Ji DIJ1T F. WIS Sto \/\m OEPKES LAM il STENO e Typen Coenraad OVERVEEN. VOGELENZANG. MAISON HETTY GROOTE HOUTSTRAAT 126, TELEFOON 1760 UITVERKOOP HAARLEM J. LOTTG tetterode; T uinli Aanko FOTOGRAFISCH ATEFIER TH. SCHOOXEBEEK NIEUWE GRACHT 24 HAARLEM Alhier is overleden de heer Kuyt, in leven le chauffeur bij de familie Stoop alhier. K. had zich in den loop der jaren bij de familie Stoop onmisbaar weten te maken. Een ieder kan zich nog goed herinneren, dat Kuyt een aantal dienstjaren achter den rug had, waarbij de familie S. duidelijk heeft bewezen, wat Kuyt voor hen was. Het heengaan van hem is een groote slag voor de overblijvenden van den overledene. Ook voor de familie S. is het een groot verlies. Allen die K. gekend hebben zul len hem zeer missen, daar hij steeds voor een ieder klaar stond hulp te verleenen, als dit noodig was. Serenade. Ter gelegenheid der 84e ver jaardag van den Zeereerwaarde Heer L. ten Blink, bracht de muziekvereeniging „Euphonia" Donderdagavond eene serenade Vanaf de St Aloysiusschool werd onder leiding van hunnen Directeur, den heer J. W. Lefeber, een mürsch ingezet, gevolgd door vele belangstellenden In den tuin van de pastorie werden eenige stukjes zeer verdienstelijk uitgevoerd, waarvoor de jubilaris hun hartelijk dankte en tevens een Directeur en leden met hun behaalde over winning op het Nationaal Concours feliciteerde. Na nog een extra nummertje gegeven te heb ben nam de Hoogeerw. heer H. J. M. Tasken het woord, om namens den Pastoor zijn dank en hulde te brengen voor deze attentie. Daarna werd onder een vroolijken marsch het dorp door gemarcheerd tot aan de school, waarmede dezen vroolijken avond was geëin digd. De politie zorgde voor de goede orde. Waren de toeschouwers zoo lastig? Het gouden jubileum van den Hoogeerwaarden Heer H. J. ZONDAG. De Hoogeerwaarde heer H. J. Zondag, kanun nik van het Kapittel van Haerlem, Deken van Noordwijk en Pastoor te Vogelenzang, herdenkt heden zijn 50-jarig priester-jubileum. Heden, Zaterdagavond zal het herdenkingsfeest een aanvang nemen. Te 7 uur zal de pastoor van den trein worden gehaald, waar dan een gecos- tumeerde optocht zal worden gevormd met een praalwagen, versierde rijwielen etc. Bovendien zal een eerewacht te paard den stoet vergezel len. Tevens zal den pastoor het parochie cadeau worden aangeboden, o.a. een orgel, en zal een concert worden gegeven waarna een vuurwerk het feest van dezen dag zal beslui ten. Zondagmorgen om 10 uur heeft een plech tige hoogmis plaats en zal pastoor van Oord, oud professor van Warmond, een predicatie houden. Des middags zal er receptie zijn, n.l. van half drie tot half vijf. Verder zullen er tot en met Donderdagavond concerten of too- neelvoorstellingen worden gegeven. Maandag zullen de bisschop en het kapittel den jubilaris bezoeken. De heer Zondag is zijn loopbaan begonnen als kapelaan van Volendam. Daarna werd hij kapelaan te Overveen en daarna professor in de moraaltheologie te Warmond. Thans is hij ge durende drie-en-twintig jaren pastoor te Voge lenzang. Hij heeft zich zeer bemind weten te maken en is, niettegenstaande zijn hoogen leef tijd, nog steeds flink werkzaam. Zoowel bij geestelijken als leeken is de heer Zondag zeer gezien en ook niet-geloofsgenooten schatten hem zeer hoog. Dit moge blijken uit de groote deelneming en de medewerking ter