Chrysant f Woningr i VERLORI Kinderwa te koop vooi ST „De Zeen MAISON HETTY /XUO OEPKES] r©TOGR/*\EH N.V.NIV Dag- Tweede I Bosch en Hoven Typen Stent ADR. KOHL!! Ontroostbare OVERVEEN. BLOEMENDAL SINT NICOLAAS GESCHENKEN MUZIEK. INGEZONDEN. SPORT. ADVERTENTII J. LOTTGERl NET MEIS zilveren Broi Tandarts Dagelijks uitzi van Diners BESCH Koudenli Kunstha Smedestraat 13, Vervolgonderwijs. Zij, die dezen winter vervolgonderwijs wensehen te genieten, niet meer leerplichtig zijnde, en den leeftijd van 16 jaar niet hebben bereikt, moeten zich vóór 27 Nov. a.s. daarvoor aanmelden bij één der hoof den van de O.L. scholen te Bloemendaal, Over- veen of Vogelenzang. Met de verbouwing van het postkantoor is thans begonnen. Het materiaal hiervoor, zooals vele palen, heimachine enz. zijn gearriveerd, Het werk bepaald zich thans alleen nog maar tot uitgravingen en het in den grond heien van dikke palen. Ouderavond. Op den Ouderavond van de O L. school alhier, zal Dr. P. K. Th. Lens, schoolarts dezer school, het een en ander mede- deelen over „Schoolziekten". Huisvlijtcursus. Voor den meisjeshuisvlijt- cursus, uitgaande van den „Ned. Volksbond", hebben zich niet minder dan 35 meisjes aan gemeld. Dezer dagen kregen we een persoon bij ons, die ons het volgende mededeelde: Ik woon op het Binnenpad te Overveen en ondervind daar zeer veel last van den slechten weg of liever gezegd van den modderpoel die zich aldaar bevindt. Zondag kreeg ik vijf per sonen, die uit een andere plaats komende, bij mij een dagje kwamen doorbrengen. Toen zij mijn huis bereikt hadden en ik hen ontving, dacht ik niet anders of ze hadden voor hun ge zondheid een modderbad genomen, want tot op hun rug was modder te vinden. Op een soort gelijke vraag van mij, deelde ze mij mede, dat dit niet van een modderbad maar van het mod derpad kwam. We hebben aldaar eens een kijkje genomen en een en ander is niet overdreven. Het pad heeft veel weg van een opgedroogde sloot waar wel het water maar niet de modder uit is. Daar dit pad geen particulier eigendom is, maar aan de gemeente toebehoort, zouden we B. en W. willen verzoeken aldaar eens een kijkje te gaan nemen, (vooral niet de baggerlaa.zen vergeten mede te nemen) misschien zou het dan niet lang meer duren of de gewenschte verbeteringen werden aldaar aangebracht. Vaandelhulde aan „Euphonia". Zaterdagavond had in Café Restaurant Roo- zendaal, de plechtige uitreiking plaats van het nieuwe vaandel. Van het oorspronkelijke program was eenigs- zins afgeweken. In plaats van de St. Aloysius- school, werd van af het Tuindorp, waar zich een groote menigte had verzameld, onder een vroolijken marsch naar het hiervoor genoemd café gemarcheerd. Het comité had zich om het vaandel ge schaard in de zaal van „Roozendaal" waar ook velen waren. Van den Burgemeester Jhr. A. Bas Backer, was bericht van verhindering ontvangen. De heer L. H. Bijvoet, een der commissieleden voerde het eerst het woord. Geachte voorzitter, bestuur, directeur en werkende leden van het Muziekkorps „Eupho nia": Spr. zeide, dat, zooals men reeds in de dag bladen heeft kunnen lezen, onder de vele toe hoorders van het concert, dat de vereeniging „Sursum" uit Bloemendaal op het Dorpsplein te Overveen ten beste gaf ter gelegenheid van het jubileumfeest der Koningin, eenige perso nen aanwezig waren, die het plan opvatten, te trachten voor „Euphonia" een vaandel aan te bieden. De vereeniging „Sursum" pronkte bij het con cert met een vaandel, dat zij van hare be schermvrouwe gekregen had. „Euphonia" heeft geen beschermvrouwe en nu wilde men de in gezetene als zoodanig laten optreden. Er werd den volgenden dag direct aan het werk gegaan. Het resultaat was schitterend