Schoolboeke Roei- en Zeilbo H. DE VRIE MAJ net MEISJE Kamermeisji DIENSTBOD J. Jongkin J. G. W. v. d. POL Jr. BURGER TIMMERWERK PLAATSELIJK NIEUWS. BLOEMENDAAL. OVERVEEN. AER0ENH0UT. hapt F nu istiaam h S SCHAAK RUBRIEK. SANTPOORT. BURGERLIJKE STAND. GEVONDEN VOORWERPEN. KERKAGENDA. BLOEMENDAAL. OVERVEEN. AERDENHOUT. VICTORIA-WATER TE HUUR Dierenarts Schotersingel 117 Tel. 3ï Spreekuur 1-2 en 6 Ged. Oude Gracht en Jacobijnestraat TIMMERMAN EN AANNEMER Bloemendaalscheweg 23 Santpoorl, Telef. 22315 GESCHIKT ADRES VOOR verloop van deze gerekte zaak, en komt tenslotte tot de conclusie dat de gemeente thans weer met de oorspronkelijke teekening ter tafel komt. De Voorzitter bestrijdt dit en zegt dat deze toe- kening zoo gemaakt is om te laten zien hoe de toestand worden zal, indien thans wel toestem ming zal worden gegeven. De heer Schulz zegt dat zijn indruk niet bepaald gunstig is en hij meent dat de zaak wat sterk ge kleurd is en al is in dit geval de kleur rood, zoo meent hij te moeten constateeren dat de kleur niet zuiver is. Spreker kan meegaan met de woorden van de heeren Hogenbirk en Prinsenberg n.l. dat bouwen direct aan den weg niet wenschelijk is, doch om een winkelhuis te plaatsen 10 Meter uit den weg dat lijkt spreker absoluut niet gewenscht. De heer Prinsenberg durft thans reeds te zeg gen dat het daar ter plaatse een zeer druk punt zal worden en dat niet alleen de inrij, doch ook het uitzicht vrij moet blijven. Wij hebben het thans in onze hand om niet den boel voor altijd te verknoeien. Na nog eenig debat sluit de Voorzitter de dis cussies en komt het voorstel van B. en W. in stemming, hetwelk wordt aangenomen met tegen- stemming van den heer Otto. Punt 14. Reclames tegen den aanslag in het ver gunningsrecht. Aangenomen. Rondvraag. De heer van Kessel heeft een ernstig bezwaar tegen de wijze waarop de wegen op Rolland wor den behandeld.. Het is daar een onhoudbare toe stand. De gemeentenaren worden gewoonweg de dupe van dit zoogenaamde voordeeltje voor de ge meente door aan den laagsten inschrijver het werk te gunnen. Laat men desnoods de borgen aan spreken als de aannemer geen afwerk maakt. De Voorzitter belooft behandeling op de eerste vergadering van B, en W. De heer Nuyens wijst op den slechten toestand van Zilkerweg en Margrietenlaan. Zal ook in B. en W. behandeld worden. De heer Schulz verzoekt den Voorzitter voort aan de vergaderingen te half zes te sluiten en des noods maar een vervolgvergadering uit te schrij ven. De heer Otto spreekt er zijn verwondering over uit dat bij de vorige raadszitting eenige punten niet zijn afgehandeld terwijl deze toch niet op de agenda van heden waren geplaatst. De Voorzitter antwoordt hierop dat door bij zondere drukte van een der ambtenaren deze zaak nog niet gereed gekomen was. Hierna sluiting. Bij het gehouden examen voor de acte L. O. aan de Chr. Kweekschool voor Onderwijzeressen te Zetten slaagde deze week onze plaatsgenoote Mej. L. Beekman, leerlinge aan genoemde inrich ting. Onze wegen. Klaagde men in ons vorig num mer over den Verbindingsweg wat betreft de voet paden thans komt men ook al klagen over den Kennemerweg, het eindje kleiweg voor de be graafplaats van het Prov. Ziekenhuis, de Korte Kleverlaan en ten slotte de Margrietenlaan te Vogelenzang. De klagers hebben gelijk, enkele stukken van deze wegen zijn zeer slecht, doch laten wij er aan toevoegen, het heeft reeds de aandacht van onzen gemeente-architect en zooals