gelegenheid van het jubileumfeest. Want alle inwoners, dus ook de niet-Roomsch Katholieken dragen tot het feest het hunne bij. Niettegenstaande zijn groote wetenschappelijke kennis is de hoogeer waarde de eenvoud zelve en een mensch in den ware zin des woords. Nog steeds is de jubilaris lid van talrijke, ook niet-Roomsche vereenigin- gen. Het schitterend opgezette feest zal hem het bewijs leveren, dat zijn werk dankbaar is ge waardeerd. SANTPOORT. Alhier is op 54-jarigen leeftijd overleden de heer W. Nije, nog maar kort woonachtig in ons dorpje, maar daarom geen onbekende voor ons Santpoorters, Zijn heengaan wordt, vooral in onze naburige gemeente Spaardam, ten zeerste betreurd, daar de heer Nije de achting en liefde van bijna alle H HAPTLNLIISTIAA-N H r 8 LOF_MFND4*XL OPNAMEN IN EJGEN OMGEVING- Bij den brandstoffenhandelaar de Graai zijn de prijzen uitgestald die voor de volkswedstrij den ter gelegenheid der jubileumfeesten aan de winnaars uitgereikt zullen worden. De prijzen bestaan niet alleen uit doosjes zakdoeken enz maar er zijn zelfs fotografietoestellen, een elec- trische fietslantaarn, een geheèl theeservies en nog meer van deze fraaie voorwerpen bij. ingezetenen dier gemeente had weten te ver werven. Uit Spaarndam schreef men ons: In Memoriam. Onder algemeene deelneming werd heden al hier het bericht ontvangen van het overlijden van „dokter Nije", sedert kort woonachtig te Santpoort. Ook met grooten weemoed, want wij Spaarn- dammers hadden onzen dokter, na zooveel jaren van moeizamen, menschlievenden arbeid, zoo gaarne nog eenige jaren van rust gegund, al wisten we reeds lang, dat de stoere figuur was geknakt, de fiere gestalte gebroken eigenlijk vóór zijn tijd. En dat niet enkel door zijn werk, hetwelk hij met ware zelfverloochening en groote toewij ding verrichtte, want al koesterde hem een hartelijk en warm familieleven, vooral in de laatste jaren werd hem het levens leed aller minst gespaard: en dat was het, dat den sterke met het teere hart te machtig werd Schoon volbloed Amsterdammer van geboorte was Dr. Willem Nije Spaarndammer geworden met hart en ziel. Hij voelde zich spoedig thuis, toen hij, nu ongeveer dertig jaar geleden, zich als jong arts hier vestigde. En dat de Spaarn- dammers hem een warm hart toedroegen, bleek reeds meermalen; zoowel bij het feest zijner 25-jarige ambtsvervulling, als bij zijn terugkeer van den droeven tocht naar Indië. Het was maar geen phrase wanneer Dr. Nije dan verze kerde dat hem die toegenegenheid zoo goed deed; zijn eigen warm hart had aan die liefde behoefte, vandaar die waardeering. Gold Dr. Nije in den kring zijner ambtgenoo- ten als een bekwaam medicus, wiens juiste blik bij menige moeilijke diagnose aan het licht kwam, wij kenden hem als *den hartelijken huisdokter, die ons volle vertrouwen had; die meevoelde met anderer leed, deelnam in anderer blijdschap. Wij zelf zien nog de tranen in zijn oogen, toen de groote Meêdoogenlooze in onze eigen woning een offer vroeg. Was hij niet steeds aanwezig bij een operatie in het stads-ziekenhuis. En stond hij niet dag en nacht voor elk gereed? „O m n i b u s i t e m" werd hem bij zijn ambtsfeest als lijfspreuk gegeven: „overal, voor een ieder dezelfde!'' En dat was waar! Als dokter bovenal, maar ook als raadslid, als wethouder en als waarnemend burgemees ter heeft