„RUSTHOEK" J. G. W. v. d. POL Jr. Timmerman - Metselaar - Aannemer HOTEL CAFÉ RESTAURANT BLOEMENDAAL OVERVEEN. T O O N E E L. Bloemend, wag 23, Tel. 22315. SANTPOORT STATION BerghuisSchoon, sopraan Haarlem en de heer Henri Berghuis, begeleiding. Na afloop bal on der leiding vain den lieer Erbrink. Kent U reeds het Amerikaansche ondergoed „Varsity"? Het vereenigt in zich alle eigen schappen die men van een licht ondergoed mag verwachten: Het is sterk, goed, passend, (in 7 heerenmaten verkrijgbaar), zacht, zelfs voor de gevoeligste huid en laag in prijs, Kniebroeken en shirts f2.10. Combinations f3.75. Bij 3 stuks 30 ets. korting. MAISON HETTY Groote Houtstraat 126 Tel. 1760 HAARLEM. De gronden langs den Zeeweg. De Commissie in zake den aankoop van de gronden langs den Zeeweg door de Gemeente Bloemendaal, vergaderde gisterenavond in Hotel „Van Oudis liet Raadhuis". Het verslag omtrent de .gevoerde besprekin gen met de beide partijen werd goedgekeurd. De opzet van een request aan Gedeputeerde Staten werd v-astgsteld en/ de verdere iwijze van behandeling van dit request geregeld. Het zal aan de burgerij ter medeonderteekening worden voorgelegd, maar te voren in een open bare, voor ieder toegankelijke vergadering worden verdedigd en toegelicht. Aan tegenstan ders zal ruime gelegenheid worden geboden tot bestrijding en weerlegging van de opvat tingen der Commissie. Tot bijtwoning van deze vergadering zullen speciaal worden uitgenoodJgd de Burgemeester en de leden van den Gemeenteraad, de Ge meente-architect, de heer Loden en Vrijland, als vertegenwoordigers der verkoopers, bene vens de leden van de groote Commissie van ingezetenen. De vergadering wordt gehouden op Donder dag a.s. 19 April 's avonds 8 uur in Hotel Vreeburg, Kerkplein te Blomendaal. Candldatenlijst voor de ^:s. Gemeenteraads verkiezing. NEUTRALE KIESKRING. 1. J'oh. Bom water, aftredend, O ver veen; 2. C. v. Maren; 3. G. H'offschlag; 4. J. Koelma, Bloemendaal. S. D. A. P. 1 C. Schulz, Bl'daal; 2 W. Noorman, Bl'daal 3 A. Tijssen, Bl'daal; 4 R. v. d. Pol, Bl'daal; 5 P. J-. Kramers, Bl'daal; 6 J. Romeijn, Bl'daal; 7 G. v. Raalten geb. v. d. Bosch, Bl'daal; 8 N. L. Herfst, Bl'daaL R.K. 1 Ji G. van Keslsel, Overveen; 2 A. J'. Prinsenfoerg, Overveen; 3 W. A. van Neder- hasselt, Aerdenhoot; 4 N. N-uyens, Vogelen zang; 5 A. F. Bijvoet, Overveen, 6 P. Verde- gaal Rzn., Vogelenzang; 7 K. Kooimans. Bloe mendaal; 8 J. W. Lippits, Overveen; 9 V. M. Vedegaal geb. Meier, Vogelenzang; 10 A. J. van Schopten, Overveen. VRIJHEIDSBOND. 1 P. Otto, Bl'daal; 2 D. Blanke voort Dzn., Bl'daal; 3 A. F. Kremer, Overveen; 4 Jhr. J. C. Mollerus, Bloemendaal; 5 Chr. Cohen Tervaert, geb. Koch, Overveen; 6 C. W. de Visser, -Bl'daal; 7 A. M. Oepkes geb. Ger ritsen, Bl'daal; 8 A. v. d. Kloet, Bloemendaal, 9 S. W. de Clercq. GROEP LAAN. 1 J. C. Laan, Bl'daal, 2 C. F. de Roo van Alderw-ereit, Bloemendaal. OHlR. HIST. 1 H. Hogenbirk, Bl'daal; 2 Mr. Dr. J. Luden, Overveen; 3 E. H. E. Jhr. Mr. Teding van Berkhout, Bl'daal; 4 H. J. Bouwer, Bl'daal; 5 E. C. v. Heumen geb. Bein-t, Bl'daal; 6 C. E. Bierens de Haan, Bl'daal; 7 Chr. de Graaf, Bloemendaal. Naar men ons mededeelt zijn de lijsten Laan (groep Laan) era dr. Born-water Neutrale Kies- vereeniging verbonden. De heer Koelma, alhier, voorkomende op de lijst van de neutrale kieskring, heeft voor een candidatuur bedankt. Mej. H. v. Heumen, alhier, leerlirngte van den Haarlemischen An-alistencursus, slaagde deze week voor het praktisch gedeelte van het te Amsterdam gehouden araalistenexamen. 