MAISOH HETTY Dames- en Heeren Modeartikelen Jiittinti v. Herwijnen Meisje alle Aanbiedii] Heerensokke Heerensokke Heerensokke Heerensokke GERZOf 'eterdeWalvii J. J. LANSDORP TUCADOC EXTRA HEEREN SOKKEN bettttr" k£ek be' OLDENKOTT's TABAK Vraagt OLDO IXUQ OEPKESl TFOTOQP4XFT HET KINHEIMPARK Steeds Nouveauté's 0VERVEEN. RAADSOVERZICHT. ADVERTENTIE CARR'S MOUTBROOD BURGERLIJKE STAND. Verhuur van Luxe Automobielen Stalling en Onderhoud Bloemendaalscheweg 8 - Tel. 22387 BLOEMENDAAL Stock Michelin HUDSON ESSEX Technische Boekhandel Algemeene Boekhandel Tetterodestr. 50. Tel. 1601 Haarlem GEVONDEN VOORWERPEN. KERKAGENDA. BLOEMENDAAL. HAARLEM. AERDENHOUT. SANTPOORT. P~Jongk [Schotersingel 117 Tel iËBR. WEI lagellngerweg 64, Sai klas vet Kalf: Ossenvleesch Billijke prijzen J. L. ROEST Kijlwefl 97, Haarlem, T Sigarenmagaziji „DE TOERIST B. HOMBROE1 Speciaal Voor de reis HAARLEM Voor de k VICTORIA-WATER Nog steeds de beste (licht en geurig) Voor de Ha'arlcmsche rechtbank had zich te ver antwoorden de 25-jarige R. S., broodbakker te Bloemendaal, aan wiens onoplettend rijden mei een auto, het volgens de dagvaarding, te wijten zou zijn dat op 18 Mei op den Zijlweg te Haarlem een motorrijwiel, waarop de agent-rechercheur van politie Van Meel en zijn zoontje gezeten waren, werd aangereden. Beklaagde beweerde, niet ge zien té hebben, dat Van Meel zijn hand had uit gestoken ten bewijze, dat deze de Hoovmanstraat wilde inrijden. Van Meel, als getuige gehoord, hield vol, dat hij dit wel had gedaan. De officier eischte 14 dagen hechtenis. Hij meende een strenge straf te moeten vragen, omdat er tegenwoordig dagelijks slachtoffers van roeke loos rijdende automobilisten te betreuren zijn. De verdediger, mr. A. C. N. Pieren uit Amster dam, vroeg een voorwaardelijke veroordeeling. Guide-Gezelle-herdenking. Naar „De Nieuwe Eeuw" verneemt, zal dit jaar op 25 Augustus te Brugge een Gezelle-herdenking met daaraan ver bonden tentoonstelling plaats hebben, ter gelegen heid van de 25ste herdenking van 's dichters sterf dag. In 1930, het eeuwjaar van zijn geboorte, hoopt men een grootsche viering in te richten en een standbeeld van Gezelle te onthullen. Reddingdemonstratie, Woensdagavond had onder buitengewoon groote belangstelling, en be gunstigd door prachtig weer, tegenover het Pavil joen aan den Zeeweg op het Bloemendaalsche strand door den heer A. Wapstra Jr. een redding- demonslratie plaats, waarbij tegenwoordig waren dc heer en mevrouw A. Bas Backer, burgemeester, de heeren Veeren, gemeentesecretaris, E. van Ne- derhasselt, wethouder, A. Hiemstra, comm. van politie, H. L. Warnier, inspecteur van lichamelijke opvoeding, het bestuur en leden van de Bloemen daalsche reddingsbrigade, en naar schatting 1500 belangstellenden. De ontwerper en vervaardiger is de heer W. A. van Keuen, die ongeveer twee jaar noodig heeft gehad om in zijn vrije tijd dit prachtig resultaat te bereiken. De heer A. Wapstra Jr. was technisch adviseur die hem ter zijde stond. Het geheel be staat uit een halve meter vierkant plaatijzeren kastje, op twee pooten, die in den grond worden gezet, daarin bevindt zich een katrol, waarin een lichte lijn is opgerold van 1500 Meter lengte. Deze lijn is vervaardigd van speciale hennep, en heeft een proces ondergaan van taan en caoutchouc, zonder lassen, is droog en soepel. Wanneer de lijn is 't water komt neemt hij in sterkte toe, en