men kan zien, de werklieden zijn al druk bezig. Ga maar eens een kijkje nemen op den Zeeweg, in de Mollaan, op den Bloemendaalscheweg en men komt tot de over tuiging dat de beste beentjes voorgezet worden nu de warme dagen er zijn. Aan de klagende winkeliers zij gemeld dat hun vermoeden, n.l. dat het vreemdelingenbezoek er odder te lijden zal hebben, niet geheel gegrond is. Indien de kat de graatjes krijgt welke haar toe komt dan geldt datzelfde voor onze winkeliers en moeten zij maar vertrouwen dat die menschen die van plan waren onze gemeente te bezoeken doch door den stank, tengevolge van de teer- en spramexgolf, daarvan hebben afgezien, in het na jaar of in den winter wel zullen komen. De paarden die de haver verdienen krijgen ze ook wel. Het zangavondje hetwelk gegeven is door Mevr. Meyer met haar leerlingen heeft een batg saldo opgebracht van 8.91 hetwelk is afgedragen aan de afd. Bloemendaal van „Het Witte Kruis". Aan den aannemer D. J. van Buuren alhier, is bij ónderhandsche aanbesteding opgedragen het bouwen van een Landhuis te Heemstede onder directie van de architecten Vorkink en Wormser ie Amsterdam. Het bouwen van een werkplaats met woning, garage en magazijn voor het Prov. ^Waterleidingbedrijf alhier en het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Boschlaan alhier. Op 26 Juni a.s. zal het 75 jaar geleden zijn dat het gesticht „Meer en Berg"' werd geopend en de eerste patiënten werden binnengebracht. Kent U reeds het Amerikaanscbe Ondergoed „VARSITY"? Het vereenigt in zich alle eigenschappen die men van licht ondergoed mag verwachten. Het is sterk, goed passend (In 7 heerenmaten), zacht zelfs voor de gevoeligste huiden, laag in prijs. Kniebroeken en shirts f2.50, per 3 stuks 30 ets. korting. Combinations f4 25, per 3 stuks 45 ets. korting. MAISON HETTY - GR00TE HOUTSTRAAT 126 - TEL. 1760. auspiciën van „Bloemendaals Bloeieen gecombi neerde vergadering plaats ter bespreking tot het houden van spelen en wedstrijden op Koninginne dag. Na het welslagen van het Jubileumfeest van H. M. de Koningin was men algemeen van opinie om in vervolg bij gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin een feest te organiseeren, niet alleen voor kinderen, maar meer een algemee- nen feestdag, waaraan elke inwoner kan deelnemen. Door enkele leden werden reeds eenige plannen besproken waarvoor Commissies werden benoemd om maatregelen te treffen en verdere plannen uit te werken. Het plan bestaat om alle vereenigingen in de gemeente Bloemendaal uit te noodigen om hierbij hunne medewerking te verleenen en alle in de ge legenheid te stellen om aan dit feest een bijzonder cachet te geven. Oneerlijke werkster. Sinds eenige maanden vermiste de fa, K Zn. alhier uit haar kantoor postzegels e.d. Eindelijk werd de politie hiermede in kennis gesteld die een onderzoek instelde met het gevolg dat de werkster hiervan verdacht werd en voor haar een oogje in 't zeil werd ge houden. Toen de vermoedens zekerder werden werd zij aan den lijve onderzocht en kwam er uit een taschje postzegels en potlooden te voorschijn die van het kantoor afkomstig waren. De gehuwde werkster, een zekere D. uit Haar lem, bekende dan ook den diefstal gepleegd te hebben, niet uit armoede, aangezien haar echt genoot een goed weekloon verdiende, maar al leen uit hebzucht te hebben gehandeld. Proces verbaal werd opgemaakt. Bloemendaal Commando. In de heden afge- loopen groote Nationale Schietwedstrijd, uitge