2(t-JARIG BESTAAN VAN B. V. C. „BLOEMENDAAL". In ons vorig nummer hebben wij een uitvoe rig verslag gegeven over het lief en leed van bovengenoemde vereenigimg, we gelooven, de oudste vereeniging van Bloemendaal en het is ons zeer aangenaam1 thans iets te mogen zeggen van de wijze waarop zij haar 20-jarig bestaan heeft gevierd. De omstandigheid dat B. V. C. Bloemendaal tevens kampioen harer afdeelirag is geworden, verhoogde niet weinig de aantrekkelijkheid van het feest. Een woord van hulde aan het dappere eerste elftal. De feestelijkheden werden ingeleid door een receptie gehouden j.l. Zaterdagmiddag in de ge zellige zaal van Hotel Vreeburg, die tot dat doel'door den eigenaar op keurige wijze was in orde gemaakt. De vele bloemstukken gaf de zaal het aan zien vain een bloementuin. Ook aan persoon lijke belangstelling heelt het niet ontbroken. Achtereenvolgens werd de vereeniging -gecom- PENSION ZEER V00RDEELIGE ARRANGEMENTEN. SPECIALE INRICHTING VOOR LUNCHES, TEA'S- DINNERS, SUPPERS A.S.0. plimenteerd door de heeren Scheen (R.C.H.), Stafflen (Stormvogels), Dorre-paal (D.O.A.), Dankelm-an (H.S.V.), Vierhout (Schoten), Ment- jox (E.D.Ó.) v. d. Aart (H. V. B,), Gottmer (Amicltla), Mijer (D.OjK.), Dekker (Bid. Gem. Koor), Koolhoven (Bid. Commando), Kunejnan (B.G.V.), de Vries (Bid. Hockeyclub) Pigge (Bond 2e era 3e Klassers), P. Tideman Jr., Hanse en van Holst (particulieren) en namens de redactie van Bloemeradaalsch Weekblad en Haarlemsch Dagblad. De omstandigheid, dat niemand van het ge meentebestuur, noch eenig raadslid, de ver eeniging met haar jubileum is komen- geluk- wenschen, hoewel allen officieel waren in ken nis gesteld, verwonderde ons ten zeerste. Het toont voldoende de belangstelling van deze heeren voor hetgeen er op sportgebied in de gemeente voorvalt. In onzen gemeenteraad is er onlangs een heftig dispuut geweest naar aanleiding van het afsluiten van de duinen en verschillende leden wa-ren heel erg ongerust over de moreele ver zorging van de Bloemendaalers. Kennen deze heeren wel den veredelenden invloed van de sport? O.i. heeft B. V. C. „Bloemendaal" ten volle recht op waardeering van de zijde van ons ge meentebestuur. Doch genoeg hierover. De verschillende sprekers werden door den voorzitter den heer Adr. Cassee in een kort en vaak geestig speechje beantwoord. Een strijkje onder leiding van den heer Ver steeg verhoogde de prettige stemming. Door eenige welwillende jonge dames werden ver- verschingen aangeboden. Bloemstukken waren binnen gekomen van; R.C.H. Stormvogels D.O.A H.S.V, V.V.H. Schoten E.D.O. Haarl. Voetbalbond Amicitia Kegelclub D.O.K. Bloemend. Gymn. Vereen. Bloemend. Ge- meng Koor van eenige supporters. tterinneringS'tnediaiille vari 'Schietvefleeniigjing „B-loetnendaal-Command-o''; terwijl de navol gende personen en vereenigingen- schriftelijk van hunne belangstelling deden blijken. Telegrammen van: „Watergraafsmeer" E.D.W. K.F.C. W,F,C, ,;Rapid.itas „Hollandia" Redactie „Sportkroniek G. v.d. Riet (part.) Brieven van Westelijk Distr. Bestuur Bond 2e en 3e klasserk Traanberg (part.) H.F.C. „Haarlem" „Kennemers" M'r. P. Tidman (part.) „Generaal Jo-ubert" „Sport Ver eent" Zaand. V. V. C. W. v. Rietschoten (part.) P. Blanke voort Czn. (part.) Tegen 6 uur was de receptie afgeloopen en maakte men zich gereed voor den feestavond, ■die schitterend geslaagd is. Ongeveer half negen wordt door den voor zitter geopend, die eerst een algemeen over zicht geeft van de receptie, van de ingekomen felicitaties voorleest die van de H. H. Tideman en Traanberg en -de gelegenheid te baat neemt er op te wijzen dat de gecostumeerde voetbal wedstrijd op 15 April a.s. geen doorgang kan