GERZON BIJVOEGSEL Geeft U op als Deelnemer aan het BLOEMENCORSO Secretariaat: Kleverlaan 32, Bloemendaal Reklame Verkoop JULIUS WIILFF k Cö„ HAARLEM Pijnlijk of moeilijk loop is nioig! te, 8 HELP ZELF Bloemendaal „Bloemendaalsch Weekblad" Zaterdag 4 Juni 1921. KATOENEN ZOMERSTOFFEN 95" 95" 55c. 2.25 i'i A Ververij en Chemische Wasscherij X Boekhandel Eikelenboom Timmer LEO HUYKMAN, Kleine Houtstr. 28 H. A. BAARS HAARLEM te te No. 23. van het van BLOEMENDAAL. Zondag 29 Mei j.l. had de openluchtuitvoe ring plaats der Bloemendaalsche Gymnastiek- vereeniging op het voetbalterrein dep B. V. C. aan den Brederodeweg. Om kwart over éénen hadden de turners en de turnsters zich verza meld nabij het pompstation en wachtten op het muziekkorps „Wilhelmina" uit Santpoort. Om halitwee arriveerde het muziekkorps en kon worden opgesteld, hetgeen-snel geschiedde. Nadat de leider der Bloemendaalsche Gym- astiekvereeniging, de heer P. A. Kok, het commando van vertrek had gegeven, mar cheerden allen onder de tonen van een ilinken marsch voorwaarts. De stoet maakte een uit stekenden indruk. Achter het muziekkorps liep de vaandeldraagster in gymnastiekcostuum, de handen bedekt met witte hand'schoenen. Voor haar uit droeg zij het blauwe vaandel, waarin met vergulde letters staat B. G. V. en in den linker bovenhoek met vaardige hand het Bloe mendaalsche wapen is geborduurd. Daarachter reed de ex-penningmeester in zijn welbekend vervoermiddel, waarachter de jongens en meis jes liepen. Met den neus in den wind, de bee- nen flink uitgestrekt, marcheerden zij voor waarts. De datnes en heeren, wier houding even fier was, sloten den stoet. Zoo ging het door ons dorp. Natuurlijk wekte deze optocht veel belangstelling en velen gingen mee, nieuwsgierig hoe door d'e stoere turners en ferme turnsters gewerkt zou worden. Op den Bloetnendaalschen weg dreigde er verwarring te ontstaan, door onhebbelijke personen, die in den stoet gingen meeloopen. De parkwachter, die met den stoet meeliep, bracht hierin geen verandering. Door optreden van den leider werden de personen er uit verwijderd. Op het terrein aangekomen, werd tijdens de opmarsch het "vaandel in een houten koker op het land gezet, waarlangs alle turners en turnsters de fileerden. Hierna werd een begin gemaakt met het afwerken van het groote programma. Door groot en klein werd er uitstekend gewerkt. Tij dens het werken aan het hoogrek, uitgevoerd door heeren, waren de talrijke bezoekers muis stil. Aller oogen waren op de hoogrekwerkers gericht, die heel wat moeilijke staaltjes ver richtten. Trapezium-werkers uit het Circus Carré leken er niets bij. Na afloop van dit nummer brak er een stormachtig applaus los, hetgeen welverdiend was. Ook de dames wil den niet onder doen en werkten keurig aan de brug. Tremplin-brug, uitgevoerd door hee ren, was ook lang niet slecht. Er werd door de meesten goed gewerkt. Aardig was het werken aan toestellen door jongens en meisjes. Eenigen van hen beloven goede gymnasten te worden. Verschillende moeders der kinderen, die aanwezig waren, leefden geheel met hen mee. De stok- en vrije oefeningen vormden een moo i geheel. Tot slot eenige mooie groepen, waaraan alle leden deelnamen. Tijdens de uit voering liet het fanfarecorps zich van tijd' tot tijd eens hooren en speelde vroolijke marschen. Na afloop der uitvoering maakte de muziek een ommegang op het terrein, waarachter de leden zich aansloten, en waarbij leider, voor zitter en secretaris in