dia: Kaleni if Voor belanghebbenden. !i i fc y Stf - w TAFFET vHANGE/! PER MET HAARLI Ontroostbare Aangekc Heeren U Heeren Je KLEINE HOU! N.V. floendi Brandstoffen Kunsth Smedestraat 1 ,rr— C~?> if ®r.' 1 I zullen worden uitgegeven in een Serie „Oefenin gen in Voordrachtkunst". Daarin zullen onder meer verschijnen de vertaling van Molière's „Dokter tegen wil en dank", Körner's „De neef uit Bremen", Scribe's „Bataille des dames", Hans Müller's „Der Schöpfer", alsook eenige stukken, door Dr. v. d. Valk zelf voor zijn leer lingen geschreven: „De Bedelaar", „Lintje", „De Goudmijn". Ook oudere Hollandsche stukken, o.a. Langendijk's „De Wiskunstenaars", zullen, zoo noodig met eenige wijzigingen, worden op genomen. Gratis verspreiding van lectuur aan patiënten. Het Muziek-Ensemble ten behoeve van Zie kenhuizen en Sanatoria, onder leiding van den heer J. P. C. Meeuwse, Vlietstraat 2 te Amster dam, dat zijn tiende levensjaar reeds is inge treden, gaf tot nu toe 470 concerten in verschil lende inrichtingen en heeft daarmede duizen den verkwikt door schoonen zang en kostelijke muziek. Als uitbouw van het M.E. werd ter ge legenheid van het Regeeringsjubileum onzer Koningin een bureau opgericht voor gratis-ver- spreiding van lectuur aan Hollandsche patiën ten in het binnen- en buitenland. De lectuur heeft zoo'n goed onthaal gevonden, dat thans wekelijks lectuur wordt verzonden naar 50 in richtingen, t.w. Ziekenhuizen 6, Sanatoria 7, Zendingshospitalen in Indië 17, Inr. voor Me- laatschen in O, en W. Indië 4 en voorts aan inrichtingen waar zieke Hollanders verblijven in den vreemde 9. Om het M.E. in staat te stellen zijn arbeid te kunnen voortzetten zullen er in verschillende plaatsen des lands kringen worden gevormd om de kosten van aanschaffing en verzending van lectuur te bestrijden. De bedoeling is dan, dat elke kring voor een bepaald hospitaal of in richting werkt. Waar de contributie slechts 10 cent per maand zal bedragen kan iedereen aan dit sympathieke werk deelnemen. Wie iets voor dezen arbeid wil doen wordt beleefd verzocht zich te wenden tot den heer Meeuwse bovengenoemd, aan welk adres ook lectuur en gaarne giften voor de verspreiding in ontvangst worden genomen, benevens adres sen van zieke Hollanders buiten onze grenzen. Victoria-Water-Oberlahnstein. Evenals de vorige jaren geeft de Victoria-Bron-Oberlahn- stein ook dit jaar weder een zeer practische maandkalender uit. De zeer duidelijke datum- cijfers zullen dezen kalender zeer gewild maken en daardoor gemakkelijk een goede plaatsing verkrijgen. De kalender is versierd met afbeel dingen betrekking hebbende op het bedrijf, als mede met een paar mooie kieken van Amster dam en Rotterdam. SPORT. Overzicht Tweede klasse A (Tweede afdeeling) Het is Bloemen-daal niet mogen gelukken, zich AJD.O. van 't lijf te houden, zoo-dat dit elftal er aanspraak op kan maken het eerste (en wellicht het eenige) te zijn, dat ons in 'deze competitie vier punten afhandig maakte. Ove rigens kunnen de Hagonaa'rs met dit resultaaT meer dan tevreden zijn, want de juiste verhou ding wordt door den uitslag (01) allerminst uitgedrukt. Bloemendcal is no echter geen uit verkorene van vrouwe „Fortuna" en we heb ben ons aan deze handicap te wennen. De andere ontmoeting die in deze afdeeling gespeeld word ging in den Haag tusschen B.M.T- en A.F.C. en eindigde in een verras sende overwinning der Amsterdammers- We hadden van de B.M.T.'ers beter verwacht na de uitstekende prestatie's