Plaatselijk Nieuws. zet dan komen er nog meer zonder werk dan anders het geval zou zijn. J Ue heer Dl: ROU VAN ALDERWERELT gelooft dat alle menschen die bezig zijn met het zandvervoer, in de maanden Juli en Augustus wel te werk gesteld kunnen worden op het terrein van het Kennemer Lyceum aan de Julianalaan. De heer HUGElNElRK sluit zich gaarne aan Dij de woorden van den heer de Roo van Alderwerelt. Hij zou B. en W. zelfs viijiieitl wmen ge-zen nel zanuvervoer zoo tang' toe te staan dat het ophoogen van dat terrein van het Kennemer Lyceum, dat at moet, heelemaai gebeurd is, opdat het werk voortgang kan hebben. In beginsel zou hij dus willen bepalen dat het zandvervoer in de maanden juli en Augustus en ook nog eelti ge dagen in beptemuer wordt stopgezet, doch met machtiging aan B. en W. om naar bevind van zaken te handelen. De heer LAAN zegt dat uit deze aanvrage tevens blijkt dat het zand, benoodigd voor de ophooging der terreinen achter „bparrenneuvel'niet van de gemeente betrokken wordt, ter wijl de gemeente heel goed in de gelegenheid is dat zand te leveren. Volgens den heer de Waal Maiefijt zou men wel voor f 4U.U0Ü.zand noodig hebben en dat zou spreker niet gaarne laten glippen, net is veel beter als men dat zand uit het zand- gat te nioemendaal haait en het gaat toch ook niet aan om de oewoners van Kweekduin maar de dupe te doen zijn van grond- opnoogingen in heel den omtrek. De heer nOGENDiRK merkt op dat men natuurlijk niemand kan verplichten om zand van de gemeente te koopen. Men moet kunnen gaan daar waar het t goedkoopste is. De heer DL ROO VAN ALDLRWLRLLT zegt dat het le veren van zand een zaak is die op het oogenblik niet aan de orde wordt gesteld. De heer LAAN zegt dat die zaak er toch nauw verband mede houdt, want men vraagt vergunning voor het vervoeren van zand voor die terreinen, dat men van derden betrekt. Deze ge ineente kan aan de Binnenlandsche toch wel een aanbieding doen. De heer HOQENBIRK vreest dat, als van gemeentewege te bezwarende bepalingen worden gemaakt, het vervoer verder zal plaats hebben met paard en wagen, wat zeker niet in het belang van de gemeente is, want het weder in orde maken van de wegen zal dan veel geld kosten. De heer LAAN zegt dat er zelfs geen sprake van kan zijn om 40.000 M:'. zand met paard en wagen te vervoeren, dat kan eenvoudig niet. Naar spreker's meening is het gemeentebestuur verplicht te zorgen dat het zand, voor de ophooging van de terreinen te Bloemendaal bestemd, van de gemeente betrok ken wordt- Daarna wordt besloten aan B. en W. machtiging te verleenen om naar bevind van zaken te handelen met inachtneming van 's Raads wenschen. j. Een schrijven van de Gezondheidscommissie gezeteld te Bloemendaal, aan B. en W., houdende het bericht dat de per- ceelen Bloemendaalscheweg nos. 207 en 209, naar de Commis sie gebleken is, voor menschelijk verblijf ongeschikt zijn en niet door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbaren staat zijn te brengen, waarom verzocht wordt deze perceelen voor onbewoonbaarverklaring voor te dragen. B. en W. stellen voor het advies van de Gezondheidscom missie niet op te volgen, daar nu reeds de minder voor huis vesting geschikte woningen geleidelijk ontruimd worden, ter wijl onbewoonbaarverklaring noopt tot spoedige ontruiming. De heer SCHULZ zou er toch voor zijn om aan het advies der Gezondheidscommissie wel gevolg te geven. Die Commissie komt hoogst zelden met een zoodanig advies. Als derhalve eens tot onbewoonbaarverklaring wordt geadviseerd, dan zal het ook wel noodig zijn. Het is heusch geen zonde als zulke krotten voor huisvesting van menschen ongeschikt worden verklaard; het kan slechts strekken tot heil van de bevolking als op die manier eens ingegrepen wordt. Spreker hoopt dat maatregelen genomen zullen worden om inplaats van die afgekeurde wonin gen nieuwe huizen te stichten, iets wat de hier gevestigde Woningbouwvereenigingen wel op zich nemen willen