letterlijken zin op de handen gedragen werden. Toen werd van de leden en anderen, die bij de Vereeniging behoorden, een foto gemaakt door den heer Bladergroen, die tijdens de uit voering ook verschillende nummers op de ge voelige plaat fieeft gebracht. De voorzitter sprak hierna een woord van dank aan allen, die hebben meegewerkt om deze uitvoering te doen slagen. O.a. B. en W. voor het geven van toestemming tot het houden van een optocht, het bestuur der voetbalvereeniging B. V. C., dat zoo bereidwillig was om het prachtige ter rein voor dit doel af te staan, het muziek korps „Wilhelmina" niet te vergeten, dat ieder jaar en ook nu welwillende medewerking heeft gegeven en tot slot de hoofden van ver schillende scholen, die de gymnastiektoestel- len voor dezen dag hebben afgestaan. De uit voering is werkelijk uitstekend geslaagd en de Bloemendaalsche Gymnastiekvereniging heeft hiermee een groote propaganda gemaakt. De igid'er der Vereeniging, de heer F. A. Kok, heeft wel een pluimpje verdiend voor zijn goede organisatie en uitstekende leiding. Zon dag was het de eerste dag, dat de gymnasten bij een openlucht-uitvoering geen regen hebben gehad. Het financieel resultaat is dit jaar drie maal zooveel als het vorige. Naar we verne men bestaat het plan, om in den nazomer nog een openlucht-uitvoering te geven. Op het postkantoor alhier is bij de afdeeling telefoon een nieuw toestel gekomen met een grooter schakelbord, daar er abonné's bij geko men zijn. Na verloop van tijd zullen alle in gezetenen van Bloemendaal, die telefonisch zijn aangesloten, niet meer met het telefoonkan toor te Haarlem kunnen spreken, maar gaan alle aanvragen over het Bloemendaalsche post kantoor (telefoonkantoor). Naar we vernemen zal alhier een nieuw postkantoor gebouwd worden. Een geschikt terrein hiervoor wordt gezocht. 10jaarlijksch per kin& Dit is niet veel, daar de jeugd enkele avonden in de week eenige aangename en tevens nuttige uren door brengt. Ouders, laat uw kinderen niet thuis, maar stuurt ze naar het terrein aan de Ar- noldslaan. Ze beoefenen daar onder uitsteken de leiding een gezonde sport. Voor nadere bij zonderheden wende men zich naar KI. Hout weg 2a, Haarlem of naar de Genestetweg 28, Bloemendaal. OVERVEEN. Bij een gehouden examen voor stenografie (systeem Pont) is geslaagd Mej. S. M. A. van verbouwen van school F. alhjer. De aanbeste ding zal dezer dagen plaats hebben. SANTPOORT. Binnen korten tijd zal men beginnen met het verbouwen van school F. alhier. De aanbeste ding heeft dezer dagen plaats. In het schilderachtige bosch „Neethof" werd Zondagmiddag een bijeenkomst gehouden door het Leger des Heils, onder leiding van den heer F. Vos, hellslegerofficier. Verschillende sprekers voerden het woord, terwijl de spreek beurten afgewisseld werden door muziek en zang. Zondag overleed in het Diaconessenhuis te Haarlem op 58-jarigen leeftijd, onze plaatsge noot de heer C. Walter, in leven schoenmaker. De heer Walter is langen tijd politie-agent te Haarlem geweest, waarna hij bij onze ge meente in dienst kwam als nachtwaker, welke functie hij ongeveer 13 jaren trouw heeft ver vuld. De heer W. wist wat werken was. Nim mer zat hij stil. Overdag zat hij schoenen te repareeren, terwijl hij des nachts waakte. Hij was goedhartig en had voor ieder een vrien delijk woord. Zijn heengaan wordt door velen betreurd, hetgeen bewezen is bij de teraarde bestelling van het stoffelijk overschot, waarbij een groot aantal vrienden