Te Koop te Bloemendaal: eeu allergunstigst gelegen VILLA (vrijstaand) bevattende beneden 3 kamers, vestibule, keuken en bij-keuken; le Etage 3 kamers; 2e Etage 2 kamers, meidenkamer, badkamer, zolder en kleine vliering. Voorzien van gas en electriscn licnt, liet perceel ligt geheel op liet zuiden. Oppervlakte - 1000 Al". Koopprijs I 37000. Alles in keurigen staat van onderhoud. Desver- kiezend tegen 1 Mei te aanvaarden. ten RUIME VILLA voorzien van gas en water en electriscn licht; bevattende beneden groote vestibule, kamer, kamer en suite, serre, en keuken. Boven; vier kamers, zolder, bad en dienstbodekamer. Alles in keurigen staat van onderhoud. Koopprijs f 22000.Ligging in de onmiddeüjke nabijheid van het station. Voor verdere inlichtingen zic.li te vervoegen bij Woningbureau en Algemeen Assurantie kantoor Nieuwenhuis Zn., Bloemendaalsche- weg 48 Bloemendaal. niet te „verslaan". Daarom volstaan we met den goeden raad: zorg voor een goede berei ding van het rozenvak door flink omspitten en goed bemesten en vraag den heer Ende van Lindenheuvel eens om inlichtingen als het noodig 'is. Na de pauze kwamen eenige huishoudelijke zaken aan de orde. Van de bestuurstafel werd medegedeeld, dat ingekomen iwaren zes bijdragen van f 25. voor het jubileumfonds en dat de tentoonstel ling van „alles wat groeit en bloeit" voorloo- pig is vastgesteld op 12, 13 en 14 Juni. Naar een geschikte tentoonstellingsgelegenheid zal worden omgezien. Verzocht werd 8 dagen van te varen op te geven, wat men denkt in te zenden. De heeren Beunder, Jager en Bruins wer den uitgenoodigd een commissie te vormen, om te onderzoeken wie er van de leden wenscht deel te nemen aan de collectieve inzending voor de a.s. September-tentoonstelling te Amsterdam. De vragenbus bevatte: 1. Wie vertelt eens wat van den oorsprong van de meest bekende plantennamen? (Bleef onbeantwoord). 2. Wat is de oorzaak van het telken jare laten vallen van de zeer kleine vruchten door een abrikozenboom. Antwoord: Kalkge'brek waarschijnlijk hoofd oorzaak. 3. Wat is beter een sparrenbosch te zaaien of te planten. Antwoord: Planten geniet om verschillende redenen de voorkeur. Met het oog op het vergevorderd uur, werd de lezing over „Sapstijging der planten", tot een volgende vergadering uitgesteld. H. D. Kent U reeds het Amerikaansche ondergoed „Varsity"? Het vereenigt in zich alle eigen schappen die men van een licht ondergoed mag verwachten: Het is sterk, goed, passend, (in 7 heerenmaten verkrijgbaar), zacht, zelfs voor de gevoeligste huid en laag ui prijs. Kniebroeken en shirts 12.10. Combinations f3.75. Bij 3 stuks 30 ets. korting. MA1SON HETTY Groote Houtstraat 126 Tel. 1760 HAARLEM. Voor het maken van den nieuwen weg zijn de boomen op het gedeelte van het vroegere buiten van den heer Bispinck gerooid. Zooals men weet zal deze weg loopen van den Vijver- weg dwars door het weiland ten zuiden de Gemeente U. L. O. school en uitkomen nabij de spoorbaan op den Kleverlaan. Als deze weg gereed is kan men van een rechtsstreeksche verbinding tusschen Haarlem en Bloemendaal spreken. Het heerlijke zomerweer lokte Zondag heel- wat menschen naar onze gemeente. Overal heerschte een gezellige drukte van fietsrijders enz. terwijl de omnibussen, die van binnen versierd waren met bouquetjes narcissen, tjok vol zaten. Begrijpelijkerwijze had ook de Zee weg groote belangstelling en honderden men schen gingen met het mooie weer, weder eens een kijkje Hemen aan het Bloemendaalsche strand. Zijn de Paaschdagen ook zoo mooi, dan is er een groote drukte te verwachten. De heeren Gebrs. Beekman, rijwielhandela ren alhier, hebben om hun klanten vlug te be dienen ook een benzine pomp aangeschaft. Het materiaal is reeds hiervoor gearriveerd terwijl over eenige weken de pomp in werking ge steld kan worden. Personalia. De heer A. Hiemstra is bij Kon. Besluit van 27 Maart benoemd tot Com missaris van Rijks-politie. De Kinderfeesten. Door B. B. is aan de 3 gymnastiekleraren in onze gemeente, de heeren A. J. Meijerink, Th. J. H. van 't Lam en P. A. Kok opgedragen om het in September te houden kinderfeest te organiseeren. Chr.