als zij van de steun van het Gemeentebestuur verzekerd zijn. De heer LAAN kan zich heel goed vereenigen met het advies van B. en W. Men kan wel nieuwe woningen gaan stichten, doch die worden toch te duur voor de menschen. De VOORZITTER zegt dat juist Woningbouwvereenigingen soms een te kort aan arbeiderswoningen veroorzaken. De Wo- ningbouwvereen. „St. Benedictus" o.a. heeft hare met steun van de gemeente gebouwde woningen meerendeels doen betrekken door menschen die hier eigenlijk heelemaai met thuis be- hooren. De heer HOGENB1RK zou wel tot onbewoonbaarverklaring doch niet dadelijk tot ontruiming willen overgaan. Als de men schen er uit zijn dan kan men maatregelen nemen dat die huizen niet meer bewoond zullen worden. De termijn van ont ruiming kan b.v. op zes maanden gesteld worden. De Raad neemt vervolgens het onderstaande besluit: De Raad der Gemeente Bloemendaal; Gezien het advies van de Gezondheidscommissie gezeteld te Bloemendaal d.d- 9 April 1923 No. D. 1593, strekkende tot onbewoonbaarverklaring van de woningen Bloemendaal scheweg nos. 207 en 209, toebehoorende aan den heer F. J. Eldering alhier; Overwegende dat voormelde woningen ter bewoning on geschikt zijn; Van oordeel, dat deze woningen niet door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbaren staat zijn te brengen; Gelet op de bepalingen der Woningwet; Besluit: I- de woningen Bloemendaalscheweg nos. 207 en 209, kadastraal bekend als sectie A. nos. 2022 en 2515, onbewoonbaar te verklaren; II. te gelasten, dat die woningen moeten ontruimd zijn binnen zes maanden, te rekenen van den dag, waarop de tijd tot voorziening tegen deze onbewoonbaarver- iklaring is verstreken of dit besluit zal zijn gehand haafd. k. Een voorstel van B- en W. om het crediet voor de werkverschaffing tot f 15.000.te verhoogen, daar de uitge trokken gelden reeds zijn besteed (er is toegestaan f 10.000. en uitgegeven f 12.800.—.) De heer DE ROO VAN ALDERWERELT merkt op dat het crediet in de vorige vergadering ook al met f 5000.verhoogd is. Als er nu al weer f 12.800.uitgegeven is, dan moet men waarschijnlijk in de volgende vergadering weer komen om een nieuw crediet en zoo blijft men aan den gang. De heer VAN NEDERHASSELT zegt dat de Werkeloozen- Commissie eerst heeft gedacht dat het afgeloopen zou zijn, maar ook al door het stopzetten van het werk van Blankevoort zijn er nu weder meer werkeloozen dan in de vorige weken, zoodat het de Commissie een beetje uit de hand geloopen is. De heer NOORMAN gelooft ook wel dat het beter is om het crediet direct te verhoogen tot b.v. f 20.000. De heer LAAN wil niet meer geven dan de Commissie vraagt. Het is best mogelijk dat het meevalt. De lieer HOGENBIRK vindt het niet goed als er in elke raadsvergadering gesproken wordt over verhooging van het crediet voor werkverschaffing. De menschen lezen dat in de courant en de werkloozen voelen zich weer veilig in dienst van de gemeente. Daarom is hij er voor in deze vergadering een crediet te verleenen, waarmede men net voorloopig doen kan. De heer NOORMAN kan zich met de conclusie van den heer Hogenbirk wel vereenigen, maar niet met zijn argumentatie. Als de werkloozen bij de Commissie komen, dan loopen zij in den regel al een paar weken zonder werk- De Commissie kan er absoluut geen invloed op uitoefenen. Als er veel werk loozen zijn dan is men weer spoedig aan een nieuw crediet toe, in het andere geval kan men het geruimen tijd uitzingen. Op het oogenblik zijn er meer werkloozen dan in April j.l. De heer LAAN vindt dat de Commissie maar weer een nieuw crediet moet aanvragen als het zoover is- Men moet niet Kunnen zeggen dat er geld genoeg beschikbaar is. B. en W. handhaven hun voorstel, dat tenslotte zonder hoof delijke stemming wordt aangenomen. I. Het proces-verbaal der in art. 92 der Kieswet voorgeschre ven zitting van het hoofdstembureau en de processen-verbaal der stembureaux betreffende de verkiezing van den gemeente raad. Voor kennisgeving aangenomen. li. ON 1 nErriNG DEdALINGEN bOOWVERORDENING. Ingekomen zijn de voigende verzoeken om onthening van het bepaaide in art. 7 der Bouwverordening. a. Van H. Backx van Wereld, voor den aanbouw van een erker aan perceei Noorder Stationsweg 13, Kad. bekend als Sectie A no. 4724. Wordt verieend. 