Een weelde die iedereen betalen kan, is FRANKEN'S MELKBROOD Plaatselijk Nieuws. BLOEMENDAAL. VOGELENZANG, SANTPOORT. T O O N E E L. MUZIEK, SPORT, BURGERLIJKE STAND, FOTOGRAFISCH ATELIER TH. SCHOONEBEEK NIEUWE GRACHT 24 - HAARLEM Vergadering van -den Raad der gemeente Bloemendaal, te houden op Donderdag 18 Oct. 1923, des voormiddags 10 uur ten raadhuize te Overveen. zoo noodig voort te zetten in den namiddag. AGENDA: 1. Ingekomen stukken: a. ter kennisname. b. ter behandeling, 2. Ontheffing bepalingen der Bouwverorde ning. 3. Benaming van wegen: a. Stoel's Hofje, 'b. Wegen in het Kinheimpark. c. Weg in het Oranjepark. d. Weg op Boekenrode. 4. Vaststelling rooilijn en wijze van verhar ding Teding van Berkhoutlaan. 5. Wijziging en aanvulling van het bouw- en wegenplan van het Kinheimpark. 6. Vaststelling van het bouw- en wegenplan nabij Stoop's Bad. 7. Verkoop van grond aan de Bosch en Duinlaan aan het Provinciaal Waterleiding bedrijf. 8. Verhuur van een theehuisje aan Q. H. Boskamp. 9. Verhuur van perceel Zijlweg 1 aan J. A, H- de Haas. 10. Verleening eervol ontslag aan de gemeen te vroedvrouw. 11. Onttrekking plantsoen in Aerdenhout aan den publieken dienst en beschikbaarstelling van het terrein aan de schoolvereeniging AerdenhoutBentveld". 12. Vaststelling regelingen tot toelating van leerlingen op de openbare lagere scholen a. uit Bloemendaal in Haarlem. b- uit Haarlem in Bloemendaal, 13. Beschikking op verzoek van het Bestuur v/h Sanatoriumfonds van het Nat. Ver bond van Gem. Ambtenaren om subsidie. 14. Vaststelling kohier recognitiën rioolaan sluitingen. 15. Crediet aanvrage voor werkverschaffing. Gunning Kolen, De kolenkwestie die zoo veel gemoederen warm heeft gehouden, is op gelost en naar we hopen nu voor goed van de baan. De levering van kolen voor de ge meente is dit jaar gegund aan den heer A. de Graaff, te Bloemendaal, op één na den laag- sten inschrijver van de eerste aanbesteding. De heer De Haas wilde tegen zijn eerst genoemde prijzen niet leveren, omdat na de inschrijving een maand verloopen was en de prijzen waren opgeloopen. Jubileum. Gisteren (12 Oct.) was het 12V2 jaar geleden, dat de heer Hillen bij Gebrs. Beek man in dienst kwam. Hillen heeft trouw al die jaren zijn plichten nagekomen, terwijl hij steeds voor een ieder klaar stond hulp te verleenen. Geen wonder dan ook, dat deze dag voor den jubilaris tot een feestdag werd gemaakt. Daar hij het steeds goed met zijn collega's vinden kon, bleven die ook niet ten achter den ju bilaris te huldigen! Des morgens werd H. toe gesproken door een der heeren Gebr, Beekman, die hem hierbij een enveloppe met inhoud aanbood terwijl er medegedeeld werd, dat er een taart naar het woonhuis van den jubilaris gezonden zou worden. Hierna kwamen zijn collega's met hun ge schenk voor den dag en boden den jubilaris een kist sigaren aan. Deze aanbieding geschied de niet langs den gewonen, weg. De lessenaar van H. was bedekt met een bekleedsel van donker blauw fluweel, waarop langs den kant groene en roode dalia's waren gelegd. In het midden stond de kist sigaren, eveneens over trokken met bovengenoemd bekleedsel. Hierop was met kwistige hand de volgende woorden geverfd April 1911 Hulde aan den jubilaris October 1923., terwijl een paar miniatuur ben zinebussen ook niet ontbraken. Het geheel zag er smaakvol uit en is aardig bedacht. Geen won der dan ook, dat H. met zijn geschenk zeer in zijn schik was. Om 11 uur dronk men zeer gezellig een kopje koffie bij den baas aan huis- Des middags was de jubilaris .vrijaf" en werd zoodoende in de gelegenheid gesteld het her denkingsfeest in huiselijken kring verder te vieren. Niet zoo spoedig zal de heer H. dezen