TWEEDE BLAD if Kennemer Lyceum. I r i Bloemendaalsch Weekblad" Zaterdag 13 Oct. '23. BERICHT! Plaatselijk Nieuws. "V ooirzij do. ^olito :rzij do. DPl^ttogrnrond. V -t; li' -I No. 42. Wijl ons gebleken is, dat andere bladen wederrechtelijk onze alhier geplaatste artikelen overnemen, maken wij er op merkzaam op, dat deze letterdiefstal straf rechtelijk zal worden vervolgd. Ten over vloede zullen wij van nu af de waarschuwing plaatsen, die steeds ten opzichte van deze artikelen geldt: NADRUK VERBODEN. REDACTIE. OVERVEEN. Burgerwacht Bloemendaal. Woensdag avond had in hotel „Rozendaal" te Overveen de prijsuitreiking plaats van den vier-daagschen schietwedstrijd, gehouden op de militaire ba nen. Van den Voorzitter, den heer E. van Ne- derhassel, was een bericht van verhindering ingekomen. De le luitenant Ellermans, commandant der afdeeling, heette de aanwezigen hartelijk wel kom, en in 't bijzonder aan de dames en hee- ren die zoo welwillend dezen avond kwamen opluisteren met een strijkje. Hij bracht een woord van hulde aan de kranige schutters die in grooten getale op de banen aanwezig waren en die nu ook weder getoond hebben met welk een krachtsinspanning geschoten werd om on derling de eerste prijzen te bekampen en prees de goede vriedschap die er heerschte. Aan den heer F. P. Hekker, die voor een jaar eigenaar was geworden van den Lamber-beker, (deze moet driemaal achtereenvolgens of vijf maal door denzelfden persoon gewonnen wor den om definitief eigenaar te zijn) en de heer C. W. Meerdink die den gouden medaille ver overd had, eveneens aan de heeren PLangen- donk en W. G. Hoogestein, die bevorderd waren tot Koning-schutter, waarvoor zij het kruis en diploma ontvingen, bracht spreker hulde. Daarna werd overgegaaan tot het uitreiken der prijzen, die uit luxe voorwerpen bestonden en waarvan een ruime keuze was. De schutters waren verdeeld' in drie klassen naar gelang hunner bekwaamheid. Onderwijl gaf het strijkje (Jan Boon), eenige vroolijke nummers ten beste, en heerschte er in de zaal een gezellige drukte. De keuze uit de verschillende prijzen werden veelal door de dames gemaakt. Na afloop hiervan bracht luitenant Ellermans een woord van dank aan allen die moreel of finantieel tot het welslagen van dezen wedstrijd hadden medegewerkt en in het bijzonder aan de leden van „Jan Boon" met zijn strijkje, waarvoor aan de dames bouquetten werden aan geboden. Nog geruimen tijd bleef men gezellig bijeen en met een heerlijk dansje werd dezen gezelligen avond gesloten. „Generaal Joubert". Deze Kon. erkende Schietvereeniging. zal tot besluit der zomer- oefeningen op Zondag 14 October a.s. een eind- wedstrijd houden die opengesteld is voor alle eereleden, leden en donateurs. Geschoten wordt van des morgens 10 tot des middags 4 uur op Baan 5, met geweer model 95 en buks. Cllché's welwillend afgestaan^door de Redactie van de Stads-Edltle der Opr. Haart. Crt. Bij ons bezoek aan de terreinen van het nieuw te bouwen Kenne mer Lyceum werd ons door den Rector, Dr. A. de Vletter, vriendelijk verzocht te wachten met plaatsing in ons blad tot de teekeningen, waarmede de architect, de heer Ed. Cuypers zoo goed als gereed was, ons zouden worden verstrekt, opdat de lezeressen en lezers een goed beeld zouden verkrijgen van hetgeen aan de Julianalaan, naast Stoop's Bad, verrijzen zal. Deze teekeningen zijn thans gereed en wij bieden haar onze lezers aan. De groote teekening laat ons zien de voor gevel, of beter gezegd de voorgevels, daar de vleugels ter rechter- en linkerzijde vanzelf ook zichtbaar zijn en de drie gevels een geheel uit maken. De tweede teekening toont ons de achterzijde en geeft ons een beeld als ware het een com plex van gebouwen. De derde of kleine teekening maakt ons het oriënteeren gemakkelijk, doordat men zich nu beter een denkbeeld kan vormen welk een schoon geheel zich daar gaat vormen. Omgeven door een zich daarbij aanpassend hekwerk zal het ruime voorplein dit gebouw zeker ten goede komen. Zooals bekend, is het terrein, waarop het ge bouw komt te staan, een geschenk van den heer A. Stoop, terwijl door het Lyceumbestuur nog 30000 M2. werd bijgekocht voor den aanleg van een sportpark, waarvan echter weer een gedeel- kan worden verkocht. De school zal komen te staan aan twee nieu we, ruime verkeerswegen, die deel uitmaken van het groote uitbreidingsplan der gemeente De weg rechts van het gebouw zal worden doorgetrokken en mondt uit op den Bloemen- daalscheweg. Links van den hoofdingang komt de H.B.S.