LUXOR-THEATER 6. DE SPELER. HENNY PORTEN. Vraagt BRONSTEE's MODELMELK KARNEMELK YOGHURT N.V.Modelboerderij BRONSTEÊ, Plaatselijk Nieuws. VICTORIA-WATER - =- GROOTE HOUTSTRAAT 139-141 VAN VRIJDAG 21 t/m DONDERDAG 27 OCTOBER 1. Marsch. 2. Ouverture. 3. BIJ ONZE RATTEN OP BEZOEK. Interessant Dierenfilmpje. 4. Z.K.H. DE BLUFFER. Comedie in 3 acten. In de hoofdrol HALE HAMILTON. 5. NELLY AND RENÉ. Luchtacrobaten. Boeiend Drama in 7 acten, bewerkt naar den beroemden roman: „DIE FAUST DES RIESEN' van Rudolph Stratz. In de hoofdrol Duitschland's beroemdste filmactrice MASSIEF EIKEN LINNENKAST, geslepen glas, f 70.— mooi degelijk AMEUBLE- MENT f 90.— groote SPIEGEL f 35.— SCHILDERIJEN f 15.- per paar; SLAAP- j KAMERAMEUBLEMENTEN; pracht BUFFETTEN, enz. direct van Meubelmaker: EGELANTIERSGRACHT 104, Amsterdam. adres wel doorzenden geef het dus ons maar op. Ons telefoonnummer is 22003. k. den naam „Tuindorpplein" te verande ren in „V a n T w i s k p I e 1 n" Goedgekeurd. Punt 4. Vaststelling verordening regelende het Vervolgonderwijs. Daar het aantal aanvragen om vervolgonder wijs te mogen ontvangen meer dan 6 bedTaagt in sommige afdeelingen der gemeente is het verplichtend volgens de wet om die aanvra gers onderwijs te geven. B. en W. bieden den Raad daarom aan een ontwerp: Verordening tot regeling van het vervolg onderwijs. Artikel 1. In de door B. en W. aan te wijzen gebou wen voor gewoon lager onderwijs in de ge meente Bloemendaal wordt vervolgonderwijs gegeven. Art. 2. Tot het volgen van het vervolgonderwijs worden toegelaten zij, die het gewoon of bui tengewoon lager onderwijs hebben genoten en niet meer onder de verplichting vallen dit onderwijs te volgen. Zij, die het gewoon of buitengewoon lager onderwijs niet hebben genoten, doch niet meer onder de verplichting vallen d!it onderwijs te volgen, kunnen in bijzondere gevallen worden toegelaten. Art. 3. De ouders of verzorgers, die hun kinderen het vervolgonderwijs wenschen te laten vol gen, zijn verplicht daarvan in de eerste helft der maand, voorafgaande aan die, waarin de cursus aanvangt, aangifte te doen bij het Hoofd van het vervolgonderwijs. Het Hoofd brengt zoo spoedig mogelijk de namen der ingeschrevenen ter kennis van Burgemeester en Wethouders. In bijzondere gevallen kunnen ook tusschen- tijds leerlingen worden toegelaten. Burgemeester en Wethouders beslissen over. de al of niet toelating in dit en in het vorig artikel bedoeld. Art. 4. De te behandelen leerstof wordt over een tijdperk van twee jaren verdeeld Art. 5. Het vervolgonderwijs wordt uitsluitend op werkdagen gegeven in een cursus, welke 252 uren per jaar duurt, gedurende de maanden October, November, December,, Januari en Februari Het onderwijs wordt gegeven in de avond uren, of op Woensdag en Zaterdag des na middags Art. 6. De vacantiën aan den vervolgcursus zijn overeenkomstig die der dagschool. Art. 7. Het vervolgonderwijs omvat de vakken ver meld onder de letters a. c en d in artikel 2 der Lager-onderwijswet 1920, benevens een of meer der vakken genoemd sub. f, g, i, k, o, p, r en t in dit artikel. Art. 8. Het Hoofd en de onderwijzers aan den ver volgcursus worden jaarlijks door Burgemees ter en Wethouders aangewezen. HEEMSTEDE TELEF.1790. Telefoon van 9—12 en 2—5£ uur. Art. 9. Deze verordening wordt geacht in werking te zijn getreden op 1 October 1921, op welke datum de door den Raad vastgestelde bepa lingen, ten opzichte van het herhalingsonder- wijs gerekend worden te zijn vervallen. Wordt zonder bemerkingen goedgekeurd. De Voorzitter zegt, dat het nood zakelijk is gebleken, dat de verordening, re gelende de rechten en verplichtingen van- en het toezicht op Vereenigingen, vennootschap pen of stichtingen, uitsluitend in het belang der volkshuisvesting werkzaam, in het leven wordt geroepen. Er is nagelaten dit vast te stellen bij de Woningbouw-Vereeniging St. Jozef. Dat is wel bij de andere Woningbouw- vereenigingen vastgelegd. De heer Noorman vindt de heele ver ordening een paskwil. Alles is reeds in Den Haag vastgelegd. Steeds moeten B. en W. ge raadpleegd worden. De heeren