Emser-Pastilles MAISON HETTY, Gr. Houtstr. 126, Telef. 1760, Dames- en Heeren Modeartikelen. Zangavond in 't Kennemer Lyceum. SANTPOORT. T O O N E E L. Nationale Opera. Concert. ONT VANGENBOEKEN. INGEZONDEN. nieuw repertoire in Rusthoek op te treden. We verwachten dan ook. een- uitverkocht huis, waarom wij een ieder ten zeerste aan raden vroegtijdig zijn plaatsen te bespreken. Voor bijzonderheden zie advertentie in dit nummer. Kousen zijn een artikel van vertrouwen. Het pleit voor de kwaliteit van onze wollen, zijden en Fil d'Esosse-kousen, dat dames die één proef bij ons namen, geregeld bij ons blijven koopen. In de gezellige bovenzaal van Hotel Vree burg werd Woensdagmiddag j.l. een kookde monstratie gehouden van Maggi's producten door den heer Paul Horn en een kookleerares eene.r huishoudschool te Amsterdam, als help ster. De heer Horn opende deze demonstratie. Spreker sprak over de groote voedings waarde van de soep. Vele menschen zijn van meening, aldus spreker, dat het eten van een bord soep voor het eten d'e verdere etenslust beneemt. Dit is echter geheel onjuist. Een bord soep voor het eten wekt juist de eetlust op. In het buitenland is het gewoonte om des morgens een bord soep te nuttigen. Deze ge woonte kennen wij Holanders niet. Bij ons is de pap meeT een lekkernij.. De boeren b-v. zullen nooit eerder naar bed gaan alvorens een bord pap te hebben gegeten. Toch zou de gewoonte des morgens een bord soep te eten voor vele huisgezinnen, inzonder heid van de middenstanders en arbeidersge zinnen niet kwaad zijn, d'aar deze spij-s zeer voedzaam is en men hierdoor met minder groenten, vleesch en aardappelen kan vol staan. Dit toonde spreker aan met een verwijzing naar Maggi's groentensoep, die de kookleerares hierna liet proeven. De thans vertoonde film gaf een indruk van de ontzaglijke stukken grond waarop de Maggifabriek haar vee heeft loopen en haar landbouwbedrijf uitoe fent. De film is genomen 'in den tijd, dat het landbouwbedrijf in vollen gang is. Het vee ziet er weldoorvoed' en gezond uit. Verschil lende koeien bevinden zich er onder, die op de een of andere tentoonstelling bekroond zijn geworden. Na een toelichting van den heer Hom over de Maggi bouillon en d'e bekende f-lescbjes Aroma van dezelfde fabriek, kregen we nog als proef een kopje heerlijke bouillon en een hoeveelheid vermecellisoep. Een tweede' film vertoonde de aankomst van den arbeiderstrein te Kempttal (Zwitserland) waaruit niet min der dan 1200 arbeiders zich naar de fabriek van Maggi begeven om daar hun werkzaam heden aan te vangen. We vergezellen hun naar de faibriekgebouwen die met de kantoren inbegrepen aldaar een dorp op zichzelf vor men. Nadat we met een soort tram langs deze gebouwen zijn gereden, nemen we een kijkje in de fabriek. Behoudens een paar werkzaam heden, geschiedt alles machinaal. Deze film laat niet alleen zien hoe zindlelijk en hygiënisch het op de fabriek toegaat, maar toont ons ook hoever men op Het gebied van maclhineriën gevorderd is. Na afloop reikte de heer Horn eenige boekjes uit en de huismoe ders keerden na zich eenige pakjes groentensoep te hebben aangeschaft, zeer voldaan huis waarts. Naar we vernemen heeft heel Bloemendaal Woensdagavond M-aggiso-ep gegeten. De tooneelclub bekend onder den naam van Gircusclub „Caruso" zal op 17 Februari e.k. een gezelligen avond geven. Een afwisselend programma is hiervoor samengesteld. Zooals men ons mededeelde zal men eën tooneel- stukje opvoeren, en zal de proje c ti-e 1 an-taam een gedeelte van den avond in beslag nemen. Verder zullen er verschillende