-Hist. Kiesvereeniging. Op de alhier ge houden ledenvergadering heeft men door het bedanken van enkele candidaten nog geen de finitieve lijst op kunnen maken voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Dit zal nu gebeuren in de vergadering van 4 April a.s., HOTEL GAFÉ RESTAURANT PENSION ZEER V00R0EELIGE ARRANGEMENTEN. SPECIALE INRICHTING VOOR LUNCHES, TEA'S, DINERS, SUPPERS A. S. 0. Woensdagmiddag j.l. is in Hotel „Vreeburg" de tentoonstelling voor Economische huisin richting geopend. Er was veel belangstelling toen de heer Jan Teders, de organisator van deze tentoonstel ling zijn openingsrede uitsprak, alle aanwezigen verwelkomde in 't bijzonder de hoofdambtena ren van het Prov. Elec. Bedrijf alhier en aan het Gem. Gasbedrijf te Haarlem. Daarna nam de heer A. M. Smit Kleine, directeur van het P. E. N., het woord en hield een korte rede over electriciteit. De electriciteit, aldus de heer S. K., is de laatste jaren een groote rol gaan spelen in de huishouding. Vroeger .hoofdzakelijk gebruikt voor verlichting, wordt de electriciteit thans meer en meer dienstbaar gemaakt aan de mo derne huishouding. Dit is mogelijk geworden door het invoeren van het z.g.n. vastrechtta rief, waarmee Amsterdam is voorgegaan en waarin andere gemeenten Amsterdam zijn na gevolgd. 't Hoofddenkbeeld van 't vastrecht tarief is: de stroom zoo goedkoop mogelijk te leveren. Dit denkbeeld was al eenigszins ver wezenlijkt in 't dubbel-tarief. Maar hierbij heeft men rekening te houden met speruren. Buiten die speruren heeft men 't gewone tarief te be talen. Dit is een bezwaar. Vastrechttarief be oogt dus: betaling van 't normale gebruik tegen normale betaling, plus betaling volgens 't verminderde tarief wat men door het gebrui ken van electrische apparaten in de huishou ding boven zijn normale gebruik aan stroom uoodig heeft. Volgens dit vastrechttarief is 't dus voor de normale beurs mogelijk, ge bruik te maken van electrischen stroom voor verschillende huishoudelijke doeleinden. Wel is de prijs nog niet in alle opzichten bevredigend, maar spreker hoopt, dat hierin ook verande ring ten goede zal komen, 't Gasbedrijf zal hier ook komen demonstreeren, zegt spreker, 't Publiek kan dan optreden als arbiter en uit maken waaraan 't de voorkeur geeft, aan gas of aan electriciteit. In sommige gemeenten zijn gas en electri- citeitsbedrijf in één hand. Hier bestaat dus geen concurrentie.. Spre ker hoopt op een hoffelijke bestrijding, hier, waar dit het geval is. Hierna zong mej. W. Schoorl een paar aar dige liedjes aan de piano, waarvoor ze met een hartelijk applaus en een bloemstukje, wel willend aangeboden door den heer P. E. van der Werff, beloond werd. De heer Warmeling demonstreerde hierop instrumenten op electrisch gebied. Deze instrumenten zijn heel wat beter ge worden. Vroeger was de z.g.n. spertijd een groot bezwaar. Dit is nu opgeheven door het nieuw ingevoerde systeem, dat uitgaat van het standpunt, dat, als de inkomsten van electrici teit voor verlichting hetzelfde blijfven, het moge lijk is voor de rest een billijk tarief vast te stellen. Lantaarnplaatjes verduidelijkten voorts de wenken, die den heer Warmeling gaf voor bet gebruik der verschillende apparaten. Hiermede was de