C. Fris Jr. ABR. MEIJER OPRUIMING VICTORIA-WATER \x4 '•"X, Jaarlijksche ZEER LAGE PRJZEN Timmerman „BRONSTEE'' ■■■•■«■«■•■■■■■«•■•■■■■■■■■■■■•■((«■■■■■■■■■■■■■■■■«•■■I MASSIEF EIKEN LINNENKAST, geslepen glas, f 70.—mooi degelijk AMEUBLE- MENT i 90.-; groote SPIEGEL f 35.-; SCHILDERIJEN f 15.- per paar; SLAAP- KAMEKAMEUBLEMENTEN; pracht BUFFETTEN, enz. direct van Meubelmaker: EGELANT1ERSURACHT 104, Amsterdam. Fa. G.W.VONSCHMIT&Zn. GR. HOUTSTRAAT 16 Naar wij vernemen wordt de Boschlaan be langrijk verbreed. De boompjes zijn daartoe al verwijdert en zullen ergens anders de ge legenheid vinden om verder te groeien. Dat de Boschlaan, dat wil zeggen, het gedeelte van de Chr. M.U.L.O.-school tot aan het be waarschooltje, verbreed wordt, is wel noodig, daar het verkeer, nu er twee nieuwe wegen van Bosch en Duin op uitkomen, zeer toe neemt. Gelegenheid tot verbreeding is er volop. Het stuk zandgrond voor de werk manswoningen is veel grooter dan de weg en heeft niet het minste nut. Het kan dus geen kwaad als daar een stuk van afgenomen wordt Ter gelegenheid van het huwelijk van den voorzitter der B. G. V., werd aan leden en bestuur een gezellige avond aangeboden in Café Rusthoek. Nadat de voorzitter met zijn vrouw de zaal had betreden, werden zij door de aanwezigen luide toegejuicht en werd hen door den secretaris een fraaie spiegel overhandigd. Verder werd de avond met mu ziek, voordrachten en dansen in gepaste vroo- lijkheld doorgebracht. Zaterdag 14 en Zaterdag 21 Januari a.s. zul len door de Lloemendaalsche gymnastiekver- eeniging twee uitvoeringen gegeven worden in Hotel Vreeburg alhier. Het groote program ma, dat zorgvuldig is samengesteld, bevat heel wat fraaie nummers. Een ieder moet zidh dan ook gaan overtuigen van den grooten vooruitgang van het turnen der leden van de B. G. V. Ook de kleintjes zullen voor de groo ten niet onder doen. De uitvoeringen staan onder de kranige leiding van den heer P. A Kok. Met het afwerken van het programma zal op deze twee avonden precies om 8 uur begonnen worden. Men wordt beleefd ver zocht, om stoornissen te voorkomen, vóór acht uur in de zaal aanwezig te zijn. Alhier is tot klerk ter secretarie benoemd de heer P. J. Th. Nieuwenhuijzen, thans als zoodanig werkzaam te Oosterhcut. Hedenmiddag wordt bij een der gereedge komen woningen der woningbouwvereni ging Bloemendaal-Noord, een steen onthuld. De onthulling zal plaats vinden om 2 uur. Onze plaatsgenoot, de heer J. A. Laan, is bij Koninklijk besluit benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Tevens kunnen we mededeelen, dat de heer Laan, die voorzit ter is van den raad van beheer der N. V. Wessanen's Koninklijke fabrieken te Wormer- veer. Dinsdag ji den dag herdacht, dat hij 40 jaar lang in de fabrieken te Wormerveer werkzaam was. De melkprijs hier ter plaatse is met 4 cent verlaagd. Wij zullen ons voorbereiden op een volgende daling van 4 ct. OVERVEEN. Afscheid J. M. Groen. Woensdag werd ten gemeentehuize afscheid genomen door den heer J. M. Groen, wien wegens zijn benoe ming tot adj.-referendaris bij de administra tieven dienst in Ned.-Indië met ingang van 1 Jan. i.l. eervol ontslag werd verleend als com mies ter secretarie, afd. financiën en onder wijs. Het afscheid had plaats in de burgemees terskamer in tegenwoordigheid van bet da- gelijksch bestuur, den gemeente-secretaris, den gemeente-ontvanger, den gemeente-archi tect en het geheele secretarie-personeel. In hartelijke bewoordingen werd de schei dende aniDtenuar door den burgemeester toe gesproken, waarbij hij deed uitkomen welk een goed ambtenaar Groen voor de gemeente is geweest, hem veel geluk in het Oosten toe- wenschte en hem de verzekering gaf dat het dagelijksch bestuur en de ambtenaren een aangename herinnering aan hem zouden olij ven bewaren. Als berinnering werd hem een aardig ge schenk overhandigd. in welgemeende bewoordingen dankte ue lieer Groen voor den steun door den burge meester, secretaris en het dag. bestuur on dervonden, prees de uitnemende onderlinge verstandhouding van het secretarie-personeel