BELASTING! afwe; afwe; j. m. J. G. VERBEEK - Bloemendaal [AUQ OEPKESI TOTOQP4^Enl MAISON HETTY Dames- en Heeren Modeartikelen de goedkoopste. LINCOLN de meest volmaakte. J. Jongk Fijne Wasch- GI VERA CAJSA RA BLOEMENDA B. d. VELBEN, J. G. W. v. d. POL Jr. Wanneer er prijs op stelt slechts één maal per jaar een belastingpenning voor uw rijwiel te koopen. laat dit dan door ons voorzien van een „PATENTHOUDER". Deze houders laten geen enkele zichtbare sluiting na, zoodat men nergens houvast heeft om iets los te draaien. De vinding is geheel nieuw en nog niet aan het publiek bekend. AANBEVELEND, KERKPLEIN 21 - TELEF. 22276 BLOEMEND/AL [opnamen in EKiEN omgeving- 0VERVEEN. Steeds Nouveauté's SANTPOORT. ONTVANGEN BOEKEN. DAMRUBRIEK. SCHAAKRUBRIEK. VAN HIER EN DAAR. Importeur: N.V. Haariemsche Auto Centrale, Stationsplein, Telef. 1094. ADVERTENT P. A. KC BURGERLIJKE STAND. ZWEEDSGH HEILGT Bloemendaalschesti BLOEMENDAG Dienstmeis Ruime bijverdi Flinke Agent{ Schotersingel 117 Ti GEVONDEN VOORWERPEN. KERKAGENDA. BLOEMENDAAL. OVERVEEN. Wijziging Ultbreldln HAVANAHOU ïorte Kleve rlaj Telefoon 22350 LEIDT OP Schotersingel 131 (b Meubelen - i fectie - Schi en Tennissc Smedestr VICTORIA-WATER Fa. J. P. ST; |H. H. Aanneme Tl L B U I TIMMERMAN EN AANNEMER Bloemendaalsclieweg 23 Santpoort, Telef. 22315 GESCHIKT ADRES VOOR RIIRfiFR TIMMERWERK Zooals reeds in het vorige jaarverslag is ver meld, verkeert de verwarmingsinstallatie van het Oude Gedeelte in een zeer slechten toestand en staat deze het treffen van verdere bezuinigings maatregelen reeds geruimen tijd in den weg. Aan den Hoofdingenieur-Directeur van den Provin cialen Waterstaat werd verzocht, in overleg met den len Geneesheer-Directeur van ons Zieken huis een plan te ontwerpen tot reorganisatie van deze installatie. Dit plan met uitvoerige toelich ting, waarin op het gevaar en op de ongunstige exploitatie nadrukkelijk wordt gewezen, werd aan Gedeputeerde Staten gezonden, met het verzoek het voor deze werken benoodigde bedrag bij een suppletoire begrooting over 1924 aan de Staten aan te vragen. Eveneens werd door onze Commissie ingediend een plan tot Centralisatie der twee keukenbedrij ven, waarvoor een bedrag van f 24,000 is geraamd. Op 31 December werden in het ziekenhuis ver pleegd 856 vrouwen en 340 mannen, totaal 1196 patiënten. Het in- en uitwonend personeel bestond uit 597 personen, 388 vrouwen en 209 mannen. Uit Haarlem waren 135 patiënten 3de klasse af komstig. Ontslagen werden wegens verbetering of herstel ling 158 vrouwen en 63 mannen. De gewone uitgaven voor 1924 zijn geraamd op f 2.071.422, waaronder een subsidie der provincie om de begrooting sluitend te maken van f 647.000. Tuinfeest Kennemer Lyceum. Het tuinfeest georganiseerd door de leerlingen van het Kenne mer Lyceum ten behoeve van de aankleeding van het nieuwe gebouw heeft pl.m. f 800.netto op gebracht. Voorwaar een prachtig resultaat. Benoemd. Mej. M. Schotsman uit Haarlem is door B. en W. benoemd tot tijdelijke onderwijzeres aan de Openbare School voor M.U.L.O. aan den Vijverweg. „The Tank". Woensdagavond half zes is de Bloemendaalsche Padvindersvereeniging „The Tank" naar