en kennissen aan wezig waren. Zooals we reeds gemeld hebben is de afdee ling Bloemendaal .van den Bond van lichame lijke ontwikkeling wegens gebrek aan financiën opgeheven. De kinderen kunnen zich niet meer onder de goede leiding der heeren Kok en Meyerink, gymnstiekleeraren, oefenen in het hardloopen, droogzwemmen enz. en missen erg hun gezellige oefeningsavonden. Met het ver dwijnen der afdeeling, is de jaarlijksche open luchtdag ook verdwenen. Nu hebben de heeren Kok en Meyerink besloten, voor de kinderen, die hiertoe lust gevoelen, wederom oefenings- avonden te houden, waar zij, zooals vroeger, onder leiding van bovengenoemde heeren, kunnen slagballen enz. De heeren Kok en Meyerink, gymnastiekleraren, oefenen in het doen, daar zulke avonden een gedeelte va.i hun tijd in beslag neemt. Er wordt daarom een zekere contributie geheven, die bedraagt Als deskundige tot het afnemen der eind examens van leerlingen der 1ste klasse ge meentelijke hoogere burgerschool, die gehou den zullen worden van 20 Juni tot en inet 2 Juli, is benoemd' Mevr. Dr. j. van den Bergh van Eysinga-Elias, letterkundige. Oude Oostersche Kunst. Wie wel eens Chineesche dichters gelezen heeft, zal menigmaal het woord „jade" in de gedichten dier Chineezen aangetroffen hebben. „Een hals blanker dan jade" zingt de min zieke dichter, „een vorstelijk prieel van jade", „een brug van jade", zoo zuiver, zoo edel als jade". Wij, Europeanen, gebruiken geen jade, dat een half-edelgesteente is en voornamelijk in Turkije gevonden wordt. De Chineezen, die er een gelukaanbrengend' vermogen aan toe kennen, hebben er allerlei voorwerpen van vervaardigd. Zulk een collectie voorwerpen van jade be zichtigden wij eenige dagen geleden in het zaaltje, dat de heer van Meurs in het ge bouw Singel 146, te Amsterdam, heeft inge richt voor de expositie van voorwerpen van Otvtersche kunst. Wij hebben ons menigmaal bij het bezoeken van musea geërgerd aan de smakelooze ophooping van schilderijen of kunstvoorwer pen in één betrekkelijk kleine lokaliteit en wij zouden bijvoorbeeld de schatten, als ter veiling aanééngerijd in de afdeelingen van het Rijksmuseum, liever ondergebracht zien in kleinere afdeelingen met een twintig maal zoo groote gezamenlijke ruimte. De heer W. J. G. van Meurs heeft op buitengewoon smaakvolle, artistieke wijze zijn edele collectie oudé Azia tische kunst in bovengenoemde zaal ter be zichtiging geplaatst. Men denkt geen oogen- blik aan een expositie, doch men krijgt het ge voel, alsof men zich in een gezellig en ar tistiek ingerichte kamer van een patriciërshuis bevindt, waarvan men den inhoud bij nadere beschouwing steeds meer gaat waardeeren en liefhebben. Behalve d'e interessante collectie jade zagen wij. er een monumentaal stuk Chineesche beeld houwkunst in marmer, voorstellende den god der wijsheid, een met gesloten oogen naar binnen schouwend man, gezeten op den Chi- neeschen mythologischen leeuw, die geleid wordt door den tengeren dienaar van den Manjucri. Alleen het aanschouwen van dezen meditee- renden god is ruim een gang naar den Singel waard, doch er is nog veel meer, als bijvoor beeld het „Kind van den Drakenkoning", een terra-cotta grafbeeld', zooals de overledenen die medekregen naar hun laatste rustplaats, Thibetaansche schilderingen van meesterlijk verheven compositie en kleurenteederheid, cloisonné-vazen en zooveel meer, dat deze met kennis en smaak bijeengebrachte verza meling tot een Dorado voor kunstliefhebbers