Speciale Htii voor Diners, Soepers, Araipartiien, enz. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Vogelenzang, Jan Gijzenvaart en Santpoort Jaarswisseling HAARLEMSCME BANKVEREENIGING R.entev©rg'oed.iiig-. 3de Voordrachtavond. Raadsoverzicht. CINEMA PALACE MARY PICKFORD Nelly uit de Waschlijnsteeg BLAUWBAARD DE DROOM. Plaatselijk Nieuws. Restaurant „Rusthoek" 15e Jaargang. ZATERDAG 31 DECEMBER 1921. No. 53. BLQËME WEEKBLAD Uitgave van de Vereenigde Drukkerijen, Bloemendaal. Kantoor voor Redactie en Administratie: De Genestetweg 23. Tel. 22003- Voor een half jaar Advertentlën: 15 cent per regel, bij afname van 500 regels of ineer korting. Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, van 1 tot 10 regels 1.elke regel meer 10 cent. Tusschen den tekst of op een bepaalde plaats speciaal tarief. BLOEMENDAAL. DEPOSITO dagelijks opeischbaar 2 voor een maand vast '/t ben. Prolongaiiekoers. voor drie maanden vast 4 voor een jaar vast 4'/2 met een jaar opzegging 5 SPAARDEPOS1TO (Spaarbankboekjes tot maximum f 2500.—) 4 Dit Nummer bestaat uit Twee Bladen Het is vijf minuten voor twaalven, vijf minuten voor middernacht. Zoo stonden de wijzers der klok gisteren ook en eergisteren eveneens; ja dag aan dag heb ben zij, eiken avond, zoo gestaan: niets bij zonders! Vier minuten voor twaalven! Nog vier minuten en de maand is verstreken. Zoo ging het ook met de vorige maand en met de maand daarvoor. Zoo ging het toch met iedere maand: niets bijzonders! Drie minuten voor twaalven! Nog drie mi nuten en het jaar 1921 behoort tot het verle den. Zoo ging het ook met het jaar 1920 en met het jaar daarvoor. Zoo ging het met ieder jaar va:i ons leven: niets bijzonders! Twee minuten voor twaalven! Nog maar twee minuten tijds, 't is niet lang, maar wat doet het er toe, of 't lang zij, of kort: niets bijzon ders! Alleenzijt gij allen nog aanwezig? Heeft niemand de kamer verlaten? Ja want het slagwerk der klok heeft al gewaar schuwd, dat doet het altijd met een klankloos „t - k", even voor het wil gaan slaan. Eén minuut voor twaalven! Nog maar zes tig seconden en dan is het middernacht, dan behoort ook deze dag tot het verleden. Dan beginnen we weer als te voren: Zondag, Maandag, DinsdagJanuari, Febru ari, Maart, April, Meialles het oude; ten slotte weer: October, November, December en weer Oudejaarsavond en weer vijf minuten voor twaalven en weer vier, drie, twee minuten en weer één minuut, of zestig seconden en dan zal ik weer denken, wat ik nu denk en weer zullen wij bij elkander zit ten om de twaalf slagen af te wachten. Zijt gij allen aanwezig in de kamer, want de klok telt de laatste seconden af, de allerlaat ste? Waaraan zit ge zoo stil te denken? Aan Moeder? Ja straks is 't naar onze telling weer een jaar temeer, dat wij haar missen. En gij? Ge denkt stellig aan Vader. Hoe vele jaren ontbreekt hij al aan den kring! Ja, we hebben allen iemand of enkelen, aan wien we juist nu gaan denken, daarom zijn we zoo geroerd, zoo stil, zoo deemoedig, zoo goed. En over twaalf maanden, dan zullen we weer bij elkaar zit ten, omIs dat wel zeker? Wie zal dat zeggen? Wie kan dat weten? Zult gij er nog zijn, die nog zwak zijt van Uw laatste ziekte? Maar ook gij, die zoo ge zond nu zijt? Wie kan zeggen, dat gij er ook nog zult zijn en gij en gij? Stel eens een oogenbllk, datNeen, God verhoede 't! En ik, ikzelf? Wat zoudt gij mij nog slecht kunnen missen en tochwat is het men- schelijk leven broos! Zullen wij het volgend jaar wel allen Bieng, Bieng, Bieng, Bieng, Bieng, Bieng, Bieng, Bieng, Bieng, Bieng, Bieng, Bieng. Ik wensch U allen van harte een gelukkig Nieuwjaar! Wij zijn van plan dezen winter nog een avondje te geven, doch alvorens een beslis sing te nemen, zouden wij wel eens van onze lezers willen vernemen, ol zij aan een bepaal den spreker of aan een bepaald onderwerp de voorkeur geven. Wij verzoeken dus aan aile lezers ons op een blaadje papier een onderwerp te melden, waarover en desgewenscht ook een spreker wien men zou willen hooren spreken. Men gelieve zijn naam en adres eronder te zetten. Wij hopen dat onze