Villa's oi Koopt l Firma Emser-Water Th. J. JANSEN^ Gez* DAGMEIsjl Piano-onderricl te koop aanget vaarden. Te be Santpoort. Faillissement G. ft 1 Plaatselijk Nieuws. HOTEL CAFÉ RESTAURANT twee ruime Woning TE HUUR: TANDTECHNIC Groote Houtstr. voor Boorde FOTOGRAFISCH ATK1JKR TH. SCHOONEBEEK NIEUWE GRACHT 24 - HAARLEM sympathiebetuigingen tot dezen of genen spre ker en de zaak wordt zonder tegenstribbeling verwezen naar de Grondcoinmissie. Tot 14 Juni. Voor de rest is er niet veel te vermelden. Bij den aanvang der zitting dreigde er een botsing te ontstaan tusschen den Voorzitter en den heer v. Kessel omeen potje met pieren, niet om het potje, ook niet om die beestjes, doch om de uitdrukking. De Raadsleden moesten harte lijk lachen, de beide heeren lachten mede en het incident was van de baan. De zandtrein kwam ook nog aan de orde. Iedereen stemt toe dat men van dezen trein weinig overlast of iets onaangenaams onder vindt en toch kwam er van de tafel van B. en W. een voorstel om dezen zandtrein reeds met 15 Juni het doorrijden te verbieden. Dit kan nog temeer bevreemden daar de werkloozen zich steeds bij de gemeente komen aanmelden en de zandtreinen, het daaraan ver bonden ophoogen en voor den bouw van een Lyceum geschikt maken van terreinen voor een overgroot deel door werkloozen wordt verricht, zoodat het stopzetten van die zandtreinen met zich brengt het ten laste van de gemeente ko men van die arbeiders. B. en W. hadden dus kunnen weten voor zij hun voorstel deden, dat de gemeentekas de dupe zou worden van dezen maatregel. Gelukkig waren enkele Raadsleden van een en ander op de hoogte en werd den aannemer toe gestaan langer te rijden dan tot 15 Juni. De juiste datum van stopzetten werd aan B. en W. overgelaten. De heer Laan bracht iets in bespreking wat, geloof ik, niet geheel juist was. Spreker voelde er iets voor om den aannemer geen toestemming te verleenen het park Kinheim met het zand op te hoogen van den Zeeweg, daar de gemeente een eigen zanderij heeft. Maar eilieve, is de Zeeweg dan niet van de gemeente? Kan de fam. Van der Vliet het geld opstrijken van al dat weggereden zand omdat Ged. Staten den koop nog niet bekrachtigd hebben? Wij gelooven van niet. Zoolang het Raadsbesluit van 8 September 1921 nog niet is ingetrokken of Ged. Staten hun toestemming nog niet hebben geweigerd is ook de Zeewegzanderij van de gemeente en zullen de baten ook in de gemeentekas behoo- ren te vloeien zoodra Ged. Staten hun toestem ming hebben gegeven. Het gasbedrijf blijft nog een jaartje in handen van de gemeente Haarlem. Het voorstel van B. en W. was om het wel over te nemen en te combineeren met het waterleidingbedrijf, waar door een meerdere winst zou worden verkregen van 3625. De heeren Schulz, Noorman en v. Kessel ondersteunden het voorstel van B, en W. doch de rest is er een beetje huiverig voor. Men zag het nog maar liever een jaartje aan. Tot slot een verklaring van de heeren Schulz, Noorman, Laan en Bornwater dat zij den heer Krul destijds met de bekende cokesgeschiede nis ten onrechte hebben beschuldigd. Uit het door hen ingesteld onderzoek is gebleken dat de heer Krul vrij uitging. Eind goed, al goed. Opmerker. BLOEMENDAAL. Dinsdag 1-1. werd door B. en W. van Bloemendaal aanbesteed de verbouwing van liet gebouw der Bloemendaalsche Schoolver- eeniging. Ingeschreven vverd als volgt: W -Kromhout, Vogelenzang voor f 5684. Gebr. Verduin, Bloemendaal voor f 7550^ G. Esker, Heemstede voor 1" 5000.Boerrig- ter Houtkamp, Haarlem voor f 6075. Sanders van Laan, Velseroord voor f 5279.B. N- Mulare, Haarlem voor f 8077.T. J. den Adel, iBeverwijiki voor f 5383.J. Sival, Haarlem voor f 6560 A. J. Schellinckhout, Santpoort voor f 5269. M. Edam, Haarlem voor f 4967.B- Versteeg, Schoten voor f 5945.L. F. G. Herkes, Haar lem voor f 8535.G. Poldermans Jr., Haar lem voor f 5670.A. ;Baas, Haarlem voor f 5777.50; J. Teitsma, Bloemendaal voor f 5589.