MAISON BETTY Dames- en Heeren Mode-artikelen N.V. LUXE BI v.Jl. HE TE Victoria=Water Tandheelkui Kliniek BOEKE de goedkoopste. LINCOLN de meest volmaakte. F. W. MARTIN Duitscii - En fe MODELMELK modelboerderij „bronstee" Plaatselijk Nieuws. BLOEMENDAAL. Importeur: N.V. Haarlemsche Auto Centrale, Stationsplein, Telef. 1094. groote houtstraat 105 TELEF. 1273 TELEF. 1273 Een moeilijk probleem opgelost f. 2.-- OVERVEEN. advertent J. LQTTGEJ Mej.J.G.BRAAIJ.Z Korte Spaarm SPREEKUREN: 10-1 haarl. oude H. DE VRI EXPOSITI ''J K IN HOOQE MATE tertroowens artikel Een hygiënisch product waarborgt de N.V. HEEMSTEDE TELEFOON 28055 N. B. Staat in geen enkele relatie met Melkinrichtingen hier ter plaatse. Gr. Houtstr. 126. Tel. 1760 nog niet. Er is besloten om een 1200 M2, op nieuw te bestraten, waardoor dat gedeelte vrij goed wordt. De Wethouder deelt tevens mede dat een per soon zal worden aangesteld alleen voor het stoppen van gaatjes. 9. Bericht is ingekomen van Ged. Staten dat zij de verhoogde jaarwedden der beide wethou ders niet kunnen goedkeuren. 10. Schrijven is ingekomen van den heer Schulz om in de vergadering van heden een drietal vragen te mogen stellen betreffende de hangende plannen Lager Onderwijswet. Wordt toegestaan na de afhandeling der agenda. PUNT 2. Benoeming lid plaatselijke Com missie van Toezicht M.O. Aanbevolen: E. J. Langelaan (aftr.), Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berkhout. Benoemd met algemeene stemmen de heer E. J. Langelaan. PUNT 3. Overname van een strook grond aan den Bloemendaalscheweg van S. Mok. Door den heer S. Mok wordt aangeboden een strook grond langs den Bloemendaalscheweg, vóór de in aanbouw zijnde winkelhuizen, voor wegverbreeding af te staan. Na een opmerking uit den Raad wordt het voorstel van B. en W. om op het aanbod in te gaan ingetrokken en zullen eerst de kosten wor den berekend voor het in orde maken van die stiook. PUNT 4. Voorstel tot verkoop van grond aan de Lonbar Petrilaan aan T. Terwey. Wordt goedgevonden. PUNT 5. Voorstel tot wijziging van artikel 6 der Bouwverordening. De heer Otto heeft ernstige bezwaren tegen een dergelijke wijziging. In een uitvoerig betoog zet spr. uiteen welke die bezwaren zijn. Ver schillende leden vallen den spreker bij, zoodat ten slotte het voorstel van B. en W. met 132 stemmen wordt verworpen. Vóór stemden de heeren Laan en Schulz. PUNT 6. Verzoeken om ontheffing van het bepaalde bij art. 7 der Bouwverordening. 1. T. Terwey voor bouw eener villa aan de Lonbar Petrilaan. Burgemeester en Wethouders stellen voor het verzoek toe te staan. Goedgevonden. 2. M. Funke: voor bouw eener garage aan den Zijlweg. B. en W. stellen voor het verzoek toe te staan. Goedgevonden. 3. D. Wildeboer: voor verbouw eener woning aan de Veldlaan. B. en W. stellen voor het ver zoek in te willigen. Goedgevonden. 4. J. W. Verhagen: voor bouw van een berg- schuurtje aan de Rampenlaan. B. en W. stellen voor het verzoek toe te staan, mits de bouw in sleen wordt uitgevoerd. Aldus besloten. 5. J. H. Moss: voor bouw eener dubbele villa aan den Zijlweg. B. en W. stellen voor het ver zoek niet in te willigen, daar er gelegenheid is om door vergrooting van het terrein door aan koop aan het bepaalde der Bouwverordening te voldoen. Niet ingewilligd. 