spelen zijn zoo- als: touwtrekken, de draaiende parapluie, een grabbelton enz. Men hoopt dat er voldoende bezoek komt, opdat men een flink bedrag aan de afdeeling BloemendaalOverveen van het Witte Kruis zal kunnen afdragen. Men verzoekt ons nog mede te deelen, dat de voorstelling zal be ginnen om 7,30 uur. Kaarten zijn te verkrij gen bij Zegers' Veeckens, Rustenburgerweg no. 1 alhier. Hedenavond houdt het fan-farecoeps van het Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort een mu ziekuitvoering in Hotel Vreeburg alhier. Daar het muziekcorps gunstig bekend sta-at, zal er voor muziekliefhebbers veel te genieten zijn. Het Zangkoor „Vox Humana", directeur Nico Hoogerwerf, houdt Zondagavond 11 Februari a.s. een zanguitvoering in hotel Vreeburg. Het groote succes, dat Vox Humana eenige dagen geleden in Santpoort gehad heeft, zal er zeer zeker toe bijdragen, dat er hier ook velen naar de zangers en zangeressen zullen komen luisteren. Melden we nog dat medewerking wordt verleend door M'ej. Cato van der Kaay sopraan te Amsterdam en het Dubbelmannen- kwartet „Internos" te H'aaTlem. wat groeit en bloeit". 7. Verslag der Commis sie tot nazien der rekening en verantwoor ding van den penningmeester over 1922. 8. Voorstel bestuur in zake puntenstelsel. 9. Vra- genbus. 10. Rondvraag. De Alg. Ned. Chr. Ainbtenaarsiond afd. Bloe mendaal, zal op Donderdag 15 Februari a.s. 's avonds 8 uur, in de Ned. Herv. kerk te Santpoort, een samenkomst houden wiaar als spreker hoopt op te treden Ds. A. W. Hovy, van Wijk aan Zee en Duin, met het onder werp: „Gelooven en Weten". De toegang is voor iedereen vrij. Er zal gelegenheid gegeven worden tot het stellen van vragen. Zaterdagavond hield de heer P. de Nobel, zangleeraar aan het Kennemer Lyceum en de Gem. M. U. L. O.-school, in het schoolgebouw van het K. L. met een aantal zijner leerlingen een zangavond. Het doel van dezen avond was niet een goed voorbereide en goed verzorgde zanguitvoering te geven, maar om genoodig- den eens te laten hooren, welke juweeltjes er onder de Nederlandsche liederen zijn en om hun (de genoodigden) die juweeltjes als gees telijk eigendom mee naar huis te laten nemen. Wat het eerste doel betreft, daarin zijn de heer De Nobel met zijn jeugdige executanten, vol komen geslaagd. Wat alleraardigste liederen zijn b.v. De Zanger, Holland's Vlag, Haarlemsch liedeke, ja, welke eigenlijk niet, als ze door goede kinderstemmen, gesteund door de mees terlijke leiding van den heer De Nobel op de plano, ten gehoore worden gebracht. Maar, door dit te schrijven, zouden wij het audito rium te kort doen, want dit heeft dapper mee gezongen en wel op een wijze, dat de heer De Nobel, als slim paedagoog, herhaaldelijk zijn groote tevredenheid er over uitte. Nadat een groot aantal liederen gezongen waren werd er gelegenheid gegeven aan de genoodigden hun wenschen kenbaar te maken omtrent te zingen liederen. De heer Jac. P. Thijss'e, was no. 1 aan bod en op diens ver langen werden ,,'t Zonnetje gaat van ons scheiden" en ,,'t Scheepje" van Viotta gezon gen. Maar eenmaal op dezen weg zijnde, begreep dr. De Vletter, dat het einde dan nog niet in 't zicht was. Daarom stak hij er weldra een stokje voor met d'e belofte, dat deze avond door meerdere dergelijke bijeenkomsten zou gevolgd worden. Als deelgenoot van de partij, kunnen we de ouders ten zeerste aanraden bij een volgende gelegenheid ook van de partij te zijn. Zij zullen het zich niet beklagen. Ten slotte een vraag: Zou het niet mogelijk zijn, in de zomermaanden eens een dergelijken avond in 't Bloemendaalsche Bosch te geven? Een klein tribunetje is gauw genoeg gemaakt. Een piano is ook wel te krijgen. Tekstboekjes koopt het publiek en dit 'komt vanzelf succes verzekerd. St.