vinden omdat zooeven bericht van de N.V.B. gekomen is, dat er 15 April gespeeld zal wor den in Amsterdam tegen- „Kampong" voor de promotiecompetitie. Vervolgens wordt -de feestrede gehouden waarna de heer H. Jansen namens het Bestuur, den voorz. dankt voor alles wat hij in den loop der jaren voor de vereeniging gedaan heeft. Dan is het woord aan den heer Kees Pruis, die als conferencier optreedt, en het cabaret gezelschap van den heer H. Smits, dat voor dezen avond geëngageerd is, voorstelt. Een pracht-progr-a-mma van deze artisten volgt. De zaal, geheel- bezet is opgetogen en 't is inder daad ook iets bijzonders voor Bloemendaal wat voor 't voetlicht wordt gebracht, terwijl een keurig bezet orkest het gezellige van de stemming nog verhoogt. Na afwerking van dit gedeelte van 't programma volgt een .gezellig bal, afgewisseld door verloting en spelen, dat tot 3 uur -duurde. „Bloemendaal" kan met genoegen op dit feest terugzien en heeft met de organisatie hier van haar talrijke leden en donateurs een schit terenden middag en avond bereid. Naast het -kampioenschap van B.V.C. Bloe mendaal hebben wij nog een kampioenschap van een onzer plaatselijke vereenigingen te ver- ra, elden en wel -het kampioenschap van Ne-der- 1. dat j.l. Zondag door de Bloemenaalscne Hockey club, „Bloemendaal" werd behaald, door van Arnhem A met 21 te winnen. Voor waar een kranige prestatie. Een woord van hulde aan het wakkere elftal, waarvaVi wij hieronder de namen vermelden. Evekin-k, J. v. Beugen Bik, H. Westerman, André de la Porte, Mr. Geyl, v. W'illigenburg, Kop, W. Westerman, W. Mok, Mr. J. Carp, P. Lefèvre. „Bloemendaal"W. F. C. 53. De derde bekerwedstrijd bracht wederom een overwinning hoewel onmiddelijk opgemerkt dient te iworden -dat deze wedstrijd verreweg de onbelangrijkste was van de tot nu toe ge speelde. W. E. C. verscheen- slechts met 10 man, ter wijl verschillende Bloemendaal-spelers nog een fuif-stemmin-g in de beenen scheen te zitten en de sterke hooge wind veel afbreuk aan het spel deed. Met de rust, als „Bloemendaal" tegen den storm ingespeeld heeft, staat W. F. C. met 2—1 voor, maar dan zijn. de rollen gedraaid en is Bloemendaal geregeld voor het W. F. C.-doel, dat hoewel uitstekend verdedigt, toch nog vier maal doorboord wordt. Vlak voor 't einde heeft W. F. C. .bij een energie-ken aanval nog succes, zoodat de eindstand 53 wordt. Zondag 15 April de eerste promotiewedstrijd tegen het geduchte Kampong. Deze ontmoe ting. vindt plaats op het terrein van A. F. C. in Amsterdam. Het spreekt van zelf, dat veel supporters liet elftal, dat 12.03 uit Haarlem vertrekt, zullen vergezellen. Wordt deze wed strijd gewonnen dan is de kans op promotie zeer groot! Van Maandag op Dinsdagnacht heeft liet zoo hard gevroren, dat de sloten geheel met ijs be dekt waren. Jammer voor het jonge groen, dat hierdoor veel te lijden heeft gehad. Onze boschwegen zijn eens onderhanden ge nomen. Al de gaten en kuilen zijn weder dicht gestopt, terwijl de MoHa-am een goede beurt .heeft gekregen en opnieuw verzorgd is ge worden. Aan ht einde van den Zeeweg komen twee fietsenstallingen te staan. De eene fietsenbe- waarplaats behoort aan den lieer C. van Ma ren, rijwielhandelaar te Overveen en de tweede aan den heer Backhuijs, ondernemer der auto- busdienst op den Zeeweg. De heer C. van Ma ren heeft zijn tent van hout gemaakt overtrok ken met zeildoek zoodat er nu geen kans be staat, dat de tent bij hevige wind .in elkaar waait De heer Backhuijs slaat zijti tent op aan den anderen kant van, den weg en zal het voor- loopig met een tent van zeildoek doen. Dezen zomer zal er