6. G. Poldermans Jr.: voor bouw van twee garages aan de Rijnegomlaan B. en W. stellen voor op dit verzoek afwijzend te beschikken, daar deze garages 6 bij 10 M2. te groot zijn in verband met de geringe oppervlakte van het ter rein. Afwijzend beschikt. PUNT 7. Verleening ontheffing van de ver ordening van 17 Juni 1909 op de Dranklocali- teiten aan P. F. Bulters. Wordt toegestaan. PUNT 8. Wijziging bouw- en wegenplan der gronden ten oosten der Aerdenhoutslaan. Aangenomen. PUNT 9. Benaming van wegen op Rolland en Aerdenhout. Goedgevonden. PUNT 10. Verleening van voorschotten ex. art. 101 en 103 L.O. Wet 1920 aan de besturen der bijzondere lagere scholen. Worden toegestaan. PUNT 11. Vermindering voor huur van het strand. De heer van Kessel maakt bezwaren tegen het voorstel van B. en W. om de halve pachtsom J.'.l /MJQ OFPt\F*> "TOTOGBaXF? HAPTENL' I5TIAAJN H BLOEMENDAL OPNAMEN IN EKjEN OMGEVING (i 750.te schenken aan den exploitant en stelt voor eerst eens af te wachten hoe de zomer is geweest. Dan pas kan dit voorstel rede van bestaan hebben. B. en W. trekken daarop hun voorstel in. PUNT 12. Verzoek van de Coöperatieve Woningbouwvereeniging „Ons Huis" om haar f 120.000 te leenen. De heer Luden deelt mede, dat het Bestuur van bovengenoemde vereeniging is bij hem ko men praten. Wat tot het gevolg heeft dat hij die menschen wel gaarne zou willen helpen, doch eerlijk gezegd niet weet hoe hij dat varkentje moet wasschen. De heer Kremer vraagt of B. en W. hem kun nen mededeelen of er behoefte is aan die 41 ar beiderswoningen. De heer Laan antwoordt dat dit voor hem zeker niet vaststaat. Het bezwaar wat de heer Luden naar voren heeft gebracht, n.l. dat een huur van f 6.te hoog is, deelt spr. ook, zoo dat het best eens kon gebeuren dat de gemeente de strop kreeg. De heer Otto meent waar er een ander voor stel is ingekomen, dit gevoegelijk kan worden ter zijde gelegd. Toch wil spr. er iets van zeggen en dat is dit, dat spr. wel met het voorstel van B. en W. kan meegaan, doch daarnaast heel veel voelt voor het plan van deze menschen, n.l. het zichzelf helpen. Dat thans nog geldende systeem van steun van gemeente, provincie of staat is hier niet aanwezig. Het hoofdbezwaar van spr. is, dat deze menschen zoo spoedig komen om een tamelijk groot voorschot, inplaats van eerst eens een paar jaar te contribueeren. Ten slotte wil spr. nog iets zeggen betreffende de financieele commissie. Hoe is het mogelijk vraagt spr. dat pas nadat het advies van B. en W. reeds bij de stukken heeft gelegen, dus op publiciteit reeds was aangewezen, toen pas de financieele commissie is gevraagd om advies. Dit is eigenlijk niet toelaatbaar. Spr. voorspelt dat indien B. en W. zoo voortgaan de Raadsleden er heel spoedig genoeg van zullen hebben om in eenige commissie zitting te nemen. De heer v. Nederhasselt meent dat een derge lijk voorschot niet gegeven kan worden daar men dan enkele personen bevoorrecht tot na deel der geheele burgerij. Daarom ook heeft het advies der financieele commissie voor hem wei nig waarde. De heer van Kessel zegt dat toen hij dit ver zoek las, hij hieromtrent niet zeer optimistisch gestemd was. Hij kent al zoo'n beetje de mee ning van het Dag. Bestuur betreffende arbei derswoningbouw. Spr. hoopt echter dat men zoo mogelijk zal helpen. De heer de Waal Malefijt acht het 't beste de menschen een oproep te laten doen. Daar uit kan dan het beste de behoefte blijken. De heer Schulz ondersteunt de woorden van den heer Otto betreffende de houding van B. en W. ten opzichte van de financieele commissie. Ook wat betreft de zucht van die menschen om in een eigen huisje te wonen kan spr. niet anders dan apprecieeren. Zoo mogelijk moeten deze menschen geholpen worden. De heer v. Nederhasselt: Zoo kweek je kapi talisten! De heer Schulz: U is er precies naast. Spr. deelt vervolgens mede dat er