in de vorige wed strijden. Indien voor Zondag a-s. geen terreinen ai- gekeurd worden, staan ons eenige zeer be langrijke wedstrijden zoowel in verband met het bezetten der eerste, als der laatste plaats, te wachten. Vooreerst XerxesB.M.T. Xerxes heeft na den nederlaag tegen A.D.O wat goed te ma ken en zal o.i- dit ook doen ten koste der Hagenaars, die bovendien nog het nadeel van het zware klei-terrein hebben. A.D.OV.V.A- is voor de gastheeren, voor al, waar in Amsterdam V.V.A- reeds het on derspit moest delven Het is trouwens ook zaak voor A.D.O. om te winnen, wil het kampioenschap-luchtje, dat den Hagenaars in de neus zit niet te veel vervliegen. Neptunus gaat Schoten een tegenbezoek brengen. We weten niet of het den geelzwar ten thans gelukken zal een eenigszins presen- tablen ploeg op de been te brengen. Gehikt dit hun niet, dan geven we den Rotterdam mers de beste kansen. Is Schoten volledig, of juister uitgedrukt, zoo sterk mogelijk, dan is verdeeling der punten niet uitgesloten. Ook in Delft zal het spannen- Daar gaat het tusschen Concordia en Zandvoort. Qua techniek schrijven wij Concordia beter aan, maar als het van het uithoudingsvermogen af zal hangen, heeft Zandvoort een of zelfs meer dere streepjes voor. Thuis wisten de g-eel- bluuwen het niet verder te brengen dan een gelijk spel en het zou ons niet verwonderen als hot resultaat weer een draw werd. En ten slotte A.F.C.Bloemen-daal. In Bloe mendaal bracht deze match de eerste (en groote) overwinning voor de onzen- Of dit spelletje Zondag bérhcald zal worden? We hopen het van harte, want een overwinning zou ons een nuttigen voorsprong geven. Niet tegenstaande het terreinn-a-deel houden we vol, dat de techniek van de witten welke boven die der Amsterdammers staat, ons de over winning behoort te brengen. En als het elf tal ook werkelijk speelt, zooals het kan, d.w.z. dat elke speler zich volkarmen geeft en zioh tot het uiterste inspant, zijn we niet ongerust over den uitslag, maar als er iets aan hapert voorspellen we de zesde nederlaag en een groote kans op de hatelijke laatste plaats- Iedere speler dient daarom van het gewicht dezer ontmoeting (en dientengevolge van de restearende' doordrongen te zijn. Is zijn spel en dus het spel van het g-ehoele elftal hier aan consequent, dan is er niets verloren en zien we met vertrouwen het eindresultaat te gemoet. Het tweede elftal komt a.s. Zondag na eenige weken van gedwongen rust weer in 't veld, tenminste als 't terrein van D.O.A. dat meerdere malen afgekeurd werd, bespeelbaar is. De reserves bezetten thans de bovenste plaats in hun afdeeling en maken een goede kans daar te blijven indien de inzinking die tiaar 't vorige seizoen noodlottig werd, thans achterwege blijft. We hebben echter vertrou wen in Hermes c.s. en gelooven dat ze twee punten rijker van de Zandvoortschelaan teruig komen. Minder gerust zijn we tenopzichte van het derde elftalr dat Zondagochtend op eigen ter rein Haarlem 6 ontvangt. Het wordt anders tijd, dat hier de oogist ook eens binnengehaald wordt. Als ze dit trachten te doen door voet ballen' en niet 'door kletsen kan het lukken. Het vierde elftal is vriji A- C. Politie Sportvereeniging „Haarlem". Dins dag 18 December a.s. geeft deze, vooral in Haar lem goed geïntroduceerde Sportvereeniging haar jaarlijksch Zwemfeest in Stoop's Bad, waarvoor de plaatselijke Zwemclubs Zignea, H.V.G.B. en de Waterratten hunne medewerking hebben toe gezegd. Het programma vermeldt