Wonini Ie Hypotheek gevraagd IMAISON HETTY Dames- en Heeren Mode-artikelen Victoria=Water Ti ypMfsii Plaatselijk Nieuws. AAJO OtPKES] TOTOG ÏMUFf Hulp l d Huishond Keukenmeisje Een Derde Mei! MEISJE KAMERS APVERTENTIËN Verloren: Juffrouw Tweede Mei: Keukenmeis Werkster te huur gevraagc Bloemendaal of O veen. Brieven onder le M, Oosterstraat Schoten. 1 tweederde der taxatiewaarde op nieuw gebouwd Woonhuis, hooge rente en jaarlijksche aflossingen. Br. No. 9670, Bur. v. d. blad. lo. dat door deze personen een groot stuk bouwgrond is gekocht voor een belangrijke som; 2o. dat uit niets bleek en aan niemand bekend was, dat op bedoelden bouwgrond niet mocht worden gebouwd en dat ook niet op het uitbreidingsplan was te ontdekken; 3o. dat reeds een rooilijn was vastgesteld, waar mede deze heeren rekening hadden gehou den; 4o dat alle maatregelen reeds waren genomen door die heeren en door den aannemer om na goedkeuring aan dit werk te kunnen beginnen; 5o. dat toch nooit en door niemand kan worden goedgevonden, dat, zonder dat belangheb benden hun bezwaren hebben kunnen indie nen, een dergelijk besluit wordt genomen. Nadat de beslissing gevallen was en de des betreffende heeren hiervan kennis kregen, werd door hen een request aan den gemeenteraad gezonden, waarin door hen werd uiteengezet, welke hun grieven zijn. De vraag is thans: wat zal de Raad doen. Nu gebleken is dat het verzoek van genoemde heeren reeds bij B. en W. was toen over deze terreinen een beslissing werd genomen en dat dus B. en W. volkomen op de hoogte waren van hun plannen, terwijl van die plannen aan den Raad niets, letterlijk niets, werd medegedeeld, kan men, meen ik, toch wel spreken van Russi sche toestanden en vertrouwen wij dan ook wel en de aanvragers zeer zeker dat op dit besluit zal worden terug gekomen. Is dit niet meer mogelijk, dan rest de raad niets anders dan aan B. en W. een crediet van f 30.000.toe te staan voor aankoop en het in oi de maken van bedoelde terreinen. Men kan tcch moeilijk genoemde heeren in financieelc moeilijkheden brengen door een gril van het ge meentebestuur. BLOEMENDAAL. Lentetentoonstelling. 1500 bezoekers. Za-. terdagmorgen om 11 uur is deze tentoonstelling onder belangstelling van een groot aantal ge- noodigde autoriteiten, door den voorzitter, dr. W. G. N. v. d. Sleen, geopend. Bij de opening waren tegenwoordig: dr. J. P. Tijsse, onder-voorzitter van de Nat. Hist. Ver- eeniging, de heer H. H. Krelage, voorzitter van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur, 2 afgevaardigden van den Bond van Vegetariërs en voorzitter en secretaris van de afd. Bloemen- daal v. d. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. De eerste stand aan onzen rechterhand is een collectie mossen, in gedroogden en verschen toestand en voorzien van de Latijnsche en Hol- landsche namen. Deze keurige collectie, zooals we deze zelden zien op een expositie en die in onze omgeving waarschijnlijk nooit te zien ge weest is, is verzameld door mevrouw de Visser te Bloemendaal. Bij ieder gedroogd exemplaar is een versch aanwezig ter vergelijking. De aquaria op de tentoonstelling zijn ingezon den door den heer Bausch uit Haarlem. Deze bevatten, behalve verschillende waterplanten, visschen als blei, voorn, baars en stekeltjes. Ook de Waternoot (Trape natans), die in ons land uitgestorven is, is te zien. De linkerhelft van de middentafel is ingeno men door een groote collectie minder bekende bolgewassen en vaste planten van den heer Alb. Bos te Overveen, We kunnen de zeldzame Ane mone Pulsatilla noemen en de sierlijke epime- dium. In den rechterhoek heeft dezelfde inzen der met narcissen, crocussen en Gebroken Hart jes (Dielytra's) zeer smaakvol een „doorkijk" opgesteld, omgeven door coniferen. Deze groote inzending laat ons weer eens goed zien hoe met gekweekt plantenmateriaal toch een natuurlijk geheel verkregen kan worden. Zij zal zeker de aandacht trekken door haar kunstzinnige opstel ling. De heer Griffioen heeft zijn prachtige collec tie varens opgesteld, waarvan de vivipare (le vend-barende) Asplenium vivparum met de jonge planten op de oude bladeren de aandacht trekt. Maar het mooist van al, zeker uit een biologisch oogpunt, is wel de levende demonstratie van de ontwikkeling van de varen uit de spore. De voorkiemen, typisch voor sporenplanten, zijn er met het bloote oog te zien. De heer van Benthem Jutting uit de Tette rodestraat heeft een groote collectie boekwerken op natuurhistorisch en tuinbouwkundig gebied bijeen gebracht. Gr. Houtstr. 126. Tel. 1760 HAPTENU ISTIAVN II BLOEMENDAL opnamen in ogen omgeving-I Op een glasplaat, waaronder electrisch licht brandt, is een groote collectie gekleurde lan taarnplaatjes te zien, grootendeels van den heer Sipkes, maar ook van Dr. van de Sleen en den heer Strijbos. 't Zijn beelden van planten, land schappen, insecten en vogels. De natuurlijke kleuren komen door deze belichting zeer goed tot haar recht. Daarnaast is een collectie afgesneden tak ken van de meeste boomen en heesters van onze omgeving, samengebracht door den heer Swa- nenburg de Veye. Deze zijde van de middentafel is bezet met allerhande bloeiende en niet-bloeiende wilde planten. De Winterpostelein, een plant uit Ame rika, die bij ons meer en meer voorkomt, is in bloei en verder Voorjaars-vroegeling. Speen kruid en vrijwel alles wat het voorjaar oplevert. In het midden staat een groote plant, een z.g Fransche Geranium (Pelargonium Odier), van teker een M2. oppervlakte en bezet met tallooze paars-roode bloemen. Deze plant, waarvan men zeker zelden zoo'n groot exemplaar zal aantref fen, is ingezonden door den heer Blankevoort te Bloemendaal. Daarna volgt een collectie takken van de meeste boom- en heestersoorten uit de duinen, op twee na alle aangevreten door konijnen. Al leen de Vlier en de Balsem-populier zijn gaaf aangetroffen. Een groote Ligustertak, over groo- ten afstand aangeknaagd, levert wel het beste bewijs van de vernieling van de knagers in het duinlandschap. Moge deze inzending onder de oogen komen van vele jagers! Daarvoor liggen gekleurde vergrootingen van Nederlandsche planten, van den heer C. Sipkes, die ook reeds op de duintentoonstelling dienst hebben gedaan. In den hoek heeft de kweekerij „de Teunis bloem" uit Overveen een groepje wilde, bloeien de planten opgesteld uit binnen- en buitenland. Daar zijn Primula's in soorten, Longenkruid, Lelietjes enz. tot een natuurlijk geheel gerang schikt. De heer Swanenburg de Veye heeft daarnaast een collectie zwammen geëxposeerd, meest houtzwammen, wat in dezen tijd van het jaar een heele kunst mag heeten. Merkwaardig is altijd de berkenzwam, waarvan de hoed de klem- heeft van de berkenschors. De heer Bleeke, uit Bloemendaal, zond een prachtige bos bloeiende takken in van een pe perboompje, een heestertje dat in ons land alleen in Zuid-Limburg voorkomt. Deze tentoonstelling welke door 1500 betalen de bezoekers is bezocht geworden is een groot succes geweest voor de afd. Bloemendaal der Nederl. Natuur-Historische Vereeniging. fn ons vorig nummer werd door ons opgeno men een gesprek, hetwelk zich ontspon tusschenA onze Commissaris van Politie en de redactie deir N. Haarl. Courant. Hieronder volgt thans het gesprek tusschen ons Raadslid den heer J. G. van Kessel en de redactie van het zelfde blad, zoodat deze zaak van twee kanten is belicht. De „N. H. Crt." schrijft dan: „Over de politie-kwestie zijn we ook eens gaan praten met het raadslid, den heer J. G. van Kessel, die in de laatste raadsvergadering er op gewezen had, dat z.i. wel bezuinigd kon worden op het politie-personeel. „Ah", zeide de heer van Kessel, „u komt zeker naar aanleiding van het gesprokene in de laatste raadsvergadering bij het voorstel tot aankoop van een motorrijwiel voor de politie." We bevestigden, dat hij juist geraden had. „Wel", aldus de heer van Kessel, „dan is het zeker wel goed, dat ik ook nader bezie het gesprokene bij het interview, dat u met den commissaris gehad hebt." „De commissaris", zoo ging de heer van Kes sel verder, „vindt het jammer, dat de politie zaak telkens in het openbaar in den raad wordt besproken. Maar dit geschiedt toch mede op instigatie van hem zelf. Dezer dagen nog merkte ik tegen een der wethouders op, dat ik het niet juist vond, dat B. en W. ook deze zaak (van het motorrijwiel) maar direct in den raad brach ten, daar zij beter den raad eens achteraf had den kunnen polsen, waardoor een fiasco voor B. en W. vermeden ware geworden. Ook de verschillende interview's brengen de politiezaak in het openbaar, waaraan de com missaris ook medewerkt. Deze stelt zich m.i. te veel op het standpunt, dat de aangelegenheden van de politie meer zaken zijn van hem en den burgemeester, dan van den raad, die er toch de gelden voor moet voteeren. Was die meening juist, dan waren wij sinds langen tijd met het aantal agenten de 40 gepasseerd in Bloemendaal en misschien een of twee inspecteurs bovendien. Met het slagwoord „niet meer instaan voor de goede surveillance" kan men het in dit opzicht ver brengen. Gelukkig echter dat de raad de verantwoordelijkheid voor zich genomen heeft en vandaar dat ik Donderdag in de Raadszitting reeds zeide, dat de commissaris bij de 34 agen ten, die er reeds waren in 1922, nog 4 bijvroeg. In 1923 zijn er 4 weggegaan, terwijl de 4 nieuw- gevraagden door den raad niet zijn toegestaan. Dit is dus 8. Als men nu nagaat, dat een agent aan de gemeente kost per jaar f 2900, dan is dat een bezuiniging van ruim f 23.000. Er zijn nu nog 30 agenten en nu weet ik wel, dat de gemeente zich uitbreidt; maar wij weten het aan den anderen kant ook, dat zuinigheid geboden is. Men kan niet zeggen, dat met het niet aanwezig zijn van deze 8 agenten de vei ligheid in de gemeente zooveel is verminderd; integendeel, in de jaren, die achter ons liggen, gebeurde er meermalen veel meer. Vandaar, dat ik het niet gerechtvaardigd achtte, om nu, waar er bij de begrooting 3 maanden geleden om bezuiniging werd geroe pen, waar er zelfs een motie-Otto werd aange nomen met op twee na algemeene stemmen, waarbij de raad uitsprak, dat het politiepersoneel met ongeveer 1/5 geleidelijk zou worden inge krompen, vóór de aanvrage van den motor met zijspanwagen te stemmen, vooral ook, omdat men nog op geen enkele wijze getracht heeft, aan deze motie uitvoering te geven, omdat deze aanvrage weer kwam buiten de begrooting en bovendien, omdat m.i. de surveillance beter kan zijn met het bestaande corps. Wanneer de com missaris de opmerking maakt, dat hij liever zou willen, dat de raadsleden de zaak met hem zelf bespreken, daar kan ik zeggen, dat ik dit voor heen altijd heb gedaan. Maar de commissaris heeft mij eens gezegd, dat hij met mij niets had te maken, daar hij door het rijk is benoemd. Sindsdien komt er van een bespreking mijner zijds met den commissaris weinig meer, mede ook omdat ik door mijn inlichtingen op het ge bied van politiezaken goed ben georiënteerd. De commissaris zegt, dat hij over politiezaken niet alles in het openbaar kan mededeelen. Daar moet