MICHELIN Rijwielbanden Vraagt BRONSTEE's V1CT0RIA=WATER Buitenband f 6.00 Binnenband f 3.25 Bij den Rijwielhandel MODELMELK KARNEMELK YOGHURT N.V. Modelboerderij BRONSTEÊ, Plaatselijk Nieuws. vastgesteld, daar de verordening eerst zal worden toegepast, indien het percentage van heffing; eener belasting naar het inkomen op meer dan 5 pCt. zal moeten worden bepaald, zal intrekking van de verordening moeten volgen, weshalve en W. voorstellen daar toe over te gaan. Goedgekeurd. Punt 6. Aanvulling gasverordenlng. B. en W. stellen voor vast te stellen de volgende verordening tot aanvulling der „Gas verordenlng". Art. 1. In art. 1 wordt tusschen de 7e en 8e zinsnede een nieuwe zinsnede ingelascht, lui dende: „Huurkooptoestellen: het gasverbrui- kepd toestel, dat aan gasverbruikers op afbe taling in z.g. huurkoop kan worden verstrekt." Art. 2. Tusschen de artt. 8 en 9 in te las- schen het volgende: „Gastoestellen in z.g. huurkoop. „Art. 8a. De Directie kan aan gasverbrui kers huurkoop-toestellen verstrekken. Daartoe moet door den aanvrager eene huurkoop-overeenkomst worden afgesloten, vastgesteld door B. en W. Door deze huurkoop-overeenkomst verbindt de aanvrager zich: a. de toestellen behoorlijk te onderhouden en te reinigen; de kosten van onderhoud en eventueel noodige herstellingen komen te zij nen laste; b. alle bijzondere voorvallen, de toestellen betreffende, onverwijld ter kennis van de Di rectie te brengen; c. den maandelijkschen huurkoop-prijs gere geld aan de Directie te betalen; d. te allen tijde aan de ambtenaren, daar toe. door de Directie aangewezen vrijen toe gang tot de toestellen te geven." „Art. 8b. De huurkoopprijs wordt zoodanig vastgesteld, dat de huurkoop-toestellen in een door de Directie vast te stellen aantal maa:t- delijksche termijnen, dat nooit meer dan 24 zal tnogeti bedragen, zullen zijn betaald. Over dezen prijs wordt maandelijks beschikt." Art. 3. De verordening treedt in werking op 1 Juni 1921. Goedgekeurd. 12 maanden Garantie V De heer v. K e s s e I wijst op den eigen- aardigen toestand bij het plaatsen van de gas meters. De ambtenaren eischen b.v. dat iemand die in zijn keuken gas wenscht, in zijn voor kamer, grenzend aan den weg, de meter moet laten plaatsen, aangezien de verordening van Haarlem d'at eischt en die ambtenaren volgens verordening werken. Daar dit tot de gekste gevallen aanleiding kan geven, zal een confe rentie met de Directie der gasfabriek te Haar lem worden aangevraagd en zoo noodig onzen adviseur geraadpleegd worden. De heer Noorman zou nu al een amb tenaar willen aanstellen, daar men anders straks voor het feit staat, dat als ons gasbe drijf in exploitatie komt, er geen ambtenaar is die er iets van af weet. Dit voorstel vindt geen meerderheid. 7. Vaststelling Bouwverordening. De bouwverordening wordt artikelsgewijs behandeld. De Voorzitter stelt voor alle amendementen samen te vatten, het den leden toe te zenden en in een volgende raadszitting vast te stellen. Goedgekeurd. 8. Rondvraag. De heer Noorman vraagt hoe het zit met de barakbouw (ziekenbarak). Is nog in studie. Verder vraagt de heer Noorman waar om punt 5 van de agenda is afgevoerd. (Be noeming leden grondbedrijf). De heer Laan wijst er op, dat aan de familie van der Vliet nog niet schriftelijk is HEEMSTEDE TELEF.1790. Telefoon van 9—12 en 2—5$ uur MASSIEF EIKEN LINNENKAST, geslepen glas, f 70.-mooi degelijk AMEUBLE- i MENT f 90.-; groote SPIEGEL f 35-SCHILDERIJEN f 15.