tentoonstelling geopend. De stands. Het achtergedeelte der zaal wordt ingeno men door de huis- en eetkamer van den heer Teders. Hier trekken ook de aandacht de mooie lampen, die door de N. V. „Nivel", Tet terodestraat 5254 Haarlem, worden gedemon streerd. Zij zijn uit blank ijzer vervaardigd, voor moderne woningen uitermate geschikt, ze zijn artistiek, solide en goedkoop. Bijzon dere vermelding verdient een schemerlamp, die tegelijk als kachellamp dient en den geluk kigen bezitter dus naast het gezellige licht, ook een prettige warmte verschaft. De fa. J. C. Bonarius exposeert artikelen van Junker en Ruh, gasfornuizen, ovens, kom foren enz. De aandacht trekt een fornuis, dat met gas en kolen kan worden gestookt en uiter mate geschikt is om de keuken 's avonds te verwarmen. Het electro-technisch bureau C. J. Cassee, exposeert een groot aantal electrische appa raten, ketels, stofzuigers, kachels, enz., terwijl de heer Fritz Wittgrefe, toestellen voor gas en electriciteit heeft ingezonden. Hierop volgt een groote inzending van het P. E. N. en een uitgebreide collectie van de firma Keiler en Macdonald uit Overveen, zelfs een draadloos telefoontoestel. De eerste kookdemonstratie werd Woensdag avond gegeven op een electrisch fornuis „Tricity", waarbij de heer Staal de verschil lende voordeelen aantoonde. Zoo werd b.v. aangetoond door het bakken en koken van Kalfsfricando, Biefstuk, Brus- selsch lof, Appelmoes, Pannekoekjes enz., hoe men alles zoowel in als op het fornuis kan regelen, hoe zindelijk alles wordt gereedge maakt en hoe voordeelig het is. Want dat is de hoofdzaak. In navolging van Amsterdam en meer an dere gemeenten heeft het Provinciaal Elec trisch Bedrijf ook het vastrechttarief inge voerd, waardoor het mogelijk is geworden, te gen een prijs niet hooger dan bij gasgebruik, de electriciteit voor warmte te benutten. Met dit tarief bedragen de kosten van: Het koken van 1 Liter water 1.3 cent. Eén uur strijken 3.5 cent. Eén uur stofzuigen 1.5 cent. Eén uur haardrogen 5 cent. Eén uur gebruik maken van naaimachinemotor Ü.7 cent. Eén uur branden van een straalkachel van 1 kilo watt 10 cent. Eén douche (met de ringdouchc) 4 cent. Verwarmen van een electrische bedde- kruik 0.5 cent. Eén Liter water van 12 op 32° C. brengen (met den thermokraan) 0.25 ct. Theewater, Melkwarmen, Broodroosteren, Ge bruik van een comfoor (van 1 K.W.), Koffie water, Afwaschwater, Boterwarmer, enz. kost J/2 cent per persoon per dag. Voedselbereiding met een electrisch fornuis inclusief warm water verbruik 13 cent per persoon per dag. Voor deze demonstratie waren nogal wat belangstellenden. Donderdagmiddag en ook 's avonds werden de monstraties gegeven door het gasbedrijf op de bekende Junker Ruh-fornuizen. Deze zijn te gunstig bekend, ook om hun spaarzaam ge bruik, om hierover nog uit te weiden, terwijl het gebruik van gas al zoo populair is, ook in onze gemeente, dat ook hierover niets be hoeft gezegd te worden. Gok op dezen dag was de belangstelling ta melijk groot. Vrijdagmiddag hadden er Vischkookdemon- straties plaats door P. E. N. en Gasbedrijf. Er was flinke belangstelling. Hedenmiddag (Zaterdag) zullen er kookde monstraties door het P. E. N. worden gege ven en a.s. Maandag (2e Paaschdag) te 3 uur zal de heer Jan Teders het onderwerp behan delen „Paaschfeest" waarna mevr. Van Kre- feld'Wijnberg gedichten van De Genestet zal declameeren. Door de R.K. Kiesvereeniging is de candida- tenlijst voor de leden van den gemeenteraad aldus vastgesteld. 