en bewees, dat Overveen zeer veel muzikale inwo ners heeft. Naar gelang zij van muziek hielden, werd er bijgedragen ,de een wat meer, de an der wat minder en binnen eenige dagen was de inschrijving over-volteekend. Zelfs uit Bloe mendaal en Amsterdam kwamen belangrijke bij dragen. Het comité werd daardoor in staat ge steld, buiten het vaandel er ook nog een fou- draal, standaard en kast bij te voegen. Tot Jen directeur der vereeniging zeide spr. dat door diens doorzettingsvermogen, muzikaal talent en serieuse medewerking der werkende leden binnen korten tijd een muziekcorps tot stand gebracht is, dat aller verbazing heeft ge wekt door zijn prestaties. Aller wensch is 't, dat, wanneer het corps ten strijde gaat, het ook het vaandel moge hoog houden en met menig overwinning uit dien strijd moge komen, om daarmede het vaandel te versieren, zoodat de medaille dien den afge- loopen zomer met het corps te Santpoort be haald is, spoedig door meerdere mogen gevolgd worden. HAPTLNLIISTIAVN II OPNAMEN IN EJGEN OMGEVING- DAMES- EN HEEREN MODE-ARTIKELEN RUIME KEUZE Gr. Houtstr. 126. Tel. 1760 Cadeau bons tot ell< bedrag verkrijgbaar Voortdurend geldig Heeft U afgeloopen week onze étalage gezien en U overtuigd dat alleen een zoo groote keuze heeft in luxe artikelen en bonbondoozen? Dan moogt U ook nu onze étalage niet voorbij gaan want er is VOOR ELCK WAT WILS. Dan komt U na kijkenkoopen. 109 GROOTE HOUTSTRAAT Telefoon 2870 Ten slotte uitte spr. den wensch, dat de Gemeenteraad van Bloemendaal, die zoo mild was aan de H.O.V. een groote som gelds te geven voor eenige concerten, ook die mild heid moge betoonen tegenover de vereeniging „Euphonia" en hare zustervereeniging „Sur sum", te Bloemendaal. Een daverend applaus volgde hierop, waar na het vaandel werd onthuld en aan de ver eeniging „Euphonia" overgedragen. Daarna werd het prachtige vaandel door alle aanwezigen bewonderd. De voorzitter der vereeniging, de heer J. P. Koelemeij, bedankte ook namens de leden op recht hartelijke wijze de burgerij en in 't bijzon der de heeren van 't comité, voor dit prachtig geschenk. Op zijn voorstel werden de leden dezer com missie benoemd tot eere-leden der vereeniging. Daarna werd nog het woord gevoerd door den directeur, den heer Lefeber, die met waar deering sprak van den goeden geest in de ver eeniging en de ambitie bij de leden. Dezen hadden 't hem tot een aangename taak ge maakt, als leider der vereeniging te fungeeren. Spr. bracht ook hartelijken dank aan de heeren van het vaandelcomité, die het initia- plaats geweest na Ouverture van Shakespeare's „Summernightdream". Frits Hinze had succes met Concerto Op. 64 met orkestbegeleiding. Het publiek genoot van technische vaardigheid en muzikale bezieling, welke Frits Hinze deed hooren. Deze Amster- damsche violist veroverde succes als kunste naar; niet als imposant figuur, die bijv. door houding en voordracht tracht aan te vullen dat gene wat in „kunst" gemist wordt. Het houte rige bewegen voor 't publiek, het angstig zenuw- gedoe weggedacht bij Frits Hinze en wij zijn een jong kunstenaar, die iets beloofd, rijker in onzen kennis. De hoorders brachten verdient langdurig ap plaus aan Frits Hinze, dirigent en orkestmusici. Met het oog op de vele buitengewone concer ten, welke dezen winter gegeven zullen worden, zijn wederom verkrijgbaar bij fa. Alphenaar en Langeveld, de geriefelijke couponboekjes. Tien toegangsbewijzen ad f 4,20. Muziek. Zaterdagmiddag van 3—4 uur bracht mevr. Sybrandy-Halberstadt met haar leerlingen een bezoek aan het Diaconessehuis. Verscheidene koortjes o.a. uit de Lorelei van Mendelssohn, van Tetterode, Budelman, e.a. en P. Brinkman, Leeraar a/d