Gevestigd te Bloemendaal N1EUWENHUIS ZN. Emser-Water MAISON HETTY, Gr. Houtstr. 126, Telef. 1760, Dames- en Heeren Modeartikelen. WONINGBUREAU en ALGEMEEN ASSURANTIEKANTOOR HOTEL CAFÉ RESTAURANT OVERVEEN. VOGELENZANG. SANTPOORT. VAN HIER EN DAAR. GEVONDEN VOORWERPEN. Onze Voorjaarscollectie in Heeren Mode-ariikelen is thans compleet. In overhemden en dassen, ondergoed en sokken brengen wii een uitgebreide sorteering voor iedere beurs. AMER1KAANSCH ONDERGOED „VARSITY". BLOEMENDAALSCHEWEG 48, TEL. 22427 van alleen eerste klas maatschappijen BRAND- EN INBRAAKVERZEKERING OP AMSTER- DAMSCHE BEURSPOLIS TEGEN CONCURREERENDE PRIJZEN Voor Bouwvereen. en Coöperaties speciale offerten Aanbevelend, „Blolemendaal", inzonderheid haar voorhoede beter spel vertoonde dan Edo. Wel was Edo niet volledig, (ook Bloemendaal had een invaller) maar dit kan niet als excuus gelden, vooral waar de invallers door goed spel niet te onderscheiden waren. .Evenmin kan men zichop de weersomstandigheden beroepen, daar beide elftallen hier evenveel last van hadden. Jammer was het intusschen, dat de sterke wind, die van doel tot doel stond veel afbreuk deed aan den wedstrijd. Toch bleek Bloemendaal zich hier beter bij aan te passen dan haar tegenstanders die van het windvoordeel niet voldoende partij trok, en met te ver doorge voerd samenspel tegen onze verdediging, waar in Parson weder een uitstekende partij speelde, geen succes had. Speciaal de gebroeders v.d. Laan moesten steeds in onzen mid-half hun meerdere erkennen. Ook Kroon en Bakker wa ren een prima back-stel, waarop alle Edo-aan- vallen strandden. De eenige goal kwam van den voet van Kopjes Niemann, na handig en actief spel voor liet rood-zwarte doel. Toen Bloemendaal wind mee kreeg, verwachtten we meerdere doel punten, en inderdaad was dit een verdiend re sultaat geweest, speciaal voor H. Beijk, die meerdere prachtschoten op het Edo-doel lostte, Jat echter keurig door te Kiefte verdedigd werd, waardoor de stand, niettegenstaande de vele corners door Kopjes Niemann en Jansen uit stekend voor het doel geplaatst, onveranderd, zoodat we ons met een 10 overwinning te vreden moesten stellen. Het geheeie Bloemen- daal-elftal speelde weer vol élan, en in dien vorm kan succes niet uitblijven. Zondag a.s. de eerste bekerwedstrijd tegen liet stevige Schoten-elftal. Dat belooft een aar- digen wedstrijd te worden, en we verwachten dan ook veel publiek. Het tweede elftal toehaalde weer eens een overwinning. Wel is het een magere, maar de twee puntjes zijn binnen .Voor Zondag a.s. is de wedstrijd voor dit elftal tegen D.O.A. I uitge steld in verband met den proefwedstrijd tus- schen twee Haarl. Voetb.bond-elftallen des 's morgens 10 uur op het Edo-terrein, waarin O. Metz, captain van ons tweede, gekozen is als aanvoerder vati elftal A. Na afloop hopen we hem in het definitieve elftal, dat Zondag 18 Maart een wedstrijd tegen Bloemendaal I zal spelen, gekozen te zien. Het vierde elftal forceerde een gelijkspel, 11, tegen Schoten 5, en probeert dit resultaat Zondagmorgen op ons terrein tegen R.C.H. 7 te verbeteren. Dinsdagavond j.l. vergaderde de vereeni- ging ,,Bloemendaal's Bloei" in hotel „Vreeburg" van den heer v. Holst alhier. Na opening, door den Voorzitter, werd al lereerst door Jhr. B. de Jonge van Dampens Nieuwland, het jaarverslag uitgebracht. De omstandigheden hebben er toe geleid, dat 1922 voor de vereeniging niet zoo'n vrucht baar jaar is geweest als 1921, in welk jaar er belangrijke zaken de aandacht vroegen. Spreker memoreert het aandeel dat B. B. heeft gehad in het benoemen van de Commis sie voor de grenswijziging. Doordat