ILg UITVERKOOP O VERVEEN. TE HUUR OF TE KOOP: EEN RUIM PAKHUIS, TE KOOP: VILLA, Noorder Stationsweg 13 Rijperweg 6 Arnoldslaan 1 Een WINKELHUIS, Bl'daalscheweg. Plaatselijk Nieuws. BLOEMENDAAL. TrOTOGR/^FT AERDENHOUT. VOGELENZANG. BURGERLIJKESTAND. GEVONDEN VOORWERPEN. MAISON HETTY GROOTE HOUTSTRAAT 126, TELEFOON 1760 HAARLEM Voorloopig wordt Dinsdag- en Vrijdagavond geoefend van 79 uur. Velen zijn wel reeds met het korfbalspel be kend en weten hoe een mooi spel dit is; ande ren halen de schouders op en zeggen „och dat kinderspel" en speciaal dezen noodigen wij uit eens op de oefenavonden te verschijnen, opdat zij kunnen ondervinden, dat het korfbalspel heusch niet uitsluitend een kinderspel is. Wij hopen, dat vele dames en heeren van onze uitnoodiging gebruik zullen maken en ons le dental komen versterken, opdat wij het komen de seizoen met twee of drie twaalftallen in den Haarlemschen Korfbalbond kunnen uitkomen. Zij, die zich op wenschen te geven als lid, adspirant-lid of ondersteunend lid, gelieve zich te wenden tot den Secretaris J. A. de Vries, adres Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort of Brederodeweg 15. Postkantoor Bloemendaal. Gedurende de maand Juli werd op de Rijkspostspaarbank in gelegd f5940.73 en terugbetaald f 11425.32. Verkeerscijfers postcheque- en girodienst. Gestort op postrekeningen over de maand J'uli, f 144846.03. Uitbetaald wegens cheques f 110986.23. Op de postrekeningen van dit kan toor werd bijgeschreven wegens stortingen f 183006.07, bijgeschreven wegens overschrij,vin gen f 361928.88; afgeschreven wegens over schrijvingen f443870.04; afgeschreven wegens cheques f 133873.09. Aantal rekeninghouders op dit kantoor op het einde der maand 245. Het Bloemendaalsch Muziekkorps ,,Sursum" iheeft wederom voor leden en donateurs een openluchtconcert in de Schapenduinen gehou den. Onder leiding van directeur Meng, wer den verschillende nummers ten gehoore ge bracht. Er werd weder goed gespeeld, zoodat leden en donateurs die naar de Schapenduineri gekomen waren, veel van de goede muziek hebben kunnen genieten. Het blijft toch maar een gevaarlijk punt op den hoek van den Bloemendaalscheweg en Tetterodeweg, Al heel wat ongelukken zijn er gebeurd en izullen er nog gebeuren. 'De ver keersagent, die er staat, kan aan deze onge lukken weinig doen. De man moet zelf op passen, niet aangereden te worden. De meeste ongelukken worden aldaar veroorzaakt door lieden, die met rijwiel of automobiel veel te snel den Tetterodeweg komen afrijiden en be neden in. het nauw worden gedreven waarbij de eenigste Ikans om er goed vanaf te komen is, door een deur of venster te rijden, hetgeen voor den eigenaar van het huis, in dit geval den heer C. van M'aren, nu juist niet bepaald aangenaam is. Deze gevaarlijke plaats heeft onder de burgerij reeds den naam van dooden- hoek gekregen. Nu vinden we deze benaming wel wat overdreven, daar er tot nog tod geen docden gevallen zijn. Het staat echter vast dat als er door de gemeente geen voldoende maatregelen genomen worden, er zeer zeker ongelukken gebeuren met doodelijken afloop. Waarom moet altijd het kalf verdronken zijn alvorens men de put dempt. Het is te hopen, dat het gemeentebestuur het kalf niet laat ver drinken en ten spoedigste maatregelen neemt. Door toedoen van den heer Hiemstra, Com missaris van politie, is er bij den heer C. van Maren een verbandtrommel geplaatst, die he laas niet overbodig zal blijken te zijn. Wet is voor den heer v. M. ook een on- houdbaren