is door geen paardenkracht te verbreken, tevens is in het kastje plaats voor de bus. Het kastje is zoo vervaardigd, dat bij het binnenhalen de lijn direct weer op de rol komt. Het geheel kan door één persoon gemakkelijk worden vervoerd. Door den heer Wapstra werd het bewijs gele verd. Nadat eenige leden van de reddingsbrigade per boot ongeveer 800 meter in zee waren, sprong et-n der leden te water en ging de heer Wap stra gewapend met een gordel waaraan de lijn was bevestigd, en een bus op den drenkeling af, dien hij dc.or vlug zwemmen zeer spoedig had bereikt. Tenslotte sloeg hij de bus om den drenkeling en door het opsteken van zijn hand gaf hij het sein dat het slachtoffer in goede handen was. Nu had de heer Wapstra niets meer te doen dan het hoofd van den drenkeling boven water te houden. Aan het strand begon men met alle macht de lijn binnen te trekken, waaraan drenkeling en red der waren verbonden. Steeds zwemmende had de heer Wapstra de voldoening om in 15 minuten den drenkeling aan het strand te brengen. De proeven die reeds vroeger door andere per sonen op 250 meter waren genomen, werden hier mede verre overtroffen, alhoewel er een zware stroom stond. Het resultaat was schitterend. Ook bij groote binnenwaters zou dit toestel goede diensten kunnen bewijzen. De heeren Wapstra en van Keulen werden har telijk dank gezegd voor deze schoone prestatie. Ook onze bekende zwemster, Ada van der Pol, gaf ons een staaltje van haar zwemkunst te zien, en redde een drenkeling op circa 200 Meter op kranige wijze, waarmede zij veel succes oogstte. A.s. Zondag zullen op dezelfde plaats demon straties worden gehouden, en op verzoek, zijn beide heeren gaarne bereid demonstraties te geven. Hunne adressen zijn te 'Haarlem, Holstein- straat 23rood en Brouwersvaart 68. Voor het examen der Ned. Toonkunstenaars ver- eeniging slaagde voor piano (lager onderwijs) mej. E. A. Verschuyl, alhier. Hoewel wij de mededeeling van Mr. Tideman aan enkele bladen gedaan, betreffende de z.i. op ruiende rede van Kardinaal v. Rossum in het Sta dion gehouden, niet ter plaatsing ontvingen, acht ten wij, wat er eigenlijk door Mr. Tideman aan den minister e.a. geschreven is van genoeg belang om er hem eens naar te vragen. Wij hopen in ons volgend nummer een en ander te kunnen melden wat onze lezers interesseert, vooral nu Mr. A. Stoop Jr., ook een Bloemendaler, in het Handels blad na het congres en de pauselijke zaak partij heeft gekozen. i It/VPTENU ISTLAVN II r ii bLOEMENimL ■OPNAMEN IN EIGEN OMGEVING' EEN NIEUWE PAREL AAN BLOEMENDAAL'S KROON. Cliché welwillend afgestaan door Haarlem's Dagbl. Hierbij geven wij een afbeelding van den ingang van het Kinheimpark, dat belooft een nieuwe parel te worden aan de kroon van onze schoone ge meente. Er is een lied, bij oude Bloemendalers welbe kend, dat aldus eindigt: „Zien w' ook ginds tooneelen Grootscher duizendmaal: Wij, wij blijven juichen: 'Heerlijk Bloemendaal!" Wanneer het Kinheimpark geheel aangelegd en bebouwd zal zijn, zal er weer des te meer reden zijn tot juichen. Want het belooft inderdaad veel. Het park wordt 11 H.A. groot, waarbij dan nog 2 H.A. van Hartelust komen. Ongeveer 2 H.A. is bestemd voor wegen. Deze kunnen dus flink breed gemaakt worden. Zij zullen alle bestaan uit een onderlaag van puin, daarop komt bazalt met 't petroleumproduct Shelfalt, daarop komt het zoo genaamde „split" en