J Prii9 Coin Vemjeiner Hei" EEN KOPJE „BITSEHA" KOFFIE OF GEURIGE TEEE. „DE GÜLDE DEÜYF" De Maharadja van Odapoer Het verdwenen Paarlsnoer Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Vogelenzang, Jan Gijzenvaart en Santpoort G Gezondheids-Commissie. CINEMA PALACE Van Vrijdag 15 tot en met «Maandag 18 April Van Dinsdag 19 tot en met Donderdag 21 April Broken Blossoms. 15e Jaargang. ZATERDAG 16 APRIL 1921. No. 16. BLOEHENDAALSCH WEEKBLAD Uitgave van de Vereenigde Drukkerijen, Bloemendaal. Kantoor voor Redactie en Administratie: De Genestetweg 23. - Tel. 5003 Abonnement Voor een vol jaar. f 4.- Losse nummers 10 cent. Advertentiën. 15 cent de regel, bij afname van 500 regels of meer korting. Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, van 1 tot 10 regels f 1.elke regel meer 10 cent. Dit nummer bestaat uit vier bladzijden en een Bijblad. kV «f* VVA O. aV vU vtAAte V <1» *4» Indien gij eens wist, dat ge vanavond zoudt sterven of ook eenvoudig, dat ge voor altijd heengingt, zoudt ge dan voor 't laatst menschen en dingen, juist zóó zien, als tol nu toe en zoudt ge niet liefhebben zooals ge nog nooit hebt liefgehad? Va V. WWW W »t> Vó >.ira,w,w,rï,rïiv7|vnv>iv.,v#^ Kantoor der Keuken Wilhelminal., O'veen, Tel. 3530 Geopend van 10-3 uur. Postgiro No. 22882, O'veen Secretariaat: JULIANALAAN 319, Telefoon 1002 Penningmeesteresse Hyacynthenlaan 3, Tel. 3704 MENU A j van 18 t/m 24 April 1921 Maand. Bruine Boonensoep Runderlappen,stampp. v. raapste Noorsch gerecht 25 qt. len 108 20 ■O (J) c Q Groentensoep Jachtschotel, appeltjes Griesmeelpudding met vanilles 25 111 aus 20 "O OT C 5 Windsorsoep Kalfslappen spinazie, aardapi Chocoladevla met schuimpje 25 ui 20 "O c O G Vermicellisoep Varkenslappen, postelein, aarda Marasquin-pudding 25 PP- 115 20 •O Aardappelsoep Geb. visch m. saus, salade ar Rijstenbrij 25 ird. HO 20 Zaterd. Erwtensoep Varkensfric., Brussels lof, aarda Rabarber 25 PP- 115 20 "O c O N Tomatensoep Biefstuk, bloemkool, aardappe Byoutaart 25 len U9 V) MENU B Groenten, Aardappe op werkdagen (m. toespijs 90 c 's Zondags 100 t Middagm. wordt Zondags tusschen 12 AANMELDING VOOR LIDMAATSCH Kantoor der Keuken, Wllhelminalean, Telefoon No. 3530. Wanneer de salade aangem: worden, wordt men verzocht d bestelbiljet in te vullen. le" soep t.) 95 105 2 bezorgd kP aan het Overveen, takt moet it op het DRINKT NA UW DINER Champagnewijnen. Leon Boutin Sc Cie, Saumur. Carte blanche 3.50 Bouvier Irères, Neuchètel. Demi sec 4.75 Dry 4.75 Cuvée spéciale 5.35 Veuve CKcquot-Ponsardin, Reims. „Sec", Gout américain 7.50 G. Gauthier Sc Co., Epernay Carte d'or 5. Crème de Bouzy 5.95 Cuvée de réserve 6.90 Heldsieck CoEpernay. Monopole, Demi sec 7.50 Monopole, Red Top, sec 8.15 Dry Monopole, brut 8.15 Lanson Père Sc Fils, Reims. Qual. sup. demi-sec 6.25 Sec. américain 7.85 Brut 1911 8.45 Brut 1914 9.— Moét Chandon, Epernay. Carte blanche 4.70 Carte blanche demi-sec 5. White Star-sec 5.65 Brut Impérial, Extra-sec 5.95 Brut Impérial, 1904 7.20 G. H. Mumm Sc Co„ Reims. Carte blanche 5.75 Cordon vert 6.25 Goüt américain 6.25 Cordon rouge 6.75 Cordon rouge 1911 7.25 PerrierJjouët, Epernay. Reserve Cuvée, Brut 8.15 Pommery Greno, Reims. Cachet-sec, Américain Flag L. Roederer, Reims. Carte blanche Grand vin sec (demi sec) Pol Roger, Epernay. Grand vin sec „Améri cain" Brut 1911 Brut 1909 8.25 7.85 8.45 6.