itoebfand, daar er steeds deujren of ruiten bij hem vernield worden en hij dit zelf moet bekostigen, daar degene die deze schade aanbrengt, meestal niet zoo beleefd is om vergoeding te geven. BLOEMENDAALSCHE REDDINGSBRIGADE. Op de bestuursvergadering van Dinsdagavond j.l. werd medegedeeld, dat de Burgemeester aan de uitnoodiging om Beschermheer te worden, gevolg heeft gegeven. De functies werden ver deel, zoodat het bestuur als volgt is samenge steld: P. A. Kok, Voorzitter; Mej. B. de Wilde, Se cretaresse, Zuiderstationsweg 17 Bloemendaal; J. C. de Vries, 2e Secretaris; J, Lindeman, Pen ningmeester, Bleekerspad 9 Bloemendaal en de heeren A. Hiemstra, Dr. Brongersma en A. J. Meyerink Commissarissen. Aan het bestuur is opgedragen, de allernood zakelijkste reddingsbenoodigdheden aan te schaffen. Een houten tent, die door de gemeente alleen 's winters gebruikt wordt, is door het gemeentebestuur beschikbaar gesteld om 's zo mers op het strand te gebruiken. Zoo spoedig mogelijk zal nu de tent in orde worden gebracht en aan het noordeinde van de eerste 500 M. (verboden gedeelte voor kampeertenten) wor den geplaatst. Een paal met reddingslijn zal verderop op het stlle strand aangebracht wor den. Verder zal het bestuur zich in verbinding stellen met Dr. Varekamp, die een studie van het strand heeft gemaakt om te trachten, even als in Zandvoort, de gevaarlijkste plaatsen met borden aan te geven. De Haarlemsche Reddingsbrigade is zoo be reidwillig, den eersten tijd behulpzaam te zijn met haar gediplomeerde leden. Hulde aan deze Brigade! De Bloemendaalsche Brigade hoopt echter een volgend jaar met eigen krachten te kunnen werken. Daarvoor is evenwel geld noo- dig. Te dien einde is een commissie van dames leden aan het werk gegaan om bij de ingezete nen van Bloemendaal aan te dringen op finan- cieelen steun. We hopen, dat hun werk beloond mag word.en, in het belang van heel Bloemen daal en omstreken. De treurwilg die zich zoo aardig spiegelde in het water van de Boschvijver is aan den wortel afgeknakt en ligt tllians gedeeltelijk ver dronken, zijn verder lot af te wachten. De vijver van Duin en Daal is niettegen staande de regen der laatste dagen, nog steeds droog over zijn geheele oppervlakte, met uit zondering van een plas aan den Noordkant van het breedste gedeelte, waar de eenden nog een weinig kunnen ploeteren- In het bosclh, bestemd voor Kinheimpark is men al een heel eind op streek met het op ruimen der gevelde stammen, die allen ver kocht zijn aan de Houthandel firma J. V. Wi- cherson, te Steeniwijk, die haar mallejans, ge trainde paarden en deskundig personeel daar toe herwaarts heeft gezonden. Bij den spoorwegovergang van de Klever- laan, ziet men. een aantal betonnen, rioolstuk- ken liggen en een afgebakende plek waar men bezig is de noodige uitgravingen te verrichten voor de Sceptic-tank waarin de riooleering van voornoemd park moet uitloopen. Ongeval. Zaterdagavond, om 8 uur, is op den Zijlweg een motor met zijspanwagen over den kop geslagen, doordat zij voor een fiets rijder moest uitwijken^ De inzittden, een heer en een. dame, bekwamen een niet ernstige hoofdwonde. Met de motor, die weinig bescha digd was, zijn zij naar huis gereden. Ongeluk. Een daime uit Amsterdam,, die met haar man van den Tetterodeweg kwam fietseni, en bij den bociht 'haart vaart niet kon stuiten, is tegen het huis van den heer Van Maren opgereden. In bewusteloozen toestand werd zij in de garage gebracht, waar Dr. Born- water de eerste hulp verleende. Na een paar uur kon zij de reis per trein naar Amsterdam voortzetten. Boschlaan, direct te aanvaarden. Te bevragen: N1EUWENHUIS Zn., Bloemendaaischeweg 48, Telef. 