schreven door de Vereeniging voor Koningin en Vaderland, afdeeling voor Volksweerbaarheid te Apeldoorn, behaalde de Vereeniging Bloemendaal Commando den eersten prijs, n.l. een zilveren Lauwerkrans. De „Staatscourant" bevat de statuten van de Mij. tot Exploiatie van Onroerende Goederen „Bloe mendaal" en van de N.V. Electro-technische Fabriek en Handelsonderneming P. Langendonk, beiden alhier. Zaterdag 14 Juni j.l. was het 25 jaar geleden dat de heer A. Voorn in dienst trad bij Gebr. Beekman alhier. Zoowel patroons als personeel hadden zich gereed gemaakt om Arie op dezen dag hun sympathie te betuigen. Des morgens om 10.15 uur arriveerde de jubilaris met zijn echtgenoote, die per auto waren gehaald, aan het woonhuis van den heer H. Beekman, alwaar behalve de patroon, ook het personeel van de garage, fietswerkplaats en kantoor aanwezig waren om baas Arie te ont vangen. Nadat de jubilaris met zijn echtgenoote hadden plaats genomen nam de heer H. Beekman het woord. In zijn rede liet hij duidelijk blijken hoezeer Gebr. Beekman al die jaren de arbeid van hun knecht respecteerden. Daarna nam de heer Kalf, le monteur, het woord. Ook hij vond het een genoegen met Arie samengewerkt te hebben en uit hetgeen hij sprak was het op te merken, dat er toch gedurende al die jaren een vriendschapsband was ontstaan tus- schen baas Arie en zijn collega's. De heer Kalf bood namens het personeel den jubilaris een mooie gaslamp aan. Van de Gebr. Beekman ontving de trouwe knecht een gouden horloge met ins criptie, een enveloppe met inhoud, een groote taart, zes flesschen wijn en vele bloemstukken, waaronder er ook nog een van het personeel was. Na een gezellig samenzijn werd het gelukkig echtpaar wederom per auto naar huis gebracht om aldaar het herdenkingsfeest in familiekring verder te vieren. 14 Juni is een dag voor baas Arie geweest, waar hij nog lang met genoegen aan terug kan denken en die hij nooit vergeten zal. Moge Arie het nog lang gegeven zijn bij Gebr. Beekmaan werkzaam te blijven. Tot verbetering der bestrating wordt de Bloe mendaalscheweg telkens opgebroken. Thans was de hoofdweg naar Overveen wederom opgebro ken, waardoor het verkeer aldaar gestremd was. De autobus ondervindt door al deze verbeteringen zeer veel last, daar de wagen in zulke gevallen niet naar Overveen kan en de tram als eindpunt moet beschouwen. Omrijden is niet doenlijk, daar dit te veel ophoudt en de motorwagen niet op tijd zou kunnen vertrekken. Voor den ondernemer is dit geen voordeel geweest. renhuis aan den de Genestetweg no. 10. Het werd toegewezen aan de N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „Bouwsteen VIT' Amsterdam voor 20.400.—. Diefstal in de Zwemschool aan de Houtvaart. Door den opzichter werd een jongen op hee- terdaad betrapt, die op een slimme manier een portemonnaie uit een der kleedingstukken van anderen had ontvreemd. Hij werd aan de politie overgegeven. Bij zijn verhoor bleek hij te zijn de 10-jarige J. K. die in vereeniging met zijn half broer P. v. d. G. op vorige dagen op dezelfde manier drie stuks hadden gestolen en het geld aan snoeperijen hadden opgemaakt. Hiermede hebben zij een goede vangst gedaan en werd tegen deze straatbengels proces-verbaal opgemaakt. Dinsdagavond omstreeks half elf kwam een dame per fiets zonder licht op den Zijlweg in de richting Haarlem bij de halte Rusman met het voorwiel van haar fiets tusschen de rails der tram met het gevolg dat zij kwam te vallen waarbij