Plaatselijk Nieuws. „BRONSTEE" MODELMELK KARNEMELK YOG H U RT MAISON HETTY, Groote Houtstraat 126, Telef. 1760, HAARLEM HANDSCHOENEN, SOKKEN EN KOUSEN WOLLEN EN ZIJDEN SHAWLS U 1T V li R K O O P tegen veel verminderde prijzen Het eene wonderlijke volgde het andere, de een-e toover de andere. Hoe kwam dit alles? Hoe was het mogelijk dat dit alles daar kwam uit dat kleine ronde openingetje, daar achter boven hun hoofden en hoe liep dit alles onge zien van de opening langs die breede licht- trap tot op het doek? De voorstelling was gedaan. De zaal werd weder van alle zijden verlicht, de menschen stonden op en Din liep achter Aroe tusschen Machteld en Rut mede met den stroom. Zoo kwamen zij buiten, buiten waar weder het sterke warmgekleurde licht over de donkere straat gloeide, een breed vierkant voor de tent uit, waarop menschen en voertuigen, meest kleine rijtuigjes, lange slagschaduwen wierpen. Zij reden groepsgewijze in de kleine voertui gen naar het hotel. Het was laat. Aroe en Din, evenals Machteld en Rut werden dadelijk naar hun kamers gezonden, waar de rust hen riep, want den volgenden dag zou de groote trein reis beginnen naar de Vorstenlanden. Aroe zei- de niet veel meer tot Din, hoewel dit toover- spel hem geboeid had anders was het, „Make- sien" niet zoo dikwijls aan zijn lippen ontsnapt. Din was als hij, stil van de vermoeienis, maar toch vóór hij insliep achter zijn wit muskieten- gordijn, dacht hij aan een heilige plek in zijn land, de plek waar hij zoo dikwijls gezeten had bij de bron. In die bron had hij getuurd als het vroegen morgen was, of des middags laat als reeds de zon laag stond en hij had ge meend gansche geschiedenissen in het water te zien, toch, zoo wonderlijk als deze had hij zich niets kunnen droomen. Hoe kwam dit alles uit die ronde opening langs de lichtbalk op het doek? Het was een groote dag geweest, er waren nooit gedroomde dingen tot hem ge komen". Zoo beleven we ook de eerste ontmoetingen van de beide kinderen met een spoortrein, met een auto en met zooveel meer, dat voor ons oud en voor de Boegineesohe kinderen een gebeurtenis is en steeds blijft de beschrijving levendig, frisch en natuurgetrouw. Ik ben er van overtuigd dat „Din en Aroe" zoowel onder de grootere kinderen als onder volwassenen een ruimen lezerskring zal vin den. HENRI BAKELS. BLOEMENDAAL. Er worden op den overgang van het spoor aan den Kleverlaan vanwege de E. S. M. dub bele rails gelegd, zoodat de trams aldaar niet meer op elkaar behoeven te W-achten. Verder zullen hierdoor de seinen en wissels komen te vervallen terwijl het seinwachtershuisje eveneens verdwijnt. De afsluitboom-en zullen tegelijkertijd met die van den verkeersweg door den spoorwegwachter bediend worden. Deze maatregelen neemt men niet om ver beteringen aan te brengen maar om te bezui nigen. Zaterdagavond j.l. gaf de Bloemendaalsche Gymnastiekvereniging hare eerste winteruit- voering in hotel Vreeburg. Het programma, dat niet minder dan 17 nummers bevatte, werd onder leiding van den heer P. A. Kok, vlot afgewerkt- Zoowel de adspirantjes als de da mes- en heerenleden lieten goed werk zien. Kranig werd gewerkt aan de toestellen waar bij de heeren aan het hoogrek den aanwezigen- heel wat krasse staaltjes vertoonden. Ook de vrije oefeningen lieten niets te wensohen over, terwijl de dames met de knotsoefemingen groot succes hadden. Aardig was -het nummer Rei, waarbij de adspirantjes, verkleed als tirolers en tirolerinnetjes, begeleid door pianospel eenige danspasjes uitvoerden. Dit intermezzo v-iel zeer in den smaak en werd na afloop met eem dank baar