vervolgens spramex (ook een petroleumproduct), met graniet. Op deze wijze worden harde, effen en stofvrije wegen verkregen. De Bitumen Mij. uit Utrecht, is op 't oogenblik druk bezig met het walsen van de wegen. Het puinbed wordt gelegd door de firma W. Blanke voort alhier. Zooals bekend is, zal het park zich uitstrekken tusschen de Kleverlaan, de spoorbaan, het park Hartelust, den Vijverweg en den Bloemendaal- scnen straatweg. Op onze afdbeelding ziet men den ingang aan di Kleverlaan met aan weerskanten de steenen palen, waarin de Heemsteedsche beeldhouwer v. d. Eynde twee beelden aanbracht, die zinnebeeldig de bouwkunst en de natuur, die in het park op gelukkige wijze vereenigd beloven te worden, voorstellen. De weg op de afbeelding is de Iepenlaan, die verderop Dr. Dirk Bakkerlaan heet, zoo genaamd naai den indertijd te Bloemendaal zoo populai- ren medicus. I.iaks van den ingang is de Platanenlaan, waarin thans 81 huizen in aanbouw zijn. Het huis rechts cp dc afbeelding is het kantoor van de Binnen- l'inosche Exploitatie Mij., die het terrein heeft op gehoogd, van rioleering voorziet en de wegen aan leg'.. Het puinbed is thans voor 3/4, het bazaltbed ie.ir 1/5 gereed. Behalve de rioleering liggen ook dc kcbels voor cje electriciteit en de telefoon. Behalve de villa van de Binnenlandsche Exploi tatie Mij., staat ook op het terrein de villa van den heer Beccari. Voorts is grond verkocht aan de Icpcniaan voor 2X2 villa's en ook bij de M.U.L.O.-school, waar blokken van drie huizen aan elkaar zullen gebouwd worden. Hel is te hopen dat het met den verkoop van den overigen grond goed zal vlotten, dan zal reeds het volgend jaar het park, dat nu uit den aard der zaak nog hier en daar een chaotischen indruk maakt, een sieraad voor de gemeente genoemd kunnen worden. Gr. Houtstr. 126. Tel. 1760 Zenuwtoeval. Zondagmorgen omstreeks elf uur kwam een dame per fiets op den Tetterode- weg door een zenuwtoeval van haar fiets te vallen. Zij werd op het terrein van den hoofdonderwijzer H. gebracht en door diens familie liefderijk ver pleegd. Na ruim een uurtje kon de dame loopend huiswaarts keeren. Nieuwe zaak. De heer G. Kemper opende gisteren aan de Julianalaan een geheel nieuwe en modern ingerichte automobielgarage annex reparatie-inrichting. De garage biedt voor ruim 30 auto's plaats. Ter rechterzijde bevind zich een Showroom met een Citroen-automobiel waarvan de heer K. agent is, is steeds voor belangstellenden ter bezichtiging. De heer K. kan deze wagens uit voorraad leveren. Gezien het zeer mooie punt waar hel pand gelegen is, gelooven we stellig, dat hier wel succes te bereiken is. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar een desbetreffende advertentie in dit nummer. Bloemisterij Zijlweg 69d, Overveen, naast het Lyceum Een aanwinst voor den Zijlweg! Mooie rotspar tijen met fontein, Prachtrozen in verschillende exquise soorten, gladiolen in bloei enz. noodigen u reeds van verre uit tot een bezoek aan deze inrichting. In Mei geopend kan deze bloemisterij door hare uitgebreide verzameling van in- en uit- heemsche planten, heesters en bloemen reeds op een groote bekendheid bogen. Verder verwijzen wij gaarne naar eene in dit nummer voorkomende annonce. Vergadering van 17 en 18 Juli 1924 (Vervolg.) Het is geen gemakkelijke taak het zoo zuiver mogelijk weergeven van het in den Raad verhan delde. Er gaat dan ook bijna