zij eenige ontvellingen aan de knieën opliep en de fiets uit zijn verband geraakte. Door een paar personen werd zij weer op de been geholpen en kon zij zich verder te voet huiswaarts begeven. Bekroond. Bij de te Amsterdam gehouden Int. Bakkerij-Tentoonstelling werd in de afd. brood- wedstrijden een prijs toegekend aan den heer J. Tuilenaar alhier. Jubileum C. G. Kohier. Onder zeer veel be langstelling herdacht tuinbaas Kohier op Zaterdag 14 Juni den dag, waarop hij 25 jaar in betrekking was bij den heer C. J. van der Vliet, op de bui tenplaats „Vaart en Duin". Door den heer C. J, van der Vliet werd hij op treffende wijze toegesproken, die den jubilaris nog vele jaren als tuinbaas in zijn dienst wenschte te behouden en als blijk van waardeering ontving hij een enveloppe met inhoud. Van het tuinpersoneel ontving hij een fauteuilstoel, eveneens van het personeel van „Oosterduin" een tuinstoel en van het huispersoneel een vulpenhouder en van de leden van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde verschillende cadeaux, bestaande uit bloemen en taarten. Velen kwamen hem persoon lijk feliciteeren en deze dag zal hem zeker nog vele jaren in herinnering blijven. de Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelin gen zal Zondag 22 Juni a.s. een groot Nationaal Zwemfeest geven aan de Gemeentelijke Bad- en Zweminrichting aan de Kleverlaan te Haarlem. Het programma is keurig verzorgd en bevat o.a. 3 Kampioenschappen voor de Haarlemsche Zwem- Bond 100 Meter schoolslag Dames en Heeren, waarvoor 40 inschrijvingen zijn binnengekomen na diverse vergaderingen uit Nederland, 4X 25 Meter wisselslag Heeren (10 ploegen) om den zilveren Miss Blanche-wisselbeker, Dames en Heeren Polo wedstrijden, schoonspringen door Dames en Hee ren welke uit zullen komen op de Olympiade te Parijs eene groote pantomine etc.etc. Indien het weder medewerkt beloofd het schitterend te wor den, aangezien er veel vraag naar plaatsbewijzen is, houdt het Bestuur voorverkoop tot Zaterdag a.s. aan de bekende adressen. In bovenstaande wedstrijden worden de volgen de prijzen verzwommen: No. 2. 25 Meter Vrije slag Adsp. „Waterratten". Jongens: le prijs Verg. zilveren medaille; 2e prijs zilveren medaille; 3e prijs Verg. bronzen medaille; Troostprijs bronzen medaille. Meisjes: le prijs Verguld bronzen medaille; 2e prijs bronzen medaille. No. 3. Afvalwedstrijd Dames-„Waterratten". le prijs kunstvoorwerp; 2e prijs luxe voorwerp. No. 4. 100 Meter Schoolslag Dames en Heeren, Clubprijs Zilveren Beker, uitgeloofd door het Be stuur der H. Z. en P. C. „De Waterratten". Voor Dames en Heeren: le prijs verguld zilve ren medaille; 2e prijs zilveren medaille; 3e prijs verguld bronzen medaille. No. 5. Dames-Estafette 4 X 25 Meter Wissel slag, Clubprijs Verguld Zilveren Medaille. le prijs 4 verguld zilveren dasspeldjes; 2e prijs 4 zilveren dasspeldjes. No. 6. Schoonspringen voor Dames en Heeren. Voor Dames en Heeren: le prijs kunstvoorwerp; 2e prijs kunstvoorwerp. No. 7. 