J. G. VA Engelsche, Hl AANNi J. Jong! de goedkoopste. LINCOLN de meest volmaakte. I Gem. Kar SCHOOLBOEKHA Atelier „LE NO] W. F. HOI J. G. W. v. d. POL Jr. TIMMERMAN EN AANNEMER Bloeniendaalscheweg 23 Santpoort, Telef. 22315 BURGER TIMMERWERK IAUQ oepKËSI TOTOGP/S&FT OVERVEEN. AERDENHOUT. SANTPOORT. J B0EKBE00RDEELING. ONTVANGEN BOEKEN. VAN HIER EN DAAR. L Importeur: N.V. Haarlemsche Auto Centrale, Stationsplein, Telef. 1094. ADV/ÏÏTF.NT DAMRUBRIEK. BURGERLIJKE STAND. KERKAGENDA. BLOEMENDAAL. OVERVEEN. SANTPOORT. SCHOTEN. VICTORIA-WATER AFWEZIG: S. H. BBONGI I Bloemendaal, 12 VERA CAJSA RA Dierenarts Spreekuur 1-2 e GEVONDEN VOORWERPEN. iuuv°°r Jacobijnestraai Gedempte Oude Gr TEL. 785 - H. DE Korte Kleverla Telefoon 22350 ■verkoopt uitsluitend k Sigaren, diverse In I Sigaretten. Inmaak-Perkarr Flesschen Gebrandschilderd Gebrandschilderde La SCHOENMAKEI 5 Garenkokerskade Gaelstraat 26 Haarlem Heeren- en Dame Levert -J GESCHIKT ADRES VOOR Heropening Drogisteiij. De firma Brunsting die reeds tal van jaren dit bedrijf in perceel Du- venvoordestraat 65 uitoefende, heeft met het oog op haar steeds stijgend debiet haar zaak verplaatst naar Duvenvoordestraat 68 alwaar zij wat inrich ting en etalage betreft gerust kan wedijveren met dc grootste zaken op dit gebied. 'Het geheel ziet er smaakvol uit en voldoet aan de hoogste eischen. Ruim voorzien van alle soorten van drogerijen en chemicaliën zal deze zaak elk verlangen bevredi gen. Het geheel doet zoowel eer aan de aanne mers Fa. F. Broersma Zn., die van genoemd per ceel een sieraad van de omgeving gemaakt hebben, als aan de keurige en practische inrichting door den eigenaar. Wij kunnen derhalve een bezoek aan deze zaak gerust aanbevelen. In verband met dit kort bericht verwijzen wij naar de desbetreffende annonce in dit blad. Een nieuwe zaak in het Kleverpark. Naast de vele winkels in dit zich steeds uitbrei dende stadsgedeelte is nu weer een winkel geopend in huishoudelijke en luxe artikelen. We hebben reeds een kijkje in deze zaak genomen en hebben den indruk gekregen dat de eigenaar, de heer v. Eek v. d. Sluys, begrijpt zeer met zijn tijd te moe ten meegaan. Van de eenvoudigste tot de fijnste artikelen is er een overvloedige sorteering. Het perceel dat ge heel is verbouwd laat zich keurig aanzien, en we gelooven dat de eigenaar ieder kan voorleggen wat men op dit gebied noodig heeft. De inventaris kan met dc meest gesorteerde zaken in de stad wed ijveren; men ga dus vóór zijn inkoopen te doen eens een kijkje nemen in dezen geheel naar de eischen des tijds ingerichte winkel. Voor het Kle verpark beteekent deze zaak zeer zeker al weer een groote aanwinst. We wenschen den onderne mer succes en verwijzen tevens onze lezers naar de advertentie voorkomend in dit nummer. Middelbare school voor meisjes ,,'t Kopje". Aan de Middelbare school voor Meisjes ,,'t Kopje" is het eindexamen afgenomen door een commissie bestaande uit de heeren Prof. R. Casi- mir, C. Brouwer, J. Heideman, P. J. C. Mettau en C B. A. Proper. Geslaagd zijn; H. W. Bakema, D. M. Cuperus, C. M. van Heeckeren van der Schroot, I. T. van I.ennep, H. A. Philips, E. Posthuma, L. N. J. van Someren Grève, H. Tellander, M. C. E. van Tulon van der Koog, H. A. M. Vrijdag, B. J. van Weide ren Rengers. Afgewezen geen. Schooltuintjes en speelplaatsen. Bij eenige ingezetenen onzer gemeente heeft zich de overtui ging gevestigd, dal de kinderen van Bloemendaal gebaat zouden zijn met een geschikte en waardige gelegenheid voor spel en andere ontspanningsbezig heid. Nadat zij zich ervan overtuigd hadden, dat het Gemeentebestuur