Electrische verwarming Plaatselijk Nieuws. BLOEMEND AAL. P. Brinkman, Velserstr. 24, Haarlem OVERVEEN. SANTPOORT. AERDENHOUT. SPORT. Wie de Monsterkamer van het P.E.N. bezoekt, verbaast zich er over de mogelijkheid om met een zeer gering stoomverbruik zulk eene aangename temperatuur te bereiken. Dit zit echter daar in, dat bij het P.E.N. de meest moderne en soliedste aparaten gedemonstreerd worden,wel ke het hoogste warte-rendement be zitten. Laat U door de deskundigen van het P.E.N. vrijblijvend voorlichten omtrent Electriciteit in de Huis houding. ten van die oude beschavingen weleer verkwikt zijn en gelaafd. En de echt-nederlandsche uitge versmaatschappij „Elsevier" te Amsterdam, o.a. zijn het die tot zulke nederlanders te rekenen zijn. Het laatste in hun voortreffelijke onderneming „Elsevier's algemeene bibliotheek" als no. 22 verschenene luidt: Verhalen van een Vampier, vit het Sanskrit vertaald door prof. dr. W. Caland. Onder vampier verstaan wij een soort vledermuisachtigen op lijken azenden vogel; maar in deze verhalen is het den door vertaler gekozen naam voor een Wetala, een soort spook van bovennatuurlijke kracht, dat tijdelijk ver blijf neemt in een menschenlijk. Zooals vele Indische verhaalboeken is ook dit een „raam vertelling" (men denke aan de bekende vertel lingen uit Duizend-en-één-nacht) d.w.z. een hoofdverhaal, waarin vele andere worden ingelascht. De vertaling spreekt onmiddellijk aan. Men ziet wat men leest, en begrijpt, wat men te hooren krijgt. De 24 hier samengelezen verhalen vertoonen eene afwisseling, die het een genot maakt het eene na het andere te lezen. Volgens den vertaler zal men in zijn werk den soms zeer geestigen inhoud, doch niet den fraaien vorm kunnen waardeeren. De ver taler, blijkbaar een goed sans-kritist, zegt geen geboren dichter te zijn. In ieder menschenkind schuilt een dichter, en het is hem genoeg als hij in zijn moedertaal een gave uitbeelding ont vangt van wat een oprecht bewerker in het oorspronkelijke met klare oogen heeft gezien en met gevoelig gehoor vernomen heeft. Uitgevers en bewerker zijn, voor zoover wij dit aan de hand der vertaling alleen dus in zoover als leeken beoordeelen kunnen, ook in dit opzicht, met deze onderneming wonderwel geslaagd. Mr. P. Tideman. De avonddienstregeling der A-D.O.S. wordt Dinsdag a.s- gewijzigd en met één dienst uit gebreid'. Ten gerieve van de bezoekers van concerten en schouwburgen te Haarlem ver trekken de 2 laatste bussen thans om 10.25 en 11.22 van Overveen. en 7 minuten later van de Kleverlaan. Van het Verwulft vertrekken de corresponderende trams ten 10 en 11.12 ure en van Station Haarlem (naar Kleverlaan) ten 10.16 en 11.12 ure. De gewijzigde dienst regeling wordt verspreid' en is bij de chauffeurs verkrijgbaar. Vrijdagmiddag ongeveer 3 uur verscheen er iets heel vreemds aan de Z.O. hemel Het had veel we-g van een groote slang zonder kop met een zeer lange staart, bestaande uit een dunne streep waaraan heele dunne veertjes zaten. Het verschijnsel, dat door zijn groote niet onopgemerkt kon blijven, zette zeer langzaam koers naar noordelijke richting. Een kwartier lang bleef het verschijnsel aan den hemel' zichtbaar waarna het zich in de lucht oploste. Natuurlijk stonden honderden menseden naar het verschijnsel te kijken en ieder had zoo zijn eigen meening hierover. Velen waren zeer pessimistisch gestemd en beschouwden het als een slecht voorteeken. Wij zullen het maar*' een