- afdeeling met lokalen voor natuur- en schei kunde en de kamer van den directeur der H.B.S.; rechts wordt de gymnasiale afdeeling ondergebracht, een lokaal voor natuurlijke his torie en reservelokalen. Hier is ook de kamer voor den conrector van het gymnasium. De garderobes komen links en rechts van den ingang. Aan de achterzijde wordt de gymnastiekzaal gebouwd met bijbehoorende kleedkamers en waschgelegenheden. Deze gymnastiekzaal staat door drie deuren in vrebinding met het sport park. Behalve de bovengenoemde lokalen komen voorts beneden 15 leslokalen, welke alle 6.20 X 6.60 M2. groot zijn. Op de eerste verdieping komt aan de vóór zijde in het midden de kamer van den rector van het Lyceum, daarnaast de administratie kamer en de wachtkamer. Voorts hier ook weer garderobes, een afzonderlijk aardrijkskundelo- kaal en klasselokalen, een teekenzaal, die ook TERRAS STOOPS BAD, voor het houden van tentoonstellingen zal kun nen dienen, eenige vergaderzalen, een vertrek voor het jeugdvereenigingsleven en de biblio theek. Het gebouw zal geheel worden opgetrokken volgens de Rijksvoorschriften, niettegenstaande de regeering kwam vertellen dat die voorschrif ten waren veranderd, toen de plannen geheel gereed waren. Door die gewijzigde voorschriften, n.l. gan gen nauwer, lokalen kleiner, minder lokalen enz. zal het Bestuur zelf moeten zorgen voor betaling van dat gedeelte, wat zij royaler wenscht uitgevoerd te zien dan de regeering wenscht. Hierin is zij gelukkig geslaagd, zoodat den bouw kan plaats vinden volgens de oorspron kelijke plannen, wat voor de toekomst wel zal blijken het beste geweest te zijn. Immers, het aantal leerlingen wordt steeds grooter en straks als het nieuwe gebouw in gebruik zal zijn genomen en als dat blijkt in welk een modelschool de kinderen worden ondergebracht dan twijfelen wij niet of de toeloop wordt nog grooter. De ventilatie heeft de bijzondere aandacht gehad van den architect. Met den rector van het Lyceum, den heer A. de Vletter heeft de heer Cuypers een 10-tal scholen in ons land bezocht, om daardoor fouten betreffende deze aangelegenheid te vermijden. Betreffende de verwarming kan men nog niets met zekerheid mededeelen. Men hoopt echter een overeenkomst te kunnen treffen met Stoop's Bad. Door een ondergrondsche gelei ding zou dit heel practisch te regelen zijn en waarschijnlijk zijn beide partijen er financieel mede gebaat. Doch al zou deze overeenkomst niet tot stand komen dan is het toch nog vanzelfspre kend dat er door het geheele gebouw centrale verwarming zal komen. Over het sportveld valt ook nog wel het een en ander te vermelden. Dit wordt aangelegd door de architecten Hartstra Tersteeg, welke eveneens het sportpark te Hilversum hebben aangelegd. Het sportveld wordt des zomers ingericht voor cricket en 's winters voor voetbal en hockey; voorts komt om het veld een loopbaan voor athletiekbeoefening benevens springbak enz. Om het geheele sportpark wordt een be planting aangelegd van 10 M. breedte voor de natuurlijke historie en waarvoor de heer Dr, Jac. P. Thijsse zijn medewerking heeft toege zegd betreffende de wijze en den aard der be planting. Het sportpark is ook van buitenaf te berei ken zoodat bij vacanties, of na schooltijden toch gebruik kan worden gemaakt van deze terreinen voor de beoefening der sport. Het park is verdeeld in 2 afdeelingen. Het eene gedeelte zal moeten dienen voor licha melijke oefeningen met loopbaan voor athletiek, het andere gedeelte voor hockey, voetbal enz. Achter den linkervleugel zal een conciërge woning worden gebouwd, terwijl achter het ge bouw een fietsenbergplaats tot berging van 200 fietsen zal komen. Wij meenen niet te veel te hebben geschre ven toen wij straks het woord „modelschool" hebben gebruikt. a»v--

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 5