applaus beloond. Tot slot gaven al de deelnemers eenige groepen. Doordat allen goed hun plaats wisten en vlug werkten, kwam dit nummer goed tot zijn recht en vormden de standen een mooi geheel. Een geanimeerd bal onder leiding van den heer H. B. Dreijer be- sloote den avond. De B- Q. V. heeft weder een avond van succes te boeken. Dit is in hoofdzaak te dan ken aan haar kranigen leider. Aan hem dus een- woord van hulde. Verder verdient een woord van lof mevr. Heunink, die bij enkele nummers een goede muzikale begeleiding gaf en verder aan de violisten, die zorgden voor opgewekte muziek, vooral tijdens het bal. Hedenavond heeft de tweede uitvoering pla-ats; waren bij de eerste uitvoering nog en kele plaatsen onbezet thans zal de zaal zeker geheel uitverkocht zijn. Woensdagavond hield Dr. J. Gerzon voor een klein gezelschap, in Café Rusthoek zijn eerste voordracht over Goethe's Faust. Met zèèr wel luidende stem werd in groote soberheid o.m. het voorspel in den- Hemel en- de Nach-tscène gelezen tot aan -de Komst van van Christus. Het moment van stilte a-an het eind van de voordracht, gevo-lgd door een zacht applaus, bewees hoezeer Dr. Gerzon zijn publiek had weten te boeien. Wie nog eens de oude maar nooit verouder-de Faust verlangt te doorlèvèn, en een -bijzonder mooi Duitsch wil hooren, kan de komende Woensdagavonden- om 8 uur pre cies-, nog een plaats bekomen. De opbrengst dezer voordrachten komt ten goede aan nood lijdende intellectueelen in Duitschland. De bewoners van den Kinheimweg zien met groot genoegen, dat de weg opn-ieuw bestraat wordt, zoodat spoedig aldaar weder een goede verkeersweg zal zijn. W-anneer komt het stuk slechte bestrating voor het P. E. N-gebouw nu eens aan de beurt? In -den laatsten tijd gebruikt de jeugd onze dorpsstraat veel als voetbalterrein. Nu is het voetbalspel een mooie sport maar het moet beoefend worden op plaatsen, die hiervoor geschikt zijn en niet op den hoofdweg, waar altijd een druk verkeer is. De voetbalspelers brengen niet alleen -het verkeer in de war maar er bestaat groote kans, diat de bal door een der spiegelruiten van de winkeliers vliegt, het geen voor de spelers een duur gaoltje zou zijn. We raden daarom de Bloemendaalsche jeugd in hun eigen belang aan, het voetbalspel te beoefenen op terreinen die hiervoor in aan merking komen. Op het telefoonkantoor alhier, hebben 5 tele fonisten, die voor tijdelijk aangesteld waren, ontslag gekregen. Vijf anderen uit verschillende steden, die reeds lang bij „de telefoon" in dienst zijn, nemen de open plaatsen in. Bezuiniging is hier weder de reden. Zondag a.s. zal Dr. M. J. A. de Vrijer, predi kant -der Ned. Herv. Kerk, zijn afscheidspreek houden, daar hij naar elders gaat vertrekken. Velen zullen opkomen om hun geliefden pre dikant te hooren. Zoo juist ontvingen- we bericht uit Amster dam, dat Oom Jacob, de kindervriend, a. s. Dinsdagavond in Hotel Vreeburg komt en -da-ar weder een paar gezellige bijeenkomsten- zal houden voor -de Bloemendaalsche jeugd. De tooverlantaarn zal wederom Oom Jacob's mooie en- interessante verhalen illustreeren. De eerste bijeenkomst heeft plaats om 4.30 uur, de 2de o mf7 uur. Ouders, laat niet een gezelligen avond voor uw kinderen voorbijgaan. Verkiezing voor de Provinciale Staten. De Burgemeester van Bloemendaal brengt met verwijzing naar de desbetreffende aanplak biljetten ter openbare kennis, dat op Dinsdag 27 Februari aanstaande de Candidaats-telling voor de Provinciale Staten zal plaats hebben- Op dien -dag kunnen, van voormiddags 9 uur tot namiddags 4 uur, -bij den Voorzitter van het -hoofdstembureau