1. J. G. van Kessel, 2. A. Ji Prinsenberg, 3. Kooiman, 4. N. Nuijens, 5. Mej. V. M: Ver- degaal-Meijer, 6. P. Verdegaal Rz., 7. J. W. Roo- zen Hz., 8. E. W. A. van Nederihasse'lt, 9. A. F. Bijvoet, 10. J. W. Lippits, 11. A. J. van Schooten, 12. P. Rijnierse, 13. Ign. Bispinck, 14. J. Lensen. OVERVEEN. Een sportliefhebber schrijft ons: Het zwemfeest van H, V. G. B. Een zwemfeest was 't: feestelijk de aanblik van 't gebouw met zijn vele vlaggetjes feestelijk de stemming onder de bij de 500 toeschouwers en medewerkenden, die het ge- bouw vulden- feestelijk de stemming van den voorzitter, die wist dat het feest zou slagen. Mooie zwemnummers zijn er te genieten ge weest. Wat prachtstanden gaven ons vooral de A.Z.- leden te genieten bij de flijingstart d'er Esta fette en 100 Meter. Er werd in die nummers vooral schitterend gezwommen. Een teleur stelling was het nummer 25 Meter juniores tot en met 12 jaar. Van de 4 inschrijvers liet één zich zakken, zooals ze dat noemen, en van de drie jongelui, die aan de start verschenen was er zeker één die boven de 12 jaar was. Dat 's niet mooi en verre van sportief. Oppassen dat zoo iets niet meer gebeurt hoor, anders wordt je van alle verdere wed strijden uitgesloten. Vol bewondering hebben we genoten van het kunstzwemmen van de heeren Lefhart en Kohier uit Amsterdam. Vooral zwemmers(sters) zullen beseffen hoe veel training er noodig was, om een uitvoe ring der nummers zóó te doen slagen. Alle huld'e aan genoemde heeren. De waterpolo-partijen gaven wederom veel te genieten en vulden op waardige wijze het programma. Vooral de jeugdige club G. Z. V. „de Otter" uit Hilversum gaf blijk van goede oefening en clubgeest en zal zeer zeker een goede partij geven in de aanstaande compe titie. Evenals de H. P. C.ers uit Heemstede, die noodig in de Bondscompetitie moeten worden opgenomen. Het figuurzwemmen door dames was schit terend. Zelfs de Amsterdammers, die toch reeds meermalen iets dergelijks gezien hadden, wa ren in extase over hetgeen de dames hier ten uitvoer brachten. „Zooiets zie je zelfs in Am sterdam niet" was een uitdrukking, die we meermalen hoorden van de Amsterdammers en de Otters waren bijna niet te houden. Zooiets moois hadden ze nog nooit gezien. Toch was 't voor de dames, vooral in den beginne, erg ontmoedigend en vreesden zij reeds een fiasco, (evenals de leider, toen het publiek met zijn applaus maar niet los wilde komen. Eerst toen een roode belichting verscheen kwamen er handen in beweging. 't Roode licht vond dus blijkbaar meer waar- deering als de uitvoering der moeilijke drijf- figuren die er aan vooraf gegaan waren of... had de bijna tropische hitte de gasten te pak ken? 't Was dan ook, vooral boven, om te smel ten. Een graad of tien minder kan heusch wel, een paar ramen open, in de hoogte, evenals ze dat in liet Linderbad te Amsterdam doen, hin- Ons tarief voor Verhuur-Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder als taxi's. BOUCKAERT Co., Luxe Auto- en Verhuurinrichting Rozenstraat 8 en 9, HAARLEM, Telefoon 588. dert de zwemsters en zwemmers niet en zal door het publiek op prijs gesteld worden. Evenals door schrijver dezes, wiens boord om kwart over acht al bezweken was. 't Nummer schoonspringen was, eerlijk ge zegd, niet veel waard kon ook niet anders, 'i Wachten is op de hoogere plank enfin daar is vorige Week al een en ander over ge schreven. Laat ons hopen dat bij een volgende ontmoeting de plank er is. 