t J. W. H. v. d. STEEG W erkster PENSION Verhuisd Fornuis Gelir. Eurvers y. Ln V ictoria=Water Dag-Dienstboile. Tandarts J. DE JONG J'- p /MJO TEOTOGR^EHU,zt S BLOEMENimL Plaatselijk Nieuws. Bm RIJWIELSTALLING EN REPARTIE-INRICHTING Lange Molenstraat 3, bij het Station Haarlem BAGAGE DEPÓT f O.IO Stalling per maand f1.50 Stalling per dag fO.IO N- ADVERTENTIËN. Gem. Schooltandarts Oude Gracht 70, Haarlem Bleemendaalscheweg 98c VERA GAJSA RANGKEI Kunsthandel BEZOEKl li- r Kent U reeds het Amerik. Ondergoed „VARSITY"? Het vereenigt zich in «lie eigenschappen die men van licht ondergoed mag verwachten. Het is sterk, goed passend (in 7 heerenmaten), zacht zelfs voor de gevoeligste huiden, laag in prijs. Kniebroeken en shirts f 2.50, per 3 stuks 30 ets. korting. Combinations f 4.25, per 3 stuks 45 ct. kortirg. MAISON HETTY - QR. HOUTSTRAAT 126 - TELEF. 1760 A MA.PTFNU ISTLAVN tl OPNAMEN IN EIGEN OMGEVING- miMJJ" 1 BLOEMENDAAL. Men deelt ons het volgende mede: Door de Chr. Zangvereeniging „Gloria Dei", directeur J. Booda, worden pogingen in het werk gesteld om te geraken tot de oprichting van een kin derkoor, dat dan een onderafdeeling van bo vengenoemde vereeniging zal zijn. De leeftijds grens voor toetredende leden is bepaald tus- schen 10 en 16 jaar, terwijl de contributie zoo laag mogelijk is gesteld en 10 ets. per lid en per week. Opgave voor lidmaatschap kan ge schieden bij den secretaris der zangvereeniging, de heer P. L. Beversluis, Zomerzorgerlaan no. 4 alhier. De Bloemendaalsche Burgerwacht houdt he den, Zaterdag 3 Mei, haar eindwedstrijd in het schietgebouw aan de Schouwtjeslaan te Haar lem, des midadgs van 2.3010 uur. Geschoten wordt buks personeel in drie klas sen .vrije baan in twee klassen. Pistool perso neel en vrije baan in eene klasse. Programma er klasse-indeeling op de baan aanwezig. De Bloemendaalsche Burgerwacht hoopt op Woensdag 14 Mei a.s. haar jaarvergadering te houden, des avonds 8 uur in hotel „Van ouds het Raadhuis" te Overveen, De agenda luidt: 1. Opening. Notulen. 2. Ingekomen en uitge gane bescheiden. 3. Jaarverslag van den Com mandant. 4. Idem van den Secretaris. 5. Reke ning en verantwoording van den penningmees ter. 6. Verslag Financieele Commissie. 7. Ver kiezing van twee bestuursleden wegens le. pe riodieke aftreding van den heer G. Mooyekind die herkiesbaar is en 2e. een vacature. 8. Me- dedeelingen. 9. Rondvraag. Sluiting. Aanhouding. Door een dame werd bij den agent van politie Bergema aangifte gedaan dat zij door een persoon in de Wiistelaan te Sant poort onteerd werd, doordat hij tegenover haar en jonge meisjes ongeoorloofde handelingen pleegde. Daar de heer B. afwezig was, besloot zijn dochter per rijwiel dezen persoon, die in de richting Bloemendaal was gegaan, te achter halen, wat haar gelukte en door haar aanwij zing werd hij door de politie alhier aangehouden. Het bleek te zijn een zekere de P. uit Amster dam. Tegen hem werd proces-verbaal opge maakt. Een woord van hulde voor de dochter van den agent B. is hier zeker op zijn plaats. Personalia. Op de jaarvergadering van de vereeniging tot behoud van natuurmonumen ten werd als bestuurslid herkozen de heer dr. Jac. P. Thijsse, alhier. Tot lid van de commissie tot admissie der Credietvereeniging, onder beheer van de Twentsche Bank, is benoemd de heer H. Smidt van Gelder, alhier. J. F. J. Huysser. f