in den kieskring ter secretarie der gemeen-te Haarlem lijsten van Candidaten worden ingeleverd, als bedoeld in art. 35 der Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste twintig candid-aten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden onderteekend door ten minste vijf en twintig personen, die volgens de Kiezerslijst, geldende op het oogenblik der inlevering, kie zers zijn voor de Provinciale Staten binnen den Kieskring. In herinnering wordt gebracht artikel 148 der K-ies-wet, luidende als volgt: Hij die een-e lijst, als bedoeld in artikel 35 inlevert, wetende dat zij voorzien- is van hand- teekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die hand- teekenin-gen geen voldoend aantal voor eene geldige lijst zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maan den of een geldboete van ten hoogste -honderd twintig gulden. M-et gelijke straf wordt gestraft hij, die we- ten-de dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan- de verkiezing, eene voor die inlevering bestemde lijst, als bedoeld bij artikel 35 heeft onderteekend. Bloemendaal, 13 Januari 1923. (w.g.) A. Bas Backer. „Bloemendaal"„Kennemers" 21 De laatste thuiswedstrijd voor de competitie is niet geworden, wat we er van verwacht hebben. Aan spanning heeft het niet ontbroken, de uitslag bewijst het reeds, maar de spelkwa- liteit, inzonderheid van „Bloemendaal" was van dien aard, da twe kunnen zeggen, haar in zoo'n slechten vorm, dit seizoen nog niet heb ben aangetroffen. Verschillende factoren werk ten- hiertoe meein- de eerste plaats het -hoogst- ongunstige weer (tijdens den, geheelen wed strijd viel een koude fijne regen) en in de tweede plaats speelden de zenuwen verschil lende onzer spelers danig parten. Hierbij ge voegd het feit, dat van onze wingspelers Zon dag al zeer weinig kracht uitging, en- zoo is alleszins verklaarbaar, dat -menige zucht ge slaakt werd, toen het eindsignaal klonk, en de twee punten binnen waren. -De wedstrijd stond onder correcte leiding van den heer Slikkerveer, en werd -door veel publiek bijgewoond. Bloemendaal was volledig, terwijl de Kennemers met 1 invaller uitkwamen. H-et eerste doelpunt werd gemaakt door den linksbinnen Beijk, die een slecht weggewerkten bal van een der rood-zwarte backs opving, en met een prachtschot de score opende. Hij be wees hiermede hoe een- voortdurende activi teit (wat bij de andere voorhoede-spelers ont brak) tot succes moet leiden. Deze jonge spe ler ontpopt zich bij eiken wedstrijd meer als een uitstekende kracht, die en in -de verdediging en in den aanval keurig werk verricht! Rust ging in met 1—0. De tweede helft ken merkt zich door een- serie goed opgezette Ken- nemers-aanvallen, die echter door doortastend optreden van J. Strik en D. Kroon op niets uitloopen, terwijl in de laatste instantie keeper Beij-k volkomen voor zijn taak berekend is en al-les solide stopt en wegwerkt. Plotseling -heeft „Bloemendaal" weer succes. Bij een snellen uitval van links komt een hoo- gera voorzet bij Sunter, die -de situatie meester blijft en den bal over 't hoofd van den- uitge- Ioopen doelverdediger in 't net „trekt". Een pracht staaltje voetbal van onzen middenvoor. Onmiddellijk hierop hebben ook de gasten succes, die bij een doelworsteling den bal over den lijn werken, wat aan 't oog van den scheids rechter niet schijnt te ontgaan. Er is dan nog een kwartier te spelen. De Kennemers, aange moedigd door hun succes blijven stug aanval len, maar onze verdediging houdt stand, zoo dat onder groote spanning het einde aangekon digd wordt. Bloemendaal mag meer dan te vreden