25 Meter Snelzwemmen voor „Waterrat ten", welke nog geen prijs behaalden. le prijs zilveren medaille; 2e prijs verguld bron zen medaille; 3e prijs bronzen medaille. No. 8 Estafette 4 X 25 Meter Wisselslag Natio naal Clubprijs Zilveren Miss Blanche-Wissel- beker. le prijs 4 verguld zilveren medailles; 2e prijs 4 zilveren medailles; 3e prijs 4 bronzen medailles. No. 10. Mixed-Estafette 2 X 25 Meter. le prijs 2 verguld zilveren speldjes; 2e prijs 2 zilveren speldjes. No. 11. Veteranen-„Waterratten", le prijs verzilverd bronzen plaquette; 2e prijs bronzen plaquette. De laatste avonden zijn er proeven genomen met een lamp met sterken reflector, om daarmede het lange waarschuwingsbord op de Tetterodeweg, aan 't eind van de Spoorlaan, te verlichten. Na den schijnwerper op verschillende plaatsen zijn dienst 'te hebben laten doen, heeft men eindelijk een plekje gevonden, vanwaar bij 't „Voorzichtig. Ge vaarlijke Helling!" goed duidelijk belicht, zoodat 't al een heel eind de Spoorlaan op, leesbaar is. Ook de palen langs de spoorlijn en de weg wer den flink verlicht. Weldra zal de schijnwerper dus geplaatst worden, zoodat de kans op een aanrij ding bij dezen hoek heel wat verminderd zal wor den. Woensdagmiddag werd door een ingezetene van Aerdenhout de brandweer gealmeerd voor een boschbrand, hetgeen later aoor een persoon mon deling werd bevestigd en aanleiding gaf om met spoed te gaan blusschen. De brand was ontstaan in de van Stolberglaan tegenover de buitenplaats „Elswout" en men achtte het noodig om den rentmeester hiermede in kennis te stellen, die zich met eenige mannetjes gewapend met schop en spade naar het terrein begaf en in vereeniging met gemeente-werklieden was men het vuur spoedig meester. De schade aan natuurschoon is dan ook niet groot. De brandspuit rukte niet uit, alles werd met zand gebluscht. De zender der Geref. Kerk aan den Vijverweg is bijna goed. De Godsdienstoefening, die Zondag morgen uitgezonden werd, had de gewone geluid sterkte gekregen. Aan zuiverheid echter liet het nog veel te wenschen over. Of dit aan de micro foon ligt of aan iets anders weten we niet maar we weten wel dat dit verbeterd moet worden. Dus jongelieden, die aan den zender bezig zijn en hem bijna goed hebben, tracht deze fout geheel te her stellen, dan kunnen vanuit Bloemendaal de eerste Radiopreeken a.s. Zondag prachtig verzonden worden, van heel Europa (uitgezonderd Engeland), die thans ook een radio-kerkzender heeft. Koninginnedag. Dinsdagavond had in het Café-Restaurant „Roozendaal" te Overveen onder [ATUQ OEPKES] "TOTOORAXE "5 i' BLOEMENDAL Iopnamen in eigen omgeving- Tuinplastiek en klein Beeldhouwerk. Op de tentoonstelling van tuinplastiek en klein beeld houwwerk werden de volgende inzenders be kroond: le prijs voor de prijsvraag „beeld en sprookjes- tuin" aan den beeldhouwer H. J. Jansen van Ga len te Amsterdam voor het beeldje „Roodkapje en de Wolf". le prijs voor de prijsvraag „grafmonument" aan den beeldhouwer Wim Harring te Rijsenburg, voor stellende „het nieuwe leven" (vormverandering) terwijl als grafbedekking het vlindermotief werd gebezigd. De Jury bestond uit de inzenders met daaraan toegevoegd den voorzitter Gerard Hoppe van den Kring en den tuinarchitect A. P. Smits te Aerden hout. Nabij de Nicol. Beetslaan te Aerdenhout had Donderdagmorgen een vrij ernstig ongeluk plaats, üat wonder boven wonder goed is afgeloopen. Toen een autobus aldaar een dwarsweg wilde passee- ren kwam daar juist een auto vanaf. De chauf feur der autobus echter wist een aanrijding te voorkomen door zijn stuur om te gooien, waarbij de bus tegen een hek aanreed en dit geheel ver nielde. Door den schok verloor de autobus zijn evenwicht en sloeg om, waarbij gelukkig niemand verwond werd. De kruispunten in den Aerden hout zijn bij een druk verkeer werkelijk zeer ge vaarlijk. Maandag 30 Juni a.s. komt in veiling de riant gelegen villa „Acacia" gelegen aan de