J Als het geluk niet wil Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Vogelenzang, Jan Gijzenvaart en Santpoort Gemeentebestuur. CINEMA PALACE Van Vrijdag 8 t/m Maandag 11 Sept. Van Dinsdag 12 t/m Donderdag 14 Sept. In de Branding Trouwongemakken De Meisjesjager 16e JAARQANG ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1922 No. 36 BLOEHENDiiLSCE WEEKBLAD Uitgave van de Vereenigde Drukkerijen, Bloemendaal. Kantoor voor Redactie en Administratie: De Genestetweg 23. - Tel. 2 2 003 Advertentiën: 15 cent per regel, bij afname van 500 regels of meer korting. Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, van 1 tot 10 regels 1.elke regel meer 10 cent. Tusschen den tekst of op een bepaalde plaats speciaal tarief. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Ach, hoe groot zijn de dingen die gaan begin nen! Er is nooit iets kleins in een begin. Barbusse. DE ZACHTE KRACHTEN. De zachte krachten zullen zeker winnen in 't eind dit hoor ik als een innig fluistren in mij: zoo 't zweeg zou alle licht verduistren, alle warmte zou verstarren van binnen. De machten, die de liefde nog omkluistren, zal zij, allengs voortschrijdend, overwinnen, dan kan de groote zaligheid beginnen, die w' als onze harten aandachtig luistren in alle teederheden ruischen hooren als in kleine schelpen de groote zee. Liefde is de zin van 't leven der planeten en mensche' en diere'. Er is niets wat kan storen 't stijgen tot haar. Dit is het zeekre weten: naar volmaakte Liefde stijgt alles mee. Uit: Henriëtte Roland-Holst Verzonken Grenzen. Vergadering van den Raad dezer gemeente, gehouden op Donderdag 7 September des na middags 2 uur, ten gemeentehuize. Voorzitter: Jhr. A. Bas Backer, burgemees ter. Afwezig de heer Bijvoet. De notulen worden na een kleine wijziging goedgekeurd. De heer Laan oppert het bezwaar dat de notulen zoo laat aan de leden worden toe gezonden. Met een beetje goeden wil kunnen de notulen een week na de zitting wel in ons bezit zijn. De Voorzitter belooft dit in het college van B. en' W. te zullen bespreken. Op een vraag van Dr. Bornwater deelt de V o o r z. mede dat de Commissie voor de grenswijziging op 19 September a.s. vergadert. De heeren Bornwater en Laan spreken er hun afkeuring over uit dat deze Commissie zoo lang wacht met te vergaderen. De actie wordt hierdoor getraineerd. Zij mee- nen' dat onze gemeente er het meeste belang bij heeft en nu zijn wij de laatste die hier over vergaderen. De heer Laan begrijpt niet de geheim zinnigheid van de Commissie waarvan onze Burgemeester voorzitter is. Het is toch in het belang der gemeente dat deze Commissie zich met het Bestuur, althans het Dag. Bestuur, verstaat. Men weet echter van niets. De Voorzitter zegtdat dit ge schiedt aan de hand der wet De heer Bornwater zou het des- gewenscht onder geheimhouding, zeer wen- schelijk vinden indien de raadsleden inzage kregen van het rapport dier Commissie. De Voorzitter zegt het te zullen voorstellen. De heer Laan meent dat de Voorz. van dezen Raad er als Voorz. van die Com missie veel aan kan doen om tot samenwerking te komen met elkaar. De heer v. K e s s e 1 vraagt, in verband met een verzoek van de R.K. Politiebond, of het diploma, hetwelk wordt uitgereikt door ge noemden bond door het hoofd der politie in onze gemeente wordt erkend. De Voorzitter behoudt zich daar toe het recht voor. De heer S c h u 1 z zou het toch zeer wenschelijk achten indien de Voorz. kon me- dedeelen welke diploma's door hem zullen worden erkend. Niet dat spreker daarin zoo veel belang stelt, doch de betrokken agenten kunnen voor teleurstelling worden gevrij waard, indien zulks hem bekend is. PUNT. I. Ingekomen stukken. a. Dankbetuiging ingekomen van den agent Zwlersen voor verbouw zijner woning. b. Bericht Prov. Bestuur betreffende be noeming van de heeren v. Nederhasselt en Hogenbirk tot leden van het College van Zet ters. c. In verband met de inning der gemeen tebelastingen door het Rijk geven B. en W. den Raad in overweging aan Ged. Staten te berichten, dat het hen moeilijk is om nu reeds te bepalen, wat de omvang der werkzaam heden van den Gemeente-ontvanger in de toe komst zal zijn, doch dat het den Raad voor komt, dat thans, mede wegens de voor de ambtenaren ter secretarie geldende salarisTege- ling, geen vermindering van die jaarwedde wenschelijk wordt geacht. d. B. en W. stellen voor den grond, vrijko mende door de demping der sloot langs den Lage Duin en Daalscheweg en gelegen voor de tuinen der twee door „Bloemendaal Noord" aan dien weg