deze zaak op minnelijke wijze geregeld is, heeft het ge meentebestuur geen dure verkiezing behoeven uit te schrijven. In Maart heeft Dr. Bornwater gesproken over de grenswijziging. Door den verleenden financieelen steun zal denkelijk bereikt'worden, dat Help U Zelf niet zooveel slordigheden zal bevatten. Het Post- en Telegraafkantoor blijft in het tegenwoordige gebouw gevestigd, zoodat de bouw van een nieuw kantoor van de baan is. De pogingen om een betere verbinding van het Noordelijke gedeelte der gemeente met de kom te verkrijgen zijn niet gelukt. Spreker brengt hulde aan de doortastende bewoners van het Duinlustpark, die deze verbinding tot stand hebben weten te brengen. De Crisiscou rant en de te late verrekening van het bloe mencorso hebben de vereeniging zware finan- cieele offers gekost. Eindelijk deelde spreker mede dat in Septem- PENSION ZEER VOORDEELIGE ARRANGEMENTEN. SPECIALE INRICHTING VOOR LUNCHES, TEA'S, DINERS, SUPPERS A.S.O. ber a.s. een kinderfeest zal worden gehouden ter gelegenheid van het jubileum van de Koningin. De lieer De Jonge wordt met een hartelijk applaus beloond voor zijn keurig gestyleerd verslag. De heer Lioni deelt hierop mede, dat er geen kans bestaat op verandering in den Zondags dienst van de telefoon. De heer Trap en1 v. Panhuys hadden de re kening van den penningmeester in orde bevon den en werden met den heer Valekamp op nieuw benoemd voor het nieuwe vereenigings- jaar. Hierop was de bestuursverkiezing aan de orde. Besloten werd om in de vacature van mevrouw Poutsma voorloopig niet te voor zien. De beide andere aftredenden Mr. D. E. Lioni en Jhr. J. C. Moderns werden beiden herbenoemd. Vervolgens werd de begrooting behandeld, die in inkomsten en uitgaven sloot met een saldo van f 701.47. De heer Reinierse wees hierbij op de noodzakelijkheid om nieuwe leden te winnen. Ook de voorzitter wekte hiertoe op. Bij de rondvraag werd op voorstel van Dr. Bornwater besloten om adhaesie te betuigen betreffende de actie van het Comité tot instand houding van den zomertijd. De vergadering werd hierop met een woord van dank door Mr. Lioni gesloten. Veiling. Woensdagavond had in hotel „Van Ouds het Raadhuis", ten overstaan van notaris Wildervanck de Blécourt, krachtens art. 1223 B.W., de publieke verkooping plaats van de villa „Regina" met erf en tuin aan den Zuiderstationsweg No. 5 te Bloemendaal, inge zet op f 16000.afgemijnd met f 200.Koo- per de heer A. Overakker q.q. voor f 16200. Stille omgang. Deze vereeniging voor geestelijke belangen vergaderde in de Maria- school. Na opening der vergadering met den Christelijke groet, bracht de secretaris ver slag uit over de deelname te Amsterdam en Heilo van het vorig jaar, waaraan door 63 leden werd deelgenomen. De penningmeester memoreerde een voordeelig saldo van f 22.10. Beiden heeren werd dank gebracht. Als secre taris werd bij acclamatie herkozen de heer W. van den Aardweg. Het vertrek voor dit jaar werd bepaald op Zaterdag 17 Maart dés avonds 10.15 uur en de bijeenkomst nabij het Raadhuis Overveen. Het Zwemfeest van H. V. G. B. De HaarlemsCtoe Waiterpoloclub H. V. G. B. geeft op 20 Maart a.s., haar jaarlijksche Winter- zwemfeest in Stoop's Bad. Het ook dit keer met veel zorg samengestelde programma bevat o.m. een nummer zwemmen voor Juniores tot en met 12 jaaT en een voor Juniores tot en met 15 jaar, waarbij vooral de jongelui die zoo geregeld in Stoop's Bad komen oefenen, hunne krachten kunnen meten. Verder vermeld het programma een Polo wedstrijd tussohen H. V. Q. B. en de Amsterd. Zwemclub A. Z.; een zelfde wedstrijd zal wor den gespeeld tussohen de Heemsteedsche Polo club