dag vergeten. De heer Beunder, bloemist alhier, gaat zijn zaak belangrijk vergrooten. Naast de bestaande zaak wordt een nieuw winkelhuis gebouwd. Behalve het winkelhuis wordt er nog een oran- gerie gemaakt, waarin bloemen, planten enz. geborgen kunnen worden. De plattegrond geeft ons een goed overzicht hoe de nieuwe zaak zal worden en we kunnen zeggen, dat deze fraai zal zijn. De leden en donateurs der B.V.C. zullen Zon dag a.s. op het terrein alhier bij den wedstrijd BloemendaalA.F.C. een keurig programma boekje cadeau krijgen waarin de uit- en thuis wedstrijden van hun Vereeniging in vermeld staan. Personalia. Bij Kon. Besluit is aan den heer T. W. C. H. Baron van Tuyll van Seroos- kerken, kamerheer in buitengewonen dienst van H.M. de Koningin, wonende alhier, verlof ver leend tot het aannemen van het groot-officiers- kruis der Kroonorde van België. HAARLEM, WERKLOOSHEIDS KAS. Door het bestuur der Landelijke Vereeniging tot bestrijding van de nadeelige gevolgen van werkloosheid en ziekte is tot correspondent be noemd voor Haarlem en omliggende gemeenten de heer G. Spanjaard te Schoten. De vereeniging vergadert de volgende week in ,,Het Blauwe Kruis" aan de Oude Groen markt te Haarlem. De heer C. v/d Toorn Vrijthoff, secretaris van het Hoofdbestuur zal dan het doel en werken der vereeniging uiteenzetten. Deze ver gadering is voor iedereen toegankelijk. Voorts bestaat er bij den correspondent voor Haarlem en omstreken gelegenheid tot inschrij ving iederen Zaterdagavond Oosterstraat 31 Schoten, en Vrijdagavond 2e Zuidpolderstraat 59 te Haarlem. De Nederlandsche Protestantenbond, afdee- ling Haarlem, vergadert a.s. Donderdag 19 October te 8 uur in het gebouw aan de Veste- straat; de agenda kunnen we vinden in de Kerk bode. De bewijzen van toegang tot de winter voordrachten zijn aan de leden toegezonden. Sprekers zijn de heeren dr. W. Mackenzie, prof. dr. K. H. Roessingh, ds. J. van Dorp, ds. W. Banning en ds. G. J. Sirks. Haarlemsche Kegelbond. Het nieuwe club gebouw van den Haarlemschen Kegelbond, Tempelierstraat no. 35, zal a.s. Vrijdag 19 Oct. des nam. 3 uur feestelijk geopenend worden- Ter gelegenheid van die ingebruikneming is van 19 tot en met 29 October een concours uitgeschreven. Verdwenen. Grand bazar de Lia Boer, ook wel bekend onder den naam „Toko", sinds eenige jaren gevestigd aan het Kerkpad, is op geheven. Na een uitverkoop in het oneindige, zijn deze week de laatste artikelen, .hoofdzakelijk be staande uit restanten winkelgoederen, materi alen en gereedschappen, onder den hamer van deurwaarder v. Wijngaarden gekomen. De belangstelling was vrij groot, terwijl toch geen ;hooge prijzen besteed werden. De vele bontkleurige reclame's uit dit huis, welke ons steeds bereikten, zullen dus ook tot het verleden behooren. Na velerlei probeeren en mislukken hier ter plaatse, zal de voorma lige ondernemer zich in de Residentie gaan ves tigen. Schreven we in ons vorig nummer over den Duinlustparkweg welke bij regenweer -onder water staat, terwijl absorptie door den bodem daar ter plaatse de eenige afwatering vormde, thans kunnen we melden dat die bodem geheel verzadigd is en mede door de gevormde slib- bedding geen water meer tot zich neemt. Reeds dagen achtereen gelijkt de weg daar dan ook een vijver en zonder andere maatre gelen zal het de taak der lieve zon worden hier hulp te bieden- Commentaar overbodig. Personalia. Aan de op 1 Nov. a.s. te openen Christelijke school te Den Burg op het eiland Texel, is benoemd als onderwijzeres, mej. A. D. v/d Heuvel van hier. In de plaats van den heer W- F. H. Busch, die door vertrek naar den Haag zijn functie neer moest leggen is tot regisseur der tooneel- vereeniging