buitengewoon natuurverschijnsel' noe men. Benoemd. Onze plaatsgenoot, de heer G. J. G. A. C. Fleers, is met ingang van 1 Jan. 1924 benoemd tot leeraar aan de Dag normaalschool te Hilversum. Bloemendaaische Amateurfotografenvereeniging F. G. schrijft ons: De Octo'berbjjeenkomst gaf een goed ver zorgd programma- Verschillende leden konden dien avond genoteerd worden; de opkomst was ditmaal zeer goed- Ook haddien gelukkig de dames zich weer eens herinnerd hoe gezel- Bij de intree van het koude jaargetijde is het zaak Uw ondergoed i inniT nFfIHTHr eens na te zien en zoo noodig aan te vullen. Een ruime keus in A N N H H Y goede kwaliteit, ook in het echte JAEGER van W. Benger Soehne "HHUUIl iill 1 1 1 vindt U steeds bij Gr. Houtstr. 126. Tel. 1760 lig en leerzaam de avonden van de Bloemen daaische zijn. De heer Gerhard hield een causerie over het principe van de kleurenfotografie, toege licht met verschillende micro-autochroo-ms, waarbij hij een voor leeken op fotografisch gebied begrijpelijke en 'duidelijke verklaring, •gaf, „hoe dat nu toch eigenlijk ging". Daarna hield de voorzitter een voordracht over interieurfotografie, wat eigenlijk een „vergeten hoofdstuk" was van de voordracht van den heer Middendorp, in September. Spe ciaal de waarde vjan bliksemlicht werd bij tallooze mooie en interessante plaatjes op voortreffelijke wijze uiteengezet. Tot slot een groote c ollectie diapositieven van Bioemendaal en omgeving, waarbij in het bijzonder de schitterende collectie van -den ijverigen secretaris, den heer J. C. Mol, te prijzen viel. Er gaan geruchten over de agenda's der volgende vergaderingendie iedere amateur van Haarlem en omstreken behooren op te wekken zich aan te sluiten. De CozyGlow Boy- Een alleraardigste lichtreclame is door het Provinciaal El e c t r icit e it sbodtr.i j f aangebracht aan den gevel van het hoofdbureau en aan den verlichtingspaal op het kruispunt der Korte •Kleverlaan met de Bloemendaaische Straatweg. Een jongetje, klaarblijkelijk naar zijn Wee ding te oord-eelen, pas uit de badkuip gestapt, koestert zich aan de stralen van een elec- trisch zonnekacheltje (CozyGlow) en- aan zijn gezond en tevreden uiterlijk is te zien- dat deze moderne verwarmingsmethode het ventje best bevalt! „I'm In a good warm spot!" lacht het U toe. Behalve als reclame voor electrische ver warming, die in dezen tijd van het jaar met het nieuwe Vast Recht Tarief van 10 cents, naar mededeeling van het P.E.N. groote opgang maakt, dient deze lichtbak om de aandacht te vestigen op de Monsterkamer, die gevestigd is in het kantoor aan de Korte Kleverlaan. Wie daar nog niet geweest is, raden wij sterk aan er eens een bezoek te brengen- Een keur-collectie van -electrische verwar mingstoestellen, stofzuigers, ketels, komforen-, ventilatoren en wat ni^t a-1 voor zaken die de LEERAAR 2 regeld bezet en de resultaten kwamen een nat-i- onalen wedstrijd zeer nabij, wat vooruit wel was te voorzien, gezien de nationale krach ten welke deze vereeniging bezit. Zondagavond a.s., zal de feestelijke prijs uitreiking plaatsvinden', .in bovengemeld hotel. De uitslag is alsvolgt: Personeel: A. J. Hekker 99, W- Hoog-estein 96, C. Vissé 96, A- Lindeman 95, D. C. Houtgraaf 95, Sta- chelbausen 94, F. Koelemij 93, J. v. Buggenum 93, I- Lindeman 93, C. Meerdank 90. Eerebaan: A. J. Hekker 293, Schachelhausen- 291, D. C. Houtgraaf 290, W. Hoogestein 288, J. Lindeman 285, A. Lindeman 284, C. Meerdinck 