maakt. De gastvrije heer van Meurs, die ieder be langstellende gaarne van zijn uitgebreide kennis der Aziatische kunst mededeelt, wist ons op onderhoudende wijze zooveel boeiends van elk voorwerp te vertellen, dat onze be schikbare tijd vervlogen was, vóór wij er aan dachten. H. B. KERKAGENDA. BLOEMENDAAL. Zondag 5 Juni. Zondag 29 Mei. NED. HERV. GEMEENTE, v.m. 10 uur, Dr. de Vrijer. Jongelieden-Samenkomst v.m. 10 uur in ge bouw „Maranatha", de heer M. D. Gijsman, cand. tot den H. D. te Leiden. GEREFORMEERDE KERK, v.m. 10 uur, Ds. Joh. C. Brussaard. n.m. 5 uur dezelfde. NED. PROT. BOND, afd. Bloemendaal, in het gebouw van de Bloemendaalsche Schooivereeniging, Ds. J. van Dorp, te En schedé. SANTPOORT. NED. HERV. GEMEENTE, v.m. 10 uur, Ds. Weder, te Koog a. d. Zaan. EVANGELISATIE v.m. 10 uur, Ds. Vjnke, te Alkmaar. BURGERLIJKE STAND. van 27 Mei tot en met 2 Juni. Ondertrouwd: E. F. W. Bunge en H. M. Ree- ser: H. H. Steneker en J. Laméris. Overleden: I. Daynes, 2 j. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: A. Pasman, Midden Duin en Daalscheweg 18 Bloemendaal, een bruin taschje; Zr. Wickel, Kleverlaan 1, Bloe mendaal, een broche; M. Spronk, Kleverlaan 89 Bloemendaal, een stuk van een boa; Mooiweer, Ewijckweg 4 Bloemendaal, een tasch met ge reedschap: Suerink, Gortesteeg 13 rood Haar lem, een gouden schakelarmband; aan het bu reau van politie te Overveen, een Lipssleutel, eegi moersleutel, een leesboek, een zilveren hangertje van een horlogeketting, een Engelsch hpek, een portemonnaie, een mand, een gouden manchetknoop. Komen aanloopen bij: J. A. Boom, Mr. Enschedéweg te Aerdenhout, een Iersche Setter; bij Dinaud, Veldlaan te Aerden hout, een jonge hond. Verloren Voorwerpen. Verloren: een koralen beursje, een cape, een vulpenhouder, een gouden broche, een trouw ring, een autoslinger, een zilveren armbandje, een bankbiljet van 10.een regenjas, twee portemonnaies. VOILE, wit 100 CM. breed .65°' VOILE, pr. kwal. alle mod. kleuren 100 cM. breed VOILE IMPK. nieuwste dessins 100 cM. breed CRÉPON, 70 cM. br. div. kleuren CRÊPE-MOUSSE- LINE-RAYÉ zuiver wol, 70 cM. breed FROTTÉ. 100 cM. br., mod. kleuren 1.10 PRIJZEN PER METER Zefier, wasecht, 15 moderne q_c( strepen, 80 cM. breed O J AfA A?A AV AV. A?A A?A Af#, A?A Af A AV S*'r. O #1* «f* V TELEF. INT. 129 A A A y V Winkel: GROOTE HOUTSTRAAT 169 Fabriek: HELMBREKERSTEEG 8 W ïrf Aflevering van Verf- en Stoomgoederen binnen eenige dagen. r \lp_ V» V Ta AV-VA AfA AfA AfA AfA .vV Af*. r V;» 4è> «4* *4* *4* De Inteekening is thans opengesteld. De prijs is f 2.50 per exemplaar. Na verschijnen f 3. De Genestetweg 23 BLOEMENDAAL Telefoon 5003 Mijn adverteeren stelt niet ten doel een winkel- of handelsartikel te plaatsen of aan den man te brengen, maar om aan oningewijden bekend te maken, dat de eenige oplossing oin zonder pijn te loopen is het dragen van practisch goed ingericht schoeisel. De praktijk heeft geleerd, dat de voetlijder, na het gebruik van alle mogelijke winkel- of handelsartikelen, ten einde raad toch terecht komt bij den practischen schoenmaker. Laat Uw voeten en schoeisel onderzoeken bij: vóór het te laat is en U kunt verzekerd zijn, dat, welke bezwaren U ook heeft, deze verholpen worden. fi i V; OOSTERSTRAAT 32 Levert tegen de laagste prijzen Ie kwaliteit Asphalt en Kippengaas en alle soorten Huis houdelijke Artikelen. ,.»y ^^jgEHgpjgjgSEÊÊÊÈÊÊËBÊÈiêtmSÈÈm V

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1921 | | pagina 5