Fiat MAISON HETTY Aanstaande week verwachten wij de nieuwe zending Verhuist All 6 EBR EMSER-WATER Dienstbod* Meisje Dienstbode Derde Meis Tuinman Speciale van type Postzegeirubriek Zit-Slaapkame Te huur gevra VERA G^SJA RANG1 Modelier uit vc TEL voor onderwijzers, leeraren en ouders. Want aan de ontwikkeling voor de Oudertaak wordt niets gedaan tot nu toe. De afdeeling C is in voorbereiding en wordt dit najaar geopend. Bij de oprichting van deze scholen moet men zeer voorzichtig zijn en wel weten aan wie men de leiding toevertrouwt. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door eenigen gebruik gemaakt, waarna door den voorzitter den spreker dank werd ge bracht voor zijne boeiende en interessante rede. Oproep. Ondergeteekenden, de overtuiging hebbende, dat een vrijwillige brandweer hier zeer op zijn plaats zou zijn, doen bij deze een oproep tot de Bloemendaalsche ingezetenen om hen bij dit plan te steunen. Wie het met ons plan eens is, gelieve hun adres op te geven aan een der ondergeteekenden. JOH. MEEUWIG, Kapper, Bloemendaal. T. J. CASSEE, Stoffeerder, Bloemendaal, Kerkplein 12a. Seriewedstrijden der Korfbalclub „Sport Vereent". Zondag j.l. namen genoemde wedstrijden een aanvang. Precies op tijd bonden G.S.D. en S.V. den strijd aan. G.S.D. is direct in de meerder heid en weet dit na 20 minuten spelens in een doelpunt uit te drukken. Na rust gaat het spel vrijwel gelijk op, hoe wel G.S.D. meer kansen heeft. Bijna maakt S.V. gelijk, doch juist voordat de bal door de korf gaat, fluit de scheidsrechter wegens een over treding. fn den stand komt geen verandering meer, zoodat G.S.D. met 10 heeft gewonnen. Te 2.15 uur verschijnen de Kraaijen in het veld, die zich tegen een Haarlem-combinatie moeten meten. Langen tijd blijft de stand blank, doch even vóór rust weet Lokhuijzen met een gced schot aan Haarlem de leiding te geven. Na de rust vergroot Haarlem haar voorsprong. De Kraaijen doen hun uiterste best om een tegen- punt te maken, doch het wil niet lukken, zoo dat het einde komt met 20 voor Haarlem. Na de pauze komt Haarlem nogmaals in het strijdperk en nu tegen G.S.D. Er wordt in een vlug tempo gespeeld. Het is weer Haarlem, die de leiding heeft, dcch G.S.D. tracht den stand op gelijken voet te brengen, hetgeen haar echter voor de rust niet gelukt. Na de rust pakt G.S.D. flink aan en weet zij den gelijkmaker te scoren. Tegen het einde is G.S.D. in de meerderheid, doch weet het winnende punt niet te maken. Het einde brengt dus een gelijk spel. Het programma voor Zondag 13 April luidt: 1 2.10 uur Kraaien (Hillegom)S. V. (Bloemendaal) 2.153.25 uur Haarlem comb. (HaarlemS.V. (Bloemendaal) 3.505 uur G.S.D. (IJmuiden)Kraaien (Hillegom). Het was Maandagmiddag zeer druk in den vijver tegenover Wildhoef. Een groot aantal zeil schepen groot en klein dwarrelden aldaar door een, Hoe mooi lagen de bootjes op het water. Het waren allen ranke vaartuigjes, die zich zeer snel konden bewegen. Begrijpelijk was het dat aan den oever heel wat kijklustigen stonden om naar het drukke scheepvaartverkeer te kijken. De vaartuigjes waren vervaardigd in het Ken- nemer Lyceum alhier door verschillende leer lingen, die thans de scheepjes lieten proefvaren. Niettegenstaande deze scheepjes onder speel goed gerekend konden worden, bleven er ook een groot aantal volwassenen staan kijken en hadden net zooveel schrik in de eigen