Varia" benoemd den heer H- v. Dokkpm te Haarlem. Hoewel het heengaan van den heer B- voor „Varia" een bijna onher stelbaar verlies is, gelooven wij toch, dat de keuze van den heer v. D. een zeer gelukkige geweest is. De heer v. D. is in de dilettanten- tooneelwereld een bekende- en gewilde figuur. Circa 4 jaren was hij regisseur van de Haar lemsche tooneelvereeniging „Nieuw Leven", terwijl hij in verschillende regelings en con courscommissies zitting heeft. Van beroep is de heer v- D. dansonderwijzer. We hopen dat „Varia", hetwelk juist het laatste jaar zulke groote vorderingen maakte, onder haar nieuwen regisseur mag blijven voortgaan op den ingeslagen weg. Het Bestuur van de afdeeling Haarlem e.o. van het Vaderlandsch Tooneelverbond heeft aan de leden bericht dat het wederom besloten heeft om in het komend seizoen een reeks van zes voorstellingen voor de leden te doen geven door: Het Vereenigd Rotterdamsch- en Hof- stad-tooneel, de Haghespelers, Comoedia, het gezelschap Cor Ruys en het Schouwtooneel. Door loting zal worden vastgesteld welk van deze gezelschappen de zesde voorstelling zal geven. De stukken worden gekozen door 4 com missies bestaande uit de heeren J. B. Schuil, dr. M. Ketting, P. J. van Gasteren en Tjebbo Franken. Als lid van het Tooneelverbond afd. Haarlem e.o. kan men van de zes voorstellin gen, zooveel couponkaarten krijgen als men wenscht van f 12.per stuk; de betaling ge schiedt aldus: f6.ineens, de overige f6. geleidelijk aan de kas bij het bespreken der plaatsen; behalve kleerenbewaargeld en be- spreekgeld zijn 't overigens verschuldigde, zooals belasting, in die f 2.begrepen. De plaatsbespreking geschiedt voor leden-coupon houders volgens lotingsnummer. Eerst daarna voor leden-niet-couponhouders. Evenals vroeger wordt ook dit jaar zoo mogelijk een gratis voorsteling voor de leden georganiseerd. De leden betalen f 5.contributie in het jaar. Het secretariaat is gevestigd Groote Houstraat 145 Haarlem. Door de N.V. Vereenigd Rotterdamsch-Hof- stad-Tooneel, Directie Cor. v d. Lugt Melsert en F. H. Tartaud, zal Zaterdag 20 October, des avonds 8 uur, in den Stadsschouwburg worden opgevoerd: 's Morgens, 's Middags, 's Avonds. Wat de Pers er van zegt: Nieuwe Rotterdamsche Courant: Een meesterlijke vertooningHet was waarlijk volmaakt.... Er is iets aparts aan het stuk, een geestigheid van hoogere orde. Algemeen Handelsblad: Het is een prestatie van beteekenis Ik weet niet of een ander Hollandsch ge zelschap dit stuk zou aan kunnen, maar van der Lugt Melschert heeft het gedurfd en is schitterend geslaagd. Hij en Annie van Ees hebben het beurtelings flirtend, krakeelend en minnekoozend paar verbeeld op eene wijze die men slechts zonder voor behoud bewonderen kan. Gaver en zuiver der samenspel zal men zich bezwaarlijk kunnen indenken. Het was een avond van triomf voor beiden. Het Rotterdamsch Nieuwsblad; Geestig en poëtisch is de dialoog tusschen deze twee, frappant van frissche vondsten ook. In een tuin speelt het blijspel. Een morgen, een middag, een avond. Annie van Ees gaat er rond in drie kleurige toiletten zoo frisch en zoo kleurig, als de bloemen aan haar voeten. Hier is ook Cor van der Lugt Melsert op z'n best. Er is geen acteur in ons land die zoo iets pikants lanceeren kan als hij, een fijne geestigheid als een bonbon over het voetlicht brengen, dat 1200 menschen in zoo'n zaal er even genoeglijk het zoet van in den mond proeven. De Maasbode: Het charmante stukeen onafgebroken delicatesse. Het Volk: Wie het echtpaar van der Lugt Melsert op z'n best wil zien, ga dit blijspel zien. De Nieuwe Courant: Het ééne meestelijk geschreven tooneel op het andere. Een meesterstukje van