H. P. C. en de „Otters" uit Hilversum, terwijl ook nog een wedstrijd verwacht mag worden van de Haarl. Dames Zwemclub H. D. Z. en P. C. A.ls bijzondere attractie zal ook nu weer een nummer dames figuurzwemmen gegeven worden dat door fantastische belichtingen en nog andere verrassingen een groot succesnummer belooft te worden. Vermelden we verder nog een groote Estafet te wedstrijd der vijf medewerkende vereeni- gingen; een 100 M. wisselslag wedstrijd voor seniores een nummer trie zwemmen van de heeren J. B. Silfhout en J. Kohier uit Amster dam, waarbij o.m. de verschillende zwemslagen zullen worden gedemonstreerd en eenige num mers kunstzwemmen vertoond worden, en een wedstrijdnummer Schoonspringen en tot slot het optreden van „Mrs. Bromkialinsiky and his joly Darkers" comic songs and dancing act. We geiooven d'at deze zwemfeestavond ge ducht zal inslaan. Nogeens de gronden langs den Zeeweg. De R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" te Bloemendaal had Donderdagavond in de R. K. Jongensschool te Overveen een vergadering be legd, waarin vóór- en tegenstanders gelegen heid werd gegeven om hunne meennngen ovei den aankoop dier gronden te verdedigen. De voorzitter opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en het verheugde hem voor degenen, die de vorige vergadering niet had den bijgewoond, dat eenige heeren zich bereid hadden verklaard, hierover nog iets te zeggen. De eerste spreker was de heer J. O. van Kes- sel, lid der grondcommissie en gemeenteraad, die een kort verslag gaf, hoe men eigenlijk tot den aankoop kwam. In 1914 kwam een weg naar zee ter sprake. Daar de pogingen tot aan koop met een noordelijken tak van Bloemen daal niet slaagden, deed men pogingen, in wes telijke richting. Deze gronden sinds l1/- eeuw in eigen hand, waren niet zoo gemakkelijk in gemeente ex ploitatie over te brengen. De onteigenings-wet werd echter toegepast. Met het oog op de werkeloosheid meende men ook hierin geslaagd te zijn, en wel om aan 800 a 1000 personen werk te verschaffen, wat ech ter buiten den waard was 'gerekend en er maar hoogstens 100 personen nood'ig waren die, dit werk ten uitvoer hebben gebracht. De kosten van den Zeeweg bedroeg f900.000.waarbij voor onderhoud en rente naar middelen werd uitgezien om de kosten te dekken. Een voorstel van de Erven van1 der Vliet werd gedaan n.l. oin .alle duinen aan te koopen, wat echter geen bijval vond, en ten tweede om de gronden gezamelijk te exploiteeren, of wel om een obli gatielening aan te gaan en de niet verkochte aandeelen aiam de Erven van der Vliet af te geven. Dit vond ook geen goedkeuring. In April 1921 werd in geheime vergadering van den raad en iw openbare vergadering in September, met een stem tegen de koop ge sloten. Daarna werden door den heer van Kessel verschillende servituten in het contruct bespro ken als Historisch plaatsje, d'e elf uitwegen, de Boulevard en er niet minder dan 1000 Meter mag worden verkocht, waarop een Villa of dubbele villa mag worden gebouwd, als mede de ontheffing van een servituut op de Israëli tische begraafplaats, en de f 80.000 schadeloos stelling werden d'oor den spreker op duidelijke wijze uiteengezet, waarvoor hij door den voor zitter bedankt werd. De heer J. W. Roozen Hz. als secretaris van het comité van actie was gaarne bereid de schaduwzijden te belichten, en gaf als voor beeld op speculatief gebied de groote steden zooals Rotterdam voor haven en Amsterdam in naaste toekomst voor Volkshuisvesting, ook Rampenlaan en Bloemend'aalscheboscli voor Bloemendaal. Maar om 180 H.A. duingrond aan te koopen en deze bouwrijp te laten maken voor