en sprak den wensch uit dat hij bij zijn eerste verlof allen mocht terugzien. De heer Groen is thans vertrokken en zal den 14en te Genua scheep gaan. St Ed. Nederlandsch Studenten-Comité tot Steun- verleenlng aan noodlijdende Studenten In Cen traal- en Oost-Europa. De kleêrlnzame- llng. Donderdag, 29 December heeft de kleêrinzameling plaats gevonden. Met twee auto's, welwillend beschikbaar gesteld, en de medewerking van eenige studenten en pad vinders, werd alles ingezameld. Aan allen, die gaven, hartelijk dank; de Bloemendaalsche ingezetenen hebben zich in deze niet onbetuigd gelaten, hetgeen o.a. blecij bij het afladen in het depót te Haarlem, waar de groote aanvoeren uit Bloemendaal een be langrijk deel innamen. Aan geldelijke giften werd nog een beuug van 36.75 geïnd, terwijl ook de enkele le vensmiddelen, die ontvangen, werden, zeer welkom waren. Allen, die nog eenige bijdragen, hetzij kleê- ren, geld of levensmidelen willen geven, kun nen dit zenden naar het: „European Student Relief", Kasteel „Hardenbroek", Driebergen (Utrecht). BURGERLIJKE STAND, van 30 December tot en met 5 Januari Geboren: z. van H. van Brummelen en M. van Amerongen; d. van L. J. W. Bijvoet en M. B. Roozen. Ondertrouwd: L. J. van der Niet en J. Th. Schoenmakers: H. Sant en E. A. Walpot; H. BolsenJjroek en A. J. Bolsenbroek. Overleden: M. G. Gehrels, 80 j.; Th. B. van der Velden, 65 j. Overleden in het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort: G. Kroon, 54 j. A. Rock, 31 j. C. Kabel, 55 j. L. Paaij, 63 j. G. Spaans, 34 j. SCHILDERKUNST. De kunstschilder C. Spoor zond ons een uitnoodiging om zijn expositie van schilderijen ten huize van Mevrouw Marie C. van Zegge len te komen bezichtigen. Het is reeds meer voorgekomen, dat een particulier zijn woning beschikbaar stelde voor een kunstschilder, die daardoor gelegenheid kreeg, om zijn schilderijen aan het kunstzin nig publiek te toonen; doch nimmer te voren hebben wij gezien, dat zulk een beschermer der kunst de wanden zijner kamers ontdeed van zijn éigen kostbaarheden, om den Schilder in de gelegenheid te stellen, zijn stukken daar tegen te hangen, zóódat men door niets aan een tentoonstelling herinnerd wordt en men zich gevoelt als wandelend door de kamers van gastvrije vrienden. Wij hebben altijd iets onbehagelijks gevoeld bij het binnentreden van de zalen der kunst- koopers en die der musea, waarbij wij de winkel-stemming nimmer konden kwijt raken. Welk een genot was liet ongestoord door de warme en met zooveel smaak ingerichte kamers van het huis Floraplcin 28, te Haar lem, te drentelen van het eene schilderij naar het andere. Wanneer Mevrouw van Zeggelen, door be langeloos haar woning op deze wijze beschik baar te stellen een proef heeft willen nemen met eene verbeterde, meer artistieke schilde rijententoonstelling dan mag zij van een suc ces spreken. Een ieder, die in het werk van den kunst schilder C. Spoor belang stelt, kan toegang verkrijgen tot het huis van deze gevierde schrijfster en ongehinderd zijn oogen laten genieten. Spoor houdt zich niet aan één genre, zoo als vele schilders doen. Hij schildert zoowel het landschap als het interieur, zoowel de figuur als het stilleven. Doch boven alles inte resseert hem het kind. Met het kind plaatst Spoor zich in een afzon derlijk hoekje van dewereld, om zich geheel er aan te wijden, om het te dienen, om het kinderlijke geheel te absorbeeren, totdat zijn geest ervan doortrokken is en hij in staat is op het doek een stukje kinderleven te ade men. Spoor is vóór alles kinderportretschilder. Van de vele stukkeu, die wij zagen noemen wij, het schilderachtige hofje in de Barrevoet- straat, te Haarlem; een der interieurs van de oude St.