ik mij bij aansluiten, want dat geldt ook voor mij; bovendien heb ik nog te vermijden de persoonlijkheid en te zorgen, dat mijn mededee- lingen in deze niet den schijn krijgen, als zouden ze gericht zijn tegen zekere personen." Na deze inleiding vroegen we den heer van Kessel, op welke wijze hij meende, dat bezuinigd kon worden bij de politie. „De commissaris", antwoordde hij, „deelde u reeds mede, dat de veldwachter te Vogelen zang zorgt voor de bewaking aldaar, bijgestaan door een nachtwaker. Er blijven dus over 29 agenten voor de bewaking vanaf den Van Len- nepweg, te Aerdenhout, tot en met Duinlustpark en alles wat daartusschen gelegen is, ook de Zeeweg en het strand. Nu wordt wel gezegd, dat bij de concentratie der politieposten Bloemendaal en Overveen er een besparing van personen plaats heeft (de burgemeester sprak bij de begrooting zelfs van 3 man) maar dit is niet juist. De bureaux wor den bezet door menschen, die straatdienst heb ben verricht. Men kan een agent geen 8 uur achtereen straatdienst laten verrichten. Vandaar, dat hij de rust op het bureau geniet. Daar doet hij dan nog werkzaamheden (inschrijven van ge vonden voorwerpen, het publiek te woord slaan, de telefoon bedienen), in elk geval werk zaamheden, die bij den bureaudienst behooren en niet zoozeer krachten van het lichaam ver gen als de straatdienst. Concentreert men nu Bioemendaal en Overveen, dan moeten de agen ten deze rust toch ook hebben. Men kan ze mis schien dan wat langer op straat houden, maar men spaart er geen man mede uit: Het komt alleen de surveillance ten goede. Vandaar dat ik een voorstander ben van concentratie der bureaux, maar dan ook van Aerdenhout en dan niet in Bloemendaal, doch in Overveen als centraal punt. Ik zie niet in, waarom b.v. Duin- lustpark wel en Aerdenhout niet vanuit 'n cen traal punt zou kunnen worden bediend. Boven dien spaart men met concentratie vuur, licht en onderhoud der bureaux uit. Dit is dus een goede maatregel, maar het be spaart geen menschen. U vraagt mij verder, wat er nog meer te be sparen zal zijn. Wel, de surveillance is beter en uitgebreider te maken, zooals ift ook Donderdag reeds in den Raad zeide. Vooreerst kan men ae twee hoofdagenten van de controle in de gewone ploegen indeelen en hen denzelfden dienst laten verrichten als de overige agenten. Dat geeft dus versterking met twee man. Het zal toch een goed politieman wel hetzelfde zijn, wat voor dienst hij doet en of hij zilveren of zelfs gouden uitmonstering op zijn uniform heeft, als het geboefte in Bloemendaal maar geen kans heeft. Gewone agentendienst door de hoofdagenten moet voor deze geen de gradatie zijn. Dit heeft bovendien nog een voordeel, omdat men mag aannemen, dat de ploegen, waarbij deze beide menschen zijn ingedeeld, niet meer behoeven te worden gecontroleerd, daar dit dan meteen door de hoofdagenten gedaan wordt." „Maar de verdere controle?" vroegen we nu. „Dat zal ik u verder vertellen", aldus de heer van Kessel. „De commissaris heeft ook opge merkt, dat de hoofdagent-rechercheur zooveel te doen heeft. M.i. zou men goed doen, de klei nere zaakjes, waar hij eventueel mede belast is, ook eens ter onderzoek aan de agenten zelf over te laten. Dat versterkt hun initiatief. Ze moeten wat meer zijn dan een dood element en men moet hen niet alleen maar de gemeente op en af laten gaan voor de surveillance. Dat onder zoek van kleine zaakje? door de agenten ontlast den hoofdagent-rechercheur van massa's werk en den tijd, welken hij daardoor vrij krijgt, kan hij heel goed besteden om af en toe eens steek proeven te nemen ter controle. Zoo kan hij mak kelijk de hoofdagenten-controleurs gedeeltelijk bijstaan in hun