Onder zeer groote be langstelling had Maandagochtend de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van den heer J. F. J. Huysser, in leven kerkmeester van de parochie der Allerh. Drievuldigheid te Bloemendaal en o.m. voor zitter van de Bloemendaalsche amateur-foto grafen vereeniging. De plechtige H. Mis van Uitvaart werd in de parochiekerk te Bloemendaal opgedragen door den Zeer Eerw. Heer Pastoor L. J. Willenborg, geassisteerd door de wel eerw. Heer J. van Muyen en den weleerw. Heer L. Speet. In de kerk merkten wij, behalve familieleden en talrijke belangstellenden, ook de overige kerkmeesters der parochie Bloemendaal en eenige leden van de Bloemendaalsche amateur- fotografen vereeniging op. Het koor voerde op verdienstelijke wijze de Requiem-Mis van Haller uit. Op het St. Adelbertskerkhof was de belang stelling groot. De beaarding geschiedde door den Zeer Eerw. heer Pastoor L. J. Willenborg. N. H. Crt. OVERVEEN. Personalia. De heer F. Barnhoorn her dacht heden den dag, waarop hij vóór 30 jaar in dienst trad bij de firma W. Daams. Coöperatieve Bouwvereeniging „Ons Huis". Op Maandag 12 Mei a.s. zal een proefaan- besteding worden gehouden voor bovenge noemde woningbouwvereeniging, desmiddags te 2 uur in café „Roozendaal", alhier. Alsdan zal worden aanbesteed het bouwen van 41 eengezinswoningen op een terrein aan dc Rollandslaan te Overveen. We willen voor de leden van deze vereeni ging hopen dat de uitslag dermate meevalt, dat het gemeentebestuur de behulpzame hand zal bieden. SANTPOORT. Inwisseling oude zilverbons. Binnenkort zal worden bekend gemaakt, waar en tot wan neer oude, reeds ingetrokken zilverbons van één gulden alsnog kunnen worden ingewisseld, waartoe de minister van Financiën heeft beslo ten. „Varia". Onze plaatselijke tooneelvereeni- ging gaf Zondag j.l. een opvoering van Ina Bou- dierBakker's drama „Verleden" voor een matig bezette zaal. „Varia" moest het publiek wederom deelen met andere vereenigingen, welke jammerlijk ge lijktijdig „uitgaan" boden. Wanneer zal in onze kleine plaats eens ver andering gebracht worden in dit meermalen voorkomende euvel? Het spel van „Varia" en de moeite en kosten eraan besteed, hadden een volle zaal verdiend. De regie getuigde van ervaring en smaak, ter wijl de requisite mede den toets der critiek kon doorstaan. Ook de belichting, welwillend door den installateur Kok, van hier, daarvoor aan gelegd, voldeed goed. De rollen zaten er goed in, hoewel de per soonlijke uitbeelding wel meer overeenstem mend had kunnen zijn, althans in een enkel geval. De jonkheid van mevr. Verduin zou te plaat sen zijn geweest, indien zij geen kinderen (groote mannen) had gehad. We laten er echter direct op volgen dat 't zeer moeilijk is, uit een kleine schare dilettan ten, meest menschen op nog betrekkelijk jon gen leeftijd, de juist geschikten te kiezen voor bejaarde rollen. In de mannelijke afdeeling gelukte dit beter, vcoral Verduin en Wiggers gaven een bijzonder goede uitbeelding en spel. Dolf en Catharine vervulden hunne zware rollen naar behooren, terwijl de bijrollen be houdens kleine aanmerkingen goed weergege ven werden. Wat het stuk zelve betreft, hierin geeft de schrijfster nogal eenige momenten welke niet onverdeeld opgenomen worden. Ietwat onlogisch scheen het ons, dat een ge wettigde vreesachtige gedachtengang, welke