in dezen bereid is tot belangrijke medewerking, hebben er besprekingen plaats gehad met de schoolleiders in de gemeente en met het "Bestuur der Afdeeling Bloemendaal—Velsen van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde en eenige andere belangstellenden en deskundigen. Deze besprekingen leidde er toe, dat het wen- schelijk werd geacht een vereeniging te stichten „Voor de Bloemendaalsche Jeugd", die zich ten doel stelt het oprichten en in stand houden van speelplaatsen en schoolwerktuinen e.d. in onze gemeente en er werd een voorloopig comité be noemd om in dezen de noodige stappen te doen. Het eerste werk wat deze commissie deed, was een uitnoodiging sturen aan verschillende ingeze tenen onzer gemeente, tot het bijwonen van een avond, waarop de heer Dilling uit Zutfen een voor dracht met filmvertooning zou houden over school werktuinen en in het bijzonder zou aantoonen wat elders in ons land reeds is bereikt. Deze avond vond plaats op Woensdag 10 Juli 1.1. De opkomst was zeer gering. Door ziekte was de heer Dilling verhinderd te komen, zoodat de heer Jac. P. Thijsse zijn taak overnam. Hij opende met een hartelijk welkom dezen avond en betreurde het dat de opkomst zoo miniem was. Spr. zette in korte bewoordingen het doel van dezen avond uit een, n.l. het maken van een speelterrein van het z.g. aardappelveld en het stichten van schoolwerk- tuinen in de onmiddellijke nabijheid er van. Het dagelijksch bestuur van Bloemendaal heeft zijn steun toegezegd. De heer Dilling uit Zutfen is de man gaat de heer Thijsse voort die de idee van school werktuinen in ons land heeft gepropageerd. Spr. hoopt, dat de heer Dilling, weer spoedig hersteld moge zijn. Een speelterrein zal in ons uitgestrekt dorp niet voldoende zijn. Werktuinen denkt spr. zich van 15 a 20 M2. De kinderen moeten komen onder uit stekende leiding en dan kunnen ook de paedago- gische voordeelen groot zijn. Verder kan een plan als spr. inleidt, slechts slagen, wanneer het gedra gen wordt door de algemeene belangstelling. Wel is de ondervonden sympathie nog niet groot, maar wij moeten ons daardoor niet laten ontmoedigen. De heer de Clercq is bang, dat de vereeniging niet alles tot stand zal kunnen brengen en zou haar arbeid voorloopig willen beperken tot de speel terreinen. De heer de Roos vreest concurrentie met Haar lem, waar sinds April een dergelijke vereeniging werkt, die haar arbeidsterrein ook uitbreidt tot de HAPTENUISTIAVN II v BLOEMENDAL (OPNAMEN IN EICiEN OMGEVING-I omliggende gemeenten. Volgens spr. zal Bloemen daal ondervinden, als het alleen in zee gaat, hoe groot de moeilijkheden zijn. Het beoogde paedago- gische doel kan alleen dan bereikt worden, als de uitkomsten uitstekend zijn. De heer Thijsse zou een gewestelijk plan ook toejuichen. Spr. zou contact wenschen met de Haarlemsche afdeeling vooral wat leiders betreft. Na nog wat over en weer praten met enkele aanwezigen was men daarna al spoedig met het oprichten van een vereeniging gereed gekomen. Aan het voorloopig comité werd overgelaten om al het verdere te regelen. Hierna werden eenige films vertoond, waarop men zien kon hoe aardig en nuttig deze schoolwerktuintjes zijn. Met nog enkele opwekkende woorden van den heer Thijsse werd dezen avond gesloten. Ons aardappelveld wordt een beroemd en veel besproken plekje in Bloemendaal. Werd het j.l. Woensdagavond een géheelen avond genoemd in een vergadering van Bloemendalers die er iets an ders van willen maken dan een zanderigen uithoek van het Bloemendaalsche bosch, gisteravond was het onze muziekvereeniging „Sursum" welke