— 6.50 7.— WYNHUYS van vóór 1650 4 Groote Markt, enz. 134 Telefoon Haarlem. Voor ons ligt het verslag der Gezondheids- Commissie, gezeteld te Bloemendaal c.a„ over het jaar 1920. Wij ontleenen daaraan het vol gende: Personalia. Op 1 Januari 1920 was de Commissie als volgt samengesteld: Voorzitter en lid, S. H. Brongersma, arts, geneeskundige te Bloemendaal; Secretaris en lid: Mr. P. Xideman, advocaat en procureur bij de Arrondissements-Recht- bank te Haarlem, wonende te Bloemendaal; Leden: L. Melchior, arts, geneeskundige te Haarlemmerliede en Spaarnwoude; C. A. C. Gunters, directeur van het hotel „Groot-Badhuis" te Zandvoort; A. Overweg, directeur der Cacao- en Choco ladefabriek „Union" te Schoten; Ir. J. B. van Loghetn, bouwkundig ingenieur, te Heemstede, postadres Haarlem, en A. J. Stoel Jr., directeur eener N. V. te Bloe mendaal. Bij besluit van den Commissaris der Ko ningin van 29 Mei werd benoemd als lid de heer J. F. van Lierop, bloemist, wonende te Bennebroek en deze werd bij besluit van 30 Juni voor den tijd van vijf jaren herbenoemd. Tot bijstand van den secretaris was werk zaam de heer D. van Zetten, architect, te Zandvoort, tevens deskundige der Commissie in het bijzonder voor de uitvoering der Wo ningwet. De deskundige onderzoekingen op drinkwa ter, ziektekiemen en andere ter onderzoek aangeboden stoffen, geschiedden in het labora torium van den voorzitter en bij diens afwe zigheid, in het gemeentelaboratorium te Haarlem. Huishoudelijke Zaken. De afgesloten rekening van ontvangsten en uitgaven over 1919 werd door alle gemeente besturen goedgekeurd. Deze rekening beliep 2419.72. De begrooting der inkomsten en uitgaven over 1921 werd vastgesteld op en ingediend tot een bedrag van 3046.86. Het aantal door de commissie-vergaderingen behandelde zaken bedroeg in Januari 23, Februari 23, Maart 42, April 39, Mei 26, Juni 35, Juli 41, September 53, October 27, No vember 29 en December 18, ter openbare ver gadering 1, te samen 357. Algeineene Beschouwingen. De opvattingen van de gemeentebesturen en die der Commissie omtrent de noodzakelijk heid van bepaalde voorzieningen en omtrent de richting, waarin de belangen der volksge zondheid te behartigen zijn, waren in den regel overeenstemmend. Aan artikel 14 der Gezondheidswet wordt door alle gemeentebesturen nog steeds niet de hand gehouden, terwijl de algemeene grief der Commissie nog steeds is, dat niet alle ge meentebesturen de Commissie geregeld op de hoogte blijven houden van de besluiten, welke genomen zijn in zaken, waarop zij van advies heeft gediend. De door de Commissie daarop gevraagde in lichtingen werden echter ook dit jaar in den regel onverwijld welwillend- verstrekt. Het komt echter nog meerdere malen voor, dat door de gemeentebesturen niet wordt na gegaan in hoeverre gevolg is gegeven door de betrokken eigenaren aan de tot hen gerichte aanschrijvingen, genoemd in artikel 14 der Woningwet. Het gevolg hiervan is, dat ver schillende voorgeschreven verbeteringen niet of niet overeenkomstig de betreffende artike len der bouwverordeningen zijn aangebracht, ofschoon de gestelde termijnen reeds zijn ver streken. De invloed der Woningwet verslapt hierdoor. De Commissie blijft dan ook bij de gemeen tebesturen aandrifigen op meerdere controle betrekking hebbende op het aanbrengen der voorgeschreven verbeteringen en bij niet