Ommen vertrokken voor hun jaar- lijksch kampement. Hieronder zijn twee patrouilles, die van 8 tot 26 Augustus door de N.P.V. afgevaar digd worden naar Kopenhagen, om daar deel te nemen aan internationale padvinderswedstrijden. Voorwaar een succes voor de Bloemendaalsche padvinders, die met Pinksteren, na een zwaren onderlingen strijd (Bloemendaal, Utrecht, Rotter dam, Meppel, Wageningen) er in slaagden als No. 1 en No. 2 uit den strijd te komen, dank zij de groote toewijding van hun hopman, den heer de Vries. Zoo rust op hen dan de taak, in Augustus op waardige wijze de padvindersbeweging in Ne derland te Kopenhagen te vertegenwoordigen. Voor H.H. Rookers! Een nieuw „Justus van Mourik"-artikel. Deze alom bekende firma, gevestigd te Amster dam, brengt heden een zeer fijne merksigaret in den handel genaamd Kensitas. Reeds zagen we in den omtrek verscheidene etalages, waarin deze sigaret wordt ten toon ge steld. Zoo vinden we ook in onze gemeente in de wel bekende sigarenmagazijnen van C. J. Lamboo, „Havanahouse", Korte Kleverlaan 14, K. C. Ouwe- jan, „Vorstenlanden", Bloemendaalscheweg 43 en P. J. de Zwart, „Insulinde", Bloemendaalscheweg 24, bijzonder aantrekkelijke etalages, die door de smaakvolle arrangeering dit nieuwe merk in haar leuke verpakking overduidelijk exposeeren. Ofschoon elke nieuwe opzet in deze economisch ontwrichte tijden met zeer veel moeilijkheden en bezwaren heeft te kampen, valt het niet te betwij felen of deze nieuwe sigaret „Kensitas" zal zeer spoedig tot een der meest gangbare merken behoo- ren, dit is wel toevertrouwd aan deze bekende firma, van wien de naam alle verdere commen taar overbodig maakt. HAPTEN LI IhTl/WN (t J De Bloemendaalsche Gymnastiekvereeniging zal een openluchtdag houden op Zondag 27 Juli 1924, des namiddags te 2 uur op het terrein van den heer A. Stoop, Arnoldslaan, Bloemendaal. Om half twee zal een optocht met muziek van het station Bloemendaal vertrekken. De route zal zijn als volgt: Z, Stationsweg, Hartenlustlaan, Bloe mendaalscheweg, Donkerelaan, Sterreboschlaan, Zomerzorgerlaan, L. Duin en Daalscheweg naar het terrein. Programma: 1. Opmarsch. 2. Algemeene vrije oefeninge. 3. Toestellen (heeren); Spel (meisjes). 4. Vrije oefeningen (jongens). 5. Springtafel (dames); Toestellen (jongens). 6. Stof oefeningen (meisjes). 7. Toestellen (dames); Athletiek (jongens). 8. Toestel len (heeren); Wedstrijd (meisjes). 9. Vrije oefenin gen (heeren). 10 Toestellen (dames); Springen (jon gens). 11. Korfbal. 12. Springtafel (heeren); Toestel len (meisjes). 13. Vrije oefeningen (dames). 14. Al gemeene halteroefeningen. Entree 25 cent. Personalia. De heer C. G. Louisse alhier, slaagde j.l. Donderdag op het examen te 's-Graven- hage als 3e stuurman voor de groote vaart. N.V. „Die Haghe", Onderl. Spaarkassen. Uit het voor de aandeelhouders ter visie gelegd jaar verslag blijkt, dat in het personeel belangrijke wij zigingen werden gebracht en dat krachtig naar ver eenvoudiging en versobering in de organisatie werd gestreefd; dit laatste met het resultaat, dat 40 pet. op de vaste lasten der maatschappij werd bespaard. Een verbeterd reglement op de spaarkassen