- per paar; SLAAP- KAMERAMEUBLEMENTENpracht BUFFETTEN, enz. direct van Meubelmagazijn EGELANTIERSGRACHT 104, Amsterdam. medegE3ee7a, dat de terreinen langs den nieuwen Zeeweg door den Raad zijn aange kocht. De heer Laan krijgt den indruk, dat de Voorz. eenigszins vreemd tegenover dit Raads besluit staat. Dat stemt hem zeer onaange naam. Hij heeft gemeend, dat de Zeeweg-Com missie goed werk heeft verricht en gedaan heeft wat het kon en moest doen. Verder meen de hij dat, toen het Raadsbesluit gevallen was, de Voorz. door diens applaus instemde met hetgeen was gedaan en besloten. Thans meent hij het tegenovergestelde te moeten conclu- deeren. Z. i. is 'n mondelinge mededeeling aan den rentmeester gedaan onvoldoende, waarop de fam. v. d. Vliet kan afgaan. Al moeten er nog eenige formaliteiten voorafgaan voor de grond kan worden overgenomen, het had al reeds schriftelijk dienen te worden medegedeeld. De Voorzitt er zegt, dat dit nog niet is gedaan, omdat hij zich niet kon v er- eenigen met het voorfoopig koopcontract. Hij heeft geconfereerd met Mr. v. Styrum over deze zaak. De heer Noorman zegt de bezwaren van den Voorzitter niet te begrijpen. Z. i. had aan de fam. v. d. Vliet schriftelijk medegedeeld kunnen worden, dat de aankoop van de terrei nen door den Raad waren goedgekeurd, be houdens enkele ondergeschikte punten en be houdens goedkeuring van Ged. Staten. De heer Hogenbirk vraagt of de Ueide Wethouders accoord zijn gegaan met het geen de Voorz. heeft gedaan of heeft nagelaten te doen. Weth. De Waal Malefijt zegt te betreuren de langzame gang in deze en het eens te zijn met de ZeewegTCöminissie. Weth. v. Neder hasselt verklaarde den Voorzitter nadrukkelijk aangeraden te hebben schriftelijk kennis te geven van het Raadsbesluit aan de fam. v. d. Vliet. Ten slotte vraagt de heer Laan of de Voorzitter alsnog bereid is om morgen aan de fam. v. d. Vliet schriftelijk mede te deelen het Raadsbesluit tot aankoop van de gronden. De Voorzitter zegt dit toe. De heer Hogenbirk wijst op een vlf- vtytje nabij het station. Dat is een malaria kweekplaats. Zal onderzocht worden. De heer De Roo v. Alderwerelt zegt, dat Dr. Bornwater in een vorige Raads zitting reeds heeft gesproken over afsluiting van het Binnenpad, vanaf Julianalaa-t tot achter den tuin van „De Nachtegaal", voor zoover daar geen woningen zijn. Wordt in overweging genomen. Verder vraagt de heer De Roo van Alderwerelt hoe het staat met de af sluiting van den Aelbertsbergweg voor auto- mobielverkeer. Is in onderzoek. De heer Teding v. Berkhout wijst op den gevaarlijken toestand aan de tramhalte Korte Kleverlaan. Alles rijdt, fietst of loopt over de rails. Zullen maatregelen genomen worden. De heer v. K e s s e 1 bepleit de wen- schelijkheid tot het aanbrengen van bordjes voor het rijwielverkeer op den Zeeweg. Thans nemen de wandelaars alles in beslag. Bordjes zijn reeds in bewerking. De heer Laan vraagt naar den nieuwen Zeeweg voor wat betreft de zware vracht auto's. Hij zou voor willen steTTen vrachtauto's met een eigen gewicht van 1100 K.G. of meer gewoonweg niet toe te laten, althans voor- loopig niet. Na eenig gepraat over dit punt stelt de heer B i s p i n c k voor de eerste drie maanden alle vrachtauto's van den nieuwen Zeeweg te weren. Wordt aangenomen. Hierna gaat d'e Raad over in geheime zitting. BLOEMENDAAL. Bloemencorso op 25 Juni 1921. Wij zijn thans in de gelegenheid onze lezers eenige of- ficieele gegevens te verstrekken. Beginnen we dan met te vermelden, dat het Uitvoerend Co mité aldus is samengesteld: Jhr. A. Bas Backer, Burgemeester van Bloe- mendaal, Eere-Voorz.; Mr. D. E. Lioni, Voor zitter: S. P. Rijnierse, Penningmeester; J. Th. Bornwater; F. Breitenstein, prov. vert. Kon. Ned. Automobiel Club; E. A. W, Hirschfeld; Jhr-r B. de Jonge van Campens Nieuwland en Dr. W. Posthumus Meyjes, Voorzitter afd. Bloe- mendaal van de Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde. Yervolgens dat de Regelings-Commissie voor het Corso bestaat uit de heeren: Mr. D. E. Lioni, Voorzitter; A. E. Beekman; H. Lemstra van Beusekom; J. de Jong Czn.; Mr. W. M. J. Lutterveld; J. R. Prinsen Geerlings; S. P. Rijnierse; J. H. Wijsman en A. IJzerman. Secretarissen zijn de Heeren L. J. Zegers Veeckens, Vijverweg 9 en D. Kuiper, Klever laan 32. Voor mondelinge inlichtingen uitsluitend Woensdagmiddag 24 uur, Vijverweg 9. De Commissie zond ons een circulaire