'O- Van H. Boeking, voor de vergrooting van een tuinhuis op het Kad. perceel Sectie A no. 5496 aan de Harteniustiaan. B. en W. stellen voor op het verzoek afwijzend te beschikken, daar anders het landelijk karakter verloren dreigt te gaan en bet terrein volgebouwd wordt, hetgeen verschillende bezwaren (brandgevaar, hygiëne enz.) met zich brengt. De heer HÜGENBiRK zou het niet zoo erg vinden als de gevraagde ontheffing werd verleend. Verzoeker wil een mooi gebouwtje stichten achter zijn huis, er is geen kwestie van dat liet terrein volgebouwd wordt. De heer DE RÜO VAN ALDERWERELT zegt dat er ook geen sprake van brandgevaar is. Men moet het gefortuneerde buitenlanders die zich hier komen vestigen, niet zoo lastig maken. Met 8 tegen 3 stemmen (die van de heeren Laan, de Waal Maiefijt en van Nederhasselt) wordt de gevraagde ontheffing verleend. c. Van H. J. Groeneveld Jr., om vergunning voor den bouw van een woning aan den nieuw aan te leggen weg op „Boeken rode". B. en W. geven den Raad in overweging afwijzend te be schikken op het verzoek, omdat de weg nog niet voor het pu bliek verkeer is opengesteld. De VOORZITTER zegt dat eenigen tijd geleden vergunning is verleend om aan dien weg te bouwen, onder voorwaarde, dat het huis niet in gebruik mocht worden genomen vóór de weg in orde gebracht was- Desniettegenstaande heeft men die nieuwe woning betrokken, maar aan den weg is verder niets meer gedaan. Die weg moet met klinkers bestraat worden. De heer VAN NEDERHASSELT heeft vernomen dat het wachten is op de klinkers. De heer NOORMAN zou, waar het toch vaststaat dat die weg in orde komt, vergunning willen verleenen. De heer VAN KESSEL kan niet begrijpen hoe het mogelijk is dat die woning, welke aan dien weg reeds gebouwd werd, betrokken is. Men moet toch eerst eene bewoonbaarverklaring hebben van B. en W. Als desniettegenstaande zoo n woning toch bewoond is, dan is dat een wettige reden om dengene, die in overtreding is, te doen vervolgen. Overigens vindt spreker het jammer als een bouwplan niet uitgevoerd kan worden, temeer omdat er op heden nogal werkeloosheid heerscht en de steenen voor de bestrating onder weg zijn. Het gebeurt wel meer dat vergunning wordt gegeven om te bouwen aan een geprojecteerden weg. Men denke slechts aan Oosterduin. De heer DE ROO VAN ALDERWERELT zou vergunning willen verleenen, mits de weg in orde komt. De heer LAAN acht zulks onnoodig, want als de weg in orde is dan krijgt men op verzoek vanzelf vergunning. De heer NOORMAN zal gaarne zien dat B. en W. zich ver staan met den heer Jhr. Mr. P. Teding van Berkhout. De wo ningen van Bosch en Duin zijn ook gesticht voordat de wegen er waren. De VOORZITTER heeft er daarom bezwaar tegen vergun ning te verleenen, omdat, als er toch gebouwd kan worden, degene die de weg maken moet, er weinig of geen belang meer bij heeft. Besloten wordt daarna goed te keuren dat vergunning wor de verleend onder de bepaling, dat deze eerst van kracht wordt zoodra de weg, overeenkomstig de voorschriften in orde is ge bracht onder goedkeuring van B. en W d. Van D- van Kampen, voor het bouwen van een dubbel woonhuis met bovenwoningen aan den Kinheimweg, op het kad. perceel Sectie A no. 6711. BLOEMENDAAL. Huldigingsfeesten ter gelegenheid van het jubileum van H. M. de Koningin. Wij kunnen thans mededeelen- dat de ver schillende Commissies zich als volgt zullen constitueeren: Eere-voorzi-t-ter, Hoofdbestuur: Jihr. A. Bas Backer. Hoofdbestuur dhr. A. W. G. van Riemsdijk1, voorzitter. Mevrouw A. M. Oeipk-esGerritsen, secre taresse, Harteniustiaan lil, -Bloemendaal. J A. Boskamp-, pennin-gmees-ter, Bloemend.weg 