H. J. WIJKHUIZEN, Bontwerker, Ged. Oude Gracht 40 - Telefoon No. 2789. GERZON Maken, vermaken, repareeren en voeren van Bontmantels, Bontkragen, Moffen KOUSEN 30c 65c 65c 95c P 222 P JUFFROUW Alle flauwe gerechten O VERVEEN. SANTPOORT. V E L S E N. S C H O T EN DAMRUBRIEK, SCHAAKRUBRIEK, KERKAGENDA. BLOEMENDAAL O VERVEEN. SANTPOORT. S C H O T EN CIEDIIRKIVDI DE MAANDEN JUNI EN JULI BELANGRIJKE PRIJSVERMINDERING. NIEUWSTE MODELLEN VOORRADIG als meel spijzen, rijst enz. eet ieder met graagte met A. J. P.'s Grenadine-Saus er over. Een halve liter geeft een pakje van 7J/2 cent. De fietstocht der B. G. V., die in Mei j.l. ge houden zou worden, maar door het slechte weer moest worden uitgesteld, kon Zondag j.l. plaats vinden. Het weer was evenwel niet fraai. Een zeer sterke wind maakte het onmogelijk de tocht naar Marken, hetgeen oorspronkelijk het plan was, ten uitvoer te brengen. Na eenige besprekingen was Keukenhof het doel der tocht. Zwoegend en puffend ging het over Hillegom en Lisse. Het was zwaar werk tegen wind in te trappen maar als stoere gym nasten waren ze er tegen bestand. Op den dijk echter tusschen Hillegom en Lisse moest even afgestapt worden en werden fietsrijders ge dwongen te loopen, daar de wind aldaar zoo hevig was, dat niemand er tegenop kon tornen, In het Zuid-Hollandsch koffiehuis, nabij Keu kenhof, werd even gerust en eenige verwarde haren op orde gebracht, terwijl een verfris- schende drank de peddelaars weder kracht gaf om na een geruimen tijd van rust den terug tocht weder te aanvaarden. Dit ging heel wat gemakkelijker. Met het windje in den rug werd men naar huis geblazen en was men spoedig thuis. De leden der B. G. V. hebben een tocht gehad, die nog lang als een prettige herinnering in het geheugen zal blijven. De leerlingen der hoogste klasse van de Gem. M. U. L. Omschool, hoofd de heer A. IJ zerman, hebben Donderdagmiddag een bezoek gebracht aan het Cinema Theater te Haarlem. Aldaar werd afgedraaid de bekende en prach tige film ,,De Eeuwige stilte". Onnoodig te zeg gen, dat de kinderen volop genoten hebben. Een Bloemendaalsche Reddings Brigade. Op initiatief van den heer W. Kuneman, voor zitter van de B. G. V., werd gisteravond in hotel Vreeburg een bijeenkomst gehouden ten doel hebbende om te geraken tot het oprichten van een brigade voor het redden van drenke lingen. Een 20-tal personen had aan den oproep gehoor gegeven. Deze bijeenkomst werd geleid door den heer W. Kuneman. De heer A. J. Meijerink uit Haarlem was zoo welwillend een bespreking te houden en de vergadering voor te lichten met zijn rijke ervaring op 't gebied van reddingsbrigades. Hierop komen we nader terug. Na deze bespreking gaven zich direct 15 per sonen op als lid van de „Bloemendaalsche Red dingsbrigade". De heer Kuneman, de ijverige voorzitter van de B. G. V., heeft door deze totstandkoming, vóór zijn vertrek naar Amerika, nog een goed werk verricht, waarvoor Bloemendaal hem wel dankbaar mag zijn. RECTIFICATIE. In de Commissie voor de kinderfeesten ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H, M. de Koningin heeft ook nog zitting de heer A. IJzerman, hoofd der M, U. L. O.