Veldlaan no. 3 te Bentveld. HAARLEM. Reddingsbrigade. Algemeene jaarvergadering op Dinsdag 24 Juni 1924 's avonds 8.30 uur, ge bouw Bloemhof te Haarlem. Agenda: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4. Jaarverslag secretaris: 5. Jaarverslag penningmeester; 6. Begrooting 1924-1925; 7. Ver slag kascommissie; 8. Benoeming kascommissie 1925; 9. Verkiezing bestuursleden. (Volgens roos ter treden af Mevr. MeyerinkRijk en de Heeren W. Walewijn en NJ. Zwart); 10. Bespreking zwemfeest 13 Juli; 11. Bespreking zwemfeest 1 September; 12. Rondvraag en sluiting. Hierin heeft deze schilder wel z'n kracht gezocht en is in de natuurgetrouwe weergave ervan ook geslaagd. Buiten deze muurtjes is er nog een avondstukje, een groentenwinkeltje van buitenaf gezien en waar het lamplicht de verschillende groenten mooi van kleur doet worden. Uit de gelijkmatigheid van z'n werk maakt men op, dat deze man bereikt heeft wat hij wenscht. A. O. Gedurende de maanden Juni, Juli, Augustus en September zal dit jaar deze rubriek om de veer tien dagen geplaatst worden. Van 4 October 1924 ai zullen wij de> rubriek weder wekelijks opnemen. DE ADMINISTRATIE. Oplossingen, enz. te zenden aan den Schaak redacteur van dit blad, Bloemendaalscheweg 42, Bloemendaal. Probleem No. 57. Ph. Klett (1833—1910). Een mooi resultaat. De netto opbrengst van den openbaren zangavond, welke de heer P. de Nobel met de leerlingen der Openb. Mulo-school gehouden heeft in den Schouwburg aan den Jans- weg, bedraagt 190.Dank zij de welwillend heid van den Burgemeester van Haarlem, die deze uitvoering vrijstelde van stedelijke belasting, is dit mooie resultaat bereik. Zooals men weet komt de opbrengst ten goede aan de kas der Bloemendaalsche vacantiekolonies. Verkooping. Ten overstaan van Notaris J. H Wildervanck de Blécourt werd Dinsdagavond in Hotel Vreeburg in het openbaar verkocht het hee- Bioscoop „Atlanta". In het Atlanta bioscooptheater draait deze week wederom een schitterend verzorgd programma, waarbij Tom Mix, de gevierde cowboyheid, in z'n element is. Stoute ruiterstukjes, schiet- en vecht partijen, voor liefhebbers om te genieten. Als tweede hoofdnummer draait een drama uit donker Parijs, de Apachenmeid, welke film den bezoeker van begin tot eind in spanning houdt, in de hoofdrol de gevierde filmster Mabel de Voigt. Voor de lachers zijn eenige dolle kluchten, waaronder Charly Chaplin op de wedren, het pu bliek doet schateren van het lachen. Muzikale be geleiding is werkelijk schitterend. Met zulk een programma trekt Atlanta volle zalen. Brand. Van Zondag op Maandag is een per ceel aan den Rijksstraatweg no. 9 totaal afge brand. De bewoners, de familie Oversteegen, bemerkten door hevig gekraak en geknapper uit bed geschrikt pl.in. 3 uur 's nachts dat hun woning in brand stond. Met moeite konden zij zich uit het slaapvertrek verwijderen gezien 't feit dat de vlammen reeds tot de deur, die toe gang tot het slaapvertrek verleende, waren ge> naderd. Eenige minuten later en zoowel man als vrouw zouden levend zijn verbrand. Het vuur vond een gretige prooi aan de houten binnenbebouwing, boeken en papiermassa. Aan blusschen met primitieve middelen viel niet te denken. Met groote moeite kon het aangrenzende woonhuis van den heer A. Eikelenboom worden behouden tot de spuit arriveerde. De brandweer was te laat op het terrein aan den brand aan wezig en kon niet anders dan zich bepalen tot bestrijding van uitbreiding. De geheele inboedel