-Bavokerk, 'prachtig van behandeling en echt doorwerkt; impressies van het Vondel park bij avond; katjes* konijnen, vogels en vele studies van kinderkopjes, waaronder drie, die een meesterlijken toets hebben, van babies. Ook zagen wij een zeer belangrijke verza meling schetsen naar het kind en een album met proeven van illustraties, waarbij ons in het bijzonder trof de ontmoeting van David Copperfield met Dora. Het werk treft door buitengewone eerlijk heid: eik streven naar etfect Is den heer Spoor vreemd. N.B. Gedurende de maand Januari zal de gelegenheid tot bezichtiging bestaan op Maan dag, Dinsdag, Donderdag, Zaterdag van 2 tot 5 uur en op Woensdag zoowel van 10 tot 12, als van 2 tot 5 uur. H. B. TOONEEL, Stadsschouwburg. Het Schouwtooneei. „Het meisje, dat weten wilde," zoo luidt de inuider treffende vertaling van den titel van Edward Cnuder Uarpcuten s blijspel'in vier bedrijven: „The Cinderella-Man." Wij mogen het Schouwtooneei geen verwijt ervan maken, dat het alles en alles probeert om een repertoir vol verscheidenheid van kunst te geven. Welk een stukken van uiteenloopend ge wicht: Casanova, Vrijheid, Sprotje, Mr. Tor ster van Chicago en au. Woensdag 1.1., de première van „Het me.sje, dat weten wilde," een stuk amusements,.unst zou ik ha.st zeg gen, indien de hooidrolien aan de spelenden niet zooveel geleg.m.eid boden om tevens zuivere tooneelspce.kunst te geven. Die gelegenheid nebben vooral Kitty Klup- pell en Fiits Bouwmeester, maar ook van Warmelo en Co Baiioort niet laten voorbij gaan. Eerst echter iets over den inhoud. New-Vork! Een millionnairswooing, waar- ui de staalkoning, Morris Caner, met zijn eenig kind, een allerbekoorlijkste dochter woont. De jichtige millionnair verdenkt iederen gegadigde naar de hand zijner doenter ei van het op zijn vermogen gemunt te hebben. Caner's vrees en wa..kaamheid zun echter overbodig, want zun dochter Marjorie is zelf waakzaam genoeg. Zij wil principieel geen man trouwen, die van haars vaders groote vermo gen hoopt te proiiteeien. De eerste reflectant, dié wij te zien krijgen, ongetwijfeld zal Marjorie voordien al vele andere hebben afgewezen Walter Nicholls, heeft het zoo ver gebracht, dat hij met den engagementsring, dien hij voor Marjorie mee gebracht heeft, voor goed verdwijnen kan, na dat hij het door Marjorie afgenomen examen met slecht gevolg heeit afgelegd. Hoe Nicholls geëxamineerd en algewezen wordt dient men zelf te gaan zien, om van dit keurige, alleraardigste tooneeltje het volle genot te hebben. Op een zolderkamertje in een pension, gele gen dicht bij het huis van Marjorie Caner, woont een straatarm dichter, die echter te trotsch is om het hem door anderen aangebo den geld aan te nemen. Hij werkt hard en lijdt gebrek. Van hem krijgt Marjorie toevallig een ge dicht in handen en wanneer ze dan hoort, hoe de dichter Anthooy Quintord bestaat en leeft is haar genegenheid voor Quintord geboren. Pogingen om, door bemiddeling van een we derzijdse!) vriend met den dichter in aanra king te komen mislukken, door de hardnek kige weigering van Quintord om zich aan een rijk meisje te laten koppelen. Natuurlijk geeft het Amerikaansche meisje het niet op. Zij vindt een weg over de daken naar het kamertje van Quintord en wordt door deze bij zijn thuiskomst ontdekt, als zij bezig is zijn kamer en zijn disch met gulle hand te verzorgen. Marjorie ondervraagd, wie zij is, geeft zich uit voor de gezelschapsjuffrouw van Marjorie en krijgt in die hoedanigheid verlof haar be zoeken dagelijks te herhalen. Het stuk geeft nu een op hoog peil gehou den liefdesontwikkeling te zien, waarbij menig aardig tooneeltje te genieten valt. Na eenigen tijd wordt de dichter door den wederzijdschen vrierd ten huize van den millionnair ontboden om over een door Quin tord geschreven libretto te spreken, waarmede Quintord den uitgeloofden prijs van 10.000 Dollar zal verdienen. KORTE KLtVtKLAAN 40, BLOEMENDAAL Wanneer Quintord verneemt dat hij die groote som zal verdienen wil liij de gezel- schapsjuilrouw van Marjorie ten huwelijk vra gen, die uan ook versciujnt om zich te laten vragen, uoch eerst dient Quintord te weten, dat zu de miliionnairsdochter zeü is en niet de gezeisciiapsjutirouw. Met heel veel tact en beleid weet Marjorie den dichter deze hoedanigheidsverwissellng bij te brengen en de tieide van den dichter blijkt sterk genoeg om hem ai te brengen van zijn prindpe, waartoe de vader tevoren