toe, waajaan wij het volgende ontleenen: Nu de nieuwe verbinding Bloemendaal Zandvoort tot stand is gekomen, een weg is aangelegd, die in den loop der jaren misschien de voornaamste verbinding zal worden inet Zandvoort, gaan onze gedachten onwillekeurig terug naar de „Niewe Zeestraet van 's-Graven- hage op Schevening", het werk van onzen va- derlands"chen dichter Constantijn Huygens. De lezer veroorlove ons, dat wij even een blik slaan op het groote werk van Huygens. Immers, de bezwaren, die hij heeft ondervon den, de tegenstand, dien hij heeft moeten over winnen, het zijn dezelfde als waarmede onze ontwerpers te kampen hebben gehad. Waarschijnlijk is de aanleg in 1663 begonnen. Op 10 December van dat jaar werd tenminste door de Staten van Holland een publicatie uit gevaardigd, waarbij straffen werden bedreigd tegen beschadiging van geboomte en het uit trekken van helm. De weg werd in tegenstelling met den onzen loodrecht door de duinen aangelegd en zoo vlak mogelijk gemaakt. Een doornen haag sluit den weg af om den zuinigen wande laar te dwingen zijn 4 penningen te offeren aan de tol. De Scheveningers waren hiervan vrij gesteld. Op 5 Decembe r 1665 was de weg voltooid en Huygens toonde zich met het werk zeer in genomen. Dehk intusschen niet, dat het werk zonder zwarigheden tot stand was gekomen. Huygens zegt hiervan: 'T hiet all onmogelick wat ik dus" Tang verhale En wat ik preecken moght, men hiel geen' ander tale Van Haeg en Zee aeneen te knoopen met een' wegh; De weerklanck van mijn wegh en was niet als, wegh, wegh, En op, Neen een, sloegh Neen, en 't waren siecke droomen. Maar met onverdroten ijver strijdt hij voor zijn geliefkoosd denkbeeld en ontvouwt in den breede: 1. De Redenen om dewelcke soodanighen Steenwegh soude dienen gemaakt te werden; 2. De manieren ende middelen op de welcke het selve werk aengevattgen, voltrocken ende onderhouden soude kunnen werden, ende 3. De swarigheden, die daerteghens konden werden ingebraght. Als de straat klaar is, laat de dichter haar spjeken: 'k Was eertijïïs Sand en Duin, nu leg ick vast in steen, Van Wandelaers besocht, van duisenden be treen, Voetknechten, Ruiteren, die 's avonds voor het dalen Der Son, na hunnen lust, gaan een Zee-luchjen halen. Dan: Komen Coetsen uyt en welgevoerde Paerden Wien maer de spraek gebreekt, om na ver- dienst en waerden De niewe klinckertjes te loven dagh voor dagh L'histoire se répète. Hoeveel bezwaren hebben ruim 250 iaren later de voorvechters voor onzen nieuwen Zee weg niet moeten overwinnen. Toen eindelijk de eerste spade in den grond zou worden gestoken, meende de Vereeniging Bloemendaal's Bloei deze gelegenheid niet on opgemerkt voorbij te mogen laten gaan. Door verschillende omstandigheden is van haar plan, om de eerste spade in den grond te laten steken door een deputatie schoolkinderen niets gekomen. Maar nu de weg gereed is, hebben B. en W. zich tot Bloemendaal's Bloei gewend met het verzoek de feestelijkheden te organi- seeren. Terecht waren B. en W. van oordeel dat zoo'n gewichtig moment in de geschiedenis van d'e gemeente Bloemendaal niet onopge merkt mocht voorbijgaan. Toen werd~besloten om een Bloemencorso te houden wat anders zou het kunnen zijn in ons Bloemendaal. De gelden werden hiertoe beschikbaar gesteld en niets staat het succes van het Corso in den weg. Moeten wij herinneren aan het Corso van 1896, om U te laten gevoelen, hoe ons Corso moet zijn. Toen was het grootsch nu zal het gróotscher zijn, d'e bekroning van een machtig werk. En de naam van ons mooi dorp zal klin ken door heel het land. Een monumentale weg! Een glorieus feest! Voor dat feest hebben wij de medewerking noodig van velen. En die steun wordt ons nu al in ruime mate toegezegd. De Burgemeester Jhr. A. Bas Backer, die zich zoo onnoemelijk veel moeite heeft getroost „Omme soo een goed werck ten dienste van het gemeen te vorderen" heeft het Eere-Voorzitterschap van het Co mité