in een heerlijk hoekje haar tenten, ik bedoel haar stoelen had op- of opengeslagen. Dank zij dezen prachtigen zomeravond was er veel publiek op de been, zoowel op de wegen rondom dit veld als op het veld zelf. Over 't geheel genomen waren de hoorders wel tevreden over hun „Sursum", zelfs hoorden wij met zeer veel lof over „ons" Sursum spreken. Het zal dan ook de werkende leden van „Sursum" goed doen indien zij vernemen dat het in grooten ge tale opgekomen publiek trots is op hun muziek vereeniging. Bekroningen. De heer B. Vader, tuinbaas bij mevrouw VeltmanPovel op de buitenplaats „De Nachtegaal", lid van de Nederl. Maatschappij Voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeeling Bloemendaal Velsen, behaalde Dinsdag op de maandelijksche keuring in Artis te Amsterdam, met zijn partij I athyrus de groote Gouden Medaille, met felicita tie van de jury, en met zijn nieuwelingen Celste en Lucifer een getuigschrift van verdienste. Serenade. Ter gelegenheid van het gouden echtpaar J. SchaapZuiderduijn, Zeeweg 40, al hier, bracht de muziekvereeniging „Euphonia", directeur den heer Lefeber, gisteravond een sere nade. Personalia. Tot lid van de Jury voor een rczententoonstelling te Bussum is o.m. benoemd de heer G. J. Posthuma, alhier. Duin en Kruidberg. Naar wij vernemen is aan alle werklieden en opzichters ontslag aangezegd. Of met het oog hierop de geruchten juist zijn dat deze buitenplaats verkocht zal worden, is ons niets bekend. Ook niet of er eenige waarheid schuilt in het gerucht als zou de mogelijkheid niet uitgesloten zijn dat deze buitenplaats zal worden aangekocht voor Prinses Juliana. In elk geval blijft de buitenplaats in denzelfden toestand tot het voorjaar gehandhaafd. HAARLEM. Zondag, 7 Juli, behaalde de Friesche zangver- eeniging „Frisia", directeur de heer J. Post, alhier, op den zangwedstrijd te Bilthoven, uitgeschreven door „Boun fen Fryske Selskippen buten Fryslan" en waaraan door zeven zangvereenigingen werd deelgenomen zoowel voor het verplichte als voor het vrije nummer den tweeden prijs. Tevens werd den heer Post een directeursprijs uitgereikt. Reddingsbrigade voor drenkelingen. De heer A. J. Meyerink vraagt ons het volgende op te nemen; Het bestuur der Reddingsbrigade, verwijzend naar de reeds geplaatste advertenties, naar de raambiljetten en naar het verschenen programma, doet, aan den vooravond van de demonstratie op Zondag 13 Juli aan de Houtvaart, een oproep tot Haarlem's burgerij, om toch vooral dit zwemfeest niet te verzuimen. Ten eerste wijst het bestuur erop, dat een zeer aantrekkelijk programma met eenige geheel nieuwe nummers is samengesteld, en ten tweede hoopt het Bestuur op een druk be zoek van belangstellenden in het reddingswerk, om dat de kas der Brigade dringend versterking be hoeft. Nog zelden heeft het Bestuur aan de burgerij van Haarlem verzocht om financieelen steun; thans verzoekt het, dat Zondag een heel groot deel der aanwezigen zich zal opgeven als aanmoedigend lid, waartoe de gelegenheid bestaat door invulling van den achteromslag van het programma. De penningmeester, de heer Kingma, Slachthuis straat 152, schrijft, dat nog geen Va der Haar lemsche bevolking de vereeniging financieel steunt; Iaat mij berichten, dat het grootste deel van dit heel kleine percentage nog bestaat uit. de werkende leden der Brigade zelf. Moet een nuttig-werkende Brigade, waarvan de Bondssecretaris, de heer Timmermans, getuigt: „dat de Haarlemsche Brigade het neusje van de zalm is in Nederland", vleugellam geslagen worden? Wilt ge dat, geachte lezer en lezeres? Neen, nietwaar? Welnu, stelt