—. Laagste inschrijver is dus de heer Edam. Het werk is jiog niet toegewezen. PENSION ZEER V00RDEELIGE ARRANGEMENTEN. SPECIALE INRICHTING VOOR LUNCHES, TEA'S DINNERS, SUPPERS A. S. 0. MAIS0N HETTY, GR00TE HOUTSTRAAT 126, TELEF. 1760, DAMES- EN HEEREN MODEARTIKELEN Wij ontvingen wederom nieuwe zendingen ZWITSERSCHE en FRANSCHE WOLLEN MANTELS in moderne modellen en kleuren. De kwaliteiten zijn zooals steeds uitstekend, de prijzen laag. De B. G. V. schrijft ons; Op de vragenlijst, die door de Bloemendaal sche Gymnastiekvereeniging aan de Vereeni- gingen der K. T- K. zijn toegezonden, staat onder vraag I: „Verplichte afstandsmarsch". De vereenigingen, die hier bezwaar tegen 'heb ben kunnen onder bepalingen van het feestpro gramma „medeloopen" doch zonder mededin ging der prijzen. Nog even wordt in herinnering gebracht ,dat de vragenlijst en inleggelden voor 15 Juni e.k. binnen moet zijn. Daarna zal terstond door de B. G. V. een feestpro gramma met verdere mededeelingen toegezon den worden. Zondag j.l- hebben de adspirantjes der BjG.V. onder leiding van eenige leden, een wandel tocht gemaakt. Het weer was bijzonder slecht en van des morgens vertrekken, hetgeen aan vankelijk het plan was, kwam niets. Tegen den middag werd het weer tamelijk goed en vertrokken er om 2 uur een 17-tal (de helft was niet opgekomen) adspirantjes langs den Zeeweg naar het Bloemendaalsche strand. Nauwelijks daar aangekomen, werden de wandelaars verrast door een hevige don derbui, zoodat er geschuild moest worden en het Paviljoen De Nieuwe Zeeweg was hiervoor een goede gelegenheid. Toen het zonnetje door kwam, werd het strand opgezocht alwaar al lerlei spelletjes gedaan werd. Om 8 uur wa ren de adspirantjes weder in Overveen en keerden huiswaarts. Niettegenstaande het slechte weer hebben de gymnastjes toch veel genoten, hetgeen in hoofdzaak te danken is aan de goede zorgen der leiders. Nu het verkeer zich hoe langer hoe meer uitbreidt, worden de wegen belangrijk ver beterd en grooter gemaakt. Dit moet gebeu ren, het verkeer eischt dit. Een gedeeltelijke verbetering heeft ook plaats gehad met het laantje dat loopt langs de Ruïne van Brederode en Hotel Velserend. Tot even voorbij de Ruïne van Brederode, van Bloemendaal afkomende, is ■het laantje breed genoeg om twee voertuigen elkaar te laten' passeeren. Verderop is het zeer smal en is het bijna onmogelijk om elkaar per auto of ander voertuig voorbij te rijden. Toen we op een Zondagmiddag bij Hotel Velserend zaten,, hebben we langen tijjd zitten' kijken, naar de groote drukte die aldaar op het laantje was. Van. beide kanten reden een groot aan tal auto's, motorfietsen en andere voertuigen die elkaar ternauwernood konden passeeren en waardoor fietsrijders en wandelaars leelij'k in het nauw1 werd gedreven. Ongelukken heb ben we niet zien gebeuren, alhoewel er oogen- blikken- waren, die men ,,critiek" kon noemen. Het laantje is voor dit drukke punt veel te nauw en moet verbreed worden of het ver keer moet naar een kant geleid worden, zoo dat het laantje voor het verkeer aan een zijde is afgesloten d.w.z. geen voertuigen, in mogen rijden. Het is thans een onhoudbare toestand, ■die zeer zeker ongelïtkken tengevolge zal heb ben. Een wielrijder heeft het weer eens gewaagd 't Kopje af te rijden, hetgeen hem slecht be komen is. Door de vaart was hij spoedig geen meester meer over zijn stuur en reed het zand in, met het gevolg, dat hij eenige malen over het hoofd buitelde. Wonder boven won der liep alles goed af en kon de acrobaat zijn weg vervolgen. Openlucht