-Ed. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 8. 9. 10. 11. 12. De Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde afdeeling BloemendaalVelsen zal op Dinsdag 20 Februari 1923, 's avonds 8 uur, in „Rusthoek" alhier eeen ledenvergade ring houden. De agenda luidt: 1. Jaarverslag 1922. 2. Causerie over Oude Tuinkunst met platen toegelicht door den heer Leonard A. Springer. 3. Is het Jacobs kruis- kruid vergiftig? Korte mededeeling van den Voorzitter. 4. Gezamenlijke inzending op de a.s. September-tentoonstelling te Amsterdam. 5. Notulen en ingekomen stukken. 6, Onderlinge Tenitbonstelfng in MfeJ-Juui a<-s. van „Allies II. De verpachting van staanplaatsen aan den Zeeweg; 2. Twee terreinen geschikt voor plaatsing voor tijdelijke gebouwen, als garage, stalling enz. Ingeschreven werd als volgt: J. J. A. Bos J. J. C. Wesselius Kemper Haarlem f 125. 200.- Bakhuis 6c Zoon Wed. Kors C. de Keulenaar J. J. Koster Bakhuis 6c Zoon Amsterdam 105.— 100.— 250— 300.- 100. 150. De gunning werd aangehouden-. Het Amsterdamsclie trio „Lemke-Limburg- Wolïf", waarvan de laatste door keelontste king verhinderd was zoodat slechts een duo ■overbleef, heeft Zondag j.l. in Hotel „De Wey- man", de Santpoorters weer eens recht sma kelijk laten lachen. De eerste humorist excen triek aan de piano g-af klucht na klucht en toonde ongelooflijkste mimiek: met de zeer natuurgetrouwe nabootsing van een zwaai zuchtende, rollende en fluitende locomotief e.a. zoomede met een allerzotste soldat'enklucht had deze groot succes. Evenzoo de tweede met humoristische en dramatische liederen. Ter afwisseling werd af en toe een dansje ge. maakt, 't Was een genoeglijke avond. Van den Bloemendaalschenweg hebben de voetpaden een veel beter aanzien gekregen door de opruiming der palen van de vervallen electriscihe bovengrondsleiding, welke hier en daar als groote hindernissen midden in ston den en menige botsing veroorzaakt hebben. Thans geschiedt de voeding van huis- en straat verlichting langs onéergrondschen kabel. Voor een bijna geheel gevulde zaal voerde de R. K. Tooneelvereeniging „St. Engelmundus" SantpoortDriehuis -in Zomerlust Zondag j.l. op „De Twee Broeders", drama in -drie be drijven. Het stuk speelt in de middeleeuwen in Italië. Het geeft een blik op de toemalige ver houdingen van de Con-d-ottiers (Venetiaansche soldaten-roovers) ten opzichte van den Vene- t-iaanschen adel, welke gedurig -met elkaar in strijd waren. Na de pauze „De Verdraaide Sectie" militaire grap in één bedrijf, waarom men hartelijk lachte. De afd. SantpoortBloemendaal van de so ciaal democratische vrouwenorganisatie, zal op 28 Februari a.s. in hotel „Velserend" een openbare vergadering 'houden. A-ls spreekster zal optreden de geestverwante, mevr. Miede- maZonderv-an, te. Amsterdam. Het is vrij wel zeker, dat de arbe-iderszangvereeniging „Morgenrood" dezen avond met eenige num mers zal opluisteren. Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal te 'houden op Donderdag 15 Fe bruari 1923 des namiddags 2 uur op het Raad huis te Overveen. Agenda: Ingekomen stukken. Ontheffing bepalingen der Bouwverorde ning. Vaststelling verordening tot aanwijzing der stemlokalen voor de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer, Provinciale Staten en van den Gemeenteraad. Benoeming leden en plaatsvervangende leden St-embureaux. Verkoop van grond langs de Rampenlaan a-an Gebrs. Hër-kes. Verkoop van grond lan-gs Rollan-dslaan en Rollandspad aan T. de Hoop. Aankoop van grond aan den Bloemendaai- scheweg van de fa. F. Wisbrun en Lif- m-ann. Vergunning aan J-hr. Mr. P. Tedinig van Berkhout tot aanleg vau een weg op „Boekenrode". Betaling nota wegens Raadhuis-bouw. Verleening van voorschotten aan de bij zondere scholen. Vaststelling verordeningen tot heffing en invordering van recognitiën. Vaststelling schoolgeld-regeling voor Mid delbare scholen. De heer M. van Veen, leeraar aan het Ken- n-emer-Lyceum te Bloemend-aal, is door de Centrale-Commissie voor Arbeidersontwikke ling bereid gevonden-, tot het geven van een cursus, verdeeld -over drie avonden, a, b en c: te houden in het voormalige E.N.O.T. ge bouw aan den Duin-lustparkweg, getiteld „Over zicht van het leven van Karl M:arx en zijn werken". Cursus a vindt plaats op 22 Februari a.s. met onderwerp: „Overzicht van -de ontwikkeling van West-Europa tot de 19e eeuw", cursus b op 8 Maart d.a.v. „Uit1 het leven van Karl M-arx", cursus c op 22 Maart d-a.v. „De voor naamste theo-riën van Karl MUrx' en de cri- tiek er op". Deze cursussen zullen gratis toe gankelijk zijn -voor S.D.A.P.-ers, modern ge organiseerde arbe-id-ers-(sters) en hun introducés. -Na afloop -dezer cursussen za-1 gelegenheid ge geven worden- tot' beschouwingen en gedach- tenw'isseüng. Door het Prov. El'ec. Bedrijf van Noord- Holland lïs aan de fa. Visser Aris, aanne mers' te' Santpoort, o-p-gedragen het bouwen en- verbouwen van: chauffeurswoning, garage, magazijnen en werkplaatsen enz. te Bloemen d-aal. De stemming voor leden van den Gemeente raad van Bloemendaal is vastges-teld op 17 Mei a.s. volgens de nieuwe kiezerslijst. Voor de betrekking van onderwijzer aan de school van den heer Tin-holt hebben zich 13 sollicitanten aangemeld. Dinsdagmorgen werd door B. en W. te^ Raadhuiize te Overveen in het openbaar aan besteed: Naar we vernemen zal hier binnenkort een bijkantoor van de Landibouwban-k gevestigd worden. La Boite a Joujoux. Zaterdag heeft mevrouw Berta Scheepers- Geuer een uitvoering met haar leerlingen gegeven. Bij muziek van Debussy had zij een rhythm'isch kinderballet ingestudeerd, dat mis schien voor het jeugdig schouwburgpubliek niet voldoende tot zijn recht kwam, maar welks -geestige opzet door volwassenen ten zeerste zal worden gewaardeerd-. Aardig waren de décors en costumes, door d enjongen kunstenaar Theo Bennes in een voud van kleur en stijl ontworpen. Zoowel in de gebaren der spelers ais in de aankleedin-g van het geheel -openbaarde zich de primitieve bekoring van het poppengedoe; het houterige en mechanische van speelgoed- figuren was tot het uiterste volgehouden. Be vallig was -het meisjes-poppetje: guitig de neger, de harlekijns en soldaten: soms ontbrak zelfs zooals in den lenigen Pierrot, 'het tragi-kom-isch bestanddeel niet. Ofschoon, gelijk bij zulke jeugdige dilettanten is te verwachten, niet alles even vlot liep en de vertooning wel een keertje haperde, gaf het geheel een fijn hum-o- Ons tarief voor Verhuur-Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder als taxi's. BOUCKAERT Co., Luxe Auto- en Verhuurinrichting Rozenstraat 8 en 9, HAARLEM, Telefoon 588. ristisch, 'gracieus schouwspel te genieten en waren enkele figuurtjes op zichzelf in hun be wegelijke schalksohheid een lust voor de oogen. Een herhaling van deze opvoering voor een ouder, dus beter tot waardeeren bevoegd pu bliek, dunkt ons alleszins gerechtigd. C. Zondag 11 Februari 2 uur komt de wereld beroemde tooneelspeler M-oiss-i in den Stads schouwburg te Haarlem geven „Der Lebende