la ter bleek volkomen ongegrond te zijn, toch gestraft werd met de uiterste scheuring in den familiekring. Toch gaf het ook zeer vele boeien de levenstrekken. Een gezellig bal gaf hierna een meer vroo- lijke stemming. HAARLEM. De Amsterdamsche Anthracietmaatschappij, voorheen gevestigd Zuider Buitenspaarne 46 is thans gevestigd Gr. Houtstraat 187 b.d. Gr. Houtbrug, 1 Juni a.s. zal het perceel dat nu slechts gedeeltelijk in gebruik is genomen, officieel worden geopend. De Emmabloem-Collecte tegengevallen. Deze tijding zal wel schier iedereen teleur stellen, zij heeft ons een buitengewoon slechte nachtrust bezorgd. De opbrengst is f 8194.83 of bijna f 2000.minder dan de 2 laatste jaren, toen we zoo blij waren de 4 nulletjes gehaald te hebben. Wat kan nu de reden zijn van dezen tegen valler? Aan de t ijdsomstandigheden hechten wij geen waarde. Die zijn al 10 jaar achtereen slecht en nooit van nadeeligen invloed geweest. Wij geven de schuld aan de Paaschdagen en de Paaschvacantie, waardoor in de éérste plaats de prettige, leuke en feestelijke stem ming van vorige jaren op straat ontbrak, de markt was flauw, de kooplust gering, zooals de vakterm op de beurs luidt; en in de 2de plaats aan het aantal geschikte bloemenverkoopsters die voelen en begrijpen waarom het te doen is, II.B.S. scholieren e.a. die de stemming er in brengen. Dit alleen had tot gevolg dat er 15000 bloempjes minder zijn verkocht dan verleden jaar. Rekenen we nu dat we meestal dubbeltjes en kwartjes voor een bloempje krijgen, dan zijn we al dadelijk aan een verlies van méér dan f 2000.—. Wij hadden te veel kleine kinderen als bloe menverkoopsters, te jong om het belangrijke doel te beseffen waarvoor zij bloemetjes ver- koopen. Verder leden we nadeel door vele inwoners, die met vacantie afwezig waren. Vaste klanten, van wie onze bloemenverkoopsters gewend wa ren een gulden of een rijksdaalder voor een bloempje te krijgen. Wij weten dit alles zoo precies, omdat onze wijkpresidenten aanteeke- ning houden van het bedrag, dat het busje ieder jaar in de zelfde straat, park of plein heeft opgebracht. Het aantal guldens en rijksdaalders was daardoor ook geslonken. Om dezelfde reden viel het spaarvarken tegen. Die ommegang ter vetmesting om een extra aantal kinderen naar buiten te zenden van 't jaar, liep uit op een hongerkuur en lever de het magere resultaat van f 125.op. Eveneens moesten ook de muziekkorpsen van de E.S.M. en van de Politie enkele beken de giften van f 10.derven, met hun straat concerten haalden zij nog niet de helft op van verleden jaar. Wanneer alle vacantie-gangers weer thuis zijn en ze hooren van de groote teleurstelling der Emmabloem-Collecte dit jaar en wat naar onze meening de oorzaak daarvan is, nou mis schien sturen ze dan nog wel hun aandeel in den vorm van „gewetensgeld" als bij de be lastingen aan ons Cons. Bureau, Ged. Oude Gracht 41. Wij hopen het innig, want f 2000. minder is een leelijke streep door de rekening van dit jaar voor onze Haarlemsche Tubercu- lose-Vereeniging. Thans begon het reeds te druppelen en ontvingen we f 2.25 in een visite kaartenvelopje; f 1.van mevrouw B. v. d. B„ f 1.