Laan en v. Kessel maken nog 'n paar opmerkingen, waarna de verordening wordt aangenomen. Punt 5. Rondvraag. De heer De Roo v. Alderwerelt vrdagt of liet indertijd is besloten om de Bre- derodeweg in eigen beheer te laten verbete ren. Hij meent dat van den gebruikelijken weg wordt afgeweken 'en dat van uit een finan cieel oogpunt bezien publieke aanbesteding te prefereeren is boven in eigen beheer uit voeren. De heer DeWaal Malefijt zegt, dat nimmer is besloten om alles publiek aan te besteden. Het wordt bovendien zoo voor- deelig mogelijk gedaan. De heer Hogenbirk vraagt hoe ver de besprekingen zijn gevorderd over een op te richten abatoir in onze gemeente. Wordt hard aan gewerkt. In een volgende zitting meer hierover. De heer v. K e s s c 1 vraagt de aandacht van de autoriteiten op het gevaarlijke punt Nic. Beetslaan en Aardenhoutsweg. Het is den Voorzitter bekend en hij geeft toe, dat plaatsing van een waarschuwingsbord daar zeer noodzakelijk is. De K. N. A. i_. zal worden op de hoogte gesteld. De heer deRoo v. Alderwerelt vraagt beter politietoezicht voor het rijden zonder licht. Zelfs gemeenteambtenaren ma ken zich schuldig aan die overtreding. De heer De Waal Malefijt ver zoekt dat ook de Raadsleden een beter voor beeld zullen geven. Herhaaldelijk constateert hij, dat door een van hen op een plaats wordt gereden waar niet gereden mag worden. Het blijkt, dat meerderen zich hieraan bezondigen. De heer Bispinck maakt aanmerkin gen op het veel te snel rijden van h.h.- en dames-automobilisten. Hij apprecieert zeer het schoone geslacht, doch in dit geval gelooft hij, dat de dames zich allerminst storen aan eenige bepaling of verordening. Op sommige momenten heeft spr. een snelheid van 40 K.M. kunnen waarnemen, terwijl het een gevaarlijk punt betrof. De Voorzitter is het er roerend mee eens en zal er direct met het politiecorps over spreken. De heer S c h u I z heeft ernstige beden kingen tegen de vuilverbranding aan den Duin- lustparkweg tegenover de woningen van het Prov. Ziekenhuis. Het is soms ondragelijk voor de bewoners van dien weg. De Voorzitter belooft een spoedig onderzoek toe in hoeverre dit verboden of toegestaan kan worden. De Raad gaat hierna over in besloten zitting. BLOEMENDAAL. Het bezoek van den Commissaris der Ko ningin. De Commissaris der Koningin zal op Maandag 24 October a.s. des morgens 9 uur een bezoek aan deze gemeente brengen. Na een onderhoud met het gemeentebestuur zal hij audiëntie verleenen aan de ingezete nen, die hem over de belangen der gemeente willen spreken, voor zoover zij zich daartoe te voren bij den burgemeester hebben aan gemeld. lingen per vliegmachine naar verschillende gedeelten van Europa gaat om het een en ander te aanschouwen en niet meer van een landkaart te leeren. Dat zou nog eens een aangename aardrijkskunde-les zijn. De huizen en de straten van de Woning- botiwverceniging Bosch en Duin zijn gereed. Een ding ontbreekt echter nog en dat is de straatverlichting. Het is voor de bewoners zeer onaangenaam om des avonds uit te gaan, daar zij niets zien kunnen. Het is dan ook te hopen, dat spoedig begonnen zal worden met het aanbrengen van lantaarns. Vooral nu de avonden zoolang worden is dit zeer ge- wenscht. De huizen zijn alle genummerd. Nu is het aardigste van deze nummering dat 11 en 13 niet bestaat en moedwillig overgeslagen zijn. Waarom? Omdat 11 en 13 ongeluksnummers zijn. In den Haag is men ook nogal bijgeloovig en heeft men bij de tram lijn 13, lijn A ge noemd. Dat we ons in de 20ste eeuw nog zoo bijgeloovig toonen is wel een beetje bar. En hoever moeten wij die kinderachtigheid uit strekken? 