werd ingevoerd, waarbij de spaarkassen werden ingericht als afzonderlijke organisaties met groote bevoegdheden ten aanzien van de controle op de administratie en de beleggingen. Het bestuur stelt voor op de bezittingen der vennootschap belangrijk af te schrijven en een nieuw kapitaal te vormen van f 100.000, waarvan f 60.000 preferent en f 40.000 gewoon. Van het nieuwe kapitaal is reeds f 60.000 geplaatst, (vol gestort). Het oude kapitaal wordt afgeschreven, terwijl in de plaats daarvan winstbewijzen worden uitgegeven. Verder wordt voorgesteld reserves te vormen voor toekomstig beheer en tot meerdere dekking van het risico der verzekeringen. Het nieuwe kapitaal wordt gehele aan de be leggingen toegevoegd. De directie heeft voor de toekomst goede ver wachtingen. Met volledige doorvoering van de reorganisatie komt naar haar meening de vennoot schap er gunstig voor te staan. De inventaris met al het materiaal voor de administratie en organi satie staat laag te boek en uit de overige posten der balans is elk element van zorg of onzekerheid verwijderd. De beleggingen gaan het gezamenlijk bezit van de spaarkassen en de reserves nog eenigszins te boven, terwijl er geen andere ver plichtingen bestaan. De onkostenrekening is be langrijk verlicht en de acquisite-capaciteit blijkt voldoende verstevigd te zijn. De beleggingen bestaan in hoofdzaak uit solide hypotheken en verder uit eerste klasse obligaties en voorschotten aan spaarders overeenkomstig het reglement, die ten volle veilig zijn. In de laatste maanden nam de productie regel matig toe. Tot wiskundig adviseur werd aangesteld de heer Ir. H. van den Heuvel Rijnders, leeraar in de wis kunde aan de H.B.S. met 5-jarigen cursus te Haar lem en tot accountant de heer C. van Wienen Jr., accountant der gemeente Beverwijk en directeur van een accountantsbureau te Bloemendaal. Bij doorvoering van de reorganisatievoorstellen van het bestuur krijgt de balans het volgend aan zien: Debetzijde: Kas f 2214.14; kassier f 1216.07; Post cheque en Girodienst f 2519.42; debiteuren f 9171.65; beleggingen f 134.785.34; beheerloon f 40.553.26; inventaris f 6000. Creditzijde: Aandeelenkapitaal f 60.000; be'h;ers- reserve f 14.075; premiereserve f 9782.93; waar- borgserve f 2456.131/:!; spaarkassen f 107.145; cre diteuren f 3000. De Maatschappij valt onder de nieuwe Wet op het Levensverzekeringbedrijf en dus ook onder 't toezicht van de Verzekeringskamer. De verkla ring bedoeld in art. 18 dier Wet, waarbij de on derneming wettelijk wordt erkend, werd haar on langs uitgereikt. In den laatssten tijd heeft de bemoeiing der Maatschappij met het bezorgen van hypotheken en verzekeringen zich belangrijk uitgebreid. Bij het geven van hypotheken wordt de voorkeur ge geven aan spaarders, die reeds sinds geruimen tijd staan ingeschreven en die geregeld aan hun verplichtingen voldoen. Overigens worden daarbij steeds strenge eischen gesteld, zoowel ten aan zien van de soliditeit van den debiteur als van de overwaarde van het pand. De wijzigingen, die in de statuten worden aan gebracht, hebben hoofdzakelijk betrekking op de afschrijving van het oude en de stichting van het