vossen blabwe wolven mode H. J. WIJKHUIZEN, Bontwerker, Ged. O. Gracht49, Tel. 2789,Vakkundig adres B iP®83 S§\ I Noorsche, Russ., Oost-Pruisische, Alaska, Sabel, Blauw Sarb. §§i J| Plaatselijk Nieuws. BLOEMENDAAL, OVERVEEN. MUZIEK, TOONEEL. De heer LAAN herinnert zich dat de heer Krimp de inschrij vingsbiljetten open binnengebracht heeft. De heer VAN KESSEL denkt dat B. W. toch wel in staat zullen zijn om zelf de briefjes open te maken ter vergadering. Daar heeft men toch geen twee ambtenaren voor noodig. De heer BLANKE VOORT zou nu wel van den Raad willen vernemen of hij accoord kan gaan met de aanbesteding, zooals die heeft plaats gehad. De heer OTTO begrijpt de zaak nog niet heelemaal. Heeft een ambtenaar het recht om buiten B. W. om de stukken voor dat College bestemd open te maken? Dat kan toch niet door den beugel. De VOORZITTER zegt dat B. W. er rekening mede zullen houden dat het de wensch van den Raad is om de eerste aanbe steding te handhaven en de herbesteding nietig te verklaren. De heer OTTO heeft een simpele vraag betreffende de uit voering der Bouwverordening. Op 17 Juni van dit jaar heeft iemand ontheffing verzocht van het bepaalde in art. 7, maar hij heeft er nooit meer iets van gehoord. Er staat in de Bouw verordening dat binnen een maand een beslissing moet worden genomen. Hoe is het nu mogelijk dat zoo'n verzoek in 't geheel niet in behandeling komt. De heer DE WAAL MALEFIJT begrijpt dat de heer Otto op het oog heeft een verzoek van Tit. Het was absoluut uitge sloten dat Tit bouwen kon op de plaats, door hem aangegeven. Er was ook ingekomen een adres van de bewoners van het Hofje van Stoel. Deze gelegenheid, kon worden aangegrepen om den heer Stoel te verzoeken mede te werken tot het schep pen van een beteren toestand ter plaatse en Tit heeft er intus- schen werk van gemaakt om er een stukje grond bij te koopen. Daarom is toen overeengekomen om het verzoek voorloopig te laten rusten. De heer OTTO zegt dat volgens art. 64 der Bouwverordening in ieder geval binnen dertig dagen eene beslissing moet worden genomen. Het had al lang aan den Raad voorgelegd moeten zijn. De heer VAN KESSEL merkt op dat ook niet in den Raad is gebracht het adres van de bewoners van het „Hofje van Stoel", om die naam te veranderen in Stoelsplein, dat ook reeds in Juni j.l. ingekomen is. Nu de onderhandelingen zijn afgeloopen had spreker verwacht dat het adres eindelijk den Raad wel eens zou bereiken. De VOORZITTER belooft de stukken in een volgende vergade ring ter tafel te zullen brengen. reserves een vergeefsche reis naar de .Zand- voorterlaan maakten. 't Derde elftal won met 21 van Kennemers 4 en 't vierde elftal forceerde tegen R.C.H. 9 een gelijk spel. waar dus vijf van de zes te behalen punten in Bloemendaal bleven, mogen we tevreden zijn! Het tweede elftal speelt Zondagmorgen op ons terrein een wedstrijd voor den Stads-Editie- beker (eerste ronde) tegen E.D.O. 3. Zijn onze reserves volledig, dan hebben zij een kleine kans. Er wordt echter aan herinnerd, dat een gelijkspel niet voldoende is, daar dan E-D.O. 3 als bezoekende vereeniging in de volgende ronde komt. Er dient dus aangepakt te wor den! Het derde elftal is vrij, terwijl het vierde 's middags thuis speelt tegen Haarlem 7, een lastigen tegenstander, die Draaijer en z'n tra wanten handen en voeten vol werk zal geven. We rekenen echter op een overwinning! A. C. FOTOGRAFISCH ATELIER TH. SCHOONUBFFK NIEUWE GRACHT 24 - HAARLEM Het is Dinsdagavond 6 uur. De regen valt bij stroomen neer terwijl een hevige storm komt opzetten. Het is geen weer om er uit te gaan. Toch staan er een aantal personen gereed om een wandeling te maken. Ieder persoon is ge wapend met een muziekinstrument en als we goed kijken, dan is het „Sursum", het Bloe mendaalsche muziekkorps, dat in den laatsten tijd veel van zich heeft laten hooren. Zoodra alles in orde en het vaandel ontplooid is, zet de stoet zich onder tromgeroffel en plassende regens in beweging en marcheert voorwaarts. Nabij de Rijperweg wordt een marsch