villa-bouw was voor spreker een raad sel. Ook de exploitatierekening met zijn foutieve optelling van 4 ton, de wegenaanleg en ser vituten werden breedvoerig besproken. Volgens spreker is hier in de gemeente over vloed van bouwterrein, zie naar Julianalaan en Zandvoortschlaan waar jaren lang grondën te verkrijgen zijn en geen koopers vinden. Tenslotte komt spreker tot de conclusie en zulks volgens deskundige verzekering dat deze aankoop voor de gemeente Bloemend'aal een groote strop zal zijn. Daarna dankte de voorzitter nogmaals beide 'heeren en de belangstellenden voor hunne op komst .en sloot hierna d'e vergadering. De Traliënbrug. Maandagochtend is, na dat 5 Februari j.l. het afgaande spoor over de nieuwe Traliënbrug in gebruik was genomen, ook de baan' over het opgaande spoor in dienst gesteld. Trein No. 3 van Amsterdam passeer de Maandagochtend 7 uur met goed gevolg de nieuwe brug, nadat 's nachts de omlegging en aansluiting had plaats gehad. R.K. Kiesvereeniging. Maandagavond had alhier in café Zomerlust de vergadering plaats der R.K. Kiesvereeniging. De opkomst was vrij goed. Door den voorzitter werd de vergadering met den christelijken groet geopend. De notu len van de vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Daarna had de candidaatstei- ling plaats voor leden van den gemeenteraad, maar voor aleer daaraan begonnen werd, wil de de voorzitter een enkel woord spreken over de stroomingen in de R.K. Staatspartij, over de N.K.P. en nu de R.K. Volkspartij, die hier in de gemeente ook al reeds zijn intrede heeft gedaan. Een gelukkig verschijnsel is het dat reeds enkele voormannen van die partij hun fout hebben ingezien om scheuring te brengen in de oude R.K. Staatspartij en reeds weder terugkeeren tot hun partij de officieele R.K. Kiesvereeniging. Door den heer v. d. Putte werd vervolgens 't woord gevraagd naar aanleiding van het feit dat hij bestuurslid was geweest van de nieuwe R. K. Volkspartij en daarvoor bedankt had. Hij is weer in de oude R.K. kiesvereeniging te ruggetreden, omdat hij geen heil zag in de nieuwe partij en in de meeste gevallen de stemmen op die lijst verloren raakten. Hij kon daar niet aan medewerken. Vervolgens werd door hem een candidaat naar voren gebracht, de heer Q. Bart van Bloemendaal-Noord, dat ook onder Velsen behoort. Door den heer Waar stal werd gevraagd of de a.s. Raad meer leden zou hebben. Door den voorzitter werd geant woord, dat de nieuwe raad 21 leden zal tellen vanwege de uitbreiding der bevolking. Thans is zij 17 leden sterk. De voorzitter beantwoordde nog een op merking van Pater Alexander, welke deze in de R.K. Kiesvereeniging te berde bracht. Bij stemming, die een1 zuiver verloop had tot ieders tevredenheid, kreeg men den vol genden uitslag. No. 1. P. Nijssen, 2. J. P. Hand- graaf, 3. C. Diependaal, 4. Lanigedijk, allen aftr.no. 5. Q. Bart, no. 6. J. J. Duijn. Ons tariei voor Verhuur-Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder als taxi's. BOUCKAERT Co., Luxe Auto- en Verhuurinrichting Rozenstraat 8 en 9, HAARLEM, Telefoon 588. Na afloop kwam de rondvraag. Deze leverde weinig bijzonders, zoodat de Voorzitter spoedig de vergadering kon sluiten. HAARLEM. De afdeeling Haarlem der Ned. Reis-Vereeni- ging heeft een tentoonstelling van' Noorsche schilderijen en pastelteekenimgen door den Haar- lemschen kunstschilder den heer H. van Steen- wijk, georganiseerd, welke tentoonaÉfcg ge houden wordt in het vroegere seSeteitsg1!;- bouw „Trou moet blijeken" Groote Houtstraat hoek Groote Markt alhier, van 1024 Maait. Geopend dagelijks van 15.30 en van 7.30 10 uur n.m. Toegangsbewijzen te verkrijgen