lezers het niet bij het plan zullen laten, doch inderdaad zich de ge ringe moeite zullen geven hun voorkeur even te vermelden. Wij zullen uitmaken aan welk onderwerp en aan welken spreker de meeste lezers de voorkeur geven en dan trachten met die voor keur rekening te houden. Wij verwachten dus vele duidelijke inzen dingen. De Uitgevers van het „Bloemendaalscli Weekblad". ABONNEMENTSVERLAGING De abonnementsprijs van ons blad is heden verlaagd en gebracht op 3.50 voor een vol jaar. Om echter tegemoet te komen aan enkele abonné's en ook omdat niet ledereen zich voor een vol jaar wil verbinden, zullen wij voortaan 2 maal per jaar 1.75 Innen en kan men dan ook met 1 Juli zijn abonnement opzeggen. Voor de losse nummerverkoop Is de prijs op 5 cent per nummer gesteld. De Administratie. De gemeentebegrooting is in de laatst ge houden raadszitting be- en afgehandeld: Vanaf 's morgens 10 uur tot des namiddags 5.30 uur hebben de heeren zitten wikken en wegen, hoe in 1922 met de centen zal worden omge- sprongea En het moet gezegd, op een enkele uitzon dering na, klonk den ganschen dag het woord bezuiniging en nog eens bezuiniging door de zaal. Op heel veel posten heeft men flinke be dragen kunnen afnemen en de Financiëelo Commissie was zeer optimistisch gestemd over den financiëelen toestand voor het jaar 1922. Met die enkele uitzondering bedoel ik de Haarlemsche Orchestvereeniging. Het voorge stelde bedrag van 400 werd op voorstel van den heer Schulz op 2500 gebracht. Wel wei d nog even tegengesputterd, wél trachtte de heer Laan het bedrag nog op 1500 te kunnen hou- houden, doch de meerderheid dacht er anders over. 'n Zuiver standpunt werd door den Wethou der v. Nederhasselt ingenomen. Bezuiniging als het de T. B. C.-bestrijding betreft, dan ook maar bezuiniging als het de Haarl. Orchest vereeniging is, welke zich gaarne een flink bedrag ziet toegewezen, zegt de Wetti. Het mocht hem echter niet baten, de Raad was in een te milde stemming gekomen en met 7 tegen 5 stemmen werd het voorstel aange nomen. Dat 't moeilijk is het iedereen naar den zin te maken, moest liet Dag. Bestuur onder vinden. De nummers 11, 13 en 100 zijn nog niet eens geheel verdwenen, of daar komt zoowaar al iemand vertellen, dat hij 't heel gek vindt, en 't standpunt van B. en W. minstens met „be krompen" durft betitelen, 'n Tweede doet ook 'n duit in 't zakje en vertelt, dat hij een der bevoorrechten is, die zoo'n nieuw nummer heeft gekregen. Hij gevoelt zich echter aller minst gelukkig en gaf zooveel te kennen dat hij maar liever niet had gezien, dat B. en W. die grappen hadden uitgehaald. Met dat al weten nóch de opposanten nóch wij waarom die nummerverandering heeft plaats gehad, daar 'n paar verzoeken van bijge- loovige menschen toch niet den doorslag zullen hebben gegeven tot deze eigenaardige daad. Wie aan den weg timmert, heeft veel be kijks, zegt het spreekwoord en aangezien o is corps politic, figuurlijk gesproken, ook aan den weg timmert, heeft ook zij nogal bekijks. Wat door hen als 'n compliment kan worden .-#opsevat. Zoodra er geen notitie meer van hen wordt genomen, wordt het baantje bedenkelij ker, eerloozer. Men neemt echter op 'n ver keerde manier notitie van hen, merkt een der raadsleden op, daar de straatjeugd precies weet hoe Iaat er, althans in enkele wijken, een agent zal passeeren. Is die eenmaal gepasseerd, wel nu, 't eerste uurtje heb je geen last van zoo'n De automobilisten zullen er te avond of te morgen ook mee in aanraking komen, althans ook dit punt heeft de volle aandacht van den Voorzitter. Zij zullen dus wat meer notitie aan onze agenten moeten schenken dan voorheen het geval was en dit is dan loon naar werk. Naast dit corps, van welks nuttigheid tot op zekere hoogte de grootste communist over tuigd is, hebben we nog 'n Burgerwacht te on derhouden. De meeningen over het al of niet noodzakelijke van zoo'n Burgerwacht loopen nog al uiteen, doch de meerderheid voélt er niet veel, laat ik zeggen niets, voor. Echter bij de stemming ging het politieke deurtje open en moest men stemmen: haring of kuit. Slechts 