van de familie O, waar onder veel boeken, gingen verloren. Van de Heer E. zijn verschillende voorwerpen w.o. 3 rijwielen verbrand. Alle copy en gegevens van het Adresboek voor Velsen, Beverwijk, en Wijk aan Zee en Duin zijn mede een prooi der vlammen geworden. Omtrent de oorzaak tast men in het duister, gedacht wordt aan kortsluiting of 't blijven bran den van een theelichtje. Tot zoover onze berichtgever. Wij willen er nog dit aan toevoegen: Wie wel eens doodsangst heeft uitgestaan kan begrijpen, hoe men zich voelt wanneer in het midden van den nacht een vreeselijk aanhoudend gegil weerklinkt in het trapportaal van je eigen huis, wanneer je brandende binten hoort kraken en je heele slaapkamer door een vlammenzee wordt verlicht, wanneer je kinderen brullende en gillenj op je aanvliegen om bescherming te zoeken, kan iets voelen van de machteloosheid welke over je komt. Dat zijn echter slechts enkele seconden, want de noodzakelijkheid dwingt je aan te pakken en handelend op te treden. Na verloop van hoogstens één minuut was ondergeteekende dan ook reeds met vrouw en 5 kinderen op straat, zoo goed als ongekleed en en vondt direct een liefderijk onderdak ten huize van den heer Vellinga. Het is dan ook op deze plaats dat hij den heer Vellinga dank wil brengen voor de gastvrijheid bij hem ondervonden, mevr. Vorstelman voor het oniniddelijk bereid zijn wat kleedingstukken af te staan, de heeren Meijer en Velleman door hun actief optreden met tuinslang en emmers water en de familie O. e. m.a. voor hun hulp bij het redden van den geheelen inboe del welke heel spoedig op straat stond. Deze kameraadschap in tijden van nood ver goeden in ruime mate het geleden verlies. E. Op verzoek van de Polovereeniging „De Water ratten" zal op Zondag 22 Juni door de Reddings brigade niet aan de Kleverlaan geoefend worden, in verband met de voorbereiding voor het zwem feest. Mat in vier zetten. Stand der stukken: Wit: Kb7, Del, Te7, Th4, b3, e4. Zwart: Kh6, Lf3, b4, c6, e6, g5, g6, h5. Oplossing Probleem No. 54. W. A. S h i n k m a n. Stand der stukken: Wit: Kd3, Lg3, Pe2, Pf5. Zwart: Kg2, Lhl, g4. 1. Kd3e3, Kg2fl; 2, Ke3—d2, Kfl—g2; 3. Kd2d3, onv.; 4. Een der Paarden geeft mat. Na 2. Lhl onv. volgt het mat reeds op den 3en zet door Pe3. Goed opgelost door Dr. W. Spalteholt te Aer denhout; P. J, W. Becker en H. de Ruyter, bei den te Santpoort; H. W. v. Dort, te Schoten. Wedstrijd te Utrecht. De Schaakclub „Utrecht" houdt een tweedaag- schen wedstrijd op Zaterdag 21 en Zondag 22 Juni a.s. De speeltijden zijn: 21 Juni, des n.m. van 7 11; 22 Juni, van 91 en van 26 uur. Plaats: Hotel Terminus, Stationsplein. GEBOREN: d, van W. van der Zon en W. Zwet sloot; z. van F. W. J. J. Lanson en J. E. Heems kerk; z. van P. J. van der Maat en W. M. Cor net; z. van P. de Vries en M. M. A. C. Leber. GETROUWD: D. Houtgraaf en K. M. Grater, OVERLEDEN. G. W. Dijsselhof, 58 j. Terug te bekomen bij J. Blankevoort, de Genes tetweg 4 Bloemendaal, een gouden manchetknoop; mej. van Os, Boschlaan 56 Bloemendaal, een zwart damestaschje met inhoud; Kops, Delfstraat 27rood Haarlem, een ketting van een motortwee- wieier; L. J. Radersma, Rampel. 