer veel waard zijn. In de keuken is het een en al tegel, ja zelfs in den kelder waren nog tegels te vinden. Ook boven mochten we een kijkje nemen. Alle logeerka mers hebben we bewonderd. Er is aan niets gebrek, voor alles is gezorgd tot in tie klein ste kleinigheden. Op iedere kamer is een ander waschstel. Een kamer is er bij, waar alles wit is. Een wit behang, een wit bed, een witte waschtafel enz. Alles ziet er keurig uit, het moet een waar genot zijn eenigen tijd in Hotel Velserend te logeeren. Een woord van lof voor den heer en mevrouw Meijer voor de keurige inrichting der zaak, waaraan zij zelf voor 't grootste gedeelte hebben meegewerkt. Dinsdag is het Hotel in tegenwoordigheid van eenige genoodigden officieel geopend. In de eetzaal stonden een paar gedekte tafels, waarop met kwistige hand bloemen ter ver siering waren gelegd. Langs de kanten waren ook kleine tafeltjes, gedekt en met bloemen versierd. Het zag er recht feestelijk uit. Een groote teleurstelling was het voor den heer en mevrouw Meijer, dat, toen alles in gereedheid was gebracht, B. en W. van Velsen en van Bloemendaal verhinderd waren te komen. Ook verschillende anderen, die genoodigd waren, kwamen niet. Om dïie uur waren alle genoo digden bijeen en werd hun een kopje geurige thee met een gebakje aangeboden. Elk een zat. voor zich zelf te denken met welke woor den zij mijnheer en mevrouw Meijer zouden toespreken. De heeren konden echter den draad niet vinden en de dames durfden toen niet, dus werd er niet gespeecht. Na de thee werd een rondgang op het uit gestrekte terrein gemaakt en het ouderwet- sche poortje bewonderd. Hierna begaf men zich weder in het restaurant, waarna onder een glaasje port, de heer Meijer den aanwezi gen dank bracht voor de door hen betoonde belangstelling. Hiermede was de feestelijke opening geëindigd. Omtrent het gezelschap kunnen wij niet na laten op te merken, dat het voor de opening eener zaak als deze, die bestemd is den mensch vreugde te bereiden, wel wat ernstig deed. Waarschijnlijk waren er veel Haarlemmers bij, onder den indruk van het gerucht, dat de Gemeenteraad van Haarlem weldra' ook het lachen en praten op den openbaren weg ver bieden zal en was het hun niet duidelijk dat men in Bloemendaal vertoefde, waar altijd gansch andere wetten en gebruiken zullen gelden. Een groot aantal bloemstukken waren den heer en mevrouw Meijer toegezonden door vrienden en kennissen bij wijze van gelukwen- schingen bij de opening. OBERLAHNSTEIN. drinkt men bij alle maaltijden.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1921 | | pagina 2