zijn met dit resultaat, daar een gelijk spel o.i. de juiste verhouding weergegeven had. En nu Zondag weer naar Amsterdam om E. D. W. te bekampen. We houden ons hart vast w,ant o, -die Amsterdamsche velden, ze zijn een nachtmerrie voor onze, op dit punt zoo verwende spelers- Bloemendaal komt met dezelfde opstelling uit als tegen de Kennemers. We hopen Zondagavond op goede tijding. Bloemendaal II wil niet voor het eerste on der doen en staat ook op de eerste plaats. Hulde aan onze reserves, die tot nu toe in -dit seizoen meer weds-trijden wonnen, dan in drie vorige jaren te samen. Nu weer werd in Bennebroek van de club van dien naam ge wonnen en nog wel met 31. A.s. Zondag zal grootendeels beslist worden of de bezetting der eerste plaats voor goe-d zal zijn. Dan toch moet gespeeld worden tegen Haarlem-Boys in Heemstede, zeer zeker de zwaarste wedstrijd. Komen de witten volledig op, dan geven we hun een goede kans op ge lijk spel, in- 't andere geval voorspellen we een nederlaag. Bloemendaal III, ook al een van de hoogste, in haar af-deeling, ontmoet 'hier 's morgens R. C. H. 6, een wedstrijd die m-et hard werken door de discipelen van Wout Parson gewonnen kan worden. Maar dan alle hens aan -dek, en van meet aan flink aanpakken. Resumeerende hopen we dus de volgende week 3 overwinningen te kunnen melden. Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, te houden op Donderdag 18 Jan. 1923 des namiddags 2 uur op het Raadhuis te Overveen. AGENDA: 1. Ingekomen stukken. 2. Ontheffing bepalingen der Bouwverorde ning. 3. Eervol ontslag aan J. A. v. -d. Hoef, als onderwijzer aan de openbare -lagere school te Bloemendaal. 4. Beschikking op adres onderwijzer J. C. de Vries. 5. Aanvulling raadsbesluit tot uitgifte in erf pacht van grond aan „St. Ben-edictus". 6. Aankoop grond voor de Gemeentewater leiding. 7. Niet-beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van het vervolgonderwijs aan de R. K. school te Overveen („St. Aloysiu-s" school). 8. Aangaan eener geldleening ad f 120-000. 9. Concentratie van de politieposten Bloemen daal en Overveen en verbouw perceel Bloemendaalsc-heweg No. 229. 10. Woningbouw voor provinciale ambtena ren. 11. Reclame Hoofdelijken Omslag. OVERVEEN. Ernstig ongeval. Bij het aankoppelen van een der karren aan den zandtreln van den Ju- lianaweg kwam een jong maatje met zijn hand tuss-chen de buffers, waardoor een gedeelte van de hand werd verbrijzeld. Na in de machineloods voorloopig te zijn ver bonden werd hij naar zijn woning vervoerd. De toestand is heden bevredigend. J. H. KRUL Jr. t Maandagavond is de heer Krul na afloop der vergadering van groothandelaren in het brand- stoffenbedrijf op den Julianaweg op betrekke lijk korten afstand van zijn woning bewuste- Ons tarief voor Verhuur-Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder als taxi s. BOUCKAERT Co., Luxe Auto- en Verhuurinrichtinq Rozenstraat 8 en 9. HAARLEM, Telefoon 588. loos gevonden. Hij is naar zijn woning ver voerd doch de spoedig ingeroepen- medische hulp mocht het niet gelukken hem weer tot bewustzijn te brengen. Woensdagmiddag maak te de dood een einde aan zijn nog jeugdig leven. De heer Krul was in zijn bedrijf een geacht patroon, en bij de inwoners van Overveen populair, zoodat allen zijn overlijden ten zeerste betreuren. Voor -de betrekking van typiste ter secretarie alhier, a f 60.per maand hebben zich ruim 40 sollicitanten aangemeld. SANTPOORT. Blijkens een annonce in dit nummer gaat hef onzen A. D. O. S-, au-tobusdi-enst Santpoort- BloemendaalOverveen goed, althans het s' gebleken, dat men met beperkte