nieuwe kapitaal. Daarnaast wordt het voordrachts- recht voor de benoemingen, dat vroeger in han den was van één persoon, houder van enkele spe ciale aandeelen, overgebracht naar den Raad van Commisarissen. Volksbond tegen drankmisbruik. De afdeeling Overveen van bovengenoemden bond deelt in „De Volksbond" mede, dat, dank zij de belangrijke subsidie van f 400.door den gemeenteraad toe gestaan, de gehouden handwerkcursussen zes we ken langer gehouden konden worden dan in vorige jaren het geval was. Niet minder dan 66 meisjes namen daaraan deel; een aantal, dat te voren nimmer bereikt werd. A. D. de Marez Oyens. Alhier is Vrijdag 18 Juli op 77-jarigen leeftijd overleden de heer Adriaan Deodatus de Marez Oyens. De overledene was bij verschillende financieele ondernemingen geïnteresseerd. Woensdag had de begrafenis plaats op „Wester- veld", onder zeer veel belangstelling. Ds. J. C. v. Dijk, Nederduitsch Hervormd predi kant te Bloemendaal las voor een gedeelte uit 1 Cor. 15 en deelde daarna mede, dat het de uit drukkelijke wensch van den overledene was, dat aan 't graf niet anders dan door den predikant van Bloemendaal zou worden gesproken, dat er niets over zijn persoon zou worden gezegd en dat hij, spr., niet met eigen woorden zou komen maar dat hij eigenlijk was de tolk van den overledene. De heer de Marez Oyens had aan hem opgedra gen, mede te deelen dat hij had dank aan God voor den rijken zegen, de genadige hulp en kracht die hij gedurende gansch zijn leven op een be schamende wijze van den Heer had ondervonden. In dit leven is geen blijdschap, geen rusi, geen vrede, geen goede moed of kracht, zonder vast geloof in Gods groote kracht en teedere liefde, geschonken in Jezus Christus. Ds. v. Dijk zeide verder tot taak te hebben na mens den overledene, kinderen, betrekkingen en vrienden te wijzen op den weg tot Jezus Christus Gr. Houtstr. 126. Tel. 1760 en zich geheel aan Dien over te geven, verder op te wekken en aan te sporen tot dagelijksch en gedurig gebed. Na het uitspreken van een gebed door Ds. van Dijk bracht een zoon van den overledene een laatsten afscheidsgroet aan zijn vader en dankte voor de groote belangstelling. Ringrijderij. De Ver. Santpoort's Ringrijden te Santpoort besloot in hare vergadering in Hotel „De Weyman" gehouden, het alom bekend gewor den groot Ringrijden wederom te doen plaats heb ben op 27 Augustus a.s. De zilveren wisselbeker zal dit jaar verdedigd moeten worden door den heer J. v. d. Sluis, winnaar 1923. Daar het vorig jaar 76 paren aan den wedstrijd deelnamen, belooft het ook dit jaar wederom een dag te worden waar heel Kennemerland over spreekt. Het geheel wordt gevolgd door een fraaien optocht, hierover volgen later mededee- lingen. De melkprijs. Tengevolge van het heerschen van het mond- en klauwzeer de melkopbrengst vermindert door die ziekte natuurlijk is de melkprijs van 14 op 15 cent gebracht. De predikantsvacature aan het Prov. Ziekenhuis. Als opvolger van ds. V. Roos is tot predikant van het Prov. Ziekenhuis alhier benoemd ds. H. J. Visser van Rilland-Bath (Zeeland). Deze zal nog beroepen moeten worden door 't classicaal bestuur doch door