geen zitting voorbij of het blijkt dat zelfs de stenograaf iets niet goed of niet duidelijk genoeg heeft neergeschreven en een en ander correctie behoeft. Zoo vergaat het ons ook. In het Raadsverslag is door mij gezegd dat door den heer Otto was voorgesteld om alle ambtenaren of werklieden, die in een gemeentewoning wonen, 10 van hun salaris te laten betalen als huur. Doch het is juist omgekeerd. De heer Otto stelde voor, allen de werkelijke huurwaarde te laten be talen (waardoor de woningen door een commissie zullen worden geschat) zoodat dus allen gelijk staan, of zij in een woning van de gemeente wo nen of niet. Een uitzondering wordt alleen ge maakt voor hen, die in een dienstwoning wonen, die ze verplicht zijn te betrekken (opzichter be graafplaats, id. waterleiding, concierge M.U.L.O.- school enz.). Deze zullen 10 van hun salaris als huur moeten betalen. De Raad wilde hier echter eerst niet aan. Het geven van toeslagen zit er nog dermate in dat men van een loonsverhooging tegenwoordig niet durft spreken, terwijl toeslagen op het salaris voor wo ningen, of waar dan ook voor, niet worden afge schaft. Ten slotte werd echter 'het voorstel van den heer Otto aangenomen. M.i. een wijs besluit. Een loonregeling voor alle in gemeentedienst zijnde personen zonder eenigen bijslag (behoudens dan de reéds genoemde verplichte woningen) is toch veel zuiverder eji voor den ambtenaar pret tiger. Tot 31 December van dit jaar ontvangen de betrokkenen nu nog slechts de helft van hun „toe slag" en dan is het uit. Het is te wenschen, dat dan ook allerlei andere stille toeslagen, die nog hier en daar schuilen, zullen verdwijnen. Wellicht dat deze zaak bij de behandeling der begrooting voor 1925 aan de orde zal komen en men alsdan geneigd zal zijn deze voor sommigen eenigszins scheeve zaak recht te zetten. De heer Otto laat niet los. Ook dit voorstel was weer door een commissie voorbereid (de hee ren Otto, van Kessel en Hogenbirk) en hoewel ook B. en W. zich lang en taai hadden verzet, ten slotte is de zaak in orde gekomen. Al kunnen wij ons nu niet bepaald voorstanders noemen van het geven van vergunningen aan ver lofzaken of aan hotelhouders, toch meenen wij dat het goed gezien is van den Raad om het servituut, hetwelk rust op een gedeelte der gronden in Aer denhout op te heffen en waardoor aan C. J. van Tienhoven vergunning kon worden gegeven tot het openen van een hotel-resiaurant. Hoe mooi of de afdeeling Aerdenhout ook ge noemd mag worden, zoo wandelende mist men daar toch iets. En wij kunnen het ons zoo leven dig voorstellen dat door vreemdelingen zeer vaak tevergeefs gezocht zal worden naar een behoor lijk hotel-restaurant en waar Kraantje Lek te ver van Bentveld verwijderd is en eenigszins uit de richting ligt, zakt men al spoedig naar de richting Zandvoort af, wel wetende dat daar in overvloed te krijgen is wat men 'begeert. Zoodoende laat men dc Aerdenhout al te veel links liggen. Het zal dan ook zeer zeker de omgeving ten goede komen, indien het den heer van Tienhoven gelukt daar ter plaatse een naar de eischen des tijds ingericht hotel te openen. De heer Otto heeft, nadat men alle pogingen van hem en anderen om de terreinen langs den Hooge Duin en Daalscheweg voor de Bloemen daalsche burgerij opengesteld te krijgen, op taai verzet van B. en W. waren afgestuit, thans in den Raad voorgesteld om een advies in te winnen