zeer zeker be hoefte is aan woningen. De vereeniging „Bloe- mendaal Noord" alleen heeft al een 50 aanvra gen liggen allen van menschen welke woonach tig zijn in onze gemeente of reeds 2 jaar werk zaam. De heer Laan antwoordt vervolgens den heer Otto betreffende de houding van B. en W. inzake de financieele commissie. Wanneer men hier van commissies spreekt, zegt spr., dan werkt dat bij den heer Otto als een roode lap bij een stier. Doch het gaat B. en W. als de meeste jongens: hoe meer je op hen bromt hoe minder je van hen gedaan krijgt. De commisies is nu eenmaal het stokpaardje van den heer Otto, dus voorloopig zullen we dit wel houden. De heer Otto antwoordt in het kort den heer Laan, dat hij alle respect heeft voor personen in en het volledige college van B. en W., doch spr. meent stellig dat de Raad op een betere behandeling kan aanspraak maken. Dat is geen stokpaardje, dat is geen roode lap, dat is de waarheid. Met een buitengewone kalmte zet spr. uiteen zijn meening betreffende deze kwestie. Het verzoek wordt daarop afgewezen, met een advies aan het Bestuur hoe te handelen. Thans is aan de orde het verzoek van den heer Schulz om eenige vragen te mogen stellen. Deze vragen luiden aldus: 1. Legt het in het voornemen van B. en W. drang uit te oefenen op de regeering om intrek king te verkrijgen van het Kon. Besluit van 19 Jan. 1924 betreffende den toelatingsleeftijd tot de lagere scholen. 2. Welke maatregelen denken B. en W. te treffen in geval bedoeld Kon. Besluit niet wordt ingetrokken. 3. Wat denken B. en W. te doen bij doorvoe ring van de door de regeering verder nog voor gestelde bezuinigingsmaatregelen op het Lager Onderwijs? De heer Schulz houdt dan een betoog betref fende deze kwestie waarin uitkomt dat spr. onder geen voorwaarden kan meegaan met de zen diep ingrijpenden maatregel, dat er echter nog kans bestaat dat dit ontwerp wordt inge trokken en dat, mocht zulks niet het geval zijn, voor onze gemeente dit althans nog geen ver slechtering behoeft te beteekenen. De heer Luden heeft er wel bezwaar tegen dat het gemeentebestuur een actie gaat voeren tegen het landsbestuur. De heer Laan zegt dat ook in het college van B. en W. over deze kwestie is gesproken en vraag 1 met neen kan worden beantwoord; vraag 2 is nog geen beslissend antwoord op te geven en vraag 3 is niet aan de orde geweest. De heer Otto houdt dan een paedagogische beschouwing over het kind. De geleerden zijn het er niet over eens, maar sprekers meening is dat de hersentjes van een kind voor het achtste jaar alleen maar vatbaar zijn voor elementair enderwijs. In het achtste jaar gaat het kind pas nadenken. Dat zoo dit ontwerp wet wordt het voorbereidend onderwijs moet worden uitge breid en dat genoemd onderwijs noodzakelijk is spreekt voor zichzelf. Ten slotte zegt spr. dat de meening van den heer Luden ook zijn meening is. De heer van Kessel vindt het beter om het nog maar even aan te zien. Voor hem is het voor deze gemeente niet van zoo'n groot belang als dat bij de meeste gemeenten het geval is. De heer Schulz acht het gezien of gehoord de meening van de verschillende heeren beter om maar niet tot stemming over te gaan, daar bij afstemmen aan de zaak meer kwaad dan goed wordt gedaan. Rondvraag. De heer Otto wenscht iets te vernemen van B. en W. betreffende de grensregeling. Spr. wijst op de eigenaardige toestanden in Schoten en Spaarndam en waarschuwt er vooral voor dat B. en W. op hun hoede zijn. De Voorzitter antwoordt dat de plannen nog steeds op de plaats liggen waar zij sedert gerui- raen tijd