werk." „Zoudt u ook nog willen toelichten uw ge zegde in den raad, betreffende den hoofdagent administrateur?" „Wel zeker", antwoordde de heer van Kessel. „De commissaris heeft daartegenover opgemerkt dat hij hier geen enkelen inspecteur heeft, ter wijl zijn hoofdagent-administrateur tevens in- specteurswerk verricht. De juiste zaak is, dat Zandvoort met, naar ik meen, 'n politiecorps van 16 man, 2 inspecteurs en 2 hoofdagenten heeft en wij 4 hoofdagenten. Dat aantal menschen blijft dus vier. Over de andere plaatsen, door den commissaris genoemd, kan ik niet oordeelen, daar hierover mij geen gegevens ter beschikking staan. Een van die inspecteurs in Zandvoort zal ook wel de administratie er bij doen, terwijl hier in Bloemendaal één persoon apart daarvoor is." „Zou naar uw meening", gingen we verder, „het politiecorps ingekrompen kunnen worden?" (Zie voor vervolg volgend nummer). OVERVEEN. Zwemfeest in Stoop's Bad. Dinsdagavond is in Sloop's Bad een zwemfeest gegeven ten bate van het N.O.C. Nadat dr. W. E. Merens het feest had geopend met de aanwezigen te begroeten, waaronder wij opmerkten de burgemeesters van Haarlem, Scho ten, Heemstede, Haarlemmerliede en Spaarn- woude, alsmede den commissaris van politie te Haarlem en den inspecteur van den dienst der lichamelijke opvoeding, den heer H. L. Warnier, en het strijkje „The crying Follies" onder lei ding van Henny F. Bakx zich had laten hooren, begon de jury haar taak. Deze bestond uit de heeren Dr. W. E. Merens, Th. Peltenburg, Joh. M. Schmidt, G. J. P. Verschoor, B. Moolenaar en mej. A. ten Broeke. De commissie voor de watersport werd ge vormd door de heeren Dr. W. E. Merens, voorzit ter, Joh, M Schmidt, secretaris, Ch, F. de Roo van Alderwerelt, penningmeester, C. W. de Vis ser, E. H. Tenckink, F, Tollenaar, Dr. E. A. Kreiken. Punt 1 van het programma was: 40 meter snel- zwemmen voor leden van de Roei- en Zeil- vereeniging „het Spaarne" en de „Haarlemsche Jachtclub". Prijzen voor dezen strijd waren uit geloofd door dr. A. Kreiken, voorzitter van „het Spaarne" en de Heemsteedsche Poloclub. Van de damesploeg werd mejuffrouw I. Ger- ritz no. 1 in 16.8 sec. en mejuffrouw E. Merens no. 2 in 18.8 seconden. G. Veenendaal onder scheidde zich als eerste bij de heeren in 31.2 se conden en L. Schoonheyt als tweede aanko mende, in 31.6 sec. Hierna kwam aan de beurt: Spiegelredding door eenige leden van de Haarlemsche redding brigade, die voorstelden „Mijnheer", „Mevrouw" en de „spelende kinderen", die in 't water vie len en door eerstgenoemden worden gered. Onder leiding van den heer Joh. M. Schmidt volgde nu het figuurzwemmen van de dames- zwemclub Z.I.G.N.E.A., dat door aardig gevon den licht-effecten werd begunstigd. Bij den afval-wedstrijd, waarvoor de heeren Tenckink en Th, Peltenburg de prijzen hadden uitgeloofd, kwamen in de eerste groep de heeren A. J, Braam en P. van Ommeren aan als nummer één en twee. In de tweede groep won H. de Bruyn den eersten en S. A. Liezenberg den tweeden prijs. Nu kregen wij de toepassing van de zwem kunst door de politie te zien. Door middel van nelsongreep, kopgreep en bovenarmgreep, wer den een „zelfmoordenaar", een „zakkenroller", een „verdrinkende jongen" en een „beschonken man" met den sterken arm behandeld. Van de thans volgende estafette-wedstrijd tusschen het Spaarne en de Haarlemsche Jacht club was de uitslag: No. 1 de H. J. C. in 2 min. 8.8 sec. met H. Looman, mej. M. Numan van Son, K. de Visser en A. Verwey. In 2 min. 19.4 sec. werden J. Sipkes, mej. A. Minnigh, Dr. M. J. Huizinga en A. Schoonheyt twee. Op drie kwa men Anthonie, mej. A. C. Klaje, C. J. Merens en G. Venendaal in 2 min. 31 sec. Na de pauze