dus ruimschoots gelegen heid bestaan voor fietsrijders om hun rijwiel te stallen. Dank zij de goede regeling, die B. en W. thans getroffen hadden, door meerdere stem- bureaux in te stellen, is het met het stemmen heel wat beter gegaan dan de vorige keer. Den ganschen dag bleef het kalm. Kiezers en kie zeressen liepen af en aan maar daar er niet gewacht behoefde te worden, liep alles vlot van stapel en was er van een overgroote drukte niets te bemerken. Een groot aantal kiezeres-sen gingen met loode schoenen naar het stembureau. De voorvallen, de vorige keer meegemaakt, had hen angstig gemaakt. Eenmaal o-p het bureau gekomen, viel het hun bijzonder mee, dat zij direct het zwarte vakje rood konden maken en niet meer -half ziek va-n het langen staan naar huis behoef den te gaan. Een ieder was dan ook vol lof over de genomen maatregelen. De zaak van de fa. Ant. Cassee Zn., be hangers en stoffeerders alhier, die aanmerke lijk vergroot is geworden, zal de volgende week heropend worden. Woensdag 18 April is het 25 jaar geleden, dat de heer Duijvestein in -dienst trad bij den heer Stoop. De heer D. heeft 25 jaren zijn plichten trouw vervuld, terwijl hem ijver en werklust nooit ontbraken. Den lSden April zal dan ook niet ongemerkt voor den heer Duijve stein voorbijgaan en voor hem zal deze dag zoowel door den heer Stoop als door familie leden tot een feestdag gemaakt worden. Het bestuur der B. G. V. heeft besloten zoo spoedig mogelijk te beginnen met atbletiek op het veld voor leden en adspirantjes. Melden we nog dat voor de adspirantjes van bovenge noemde vereeniging n-a Hemelvaartsdag een wandeltocht georganiseerd zal worden. Uitslag van de verkiezing voor leden van de Prov. Staten, Kieskring Bloemendaal. Totaal aantal uitgebrachte geldige stemmen 3786, van onwaarde 137. Niet opgekomen 1082. Hiervan verkregen: Jhr. Mr. D. E. v. Lennep (Ghr. Hist, Unie) 741 H. T. Bultman (Platt. Patrij) 11 H. v. Leeuwen (Vrijz. Dem. Bond) 126 F. Kamstra (Soc. Pairtij) 7 J. H. Staalman (Chr. Democraten) 6 M. A. Reinalda (S.D.A.P.) 496 Mr. A. Brucli (Ant. Rev.) 215 D. P. Harting (Dem. Partij) 9 P. Otto (Vrijheidsbond) 875 Mr. J. B. Bomans (R.-K.) 1260 E. Kuyk (Staa-tk. Ger. Partij) 1 G. Voet (Chr. Soc. Partij) 19 J. C. Ceton (Comm. Partij) 20 Ons Dorp zal wellicht dezen zomer, meer dan ooit, door drommen vreemdelingen, voet gangers, motorrijders en automobilisten, wiel rijders e.a. bezocht worden. Het a-lombekende natuurschoon zal zeer zeker deze verwachtin gen rechtvaardigen. Met het oog op dit drukke ver-keer meenen wij goed te doen -de navolgen de opmerking te maken. We missen nog steeds een -paar borden met de waarschuwing „ge vaarlijke bocht" of „langzaam rijden" of iets Ons tarief voor Verhuur-Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder als taxi's. BOUCKAERT Co., Luxe Auto- en Verhuurinrichting Rozenstraat 8 en 9, HAARLEM, Telefoon 588. dergelijks, aan het einde van de Donkere laan en begin Kerkbuurt. Gevaar is hier ter plaatse lang niet denkbeeldig. Meermalen waren we getuigen, hoe ternauwernood -botsingen wer den voor-komen. Zij die hier bekend zijn nemen zich wel in acht, maar lang niet allen houden hier rekening met den toestand. Plantsoen en bebouwing werken ook geenszins mede, 't uit zicht wordt er totaal door belemmerd. We hopen dat bijv. A. N. W. B„ Bloemendaal's Bloei, of Bloemendaal's gemeentebestuur met deze feiten rekening willen houden om alsnog voor het te iaat is hier iets te doen om het steeds grooter wordend gevaar af te wenden. Veiling. In liet al-gemeen verkooplokaal te Haarlem werd' Dinsdag/avond ten overstaan van notaris J. H. Wildervanok -de Blécour-t ge veild 1. Het H-eerenhuis aan den Bloemendaalsche straatweg nr. 239 te Overveen met voor- en achtertuin, f 15750 geboden door J. Teitsma te Bloemendaal. 