vacantie is deze beroeping vertraagd. Ds. Visser, geboren in 1882, is achtereenvolgens predikant geweest bij de Ned. Hervormde gemeen ten te West-Terschelling, waar hij als hulppredi ker heeft dienst gedaan, Delfshaven en Klevers- kerke. Sinds 1912 staat hij op zijn tegenwoordige standplaats Rilland-Bath. De benoemde, die uit ruim 60 sollicitanten van verschillende godsdienstige richtingen de voorkeur heeft gekregen, behoort tot de orthodoxe richting. Aan de Middelbare Technische School te Haar lem is geslaagd voor de afdeeling Electrotechniek, dt heer H. van Donselaar. Verkeersongeluk te Haarlem. Dinsdagmorgen 11 uur reed onder de viaduct aan den Jansweg een bespannen en met steenen beladen wagen, die in de richting van het Kennemerplein reed. De 23-jarige verpleegster T. B., wonende te Santpoort wilde den wagen passeeren. Zij deed dit echter aan de verkeerde zijde, slipte door de tram rails en viel tegen den wagen. Door het achterwiel daarvan werd zij gegrepen. De verpleegster bekwam wonden aan hoofd en linkerhand. Zij werd gebracht naar het politieposthuis aan het Stationsplein en daar voorloopig door een lid van E. H. bij O. verbonden. Per auto werd de aangeredene naar het Sint Elisabeth's Gasthuis vervoerd. Daar werden inwendige verbloedingen, een ge kneusd sleutelbeen en een gescheurde spier aan de linkerhand geconstateerd. Het meisje zal bovendien den middenvinger van de linkerhand moeten missen. De verwondingen zijn ernstig, doch niet levens gevaarlijk. HAARLEM. Vestiging Kapperszaak. De heer A. Noorda opende Zaterdag 19 Juli j.l. een modern inge richte kapperszaak aan den Kleverparkweg 21a, annex parfumerieën en toiletartikelen. Het ligt in de bedoeling van den ondernemer, om na verloop van tijd tevens een dames kapafdeeling te openen. De heer Noorda is door zijn vroegere functie (hij was gedurende 2 jaar chef-kapper aan Stoop's Badinrichting aan de Julianalaan), voor menigeen uit de omgeving lang geen onbekende. Gaarne wenschen we den ondernemer succes. MUZIEK. Kerkconcert. Maandagavond a.s. zal het Hol- landsch Vocaal Kwartet in de Groote- of St. Bavo- kerk alhier een buitengewoon concert geven. Dit kwartet bestaat uit le rangs artisten, n.l. Janne Brandsma, sopraan; Suze Luger, alt; Louis van Tulder, tenor en Jan Dekker, bas. Ook als leden van de Madrigaal vereeniging heb ben deze solisten een grooten naam verworven. Onze stadgenoot, de organist George Robert zal op bovenbedoeld concert het orgel bespelen. Velen zullen dit concert willen bijwonen. Wij voorspellen het een groot succes. Toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar bij concert bureau Vernout, Warmoesstraat 10. „Raisoeni", De Sultan van de Bergen, door Rosita Forbes. Vertaald door H. J. van Balen, met 45 autotypieën. Prijs ingenaaid f 5.25, geb. f 6.50. Uitgave van Em. Querido te Amsterdam. MacDonald en de Labourpartij, door J. de Gruij- ter, uitgave van de Uitgevers-Maatschappij „Else vier", Amsterdam. Het Gracieus Avontuur, door P. H. Ritter Jr. Uitgave van Em. Querido te Amsterdam, Joep's Wonderlijke Avonturen, roman door Her man Heyermans. Uitgave van Em. Querido, Am sterdam. (Wordt uitvoeriger