het Bestuur niet Uleur, komt en wordt aanmoedigend lid. Ge bewijst daarmee de gemeen schap een dienst. Aan de leden wordt bekend gemaakt, dat door het bestuur een schrijven werd ontvangen van de Heemsteedsche Reddingsbrigade, dat op het, door die Brigade te geven zwemfeest op 20 Juli de deel name aan eenige nummers is opengesteld ook voor leden der Haarlemsche Brigade, Deze nummers zijn; Heeren 4 x 25 M, estafette met drenkeling. (Deze laatste aan te wijzen door de jury.) Popduiken. Mixed estafette: 2 x 25 M. (Dames 25 M. vrije slag; Heeren 25 M. vrije slag.) De leden worden eraan herinnerd, dat de demon stratie aan de Houtvaart op 13 Juli precies half twee aanvangt en dat de deelnemers zorgen moe ten, tijdig gereed te zijn. SCHOTEN. De stoomtram HaarlemAlkmaar. De minis ter van Waterstaat heeft mede aan de directie der N.Z.H.T.M. bericht, dat er een aanvang kan worden gemaakt met het verwijderen van de rails der voormalige stoomtram HaarlemAlkmaar, wat be treft het gedeelte SoendapleinVelsen en Velsen Heilo. Over he verdere gedeelte richting Alkmaar is nog niets definitiefs besloten. De rails zullen dus spoedig worden verwijderd, want daar heeft de tramwegmaatschappij zeer veel belang bij. Zoolang de rails liggen, moet de Mij. de overwegen aan den Rijksstraatweg onderhouden. Ook voor de verkeersregeling is het zeer ge- wenscht dat deze rails worden verwijderd, want dit doellooze materiaal bezorgde meer last dan voor deel aan het verkeer. Kent U reeds het Amerikaansche Ondergoed „VARSITY"? Het vereenigt in zich alle eigenschappen die men van licht ondergoed mag verwachten. Het is sterk, goed passend (In 7 heerenmaten), zacht zelfs voor de gevoeligste huiden, laag in prijs. Kniebroeken en shirts f2.50, per 3 stuks 30 ets. korting. Combinations 14.25, per 3 stuks 45 ets. korting. MAIS0N HETTY - GROOTE HOUTSTRAAT 126 TEL. 1760. Er komt dan vanzelf een mooie gelegenheid om den Rijksstraatweg, die ten eenenmale ongeschikt is woor het verkeer, eens flink onderhanden te ne men. Er wordt trouwens volle aandacht aan ge schonken door Waterstaat, die tracht voor deze weg een oplossing te vinden om door besch iden •middelen een voor het verkeer dragelijken toestand te scheppen. We kunnen stellig verwachten dat er voor den Rijksstraatweg verbeteringen op komst zijn! SchoolreisjesOngeveer de helft van het schoolvolkje aan de Overtonstraat maak'te Dins dag uitstapjes. De beide zesde klassen gingen naar Marken en Volendam; de 4e klassers naar Valken veen en die der lagere klassen naar Wijk aan Zee, Ondanks de dreigende lucht en de koude wind in den morgen is het weer gunstig geweest, want de zon kwam door en het werd veel zachter, 't Was een buitengewoon prettige dag voor het jonge volkje, wat hun glundere gezichten bij den terug keer 's avonds was aan te zien. Jammer, dat niet alle kinderen zoon heerlijken dag kunnen meemaken. De kosten worden n.l. door de ouders zelf betaald, hetzij per week of in één keer. Vele ouders willen of kunnen die kosten niet opbren gen. Wij hoorden althans, dat enkele onderwijzers van hun voorgenomen uitstapje met de klas moes ten afzien, omdat er geen deelnemers genoeg wa ren. Dat is hoogst jammer! Een paar jaar geleden gaf de gemeente f 2.50 per ledfing en toen gingen allen. Nu geeft de gemeente niets en werkelijk worden hierdoor vele kinderen getroffen. Hopen wij, dat de financiën weer spoedig toelaten, dat de jeugd één dag van echt pleizier kan hebben! Familietwist. Dinsdagavond was de Spaan- schevaartstraat in opschudding. Een bewoner van deze straat eigende zich het recht toe