gestichte woningen, aan genoem de bouwvereeniginng in erfpacht af te staan. De heer Laan vreest dat nu die sloot wordt uitgedempt er een hek zal moeten ko men. De Voorzitter antwoordt hierop be vestigend. De heer Laan zou willen voorstellen de toestand te laten zooals deze thans is, dat is voor de gemeente het goedkoopste. Het kost de gemeente thans geld, misschien wel een heele boel. De heer Noorman deelt mede dat het de gemeente geen geld zal Rosten, en dus de raad daaromtrent gerust kan zijn. De heer de Roo v.Alderwerelt vestigt er nogmaals de aandacht op dat die twee woningen feitelijk achterstevoren staan en daardoor de omgeving ontsieren; De V o o r z 1 t t e r, en ook de heer Noorman, geeft dit toe en zegt dat de twee woningen aan de Zomerzorgerlaan wel goed staan en deze aangenaam aandoen. De heer Laan meent dat het dan het beste maar is als op die gedempte sloot, de kippenhokken en verdere ongerechtigheden worden geplaatst dan worden deze 'n weinig aan het oog onttrokken. Het voorstel van B. en W. komt in stem ming waarbij wordt bepaald dat in overleg met het Dag. Bestuur nog 'n eventueele be snoeiing zal plaats vinden om daardoor de omgeving wat' op te sierenl Het voorstel wordt aangenomen met tegen- stemming van de heeren Laan, de Roo van Alderwerelt, Bornwater, Bispinck en Verde- gaal. e. Bericht van den accountant J. C. Post te Amsterdam, betreffende controle kas gem.- waterleiding. Alles in orde bevonden. f. B. en W. stellen voor goedkeuring te verleenen aan het plan der Waterleidingscom missie om instede van de bestaande, eene automatische pompinrichting te doen aanbren gen ten behoeve der watervoorziening in deze Gemeente. De kosten van deze omzetting, welke bestreden kunnen worden uit het reser vefonds van dit bedrijf, zullen met inbegrip van bijkomende werkzaamheden ongeveer f 14.000.bedragen. De bedoeling is het werk op te dragen aan de firma Stork te Hengelo, Aldus besloten. B. en W. stellen voor: a. aan G. J. van Abs voor f 3.50 per M®. te verkoopen een terrein groot 20 X 25 M®„ gelegen aan de Rollandslaan, te leve ren 1 October a.s., doch niet vrij van de daarop rustende huur, die in allen geval op 31 December a.s. afloopt; b. de rooilijn der Rollandslaan te bepalen op 10 M. uit het hart van den weg en de breedte van dien weg eveneens op 10 M. De Voorzitter deelt mede dat dit stuk wel vrij van huur Is daar de bedoelde Vereeniging verzuimt heeft op nieuw in te huren, de grond is dus op 1 October vrij. De heer Van Kessel beroept zich op een mededeeling van den Voorzitter bij de be- grooting. Toen toch bleek dat het als een stil zwijgende conditie werd beschouwd, dat de Vereeniging zonder opnieuw aan te vragen, huurder bleef. De Voorzitter zegt dat men van de veronderstelling is uitgegaan dat met 1 Oct. de groenten wel van het veld zou zijn ver dwenen. Besloten wordt tot verkoop over te gaan, doch erbij te bepalen dat zoo er huurders zijn welke nog groenten op hun stukje grond heb ben staan, deze schadeloos zullen worden ge steld. Op verzoek van het Bestuur van het Ken- nemer Lyceum wordt besloten een weg of laan te herdoopen en wel naar aanleiding van het feit dat aan Jac. P. Thijsse op 18 Septem ber a.s. in de aula van de Gemeente-Univer siteit van Amsterdam het doctoraat in de wis- en natuurkunde zal worden verleend. Besloten wordt de Parallelweg, aan welke weg toevallig Dr. Jac. P. Thijsse woont, om te doopen in Dr. Jac. P. Thijsselaan. PUNT 2. Ontheffing bepalingen der Bouw verordening. B. en W. stellen voor aan het Gemeente bestuur van Bloemendaal ontheffing van art. 7 der Bouwverordening te verleenen voor bouw van een transformatorhuisje ten behoe ve der Gemeentelijke Waterleiding. Goedgekeurd B. en W. stellen voor dispensatie van art. 7 der Bouwverordening te verleenen aan Mr. J. Meihuizen voor verbouw van perceel Pinel- laan 4. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor ontheffing van art. 7 der Bouwverordening te verleenen aan Mr. G. Vissering voor bouw eener autogarage aan den Hoogen Duin en Daalscheweg. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor ontheffing van art. 7 der Bouwverordefiing te verleenen aan R. P. N. Bangert voor aanbouw eener slaapkamer aan perceel Bloemendaalscheweg 293. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor ontheffing van art. 7 der Bouwverordening te verleenen aan J. A. Boom voor aanbouw aan zijn perceel Mr. Enschedéweg No. 7 op sectie E No. 3450, aan gezien de afstand tot het naastbijgelegen ter rein slechts 7.25 M. zou bedragen inplaats van 10 M. en de eigenaar van het naastbijgelegen perceel daartegen geen bezwaar heeft. Goedgekeurd. B. en W. stellen den Raad voor aan Mevr. de Wed. J .A. HoetingOosterbaan, ten be hoeve van den bouw eener garage op sectie B No. 3237 aan den Zandvoorterweg, onthef fing van art. 7 der Bouwverordening te ver leenen. Goedgekeurd. Ofschoon B. en W. geneigd zijn om den Raad voor te stellen aan H. A. Slot geen ontheffing te verleenen van art. 7 der Bouwverordening in verband met het verbreeden van den Bloe mendaalscheweg daar ter plaatse, vinden zij toch met het oog op de eventueele kosten van aankoop van het voor verbreeding benoodigde gedeelte (niet alleen de strook gronds, pl.m. 12 M®. breed, doch ook de kosten van het bedrijf, dat door afbraak van het perceel vrij wel waardeloos wordt) geen vrijheid afwij zend prae-advies uit te brengen. Wordt aangehouden naar aanleiding van een opmerking van den heer Noorman, of de woning alsdan nog voldoet aan de bepalingen der bouwverordening. PUNT 3. Benoeming raadscommisslën: a. voor de Strafverordeningen (aftr. Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berkhout, J. Th. Bornwater); b. voor de Financiën (aftr. J. C. Laan, C. Schulz, Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berkhout); c. voor de Waterleiding (aftr. C. F. de Roo van Alderwerelt, H. Hogenbirk); d. Grondcommissie (aftr. J. Th. Bornwater, AF. Bijvoet, J. G. van Kessel en J. C. Laan). Alle leden worden herbenoemd. PUNT 4. Vaststelling reglement voor plaat selijke commissie van toezicht M.O. en benoe ming leden. Het reglement wordt ongewijzigd vastge steld en tot leden worden benoemd de heeren: GROOTE HOUTSTRAAT 111-113 HAARLEM TELEFOON 671 Zeer bizonder filmwerk. Een romantisch verhaal in 5 acten door ALFRED FEKETE. In de hoofdrol MADY CHRISTIANS, de bekende Duitsche actrice, die in ons theater triomphen vierde in de film „De Man zonder Naam". Verder een zeer aantrekkelijk bij- programma. LOTTE NEUMANN en GEORG ALEX ANDER (Doddy Bob) in de film Comedie in sneeuw en ijs in 5 acten. Dolle klucht in 2 acten. Komische comedie met de bekende BOBBY VERNON in de hoofdrol. B. M. A. Carp, J. P. C. Mettau, G. W. de Vis ser, P. K. Th. Lens, Mej. A. C. W. Rijnierse. PUNT 5. Aankoop van grond ter verbree ding der Zomerzorgerlaan. De Raad der Gemeente Bloemendaal: Overwegende, dat met het oog op het toe nemend verkeer langs de Zomerzorgerlaan het wenschelijk is om dien weg, waar mogelijk, te verbreeden; Overwegende, dat professor R. N. Roland Holst zich bereid heeft verklaard om aan de Gemeente een strook grond op de bij dit be sluit behoorende teekening in groene kleur nader aangeduid, kad. bekend Sectie A No. 758ged., ter grootte van pl.m. 65 M®., voor den prijs van f 300.— voor dit doel te verkoopen, onder bepalingen, dat de aanwezige putten op gemeentekosten zullen worden in orde ge bracht, hem vergunning zal worden verleend tot aansluiting dier putten aan het gemeente riool, alsmede tot het plaatsen van een afras tering van het terrein door middel van vlecht draad ter hoogte van 1.50 M.; Gehoord het voorstel van B. en W.; Geiet op de gemeentewet; Besluit: behoudens goedkeuring van Ged. Staten dezer provincie, B. en W. te machtigen om voor ge meld' doel van Prof. Roland Holst bovenge noemd, voor genoemden prijs, bedoelden grond aan te koopen. De heer Mr. Teding van Berk hout acht het moment om dit stukje weg over te nemen niet gelukkig gekozen. De heer de Roo van Alderwe relt verklaart er zich vierkant tegen. Zoo lang het begin van deze laan zoo eng is helpt al het andere ook niet veel. De eenige oplos sing is, doch dat is thans niet uitvoerbaar, om de woning van den heer Kohier te onteigenen: Dan was het heele vraagstuk opgelost. De Voorzitter deelt mede dat dit voorstel aan den Raad is voorgelegd omdat dit niet uitgesteld kon worden doch het Dag. Bestuur voelt er ook niet heel veel voor. Besloten wordt niet tot aankoop over te gaan. PUNT 6. Wijziging raadsbesluit Inzake over name van wegen In Oosterduin. De Raad der Gemeente Bloemendaal; Overwegende, dat het wenschelijk is om eeni ge wijzigingen te brengen in zijne besluiten van 17 Augustus 1911 No. 175 en 20 Mei 1920 No. 8, goedgekeurd door Ged. Staten van Noord holland den I6en Juni 1920 No. 56; Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Gelet op het advies der Gezondheidscom missie d.d. September 1922 No. D. Besluit: behoudens voor zoover noodig goedkeu ring van Ged. Staten van Noordholland:

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1922 | | pagina 1