gemaakte zeilscheepjes als de jeugd zelf. Het was dan ook een alleraardigst gezicht, de ranke vaartuigjes snel door het water te zien schieten. De makers van deze schepjes brengen we gaarne onze hulde voor zoo'n prachtig stukje werk. Zondagmorgen ontstond brand in de schil derswerkplaats van den heer Willigenburg al hier. Na de ontdekking van den brand waar schuwde men de brandweer, die zeer spoedig op de plaats des onheils was. Voordat men ech ter water had en het gebouw kon natspuiten, sloegen de vlammen reeds van uit het dak en spoedig stond het gebouwtje in lichte laaie. Steeds kwamen er meer slangen bij, die een dikke straal water in de vuurzee wierpen. Na zeer korte tijd werd het vuur overmeesterd en was het gevaar voor belendende gebouwen ge weken. Nog langen tijd hield men den boel nat totdat er geen rook meer te zien was. Een woord van lof voor onze brandweermannetjes is hier wel op zijn plaats. De schade door den brand veroorzaakt, is nogal belangrijk, doch wordt door verzekering gedekt. Zooals bekend is, bestonden er plannen om in de Ger. Kerk aan den Vijverweg een draad loos verzendstation te plaatsen, waardoor het mogelijk zou worden de godsdienstoefeningen per radio te kunnen meemaken. Thans deelt men ons mede, dat de plannen verwezenlijkt zijn en het verzendstation in bovengenoemd gebouw l/\UÖ OEPKE^ r EOTOQP/^EI J NAPTENUISTLAVN II J l BLOEMENDAL OPNAMEN IN EJCiEN OMGEVING- Gr Houtstr 126 Tel 1760 «VARSITY" ondergoed, HETzomerondergoed voor Heeren zal worden aangebracht. Velen, die niet in staat zijn de kerk te bezoeken, hebben om deze reden dan ook zich reeds een toestelletje aangeschaft. Het zijn keurige toestelletjes, waarmee men over een afstand van 10 K.M. kan opvangen. Deze toestellen zijn extra voor het opvangen der kerkdiensten gemaakt en zijn vervaardigd in het Radiohuis te Amsterdam, waarvan hier de agent is, de heer P. Tideman Jr., Duinwijckweg 3, Bloemendaal. Zoo zullen dus binnenkort ook per radio gods dienstoefeningen bijgewoond kunnen worden. Voor het verzenden zal nog toestemming der regeering verkregen moeten worden. Ongetwij feld echter zal de regeering haar toestemming geven voor dit doel, daar vele kranken hierdoor in staat gesteld worden, de godsdienstoefenin gen bij te wonen. In het magazijn van de firma Gebr. Beekman, alhier, zagen wij een mooie nieuw-model Fiat tentoongesteld, die zeker de algemeene aandacht zal trekken door zijn keurige afwerking en practische uitvoering, n.l. in All Weathter model, dat zoowel bij mooie zomersche, als bij koude en regenachtige winterdagen dienst kan doen. De Kon. Ned. Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeeling BloemendaalVelsen zal op Dinsdag 15 April a.s. des avonds 8 uur in Hotel „Vreeburg" een ledenvergadering houden. De agenda luidt: 1. „Dwars door Amerika", voordracht met lichtbeelden, door Prof. Dr, Th. J. Stomps, hoog leeraar te Amsterdam. 2. Notulen en ingekomen stukken. 3. Bespreking Onderlinge Tentoonstelling. 4. Vragenbus. 5. Rondvraag. Introductie wordt gaarne toegestaan. Verkoop van een Alsophila austalis ten bate der kas. OVERVEEN. Jubileum P. v. d. Klinkenberg. 