vrouw en kind uit zijn woning te zetten. Vele nieuwsgierigen woonde dit tafereel bij. Hierbij bleef het echter niet. De zoon kwam in gevecht met den vader. De politie die ter plaatse was, wist een eind te maken aan deze ongewone twist. De Eucharistie, in verband met het Eucharistisch Congres door A. C. ScHade van Westrum, Evang. Luth. Predikant te Groningen, in opdracht van de Commissie voor de Geschriften van den Neder- landschen Protestanten Bond. N.V. Uitgevers-Maatschappij ,,Editio". De schrijver begint, met te constateeren het groote verschil in waardeering van het Eucharis tisch Congres en wat daarmede samenhangt, bi' R Katholieken en Protestanten. Hij wijst dan op het onderscheid tusschen de Protestantsche Avond maalsviering en de wijze waarop in de Katholieke kerk het Sacrament des Altaars wordt bediend Aan dit verschil in uiterlijken eeredienst ligt ten grondslag een diepgaand verschil in godsdienstig denken en voelen tusschen R. Katholieken en Pro testanten. Door het geven van een overzicht hoe uit het Avondmaal, zooals het oorspronkelijk door Jezus is bedoeld, zich de Eucharistie heeft ontwik keld, wordt duidelijk gemaakt, waarin dat diep gaand verschil in godsdienstig denken en voelen tusschen R. Katholieken en Protestanten is gele gen, terwijl de schrijver ten slotte een beoordeeling geeft van de Eucharistie van vrijzinnig godsdienstig standpunt. De Boerenstudent, door Hans Sterneder, uit het Duitsch vertaald door D. van Wieringen, met een titelprent van Hans Thoma. Uitgave: Uitgevers maatschappij „Elsevier", Amsterdam. Roode rozen van 't Geluk, door Jörgen Falk Rönne, vertaald door G. J. RisseladaGarrer. Uit gave: Uitgeversmaatschappij „Elsevier", Amster dam. Het inzicht, door Jo van AmmersKiiller. Uit gegeven door Em. Querido te Amsterdam, behoo- rende onder zijn serie „Kleine romans". Nico Rust, „Kunst en cultuur in Sovjet-Rus land", met een woord vooraf van denzelfden schrij ver. Uitgave Em. Querido, Amsterdam. Sierplanten voor huis en tuin, door Henriëtte Schilthuis, met een woord vooraf door dezelfde schrijfster. Het boek is geïllustreerd met 27 foto's van verschillende schoone planten naar de natuur (gedroogd). Uitgave van J. M. Meulenhoff, Amster dam. Uitstapjes door Nederland. Uitgave van W. F. Crouwel, Utrecht, in samenwerking met de Alg. Ned. Vereen, v. Vreemdelingenverkeer te 's-Gra- venhage, zevende uitgave met een inleidend woord van den uitgever. Bambi, een levensgeschiedenis uit het bosch, door Felix Salten, vertaald door G. H. v. d. Spek. Uitgave: Van Holkema Warendorf, Amsterdam. Het graf van Tut-anch-amen, ontdekt door wij len Graaf Carnarvon en Howard Carter, door Ho ward en A. C. Mace, vertaling en onder toezicht en met een inleiding van Prof. Dr. H. Th. Obbink, eerste deel met 104 platen, naar foto's door Harry Burton, tevens een aanhangsel met beschrijving der voorwerpen. Uitgave van Holkema en Warendorf, Amsterdam. Zoo mogelijk zat in elk opvolgend nummer een dezer boeken uitvoeriger behandeld worden. Langs de Straat. 't Gebeurde op een zomer- schen dag in een der Amsterdamsche volkswijken. Benauwd hing de dompige lucht in de donkere woningen. Lui en vadsig hingen de wijven uit de buurt op stoepen of op de banken die in het mid den der straat onder de dubbele boomenrij ston den. Enkele mannen wisten niets beters te doen dan ook maar hun moeie lijven door de gloeiende zonnestralen te laten beschijnen. O,ver het geheel hing een loome lauwe sfeer van verveelde landerig heid. Opeens klonk een luid geschrei uit de krioelende hoop morsige kinderen. Een drenzerige jongen kneep