Zondagsdienst niet kon volstaan. De Directie was dientenge volge aa'nstonds bereid op Zon- en Feestdagen den volledigen dienst in te stellen. Ten gerieve van het reizend publiek is ook in de stopplaats-en verandering gebracht. Zoo is opgeheven „Postkantoor Bloemendaal" en opnieuw ingesteld „Hotel Vreeburg", „R. K. Kerk" en „Buitentwist". De schooldiensten blijken een goede verbete ring, er wordt reeds druk gebruik van gemaakt. Na lang tobben en wachten is er verandering gekomen in -den onhoudbaren toestand bij de huizen der woningbouwvereniging „Bloemen daal Noord". Al gaat het werk niet bijzonder vlug, 't gaat toch zeker. Vooral diegenen, welke in halven cirkelvorm achter de breede zati'd- pleinen wonen zijn er het meest mede gebaat, aangezien- mei} in denzelfden lijn een verhar den rijweg aanlegt. Langs de huizen die paral lel met de Brederodeweg gebouwd zijn wordt een verhard voetpad aangelegd. Een vlakke steenlaag wordt .overdekt met grove puin, ter wijl voor afdekking sintels en kolengruis ge bezigd zullen worden. MUZIEK EN ZANG. Vijfde Bach-Concert. Dinsdagavond 1.1. gaf het Residentie-Orkest onder leiding van Dr. Petor van Anrooy het vijfde Bach-Concert. Van het programma vermelden wij als het meest boeiende de uitvoering van Beethoven's vierde symphonie. Deze vierde symphonie be hoort niet tot de meest vermaarde, doch het is met Beethoven's symphonieën zóó gesteld: de minst bekende zijn nog even mooi als de aller vermaardste. Mevrouw RitterCiampi zong een- aria uit Mozart's op-era „Cosi fan tutte" en liederen van De Bussy, Dupont en Erlanger. Deze zangeres heeft een geweldig geluid en is een groote virtuoze, doch met dat al kon haar zingen- ons maar matig bekoren; nu en -dan zong zij zelfs valsch, en) danig ook; trouwens deze -heele wijze van krachtzetten bij het zingen staat ons niet aan: -dit behoort tot een allengs veroude rend tijdperk van hoe-harder-hoe-mooier Eén ding moet ons nog van het hart. Waar om is het bij van Anrooij altijd veel leeg.er dan bij Mengelberg? W-ij voor ons gelooven, dat dit alles maar vooroordeelen zijn, mode- gedoe. Van Anrooy verdient even volle zalen als Mengelberg, werkelijk. S.—v. Z. Derde Abonnements-Concert. Op 'het 3e Abonnements-Concert van het Concertbureau Hans Augustin, Donderdag 18 Januari, in den Schouwburg Jansweg, zullen optreden de groote Russische violist Alexander P-etschnikoff en de voortreffelijke Münch-ener pianiste Therese Diehn-Slottko. Alexander Petschnikoff studeerde aan het Conservatorium te Moskou, onder Hrimaly, maakte uitgebreide concertreizen en werd eenige jaren geleden benoemd tot Professor aan de Miuziek-academie te Miinohen. Petschni koff behaalde o.a. ook als Solist van het Con- certg-ebouw-Or-kest onder leiding van Willem Mengelberg te Amsterdam schitterend succes en werd na zijn optreden in de Bach-Vereenï- ging te Haarlem door deze tot eerelid benoemd. Over Therese Diehn-Slottko schrijft de Mün- chener Post van- 7/2/1922: Therese Diehn- Slottko is een groote betooveren-de kunstenar^ Zij verenigt met een grootsche opvatte* fijnste gevoeligheid voor nuances era se» de techniek. A. Het samenwerken dezer tweaf" van allereersten rang belooft woon genot. atinstein) ^Ln invloed op De wetenschappelijke /ganen, en daar- den laatsten tijd hebbert humeur. Het geneeskrachtige uitwerk/ en zeer aan voor een groot deel gew. Voor huishou. haar radiumgehalte. Hévolen in heele VICTORIA-WAT staat daarin bovena verfrisschend en d/ buitengewoon heil-/ U: HEEMSTEDE - TELEF. 28055 VAN 9 - 12 EN 2 - 5.30 UUR

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2