-- van een heer; f 1.van een juffrouw; en een kwartje van een juffrouw voor het jaar- lijksche Emmabloempje, dat zij op den dag zelf niet had kunnen koopen. Het b.s. buiten beschouwing gelaten, hebben onze bloemenverkoopsters, waaronder vele bovenste besten, zich met liefde en ijver gege ven aan het mooie werk, dat ons allen ten goede komt. Eveneens hadden we veel hulp van een klein groepje padvindsters onder lei ding van mej. Smit, van eenige padvinders en nog een aantal jongens, ferme en vlijtige esta fette-wielrijders en boodschappers te voet. Ook heeft het ons niet ontbroken aan groote medewerking van heeren B. en W. van Haar lem en omliggende gemeenten en andere auto riteiten, van de plaatselijke bladen, van firma's en andere lichamen en personen die zooveel zij konden op de meest sympathieke wijze heb ben medegeholpen aan de voorbereiding, de propaganda en het welslagen van den T.B.C.- Bloemendag voor „Haarlem en Omstreken". Ons Comité betuigt aan allen hierbovenbe- doeld zijn welgemeenden dank voor de aange name en belangrijke hulp ons verleend, en den inwoners van „Haarlem en Omstreken" voor de duiten. Tevens hartelijk dank voor de vele blij ken van belangstelling en deelneming ons be toond bij het groote verlies dat we dit jaar heb ben geleden. Wij roepen U allen toe tot „weerziens", tot het volgend jaar. Dan hebben we geen last van de Paaschdagen en de Paaschvacantie, dan hopen we gelijk te krijgen aangaande onze mee ning, ènde 4 nulletjes weer terug te zien. Het Emmabloem-Comité TH. LIMPERG, Secretaris. Voor de tegengevallen Emmabloem-Collecte. Op het verslagje in de plaatselijke bladen van de Emmabloem-Collecte op 23 April j.l. werd aan het Cons. Bureau onzer Haarlemsche Tu- berculose-Vereeniging ontvangen: f 2.50 van den heer J.; onder motto „Gewetensgeld" f 2.50 van iemand, die niet thuis was; f 10.van mej. R voor de vetmesting van het varken en veel succes voor onzen mooien arbeid; en een briefje van den heer K. van den volgenden inhoud: „Naar aanleiding van het bericht over dt vermindering van de opbrengst der Emma bloem-Collecte, deel ik U mede, dat ik gene gen ben het verschil tusschen dit en vorig jaar in de wijk Brouwersvaart, Kousebandslaan, enz. bij te passen. Gaarne verneem ik hoe hoog dit bedrag is, opdat ik het U kan toezenden. Mis schien dat dit voorbeeld navolging vindt". Het verschil bedroeg f 10.276. Van harte slui ten wij ons aan bij den wensch van den heer K. Wij hopen even hartelijk dat velen het sympathieke voorbeeld van de hier bovenge noemde ingezetene moge volgen. Met de vorige opgave is thans nagekomen in totaal f 30.776. Het onderzoek aan het Consultatie-Bureau aan de Ged. Oude Gracht 41. Vanaf Donderdag 1 Mei komt aan het Con sultatie-Bureau onzer plaatselijke Tuberculose- Vereeniging de heer S. J. van Slooten, speciaal arts voor Tuberculose, voor het onderzoek van patiënten. In verband hiermede zijn de spreekdagen veranderd en is het bureau geopend niet2 maar 3 maal in de week: Maandag, Woensdag en Vrijdag van 34 ur. Het Consultatie-Bureau staat open voor iedereen, het onderzoek is kosteloos. Na het onderzoek worden de patiënten onder behan deling gesteld van hun huisdokter indien afwij kingen aan de longen worden gevonden, ond'.r toezending tevens van een schriftelijk rapport van den uitslag van het onderzoek. Nadrukke lijk wordt daarom een ieder aangeraden zijn eigen dokter er kennis van te geven, wanneer hij zich zelf of één van zijn huisgenooten wil laten onderzoeken aan het C.B. Dat Bureau heeft niet ten doel de plaats van den