zonder eenige reden een klein meisje in d'r arm. Grienend liep het kind naar een oude vrouw; blijkbaar een grootmoeder, klampte zich aan haar rokken vast en jengelde met groot mis baar. De oude vrouw, een gerimpeld gezichtje, met geelwit vettig haar, 'r twee zwarte tandstompjes slagvaardig vooruit, stapte op den jongen toe, zette resoluut de handen in de zij. de magere knokige duimen naar voren en met een dreigende oogen flikkering: „mó-je een pak op je donder hebben, gluiperig beest!" De jongen, vermoedelijk gewend aan dergelijke bedreigingen, stak de handen in den zak en luister de belangstellend naar het vervolg. „Nog één keer, krrreng, en dan breng ik je naar 't pliesjeberoo, loeder!" Nu werd het den jongen toch te machtig en mei een loeiend sisgeluid haalde hij adem door z'n gore tandenoeoeoeiii auwpöe, mo-je mit maan kiene, aazoo!" en voordat het oudje er op bedacht was spoog hij met meesterlijken boog een welgemikte kersepit precies in 'r open mumme lende mond. Tevreden fluitend slenterde 't schoffie weg. KEES. De overbelasting van autobussen. Bij K.B. van 13 Juni 1924 (opgenomen in Stbl. 290) is wijzi ging gebracht in het K.B. van 31 Juli 1880, hou dende bepalingen-ter verzekering van de veiligheid der reizigers met openbare middelen van vervoer. In vorengenoemd besluit wordt thans gelezen: „De dienst mag alleen worden uitgeoefend met rij- of vaartuigen, ten aanzien waarvan een goed keuring van kracht is, met het oog op de veilig heid der reizigers verleend door of van wege het gemeentebestuur der plaats, waar het hoofdkantoor der onderneming is gevestigd". Ingelascht wordt een nieuw artikel, luidende als volgt: „Voor motorrijtuigen wordt omtrent goedkeuring niet beslist dan na onderzoek van het motorrijtuig door een deskundige aangewezen door den Com missaris der Koningin. „Behalve in het geval, dat als deskundige is aan gewezen een ambtenaar, die van wege het ge meentebestuur omtrent goedkeuring beslist geeft de deskundige aan het gemeentebestuur kennis van zijn bevinding. „Wegens kosten van het onderzoek kan de des kundige den ondernemer een door den Commis saris der Koningin te bepalen bedrag in rekening brengen. „De goedkeuring van motorrijtuigen wordt ver leend voor een termijn van ten hoogste zes maan den." Buiten op elk rij- of vaartuig moet met duide lijk zichtbare letters o.a. vermeld zijn: het grootste getal personen, waarvoor het bestemd is en het grootste gewicht, hetwelk daarop bovendien mag worden geladen. Verder is het verboden in een rij- of vaartuig een grooter aantal personen toe te laten of daarop een grooter gewicht te laden, dan het aangeduide. Ten slotte is bepaald, dat motorrijtuigen, waar mede bij het in werking treden van bovenvermeld besluit de dienst wordt uitgeoefend, geacht wor den te zijn goedgekeurd voor een termijn van drie maanden, te rekenen van dat tijdstip. Indien het toezicht op de naleving dezer wet dus naar behooren plaats vindt kan er van een overbelasting geen sprake meer zijn. De Rijwielbelasting. Naar wordt gemeld zal de rijwielbelasting reeds met 1 Augustus a.s. in werking treden. Is dit werkelijk het geval dan zul len vanaf 15 Juli de plaatjes reeds bij de po tkan- toren verkrijgbaar zijn. De plaatjes zijn reeds aan die kantoren toegezonden. De regeering heeft er totaal 1.700.000 laten aanmaken. Natuurlijk rekent men niet op zooveel rijwielen. Hoofden van gezinnen, die volgens artikel 1, eerste lid van de wet, vrijgesteld zijn van de be lasting krijgen een plqatje, waar een rond gat in geslagen is. Artikel 1, eerste lid, zegt, dat hoofden van gezinnen, die