't Ceheel was dus een feest en laat ons hopen een propaganda voor de niet alleen mooie, maar bovenal ook nuttige zwemsport. Op uitnoodlging van den heer Backhuijs, heb ben we Donderdagmiddag een proefrit ge maakt met een der wagens (autobus) waarmede vanaf 1 April e.k. een geregelde dienst onder houden zal worden tusschen Overveen en het Bloemendaalsche strand. Om kiwart voor tweeën werd de groote wagen vanuit de fa briek van den heer J. Beijnes, alwaar deze vervaardigd is, op het stationsplein gereden en werd gewacht op de genoodigden. Dien tijd hebben we benut, de wagen eens te bekijken. Het onderstel en de machine is van zwaar materiaal. De carosserie, is wit geschilderd ter wijl om de wielen, die van ijzer zijn, massieve banden zitten, zoodat van lekke banden geen sprake is. De wagen biedt ruimte voor 33 zitplaatsen, op keurige nette banken, die met leer over trokken ,zijn. In elke rij banken kan middenin een zitplaats opengeslagen worden, zoodat passagiers, die op de eene rij geen plaats meer kunnen krijgen, op gemakkelijke iwijze zich naar een volgende rij kunnen begeven zon der over de banken heen te klauteren. Toen om 2 uur de genoodigden, die bestonden uit eenige verslaggevers, waren ingestapt en te vens de heeren Backhuijs Sr., Backhuijs Jt., J. Beijnes en Schoo, constructeur, in den wagen hadden plaats genomen, werd' er naar het Raadhuis te Overveen gereden alwaar de heer d-e Waal Malefijt als wethouder der gemeente Bloemendaal, den rit meemaakte. Hier vandaan ging het langs den Zeeweg naar het Bloemen daalsche strand' alwaar werd uitgestegen en van een en ander een foto werd genomen. In 't Paviljoen „de Nieuwe Zeeweg" werden daar op door den heer Backhuijs eenige verver- schingen aangeboden. De heer de Waal Male-' fijt hield hierbij een korte rede waarbij hij den ondernemer veel succes toewenschte. Nadat de camera zijn plichten weder eenige keeren ver vuld had, werd de autobus weder opgezocht en ging het over Zandvoort naar Haarlem te rug alwaar ons nog een prachtwagen werd getoond, die geheel dicht was en met ongun stig weder op de baan zal komen. Het was een heerlijk ritje en menigeen zal als de dienst geopend zal zijn, genieten van het mooie tocht je. Alleen om in de wagen te zitten is al een ritje naar het strand waard. Over deze nieuwe onderneming, komen we in ons volgend' nummer terug. EEN MOORDAANSLAG. Een jongeman lost een revolverschot op zijn aanstaanden schoonvader. Zondagavond half twaalf is door den 22-ja- rigen v. d. W., wonende te Haarlem, in de Rollandslaan te Overveen een moordaanslag op zijn aldaar wonenden aanstaanden schoon vader, den 68-jarigen K., een moordaanslag gepleegd. De verstandhouding tusschen K. en v. d. W. was de laatste maanden, nadat tusschen hen een heftige woordenwisseling had plaats gehad, niet meer zooals die wezen moest. K. wilde v. d. W. Zondags niet meer in zijn wo ning toelaten. Zondagavond half twaalf bracht v. d. W. als gewoonlijk zijn meisje naar huis en bleef daar, alvorens afscheid te nemen, nog een poosje staan praten. Toen K. voor een zekere bezigheid naar buiten kwam, loste v. d. W., zonder een woord te zeggen, op een paar meters afstand een re volverschot op hem. Wegens de duisternis trof dit schot geen doel. De dader nam dadelijk na het schot gelost te hebben, de vlucht naar Haarlem. De vader van het meisje trachtte hem nog te achterha len, maar mede doordat hij op klompen liep, gelukte dit niet. Terstond werd de politie te Overveen ge waarschuwd, die den dader een paar uur later in zijn woning aan de Breestraat arresteerde en naar het politiebureau te Overveen bracht, waar hij nu nog verblijft. De dader heeft bekend. De familie van den heer K. is begrijpelijker wijze zeer onder den indruk van dit voorval. Een glas VICTORIA-WATER (Oberlahnsfein) voor en bij den maaltijd brengt de kalme op geruimdheid, die den mensch zoo heilzaam is. VICTORIA-WATER is lekker, opwekkend en gezond. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aanbevolen in heele Lftersschroefflesschen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2