-school aan den Vijverweg en in de finantiëele Commissie de heer C. L. W. van IJsendijk, Aerdenhout. Ten nadeele van de familie V., Julianaweg, zijn Dinsdagnacht twee kippen gestolen. Ongeval. Gisterenmiddag wandelde de 75-jarige heer B. op den Julianaweg, en kreeg een toeval, waardoor hij met zijn hoofd voor over op de straat kwam te vallen en zich ernstig bezeerde. Met een wond aan het hoofd en een bloedenden neus, werd hij door een paar voorbijgangers opgenomen en naar zijn woning huize Duinrnst gebracht. Dr. Brongerma verleende de eerste hulp. Volgens informatie was genoemde heer reeds vroeger lijdende aan deze kwaal. Hedenmorgen was de toestand vrij wel. Het door het fanfarecorps „Wilhelmina" van hier te geven concert in den tuin van hotel-restau rant „Longwood" op Zondag j.l. is wegens ongun stige weersgesteldheid niet doorgegaan. Voor velen voorzeker een teleurstelling. Bij goed weer zal het nu a.s. Zondag worden gegeven. Afdeeling I. O. G. T- Onder groote belang stelling van de leden der l.O.G.T. uit om liggende gemeenten, werd Dinsdagavond al hier in het gebouw de E.N.O.T- een. afdeeling der Internationale Order of Good Templars gesticht. De heer F. W- M. Uzuret, nationaal voor zitter der I.O.G.T., die aanwezig was om deze afdeeling hier te stichten, heette de talrijke aan wezigen hartelijk welkom en ging daarna over tot de ceremonieele inwijdiing van de nieuwe leden, waarna deze afdeeling als gegrondvest 'e SantpoortBloemendaal beschouwd werd. Als naam zal de afdeeling dragen „De Red dingsboei no- 103". De heer Munsterman werd,als voorzitter en de heer Zieck, als secretaris benoemd. De vergadering zal worden gehouden des Dinsdagsavonds, gebouw E-N.O.T. poort is ontstemming ontstaan over het feit, dat het groot Nationaal Concours voor Harmo nie- en Fanfarecorpsen, te geven door ons plaatselijk fanfarecorps „Wilhelmina" zal plaats hebben op het terrein „Middenvaart". Overtuigd als we zijn, dat het buiten „Spaarn- berg" het centrum is en als zoodanig zeer ge schikt, zal toch ieder begrijpen, dat gezien de onmogelijkheid^ om hier 't concours te houden, naar ander terrein moest worden uitgezien. Santpoort(dorp) is geenszins voorbij gezien, aangezien ook overwogen is „Terras" als plaats der handeling aan te wijzen. Verschillende be zwaren hebben ook dit onmogelijk gemaakt, zoodat als eenig geschikt en beschikbaar ter rein overbleef „Middenvaart". Hoewel we zelf betreuren dat 't niet anders kan, meenen we toch, dat deze omstandigheid geen afbreuk mag doen aan het welslagen van het concours, DRIEHUIZEN, Tot onderwijzeres te Surhuisterveen (Fr.) is benoemd onze plaatsgenoote mej. T. Bergema, Zondag 24 Juni a.s. zal alhier wederom een R. K. Landdag georganiseerd worden in den tuin der pastorie. Bij ongunstig weer zal dit feest in de kerk plaats hebben. De autobusdienst Wijk aan ZeeVelsen Amsterdam is gestaakt. We konden nog niet te weten komen of dit tijdelijk is. Het slechte weer zal wel reden zijn, dat dit bedrijf thans niet rendeerend is. De Stoomtram HaarlemAlkmaar. Het gedeelte AlkmaarVelsen zal vermoe delijk opgeheven worden, terwijl het gedeelte VelsenHaarlem waarschijnlijk geëlectrificeerd zal worden. Op 15 Juni j.l. is de dienst belangrijk inge krompen. Van Alkmaar tot Velsen loopen 5 trammen, te weten: 8.30, 11.30, 2,30, 5.30 en 8.30 uur (vertrek). In Alkmaar komen trams aan: 8.15, 11.00, 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Tusschen Alkmaar en Heilo zijn de lokaaltrams vervallen. Aan het losse personeel is ontslag aangezegd met twee maanden opzeggingstermijn. Het vaste perso neel is naar elders overgeplaatst. 1 Sept. a.s. wordt de dienst geheel gestaakt. Indien jaarlijksche bijdragen door Rijk en Provincie ten bedrage van circa 25.000.