bij den houtvester, betreffende de openstelling van deze terreinen. Hoe goed dit dan ook bedoeld mag zijn door genoemd raadslid, ik geef er mijn Broekhuislot op als deze terreinen opengesteld zullen worden. Tenzij men het advies inwint met de bedoeling, het niet op te volgen. Doch dit zal de bedoe ling van den voorsteller toch wel niet zijn. B. en W. zijn niet voor openstelling. Zij konden zich dan ook heel best vereenigen met dit voorstel, wel wetende wat het advies zal zijn. Dat alle Raadsleden daar nu zoo voor waren begrijp ik niet al te best. Verschillende woord voerders in den Raad, o.a. de heer Schulz, ver klaarden zich altijd warme voorstanders voor open stelling, ook al zouden de mossen, planten of boomen daar eenigszins onder te lijden hebben. Zelfs in deze zitting werd door den heer Schulz nog zéér terecht aangevoerd dat dit verbod alleen maar treft de goede natuurvrienden en niet de kwaden, de laatsten gaan er toch in. Welnu, waar men zoo spreekt kan het advies van den houtvester nooit in zijn geest zijn. Wat betreft de terreinen van Hugo Muller, want daar ging het feitelijk om, de heer Ottó kon zich begrijpen dat B. en W. deze niet open wenschte te stellen. Abusievelijk drukten wij in ons raadsverslag af dat de heer Otto speciaal op openstelling van deze terreinen had aangedrongen, daar men hier toch niets aan het geboomte kon vernielen, hoogstens iets van de bemossing, ter wijl mij thans is gebleken, dat de heer Otto om der wille van de jonge beplanting daar, het be zwaar van B. en W. wel eenigszins kon billijken. Alweer zou ik willen zeggen, het verbod treft toch in bijna alle gevallen die personen, die er II Wettig Onover li gedeponeerd trefbaar Haarlemsclie Sigarenfabriek JCHesseiwnZn Haarlem is door zijn moutgehalte niet alleen een gezond- tieldsbrood, doch liet heeft tevens een buiten gewoon hooge voedingswaarde. Iedere bakker heeft het. vrijwillige corps, dat zich ten doel stelt de gemeen schap belangloos te dienen, spoedig inspant en zij de beschikking krijgt over voldoende en goed materiaal. OPMERKER. geen kwaad zullen uitrichten, de rest komt er toch wel in. De vrijwillige brandweer is er. Zij heeft reeds van zich doen spreken. Aanvankelijk werd het plan bij het Dagelijksch Bestuur der gemeente zeer gunstig ontvangen, zoo gunstig, dat men blijk gaf van de meening, dat de vrijwillige brandweer het alleen wel afkon en dat ook deze „dienst" wel uit gemeentehanden kon worden gegeven. Dit was en is ook onze meening en die van het publiek. In die meening werden wij gesterkt door dat de gemeente-architect, commandant der brandweer, ook van dit vrijwilligerskorps het com mandantschap op zich nam. Hierin is echter op een zeker oogenblik een om mekeer gekomen. De heer de Jong heeft na de derde gehouden vergadering bedankt a'ls commandant en thans blijkt dat weliswaar ook nu nog het gemeente bestuur de instelling een bijzonder goed hart toe draagt doch.... de gemeentelijke brandweer moet blijven. De Voorzitter geeft toe dat er een drang uit gaat van de burgerij die goed te noemen is, zegt het verslag. Dat wil volgens mijn bescheiden meening zoo veel zeggen als: dat zij misschien wel eens wat goeds zullen doen. De beide wethouders denken er gelukkig anders over. Beiden zijn zij er van overtuigd dat de vrij willige brandweer er „moet" zijn, dat zij de be schikking moet hebben over voldoende materiaal, doch