behandeld.) Van School naar Kantoor? Een ernstig woord aan ouders, voogden en opleiders. Uitgegeven door Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedien den, Plantage Franschelaan 5, Amsterdam, alwaar het gratis verkrijgbaar is. „Het Theosophisch Pad". Internationale Maande- lijksche RevUv onder leiding van Katherine Tingley. Redacteur A. Goud, Utrecht. SPORT. StormvogelsE.D.O. Woensdag, 30 Juli a.s., des avonds 79 uur zal op het terrein van „de Kennemers" te Beverwijk een propaganda-wedstrijd gespeeld worden tus- schen Stormvogels en E.D.O. In de E.D.O.-kringen vooral bestaat voor dezen wedstrijd een enorme belangstelling en de nieuwe eerste klassers zullen dan ook hun best doen om de gewestelijke kampioen te slaan. Alles betreffende deze rubriek te adresseeren aan den damredacteur van ons blad, den heer Kerm. de Jongh, Valeriusstraat 64huis, Amster dam. Bovenstaande stand is uit een gespeelde partij. Wit aan zet, dacht een goeden uitruil te doen als volgt: 1. 28—22 19 28 gedw. 2. 22:13 14-20? (Wit dacht dat dit ge dwongen was). 3. 33 22 17 28 4. 32 23 21 43 5. 39 48. Met inderdaad beter spel voor Wit. (Zie diagram). Na den afruil: 1. 28-22 19 28 2. 22 13, kan Zwart echter op aardige wijze in 't voordeel komen door: 2 .25-30 3. 33 22 de beste 3 .17 28 4. 32 23 21 43 34 25 de beste 5 .43 45 gewonnen. Oplossingen, enz. te zenden aan den Schaak redacteur van dit blad, Bloemendaalscheweg 42, Bloemendaal. Partij No. 17. Gespeeld te Amsterdam, 12 Maart 1924, in den wedstrijd om het kampioenschap van het Vereenigd Amsterdamsch Schaakgenootschap. Wit: Zwart: J. D a v i d s o n. J, B o e d ij n. From's opening. f2—f4 1. d7—d5') Pgl— f3 2. Pg8-f6 e2—e3 3. c7—c5 b2b3 4. g7g6 Lel—b2 5. Lf8-g7 Lfld3 6. Pb8—c6 0-0 7. 0—0 a2—a3 8. b7—b6 Pl3e5 9. Pc6Xe5 Lb2Xe5 10. Pl6-e4 Ddl—f3 11. Lc8-b7 Le5Xg7 f4—f5 Df3 f4 b3Xc4 Ld3Xc4 Lc4-d3 Tfl—f2 Df4—b4 Pbl—c3 Ld3fl h2-h3 Tal—el Db4—a4 Tel—bl Da4-b3 Pc3—a4 Pa4Xb6 Pb6—c4 d2—d3 c2Xd3 Db3 b2f e3—e4 d3Xe4 Pc4—e5 LflXaö Db2—b8f Tbl—b5 Tt2—fl Kgl—hl 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. Kg8Xg7 Pe4—d6 c5—c4! d5Xc4 Pd6Xf5 Dd8—d5 e7—e5 e5—e4! Dd5-e5 Pf5h62) 17f5 Ta8—c83) a7—a5 ?4) Tf8—f6 Tf6-d6 Td6c6 Tc8—c7 De5-d5 e4Xd3 Lb7—a6 Kg7-g8 f5Xe4 Dd5—c5 Tc6e6 Te6Xe5 Kg8-g7 Dc5—elf5) Dele3f Opgegeven 1) Door 1e7e5 zou men tot het From's Gambiet komen. 2) Beter was 21Pf5d6. 3) Verhindert 24. d2d4 4) Beter was 24...., a7a6 gevolgd door b6 b5 en Zwart stond goed. 5) Beter was 38Dc5d6 met de dreiging Tc—elf. Oplossing Probleem No. 56. J. W. L o o y e n Jr. Stand der stukken: Wit: Kd6, Del, Tb5, Td7, Ld8, Lfl, Pe5, Ph6, b4, b6, c5, d3, e6. Zwart: Kd4, Dh2, Tf8, Pd5, f3, g2. 1. c5c6, enz. Goed opgelost door: H. de Ruijter, te Santpoort, H. W. van Dort, te Schoten. De Rijwielbelasting. In de Staatscourant is een bekendmaking van den minister van Finan ciën opgenomen, waaraan het volgende is ont leend: „De Rijwielbelasting treedt in werking met in gang van 1 Aug. a.s. Het belastingmerk moet, met de daarop voor komende teekening naar buiten, naar alle zijden goed zichtbaar bevestigd zijn; hetzij aan de balhoofdbuis of aan één der buizen van het stuur; hetzij, binnen 