284, J. v. Buggenum 283, C. Lindeman 282. Koolhovenbeker: J. v. Buggenum, 403 punten. Vrijebaan: A. J- Hekker 199, Stachelhausen 198, C. Lin deman 198, D. C. Houtgraaf 197, F. Koelemij 197, C. Meerdinck 197, W. Hoogestein 196, J. v. Buggenum 195, J- Lindeman 195, P. Lan- gendonk 194, A. Lindeman 194. Geluksbaan: P. Langendonk 447, J. v. Buggenum 439, C. Meerdinck 428, J. Lindeman 422, Ohr- Linde man 421. Bloemendaaische Gymnastiekvereniging. Zaterdagavond had in de bovenzaal van Hotel Vreeburg de feestavond plaats voor de adspirantjes der Bloemendaaische Gy-mnastiek- vereeniginig. Na bet openingswoord door den voorzitter, waarin hij de jeugd hartelijk wel kom heette, deelde spr. mede, dat eerst de prijsjes uitgereikt zouden worden aan degenen die de meeste zegels verkocht hadden. Zoo als men weet heeft er een zegel-verkoop plaats gehad voor het -aanschaffen van een Vaandel. De verkoopstertjes en verkoopers verschenen achtereenvolgens voor de groene tafel en ontvingen met een toepasselijk woord, de prij zen, die zij verdiend hadden- Hierna werd ge zamenlijk het Bondslied gezongen en was het feest begonnen. Verschillende spelletjes waren voor de kinderen uitgeschreven, waarbij voor hen zeer fraaie prijzen te winnen waren. Bij 't bloempotjesloopen en het koekkappen werd dan ook zwaar gekampt. De voorzitter deelde na ADEM- g Behandelt houdingsafwijkingen. INDOOR-TRAINING. MASSAGE. Leeraar ZWEEDSCHE-h Lichamelijke Opvoeding a.d. Hoogere Handelsschool en Zeevaartschool te Helder. MEDISCHE- 5 Schriftelijk bericht gewenscht. jyiyiezen en behandeling zoo oeconomisch mogelijk. moderne huishouding veraangenamen, zijn daar te vinden. Natuurlijk demonstreert het P-E.N. alleen zulke apparaten-, die absoluut betrouwbaar zijn, want anders zou het doel; het verkoopen van stroom door middel van deze toestellen, niet bereikt worden. Wij wen-schen de Cozy—-Glow Boy of te wel het „P.E.N.-jochie" een voorspoedig bestaan toe en vertrouwen dat het er toe bij zal dra gen om -overal waar .de electriciteit tot nu toe alleen voor verlichting in de woning gediend heeft, die ook te doen toepassen voor andere -huishoudelijke doeleinden. Maandagavond was het weer niet in orde met het electr. licht. Verschillende gedeeltens van onze gemeente waren lichtloos. Gelukkig duurde dit niet lang zoodat -men er niet veel ongemak van gehad heeft. Onlangs hebben er in Aerdenh-out «enige in braken plaats gehad door ondek«nde(n) d;ie door de mazen heen kropen, zoodat de po litie niet in staat was ze te vangen. Thans is het de Bloemendaaische politie gelukt, de schuldige te pakken te krijgen. De man is aan de justitie overgeleverd. Deze winter worden er door Pastoor Wil" lenborg wederom lezingen 'gehouden in de R.K- keTk alhier voor Niet Katholieken. Kaar ten zullen hiervoor beschikbaar gesteld wor den. Deze toegangskaarten, waarvan de prijs f 1.bedraagt, zijn voor den geheelen. win ter (dus voor alle lezingen geldig). Naar we vernemen, hebben eenige Bloemendaaische dames Pastoor W-illenbo-rg verzocht eenige genoemde onderwerpen te willen behandelen. afloop der wedstrijden de prijzen aan de win naars uit. Nadat er onder de kinderen papieren mutsen waren uitgereikt, werd er een dansje aangekondigd, zoodat iedere jongen- een meisje moest vragen- Toen dit medegedeeld werd ontstond er een ware paniek. De -meisjes kro pen dicht op elkaar en verdwenen achter een schot, terwijl de jongens -onder -het uiten van verschillende