o.m. 25 M. Borst- zwemmen voor beginnelingen; 50 M. Borst- zwemmen voor geoefenden; Figuurzwemmen door damesleden van Zignea; Rugzwemmen 25 M.; eene Waterpolopartij Waterratten vetera nen tegen Politie veteranen; een Polomatch H.V.G.B.H.P.C. (uit Heemstede); 75 M. Wis selslag; Schoonspringen door dames- en heeren leden van Zignea en H.V.G.B.; Onderwater- zwemmen en Popduiken, Voor elk wat wils dus. Wij moedigen gaarne tot een druk bezoek aan: omdat deze sympathieke sportvereeniging van Politiemannen dit alleszins verdiend (indi- rekt ook in ons eigen belang, want, niet waar, sport staalt spieren en daar hebben de meeste lui nog ontzag voor) maar ook omdat wederom een avond van goede zwemsport gegeven zal worden. Met het oog op den „dienst" is de aanvang bepaald op hali acht. Kaarten verkrijgbaar aan de kassa van Stoop's Bad. INGEZONDEN. Een Landelijke Kerstpakkettenactie voor Hongerend Duitschland. Een laatste oproep. Reeds hebben honderden gevolg gegeven aan onzen vorigen oproep en ontvangen wij dage lijks vele pakketten en postwissels. Daar de nood in Duitschland met den dag erger wordt zijn wij overtuigd, dat nog velen bereid zullen zijn met ons te trachten tijdens het Kerstfeest het hongerspook uit honderd duizenden gezinnen te verdrijven. Onze Kerstpakketten-actie moet en kan slagen! Laat onze laatste oproep voor onze Kerstpak kettenactie dus niet zonder resultaat zijn, op dat wij op 24 December aan duizenden gezinnen een kerstpakket uit kunnen reiken. Zendt ons nog heden uw kerstpakket, als volgt samengesteld: 1 pond rijst, 1 pond boonen, 1 pond suiker, 1 pond plantenvet en pond koffie, onder motto „Kerstpakket uit Holland", naar Prins Hendrik kade 140, Amsterdam. Aan hen die niet in de gelegenheid zijn een pakket samen te stellen, verzoeken wij ons een postwissel met f 1.50 toe te zenden voor een enkel en f 3.voor een dubbel pakket. Op post- wisselstrook ook vermelden „Kerstpakket". Laat onze oproep niet tevergeefs zijn. Het Duitsche volk rekent op U! Voor het Algemeen Comité, Afd. Holland der Intern. Arbeidershulp, J. HOOGCARSPEL, Voorzitter. EDO FIMMEN. Mej. CHR. BASTERT. J. ALBRECHT. HENR. ROLAND HOLST. HELEEN ANKERSMIT. J. BROMMERT Jr., Secr. Penningm Prins Hendrikkade 140, A'dam. DAMRUBRIEK. Alles betreffende deze rubriek te zenden aan den Damredacteur, den heer Herm. de Jongh, Valeriusstraat 64huis, Amsterdam. (Vervolg artikel 8-12-1923). Dus in den diagramstand: 1. 34—29, 18—23. 2. 29 18,-12 23. 3. 46—41, 24—29. 4. 33 24, 22 33. 5. 38 18, 27 47. 6. 31—271, 13 42. 7. 30 4. met gelijke kansen. Echter, zegt De Haas ver der, Zwart zou als antwoord op 4641, 812 gespeeld hebben en Wit zou dan toch hebben moeten offeren. In den diagramstand, merkt De Haas nog op, na Wit 1. 3429. Jammer, dat Wit dezen zet speelt. Laten wij eens voor een oogenblik deze schijf 29 terugzetten en als volgt spelen: 1. 46—41, 18—23. 2. 34—29, 23 34. 3. 40 20, 15 24. 35. 25. 24. 28. 40 20, 15 4. 35—30, 24 5. 25—20, 14 6. 33—29, 22 7. 31 22, 17 8. 32 5, 9—14. 9. 5 30, 35 24! Een prachtige afwikkeling met gelijk spel, hetgeen voor Wit nu zeer voordeelig is, daar diens stand slechter is, dan die van Zwart. Hier bij dient nog opgemerkt, dat, wanneer Zwart na 4641 van Wit niet met 1823 antwoordt slechts 1520 overblijft, wat niet kan omdat Wit dan zou spelen: 3530, 2823 en 33 4 of 24 30 en 19 30, dan Wit 28—23, 33 35. Zwart was dus tot 18—23 gedwongen. (Wordt vervolgd.) SCHAAKRUBRIEK. Oplossingen, enz., te zenden aan den Schaakredacteur van dit blad, Bloemendaal- scheweg 42, Bloemendaal. Probleem No. 34. Mr. A. J. C. E. v. H e y c o p ten Ham, Rotterdam. Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Kg7, Df8, Pe6, Pg5, f2. Zwart: Ke5, Tc4, Pd2„ c5. Eindspel No. 5. In den winterwedstrijd van het Vereenigd Am- sterdamsch Schaakgenootschap ontstond, in de onlangs gespeelde partij tusschen de heeren dr. B. Beffie (met wit) en P. F. v. Hoorn, de vol gende stand na den 29en zet van Zwart (c6c5). Wit won door de volgende schitterende offer combinatie: 30. Tbl X b8ü, Dd7 X a4; 31. Tb8 X c8f, Te6e8; 32. Pc4b6! (een Looperoller boven dien), Da4 x a7; 33. Tc8 X e8f!, Pg7 X e8; 34. d6d7, Da7b8; 35. Pb6c8! en Zwart gaf op, want hij kan niet verhinderen, dat Wit Dame haalt. Oplossing Schertsprobleem No. 3. E. H. C o u r t e n a y. Stand der stukken: Wit: Kf5, Del, Tb8, Tg3, La7, Lf3, Pe8, Pg6, b3, h2. Zwart: Kd5, Dfl, Td2, Tgl, Ld7, Lh8, Pc6, Pe6, e4. a. Wit geeft mat in 2 zetten: 1. Del X c6f, enz. b. Zwart idem: 1. Dfl X f3f, enz. c. Wit dwingt tot zelfmat in 2 zetten: 1. Del c4t, Dfl X c4; 2. Lf3 X e4f, Dc4 X e4 mat. d Zwart idem: 1. Dflh3f, onverschillig; 2. Pc6 e7t, Pg6 X e7 mat> Oplossing Probleem No. 31, Jos. Duvergé. Stand der stukken: Wit: Kb7, Dg4, Lel, Lg8, Pc5, a2, b4, d6. Zwart: Kb5, Te6, Pg7, a3, d3, e7. 1. Pc5e4, enz. Goed opgelost door: H, de Ruijter, te Sant poort; C. v. Dort en H. W. v. Dort, beiden te Schoten. Voorts de heeren P. J. W. Beckers en G. Strij ker, beiden te Santpoort. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug to be-k-omén bi): A. Schipper, -Boscn on Duin-lal. n lb 'Bloemendaal, een ceintuur; Fa. Oris en Spoor, de Oenestetweg 25 Bloemen daal, een bruin wollen kinderhand-schoen; B. vla Wens, Uiten-d-aalstraat 16, Jan uijsenvaart, een' etui met schrijfbehoeften; J. Leffers, Kle- verlaan 99 Bloemend'..al, een passer; L. Huig-, Bloem e ndaa Is che s tra a'tiwe g 17 Jan Gijsenvaart, een tomde-rov-ersohoen; H. Blamkevoort, de Qenestet-weg 4 Bloemendaal, een bobslee; A- Kohier, Bloernen'daalsc'hewogf-Zomerz'orgerlaan, een paar grijze handschoenen, een flu-weelen muts, een kinderhand-schoen:; D. v. Duin, Ken- nemerstraat 9zw. Haarlem, 'n schooltasch; Vis ser, Kleverlaan 166 Bloemendaal, een padvtn- dersmes; J. N-iemuIler, Kloosterstraat 4zw. Schoten, een zilveren- manchetknoop; A. Tr' p, Zui-derstations-weig 16 Bloemendaal, een horloge in armband; P. v/d -Maas, Kinhe'mweg 67 een kinderportemonnaie; W. Voerman Kfnhevm- weg 65 Bl'daal, een zwart lederen porte-m-on- il-aie; aan 't bureau van politie te Ovorveen, een rozenkrans, een- boek, een dame handschoen, een -motcr'han-dschceni, oen bro-cdmantje, een damoshandscheen, een paar grijze stoffen hand schoenen., een bril in- -etui, twee ceintuurs- Terug te bekomen -bij: Stc-rm, Bosch en DtiHilaan 14 Bloemend, al, een dames-hand schoen; W. J- Kruijcr, Brederod-eweg 31 Bloe mendaal, een nieuwe -overschoen; G. Zwarte- veen, Lage Duin en Daa-lsoheweg 9b Bloemen daal een sohoenhaakje met- been-en handvat; J. v!. if iRaaij, Judith Leij-serstraat 11 Haarlem, een regenjas; Ba-rink, Bosch en Duin-ll. an 21 Bloemendaal, een sierspeld; W. Vader, Mi-d- -ieretuiii-d-orplaan 18 O ver veen, een spel kaar ten; A- Noordenh'out, Rampen'.aan 164 Over- veen, een tLbak-s-doosJ. Gival, Vrouwemhek- straat 70 Haarlem, een flu-weelen da-mestaschje m-et zilveren -beugel; Hagen, Zijlweg 52, Over- veen, een motorhandsch-oem; P- Veenst-ra, Stol- -be.rglaan 