concert van de H. O. V. te Bl'daal. Het vorige jaar was er at sprake van, dat er in onze gemeente eenige concerten gege ven zouden worden door de Haarlemsche Or kest Vereeniging. Door verschillende omstandigheden is hier evenwel niets van gekomen en menigeen was bevreesd dat de concerten in Bloemendaal van de baan waren geschoven- Thans evenwel heeft, de Gemeente een gunstige beslissing genomen; inzake deze muziekuitvoeringen, zoodat we nu kunnen genieten van drie concerten, die in Bloemendaal gehouden zullen worden. De H.O.V-, met zijn dircteur de heer Gerharz staat ■óveral' hoog aangeschreven vandaar dat we niet van liet orkest behoeven te melden. Al degenen, die zich Zaterdagmiddag naar den muziektent begeven kunnen we verzeke ren, dat zij een middag van kunstgenot zullen hebben. We hopen dat het tijdens de uitvoering moot weer zal zijn, zoodat het concert niet irt het water zal vallen. Hieronder volgt het programma dat gegeven zal worden. I. (Alte Kameraden, 'M'ilitairmarsch, C. -Feike. 2. Ouverture „Zampa" F- Hérold. 3. „Estudiatina" Walzer, E- Waldteufel. 4. Ballet de l'Opera ,,Faust", Ch. Gounod, 5. Ouverture Berliner Luft, P. Linctoe. 6. Polnischer Nationaltanz, X. Scharwenka. 7. Fantaisie de I'Opéra Carmen, G. Bizet. Daar 'Dr. G. A. v. d. Berg van 'Eysinga a.s. Zondag 3 Juni in de Ned. Herv. Kerk spreekt, zal er door den Ned. Prot. Bond. geen gods dienstoefening worden gehouden. Bij den Boekhandel Bladergroen is een nieuwe catalogus verschenen van de boekwerken der leesbibliotheek van bovengenoemden boekhan del. Het keurig nette boekje bevat niet alleen titel van Hollandsche werk, maar ook van Fransche, Duitsche en Engelsche werken, die eveneens in de bibliotheek vertegenwoordigd zijn. Aan de vriendelijkheid van den voorzitter van het Comité tot aanbieding van een, hulde blijk aan den heer A. Stoop hebben wij het te danken, dat onze medewerker Aug. Oepkes in de gelegenheid gesteld werd het portret van den heer A. Stoop, geschilderd door Jan Veth, reeds Donderdag te bezichtigen. Hedenmiddag zal aan belangstellenden, die indertijd hebben bijgedragen tot het huldeblijk, gelegenheid gegeven worden dit te bezichtigen in Hotel Rusthoek te Bloemendaal. ■Men schrijft ons: Door een. bericht in de bladen is de mee ning gevestigd, dat door het bestuur van het Kennemer Lyceum een, internaat geopend werd, in verbinding met de school, zooals dat te Zeist het geval is. Deze meening is niet juist. De Vereeniging Kennemer Lyceum staat volkomen buiten deze plannen. Wel zal door de Internaat-leiders gestreefd worden naar contact met den rector van het Lyceum, die tot dusver zijn bemiddeling verleend heeft en in de toekomst zal blijven verleenen voor de huisvesting van kinderen bij 'Bloemendaalsche ingezetenen. De heer en mevrouw mr. D- A. Kool—Pierson, hebben voor de vestiging van het internaat de beschikking gekregen over liet huis ,,BIoemoord" te Bloemendaal. Portret van den heer A. Stoop door Jan Veth. 't Was van de Commissie, die zich gevormd heeft, om den lieer A. Stoop een huldeblijk aan te bieden, uit erkentelijkheid voor de vele wer ken, die hij heeft gedaan; een gelukkige ge dachte den heer Jan Veth op te dragen een portret van hem, een goed burger bij uitne mendheid, te schilderen. Te gelukkiger, omdat ook juist de heer Stoop zich geen ander schil der had gewenscht. Dit is voor den kunste naar een voorrecht; 't komt hem bij 't uitbeel den van zijn model ten goede. Hierdoor leert hij hem beter kennen; hij zal gemakkelijker om 't zoo eens uit te drukken 't binnenste naar buiten kunnen brengen. Dit is 't wel, wat ons in de eerste plaats treft bij de aanschouwing van 't meesterwerk. Ais men eens rustig met den heer Stoop heeft gesproken over het