ingezet en de vroolijke toonen hiervan lokken vele nieuwsgierigen uit hun woning. Bij het woon huis van .Mevr. Dudok de Wit, beschermvrouwe van bovengenoemd muziekkorps, wordt halt gehouden en worden eenige nummers ten bes te gegeven. Nadat de beschermvrouwe aan dachtig naar de muziek heeft geluisterd, wor den de spelers verzocht binnen te komen en ontvangen aldaar eenige versnaperingen, die de mannen een weinig apkwikken. Na nog eenige nummers gespeeld te hebben, keerde men. onder het spelen van de Bloemen daalsche Sursummarsch wederom huiswaarts en hadden de leden van het 'korps de serenade aan hun beschermvrouwe ter gelegenheid van haar verjaardag gebracht. Jammer dat het weer zoo slecht w.as. 27 October e.k. heeft de jaarlijksche gezel lige avond plaats der Bloemendaalsche Gym nastiekvereniging. Dezen avond is uitsluitend georganiseerd voor dames en heerenleden. Ook de .adspirantjes zijn niet vergeten en krijgen een prettigen avond. Hiervoor is als datum vastgesteld 3 November a.s. Beide feestavon den hebben plaats in hotel Vreeburg. De wandelpaden in het Bloemendaalsche Bosch worden weer eens onderhanden geno men en opnieuw behard. Zoo als men weet wordt Zaterdagavond in Hotel Vreeburg een filmavond gehouden, waar van de opbrengst ten goede komt aan de Jeugdvereniging, -die dezen avond georgani seerd heeft. Naar we vernemen zijn bijna alle kaarten voor dezen avond verkocht, zoodat de zaal, alwaar 400 personen in kunnen, goed bezet zal zijn. Door een defect aan een der machines der electrische centrale, heeft onze gemeente weer eens in het donker gezeten. Daar er steeds handige arbeiders zijn, die de oorzaak spoe dig weten te vinden, was ook thans de ge meenschappelijke duisternis van korten duur en behoefde men niet te lang bij een kaars of een .petroleumlampje te zitten. Een fietsrijdster had op de Korte Kleverlaan het ongeluk om met haar voorwiel in aanra king te komen, met het trottoir, \vaar.door' zij kwam te vallen en een oogenblik onbewe gelijk bleef liggen- Nadat men haar opgehol pen had, kwam zij wederom een weinig tot haar zelf. .De dame, die zich waarschijnlijk flink wilde houden, weigerde verder alle hulp, liep een winkel binnen en vroeg een glas wa ter. Nadat zij het gevraagde gekregen had, reed zij weder verder met een hoofdwond, die zij bij den val opgeloopen. had. Waarom haar geen hulp verleend mocht worden is ons nog niet recht duidelijk. De Kon- Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeeling BloemendaalVelsen houdt op Dinsdag 23 October a.s., des .avonds te 8 uur in Hotel Vreeburg te Bloemendaal een ledenvergadering. De agenda luidt: 1. Notulen en ingekomen stukken. 2. Voorstel tot wijziging van Airt» 3 van het Huishoudelijk Reglement in verband met Art. 16 Statuten 1922. 3. Goedkeuring der benoeming van een afgevaardigde en een plaatsvervanger voor de Alg. Verg. van 25 October a.s. 4. Voordracht van den heer Leonard A. Springer: „Iets over 't Geslacht Eschdoorn (Acer)". 5. Vragenbus. 6. Rond vraag. De Centrale Oommissie van .Arbeidersont wikkeling hield Donderdag 18 October haar ■eerste bijeenkomst in dit seizoen. .De heer Noor man opende de vergadering en deelde mede dat in SantpoortBloemendaal ongeveer 2600 handteekeningen tegen de Vlootwet verzameld zijn en verder dat 1 en- 15 November voor de Comm. zal optreden de 'heer Mr. v. Meurs met als onderwerp: „Een en ander over de Volkenbond" en ten slotte diat door de Comm. een cursus in het Engelsch op touw gezet wordt met aanvankelijk plm. 15 deelnemers. Hiervoor zal een. lokaal van de openbare school te Santpoort gevraagd worden. De heer v. Veen, hierna aan het woord komende geeft een uitvoerige uiteenzetting van den groei en ontwikkeling van de monarchale regeeringsvorm in -ons land en legt er vooral den nadruk op hoe langzamerhand de macht van den koning beperkt wordt en hoe het ko ningschap .geworden is tot een vrij ongevaarlijk ornament. Hoewel spreker dan ook de repu- blikeinsche staatsvorm principieel juister acht, meent hij toch diat, zoolang de