9, 'n -haakpen-, 'n penhouder en 'n- in- schuif potlood; G. Hameka, Stolberglaan 21 Aerdenh-oiit, een bal; J. Dekker, Delftstraat 4 Haarlem, een iknulpijp van- auto; de Vries, Bloemendaalse'heweg 305 Ov-erveen, een wit koralen -ketting; Ikin-g, Bloemendaalschew-eg 240, O verveen, een kussentje; lean het -bureau van politie te Ove-rveen, een -dam-cs-portem-on- naie, een bureau-sleuteltje, een. lorgnet m-et één -glas, een- gasslang, een grijze handschoen; komen aanloop-en bij A-bbin-k Spain-ki, -Bloemen dal lscheweg 190 Ovorveen, een fox-terrier. BURGERLIJKESTAND. van Vrijdag 30 Nov. tot en met Donderdag 13 Dec. GEBOREN: d. van J. Groskamp en G. W. M. Vollaerts; d. van W. Meerwaldt en A. Bourquin. z. van L. Michel en T. Pors. ONDERTROUWD: J. van Dam en C. E. van Maris. J. Bethlem en D. Levij. GETROUWD: D. W. Sissingh en G. Pijnakker. F. B. Sabelis en I. H. J. de Vas. R. van Zanten en A M. van Bommel. OVERLEDEN: C. M. de Wijs. 84 j. A. P. Schaafsma, 87 j. A. J. Elizen, 6 w. L. A. de Jong, 54 j. L. Korsen, 82 j. Zij die hunne clientèle bij de wisseling des jaars willen geluk wenschen door middel van ons blad, gelieve dit voor de goede orde in de komende Kerstweek op te geven. Prijs per advertentie 50 cent. ADMINISTRATIE. NAGEKOMEN BERICHTEN. BLOEMENDAAL. Vergadering van den Raad der Gemeente Bloemendaal op Donderdag 20 December, des voormiddags 10 uur. Agenda: Behandeling Gemeentebegrooting. Kon. Ned. Maatsch. voor Tuinbouw en Plant kunde, Afdeeling BloemendaalVelsen. Ledenvergadering op Dinsdag, 18 December a.s. 's avonds 8 uur in Hotel „Vreeburg", Kerk plein Bloemendaal. Agenda: 1. Notulen en Ingekomen Stukken. 2. Begrooting 1924. 3. Benoeming Commissie van verificatie Reke ning 1923. 4. Beantwoording vraag 6 en 7 Vragenbus Verg. 23-10-'23 „De kleur der druiven in 1923". Inleider: Hr. J. Ende. 5. Beantw. vraag 4 Verg. 27-ll-'23 „Galan- thus nivalisLeucojum vernum Leucojum aestivum (sneeuwklokjes)". Inleider: Alb. F. Bos. 6. Vragenbus en Rondvraag. KERKAGENDA. Zondag 16 December. BLOEMENDAAL. NED. HERVORMDE GEMEENTE, v.m. 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. n.m. 5 uur de heer K. Koopman. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha" des voormiddags 10 uur, de heer K. H. Kammeijer, zendeling onder Israël te A'dam. GEREFORMEERDE KERK, voorm. 10 uur, Ds. Joh- C. Bru-ssaard. n.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. OVERVEEN. LOCAAL OPENBARE SCHOOL, v.m. 10 uur de heer N. J. Cupedo, ber. pred. te Mar ken. Donderdag 20 Dec, 's av. 8 uur Ds. J. C van Dijk, Bijbellezing. SANTPOORT. NED. HERV. GEMEENTE, voorm. 10 uur, Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga. „Het blijde vooruitzicht", Lk. 21 28b, Philips Radio-La Type D f 7.50 per E - 7.50 Q - 10.- Philips Miniwatt ontvangia thans i.it voorraad le Type B II Trioden f 10.- VI Tetroden f 12 ELECTRO-TECHN. BI L. ROUWEN Bloemendaalscheweg 1 Telefoon 2156 DE GROTE MODF. AVENDJAPONNFN DIVERSE KLEUREb 96 CENTIM. BREEC 90 CENTIMETER 1 (UZI Stoomwasscherij Brouwersvaart 86—8! zich beleefd aan voi handelen der wasch. I geslagen waschgoed riuishoudgoed gem: cent per kilo. Franco v Hoogachten! H. v. KIMi Raadp'eegt den Mag Kruidkundige HARV „Adriënne", Midde Schoten. een groote j Prijs vanaf f5. f 5.— t.o. de Gastht Leidschepl. 15-19 i Telefoon 7 Telefoon 2'. Boekhandel P. Groote coll in alle pri Boekhandel P. Telefoon f Lijstenm Etsen Platen Telefoon

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 6