portret en J'an Veth,, komt •men vanzelf tot het inzicht, dat de schilder t aldus maakte. Mien zou 't kunnen betitelen: iJEen oogenbltk verpoozing". zittend voor het schrijfbureau, wat nog altijd voor 't groot ste deel van den dag de plaats is van dezen man, die in zijn leven zoo veel heeft gewerkt, heeft hij even een; boek ter hand genomen. Rustig zit hij daar te lezen en 't genot, wat de lectuur hem verschaft, 'is zoo diep gevoeid weergegeven. Wat een expressie ligt in dien blik, hoe mooi is dat zacht glijdend licht over voorhoofd en schedel en die glimlichtjes van den bril, alles veroorzaakt door 't raam op den achtergrond en eenigszins getemperd door 't venster achter den schilder, waardoor tegelijk de kleur van, de huid 't zoo mooi doet. 'Hoe treffend zijn die handen geschil derd, zoo in overeenstemming met de rust van 't lichaam. Door 't raam ziet men wazig den tuin, wijl een gordijntje er voor hangt. Toch kan men door dit doekje alles onderscheiden 't pad, grasveld, boomen- Wat neemt dan zoon doode witte lap een- mengeling van tinten aan en hoe staat dan die stoere kop krachtig tegen zoo'n achtergrond. De contour van 't lichaam komt door de strakke lijnen van 't raam nog beter tot haar recht. De grijze toon van 't costuum past zoo geheel in de omgeving en 't groene hoekje van laken geeft er nog meer levendigheid aan. Vooral uit dit meesterwerk blijkt, hoe na de schilderkunst Jan Veth aan 't hart ligt; wie het werk van den kunstenaar kent, zal met mij opmerken, dat het portret van den heer Stoop een zijner beste stukken is- AUG. OEPK'ES. A'erkeerscijfers Postcheque- en Girodienst te Bloemendaal, over -de maand Mtei. Gestort op postrekeningen f 84009.63. Uitbetaald wegen cheques f 67019.98- Op de postrekeningen van dit kantoor werd: bijgeschreven wegens stortingen f 165922.87; 'bijgeschreven wegens overschrijvingen f359513.95; lafgeschreven, wegens overschrij vingen f 333761.30; afgeschreven cheques f 75769.35- Aantal rekeninghouders op dit kan toor op het einde der maand 214. OVERVEEN, De Rechtbank te Haarlem, deed Donderdag uitspraak in de zaak van den moordaanslag alhier. Het betrof hier een jongmensch te Haarlem woonachtig, die een veete teegen zijn a.s- schoonvader had en op dezen, een schot loste zonder te raken. Conform den eisch werd bekl. veroordeeld Ons tarief voor Verhuur-Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder als taxi's. BOUCKAERT Co., Luxe Auto- en Verhuurinrichting Rozenstraat 8 en 9, HAARLEM, Telefoon 588. tot een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. Honderdjarig jubileum! Zondag 27 Mei j.l. herdacht de tegenwoordige eigenaar de heer H. Dames Wz., den dag dat de Blbemkweekerij 100 jaar in, het bezit was van de familie Dames. Vele bewoners van den Houtvaart, toonden hunne belangstelling door het uitsteken der vlaggen. Ook ontving ide jubilaris van zijn personeel en vrienden vele bloemstukken en bouquetten. Des avonds bracht de Muziekvereeniging „Euphonia1" van Overveen, directeur de heer J. W. Lefeber, een serenade. Na eenige goed uitgevoerde nummers, bedankte de heer Da mes voor deze attentie, die door hem op hoo gen prijs werd gesteld. Het feest werd verder in intiemen kring gevierd. AERDENHOUT. Als gecommitteerden bij de in 1923 aan de van 'Rijkswege gesubsidieerde zeevaartscholen te houden eindexamens zijn o.m- benoemd de heeren J. Steenborg te Haarlem en 'E. Grone te Aerdenhout. Tweemaal ingebroken. Van Maandag 28 op Dinsdag 29 M'ei 1.1. is bij den heer van der M. S. des nachts ingebroken. Door het uit snijden van een ruit in de serre hebben de dieven zich toegang tot de woning verschaft. Ontvreemd werden een Bontmantel en f 50 aan geld. Ën van 29 op 30 Mei zijn zij door het for- ceeren, van een deur van een. rijwielwerk plaats binnengekomen bij den heer M. waar zij hun slag hebben geslagen en ongeveer 100 stuks zilveren voorwerpen ontvreemdden. Beide bewoners bemerkten eerst des mor gens den diefstal. 