lagen, dus niet naar Den Haag zijn verhuisd. Daar echter geheimhouding is opgc- h gd kan er hier niet verderovir worden ge sproken. De heer Nuyens deelt mede dat in Vogelen zang de waterloozing nog altijd veel te wen- schen overlaat. Wordt aan gewerkt zegt de heer Laan. De heer Prinsenberg vraagt hoe het zit met die toeslag op de woninghuren van gemeente- personeel. Er is immers besloten deze toeslag niet meer te geven. De heer van Nederhasselt zegt dat de rege ling klaar ligt, doch waar de vacantietoeslag reeds is vervallen, hebben B. en W. gemeend met dezen maatregel nog even te moeten wach ten. De heer Hogenbirk dringt er op aan het raads besluit uit te voeren. De heer Otto vindt dit geval weer allerzon derlingst. Het besluit is toch door den Raad ge nomen? Dit moet door B. en W. worden uitge voerd. Meer niet, minder niet. De heer Schulz is het met den heer Otto eens betreffende door den Raad genomen besluiten, doch acht het toch niet zoo verkeerd, dat dit geleidelijk aan gedaan is. Het besluit zal thans in toepassing worden gebracht. Hamerslag handdrukken af. CORRESPONDENTIE. Een uitvoerig verslag over de gehouden maandelijksche bijeenkomst van de Afd. Bloe- meudaal-Velsen der Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw- en Plantkunde, gehouden Dinsdag 19 Febr. j.l. in Hotel Vreeburg, moet wegens plaats gebrek tot ons volgend nummer blijven liggen. Nieuwe zaak. Ieder herinnert zich nog wel de modderpoel tegenover het gebouw van liet R.E.R aan die Korte Ktevier laan, wL'ar thaws ondier fefld&ntg van de 'heeren vian Duren en Grootegoed een geiboiuwieniciomplëx verrezen is, waardoor oolk dit gedeelte een waardliig aarnjziten verkregen ihetefb Ook heit seMMIerwerik Mam de fat van Riet en Romip^ vioMioet) goed. In perceel 46 wan 'genoemd complex opent idle hieieir W. Scheepstra, Dinsdag a.s. een z'aiak in drogerijen), chemicaliën, toto-artoikelfeni, par- fuimieriën', igieimeesimiididcten enz. Gezien die zeer d'ruklka passlage daar ter plaatse, meereen' we, d'at da ikeuze van den teer S. voor zijn zaak een zieer 'goede tei We namen een kijkje ito dit nieuwe bedrijf en iklwamen tot de ontdekking, dlat tales hygiënisch en naar die eSseihen des tijlds wiendl ingerichte Vooral rniet het gevoelige „igeneesiriiddleir is rekening gehouden, door 'het aanbrengen van stofvrije vitrines en kasten. Voor ruwe .artike len 'is direct 'achter de zaak een apart .steenen üeb'oorwtEe rilaangestelldi annex donkere kamer. Deze llabtste stelt de heer S. gratis 'disponibel voor amateurfotografen. Naturlijk wordt er op gerekend, .dat eventueel® reij'tectamten ooik hun Een aardig en zeer geschikt cadeau voor Heereneen mooi, plat, prima nikkel étui voor lucifers, ter vervan ging van een slordig doosje. Het pijl tje wijst op een strijkvlak, dat ge schikt is voor alle lucifers en jaren- lang goed blijft 'bemaodiigdibeldeni, voor zoover 'verkrijgbaar, iin dazia zaak kio'oipem. We vernamen, dk't de heer S. 17 jaar onaf gebroken ito diit| bedrijf werkzaam te. We fwij^ fefen dan ook niiat, of idieze te 'ten volle voor zijn tiaaik bereikend. Voor het publiek i<s dit 'laat ste een geruststelling, aangezien 'in deze bran che veile ivertrouiwensiaritikiellJen woonkamien, wellke imen igjaarne dioior bekwame personen behandeld ziet. De villa „De Toorts". Ten overstLan var dk weitarteisen Treub te 's> Gravenhage en Wil- dervanck de Blécourt werd Dinsdag in het hotel Van cuds helt 'Raadshuis te Overveen de villa „De Toorts", staande te Aerdenhout, bij lafmijniiinig igiekocht door C. Adriaamae, te Heem stede, voor f 