na koming daarvan op toepassing van de artikelen 18, 2e lid, 40 en 46 der Woningwet. Voor zoo veel doenlijk wordt door de Commissie gere geld nagegaan in hoeverre door de betrokken eigenaren aan artikel 14 der Woningwet wordt voldaan, doch, hebben de voorgeschreven ver beteringen betrekking op het verwijderen van water en vuil, dan is dat onderzoek voor haar dikwijls moeilijk, aangezien het dan vaak be treft werken onder den grond. De Commissie maakt van dit verslag ge bruik om bekend te maken, dat zij bereid is aan de leden van de gemeentebesturen (die der gemeenteraden inbegrepen) van haar ge bied, ten kantore van den secretaris, Ge dempte Oude Gracht No. 63, te Haarlem, na vooraf gegeven bericht, alle inlichtingen te verschaffen, welke die leden meenen niet te kunnen ontberen. Het verslag bevat verder verschillende in gekomen klachten over vervuiling van water, stank van mestvaalten, beerputten, enz., in de verschillende gemeenten en wat daartegen gedaan Is. De Commissie gaf aan de verschillende ge meenten in ernstige overweging, ten einde de ontwikkeling van muggen in slooten, plassen en poelen tegen te gaan, alsmede in verband met het feit, dat bij de Commissie vaak klach ten inkomen met betrekking tot het veroor zaken van stank in slooten, plassen en poelen, aan alle gemeentebesturen van haar ressort, voor zoover hierin niet reeds bij verordening is voorzien, in zijne politieverordening een ar tikel in te lasschen omtrent het dempen van slooten (doode slooteinderi), plassen en poelen schadelijk voor de gezondheid. Van het gemeentebestuur van Haarlemmer liede c.a. kwam bericht in, dat hierin reeds was voorzien. Onze gemeente zond om advies in een ont werp tot wijziging en aanvulling der verorde ning op de heffing en op de invordering der GROOTE HOUTSTRAAT 111-113 HAARLEM. TELEFOON 671 Groote Indische prachtfilm in 5 acten. In de hoofdrol GUNNAR TOLNzES, de beroemde Maharadja-vertolker. Wat gebeurd er 's avonds 's nachtsen 's morgens. Spannend Detectieve-verhaal in 5 acten. Verder uitgebreid programma. VERWACHT reinigingsbelasting, waarop de Commissie gunstig adviseerde. Ook zond onze gemeente om advies in een ontwerp-verordening tot aanvulling van arti kel 10a; een ontwerp-verordening tot aanvul ling en wijziging van artikel 46 en een ont werp-verordening tot aanvulling van artikel 25 der bouwverordening, waarop de Commis sie gunstig adviseerde. Verder zond onze gemeente om adyies in een ontwerp-verordening tegen beperking van de woongelegenheid, waarop de Commissie eveneens gunstig adviseerde. Volkshuisvesting. In 1 geval, betreffende de perceelen gelegen aan de Graaf Fiorislaan Nos. 28, 30 en 32, werd aan Burgemeester en Wethouders onzer ge meente verzocht om den eigenaar aan te schrij ven bepaalde verbeteringen aan te brengen, welke verbeteringen op 1 Januari 1921 nog niet waren aangebracht. Aan de perceelen, gelegen Graaf Fiorislaan Nos. 13 en 15, Rollandspa.d No. 3 en Leidsche- vaart Nos. 138 tot en met 160, omtrent welke de Commissie in 1918 adviseerde, zijn de voorgeschreven verbeteringen nog niet aan gebracht. Onze gemeente zond om advies in plannen voor het bouwen van 26 woningen, met steun van overheidswege, door de woningbouwver- eeniging „Bloemendaal Noord". Verder kwam in, om advies, een plan

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1921 | | pagina 1