22427. Men betwijfelt wel of dit pogen succes zal hebben, doch het is te probeeren. XXX Dank zij de mededeelingen van de leden der financieele commissie is de Raad er toe overge gaan het percentagecijfer van den hoofdelijken omslag op 3 te stellen. Voorzichtigheidshalve werd door B. en W. voorgesteld het cijfer op 3'/2 te bepalen, doch de cijfers welke door hen werden genoemd als vermoedelijke inkomsten, gebaseerd op het vorige jaar waren zoo onverdeeld gunstig te noemen dat het den Raad met bijna algemeene stemmen meer gewenscht voorkwam niet hoo- ger te gaan dan de gemeente Heemstede. Men heeft het kunnen lezen: Dienst 1922, een voordeelig saldo van ƒ415.400.—. Dienst 1923, een vermoedelijk voordeelig saldo van 103.300. Het saldo van den dienst 1922 komt ten voor- deele van het dienstjaar 1924. Bij een heffing van 3'/2% zal er een tekort zijn, althans vermoedelijk, van 170.000. doch er is een overschotje van 415.400.al- zoo bij bovengenoemde heffing een vermoede lijk batig saldo van 250.000. Dit nu vond de Finan. Commissie niet noodig en aangezien door B. en W. was verklaard dat er geen buitengewone werken op het program ma staan en de uitgaven over de geheele linie eerder zullen verminderen dan stijgen was het voor genoemde Commissie niet zoo moeilijk'de Raad op haar hand te krijgen. Wij gaan thans een periode in van vooruit gang en bloei voor onze gemeente en wij voor zien dat de heer Laan niet langer behoeft te watertanden naar Heemstede daar onze ge meente nog wel met Heemstede concurreeren kan wat schoonheid en gunstige ligging betreft. Opmerker. Het volgende officieele stuk werd ons ter inzage verstrekt en verzocht dit te publiceeren: Aan de vrwanten van den dienstplichtige J. W. den Otter der lichting 1920 uit Bloemendaal behoorende tot het regiment kustartillerie ken ik, bij dezen, krachtens art. 38 der Dienstplicht wet, eene vergoeding toe van vier en twintig cent 0.24 voor eiken dag van zijn verblijf in werkelijken dienst voor de herhalingsoefenin gen, welke hij in dit jaar volbrengt. Deze vergoeding zal in voorkomend geval worden verminderd met het bedrag, dat over eenkomstig de geldende voorschriften in ver band met genoten militaire inkomsten moet worden afgetrokken. De uitbetaling zal geschieden door tusschen- komst van den Burgemeester van Bloemendaal aan de moeder van den dienstplichtige. Bij de vaststelling van het vergoedingsbedrag hield ik er rekening mede, dat de dienstplichtige in verband met zijn inkomsten in den tijd, voor afgaande aan bedoelde oefeningen geacht kan worden gedeeltelijk te kunnen voorzien in het onderhoud van zijn verwanten tijdens die oefe ningen. Tot zoover het officieele stuk. Waar genoemd persoon voor zijn moeder den kost verdiende kan het o.i. gebillijkt worden dat deze moeder publiek wenscht gemaakt te zien hoe men door den minister van oorlog be handeld wordt. Dit lijkt er nu werkelijk op of men bij het Departement van Oorlog aanzienlijk gaat be zuinigen. Alsof wij niet beter weten. „SPORT VEREENT". Deze vereeniging heeft door de welwillendheid van den heer A. Stoop een speelveld ter beschikking gekregen aan de Arnoldslaan alhier. Het vorige jaar is door S. V. gespeeld in den Haarlemschen Korf balbond en zal dit jaar wederom uitkomen. Het bestuur zou echter gaarne zien, dat in Bloemendaal het korfbalspel wat meer beoefend wórdt en wekt daarom alle personen, die hier voor in aanmerking komen, op, lid te worden van onze vereeniging. 