too- neelschrijfkunst voortreffelijk gespeeld. Een voortreffelijk begin. Haagsche Courant: Fantaisie en geest is dit luchtige elegante blijspel, 'n Volmaakt kunstwerkeen juweel in z'n genre, dat onafgebroken boeit en bekoort door fijn-geestige dialoog en aardige vondsten. De geheele vertoo ning was prachtig in toon. Een heele mooie avond Het Vaderland: Annie van Ees was een schat. Zij en Cor van der Lugt Melsert hadden samen een succes van belang. Haagsche Post: Welk een originialiteit, welk een licht trippelende bekoring, welk een glimlachen de ontsluiering van het menschelijke hart! Hoe kranig hebben beiden het er af gebracht! Adem-stokkend zie je toe om dan in een frenetiek applaus los te breken. Het is werkelijk fenomenaalEen opval lend fijne seizoen-opening van groote be koring. Haarlemsche Orkest-Vereeniging. Het was te voorzien dat het eerste concert der Haarlemsche Orkestvereeniging met een geheel bezette zaal zou worden vereerd. Na een maand van stilstand door overgang naar Wintercampagne en eenigen tijd rust voor de musicie, voelen wij het gemis van deze con certen. Des middags een Ledenconcert, gaf de Haar lemsche Orkenstvereeniging dienzelfden avond een Volksconcert, waarbij we het feit oonsta- teeren dat bij voorverkoop reeds 1000 kaarten werden verkocht en een half uur voor den aanvang de geheele zaal uitverkocht was, zoo dat minstens 300 teleurgestel-den moesten wor den afgewezen. Dit wijst op niet geringe behoefte aan ont spanning op het gebied van musikale kunst zooals dit heden ten dage hier ter stede door Nico Gerharz geboden wordt en zonder tekort doening aan andere opvoedkundige instellingen dient er op gewezen dat in de eerste plaats de concertzaal in aanmerking komt voor de be langstelling der Autoriteiten, om daarin 'del Haarlemsche Orkestvereeniging de plaats te geven die haar toekomt. Bij ;het vele dat er reeds gedaan wordt (ik noem de plaatsing van hét prachtige orgel) zouden misschien meteen maatregelen getroffen kunnen worden tot ver ruiming van de zaal door aanbrenging van twee zijbalcons, waarmede het aantal plaatsen van 1300 op 2000 zou kunnen worden gebracht. Bij het vele nuttige in Haarlem, zou het de kroon zetten op een tijdperk van Haarlem's bloei op het gebied van opvoedende ikunst. De muziekverslagen over het Ledenmatinee bevatten niets dan lof voor de prestaties van Orkest en den knappen Dirigent, en we kunnen volstaan met de bevestiging van deze uitingen, gedaan door bevoegde kunstbroeders, voor het concert van Zondagavond. Gerharz dirigeerde, Knikker speelde en het Orkest voldeed aan beider wenschen, waarvan het gevolg was dat een prachtig geheel werd verkregen, ■Enthousiast gehoor was uitbundig in liet ge ven van bijvalsbetuigingen. Overzicht 2e klasse A (tweede afdeeling). De derde Zondag der competitie bracht nogal veranderingen in de ranglijst te weeg. Voor ons, Bloemendalers, is wel de belangrijkste dat Bloemendaal de twijfelachtige eer geniet, als staartster te moeten fungeeren! Want het mocht ons eerste elftal niet gelukken, zelfs maar één puntje uit de Hofstad mee te nemen. Met een royale 31 overwinning bewees ADO haar suprematie. Excuces voor terrein en mis sen van den middenvoor ikunnen moeilijk gel den, want het elftal speelde zóó slecht, dat zonder genoemde handicap, een nederlaag zeer zeker niet uitgesloten was. Er dient dan ook uit een ander vaatje getapt te worden, wil Bloemendaal zich van een behoorlijke plaats verzekeren. We handhaven nog steeds onze meening, dat qua spel kwaliteit onze plaatsge- nooten bij geen der elftallen ten achter staat, maar de oorzaak van het falen ligt geheel in een niet genoeg te laken matheid en laksche opvatting, waaronder