huisarts in te nemen, integendeel zooals hierboven is gezegd. Ons Consultatie-Bureau heeft tot taak alle ziektegevallen van T.B.C. in „Haarlem en Omstreken" op te sporen en te leeren kennen Volg de aangegeven weg Stationsplein Let op het juiste adres L. Molenstraat en maatregelen te nemen om verspreiding van die ziekte in het* algemeen tegen te gaan. Het tracht T.B.C. te voorkomen voor een ieder, zooals de Brandweer een ieder voor brand poogt te beschermen. Wie lid wordt van de Haarl. T.B.C. Vereeni ging beschermt dus in de éérste plaats zichzelf en zijn huisgenooten tegen T.B.C. Van de gele genheid gebruik makende, willen we dit ook even naar voren brengen. Nederlandsche Bond tot het redden van drenkelingen. Zaterdag 3 Mei, 's avonds te 8 ure vergadert het Bestuur van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen in hotel Lion d'Or, Kruisweg 36, Haarlem, onder leiding van den bondsvoor zitter, Mr. L. H. Feschotte, terwijl de Pers- en Propagandacommissie vergadert te 9 uur, onder leiding van haar voorzitter, den heer A. J. Meyerink. Zondagmorgen, 4 Mei, te 10.45 heeft in Stoop's Bad een demonstratie plaats van een reddingsapparaat voor binnenwateren, uitge vonden door den heer A. Bax uit Den Haag. Ook zal door de heeren van Keulen en A. Wapstra van Haarlem een reddingsbus voor zee-ongevallen worden gedemonstreerd. De jaarvergadering van bovengenoemden Bond zal plaats vinden op Zondag 4 Mei in Lion d'Or en vangt aan te 11.30. De agenda om vat belangrijke punten. Leden van aangesloten Brigades hebben recht van toegang tot de Al- gemeene Vergadering. Na afloop: gemeenschappelijke maaltijd. Concert in de Luthersche Kerk. Men schrijft ons: Op Dinsdagavond 6 Mei a.s. zal in de Evangelisch Luthersche kerk een concert gehouden worden ten bate van het nieuwe orgel voor de Vrijzinnige Jeugdkerk (Rose- haghe). Geheel belangloos verleenen hiertoe hunne medewerking mevrouw M. Koolhoven—Eyre Ashe (alt), hier in Haarlem zeer zeker een be kende zangeres, de heer W. H. Biele (orgel), en Eduard Biele (cello), die eveneens niet minder in aanzien staan als musici. Op het goedverzorgde programma komen o.a. werken voor van Bach, Beethoven, Guilmant, Loots, zoodat wij hopen te mogen rekenen op een groote opkomst voor deze goede zaak. De kaarten zijn verkrijgbaar bij het Concert- Bureau Alphenaar, Kruisweg en bij het bestuur van de Vrijzinnige Jeugdkerk, (adres: Kinder- huisvest 3, Haarlem). Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, te houden op Dinsdag, 6 Mei 1924, des avonds te 7 uur in het gebouw Kruisweg 70, Haarlem. Agenda. 1. Notulen, 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Aanvraag subsidie: a. Neder landsche Landbouw Handelskamer; b. Bureau voor Handelsinlichtingen. 4. Rondvraag. 5. Be sloten vergadering. T O O N E E L. Woensdag 7 Mei zal Marie van Eysden-Vink haar afscheidsvoorstelling komen geven te Haar lem. Wanneer wij van één actrice kunnen zeg gen, dat zij in de goede beteekenis van het woord populair is, dan is het zeker van mevr. van Eijsden. Alida Tartaud heeft het terecht tot den schrijver van „Onder de Menschen" in de N. Rott. Crt. gezegd, dat Marie van Eijsden overal in het land haar vrienden heeft. Ook in Haarlem! Er zullen er zeker weinigen zijn, die het niet betreuren, dat juist deze ook als vrouw zoo sympathieke actrice gemeend heeft het tooneel