15 centimeter afstand van het stuur, aan de bovenhuis van het rijwiel. De hoofden van gezinnen, die in de Rijksinkom stenbelasting over het loopende belastingjaar niet zijn of worden aangeslagen en voor het rijwiel, dat zij voor hun beroep of bedrijf noodig hebben, volgens art. 1, laatste lid, der wet kosteloos een belastingmerk wenschen te ontvangen, moeten zich daartoe in persoon aanmelden ten kantore van den ontvanger der accijnsen over hunne woonplaats, ten einde aldaar een schriftelijke aanvraag te doen. Voor het jaar 1924 kan deze aanvraag niet wor den gedaan vóór 25 Juli a.s. Personen als hiervoren bedoeld, die binnen hei Rijk hun werk hebben, doch elders wonnen, moe ten hunne aanvraag doen ten kantore van den ontvanger der accijnzen over de plaats, waar zij hun werk verrichten. Niet hier te lande wonende personen, die voor een tijdelijk verblijf binnen het Rijk gebruik willen maken van de vrijstelling, volgens art. 4, letter g, der wet, moeten zich daartoe voorzien van een kaart, die op persoonlijke aanvraag verkrijgbaar is bij de ontvangers der invoerrechten aan de land- giens en op de losplaatsen. Hun aanspraak op de vrijstelling moeten zij voor den ontvanger aannemelijk maken." GEDURENDE AU Heilgymnast DE GENESTETW Bloemendaal Tel Strandgebeuren. Aan het strand gebeurt er veel wat elders niet plaats vindt. Thans vinden wij in „De Telegraaf" een stukje historie wat door onzen bekenden Clinge Dooren- bos in poëzie wordt naverteld: 't Jochie draaide drensig dreinend Om zijn moeders beugeltasch. Waarin, veilig opgeborgen, Allerlei plezierigs was, Fleschje reuk, een schoone zakdoek, Zakje zuurtjes en een boek, Voor een duppie kuurresaussies En driekwart gevulde koek. Verder nog een buurtverkeertje En een reuzen-pracht-banaan, 'n Kogelfleschje limonade Om den strand-dorst te verslaan. En de zon scheen overvloedig, Ook op Moeders beugeltasch, Waar de temp'ratuur van binnen Vrijwel op het kookpunt was. Zuurtjes zaten aan elkander Als een vuurrood bonkig brok, Apenootjes gingen kiemen, 't Fleschje reuk werd heete groc. De gevulde koek werd vloeibaar, Slechts de pisang was gezond, Deze hitte vond hij prachtig, 't Was net zijn geboortegrond. En de roode limonade Was geheel en al van streek, Die stond op de nominatie Voor een koolzuurzonnesteek. 't Jochie draaide drensend dreinend Om zijn moeders beugeltasch, Die (de moeder wel te weten) Door de hitte kribbig was. 't Jochie blééf maar drensen, dreinen, 't Kreeg een klapje met de tasch, 'n Knal, een gil en een ontploffing, 'n Roode, bloederige plas.... In de roode limonade Zwommen, in de beste luim, Drie en twintig apenootjes, Eén zat boven op het schuim. Zuurtjes vormden een koraalrif, Koekdeeg gistte in de tasch, Toen Moe in de Roode Zee dook Snee ze zich flink aan het glas. 