begon het schoonspringen van de 3-meter plank waarvoor de Z.I.G.N.E.A. en H.V.G.B. de prijzen hadden uitgeloofd. De dames moesten de volgende verplichte sprongen uit voeren: 1. Schredesprong met aanloop; 2. Zweef- duik achterwaarts met aanloop. Met 110 pun ten won mej. F. van den Burgt van „het IJ" den eersten prijs. De tweede prijs behaalde mejuf frouw J. J. Braun, ook van het IJ, met 105 pun ten. De verplichte sprongen voor de heeren waren: Salto voorwaarts met aanloop; 2. Snoeksprong met aanloop; 3. Salto rugwaarts uit stand rug waarts, en tenslotte twee vrije sprongen. Win naar was de kampioen van Nederland op dit gebied, H. C. Hemsing van het „IJ" met 176 punten. De tweede prijs was voor E. Davidson ook van het „IJ". De jury voor het schoonspringen bestond uit de heeren G. Blitz, H. Nickel, F. Mette. Nog kregen wij een paar aardige nummers kunstspringen en tobbevaren, waarbij mej. I Bolemey den eersten en mej. A. C. Klaje den tweeden prijs won. Van de Polo-match, waarvoor dr. Merens de prijs had uitgeloofd, won Rest van Amsterdam n.et 21 van „IJ". De opstelling was als volgt: IJ I. Doel: A. van Olst; achter: F. W. Bohlan- der, J. Bohlander; midden: E. Klophaus; voor: J. Kohier, G. Bohlander, J. van Silfhout. Rest van Amsterdam. Doel: G. Rijken (Dolfijn); ach ter: J. Zegger (D. J. K.), G. F. Muller (Dolfijn); midden: A. H. Goedwijs (A. Z.); voor: P. Plan- tinga (D. J, K.), P. v. d. Velden (Dolfijn) en O. Hogestein (A. Z.). Aan het slot kwam Hinderniszwemmen (bord- jeszwemmen met drijfbuis en borstwaarts ach teruit zwemmen. Den len prijs hiervoor, uitge loofd door de Waterratten, won J. Brandenburg in 36 sec. Als tweede kwam aan P. Loos, in 37 2/5 seconden. En hiermee was dit prachtig geslaagde en be halve aangename ook leerzame feest wederom uit. Terecht kon bij de prijsuitdeeling dr. Me rens zijn groote voldoening over den goeden afloop uitspreken. HAARLEM. Als een bijzonderheid kan wel gemeld wor den, dat op 3 April de Haarlemsche straten met tankwagens besproeit werden tegen de stofplaag, terwijl de sneeuwvlokken ons om de ooren vlo gen. Dronk men vroeger 's avonds na de thee een glas wijn of bier, thans is het Oberlahnstein, het bevordert de digestie en een regelmatige af scheiding der vochten. Voor huishoudelijk gebruik bizonder aanbevolen in heele Liter- schroefflesschen, inhoudsprijs 32 ets. een rood koralen KIN" COLLIERTJE. Adres; LIENEMAN.Noc Stationsweg 10, Bloemei van middelbare leeftijd BIEDT ZICH AAN in stil voor de huishouding. Brieven onder letter A bureau van dit blad. Mevrouw WESTENB Zuider Stationsweg 12, v tegen 1 of 15 Mei een eenegen alle voorkon werkzaamheden te verric Zich aan te melden 's avonds tusschen 7 en 8 Mevr. v. WESSEM, K. 1 weg 4, Park, Bloemer vraagt een wegens huwelijk der h woordige. Zij die als M alleen gediend hebben k ook in aanmerking. Loon per maand en waschgeld. gevraagd van half 8 tot 1 PARKWEG 15, Bloeniei Gevraagd tegen 1 Me net 2e Meisje, voorzien ooede getuigen. Adres Mevr. SNIJDER, Duin en Daalscheweg 29, mendaal. Mevr. DEKKER—DUY1 Bloemendaal, Zuider Sta weg 2, vraagt met Mei of e een P. G., v.g. g. v., zich schri aan te melden of monc des avonds na 7 uur. GEVRAAGD te Bloeme een nette van 11 tot 4 uur, twee dagen per week, f 2 per A .res te vernemen B van dit blad. Mevr. VAN HELDEN, Hendriklaan 58 (bij SI Badhuis) vraagt een net boven de 16 jaar, van 8 aangeboden te Bloeme aan pers. uit besch. kriii; gebruik van keuken, z kelder en tuin bij dam veel afwezig is. Geen bedi Br. No. 9668, Bur. v. d. nieuuje'grac 44^-haarce s VRAAGT ONZeCONDIT VOOR HUUR KOOI zeeR GeroAKKeudi B£TALinG5VOO^OJAA6 L

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2