niet aang slagen zijn in de Rijks inkomstenbelasting en die hun rijwiel voor hun bedrijf of beroep noodig heben, de belasting niet verschuldigd zijn. Tegen 1 Augustus moeten diegenen, die meenen daarvoor in aanmerking te komen, op formulieren, die bij den ontvanger der accijnzen te verkrijgen zijn, een verzoek indienen. De vrijgestelden ontvangen ook een strook, met afdruk van het kantoorstempel, wat als bewijs dient, dat zij werkelijk vrijgesteld zijn. Voor dienstrijwielen worden plaatjes beschikbaar gesteld, waarin een vijfpuntige ster geslagen is. Gewone rijwielen, die door middel van een hulp- motor voortbewogen worden, zullen voortaan vrij gesteld worden van personeele belasting, maar val len onder deze wet. Daarvoor moet dus ook een plaatje gekocht worden. Slechts korten tijd na het in werking treden van de wet zullen de ambtenaren waarschuwen. Daar na zullen bekeuringen worden opgemaakt. Iedere ontvanger is bevoegd zulk een zaak met den be keurde bij transactie af te doen binnen 2 maal 24 uur. Den bekeurde zal een boete opgelegd worden, die hem niet vrijstelt van de belasting. Personen, die tijdelijk in ons land komen, krij gen een kaart, nadat zij zich gelegitimeerd hebben. Het is wenschelijk dat de kaart zichtbaar gedragen wordt. Verplicht is het niet. Wel is het verplicht op elk verzoek van den bevoegden ambtenaar de kaart te toonen. Op Zon- en Feestdagen zullen aan menschen, die slechts,, één dag over de grens komen, geen kaar ten worden uitgereikt. Het rijwielmerk moet met de daarop voorkomen de teekening naar buiten, naar alle zijden goed zichtbaar worden bevestigd, óf aan de balhoofd- buis, óf aan een der buizen van het stuur, óf aan de bovenhuis van het frame, binnen 15 c.m. van het stuur. Stichting Merwestein. Men schrijft ons uit Dordrecht: De ruime villa in het stadspark Merwestein, die vroeger burgemeesterswoning was, is ingericht als verblijf voor ouden van dagen uit den beschaafden stand, wier middelen hen niet veroorloven zelf standig te leven. De stichting wordt bestuurd door een college van regenten en beoogt geen winst. De kosten van levensonderhoud bedragen f 50. 's maands, waaronder is begrepen wasch, genees kundige behandeling, assurantie, gebruik van bad en telefoon en waarbij dan komt kamerhuur van f 100.tot f 600.'s jaars. Na 1 Januari 1925 komt hierbij entreegeld. Familie van inwonenden kunnen tijdelijk onder dak gebracht worden in de daartoe ingerichte lo geerkamer, welke ook voor rustbehoevenden tegen vergoeding van drie gulden daags V>„„, Wij vestigen de aandacht van belangcj'.aa1 op deze inrichting, die op kiesche wijze beseïd*^ ouden van dagen een aangenaam tehuis verschal^^^ waar alle zorg aan hen wordt besteed. ZANG. Kerkconcert. Onder auspiciën van concert- yj% bureau Vernout, zullen 'Mia Peltenburg, Louis van Tulder en Hendrik Andriessen a.s. Dinsdagavond in de Groote Kerk te Haarlem een Kerkconcert geven. Een fraai programma is samengesteld en den Haarlemschen muziekliefhebbers staat dus we der een avond vol kunstgenot te wachten. Alles betreffende deze rubriek te adresseeren aan den damredacteur van ons blad, den heer Herm. de Jongh, Valeriusstraat 64huis, Amster dam. Een mooi probleem van den bekenden Holland- schen problemist G. Mantel Jr. Wit: Zwart: 1 2721! dwingt Zwart drie schijven te slaan. 1 .17 48 2. 3833 18 38 weer ging meerslag voor 3. 33 42 48 23 weer ging meerslag voor 4. 29 :9 14 3 5 25 5! 1924 gedwongen 6 528! 