de ploeg, enkele spelers uitgezonderd, lijdt. De meeste heeren spelen met het idee: we kunnen het wel, en als ze hieraan vast blijven houden, zal deze houding fatale gevolgen hebben. Daarom eerste elftal- Iers, schudt alle gemakzucht af, laat de geest, waarmee ge in tal van fanati'ek gespeelde wedstrijden het kampioenschap won, vaardig over je worden. Met dit voornemen bezield kan en moet er Zondag van A.F.C. gewonnen worden. Van meet af flink aangepakt, niet laten spelen, maar zelf spelen, dan alleen kunnen de twee punten, die hard, zeer hard noodig zijn veroverd worden! Van de andere uitslagen viel het meest op de groote 54 overwinning die Goncordia op Neptunus bevocht. Dit was voor de Rotter dammers wel een douche na de 10 over winning, den vorigen Zondag op Zandvoort be haald. A.F.C. bezorgde B.M.T. een desillusie, door dezen Haagschen ploeg met een 42 nederlaag naar de Residentie terug te zenden. De Amster dammers tracteerden zich hiermee tegelijk op twee kostbare punten. Ook Zandvoort zocht nog steeds naar haar onweerstaanbaren vorm van 't vorige seizoen. Speciaal de voorhoede stelt danig te leur en met verlangen wordt op den terugkeer van Houtkamp gewacht, die nog niet genezen is van een blessure, opgeloopen in een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen W.F.C., Xerxes forceerde een gelijk spel tegen de mannen van' Siegers. Het resultaat van deze wedstrijd werd een bril 00. We waren getuige van den wedstrijd Schoten V.V.A waarin de hoofdstedelingen met 1—0 de mindere bleven. Ze kregen feitelijk meer dan hun toekwam, want een gelijk spel was wel de verhouding geweest. De Amsterdam mers speelden ontegenzeggelijk technisch beter, waar het enthousiasme van de Schotenaren elimineerde dit voordeel geheel, zoodat van een overwicht geen sprake was. Het veld was zeer slecht: effectvol, en met veel te lang gras begroeid, zoodat we geen oogenblik van spel konden genieten, waarop de leiders ons be hoorden te vergasten. Bovendien werd er zeer ruw gespeeld, waaraan speciaal de beide WA backs zich schuldig maakten. Meermalen dreig de er dan ook een conflict, maar het bezadigde optreden van den Scboten-aanvoerder Klein, voorkwam erger! Een woord van hulde voor dezen uitstekenden en tevens sympathieken speler is dan ook zeer zeker op z'n plaats. De lagere elftallen van Bloemendaal hielden zich ditmaal uitstekend! Van de zes te behalen punten kwamen er vijf binnen, wat een be vredigend resultaat genoemd kan worden. Het tweede elftal hield er Zandvoort II met 21 onder. Onze reserves, waarin thans eenige jonge spelers een plaats gekregen hebben, ver goeden door enthousiasme, wat zij1 aan spel techniek te kort komen. We verwachten dan ook nog menige overwinning en geven hun te gen DO'A aan de Zandvoortschelaan wel een kans op gelijk spel. Het derde elftal, nogal onvolledig, verbaasde vriend en vijand met een gelijk spel tegen Hil- linen II. na zelfs tot 20 minuten tijd nog met 20 voorgestaan te hebben. Intusschen is het eerste punt nu binnen en we verwachten, dat na den wedstrijd tegen Kennemers 4. Zondag ochtend op ons terrein, het puntenaantal tot 3 opgevoerd zal zijn. De mannen van het 4e tenslotte, behaalde hun eerste overwinning zij het dan met de oneven goal 32) waarvan EDO 7 het slachtoffer werd- Ze leven nu in een overwinningroes, wat RCH 9 op haar terrein aan den Middenweg zal ondervinden. A. C. van Vrijdag 5 tot en met Donderdag 11 Oct. Geboren: z. van J. M. Smit en M. Oh. de Die. Ondertrouwd: L. Kenbeek en W. van der Reep; G. Swaneveld en G. de Koning. Getrouwd: H. van Geijlswijk en M- V. Voogt. Overleden: J. C. Waller, 58 j.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 6