't Was 7 April, 40 jaar geleden, dat de heer P. v. d. Klin kenberg als tuinknecht bij de familie van der Vliet in dienst trad. De eerste 3 jaar was hij belast met de verzorging van den tuin op Els- wout, de volgende 37 jaar vroegen Flora's kin deren in den tuin van „Duinlust" zijn toewij ding. En dat hij dat deed tot volle tevredenheid van zijn werkgevers, daarvan getuigden gister morgen de hartelijke woorden van gelukwen- schen en waardeering, waarmede de heer J. S. Vrijland, rentmeester van de Erven van der Vliet hem namens de familie kwam complimenteeren Daarvan was ook de enveloppe met inhoud, welke hem bij die gelegenheid werd overhan digd, een meer tastbaar bewijs. En dat de jubilaris ook in wijderen kring de sympathie van de Overveeners bezit, daarvan gaven de vele felicitaties van vrienden, beken den en dórpsgenooten een sprekend bewijs. De muziekvereeniging „Sursum" meende den jubeldag niet ongemerkt te mogen laten voor bijgaan. Des avonds 7 uur bracht de vereeni- ging een serenade aan het huis van den jubilaris op de Elswoutlaan. Met volle muziek trok men naar de „laan", omstuwd door een grooten drom belangstellenden. Na eenige nummertjes ten beste te hebben gegeven, werden de muzi kanten onthaald, waarna de „laan" weer tot haar landelijke rust terugkeerde. AERDENHOUT. Maandag 14 April a.s. hoopt voor de Reli- gieuse kring AerdenhoutBentveld op te tre den, de ons allen bekende Dr. A. H. den Hartog. Onderwerp: Schopenhauer. De lezing vangt aan te 8 uur. Schoorsteenbrand. Maandag ontstond een begin van brand bij de familie V. in de Pentis- laan. Er was een defect aan de haard, wat tot gevolg had, dat de schoorsteen in brand ge raakte. Met behulp van een paar timmerlieden werd hel vuur spoedig gebluscht. De schade is niet groot. SANTPOORT. Op Woensdag 16 April 's avonds 8 uur zal Ds. Trouw een Iezing'houden in de Ned. Herv. Kerk alhier, welke voor ieder toegankelijk zal zijn, over „Levensvreugde". De Delft als losplaats voor vischvuil. Het personeel van de IJmuider vischauto's ontziet zich meermalen niet, om het overgeschoten vischvuil op hun thuisreis bij de z.g. „rooie paal" in de Delft te werpen zonder te beden ken, dat dit schade doet aan mensch en dier. Immers het vee in de weide moët dit water drinken, terwijl bij Westenwind de stank over den Rijksstraatweg waait, hinderlijk en schade lijk is voor allen die daar passeeren. Het wordt hoog tijd, dat Velsen en Schoten hier aandacht aan gaan schenken. Zijn de grenzen dier gemeenten niet in de vaste politieronden opgenomen? We gelooven hel niet, althans het behoort tot de zeldzaamhe den, dat we daar een man der wet zien. Drukte. De Kerkiaan alhier, was Zondag j.l. het aspect van een buitengewone drukte. 'n Extra-trein uit IJmuiden had hier honderd tallen voetbalsupporters afgezet en deze ver mengd met een groote menigte liefhebbers (sters) uit onze plaats zelf togen er gezamenlijk op uit, om getuigen te zijn van de kamp Haarlem Stormvogels aan den Schoterweg. Zelden zagen we zoo'n compacte menschen- klomp op de anders nog al stille laan. Een gedenkteeken op het graf van den heer J. T. Cremer. Reeds 'n paar maanden geleden heeft zich een commissie gevormd met de bedoeling om namens Door de firma J. Vader, vleeschhouwer te Santpoort, is aangekocht een 2-jarige vaars met een gewicht van 900 pond, wat als een bijzon derheid mag worden aangemerkt. Dit fraaie beest behaalde op den Donder dag j.l. te Zaandam gehouden Paaschtentoon- stelling den eersten prijs. Gisteren, Vrijdag, werd het beest geëxposeerd op 4e tentoonstelling te Amsterdam. Het is nog niet bekend welke prijs hier behaald werd. Verkooping. Bij de Dinsdag ten overstaan van notaris Boerlage gehouden verkooping, werd het perceel Hagelingerweg 84, gekocht door de N.V. Expl. Mij. Velseroord te Velseroord voor f 3800.