Indianen-kreten onder tafels, stoe len of achter gordijnen kropen, terwijl een groote troep -de zaal uitvluchtte. Eenige leden der B.G-V. die hun hulp voor dezen -avond had den aangeboden, hadden dan ook hun- handen vol, om -de verloren schaapjes weder bij elkaar ■te -krijgen. Eindelijk was hen -dit gelukt en kon met -de dans begonnen worden. Na dat pro menade en fopwals -elkaar opgevolgd hadden, kw-am het geluksrad ten tooneele, waarbij e;en ieder kind een prijsje won. Hi-ern-a was het feestje afgeloopen en- keerden de 'adspirantjes zeer voldaan huiswaarts- Er was dien avond volop 'gezorgd vo-or droge keeltjes en honge rige magen, dioor -middel van kopjes chocolade en and-ere snoeperijen. Hulde aan h-et bestuur -der iB.G.V- en feestcommissie, die door een goede -organisatie, de kinderen -een heerlijken avond bezorgd hebben. Ook de hulpvaardige leden, die voor dezen avond de leiding op zi-cli genomen hadden, komt een woord van lof toe, terwijl de heer Polen niet vergeten mag worden-, die den ganseden avond- de aanwe zigen opvroolijkten met opgewekte muziek. Huisvlijt- Nu zich weder een voldoend aantal meisjes hebben- aangemeld voor -den ■dezen w-inter t-e houden -Huisvlijtcursus, uit gaan-die van den „Volksbond", zal deze cursus binnenkort weer een aanvang nemen. Onze bureaux van Redactie en Administra tie zijn overgeplaatst van de Gen-estetweg 23 naar Bloemendaaische we® 42. Eindwedstrijd „Bioemendaal Commando". De voreeniging hield jj. Zaterdag en Zondag haar eind-wedstrijden op 8 keurig ingerichte schietbanen in Hotel Vreeburg alhier- In te genstelling met voorgaande jaren, werd deze wedstrijd niet gehouden op geweer in de dui nen, doch ditmaal op flobertbuks. Ook de wisselb-eker (Koolhovenbeker) welke reeds drie maal -op geweer verschoten is, werd ditmaal verschoten op buks, wat voor den houder hiervan, (den heer Vissé te Overveen) een niet gemakkelijke verdediging zou blijken te zijn. De 8 banen waren dan ook beide dagen ge- Schleten „Géneraal Joubert". De wimter- ■oefeningen zullen gehouden worden in het Schietgebouw aan de Schouwtjesla-an te Haar lem, elke Ie en 3e Zondag van de maand, v.an des voorm. 10.301 uur en elke 2e en 3e Donderdag van de maand des avonds van 7.30—10.30 uur. De wissel wedstrijden om Beker en Konings- k-ruis op buks en pistool, worden als voorheen gehouden. De personieele en vrijebaan wedstrijden zijn verdeeld in -drie klassen. De wedstrijd om h-et gouden horolge begint in Januari a.s. Ons tarief voor Verhuur-Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder als taxi's. BOUCKAERT Co., Luxe Auto- en Verhuurinrichting Rozenstraat 8 en 9, HAARLEM, Telefoon 588. de inbrekers geklommen, om daarna door h-et verbreken van -een dakraam binnen- te komen. De familie was afwezig, zoodat zij -ongestoord hun gang konden gaan. A-lies was dan ook omvergehaald- en door gesnuffeld. Ontvreemd werd eenig zilveTw-erk, verschillende kleine voorwerpen en linnen-goed. Een volledige opgaaf kon nog niet verstrekt word-en. De politie stelt een onderzoek in- Bouwvergunningen. A-an M. J- Rolvink te Velseroord is vergunning verleend tot het bouwen van een- bakke-rij achter een woon- en winkelhuis aan den Hageling-erweg te Sant poort. Aan d-e fa. Metz en Willeribroek te Amster dam is vergunning yerleen-d tot het bouwen van een- dubbel woonhuis aan den Krui-dbsr- gerweg te Santpoort. Aan H. Keuris te IJmuiden, voor zes wo ningen aan den Rijksstraatweg. St. Nicolaasfeest. Door