't Kleefrood drupte door de naden En een straatjoch vroeg al gauw; Of het in die tasch 1 Mei was? Of ze ook een rietje wou? GEBOREN: z. van H. A. E. M. Kraetzer en M. W. J. C, Eldering; d. van R. van den Hul en D van de Craats; z. van P, G. Th. van der Putten en A. Persoon; z. van D. Blankevoort en H. W. de Ronde. ONDERTROUWD: J. P, G. Feiten en A. Smit. GETROUWD; J. Schenkel en L. Zieltjes. J. Th. Groosmuller en A. C. Voet. OVERLEDEN: H. J. Schoo, 20 j.; J. Bange, 72 j.; A. D. de Marez Oyens, 77 j. gevraagd voor dag en net gezin. Br. lett. D 164, Boel STINS Pz. te Bloemenil GEVRAAGD voor Bit en Omstreken Br. fr. No. 9703 Bur. vai Dierenarts Spreekuur 1-2 e Terug te bekomen bij: J. A. Folk, Alphen a.d. Rijn, een gouden dames horloge; E. Weber, Duin weg 14 Zandvoort, een zijden kinderjurkje; A. J. Hekker, Zuidertuindorplaan 20 Overveen, een meisjesmantel; A. Roes, Vijverweg 21 Bloemen daal, een fietspomp; H. Grootegoed, Boschlaan 8, een strandschoen; de Graaf, Sophiastraat 31 Haar lem, een blauwe damesmantel; K. Moerman, v. Stolberglaan 19 Aerdenhout, een ceintuur; W, Zwemmer, Oosterlaan 14 Aerdenhout, een breikous met naalden; A. de Winter, Graaf Florislaan 4 Vo gelenzang, een rijwiellantaarn; Bos, Sparrelaan 2 Aerdenhout, een vulpotlood; de Bruin, Ged. Vol dersgracht 4 Haarlem, een schijnwerper van een autolantaarn; van Rossum, Bilderdijkstraat 42 Haarlem, een zandschop; aan het bureau van po litie te Overveen, twee ceintuurs, een sleutel, een portemonnaie, een witte zakdoek, waarin een paar geldstukken; aan den Politiepost te Bloemendaal, een autoped (kinderspeelgoed); aan den politiepost Noordzeestrand, een zwart lederen ceintuur, een grijze ceintuur. Zondag 27 Juli. NED. HERV. GEMEENTE, voormidd. 10 uur, Ds. D. van Maanen, te Terwinselen. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha des voormiddags 10 uur, J. IJserinkhuizen, Amsterdam. GEREFORMEERDE KERK, voormidd. 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. H. Avondmaal. n.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard, dankzegging LOCAAL OPENBARE SCHOOL, voorm. 10 uur, de heer A. van Dijk, oud-zendeling, Heem stede. Het Hoofd van het C >estuur van Bloemendaa hiermede kennis van, dat af gedurende twee wi Gemeentesecretarie te i voor een ieder ter in aedergelegd de door meenteraad in zijne ve; van 17 Juli 1924 vas dannen tot herziening lirbreidingspian, in u taarten uitgewerkt: 1°. ten aanzien van 1 ;elegen tusschen de s| laarlem—Bloemendaal, d aan, den Kinheimweg, lindingsweg, de Korte KI len Bloemendaalschenwe; /ijverweg 2°. ten aanzien van t ;elegen tusschen de B 'aart, den Korten Zijl' ilswoutsiaan en „Duinvlii 3°. ten aanzien van t elegen tusschen de Zuic [rens Zandvoort—Bloeme len Zandvoorterweg. I Bloemendaal, den 21 Ju Het Hoofd van het Gt bestuur voornoen A. BAS BACKE verkoopt uitsluitend ki Sigaren, diverse lm Sigaretten. levert op d beté [Nassaulaan Rijnwijn of Moezelwijn met Oberlahnstein half om half, wordt door menigeen lekkerder ge vonden dan Champagne. Het is zeker even op wekkend en verfrisschend, en zoo goedkoop, dat de kosten van een geregeld gebruik voor de mees ten niet te hoog zijn. Victoria-Water is in elke menging aangenaam te gebruiken. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aanbevo len in heele Literschroefflesschen, inhoudsprijs 32 ets. OPGERICHT 1845 kruideniers- comestibles, drogisterij speciaal adres voor Ra en Le.dsche Vaartwec Werkplaats: Lange Boï

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2