—. HAARLEM. Prijscourant L.B.V.-rijwielen. De heer J. Singeling, rijwielhandelaar, Zoetestraat 13 te Haarlem zond ons als agent voor Haarlem en Omstreken ter recensie een prijscourant van bo vengenoemde rijwielen, waarvan de fabriek is gevestigd te Apeldoorn. De Prijscourant is netjes uitgevoerd, en bevat naast vele prachtmodellen van dit soliede merk, tevens een 4-tal foto's van de fabriek, n.l. de centrale werkplaats, de slijperij, de nikkelinrich ting en de lakkerij. Zooals de foto's te zien geven is het een zeer moderne inrichting, waar dit practische, lichtloopende en gegarandeerd rijwiel wordt vervaardigd. De prijscouranten zijn op aanvraag kosteloos verkrijgbaar. In de Barteljorisstraat is geopend het winkel- .huis „La France", waarin gevestigd is, een han del in parfumerieën, zeepen, en byouterieën, scheergereedschappen en alle mogelijke soorten van nouveauté's en modesnufjes, die tegenwoor dig, vooral van Fransche zijde, in ons land ge bracht worden. De eigenaren der zaak staan in voortdurende relatie met Parijsche handelshuizen, die niet op houden steeds weer andere en meer origineele artikelen uit te vinden. De keuze van artikelen die voorgelegd kunnen worden, is dus zoo uit gebreid mogelijk. Wat de winkel zelve aangaat, deze is niet al te groot doch voor het doel bijzonder geschikt en daarbij keurig ingericht. Langs de wanden staan de electrisch verlichte vitrines, met sier lijke snuisterijen. Aan het plafond hangen zeer mooie lampen, die bij avond den geheelen win kel in aangenamen tint verlichten. In de etalage kast zijn de diverse artikelen met smaak geëx poseerd, terwijl natuurlijk ook weer voor een uitstekende illuminatie gezorgd werd. We twijfelen er niet aan, of het huis „La France" zal de aandacht trekken, die het ver dient te hebben. in. De uitgifte van de ontelbare postzegelopdruk- ken in Duitschland in het laatst van het vorige jaar, heeft tot gevolg gehad, dat op allerlei ma nieren is getracht z.g. noodzegels uit te geven en in omloop te brengen. Ik zal in dit artikel eenige van die uitgaven bespreken, uitgaven, die gerust als zwendel be titeld kunnen worden. Het feit, dat eenige kan toren deze noodzegels ter frankeering toelieten en de zegels dus inderdaad „officieel" gebruikt werden, doet aan de onwettigheid en onrecht matigheid der uitgaven niets af. De bedoeling was op onwettige wijze geld te slaan uit postzegeluitgaven, waartoe men niet gerechtigd was. Want het spreekt van zelf, dat niet de geheele voorraad opgebruikt werd. Ook ongebruikte noodzegels zijn er en ook, die wel afgestempeld zijn, dus gebruikt schijnen te zijn, doch die werkelijk nimmer postalisch geloopen hebben. Het spreekt van zelf, dat deze zegels in handen van de vervaardigers zijn gebleven en dat deze thans profiteeren van de omstandig heid, dat er inderdaad officieel gebruikte zegels zijn, om een zoet winstje te maken ten koste der verzamelaars. Een van de bekendste uitgiften op dit gebied is de z.g. Vreden-serie. De voorzitter van de internationale club .Libre Carthophile Club", de heer Paret te Win terswijk, meende de philatelie den besten dienst allen, die betrekking hebben op Deli, een duur zaam gedenkteeken te