67 en 85 en 94 vormen ook 13 als men de twee cijiers bijelkaar telt en zoo kan men doorgaan. Al de drinkfonteinen in onze gemeente zijn met ingang van 15 October weggenomen en voor hen is de winterslaap reeds begonnen, zoodat niemand meer zijn dorst kan lessen. O.i. is deze afsluiting wel wat te vroeg ge schied, daar er nog heel wat wandelaars zul len zijn, die met dit warme weer water zou den willen dtinken. Vergadering van de Centrale Commissie van georganiseerd Overleg, gehouden 17 Octo ber 1921, des namiddags 2 uur. Naar aanleiding van een adres van den deurwaarder H. Douwma, houdende verzoek om herziening van zijn salaris, rijst de vraag of men hier zooals adressant aangeeft inderdaad te doen heeft met een vergissing van de zijde der voormalige salariscommissie. Is dit werkelijk het geval, dan is er niets tegen om deze vergissing te niet te doen; is dit echter niet het geval, dan is er ook geen re den, thans partieel van de bestaande regeling af te wijken. De beide in de vorige vergadering aange houden adressen, inzake billijke regeling van de huur van gemeentewoningen en toeken ning van kindertoeslag, kunnen naar het oor deel der Commissie niet behoorlijk worden afgedaan, zonder te komen tot een algeheele herziening der salarissen, waarbij dan beide onderwerpen onder de oogen kunnen worden gezien. Ook het salaris van den heer Douw ma kan alsdan nader worden geregeld. Was men aanvankelijk van meening, dat het beter was met de regeling der jaarwedden te wachten, eene mededee'ing van één in de vergadering aanwezig li staatscommissie Raaymakers, waaruit ble-K, dat de cijfers in het 1ste rapport genoemd door het 2de geen verandering zullen ondergaan (behalve dan misschien die, betreffende de Burgemeesters en Secretarissen, waarover men het tijdens het opmaken van het eerste gedeelte niet vol doende eens kon worden), deed de commis sie besluiten het ontwerpen eener nieuwe re geling der salarissen aan'de hand van het 1ste gedeelte van het rapport der Staatscommis sie Raaymakers ter hand te nemen. In verband hiermede werden de Voorzitter en de Secretaris uitgenoodigd een voor-ont werp samen te stellen, dat dan in de commis sie behandeld zou kunnen worden. Besloten wordt deze herziening te doen voorafgaan aan de behandeling van het Ambtenaarsreglement. Bij den sigarenhandelaar p. J. de Zwart alhier, is een nieuw merk sigaren verschenen en wel „Troef". Een ieder die wat komt koo- pen ontvangt een gratis monster van bovenge noemd merk, zoolang de voorraad strekt. In deze week hebben eenige leerlingen der M. U. L. O. school alhier met den heer A. IJzerman een reisje per fiets gemaakt naar de Westeinder en Kagerplassen. Dit tochtje had ten doel den kinderen deze plassen van nabij te toonen en behoorde bij de aardrijkskunde les. Men zegt, dat, zoodra het vliegen alge meen wordt, de heer IJzerman met zijn leer Naar wij vernemen heeft Maandagavond de eerste ouderavond plaats gehad en werden de volgende heeren aangewezen in de Commissie zitting te nemen: F. j. Cassee, A. de Graaf, B. Doorn, J. H. Th. van Hooff, P. Prins. Het was Zondag weer een prachtdag. Fei telijk wel een beetje te warm om te voetbal len. Daar echter de wedstrijden voor de com petities weder begonnen zijn, kan men hier mede geen rekening houden. Op het keurige B. V. C. terrein aan den Brcderodeweg had des middags een wedstrijd plaats tusschen B. V. C. I en Zandvoort I. Om twee uur stond het zoowel op het terrein als er om heen vol met belangstellenden en nieuwsgierigen. We kunnen ons den tijd niet meer herinneren al daar zooveel menschen bijeen gezien te heb ben. De meeste toeschouwers waren Zand- voorters die met hun club waren meegeko men. Toen de scheidsrechter beginnen blies nam de wedstrijd een aanvang. In het begin liet het zich aanzien of beide elftallen even sterk waren. Na een half uurtje gespeeld te hebben kwam het Bloemendaalsche doel iit gevaar en werden heel wat gevaarlijke schoot jes geldst. De Bloemendaalsche keeper had zijn handen vol maar wist de bal steeds op een schitterende wijze weg te werken. Zoo trad rust in met 00. Na rust was er weinig verandering in het spel gekomen. Eenige doorbanen van Bloemendaal liepen op niets uit, en spoedig zweefde de bal weer voor het Boemendaalsche doel. Een Zandvoorter, die het weten kon, riep de spelers toe d'at ze nog maar 5 minuten d»n tijd hadden m.a.w. dat ze nu eens moesten doelpunten. En dit ge schiedde ook. Na de heele middag gespeeld te hebben werden in de laatste 5 minuten door de Zandvoorters 2 puntjes behaald. Zoo