aanvaard, de Burgemeestersvrouwe is Eere-Voorzitster van d'e Jury. Vooraanstaande ingezetenen uit alle maatschappelijke kringen hebben zitting genomen in het Comité. Hoofden van Scholen met het personeel zijn enthousiast en ontwerpen plannen om met mooie school- groepen uit te komen. De wegen zijn mooi en ruime trottoirs zullen duizenden gelegenheid geven den stoet prach tig te zien. De politie werkt mede om het ons gemak kelijk te maken evenals de Tram-Directie. Reeds nu zijn ons fraaie prijzen toegezegd. Kunstvoorwerpen en talrijke medailles van Bloemendaal's Bloei en de Kon. Ned. Motor- wielrijders-Vereeniging. En vele andere zullen volgen. Waar de belangstelling nu al zoo groot is, moet het succes verzekerd zijn. Aan U om U aan te melden voor één der af- deelingen A. Wielrijders. B Ruiters. C. Automobielen en motorrijwielen. D. Groepen. E. Rijtuigen. F. Karren. G. Handel. En zouden we U willen vragen wacht niet te lang. De termijn van inschrijving sluit 18 Juni a.s. Wanneer U tijdig inschrijft maakt U het ons gemakkelijker onzen omvangrijken arbeid te regelen. Twijfelt U, wenscht U inlichtingen, schrijft dan even een briefje aan het Secretariaat of wat veel beter is komt U Woensdagmiddag tusschen 2 en 4 uur aan ons bureau Vijverweg 9 Bloemendaal. Wij zullen U dan alle mogelijke inlichtingen verschaffen. Onze lezers weten dus waaraan zij zich te houden hebben. 18 Juni sluiting der ischrij- ving. De deelname moet algemeen zijn. In ons vqfgend nummer hopen wij weder eenige bij zonderheden te kunnen mededeelen. Bij een gehouden vergadering van de plaat selijke commissie van toezicht op het lager on derwijs, werden gekozen als nieuwe leden de heeren: Mr. D. E. Lioni, als voorzitter en A. Bos, als secretaris. In de Staatscourant staan vermeld, als Ko ninklijk goedgekeurd, d'e statuten van de Wo ningbouw vereeniging „Duinwyck", gevestigd alhier. Tot bestuurslid der Vereeniging „Wiihelmi- na" is gekozen Mevr. Boissevain-Telkamp, van hier. Met ingang van 26 Mei is het postkantoor alhier Zaterdags des namiddags te 6 uur gc- slo.ten en zullen er na dien tijd geen postzaken meer aangenomen worden, alleen voor telefoon en telegraaf blijft het kantoor op Zaterdagen opeu tot 8 uur. Dinsdagavond hield Frau Ruth Tobi een voordrachtavond met hare leerlingen in een der lokalen van het Kennemer Lyceum (Bloe- mendaalsche Schoolvereeniging) over rythml- sche bewegingen. De Hollander beweegt zich meestal op een onverschillige wijze. Het loopen langs de straat, het geven van een hand, ge schiedt in de meeste gevallen zeer lomp, zon- dfr er bij na te denken aan de spieren die hij heeft gekregen, om dit anders te doen. Om zich gratievol te bewegen behoort een zekere studie voor. Frau Tobi heeft laten zien hoe men door een zekere studie op d'at gebied, de mooiste bewegingen verkrijgen kan. Eenige rythmische dansen werden door hare jeugdige leerlingen uitgevoerd, waarbij Frau Tobi mede deelde, dat vooral voor kinderen een bewe gingsstudie aan te bevelen is. Met begeleiding van pianomuziek van Beet hoven, Schubert, Chopin en J. H. Tobi, werden eenjge dansen door de lieftallige meisjes vol bracht en was het duidelijk te zien, wat men met deze moeilijke studie kan bereiken. Hoe gracieusvol waren de bewegingen der leer- lingetjes, vooral door een jong meisje werden deze studiedansen zoo schitterend gedaan, dat de aanwezigen onder een zekere bekoring kwamen voor zooveel talent. Dit meisje vatte haar studietaak ernstig op en zal later zeer zeker een goedé danseres worden. 'Aan het einde van dezen belangrijken avond dankte de Rector van het Lyceum, dr. De Vlet ter, Mevr. Tobi voor haar leerzamen avond en den heer Tobi voor zijn voortreffelijk piano spel. Het kan voor de leerares en hare leer lingen een succesvolle avond genoemd worden. OBERLAHNSTEIN is in het kleinste plaatsje van Nederland verkrijgbaar.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1921 | | pagina 2