stichten op de laatste rustplaats van den heer J. T. Cremer. Deze commissie bestaat uit de heeren jhr. H, W. Roëll (namens de planters), voorzitter; H. G. Grijzen, oud-gouverneur van Sumatra's Oostkust (namens het Binnenlandsch bestuur), C. M. Her- kenrath, directeur van de Deli Spoorweg Maat schappij, E. Goldenberg, directeur van Günzei en Schumacher (handel) en G. J. Kroese, oud secretaris van de Deli Maatschappij, secretaris penningmeester (Dreef 1, Haarlem). De opwekking heeft groot en veelzijdig gehoor gevonden van nagenoeg alle oud-Delianen hier te lande en inzonderheid in Deli zelf. Daar hebben niet alleen honderden Euro peanen aan de hulde deelgenomen, maar ook de Sultans, de rijksgrooten en vele andere inlan ders. De commissie meent nagenoeg allen te hebben bereikt, die voor medewerking in aanmerking konden worden geacht te komen. Mochten ech ter nog belangstellenden wenschen deel te ne men, dan kunnen zij zich wenden tot het boven genoemde adres van den secretaris-penning meester. Het gedenkteeken zal met eenvoudige plech tigheid op de begraafplaats Westerveld worden onthuld, op Zaterdag 19 April des middags te half drie na aankomst van den trein van 2 u. 8 min. uit Amsterdam aan de halte Driehuizen- Westerveld. Haarlemscfie Sigarenfabriek JCNessen «i Zn Haarlem te bewijzen, door de uitgifte van z.g. noodzegels te bevorderen. Op zeker oogenblik moest hij eenige duizenden brieven verzenden. Het kan toor te Vreden, een klein plaatsje in Westfalen, op 4 K.M. afstand van de Ned. grens nabij Win terswijk, had geen voldoende voorraad zegels. Goede raad was duur. Nu er geen zegels waren, was de eenigste oplossing: zegels maken. Alzoo geschiedde. Op het kantoor was een groote hoe veelheid zegels van 2.50 (uitgave 1920) en van 200, 300, 400, 500, 3000 en 100.000 Mark, die thans door Paret bedrukt werd met den volgen den opdruk: 16 Milliarden Gebühr bezahlt Taxe percue 16.000.000.000 Mark Dit was mogelijk, omdat in den tijd van de geweldige koersdaling van de Mark, betaling der frankeerkosten in baar geld mogelijk was. Op het betrokken stuk werd dan de aanduiding ge plaatst, dat de portkosten betaald waren en daaronder het bedrag dat betaald was. Het spreekt vanzelf, dat de uitgifte dezer ze gels in elk opzicht onwettig was. Waarschijn lijk om zijn naam als voorzitter der vereeniging hoog te houden, verkocht hij zelf deze zegels niet. Opmerkelijk is het evenwel, dat een zekere T. Jansen, die in Winterswijk, dus in dezelfde plaats woont als de heer Paret en lid voor het leven is van de club, de zegels te koop heeft aangeboden in het nummer van 6 Februari j.l., van de „Intern. Postwertzeichen-Markt", een Duitsch advertentieblad. De handelaars Runge te Halle en Borek te Biunswijk deden het anders. Deze gebruikte geen postzegels, maar lieten zelf zegels aanmaken met den opdruk: Gebühr bezahlt en daaronder de waarde-aanduiding, en plakten deze op hun stukken. Deze zegels werden gestempeld en dus officieel gebruikt. Dus zeggen zij: het zijn post zegels. De verstandige verzamelaar weet beter, en wachte zich dus voor het aankoopen van de bo venstaande zegels. Volgende maal weer bespreking van nieuwe uitgaven. JANSEN. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) 2de Oproep. Aan de Vrouwen en Jongedames van „Haarlem en Omstreken". L. S. Wij vragen U dringend: Helpt ons bij de Em mabloem-Collecte op Woensdag 23 April a.s. Wij vragen Uw hulp slechts voor een paar uur. „Haarlem en Omstreken" is zoodanig ingedeeld, dat elk paar Jongedames niet meer dan cirea honderd huizen te bewerken heeft. Dank zij Uw belangrijke en ijverige medewer king verleden jaar, haalden wij de hoogste op brengst in ons land. Helpt ons opnieuw om No. 1 te zijn en te blijven in den algemeenen strijd tegen de tuberculose. Geeft U ter bevordering eener goede indee ling twee aan twee op, liefst mondeling en per soonlijk aan het Consultatie-Bureau, Ged. Oude Giacht 42, Spoort Uwe vriendinnen en kennis sen aan om ook mee te helpen, en geeft U zoo spoedig mogelijk op, want verleden jaar kwa men vele jongedames véél te laat. Het comité voor de Emmabloem-Collecte, Mevr. P. de Josselin de Jong Kappeyne van de Coppello, Presidente. J. H. C. Th. Limperg, Secretaris. Wijkpresidenten. Mevr. Heerkens Thijssenv. d. Kun, mevr. Broosvan Lennep, mevr. Hoog Guldensteeden Egeling, mej. Cool, mevr. Ozin- gav. Dusseldorp, mevr. WoltersonPlet, mevr. Willekes MacdonaldReynvaan, mevr. Leven kampPlanten, mevr. de Clercqs' Jacob, mevr. Quarles v. UffordArntzenius, mevr. Bornwater Eldering, mej. Willers. VAN HIER EN DAAR. Inwoners van Haarlem en Omstreken. De Emmabloemendag nadert. Wij hebben het aangedurfd, gezien het groote succes van ver leden jaar, toen wij de hoogste opbrengst haal den in ons land, 20.000 Emmabloemen méér in te koopen. Wij willen in den strijd tegen de Tuberculose vóóruit, en niet langzaam ook. Met 1 Mei a.s. komt aan het Consultatie-Bureau aan de Ged. Oude Gracht 41, Dr. S. van Slooten, speciaal arts voor tuberculose. Ook zijn reeds geruimen tijd plannen in werking voor een nachtverblijf aan onze Lighal te Schoten en voor een eigen kin- derversterkingsoord. Dat alles geschiedt om U allen voor Tuber culose te behoeden. Al is het aantal bloemendagen, dat in navol ging van de onze gehouden wordt, nog zoo toe genomen, bedenkt dat de Emmabloem-Collecte de oudste rechten heeft, en dat haar opbrengst bestemd is voor de tuberculose-bestrijding ten bate van iedereen, waarbij óók ongeacht geloof, stand of beroep aan alle tuberculose-lijders en zwakke kinderen hulp verleend wordt. Helpt daarom allen mee op Woensdag 23 April a.s. en tooit U op dien dag met de Emma- blcem! Haarlemsche T.B.C. Vereeniging. Ged. Oude Gracht 41. met warme melk, het van ouds bekende beste middel tegen hoest en verkoudheid. ADVERTENT1ËN Mevrouw VUYKKEY Hartenlustlaan 9, Bloeme vraagt, wegens huwelijl legenwoordige. een tliuke als Meisje-ulk-vn.goedkum koken en zelfstandig kir. i werken, v. g. g. v. Gevraagd legen Mei in zonder kinderen een net van 8—2 uur, v. g. g- v. Adres: Kleverlaan 27, mendaal. GEVRAAGD een nelte bij Mevr. A. SCHOORL nemerwrg 4, Bioemendaa GEVRAAGD een van half 8 tot 12 uur. PARKWEG 15, Bloem ei gevraagd voor Villa te veen. Brieven met opgav vorige werkkring onder 9671, Bur. v. d. blad. In besch. gezin gezellig met pension aangeboden persoon, b. b. li. li., vlak Brieven onder letl Bureau van dit blad. in de Duinstreek Schoorl poort, Aerdenhout, Bloeme enz. voor twee of drie maanden, een geriefelijk met 3 woonk., drie a 4 enz. Br. onder letter Bureau „DE PIONIER, tiersgracht 11, Amsterdt VAN KORTE KLEVERLAA NAAR Bloemendaalscheweg BLOEMENDAAL Telefoon 22014 ZWEEDSCHE HEILGYMNAS MASSAGE, ZONBEHANDEI

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2