8 MAPTENL' 1ST LAAN M y 8 BLOEMENDAL OPNAMEN IN EIGEN OMGEVING- Des Zondags bij goed weer is het op den Zeeweg zeer gezellig. Zoowel 'het Paviljoen „De Nieuwe Zeeweg" als de fietsenstallingen van de heeren van Maren en Backhuis hebben veel te doen, terwijl de groote omnibussen tjok vol zitten met personen, die van hun hooge zitplaatsen een praöht 'gezicht hebben op Neerland's blonde duinen. Naar men weet worden in de gestichten van de Joodsche Invalide een groot aantal onge- lukikigen verpleegd en is bereids aangevan gen met den bouw van liet Nieuwe Tehuis waar de velen die nog op een plaatsje wach ten zullen kunnen worden opgenomen. Leder koope dus Zondag a.s. liet „Invaliden- bloempje" en drage een steentje bij tot het welslagen van het mooie doel hetwelk de sym pathieke vereeniging spoedig hoopt te berei ken. Inlichtingen omtrent de collecte worden gaarne verschaft Rampenlaan 86. telef. 2218, alwaar Zondag a.s. een der Bureaux der col lecte-commissie zal zijn. Te Zandvoort is het hoofdbureau van den collecte-commissie, Zeestraat 56, telef. 339. ■Wij wenschen de vereeniging goed succes- Diefstal. Door de recherch van Bloemen daal is te Amsterdam opgespoord een Duitsche dienstbode, die zich had schuldig gemaakt aan, diefstal van een japon bij een familie alhier, waar zij in betrekking was. Veiling. Woensdagavond had in hotel Van Ouds het Raadhuis, ten overstaan van de no tarissen W'ildervanck de Blécourt te Bloemen daal en Heynen te 's Gravenihage de publieke verkooping plaats van de bloembollentuin „De Haverkamp" met huis en erf te Overveen aan de Boutvaart, groot 16050 Hectra. In opbod gebracht op f 13.050, werd afge mijnd op f 900. Kooper werd1 de Iheer Paul Roozen voor f 13.950.—. Botsing. Maandagmiddag reed een vracht auto op de Zandvoortschelaan met groote vaart een paal der electrische geleiding omver en stuitte vervolgens tegen een boom, die ge heel ontveld werd. D'e auto bekwam materi- eele schade; persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. Botsing, Maandagmiddag 'had op de Els- weutslaan een botsing plaats tussühen een vrachtauto uit Katwijk en een particulieren auto. Beiden auto's bekwamen schade; per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. De feesten. Dinsdagavond werd in de bo venzaal van Caïé Graaf Floris V te Vogelen^ zang de eerste vergadering gehouden van het plaatselijke comité voor de viering van het huldigingsfeest van H. M. de Koningin- Ons tarief voor Verhuur-Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder als taxi's. BOUCKAERT Co., Luxe Auto- en Verhuurinrichting Rozenstraat 8 en 9, HAARLEM, Telefoon 588. Onder leiding van het gemeentelijk comité van Bloemendaal, daar aanwezig, werd het nieuwe bestuur uit de aanwezigen gekozen en geinstalleerd. Tot voorzitter werd benoemd de heer J. Bonkenburg, Leidschevaart 20, Vo gelenzang. Als voorloopige data voor de feest viering werden vastgesteld 10 en 11 Septem ber. De voorzitter meende te mogen rekenen op algemeene medewerking en steun der Vo- gelenzangisclhe 'bevolking. Nadere bijzonderhe den zullen tijdig worden bekend gemaakt. HAARLEM. H. O- V. Aan de leden der H.O.V. wordt in een rond schrijven medegedeeld; dat de 'belangstelling van Bloemendaal en Heemstede in de H.O.V. zeer groot is. Bijzonder in den smaak vallen de concerten in de verplaatsbare muziektent, zoodat de concerten met drie zijn vermeer