2 personen bleven consequent, de rest kon niet anders dan voor behoud stemmen. Bij de post subsidies aan Vereenigingen werd het mij te machtig, ik had al zoo goed als een geit gekocht en hoopte met steun van de ge meentekas dat beestje op een eenigszins voor- dcelige manier te kunnen exploiteeren. Ik voelde me echter bitter teleurgesteld in deze. De zesde in onze gemeente die een geit wil gaan houden en nog geen subsidie. Het was geen spannend doch een hopeloos moment Herwonnen Levenskracht had meer succes, 'n Subsidie werd haar niet toegewezen, doch voortaan zal aan deze vereeniging zeer zeker ook de gelegenheid worden gegeven in onze gemeente op vastgestelde tijden met bloempjes te venten. Dat zal meer geld in 't laatje bren gen dan een derde gedeelte van de 500.— subsidie welke de gemeente aan de algemeene t. b. c. - vereeniging afdraagt. Wij krijgen dus één bloempjesdag extra, vijf concerten in de open lucht extra, en wat er verder, hetzij om niet, hetzij voor onze kos telijke centjes ons als extra's zal worden toe gedacht. Veel valt er niet te vermelden over de laatst gehouden raadszitting, daar het den ganschen dag een opsomming van cijfers is geweest en het soms heel veel geleek op een publiek han delshuis, hier wat af en daar wat bij, enz. Na nog te vermelden dat het houden van een hond tamelijk duur wordt in deze gemeente (met 50 pCt. is deze belasting verhoogd) en dat ook de' begrafenisrechten zijn verhoogd, zoodat ook uit deze post de gemeente nog wat extra's hoopt te halen, eindig ik voor dezen keer. Opmerker. GROOTE HOUTSTRAAT 111-113 HAARLEM TELEFOON 671 Van Vrijdag 30 December tot en met Maandag 2 Januari. De „Darling" van het Bioscope-publiek in Een comedie in 5 acten. Van Dinsdag 3 t/m Donderdag 5 Januari. EMIL JANNINGS De beroemde Duitsche acteur in Dramatische Levensgeschiedenis in 5 acten. VERWACHT: ZOLA S MEESTERWERK OUDEJAARSAVOND begint de voorstelling 's avonds HALF ACHT. BLOEMENDAAL. Wij hebben in onze gemeente eindelijk een Commissariaat van politie gekregen. Met dat eindelijk bedoelen wij niet dat er naar een Commissaris van Politie werd ver langd, o neen, het ging thans zonder Commis saris ook goed doch de minister had die uit spraak gedaan en moest er dus een Commis saris komen. Het was in hoofdzaak het verlangen naar den persoon. Wie zouden wij krijgen? Zou onze Inspecteur tot Commissaris worden benoemd? Wij en allen die den heer Hiemstra kennen weten wat wij thans hebben, weten wat hij vodr de agenten is, weten hoe hij voor het publiek is, weten wat hij steeds voor onze gemeente is geweest, en wisten dus dat wij er nooit beter op konden worden indien er iemand benoemd werd z.g.n. in de plaats van den heer Hiemstra. Eindelijk kregen wij de officiëele mededee- ling in de Staatscourant dat onze Inspecteur tot Commissaris was benoemd, en wel met in gang van 22 December 1921. De heer Hiemstra begon zijn politie-loopbaan als klerk 21 Januari 1911 bij de politie te Arn hem. Den 15den Juli van dat jaar volgde de benoeming tot adjunct-inspecteur en een jaar later, 15 Juli 1912 de benoeming tot inspec teur bij het Arnhemsche politiecorps. In de zelfde functie werd de heer Hiemstra be noemd met ingang van 1 December 1913 te Bloemendaal. Sinds de komst van den heer Hiemstra te Bloemendaal en het tegenwoordig tijdstip, heeft het Bloemendaalsche politiecorps een groote verandering en verbetering ondergaan. Toen een corps van 14 man met enkele nacht wakers, thans een ploeg van 35 man. Of dit aantal zoo blijven zal? Het Is nog niet te zeggen. Wij weten nog niet wat b.v. het strandleven met zich zal meebrengen, en of de Zeeweggronden spoedig van de hand zullen gaan. Is dit het geval, dan verrijst er aan het eind van den Zeeweg een nieuw gedeelte, wat ook bewaakt dient te worden. In elk geval het eerste laar, gezien onze begrooting, zal het wel bij bovengenoemd aantal blijven. Wij wenschen den heer Hiemstra in de Bloemendaal (Eindpunt (ram Haarlem—-Bloemendaal) Abonnements-Diners a f 2 percouver! f 50 per maand

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1921 | | pagina 1