reeds mislukte pogingen aangewend heeft Kitty Kluppel neeit al naar lichamelijke en geestelijke deugden die niet weinige in ge tal zijn kunnen benutten, om een sympa thieke lieiiahige, karakiervoile miliionnairs dochter uit te beelden. Zij heeft de romantiek waarmede de schrijver zoo Itwistig omgegaan beeft, weten te absorbeeren in haar rol en daardoor het geval eenige uren aannemelijk weten te makea Frits Bouwmeester heeft met vuur, met toe wijding en met goed begrip de rol van den dichter Anthony Quintord gespeeld. De schrij ver van het stuk, die, zooais uit zijn dialogen blijkt, zelf niet den minsten dichterlijken aan leg bezit, had het Frits Bouwmeester niet ge makkelijk gemaakt Co Balfoort heeit zeer goed den ouden, eigenzinnigen jichtigen millionnair gespeeld, terwijl Coba Blankenstein een prachttype van een kijvende groote-stadspensionhoudster ge geven heeft. Een woord van bijzonderen lof verdient van Warmelo voor zijn uitnemend spel, dat tot in de kleinste details welverzorgd was en voor zijn meesterlijke typeertng van Jerry Prim rose, den ouden, afgesloofden huisknecht In bet kosthuis. De contrasteerende persoonlijkheden en situaties, door den schrijver bijeen gebracht gaven menig oogenblik van lach en vroolijk- held. Jong en oud hebben zich bij de eerste voor stelling van „Het meisje, dat weten wilde', hartelijk vermaakt Henri Bakels. JUBILEUM VAN GASTEREN. Onder buitengewoon veel belangstelling had Zaterdagmiddag üi den Stadsschouwburg te Haarlem de jubUeumvoorstelling plaats van den heer C. J. van Gasteren. Te ongeveer twee uur werd de jubilaris, feestelijk getooid met een bloem in zijn knoopsgat, met zijn familieleden (van wie aan de dames bouquetten waren aangeboden) door den lieer De Kanter, secretaris van de afd. Haarlem van het Tooneelverbond, binnenge leid. Het gezelschap nam plaats op de eerste rij fauteuils de balcon, recht tegenover het tooneel. Het pubiek ontving den heer Van Gas teren staande en met hartelijk applaus. De jubilaris dankte buigend en met joviaal hand gebaar. Daarop begon de ieestvoorstelling met een uitgezocht programma. In de eerste plaats werd opgevoerd „Crisis", dramatische schets van Mevrouw A. C. Craan- dijk-Schuil door de dames van Eysden en T artaud. Vervolgens werd door Louis de Vries voor gedragen „De Kurasiersvan Canrobert" en door Jan Musch „Het verhaal van de Bode". Na de pauze kregen we Tilly Lus en Cor Ruys te hooren met „Elisa's Vlucht" en liedjes van den Heer en Mevrouw Speenhoff. Na de voorstelling werd de jubilaris ver zocht zich naar het tooneel te begeven waar hem een zeer hartelijke huldebetuiging wacht te. De jubilaris werd daar toegesproken door Jhr. A W. G. van Riemsdijk, Mr. Heerkens Thijssen, M. Merens, P. van Ooy, de bureau list Hazevoet, Louis Moor, Dumont, B. de Kan ter en J. B. Schuil, welke allen aan hun gevoel uiting gaven in allervriendelijkste bewoordin gen Tot slot nam de jubilaris nog even het woord: „En nu moet ik toch zeker ook nog wat zeggen?" aldus begon de heer Van Gasteren, die steeds meer „in de bloemetjes" was komen te staan, gemoedelijk als altijd, zijn kort dank woord. „Het is zoo moeilijk. Want waar zal ik woorden vinden? Ik ben overstelpt Ik dank u allen recht hartelijk, in 't bijzonder het gemeentebestuur en de heeren Van Riems dijk, Schuil en De Kanter, die het initiatief tot deze huldiging hebben genomen. Ik dknk ui" Na afloop van de huldiging hield de jubilaris receptie in den foyer, waar zeer velen hem kwamen compllmenteeren. OBERLAHNSTEIN is ook in den winter de meest hygiënische Tafeldrank. Het voordeeligst voor famiiiege- bruik in heele Liter schroefflesschen. MAISON HETTY GROOTE HOUTSTRAAT 126 TELEFOON 1760 Dames- en Heeren Modeartikelen, Kousen en Sokken, Tricot-Ondergoed, Jumpers, jerseys en Kimonos, Overhemden en Pyama's (ook naar maal), Handschoenen, Shawls, Zakdoeken, Parfumerieën, Ruime keuze in gehaakte en zijden dassen. MODELMELK KARNEMELK YOGHURT HEEMSTEDE - TELEF. 280S5 VAN 9 - 12 EN 2 - 5.30 UUR

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1922 | | pagina 2