te moeten verlaten. Het is dan ook heel goed gezien van de com missie welke zich heeft gevormd en waarvan de heer B. W. de Kanter, Prof. van Vlotenweg, Bloemendaal, Penningmeester is, om gelden in te zamelen om op dien avond van onze ge hechtheid aan deze actrice blijk te geven door haar een souvenir aan te bieden. Men vergeet dus vooral niet een bedrag, klein of groot, groot is ook welkom, aan den heer de Kanter te overhandigen. Ook te Rotterdam is deze actrice gehuldigd. De avond is geworden één groote demonstratie van het dankbare Rotterdam aan de groote kunstenaresse. Fabelachtige prijzen waren voor de plaatsen besteed en in den namiddag kon men vergeefs f 50.voor een parterre-plaats bieden. Bij de huldebetuiging, die ruim een uur duur de, heeft de burgemeester, mr. dr. Wytema, onder daverende toejuichingen van het publiek medegedeeld, dat mevr. van Eijsden door de Koningin was benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Dronk men vroeger 's avonds na de thee een glas wijn of bier, thans is het Oberlahnstein, het bevordert de digestie en een regelmatige af scheiding der vochten. Voor huishoudelijk gebruik bizonder aanbevolen in heele Liter- schroefflesschen, inhoudsprijs 32 ets. Mevr. VERKADE, Kleverlaau 28, Bloemendaal, vraagt in haar gezin van 2 personen ee i nette gevraagd bij W1SBRUN LIFFMANN, Bloemendaalsche- weg 64. GKVRAAGD Man, vrouw en kind van 2V2 jaar vragen voor Juni en Juli Zit- en Slaapkamer met dege lijk voli. pension te Bloemen daal of omstreken, gez. prijs ongev. f 200 per maand. Br. lett. P, Boekhandel SIMON HOFFMANN, Tilanusstraat 73, Amsterdam. PENSION voor alle soorten Huisdieren. KLEIST, Houtvaartspad 206 bii de Pijlslaan. Verschillende rashon den te koop. TELEFOON 1822 Spreekuren voor particulieren lederen werkdag 1—3 uur Minvermogenden: Dinsdags en Donderdags 7—8 uur n.m. VAN KORTE KLEVERLAAN NAAR BLOEMENDAAL Telefoon 22014 ZWEEDSCHE HEILGYMNASTIEK MASSAGE, ZONBEHANDELING TE KOOP een best gegote (3-gaals) Te bevragen KLEVERLAAl 161, Bloemendaal. SKaSe?*- Vanaf 1 Mei zi fPIr het CONSULTATIE BUREAU aan de Ged. Oud Gracht 41 der Haarlemsch T. B. C. Vereeniging voor oi derzoek geopend zijn: Maandag, Woensda en Vrijdag van 3-4 uu Lijstenmakers Eisen - Platen - Gravure Smedestraat 13, Haarlei Telefo>on 2072 door W. RiemensReu Uit „De Telegra Plots, na de gedwongen still is er leven en bedrijf in het z ters loopen met vluggen tred gordijnen worden opengetrokk mometer aangelegd, daar een of een frissche nachtpon aan 'n enkelen blik overzien de rein: alles is in orde, patie gereed, het bezoek te ontvar Telkens vaker klinkt he der groote bel; bij ieder gelui naar de deur: is het ditmaal De energie van een heelen vcor dit uur; wie overeind k sens te wachten: de oogen blijde vooruitzicht en de mee beter uit dan in de morgenu: verhalen over ziekten en oj stomd; ieder is bezig met eij XXX Even later, dan zit in elke bed bijkans, een der lieven, terd en gevraagd en gekust maakt. „Al gauw ben je we kamers veranderen, dat je ligt." „Kijk, wat ik heb meegebra katjes, 't Wordt weer voor; beter bent, zullen wij veel nieten van de lente." „Gaat alles goed thuis", zi )t geen zorg, m'n zuster z slikt z'n narigheden in, en beslommeringen, om de ziek En zij, van uit haar bed, Jantje wel genoeg, ik vond

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2