Dr. Nije Spaarndam waardig gediend Wars van vertoon leefde hij zijn druk, onrus tig leven, vol trouw aan zijn plicht. Politieke of kerkelijke „drijverij" was hem vreemd. Toch nam hij, met eerbiediging van eens anders over tuiging, deel aan het Protestansch-kerkelijke leven der gemeente, en had hij „het hart op de tong", als hij in de oorlogsjaren onzaliger gedachtenis! zijn antipathie luchtte jegens één der partijen. Wij durven eindigen met ja, namens Spaarndam te zeggen, dat met Dr. Nije een goed en edelaardig mensch is heengegaan. Mocht hij sedert zijn vertrek uit onze gemeente nog zoo dikwerf leven op veler lippen, zeer zeker zal hij hier bij oud en jong nog tal van jaren voortleven in aller hart. Hij ruste in vrede! Door aankondiging is door B. en W. aan de ingezetenen medegedeeld dat de Middendorp straat en de Noorderdorpstraat voor alle mo torrijtuigen voortdurend zijn gesloten, terwijl de Brederoodscheweg vanaf het Kerkpad tot aan den Achterbuurtweg is afgesloten voor alle motorrijtuigen op meer dan twee wielen. GROOT NATIONAAL CONCOURS. Zaterdagavond. Eind .goed, al goed, zoo was 't ook hier. Den derden en tevens laat- sten Zaterdag werden we als 't ware verrast op een prachtig concert, door de Harmouje- kapel der Koninklijke Papierfabriek „De Een dracht" te Velsen, welwillend aangeboden. Volgens het programma zouden de Dames- leden der turnvereenig-in-g „IJmuiden" oefenin gen en sluierdansen uitvoeren. Door ziekte van de directrice was dit afgelast. Het suplement programma, hetwelk op het terrein werd uitgereikt toonde ons al dadelijk dat de heer H. Kerkhof, met zijn keurkorps ons vergoeden wilde wat we in den wedstrijd moes ten missen, n.l. hun deelneming. Het terrein was flink bezet en het weer was wederom prachtig. Als openingsnummer ,JBon Voyage", marsch van Contus gevolgd door „Liege In- mortelle" ouverture van Jos. Eeder en tot slot van het eerste gedeelte ,,La Chanson des Ni-ds" van Buot. In dit laatste nummer waren een polka en solo's voor klarinetten en picollo verwerkt, welke door de heeren H. Wicherink en K. Hollander e.a. op uitnemende wijze wer den voorgedragen, terwijl de begeleidende be zetting zich schitterend aanpaste, 't Was prach tig. Hierna stelde het Christelijk gemengd koor „Looft den heer" van IJmuiden zich in de mu ziektent op, om onder leiding van den heer Piet Hespe eveneens welwillend te concerteeren voor „Wilhelmina" Uitgevoerd werden „Psalm 148" van H. J. den Hertog; „De avond valt" van Jac. Bonset; „Wiegenliedje" van Fred. J. Roeske en „üroome Vrouw Kom" van Isr. J. Olman. Na de pauze zong liet koor nog „Zon dagmorgen" van Jac. Bonset; „Sneeuwklokjes" van P. Mart. Zijderlaan en „Lentezang" van Fred. J. Roeske. Van dit koor kunnen we zeg gen dat het klankigehalte vrij goed is, terwijl beschaafdheid van uitspraak wel wat te wen- schen overlaat. De rhytmische bewegingen waren voor 't ineerendeel saai, wat dus voor een algemeene „koorfout" aangemerkt kan worden. Dan volgden twee omvangrijke com posities „Prometheus" ouverture van L. v. Beethoven en „LiRoi s'Amuse" ouverture van L. Delibes door de Harmoniekapel en tot slot „Ballet Egyptiën" van Luigini. We kunnen hier vrijelijk spreken van wonderen der techniek; één der schoonste herinneringen aan Wilhel- mina's jubileum. De heer Kerkhof en zijn man nen werden door den heer