Zeevaartschool, Middelt), er Hoogere Handelsschool, enz. te Helder Adem-, Zweedsche- en Heilgymnastiek, Ma's<-ag!fe. Gedurende pl.m. 14 dagen eind December tot begin Januari cursus in lichaamsoefeningen enz. te Bloemendaal, speciaal voor ouderen met te weinig lichaamsbeweging. Ook leiding bij zelfoefening. Aanwijzingen voor kamer gymnastiek voor aesthetische en practische lichaamsontuikkeling. Inlichtingen en aanmelding: P. BRINKMAN, Zuidstraat 18, Helder. tief namen en hiermede een schitterend resul taat behaalden. Het doet spreker zoo aange naam aan, dat de ingezetenen zoo enthousiast hiervoor hebben bijgedragen. Dit medeleven geeft de vereeniging moed voor de toekomst, het geeft het besef, dat zij niet alleen staat, maar geruggesteund wordt door de burgerij. Hierna werd een driewerf hoera aangeheven op de vaandelcommissie en de burgerij. De heer J. G. van Kessel, gemeenteraadslid en voorzitter van den R.K, Volksbond, sprak van dank, en feliciteerde de onderafdeeling met dit prachtig geschenk. Door den heer L. H. Bijvoet werd de eerste behaalde medaille aan het vaandel gehecht, waarna de eerewijn werd rondgediend. Door het dochtertje van het bestuurslid den heer P. Bersee, werd het comité een bloemen mand aangeboden. Voor dezen feestavond had de directeur een vaandelmarsch gecomponeerd, welke schitte rend werd uitgevoerd. Daarna werd een rondgang door het dorp gemaakt door de Vereeniging, met het vaan del voorop, langs den Bloemendaalschen weg en Ter Hoffsteedeweg, waarbij zich vele ingezete nen aansloten. 't Was een aardig gezicht, den stoet door 't donker te zien trekken, terwijl alle leden der vereeniging voorzien waren van een hoogst eenvoudig geconstrueerd, maar zeer practisch electrisch gloeilampje voor verlichting van de muziekboekjes. Zonder de omgeving te verlich ten, gaven deze miniatuurlampjes, voorzien van een reflector, toch ruim voldoende licht om de muziek te kunnen lezen. In „Roozendaal" terug gekomen, werd nog eenigen tijd onder gezellig samenzijn doorge bracht. Nu eens een tractatie, dan weer een voordracht van den humorist van der Veld, afgewisseld met een nummertje muziek van „Euphonia", was 't veel te gauw laat naar den zin der aanwezigen. Deze week blijft het vaandel nog voor be langstellenden in café „Roozendaal" ter be zichtiging gesteld. H. O. V. Het Volks Symphonie-concert van Woensdag 21 Nov., bracht ons een Felix Men- rielssohn-Bartholdy programma. De ouverture voor A „Midsummernightdream van Shakespeare werd keurig ten gehoore ge bracht. Gerharz en musici wisten dit jeugdwerk van Mendelssohn die schoonheid van teere wis seling te geven, dat hoorders zich terecht in Sprookjes-omgeving konden voelen. Een dank baar applaus loonde dirigent en orkestmusici. Na de pauze Symphonie No. 4. Dit maakte op mij niet den indruk als dat schijnbaar 't publiek ondervonden had. De wilde applaus-uiting had, in zooverre dit de muziek betrof, beter op haar solo's van Schubert (Ety Lodewijks), Bach (Cor Verstege), een aria uit de Paulus (Fré Bennink), eenige Gezelle-liederen van Cath. v. Rennes (mevr. Pruys) en als beste het Ave Maria van Cherubini (Dien Dandey) werden ten gehoore gebracht. Het duet van Cesar Franck klonk heel lief. De muziek was zoo gekozen, dat zij voor har monium-begeleiding geschikt was. Daar deze proef zoo goed geslaagd is zal mevr. Sybrandy, wanneer de piano voor het Diaconessehuis ge kocht zal zijn, daar nog een uitgebreider con cert geven. CONCERT. Naar men ons <mieidbcteelit zaïl id)3 beigaiafdie Bomsaarsche pianist) -NrUkiola-us Schwalb, (idle .