2. Het heerenhui-s aan de J-ulianalaan 321 •te Overveen, m-et erf en tuin en schuur, f 12.900 geboden door A. Hoog-eveen te Haarlem. Dinsdag 17 April vindt de afslag plaats. Dat het stern-men voor de Overveeners, die hiervoor naar Bloemendaal moesten komen, vele moeilijkheden met zich -bracht, blijkt uit onder staand ge-dicht hetwelk een onzer ab-ounés ons ter plaatsing toezond. Het stemmen is geen schoone zaak, V-oor Overveeners geen vermaak, Een tramloos pad, voor oude -beenen voor horrelvoeten, winterteenen, I-s heelemaal niet voor de -poes, Terwijl het kiezen blijft een smoes. Van voorkeur is geheel geen sprake Des -kiezers wil doet niets ter zake Een vo-lgend maal, o vroede Raad, Als 't stem-vee weer eens stemmen gaat, Bestelt dan /aan 't strand een- houten -keet Aan 't eind uws roems dat „Zeeweg." heet. De Dienstknecht in liet Huis. „De Haghespelers". Maandag gaf het gezellschaip van Bduard Ver- kade in d'en Stadsschouwburg -te Haarlem we derom een voorstelling van „De Dienstknecht in het Huis", Moraliteit in 5 bedrijven, zooals de schrijver, Charles R-amn Kennedy, -dit spel noemt. -Kennedy heeft zijn werk -grooter gedacht dan uitgevoerd. Er heeft in hem het voornemen geleefd den waren geestelijke, -den' iwaren vro- ir^e te stellen tegentover en te laten zege vieren over den huichelaar. Hij heeft duidelijk voor oogen gehad wat hij behandelen wilde, maar -de 'kunst om ordelijk en lege artis te vertoonen, wat er in hem om ging, w-as hij niet geheel mees-ter. Eén geheel -is .het stuk -dan ook niet geworden en' de schrij ver verrast ons telkenmale -door situaties, die hij noodig heeft, -om zijn tuchtiging der schijn heiligheid te vervol-gen .doch die ons te duide lijk doen zien, h-oe -de schrijver het werk ge maakt heeft. :H:et gevolg is, dat men' meer -denkt aan 'n reeks symbolen, dan aan leven-de menschen, die met elkander omgaain, zooa-ls zij, gegeven hun karakters, noodwendig met elkand'er moe ten omgaan. Shakespeare maakte van d-e schamelste no- vell-etjes, die hem onder de oogen kwamen, dramatische meesterstukken. Hij speelde met de uitvoering omdat zijn dichterlijk brein over- vuld was met beelden uit het leven. Kennedy, die ik een oogenbLi-k tegenover Shakespeare stel-, zocht na/ar beelden om dui delijk te maken, wat bij -dacht. -Shakespeare dichtte en Kennedy dacht, toen hij zijn „Dienst knecht" schreef. Toch heeft Kennedy een schoon stuk werk geleverd, door ons zijn gedachten te vertolken en menig mom-ent van verheven ontroering heeft ons de strijd tusschen den zelfzuchtigen, eer en winst zoekenden bisschop van Lan cashire en den als huisknecht ronddolenden bissoho-p gebracht. Edualr-d Verikade, als „De Dienstknecht zocht zijn kracht zeer terecht in stil- spel, het geen hem bijzon-der goed afging. Zijn opvatting van die rol was, in één woord, voortreffelijk- Ook de andere speelsters en spelers gaven ernstig en gedegen spel te genieten. -De voorstelling stond op zeer boog -peil ej' voldeed het vrij talrijk opgekomen public* buitengewoon. HENRI BAKELS. Het geregeld gebruik van VICTORIA-WATER (Oberlahnstein) heeft een buitengewoon gunstigen invloed oP onze zenuwen en inwendige organen, en door op onze gezondheid en humeur. He zacht-prikkelend, opwekkend en zeer aan°® naam als dagelijksche drank. Voor huishou lijkgebruik bijzonder aanbevolen in heele tersschroefflesschen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2