de afdeeling Sant poort-Bioemendaal van -d-e S.D.A.P. zal dit jaar wederom voor -de kin-deren- der leden een St. Nicolaasfeest georganiseerd- worden. Ook d-e kinderen- van le-den -der moderne or ganisaties en d-e Coöperatie „Vooruitgang" mo gen hieraan deelnemen. V-oor ouderen wordt een apart feest gege- ven<. Propaganda- en Kunstavond, Door -de afdeeling Bloemenda-a.1Santpoort der Ned. Vercen-igin-g -tot afschaffing van Alcoholhoudende Dranken is een propaganda- en kunstavond georganiseerd op Maandag 19 November a.s-, -des avonds 8 uur in d-e Ned-. Herv. Kerk te Sant-poort. Een propaganda-rede zal gehouden worden -door Ds. A. v/-d' Heyde van Britswerd en Ds. M. G- Blaauw van Schoten, terwijl de medewerking verzekerd is van mevr. M- KoolhovenEyre Ashe, alt, Bloemend-aal; mej. Rê Levie, begeleiding, Bl-oemendaal en -don heer H- v-an Veisen, violist te Santpoort. Het belooft een aar-dagen -avond te worden- en- veel publiek zal dan ook wel gebruik maken van -deze bijzondere gelegenheid om nuttige pro paganda in har-monie met de kunst aan te -hooren. De entr-eéprijs bedraagt f 0.40 "cent, belasting inbegrepen. Eenig zilverwerk ontvreemd- Dinsdagnacht is in de villa -v-an mevrouw'Z. ingebroken- Lan-gs een betimmering waaraan klim-op groeide, zijn De standplaats -d-er Rijks v-eld'w-acht te Jan Gijzenvaa-rt is opgeheven, terwijl d-e bewaking van dit ged-eelte wederom is opgedragen aan -den Rijksveldwachter Ann-aert v-an post Santpoort (d-orp). De Rijksveldwachter L. Vossenberg is als zoodanig overgeplaatst naar Di-dam (G.) H.O.CBioemendaal (12). Met niet minder d-an 6 invallers trok Bl-oe mendaal na-ar Waals-dorp om daar tegen H.O.C. -te spelen. Bioemendaal had- hierdoor een zeer gewij zigde opstelling. Zij stelde zich als volgt op; Ghr- Brauns B. Carp J- Hut F. O-tto -Mr. C. Geyl W. Blankevoort A. Ko-p, W. W-e-sterm-an, Evekink, A. Drijver H- Kleybrink. De partijen wegen, dank zij het incomplete elftal van Bloemend-aal, nog al goed- tegen el kaar op. Beide doelen ver-koeren beurtelings in gevaar. Nii-etlan-g na het begin -krijgt -Bioe mendaal een vrij schot te n-emen. M. C. G-eyl plaatst zich acht-er den bal en deze verdwijnt precies in -d-e rechterbovenhoek in -doel (01). H.O.C- valt nu enthousiast aan en wordt ster ker; Gevaarlijk komt ze opzetten. Bovendien is d-e Bloemen-daal-achterhoede niet zoo erg safe. Het duurt d-an ook niet lang; of H.O.C. m-aa-kt de gelijkmaker (11'. Direct na -d-e bully gaat Kop -er met -den bal vandoor. Hij schiet doch de keeper houdt de bal. Nu krijgt Drijver -d-e bal te pakken d-och deze schiet o-v-er. Bloem-en-daal wordt langzamerhand w-eer sterker, maar voor de •rust w-ord-t -er niet meer gescoord. Na de thee wordt er w-eer enthousiast ge speeld- Beide partijen geven zich geheel. Bloe mend-aal is wel meer in den aanval. Na een schermutseling voor het H-O-C-doel, waar d-e bal eerst tegen de paal aankomt, stuurt Ever- kink het -ding och -eindelijk -over -de -doellijn been (12). De wedstrijd is -nu buitengewoon spannend. Er -komt -echter -geen verandering m-eer in den stand en Bioemendaal win-t dus met 21. VICTORIA-WATER (Oberlahnstein), is niet wrang of scherp als gefabriceerde en zoogenaamde kunstmatige minerale wateren, doch pétillant, smakelijk en opwekkend. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aanbe volen in heele Literschroefflesschen, inhouds- prijs 32 cent.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2