eindigde de wedstrijd met een overwining voor Zandvoort. Over het algemen werd goed gespeeld'. De Bloemendalers waren goed op dreef, alleen hun samenspel liet zooals andere kee- ren ook wel eens het geval was, te wenschen over. De Zandvoorters speelden ruw. Jam mer is het dat Bloemendaal niet één puntje gehaald heeft, want ze had het wel ver diend. Ten laatste nog een woord van hulde aan dén B. V. C. keeper voor zijn schitteren de verdediging. Op dezen doelman kan het 10- tal trotsch zijn. De laatste overblijfselen van de bovengrond- sche telefoongeleidingen zijn nagenoeg ver dwenen. Bijna alle groote en kleine palen, die onze gemeente ontsierden zijn weggehaald. ONZE KINDEREN NAAR BUITEN. De kinderen welke op 6 September j.l. In onze gemeente zijn gekomen zijn déze week weer vertrokken. Dit was de derde groep Hollandsche kinderen welke door het „Centraal Comité tot uitzending van Hollandsche kinde ren naar buiten" in onze gemeente waren bin nen geloodsd. Het Centraal Comité zou echter nog meer willen doen. Denk echter niet dat wij het al leen zijn waar aangeklopt wordt. Neen hoor! Overal in ons land wordt voor onze Hol landsche bleekneusjes belet gevraagd. Bij sommigen gratis, weer bij anderen tegen een geringe vergoeding. Dat het voor die kinderen noodig is eens van de frissche lucht te kunnen happen merkt men het best wanneer zij na 6 weken weer naar de stad hunner inwoning terug keeren. Opmerkelijk is dat ook zeer veel kinderen uit den middenstand aan ondervoeding schijnen te hebben geleden of nog er aan lijden. Indien er onder U, middenstanders, of bij de meer bevoorrechten eens een plaatsje open is in Uw huis voor zulk een bleekneusje wil U dan toch vooral aanmelden. Wij willen Uw OVERVEEN. Iets nieuws is de 1-manswagen, die de di rectie der E. N. E. T. op het traject Haarlem- Overveen heeft loopen. De 1-manswagen is een gewone tram zooals alle anderen. Het eenige verschil is, dat er op zulke wagens hoe men ook kijkt en hoe men ook zoekt geen conducteur te vinden is om de eenvoudige reden, dat er geen is. Toch mag men niet voor niets rijden. De wagenvoerder is tegelijker tijd couducteur. Bij hem is een bus geplaatst, waar de reizigers, die allen voorin moeten in stappen, hun reispenning moeten inwerpen, waarna zij van den wagenvoerder een kaart je ontvangen Het is voor de Directie natuur lijk een groot voordeel op financieel gebied, daar zij nu geen salarissen meer aan conduc teurs behoeven uit te keeren. Voor de reizi gers van deze 1-manswagens zeer onprak tisch daar de rit thans tweemaal zoo lang duurt. Kan het ook anders. Als er bij een halte 10 passagiers staan, dan moeten die per sonen allen van een kaartje voorzien worden. Daar zijn dan gewoonlijk menschen bij, die geen gepast geld heben en dit eerst nog moe ten wisselen. De reis kan natuurlijk niet her vat worden voordat de wagenvoerder-conduc teur al de reizigers geholpen heeft. De 1-manswagen lijkt ons iets, dat niet veel opgang zal maken, maar wel zeer geschikt om een lijn als langs de Julianalaan waarvan in de week zeer weinig gebruik wordt gemaakt. Door het gestadige mooie weer is het op den Zeeweg des Zondags nog altijd even druk. Het rijden van auto's en motorfietsen is nog niet afgenomen en de passagiers-vrachtauto's hebben nog heel wat te doen. Ook het paviljoen wordt druk bezocht en menig verfrisschend glas limonade wordt door de verhitte wande laars gebruikt. Kortom, het is nog net of men midden in het seizoen is. Met de verbeteringen die men op den Zee weg zou aanbrengen, is een begin gemaakt. Eerst wordt het verbreeden van het fietspad onderhanden genomen. M AISON hpttv bijzondere aanbieding OVERHEMDEN ÏIL/ I I f naar maaf, van prima Engelsche Zephir f 7.50 Groote Houtstraat 128 - Telef. 1760 ]e klas afwerking en coupe SANTPOORT. Gedurende de maanden Juli. Augustus en September werd de Ruïne van Brederode door 9813 personen bezocht. OBERLAHNSTEIN Als bewijs vgn echtheid eische men op alle schroefflesschen een ongeschonden sluitetiket over de schoefstop.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1921 | | pagina 2