— zullen gegeven worden zal de lijn Haarlem Velsen geëlectrificeerd worden. Een goede verbetering is aangebracht in den loop van de trams. Tot voor korten tijd behoefden de trams, die geen volgwagen achter zich had den, niet te wisselen aan het eindpunt. Het gevolg hiervan was dat de volgende tram hal verwege Julianapark moest wachten. De pas sagiers stapten meestal dan ook hier reeds uit. Thans moeten alle motorwagens, na de pas sagiers op het plein te hebben uitgelaten aan het eindpunt wisselen, zoodat de uit de stad komende trams rechtstreeks door kunnen rijden. „Koninginnedag". De Burgemeester heeft aan de vereeniging „Koninginnedag" alhier toestemming verleend om op Zondag 17 Juni een z.g. bloempjesdag te houden, waarvan de opbrengst bestemd is voor oen feestelijke herdenking van het regeerings jubileum van H. M, de Koningin. Woensdag 20 Juni a-s. heeft er een leden vergadering plaats van ,,H'et Witte Kruis", af deeling Schoten, ten huize van den heer D. Plug, lunchroom Soendaplein. De agenda bevat o.m.: vaststelling jaarverslagen; vaststelling begrooting; voorstel bestuur tot samenstelling van bestuur en commissie van Wijkverpleging. Als toelichting op dit laatste punt geldt, dat in verband met deze reorganisatie het be stuur en de commissie hun mandaat ter be schikking van de vergadering stellen, zij is echter in haar nieuwe vorm direct herkies baar. Verder putten wij nog uit de jaarversla gen 1922 dat er twee ledenvergaderingen, twee bestuurs- en negen commissievergaderingen werden gehouden. Op 1 Januari 1922 telde de afdeeling 1445 leden, op 1 Jan. 1923 1550 leden. Op 1 Februari werd in tegenwoordigheid van het gemeentebestuur en enkele officieele per sonen. het wijkgebouw in gebruik genomen. De jubileumsgave in verband met het 121/.j-jarig bestaan bracht f1123.op; de poppenloterij ruim 800.Het magazijn verkeert in uitste kende staat. Er werden 889 maal artikelen uit geleend. Er werden d'oor de zuster 4349 be zoeken afgelegd, n.b bij leden van de wijkver pleging 3505, bij patiënten, van het B.A. 586, bij leden alleen van het Witte Kruis 22 en bij niet-leden 236. In het wijkgebouw werd 28u maal hulp verleend. Het batig saldo der wijk verpleging bedraagt f 29.11. Wij willen hieraan toevoegen onze opwek king aan de ingezetenen van Schoten, welke nog geen lid zijn van deze zoo nuttige instel ling, om zich ten spoedigste als lid te laten inschrijven. Onder verschillende neringdoenden te Sant Zondag behaalde R. C. H. het kampioen schap, z'ooals U elders in dit blad breedvoeri ger vindt omschreven. Na het vertrek in op tocht van het terrein, met de muziek aan het hoofd, begeleid door de Schötensche politie, dus dezen optocht met toestemming van het hoofd der politie, zagen, wij toch een eigen aardigheid welke in 't belang van het publiek niet mocht plaats hebben. De optocht trekken de over het Soendaplein, werd onderbroken door het vertrek van een electrische tram. Ra kelings ging deze langs een rijtuig behoorende bij den stoet. Nadat de wagenvoerder al bel lende zich een baan had gemaakt door deze menschenstroom, ontstond er een groote gaping in den stoet. Had deze tram nu niet even kunnen wachten totdat het geheel gepasseerd was. Ongelukken zijn er gelukkig niet gebeurd maar was het in dit geval niet beter om te voorkomen als te genezen. De heer P., commies-titulair aan de H.IJ.S.M. kreeg Woensdagmorgen op het kantoor een vlaag van krankzinnigheid, zoodat opname in het Provinciaal Ziekenhuis noodzakelijk bleek. Alles betreffende deze rubriek te zenden aan den Damredacteur, den heer Herm. de Jongh, Valeriusstraat 64huis, Amsterdam. In onderstaand pittig partijtje speelde de Zwitsersche Grootmeester Bourquin met Zwart. Wit. Zwart. 1. 31-26 20-25 2. 37-31 14-20 3. 41-37 10-14 4. 34-29 17-22 5. 39-34 12-17 6. 