42.700. De tuinmanswoning met grond, eveneens bij 'afmijming, door G. Berk- hemer, te Haarlem, voor f 15-630. Schoolcommissie. In idle Vrijdagavond al hier 'gehouden vergarferinia 'vart da Plaatselijke Commissie van Toezicht op heit Lager Onder wijs, is de hoer S. A- Wfllsom, hoofd der 'sctool- veireeniilgiing, gelklazen tolt secretaris 'dier com missie. De heer A. :F. Bos had' ais zoodanig bedankt. De Bloemendaalsche Schoolvereeniging. bericht aan belanghebbenden dat voor hen de gelegenheid is opengesteld tot het inschrijven van leerlingen voor den nieuwen cürsus en wel op de navolgende tijden: 's Maandags van 24 uur, Dinsdags en Vrij dags van 3.304 uur bij het Hoofd der School, den heer S. A. Wilson. Zij vestigt er tevens de aandacht op dat leer lingen voor de eerste klas den leeftijd van 5 jaar en 6 maanden moeten bereikt hebben. Men leze vooral de advertentie over deze aankondiging, voorkomende in dit nummer. Jubileum. Zaterdag 1 Maart is de heer P. van Nobelen, gemeente-opzichter alhier, 35 jaren in dienst der gemeente. Dat het den jubilaris niet aan belangstelling zal ontbreken, behoeft geen betoog. Bloemendaalsche Reddingsbrigade. Maan dagavond 7.30 u., oefenen in Stoop's Bad. Dins dagavond 8 u„ verbandcursus in de M.U.L.O. school. Zwemfeest. Re-eidls iti ons vprjg nummer «teelden wij miede, idiait bet buitengewone zwem feest, hetwelk oip DomidieirdLg 14 Februari 1.1. in Stoop's Bad1- ere Zwiemlimricbtónig wërid ge houden, Uïtistetond is geslaagd. Dit zwemfeest was georganiseerd 'door de Haarlemiscbe Dames-Zwemclub „Zignea", de Baartamsche Zwemt- en Poloclub H.V.GB. en de Heeimsteedscbei Poloclub H.P.C. en wear van de baten bestemd wareni ivoor het door den Nod. Zwembond uiitiziendem van zwem-, polo- en sprftKploelgen naar ide Olympische speten te Parijs. Er was bijna geert plaatsje onbezet. Afnwiezïg warien oja. de, burgemeester Jhr. Bas Backier; de gemeente-secretaris Mr: Dr. Veteren; en de heeren Laan en Van Niederhasselt, 'wet houders. Dit zwemfeest werd geleld door den ons stillen 'bekenden zwemmeester den koer Joh. M. SctomOdti en het getuigt zekier :van groote be kwaamheid om de resultaten te bereiken, die de toeschouwers wederom in verrukking hebben gebracht. Heit fjlguurzweimimen bestond ditmaal .uit iillet minder tdan 24 nummers, het eemei al huge wikkelde r dam heit andere, Ook financieel wlas dit zwemfeest een groot 'sucoes. Die netto-oipbreng'st is inli'e't minder idlan f 210. van welk bedrag f 80.(opbrengst N. O. C.- sipeildjies) ten goede komt aan het plaatselijk Olympisch Comité, zoodat 'n goede f 130.ter beschikking wordt gesteld van den Neidtert. Zweimbotiid. Een resultbat tduts, waarop alle me dewerkers ibrotsch kunnen izajtnt. Dronk men vroeger 's avonds na de thee een glas wijn of bier, thans is het Oberlahnstein, het bevordert de digestie en een regelmatige af scheiding der vochten. Voor huishoudelijk gebruik bizonder aanbevolen in heele Liter- scbroefflesschen, inhoudsprijs 32 ets. GR. HOUTSTR/ VERFT MANTEI HEERENCOSTU «ET BEHO VAN MODE ste«r SPREKEN EN SC f 6.— per inaa KLEVERPARKWEG 142, Dr. OTTO KL worden tegen HC PRIJZEN in gek N EUWE BOE Ged.OudeGracht Jacobijnestr. 3, Te De Directei Maalderij er brengt ter 1 den dat de onder contri wat betreft Brood en J onderzoek BROOD, W en ongebuile rende de m EN MET J deze aan d het Station daan. Afnemers he derzoek van schuit. Aan belang! aangaande i strekt. MEVROUWI Door deze hel welke, zal gel 1 Maart, in on Wij hebben oi collectie te ku zeker gebruik

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2