J. S. Visser ge complimenteerd en dank gezegd. De nog restee- rende tijd werd benut om nog een gezellig dansje te maken op 't plankier voor de muziek tent. Het begeleidende Jasz-Band-Orkest werd wederom uitgevoerd door eenige leden van Wilhelmina. Tot middernacht duurde de pret. Zondagmorgen. Den Iaat-ten Zondag van dit groot concours wederom als voorheen, 11 uur ontvangst van H. H. directeuren, voorzit ters en secretarissen der deelnemende vereeni- gingen in café „Stations Koffiehuis". Toespra ken door den voorzitter van het feestcomité en door Wilhelmina's eere-voorzitter. Eerewijn enz. Intusschen werd den marschwedstrijd reeds opgesteld en vertrokken even later in goede volgorde: 1 Het Noorden, Amsterdam. 2 Eu phonia, Overveen; 3 St. Caecilia, Sckoten; 4 St. Caecilia, Velsen; 5 iDoor Wilskracht ver kregen, Amsterd-m; 6 St. Caecilia, Akersloot; 7 Brandweer-muziekkorps, Amsterdam; 8 Hiile- gomsche Harmoniekapel, Hillegom; 9 Forzando, Amsterdam; 10 Sarphatie, Amsterdam; 12 Con cordia, Oostzaan; 13 Waterlandsch Fanfare corps, Nieuwen-dam. No. 11 Hou en Trou, Dur- gerdam, was niet opgekomen. Dezen wedstrijd kenmerkte zich van de twee voorgaande in superioriteit. Bijna over de ge- 'heele linie werd voorbeeldig gemarscheerd en geblazen. Vooral het Amsterda-msche Brand weerkorps werkte statig en gedisciplineerd, ter wijl de Oostzaners eveneens blijk gaven van routine op dit terrein. Te 1 uur ving -de concertwedstrijd aan en wel met de 3e a-fdeeling B. Harmonie. Het ver plichte nummer was „iHistoriëtte d' Anton", van L. J. de Schepper. Het Noorden, Amsterdam kon ons van het verplichte werk absoluut geen indruk geven, terwijl ook 't vrije werk onzuiver en slecht vertolkt werd. R.K. Harmoniecorps St. Jacobus Haarlemmerliede, martelde het verplichte werk nog meer. Hun vrije nummer was iets beter. Euphonia, Overveen, was evenals -haar dirigent de heer J. W. Lefeber, voor het eerst in 't strijdperk en maakte in deze afdeeïing een zeer goed, zoo niet het beste figuur, zoowel van het verplichte als van het vrije werk. Hierna 3e afdeeïing A. Harmonie, met het ver plichte werk „Elva", F. Morque. St. Caecilia, Schoten, was de eerste die dit werk behoorlijk verzorgd presenteerde. Alleen het andante kwam even in gedrang. Ook: het vrije werk Sous La Tonelle, van J. Martin kon ons zeer bekoren. De heer Chr. Huyboom, de dirigent, had zijn „jongens" goed getraind. St. Caecilia Velsen, als tweede stond ons minder aan. Was het tempo in- den aanvang ontzettend traag, in de middenpassages werd het tegenovergestelde bereikt door een zoo snel tempo dat al 't mooie verloren ging, wa rbij onzuivere -disso nanten niet uitbleven. Hun vrije werk, Louise E-nschantte, G. Damare, (opgegeven was „Une Soiree d'Automne aux Ardennes" A. Qovaert), was iets beter. Daarna Door Wilskracht Ver kregen, Amsterdam. Een heel goed korps. Beide werken mooi voorgedragen. St. Caecilia, Akersloot, behoort eerst nog meer dere studie te maken en -dan onder een be kwamen directeur, alvorens aan concoursen deel te nemen. In geen der beide nummers was er een oogenblik dat ons in bekoring bracht 't Was ons dan ook een raadsel toen de Jury ook hen een lsten prijs toekende en nog we: met ll/2 punt meer dan St. Caecilia Schoten. Of de Jury moet door de veis gelijkluidende namen der deelnemende korpsen in deze af deeïing van haar