'De politie stelde direct een ernstig onder zoek in, en zijn bij eenige personen, reeds huiszoekingen gedaan. Opmerkelijk is, dat' de politiepost in Aerden hout sinds 10 dagen geleden was opgeheven, waarmede de inbrekers vermoedelijk rekening hebben gehouden. HAARLEM. In de Groote Houtstraat 94, wordt gevestigd een zeer modern ingerichte zaak in parfumeriën, lederwaren, luxe artikelen enz. De groote ver scheidenheid van de aanwezige voorraad en de lage prijzen, zullen velen aanleiding geven dit nieuwe magazijn BerlinerWiener Kauf- haus, geheeten, met een bezoek te vereeren. SANTPOORT, Woensdag j.l. was het 40 jaar geleden, dat mej. Wed. de Vries werd aangesteld ais toi- gaardster aan den tol tusschen Santpoort en Spaarndam. Aan den heer G. Hoenderdos alhier is ver gunning verleend tot het bouwen van een woonhuis aan den Biezenweg, hoek Spekken- wegje. Door het voetbalelftal S. V. S. van de Sport- vereeniging Santpoort werd Zondag j.l. een wedstrijd gespeeld tegen „Olympia" Zandvoort en welverdiend met 41 gewonnen. Dat ,,0'lympia" op eigen terrein een zoo gevoelige nederlaag leed, bewijst, dat het S.V.S.-elftal goed in elkaar zit en een niet te onderschat ten tegenstander is. Aan den op de schietbanen te Overveen te houden 16 daagschen nationalen schietwed strijd, welke door den Haarlemschen Schietbond in JuniJuli a.s. wordt georganiseerd, zai door de plaatselijke schietvereeniging .Gene raal de Wet" worden deelgenomen in de 2e afdeeling bukswedstrijd met drie vijf-tallen. Uit de Kennemerstreek. Op de lichte zandgronden zoowel als in de duinen en heu velachtige boschpartijen is maar zelden een Meipracht tentoongesteld geweest als in de achter ons liggende Meimaand. De voortduren de regens zoomede de ontstentenis van heete zonnestralen hebben hier een kalme doch te vens krachtige ontwikkeling doen ontstaan- Vooral aardbeien en aardappelen beloven veel. Nu wordt echter verlangend uitgezien naar een vriendelijk zonnetje. Daarmede zouden ge noemde gronden, maar vooral de lage polder landen zeer gebaat zijn. In den laatsten tijd hebben de gemalen druk werk gehad om het vereischte waterpeil bij te houden. verwarmd, of met warme melk gedronken, is een heerlijk verzachtend geneesmiddel bil alle katarrhal'e aandoeningen der slijmvliezen- Prijs per heele kruik f 0.75. ADVERTF.NTIEN. "jTlottgerin tiR. HOUTSTRAAT) VERFT MANTELS El HEERENCOSTUUMS MET BEHOUD VAN MODEL gevraagd van 87.30. A Mevr. KOK, Kruidbergei G 23, Santpoort (dorp). Grondig en degelijk Pi onderricht voordameaa boden. Conditiën f8.— maand. Br. No. 4316, Alg. Bureau D. Y. ALTA, C Qracht 47, Haarlem. Eigen bouwer moet omstandigheden spoedig verkoopen. Direct te aan den. Koopsom en hypot mondeling te bespreken. Br. No. 9505, Bur. v. d. GEM. ZIT-SLAAPKAMEf balcon en ruim zicht, zc pension. Br. No. 9507, Bur. v. d. Spreekuur van 1—4 Dinsdag en Donderdag 1—4 en van 7—8 u Woensdag geen spree JANSSTR. 29 - HAAR BEHANDELING P1JNL Beslist onoveitroffen le wordt U aangeboden op bet. door bestaande firma vanaf f 13").Echt Ho z.g.n. Engelsche Rijwielen van solide bekendheid f 25.—. In elke gewer uitvoering uit voorraad, discreet. Adres: W.E.ROBBEM' Kopsstraat 18 Haarlei Tel. 2344 TEL Ontvangen een h (Ech in prijzen vant De CURATOR in gen- dat bij beschikking van Mei 1923 is bepaald: le. dat de schuldvord zijnen kantore moeten zi 2e. dat de verificatie 16 Juni 1923, des voormi Justitie aan de Jansstraa en laat uw bloemwei nagazijn „DE DAHLK

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2