-zoózeisr igienoemidle partner van idle jonge V-i- 'OÜ'Sitie Erna Rubinstein) een k-la vieravond! geven voor die Oïtesiti Verieientigtog -K. E. S. in dien Schouwburg Jan-sw-ea, op Vrijdag 14 December. Voor niiet-ledien der vieireenfetaig zulten kaar ten voor -dijt c-oncent verkrijgbaar zijn bij co-n- certbureau A. Vernouli, Warmoes straat 10. Levensmiddelen en goederen naar Duitschland. Het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis is voornemens zoo spoedig moge lijk treinen met levensmiddelen en goederen naar Duitschland te zenden. Voor dit doel heeft het Nederlandsche Roode Kruis een afzonderlijke Commissie benoemd, met den heer D. T. Ruijs, directeur der Rott. I.loyd te Rotterdam, gedelegeerde van het Hoofdbestuur, als Voorzitter en den heer S. J. Chabot als Secretaris. Het secretariaat is ge vestigd in het gebouw van het Roode Kruis, Princessegracht 27, Den Haag. De eerste trein, welke naar Berlijn gedirigeerd zal worden, zal zoo spoedig mogelijk algezonden worden en mitsdien vraagt genoemd Hoofdbe stuur bij deze aan alle Comité's, Vereenigingen enz. welke goederen in natura inzamelen en naar Duitschland willen verzenden, zich met bovengenoemde Commissie in verbinding te stellen. Desgewenscht kunnen reeds dadelijk goederen naar de loods Sumatra der Rotter- damsche Lloyd, Lloydkade Rotterdam worden verzonden. Voor grootere zendingen, welke een of meer wagonladingen beslaan, kan met de Commissie eerst overleg gepleegd worden. Het is voorloopig nog niet mogelijk zgn. „Lie- besgabenpaketten" met deze treinen te vervoe ren. Geldzendingen worden op de gewone wijze bij het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, Princessegracht 27, Den Haag, ingewacht. Ons tarief voor Verhuur-Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder dan taxi's B0UCKAERT Co., Luxe Auto- en Verhuurinrichting Rozenstraat 8 en 9, HAARLEM, Telefoon 588. Ovprzicht Tweede klasse A (Tweede af deeling), De wedstrijd tegen „Naptuniis" gespeeld op j.l. Zondag sloot tevens voor Bioemendiaal de eerste helft van het ootnpeti'tjet-progira'm. Het was gieen schilferend slot, daar de iwit- tien zich, na zelfs met1 31 voor gestaan te hebben, ten .slotte met een gelijik spel te vreden moesten stellen. Dit resultaat moet go- weten worden can onze achterhoede, die verre van zeker speelde, en bij ons idie overtuiging Het w;as geen schitterend slot, dlaar de wït- geloopen zou zijn, indien hij langer gediuurd had. De ©ers'te helft heeft ons uit negen wedstrij den zeven punten opgeleverd, voorwaar een schrate oogst en onze hoop is ©eh-eel geves tigd op heit vervolg van 't programma, dat a.s. Zondag ingezet iwordt met de 'Ontmoeting tegen .jQoncordia" uit Delft. We brachten uit dis Prinsen-sitlaid één punt mee, en dit zou een belofte in kunnen houden, indien ons vertrou wen, in het elftal niet -eenig-szin-s geschokt was door h,aar spel, de laatste wdkien vertoond. In- tusschen hopen we, idlait ons pessimisme be schaamd zal worden en idlalt de heeren doordron gen zullen zijn van ide noodzakelijkheid a#es op 'li spel te zetten, zich in die tweede, 'klasse tie handhaven. De mogelijkheid is er, wanlt geen diair tegenstanders heeft bij ons den indruk kun nen, vestigen werkelijlki sterker idi.n Bloemen daal te zijn. Daarom, aangepakt en laat onze illusie van tweedeklasser geert des-illusie wor den, went dai verdienen juffie werkelijk niet! B.M.T. ontworstelde zich Zondag aan de laatste pk ats, en dead door haar 21 over winning op Conooridlia «en grootten, sprong naar boven. De Hagenaars schijnen het te gaan meenen, ,en we zien helt voot „Schoten" dat door eien 20 nedterlaag liegen Xerxes de plaats van B.M.T. innam, Zondag donker in. Wc gielooven ,diat de geelzwarten met de zoo- veieksitie nederlaag uit dien Haag tieirug-ke-eren. Zandivoort bleef V.V.A. met 20 den baas. Hollander l-ei'riite, zoo-als we bereids voorspeh dan dezen zwaren wedstrijd naar behooren. De V.V.A.