stuk gebracht zijn, óf een andere storing mag reden geweest zijn, dat de uitspraak der Jury zoo geheel anders was dan wij verwacht liaden, wij begrepen er niets van. Winkels Harmonie, Winkel, sloot deze afdee ïing voorbeeldig. Wellicht is de 34-jariger thans ontvlamt om weer eens omhoog te komen. Op zoo'n leeftijd hoort men ook niet meer in de laagste afdeeïing te staan. De weg is dus ge vonden. Winkel's Harmonie kan als 't wil. 2e Afdeeïing Harmonie. Verplicht werk: „Souvenir de Jeunesse" van J. Martin. Brand weercorps, Amsterdam, stabiel, klankvol en zuiver. Hillegomsche Harmon-iekapel, onder directie van den eerwaardigen ouden heer J. D. Schouten,maakte, gelet op hun kleine aan tal, een voorbeeldigen indruk. Vooral de slot- phras-es van 't vrije werk waren machtig en begeesterden nog eenigen tijd -de toehoorders. uemeentewerklieden-Harmonie Forzando, Am sterdam en Amsterdamsch Harmoniegezelschap Sarpliati-c, welke tezamen met liet brandweer corps een drietal korpsen vormde in deze af- deeiin.", allen uit Neerlands Hoofdstad, werkten als om strijd en maakte deze afdeeïing supe rieur. De Jury beloonde dan ook -de gansche afdeeïing -niet een eersten prijs. De 1ste a-fd. Fanfare zou alleen vertegen woordigd worden door Hou en Trou, Durger- dam. Jammerlijk was déze niet aanwezig, zoo- dat deze afdeeïing geheel verviel. Ons tarief voor Verhuur- Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder ais taxi's. BOUCKAERT Co., Luxe Auto-en Verhuurinrichting Rozenstraat 8 en 9, HAARLEM, Telefoon 588. Hierna volgde de Eere-afdeeling Fanfare. Ver plicht nummer Le Roi Lahore, Massenet. Con cordia, Oostzaan gaf een middelmatige uitvoe ring zoowel van verplicht- als van vrij werk. We gevoelden ons niet in een zoo superieure afdeeïing als het zijn moest. Waterlandsch Fanfarecorps, Buiksloot-Nieuwendam kon ons beter bekoren, vooral in het verplichte werk. In C'. valleria Rusticana Fant. de le opera de P. Mascagna, arr. IJ. 'Bouchaf, was het tempo niet overgelukkig en deed veel van het schoone verloren- gaan. Tot slot -de heer J. Jongeians, met zijn bekend keurkorps Harmonie Assen delft. Groot, machtig en vol toewijding, welk een prachtgeluid. Meermalen geleek het een orgelconcert met strijkbassen, een prestatie, welke bewondering afdwong. Het vrije werk Aida, Grande Fantasie, eveneens subliem, meesterlijk. Een oogen-blik pauze volgde waar in we een schoone gelegenheid hadden om de heerlijke tonen van Assendelft te verwerken. De uitspraak -welke hierna volgde was: ■Marschwedstrijd: 1ste prijs Brandweercorps, Amsterdam; 1ste prijs Concordia Oostzaan; 2de prijs St. Caecilia, Schoten, 2e prijs Sarphatie. Amsterdam; 2e prijs Waterlandsch Fanfare corps, Buiksloot-Nieuwendam; 3e prijs Hille gomsche Harmoniekapel; 3e prijs Forzando, Amsterda-m; Concertwedstrijd 3e afd. B. Harmonie. 2de prijs Het Noorden, Amsterdam; 2e prijs Euphonia, Overveen; 3e prijs St. Jacobus, Haarlemmerliede. 3e Afd. Harmonie. 1ste prijs Winkel's Har monie, Winkel; 1ste prijs Door Wilskracht Ver kregen, Amsterdam; 1ste prijs St. Caecilia, Akersloot; 1ste prijs St. Caecilia, Schoten; 2e prijs St. Caecilia, Velsen." i2de Afdeeïing Harmonie. 