aan genoemd gebouw a 25 cents per persoon. Nederlandscli Kunstverbond. Door de aid. Haarlem van het Nederlandsoh Kunstverbond zijn, in overleg met de adviseurs der afdeeling, de volgende werken aangekocht van kunste naars in en om Haarlem: Schilderijen': H. Bayens „Voorjaar", K. Koe man „Stilleven", H. van Riet „Papavers", H. van Steenwijk „Zomer". Teekeningen: twee kinderkopjes van C. Spoor. Een houtsnede van W. Rees, twee etsen vain R. Gerbrands, een litho van A. van Dob- benburgh. Dinsdag 13 Maart 'a.s., des avonds 8 uur zal door den heer H. K, Schutter van Ghristiania, namens de vereeniging voor Vreemdelingen verkeer in Noorwegen, in den Jansschouwburg te Haarlem een voordracht met filmvertooning worden gehouden over Noorwegen's prachtige natuur, benevens de nationale bedrijven. De voordracht wordt gehouden in het Neder landsoh. De film is plm. 2000 M. lang. Volksuniversiteit voor Haarlem en Omstreken. In aansluiting met den cursus van den heer F. Gerhard, over Fotografie zal van Zaterdag 31.0 Maart eene expositie van amateur-foto- gnaphieën gehouden worden in de Antichambre van de Raadszaal, Stadhuis. Deze fraaie col lectie zal ingezonden worden door de Bloemen- daalsche Amateur-Fotografenclub. Zaterdagmiddag a.s. 3 uur heeft de opening plaats waarto.e het Dagelijksch Bestuur van de Volksuniversiteit de eer heeft U uit te noodigen. Ingang Openbare Leeszaal. Door de Jury van het Rotterdamsch Comité ter Behartiging van Nationale Belangen, voor zitter Dr. J. v. d. Valk, Villapark 6, Hillegers- berg, is voor den wedstrijd' van Volksliederen, waarvoor 54 inzendingen waren ontvangen, be kroond met den tweeden prijs: ,,'k Hou van Holland", terwijl de verzen „Koninginnedag" en „Prinses Juliana" elk een derde prijs verwier ven. Bij opening van de naambriefjes bleken deze 3 verzen van den heer L. C. Steenhuizen te Haarlem te zijn. Nu roept het comité componisten op tot een prijsvraag voor eene compositie voor een of meer dezer 3 bekroonde liede'ren. Hliervoor worden uitgeloofd 3 prijzen elk van f 50. De jury hiervoor bestaat uit de heeren Ber nard Diamant, W. Landré en Heuri ZagWijn, alten te Rotterdam. Liederen benevens de voorwaarden worden tegen betaling van 15 cents door den secretaris van het comité, den heer H. Ringers, kantoor Baan 60 te Rotterdam, franco toegezonden. Inzendingen moeten- plaats hebben voor 1 April 1923. Teru.i te bekomen bij: J. van Dam, Baljuws laan 20 Haarlem, een hondenzweep: Mevr. Tay- lot. Prof. v. Vlotenwe'g 7 Bloemendaal, een gouden slotje; Wed. Boeree, Kleine Houtweg 85 Haarlem, een broche (witte steen of ivoor); W. Foneijne, Boschlaan 35 Bloemendaal, een koperen gewicht; A. Pouwer, Lage Duin en Daalscheweg 1 Bloemendaal, een knipmes; Postkantoor, Bloemendaal, een vermoedelijk zilveren armbandje; J. Bos, Zijlweg 69 Over veen, een zakspiegel en een schooltasch; J. van Galen, Stolberglaan 1 Aerdenhout, een kist met ledige oliebussen; J. Meij, Wildhoef Bloe mendaal, een portemonnaie; L. Zeeuwe, Domp- vloedslaan 1 Overveen, een gouden damesring; aan het bureau van politie te Overveen, een kin-derhandschoen ,een rozenkrans, een bruin lederen portemonnaie, een slavenarmband, een rokveer, een haarspeld, een gemerkte sleutel, een koperen medaille, 2 ijzeren stangen. Komen aanloopen bij: C. Hobo, Duinlustweg 24 Overveen, een Hollandsche Herdershond; bij G. v. d. Horst, Rollandspad 12 Overveen, een kleine langharige bond. verwarmd, of met warme melk gedronken, is een heerlijk verzachtend geneesmiddel bij alle katarrhate aandoeningen der slijmvliezen. Prijs per heele kruik 1 0.75.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2