-a. nvoerder S-t-aur werd van 't veld Qezomdlenv wat dte positie van die Amsteridiam- mer-s in verband met .die liegen Blioemenldaal geispeiekdie ontmoeting n-iieit bijster versterkt A.F.C. verloor mol de oneven gob.l van Idle vijf vain A.D.O. en is van meeniing, diaf ze eir tegen Zbnldiv-oort ntet zonder kleerscheuren af komt, vooral waar Versluys door gebrek aan s-peters, zijn, plaatis -ondier idien lia-t verwisseld heeft met -dike van milddien-half. Ten -slotte word'! in Rotterdam 'de belangrijke wedsrltiijld XerxesA.D.O. gespeeld. In den Hl. -a-g werd 't, met veel geluk voor Xerxes gelijk spel. Heil ztet «r naar uiit, da't de uitslag zich zal herhalen, want 'de beide ploegen zijn o.i. van gelijke sterkte. Zandvoort zou met dftt resuktaiait lien zeerste gebaiat zijn, want ze wacht -op Ide eerste de beste- misstap van haar groot ste concurrenten om ze van die «ereplaats te verdringen, en idla-n za-1 '6 een -groote toer zijn- haar van- die plu-albs -af -te krijgen. Het spijt -ons, van .die lagere 'elftallen n-og g)3en -goeldl nieuws tie Ikunnen -mielde-n. Het Itiweodle dat er zoo -goedi voor-stond, ver speelde voodoo-pig haa-r ika-ns, door -aan -dien Schoterw-eg vta-n- de Haartemve-tleranen te ver liezen. Ter verontschuldigingi moge diienen, -dlalt onze spelers danig -ondier den -indruk wanen v'a-n een ongeval, waarvan -eien Bloemenidiaial- en een Haaril-emspe-ler -het sfc-chtoffer werden. Zondagochtend iw-ordl de reis na-ar Zandf- voort ondernomen voor .die returnmaitch tegen Zic-nidiv-oarl 2. Een -overwinning kan veel goed ma'kien; roet «enige inspanning kan idft riesul- ■baalt w-el be-r-ei-kt wonden. Schoten 4 kwam- te-gen het derde elf-tal niet op, wat riiiejt- p-lei-t voor -die -organisatie dier geel zwarten. Hei# vierde elftal ten- slofte spseldte gelijk tegen T.H.B. 4. Zo-n-dl. gochitenid! ontvangt die jóngste -gienieiratie E.H.S. 3 met wfen- ze nog een app-elli-e te schillen hebben. We h-open hier op een succ-es. A. C. Rectificatie. Het drukfoutenduiveltje heeft ons weer parten gespeeld welke we hiermede willen verbeteren. In het nummer van 17 Nov. j.l. is in de adver tentie van fotografisch atelier „Riche", Groote Houtstraat 169 Vet huisnummer verkeerd gezet, 196 moest zijn 169. Ofschoon wij het niet wensehen te poussee- ren als gneesmiddel voor een bepaalde ziekte, mogen wij op grond van deskundige verkla ringen VICTORIA-WATER (Oberlahnstein), zeer zeker aanbevelen als een tafeldrank, die bij geregeld gebruik en zeer gunstigen invloed heeft op de vitaliteit van den gebruiker. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aanbe volen in heele Literschroefflesschen, inhouds- prijs 32 cent. V-.-i- GR. HOUTSTRA/ VERFT MANTELS HEERENCOSTUU MET BEHOUI VAN MODEL TETTERODESTR^ HAARLEM BIEDT ZICH AAN voor dag en nacht. Adres P. Biersteke straatweg, Santpoort. GEZOCHT tegen 11 ber of eerder, een flir Zich aan te melden na 8 uur Vijverweg een groot Tegen belooning teri zorgen bureau v. d. b Wie wenscht er ee te ruilen? Het perceel ligt te (dorp) aan den Rijltss Huurprijs f8,Te ru een woning in Blo< waarvan de huurprijs 1 f 12.mag bedragen. Adres te bevragen dit blad. Adres: TULLENAAR, bakker, Zijlweg, Over is voortaan all te consulteer NIEUWE CURSU Vraagt inlichtin Erkende Poi tsci Directrice: L. QUARLES DE Q Ripperdapark 24 CUISINIER, PARKL.101, Soep, Vleesch, Gr Aardappelen - Ti Keuze uit geret Gelegenheid aan hui: ren h f 1.20 van i •WMMMMMI Raadp eegt den Mag Kruidkundige HARVI „Adriënne", Midde Schoten. Lij sten mak Etsen Platen Telefoon 20!

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2