derd, welke zullen gegeven worden in Voge lenzang, Aerderthout en Overveen, terwijl ook Heemstede nog om een extra-concert verzocht heeft. De concerten in Artis te Amsterdam genieten een zoodanige reputatie dat er stappen worden gedaan om de H. O. V.ook voor de winter maanden te engageeren. Dit zou niet noodig zijn indien 'we in Haarlem een dulbbel aantal leden hadden, zoodat er een serie A. en B. kon gevormd worden. De concerten te geven in Augustus zijn de volgende. Woensdag 1 Alkmaar, Donderdag 2 Hout, 8 uur, Zondag 5 Hout, 2.30 uur; Dinsdag 7 Bron- gebouw, Ledenconcert, 8 uur; Woensdag 8 Hout, 8 uur; Zondag 12 H'out, 2.30; Dinsdag 14 Brongebouw, Ledenconcert, 8 uur; Woensdag 15 Hout, 8 uur; Vrijdag 17 Heemstede; Zondag 19 Hout, 2.30; M'aandag 20 Overveen; Dinsdag 21 Brongebouw, Ledenconcert, 8 uur; Woens dag 22 Artis, Amsterdam; 'Donderdag 23 Hout, 8 uur; Vrijdag 24 Overveen; Zondag 26 Hout, 8 uur; Maandag 27 Overveen, Dinsdag 28 Hout, 8 uur; Woensdag 29 Artis, Amsterdam; Don derdag 30 Brongebouw, Ledenconcert, 8 uur; Vrijdag 31 Hout, Verjaardag H.'M., 8 uur. Van 28 September 1923 word't te Weenen de 5de Internationale Jaarbeurs gehouden, in aansluiting oip de Herfst-Jaarbeurs te Leipzig. Inlichtingen en prospecti worden kosteloos door de Kamer van Koophandel, Kruisweg 70, Haarlem, verstrekt. van Vrijdag 20 Juli t/m 2 Augustus 1923. Geboren; d. van A. van der Ham en J. P. Kcihler; d. van C. W. Hissink en Gh- Ch. Uriot; z. van C. Th. I. A. M. Rikkers en M- L. Proot; z. van A. H- van Emmerik en E. A. J. M. Staal; z, van J. J. Roozen en G. C- Morseld. Getrouwd; B. W. Solkamans en E M. Botje; S. P. Doek en W. Koppen; D. Craije en J, M. Maarsen; A. Smit en C- E. Dyserinck; J'. A. van Hensbergen en J. E- I. Seel; J. de Jongh en E. van Giffen; D. F. van Giffen en E. A- H. P. Frederstorf. Overleden in het Prov. Ziekenhuis nabij' Santpoort; J. C. Stoel1, 43 j-; H. W. Folmer, 88 j.; A. Oversteege, 67 j.; S. C. E. Serodins, 21 j.; M. van Wijk, 63 j.; D. S. Vangen Bassend 40 j.; G. H. Korting, 59 j.; A. Hassing, 35 j. Terug te bekomen bij: G. K. Togtema, Zomerzorgerlaan 14 b, Bloemendaal, een zadeldekje; J. v. Dijk, .Kleverlaan 8 'Bloe mendaal, een dames tasch met inhoud; Hermes, Station Bloemendaal, een bankbiljet; F. Wftt- greife, Bloemendaaischeweg 41 Bloemendaal, 'n dames tasch met inhoud; A. Roe's, Vijver weg 19 Bl'daal, 'n ceintuur; J. Westerman, Genestet- weg 12 B'daal, een strikje; D. van Kampen, Genestetweg 20 Bloemendaal, een portemon- naie; G. Verdonk, Rolland'straat 50 Haarlem, een broche; W. Wijkhuijzen p/a Brandstoffen^ handel Krul Overveen, een lorgnet; G. Pas man, Zandvoorterlaan 197 Zandvoort, eert siga renkoker; D. Vreenegoor, Middentuindorpplein 10 O'verveen, een portemonnaie; Huff, Bloe mendaaischeweg 227 Overveen, een poesje; A. Bos, Zijlweg 69 Overveen, een donkergeel regenhoedje; aan het bureau van politie te Overveen, een dameslhandschoen, een bal, een dop van een auto-as, een blauwe ceintuur, een dames tasch. Komen aanloopen bij Sluiter, Eikenl. 1 Aerderthout, 'n geel hondje; J. Hart kamp, Duinlu'stparkweg 17 Bloemendaal, na 4 dezer Kanaalstraat 18 Leiden, een Duitsche herdershond. VICTORIA-WATER (Oberlahnstein), is niet wrang of scherp als gefabriceerde en zoogenaamde kunstmatige minerale wateren, doch pétillant, smakelijk en opwekkend. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aanbe volen in heele Literschroefflesschen, inhouds- prijs 32 cent.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2