1ste prijs Sarpathie Amsterdam; 1ste prijs Forzando, Amsterdam; lste prijs Brandweercorps, Amsterdam; 1ste prijs Hillegomsche Harmoniekapel. Eere-afdeeling Fanfare; lste prijs Harmonie Assendelft, lste prijs Waterlandsch Fanfare corps, Buiksloot-Nieuwendam; 2de prijs Con cordia, Oostzaan; Een korte pauze, welke werd benut om het veld te ruimen, waarna om 9 uur de eere wedstrijd begon. St. Caecilia, Akersloot, waagde zich als eerste op -de planken en blies -ditmaal, Mignonnette' J. Bauman. De verklanking was van dien aard, dat de Jury zich genoodzaakt zag af te bellen. „Het is zoo al genoeg" aldus een gemoedelijke uitdrukking van Gerharz. Winkel's Harmonie gaf Lustspiel-ouverture, Keler Bela, een pittige uitbelding. Brandweer Amsterdam, speelde voi toewijding „Glorieuse Rentree" F. Sali. For zando Amsterdam, wist ons te bekoren met Marie Henriëtte, M'ontagne. Sarpathi .Amster dam was met W. TelDRossini, arr. J. Martin, niet zoo gelukkig als in den concertwedstrijd. Blijkbaar niet gerekend op een eere-strijd. Wa terlandsch Fanfarecorps .gaf een voorbeeldige uitvoering van Meijerbeer's Robert le Diable. Harmonie Assendelft sloot dit groote concours op waardige wijze met het zeer breede en prachtige werk Marsche Portige, P. Qilson. Toen volgde de uitspraak van den eere-wed- strij-d afd. Harmonie: lste prijs Excelsior, Haar lem, 2e prijs Ons Genoegen, Wormerveer, 3de prijs Excelsior Amsterm, 3e prijs Soli Deo Gloria, Driehuis, 3de prijs Forzanda Amster dam. Afd. Fanfare, lste prijs Harmonie Assendelft 2e prijs Waterlandsch Fanfarecorps, Buiksloot- Nieuwendam, 3e prijs Politiemuziekkorps, Haar lem, 3e prijs Nieuwer-Amstel's fanfarecorps, 3e prijs Eensgezindheid, Halfweg. Door -hef fanfarecorps dat over het geheele concours het hoogst aantal punten behaalde werd nog een extra prijs behaald, bestaande uit een groote -bronzen medaille, geschonken door IJ. M. de Koningin en kwam in handen van Harmonie Assendelft. Door Z. -K. H. den Prins der Nederlanden werd eveneens een me daille beschikbaar gesteld, deze kwam in het bezit van de Harmonievereeniging met het 'hoogst aantal punten over den geheelen wed strijd. Excelsior, Haarlem, was -de gelukkige. De directeursprijs, zijnde een gouden potlood geschonken door bestuur en leden van Wilhel mina werd gewonnen door den nestor J. D. Schouten, directeur der Hillegomsche Harmo niekapel. Tot slot een groot vuurwerk met prachtige kleurschakeeringen. Hiermede werd het groote nationale concours gesloten. Het is veertig jaar geleden, dat VICTORIA-WATER (Oberlahnstein), hier te lande werd ingevoerd. De omzet van Victoria-Water is sinds verduizendvoudigd en gestadig neemt het gehruik toe. Alleen het beste kan zoo populair worden. Voor huishou delijk gebruik bijzonder aanbevlen in heele Literschrefflesschen, inhoudsprijs 32 cent. ADVERTE G!\. i lüUTS VERFT MAN HEERENCO MET Bï VAN M( ARTIS- PRIJZEN tel. HAAR GEVRAAGD 1 houden waterdie m. of z. meubel Br. No. 9554, Opleiding vo tijk-examen: en M. O. Dr. OTP Kleverparkweg Mej.J.G.BRA* geeft Les aangeb. c Begin nieuwe 15 Sept. a.s. Z bij m. WÜBB weg 31, Haarle NIEUWE C AANVANG Vraagt i Erkende Dire L. QUARLES Ripperdapark EERSTDAA van het S „Argentina" weg No. 3, Goed CA Mevrouw bij „Editio" Andrew Car van den gro< „Het beho dat hem op gewezen wa en tante da familieleden getouwen in door men m en veel sne die met de Vele wever naar Ameri ven. Andrei ten Dumferi een winkelt dienen voo vrouw, die gens er slo

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2