259, Overveen. H. J. Hyman-s. F. W. Baron van Tuyll van Serooskerken. C. W. de Visser. C .L. W. van IJsen-dijk. Financieeïe Commissie. Baron A- C. A. van Dedem; Mevrouw de Oiercq-J-acob; F. W. Baron van Tuyll van Serooskerken; C. D. v/d Vliet; K. E. Veltman, H. Luden; J. A. Boskamp; dhr. A. W. G. van Riemsdijk; A. F. Kremer; J. C. Kaars Sype- stein; G. W. de Visser; Jhr. H- Teix-eira de Mattos; H. J. Hymams, C. Rits-ema, Mr. A. Stoop Jr., J. A. Laan, C. F- Bierens de Haan. Kinderfeest Commissie. -Dr. A. de Vletter, W- T. G. Dankba-ar,Mevrouw C. Cohen TervaertKochi, Mevrouw A. M. OepkesGerritsen, Mevrouw Langelaan Stoop, H. Beekman, B- Doorn, P. Langendonk, Mevrouw Kremers, G. de Groot, J. van Snip- peniberg-, S. A. W'ilson, D. Kuiper, K- Tinholt. Voor deze Commi-ssie zijn verder uitgenoo- digd een lid uit elke ouder Commissie of School bestuur en een lid ui-t het onderwijzend per soneel van el-ke school. Muziek Commissie. Mevrouw Koolhoven-Eyre Ais-he. Mevrouw Frensel Wegener, Baronesse van Tuyll va-n SerooskerkenBoreel, Mevrouw Olie, J. P. Koelemeij, A. Cassee, Jacques van Kempen, P. Lieneman, J. J. Huyzinga, Mevrouw A. M. OepkesGerritsen, P. Rijn-ier-s-e. Commissie voor de Optocht. Mevrouw Kremer-Wijt, B. W. de Kan-ter Me vrouw A. M. Oe-pkes-Gerritsen., J. A- Bos kamp, A. E. Beekman, J. H. Hymans. Commissie voor de Sportfeesten. P W. Waller, Jhr. J. C. Moll-erus, B. André d-e la Por-te, J. A. Boom, A. E. Beekman, H. Luden, W- F. Looman, Mejuffrouw Veltman, J. Laan, H. Scheltema, J. Wijsman, A. Cassee, Ohr. de Vries, P. A. Kok, Th. J. A. van 't Lam, L. J. Zegers Veecken-s, G- D-esan-dre, J. A. Boskamp, Mejuffrouw M. van Breemen. Mejuffrouw H- Osieck. Commissie voor de Illuminatie Bioscoop en Avondfeesten. H. J. Hymans, Dick Laan, Ch. Veltman, Mei- M. Kaars Sypesteyn, Mevrouw de Visser, D. E. Lioni, Mr. A. Stoop, Dr. Lemstra van Beu- se-kom, Mevrouw A. KoolhovenEyre A'she, S. P. Reinierse, L. Rouw-ens. Commissie voor den Etalagewedstrijd en Straatversiering. Mejuffrouw A. C. W. Rijnierse, P. E. van Ries- sen, J. A. Boskamp, A. Hiaaks, A. J. van Sch-ooten, H. Freudenib-org, J. M. Barnhoom, Firma Keiler en Macdonald. M. L. van Holst, A v/d Ham, J. Böna-rius, F. J. Cassee, A. de Graaf. Commissie voor de Volkswodstrijden. A. E. Beekman, W. T. G. Dankbaar, A. F- Bos, Mevrouw A. M. O-epkesGerritsen, A. v/d Ham, P. E- van Riessen, J. de Flin-es, H. Freudenborg, E. J. v. Donselaar F. Cor-nelisse, F. G- Ohri-stofrels, P. A. Kok. Perscommissie. Mevrouw A. M. OepkesGerritsen-, M. Kok kel-koren, J. C. de Vries, D. Kuiper, J. A. Dolk. A-a-n bovenstaande commissies is door de vergadering volle vrijheid verleend, zich die personen te assumeeren welke zij- wenschelij-k achten. De voorzitters en secretarissen v-an bovenr genoemde C-ommissie's zullen- worden uitge- noodigd om met het Hoofdbestuur zitting te nemen in de Regelingscommissie. A-ls data vo.or de feesten zijn door de ver gadering vastgesteld 31 Aug. en 1 September. Het officieele programma zal binnenkort wor den bekend gemaakt- OVERVEEN. Zwemfeest Z. I. G, N. E. A, Zondag vierde de dameszwemclub Z.I.G-N-E.A. in Stoop's Bad haar tienjarig bestaan. Omtrent de geschiedenis van deze club het volgende: Nadat in 1913 de dames-afdeeling der Haar- lemschle Waterpoloclub H.V.GjB. ophield 'te besta-an, hebben 28 j-ongedames de thans ju- bileerende vereen-iging opgericht. -Reeds een maand na de oprichting, n.l. 13 Juli 1913 zette de club een zwemfeest op touw- In de c-ompetitie wist Zign-ea steeds van af de eerste keer dat ze mee deed de 2de plaats in te nemen, behalve in 1920 toen er helaas niet kon worden ingeschreven- omdat er geen 7 goed geoefende speelsters bij elkaar waren te krijgen. Op vele zwemfeesten in andere plaatsen-: Zaandam, Amsterdam, Rotterdam, Hilversum kwamen leden van Zignea- uit in snelzwemmen en estafetten-nummers en dikwijls werden er

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 6