6 Overveen, een gouden broche; Moerman, van Stolberglaan 9 Aerdenhout, een wollen vest; G. Zeeuwen, Domp- vloedslaan 1 Overveen, een zilveren manchet knoop; wed. Jansen, Aerdenhoutsweg 5 Aerden hout, een roeiboot; J.Specht, Zuider Tuindorplaan 6 Overveen, een badmuts; Schouten, Rampelaan 2 Overveen, een Fransch leesboekje; G. Pasman, Zandvoortschelaan 197, Aerdenhout, een unster; L Boorsma, Zandvoorterweg 29 Aerdenhout, een verzilverd sigarettenpijpje. Aan het bureau van politie Overveen een zand- schepje, een groen zijden kindermutsje, een ver moedelijk gouden broche, een grijzen handschoen, een geëmailleerd kruikje, een kanten kraagje waaraan een broche, een doos (200 stuks) Roll Taps sigaretten, een sleutel, een glacé dames handschoen. H. Z. en P. C. „DE WATERRATTEN". Deze op 23 Juli 1922 opgerichtte Vereeniging, voor het grootste gedeelte bestaande uit leden van KUNST. Tentoonstelling de Bois. In de kunstzaaltjes van den heer de Bois exposeeren momenteel schilders, wier werk wel hemelsbreed uiteen loopt. Men zou de een kunnen noemen: de zoeker, de blokker en de ander de tevredene, die kalmpjes z'n schilderijtjes penseelt en ze gereed hebbend, deze zelf met welbehagen beschouwt. Uit het werk van no. 1 Otto van Rees blijkt vooral het streven naar iets, doch niet wetende hoe er alsnog te komen, Niettegenstaande of misschien juist daardoor zijn zeer goede werken van hem tot stand gekomen. Er is een stil leven no. 220, wat door groote soberheid van kleur en eenvoudig gegeven imponeert. Het mat- blauw van 't tafelkleed tegen groen-grijze achter grond, blauwe flesch en bruin kannetje is harmo nisch van kleur. Het decoratieve in het werk van van Rees is wel 't meest op den voorgrond tre dend, zooals no. 206 en no, 213 ons vooral doet zien. Een mooi werk is nog no. 218 stilleven uit z'n kubistisch tijdperk. Het werk van Jan Sükl, den tegenvoeter van van Rees, trekt ons aan door z'n zonnige muurtjes. Zondag 22 Juni. NED. HERV. GEMEENTE, voormidd. 10 uur, v.m. 10 u. Ds. J. C. Warners, te Den Helder. JONGEL1EDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha" des voormiddags 10 uur, v.m. 10 u. de heer A. van Os, zendeling onder Israël te Amsterdam. GEREFORMEERDE KERK, voormidd. 10 uur, v.m. 10 u. de heer E. L. Smeelink, theol. cand. Den Haag. n.m. 5 u. Ds. de Goede te Westzaan. LOCAAL OPENBARE SCHOOL, voorm. 10 uur, v.m. 10 u. Ds. J. A. van Leeuwen. REGILIEUSE KRING AERDENHOUT, Huize „Kareol", van Lennepweg, v.m. 10.30 u. Ds. A. R. de Jong, voorg. Ned. Prot. Bond Bussum. Oberlahnstein is niet wrang of scherp als gefabriceerde en zoo-I genaamde kunstmatige minerale wateren, doch| pétillant, smakelijk en opwekkend. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aanbevolen I in heele Literschroefflesschen, inhoudsprijs 32 ct GEVRAAGD een voor halve dagen, niet oude 16 jaar. Adres: Bloemendaalschewi Hotel „IEPENHOVE", Ht lustlaan 4, Bloemendaal, v voor direct een Loon f 30.— per inaand. Tegen 15 Juli of eerder gevraagd voor den geheeier of dag en nacht te Santp Duinlustpark. Br. No. 9691, Bur. v. d. bla Zit- en Slaapkamer met ba ongem., met kookgelegenheid, dame a leen. TerraswegG14,Santpoort(d Zweedsche Heilgymnastii Massage Zonnelamp-behandeling VERA CAJSA RANCfr Bloemendaalscheweg 98a Bloemendaal. - Teleph. 1 Meestal thuis tusschen 2 en 3 zanqleI JOH. REESER Gediplomeerd Zangleerare Aangifte leerlingen spreekuur BOSCH EN DUINPLEIN BLOEMENDAAL TE KOOP AANGEBODEh MET DUBBEL STELTUIC Te bevragen W. Eikelenbc Rijksstraatweg 9 - Santp worden tegen hoogen p ingekocht. Haarlemsche Oude en Niei Schoolboekhandel HAARLEM PENSION soorten Huisdiere KLfIST, Houtvaartspad 206 bij c Pijlslaan. Verschillende rasho "en te koop.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2