1116 gedwongen 7 2822! gewonnen. GEBOREN: z. van F. H. Ch. J. Nieuwenhuijs en M, van der Burg; d. van J. van Dijkhuizen en A. M. Petter; z. van J. Krigee en A. Kaper; leven', z. van B, P. Moolekamp en C. C. A. van Leeuwen; z. van C. M. Bladergroen en G. M. Smit; d. van J. F. Dernisson en P. M. Koelemeijer. ONDERTROUWD. J. Th. Groosmuller en A. C. Voet. GETROUWD. J. A, van Putten en G. Fris. OVERLEDEN: J. J. Graaf, 85 j.; G. C. Roozen, 69 j. Zondag 13 Juli. NED. HERV. GEMEENTE, voormidd. 10 uur, v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha" des voormiddags 10 uur, Ds. Postma, Pred.-Directeur van het Diacones- senhuis te Haarlem. GEREFORMEERDE KERK, voormidd. 10 uur, Ds. F. G. Petersen, van Bloemendaal. n.m. 5 uur, Ds. F. G. Petersen, NED. PROTESTANTEN BOND, gebouw der Bl'daalsche Schoolvereen. voorm. 10.30 uur, Dr. L. J. van Holk, Gouda. LOCAAL OPENBARE SCHOOL, voorm. 10 uur, de heer K. Koopman. NED. HERV. GEMEENTE, voormidd. 10 uur. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga, De onrust des Geestes (Gen. 8 9. EVANGELISATIE des voormiddags 10 uur, G. P. Itterson, beroepen predikant te Gelselaar. GEREFORMEERDE KERK, in het gebouw „Bethel", Wüstelaan, v.m, 9.45 uur, Ds. J. C. Brussaard. Bediening Heilig Avondmaal, n.m, 5.30 uur dezelfde. JULIANAKERK (Kloosterstraat). Kerktelefoon voor hardhoorenden. v.m. 10 u. Ds. Blauw. Bedienning H, Avondmaal. ZONDAGSSCHOOL 12.301.30 uur, in dc Fröbelschool in de Colensostraat, in de catechesatiekamer in de Kloosterstraat en de Openbare school in de Overtonstraat. Wanneer men goeden wijn vermengt met gewoon water of spuitwater, krijgt men een drank, die min der smakelijk is. Als men goeden wijn vermeng! met Oberlahnstein is het resultaat juist andersom. De met Victoria- Water vermengde drank is lekkerder geworden. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aanbevolen in heele Literschroefflesschen, inhoudsprijs 32 ets. ARTS te BLOEMENDAAL (eenv. Zit- en Slaapk I bediening, tegen Sept. I zangleeraren (lessen aa Aanbieding met f No. 9698, Bur. v. d. bla Pas beginnend schild vraagt werk tegen conc prijzen. Brieven no. 4908, Ac D. Y. ALTA, Ged. Ou 47, Haarlem. Zweedsche Heilgym Massage Zonnelamp-behandi Bloemendaalschewe Bloemendaal. - Teh Meestal thuis tusschen 1 Schotersingel 117 T( Terug te bekomen bij: H. Hesseling, Zuider Sta tionsweg 7 Bloemendaal, een zakmesje en een gummiband van kinderwagen; H. Meister, Bloe mendaalscheweg 128 Bloemendaal, een rijwielpomp; Kuiper, Rustenburcherweg 7 Bloemendaal, een zil veren damesarmbandhorloge; Mej. Hofsté, Zuider Stationsweg 17 Bloemendaal, een zwarte dames- portemonnaie C. Braas, Westerduinweg 9 Aerden- hout, een nekspeld; Aeddenhoutsweg 2 Aerden- hout, een wandelstok; W. v. Egmond, Vijfhuizer- dijk 108 Haarlemmermeer, een ceintuur; L. Boosma, Zandvoorterweg 29 Aerdenhout, een pet; Geref Weeshuis, Olieslagerslaan 5 Haarlem, een koralen damestasch met inh.; de Kloet, Duinvlietspad 5 Overveen, een regenjas; M. Eichhorn, Middentuin- dorpslaan 17 Overveen, twee bandafnemers. Aan het bureau van politie te Overveen, een jongensregenjas, een huissleutel, een rijwiel zadel- dekje, een huissleutel, een wit schortje, een cein tuur, een slinger van een auto, een ijsbeer (kinder speelgoed), een hoedenspeld, een manchetknoop, een deken, een rose haarlint, een bruine schoen, twee motorsleutels. Komen aanloopen bij: v. Heusden, Rijperweg 5 Bloemendaal, een Hollandsche Herdershond; Bon, Westerbogaartstraat 8 Haarlem, een hond. flaarl. OUDE en J HAVANAHOl Telefoon 22045 Boekhandel P. STIN Boekhandel F STID Telefoon 22045 Glas in Lood Ged. 0. Cracbt 62, Ha Telefoon 1042 Gevestigd 1892 Engelsche I

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2