44-39 19-23. Hier wijkt Zwart af; de theorie dezer opening een zeer ouderwetsche geeft aan 6.7-12. Zwart houdt de laatste tempo en kan Wit daardoor dwingen het eerst het centrum te bezetten, waarna t.z.t. de zeer sterke afruil 19-23 enz. kan volgen. Bourquin hecht echter aan geen theorie. 7. 50-44 13-19 8. 32-27 8-13 9. 38-32 4-10 De slagzet wordt ingeleid. 10. 43-38. Wit heeft links te veel schijven en staat een afruil door 25-30 enz. gaarne toe. Het volgende verraste hem evenwel. Stand na 10. 43-38. 10. 16-21 I 11. 27:16 22-27! 12. 32:12 25-30 13. 35:24 de beste. 13. 19:30 14. 34:25 23:41 15. 46:37 20-24 16. 12:23 14-20 17. 25:14 10:50 gewonnen. Oplossingen, enz., te zenden aan den Schaak redacteur van dit blad, de Genestetweg 23, Bloemendaal. Probleem no. 8. H. Weenink, Amsterdam. Mat in 2 zetten. Stand der stukken: Wit: Kh 8, Df 6, Tf 5, Lb 1. Pf 1, c 2, g 2, h 5- Zwart: Ke 4, T c3, La 1. Pc 6, a 6, f 7, g 3. Partij no. 2 Gespeeld in het tournooi te St. Petersburg, Februari 1909. Wit: Zwart: Jac. Mieses, Leipzig L- Forgacs, Boedapesth SCHOTSCH GAMBIET. e2 e4 1. e7 e5 Pgl f3 2. Pb8 c6. d2 d4 3. e5 X d4 c2 c3 4. d7 d5 e4 X d5 5. Dd8 X d5 c3 X d4 6. Lc8 g4 Lfl e2 7. 0 0 0 Pbl c3 8. Dd5 ,a5 Lel e3 9. Lf8 b4 0 0 10. Pg8 f6 Ddl b3 11. Pf6 d5 Pc3 X d5 12. Td8 X d5 a2 a3 13. Opgegeven t) BIEDT ZICH AAN voor terstond een flinke nette als Huishoudster of in zaak. Br. iett. B 2086 aan den Boekhandel P. STINS Pz. te Bloemendaal. 1) Zwart gaf de partij op, omdat hij meende na 13. Lb 4d 6 (door 14. Le 3d 2) de Dame of den Toren: te zullen verliezen. Zulks was echter een vergissing, want alsdan zou kunnen volgen 14. Lg 4 X f 3!; 15. Ld 2 X a 5, Pc 6 X d 4; 16 Db 3—e 3?, Pd 4 X e 2 f; 17. Kg 1—h 1, Td 5—h 5 en Wit kan het mat in hoogstens 4 zetten niet ver hinderen. Een dergelijke vergissing komt be trekkelijk zelden voor in meesterpartijen. Oplossing Probleem no. 3. G. Jordan. Stand der stukken: Wit: Kd 1, Dd 2, Tf 8, lc 6, Ld 6, Pb 3, Pe 4, g 5- Zwart: Ke 6, Tb 5, Td 8, Lh 4, Pc 7, Pe 8, b 6j c 5, g 4. 1. Dd 2e 2, enz. Goed opgelost door: C. v. Dort en H. W. v. Dort, beiden te Schoten. VERBETERING. Op het diagram van Probleem no. 7 moet de Dame op a 6 Zwart zijn, zooals uit den „stand der stukken" kon blijken. Zondag 17 Juni. NED. HERVORMDE GEMEENTE, v.m. 10 uur, Ds. Blauw te Schoten. J ONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha" des voormiddags 10 uur, De heer Fred. Beekman, Adj. Dir. der Stadszending te Amsterdam. GEREFORMEERDE KERK, voorm. 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. n.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. LOCAAL OPENBARE SCHOOL, v.m. 10 uur de heer K. Koopman. NED. HERV. GEMEENTE, voorm. 10 uur, Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga. „Eeuwig gaat voor oogenblik". (2 Kor. 4:18). EVANGELISATIE des voormiddags 10 uur, Ds. O Norel, Dir. Inwendige Zending, Heemstede. GEREFORMEERDE KERK voormidd. 10 uur in lokaal „Bethel" Wüstelaan, de heer O. B. Wurth, theol. cand. JULIANAKERK (Kloosterstraat Kerktelefoon voor hardhoorenden. v.m. 10 uur, Prof. Dr. H. Th. Obbink, Hoog leeraar te Utrecht. Collecte voor het tekort der diaconie. Zondagsschool 12.30.30 uur in de Fröbel school in de Colensostraat, in de catechisa tiekamer in de Kloosterstraat en in de Openb. school in de Overtonstraat, PRIMA KATOEN zonder naad, zwart bruin, wit IM. MACCO zwart en alle modekleu ren FLOR zonder naad zwart, bruin en wit MACCO prima kw. in zwart alleen WOL zeer fijne kw. gekleurd en zwart KUNSTZIJDE al leen in zwart extra voordelig Zuiver Trama ZIJDE zeer fijne kw., alleen in zwart PrimaKunst ZIJDE zwart en 145 alle modekl. 1 Grote sorteering gekleurde FANTASIESOKKEN HAARLEM

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 11