beichnam" van Tolst-oï. De „Telegraaf" schreef van hem: blind en doof zullen zij, die M-oissi niet ge-zien -en geboord hebben, blijven-het is als de kruisgang van Christuszijn oogen trekken onweerstaanbaar aaneen man lijke DuseHet publiek bleef minuten lang staan en kon- niet scheiden van dezen mensch, die -d-e betere was van ons allen en ik schaam mij er niet voor een avond, - dat een criticus weer eens mensch mag zijn. Op Maandag 12 Februari zal -de Nationale Opera in den Stadsschouwburg op verzoek en wegens enorm succes de tweede opvoering geven van „Lohen-grin", romantische opera in 3 bedrijven van Richard Wagner. Voor deze voorstelling zijn geëngageerd de beroemde zangeres Wanda Achsel van de groote opera te Keulen die de rol van Elsa zal vervullen en Carl Hochheim, le tenor van de groote opera te Keulen, die -de partij van Lohengrin' zal zingen. Het concertbureau Vernout deelt ons mede, dat op Donderdagavond 15 Maart -in den Stadsschouwburg Wils-onsplein een concert ge geven zal worden door M-ia Peltenbung, zang, Hendrik en Willem An-driessen, piano. Op dit concert zullen werken voor quatre mains gespeeld, alsook solo-spel door Willem Andriessen. (De pianist Hendrik Andriessen zal de zan geres begeleiden. Bij J. M. Meulenhoff te Amsterdam zijn een paar welgeslaagde schooluitgaven van- Duit- sche lectuur verschenen. D. Kruyder -bewerkte Zwei Marchen von Hauff, waarbij J. Wiegman geestige silhouetjes tee-kende. En G. Ras be zorgde Die Biene Maja van Waldemar Bon- seis voo-r schoolgebruik. Op dezen arbeid van Haarlemsche werkers vestigen wij gaarne de aandacht. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur! Een kort antwoord a.u.b. op het ingezonden stuk van den heer Sohulz van 3 Feb- j.l. Met groote vreugde -heb ik thans mogen constatee- ren dat' de Raad met algemeene stemmen tegen deze annexatie is. Een andere annexatie is niet aan de orde, dus kan buiten bespreking blijven, door al diegenen-, die ons gemeente belang, van klein tot groot voor oogen hou den. Verder wil ik den heer S. opmerkzaam ma ken-, dat door de vele servituten der verkoo- pers is vastgelegd, aan welk soort van be bouwing en minimum oppervlak van grondaan koop men is gebonden. (1000 M2.), behoudens een paar kleine uitzonderin-gsstu-kken. Dit als antwoord op zijn bewering van zijn aantrekkelijkheid van volkshuisvesting en zelfbeslissing der gemeente wat aan genoemde gronden gebouwd zal worden- Ik wil er nog aan toevoegen dat de -gemeente dat altijd in handen heeft, ook al is het dien-s eigen-dom niet door de verschillende wetten en -veror deningen. Ten laatste nog deze twee aanhalingen uit ingezonden stukken, beide van den -heer S. „Terwijl men ook niet -de kosten van aanleg van den- Zeeweg m.ag beschouwen als deel van den kostprijs van de. gronden erlangs" en in bovengenoemd stuk„dat is de exploi- htatie van deze gronden door de gemeente voor haar de zekerheid ligt dat de kosten van aanleg en- onderhoud Ze weg vergoed worden" en-z. Is dit nu naïviteit of wat anders- Maar mij komt bet toch voor dat als men de kosten van den Zeeweg wil terug hebben, dit op den ver koopprijs der verkoopbare gronden moet wor den opgelegd. Mijnerzijds sluit ik hiermede deze discussie, maar zou toch den heer S. in overweging wil len geven zonder aan zijn recht te willen tor nen, deze aankoop niet verder te verdedigen, daar mij meer -en meer blijkt dat de heer S. er niet in thuis is. v. A. De echte worden alléén in aluminium kokertjes ver kocht. Prijs per aluminium kokertje f 0.75.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2