koning(in) zich bij den bestaanden toestand neerlegt, een s.trijd voor de republiek weinig praktische waarde heeft. Er volgt op dit betoog een gedachten- wisseling met den heer Schulz die wel eenig bezwaar tegen het slot van spr. betoog had. .De voorzitter sloot hierna met een woord van dank voor het uitnemende betoog, de vergade ring. HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. De laatste week in October Roode Kruis- Collecte week! Ook te Bloemendaal zal deze collecte wor den gehouden en wel op Woensdag 24 October a.s. De commissie van voorbereiding voor dezen collectedag bestaande uit eenige dames en heeren uit alle doelen der gemeente Bloe mendaal o-m, ook J'hr. A- W. G. v. Riemsdijk, penningmeester van .het Hoofdbestuur van het Roode Kruis, hebben de zeer te waardeeren en welwillende medewerking ontvangen van een aantal verpleegsters uit de naaste omge ving. De Commissie hoopt en vertrouwt, dat deze zusters, die hun vrijen 'tijd voor dit mooie doel geven, niet te vergeefsch Woensdag bij U zullen aankloppen. De collecte te Bloemendaal bracht het vorige jaar -een groot, bedrag bijeen, laat het nu niet minder zijn! Helpt mede aan de groote Vredestaak van het Roode Kruis in eigen land. Ned. Protestantenbond, aid. Bloemendaal. Woensdagavond hjeld bovengenoemde veH eeniging haar jaarvergadering in Vreeburg, onder iharen voorzitter den beer J. C. de Wijs. De heer K. Tinholt bracht he-t jaarverslag uit, waaruit wij het volgende noteeeren. ■He.t bezoek op de godsdienstoefeningen was zeer groot, zóó groot soms, dat de ruimte nauwelijks voldoende w.as om allen te bevat ten. Er zijn 25 predikbeurten gehouden. Een gelukkig verschijnsel is, dat het aantal cate chisanten toeneemt. Dit jaar zijn 45 leerlingen ■ingeschreven, verdeeld over 3 klassen- Door vertrek, uit de gemeente, zijn heel wat be dankjes binnen gekomen; ook om deze reden, is een krachtige propaganda vereischt. Het te kort op den vorigen dienst, dat ruim f 500 bedroeg, is verdwenen, door extra bijdragen van belangstellende leden, wier mildheid op hoogen prijs wordt gesteld en die dan ook den dank der vereeniging verdienen. .Do-or enkele leden is liet orgel aangekocht voor de vereeniging. Hiervoor zal gedurende enkele jaren een post op de begrooting wor den- gebracht, -Mevrouw De Clercq'Stoop deed vervol- yens versfcg van het financieel beheer en dien de de begrooting in. Dank zij de extra bijdragen herboven genoemd, kon deze dit jaar sluitend worden gemaakt, waarbij ook gerekend werd op de grootere collectes. Tot afgevaardigde ter algemeene vergade ring te Nijmegen op 22, 23 en 24 Oct. werd Dr. Boissevain benoemd. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat op den lien October een schrijven is toege zonden aan kerkvoogden der Ned. Herv. kerk, om gedeeltelijk, restitutie van de kerkelijke be lasting van de leden van den Protestanten bond. In een uitvoerig schrijven zijn uiteengezet de redenen, waarom dit verzoek is gedaan. Op dit schrijven is nog geen antwoord ingekomen. Besloten wordt om een commissie van da mes te vormen, welke de propaganda ter hand zal nemen. Bij de rondvraag wordt de mogelijkheid on der 't oog gezien, om een eigen gebouw te stichten, omdat bet huidige lokaal soms te klein blijkt. Na uitvoerige besprekingen be sluit de vergadering met algemeene stemmen om een bouwfonds te stichten en hierop als lste bescheiden bedrag f 10 te storten. Dit plan wordt met zooveel enthousiasme begroet, dat één der leden, f 100 voor het fonds ter be schikking stelt. 'H-D. Bevestiging- Onze nieuwe .predikant Ds. van Dijk zal aanstaanden Zondagmorgen be vestigd woTden door Ds. H- A. C. Snethlage, Pred. Dir. v/h Diaconessenhuis te Den Haag, waarna hij 's middags zijn intrede zal houden. „Generaal Joubert". Zondag had op de militaire banen de eindwedstrijd plaats, die was opengesteld voor hunne eereleden, leden en donateurs. Geschoten werd met Model 95 op 100 M- schijf Ierseke, De uitslag was als volgt: Personeel le klasse, maximum 60 punten. H. J. van Tongeren 56, A- F. Bos 55, laagsre schot 11, G. Mooyekind 55, laagste schot 9, J. van Keulen 54. Personeel 2e klasse: J- P. van Gasteren 56, A. v/d Ploeg 52, C. Eldermans 42, Vastebaan, maximum 180 punten: J. van Keu len 167, G- Mooijekind 165, A. F. Bos 164, H. J. v. Tongeren 162. Vastebaan 2e klasse: J. P. van Gasteren 159. A. v/d Ploeg 147, C. Eldermans 126- Vrijebaan le klasse, maximum 60 punten: J. van Keulen 60, J. W- Fransoo 59, A. F. Bos 56—55, H. J. van Tongeren 5654. Vrijebaan 2e klasse: J. P. van Gasteren 55, A. v/d Ploeg 55, W. Faase 53, Buks. Personeel le klasse, maximum 100 p. J. A- Rijkens 97, J. W, Fransoo 97, J. van Keulen 95. Personeel 2e klasse: G. Mooijekind 93, A. v/d Ploeg 88, C. Eldermans 88. Vrije baan le klasse: J. W. Fransoo 10099, J. A. Rijkens 99—99, J. A. Beeren 98—96. Vrijebaan 2e klasse: G. Mooijekind 9796, C. Eldermans 94—90, A. van der Ploeg 97—88. De prijsuitreiking zal plaats hebben in het Schietgebouw aan het Schouwtje, op een na der te noemen datum en deze zullen bestaan uit wild en gevogelte.. EERSTE BACH-CONCERT De Concert-geefster was Dinsdagavond de Nederlandsche Bschverefeniging, koor onder leiding van Johan Schoonderbeek, met mede werking van het Residentie-orkest. Voor het gegeven Bach-programma, een 'koraal, aria's, gedeelten uit cantaten, was een groot aantal solisten bijeen 'genoodigd; 'allen meer of min verdienstelijk, en aan het hoofd daar van onze bij uitnemendheid Nederlandsche zangeres Mevrouw NoordewierReddingius- De zaal was geheel bezet met een geestdriftig publiek, dat, in avondkleeding gedost, tus- schen de nummers en in de pauze, naar ge woonte, zich niet minder vermaakte dan ge durende de muziek. Tot zoover de feiten. Wat den indruk be treft, door deze uitvoering op ons gemaakt, het moet ons van het hart, maar met allen eerbied voor deze muziek zelve en de voor treffelijke prestaties van vele uitvoerenden, er was iets in de lucht dat ons herhaaldelijk den ken deed: „wet hebben we dergelijke uitvoe ringen al dikwijls gehoordWe moesten weer eens iets anders te genieten krijgen zoo langzamerhand. Alles was goed, best bedoeld, flink ingestudeerd en gevoelig vertolkt, er was geestdrift en toewijding, daar niet van Eigenlijk kan je er niet zóóveel tegen inbren gen. En toch.... wij arme menschen van de zen tijd, van deze_n bewogen, zonderlingen tijd, we voelden ietsonbevredigds. Het was of we opnieuw in een goed en edel ver leden terug waren gevallen, of een verloren paradijs voor ons even ontsloten werd, een paradijs aan welks schoonen vrede en ver ge luk wij ontwend waren en het was daarom soms, vergeef ons, of we er niet meer thuis boorden. En dan onafgebroken, een heelen avond aan één stuk te vertoeven in dit mooie ééndere paradijs van aldoor met vele va riaties herhaalde zang-thema's wij waren er nie wel tegen opge-wassen. Het Brandenburgsch Concert was te midden van al die technisch-knappe, maar eindelooze zang-oefeningen, een welkome afleiding. Alle lof voor de uitvoerenden zéker voor me vrouw Noordewier, minder zeker voor den heer Walter, eere wien eere toekomt. Maar den volgenden keer hopen we toch op wat meer afwisseling. En wat meer in strumentale muziek. S.—v. Z. TOONBBLNIËUWS. Naar de N. R- Crt, verneemt hebben me vrouw Anna Sablairolles, mevrouw Magda Junssens en de heeren Hubert la Roche, Louis Saalborn, Oscar Tourniaire en Johan Gobau zich vereenigd om na afloop van hun overeen komst met de directie der Kon. Ver. „Het Nedcrlandsoh Tooneel", dus van Mei 1924 af, evenals in den zomer van 1920, gedurende de vier zomermaandén gezamenlijk voorstel lingen te geven. De artistieke leiding berust bij de heeren La Roche en Saalborn. Donderdag 1 November zal het gezelschap van Rika Hopper in den Hollandschen Schouw burg te Amsterdam de eerste voorstelling geven van „Zegepraal", drame van liefde en leed, door Antoine Curry, in de vertaling van Rikka Hopper. Zij begint hiermede haar tour- née door ons land, na afloop waarvan zij naar Ned. Oost-Indië vertrekt.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 10