het moet er bij gezegd worden, zij zijn niet zoo enthousiast, althans zij toonen zich een beetje gereserveerd. En beiden houden vast aan den merkwaardigen eisch, dat naast de vrijwillige brandweer de gemeentelijke brandweer volledig moet blijven bestaan. Bepaald aangenaam was door deze eigenaardige teruggetrokken houding het debat niet. B. en W. wilden thans alleen maar „praten" en dan later (in October?) eens verder zien. Zij wilden eerst den Raad polsen en dan hun voorstellen gereed niaken. Merkwaardig liep het debat. De heer Otto sprak.... niet. De voorzitter wist successievelijk de raadsleden aan het „praten" te krijgen, maar de heer Otto zweeg. De voorzitter porde, „niemand meer!", maar de heer Otto gaf geen teeken. Toen praatten dan ook alvast de beide wethouders en de voorzitter maar. En.... zij bestreden den heer Otto, „die straks wel dit of dat zou zeggen!" en de heer Laan viel zelfs kras tegen dit Raadslid uit, omdat hij op een goed oogenblik meende op te merken, dat deze zijn hoofd schudde. En toen praatte eindelijk ook de heer Otto. In een breed betoog zette hij uiteen, dat B. en W. (en anderen, voegen wij er aan toe) lijden onder het fatale idee, dat eigenlijk niets goed kan gaan, als het niet van de Overheid komt. Bitter beklaagde de heer Otto zich, dat juist de heer Laan, van wien men dit toch wel het allerminst mocht verwachten, zoo strak aan den Overheidsdienst vast hield. „Uit concurrentie en uit billijkheid", had de heer Laan gezegd. De heer Otto nam hier een loopje mee. Dure billijkheid noemde hij zoo'n dubbele dienst. De heer Laan had er zelfs van gesproken om de request door de vrijwillige brandweer waren ge ruste motorspuit gelukkig te maken. „Dat hebben de heeren De Jong en Krimp U weer voorgefazeld" mopperde de heer Otto. Elk geniet er dan weer een stille toeslag van: de een een kleine toelage, de ander een telefoon, de derde weer wat anders. De heer Otto verlangde ten slotte, dat er ge stemd zou worden over de drie punten, die per request door den vrijwilligen brandweer waren ge vraagd. Geheel kan hij dit niet gedaan krijgen. Maar het hoofdpunt, de „erkenning" lukte. De heer Schulz, die hiervoor ook voelde deed formeel het voorstel er toe en het werd aangenomen.... met algemeene stemmen, al pruttelde de heer Laan nog wat tegen. Blijkbaar durfde hiertegen ten slotte toch niemand in te gaan. We zullen hopen, en vertrouwen daar ook wel op, gezien de houding der Raadsleden, dat men dit MUZIEK. Nico Gerharz. Welk een groote waardeering men zelfs nu nog in Indië voor Nico Gerharz heeft, daarvan levert het Indtsch Geïllustreerd Weekblad d'Oriënt het bewijs. In genoemd blad vinden wij behalve eene foto van hem met zijn orkest, bij de beschrijving van de ontwikkeling der Indische Stafmuziek, het volgende over Nico Gerharz geschreven. Toen kwam Nico Gerharz in 1904. Hij wekte het corps uit den dommel, uit den slaap van een dozijn jaren, en sedert woei er een frissche, zui verende wind door het oude gebouw aan de Sypaiers-weg. Hij zorgde voor alles, dat hij de tucht onder zijn manschappen had, en legde zware boeten op plichtsverzuim en wangedrag. Voorts bracht hij hen kunstzin bij, verhoogde door zijn eigen artistieke natuur het gehalte der mu ziekuitvoeringen en stelde de maandelijksche symphonie-concerten in, die den roem van het corps ook ver buiten Indië droegen. Nooit te voren stond de stafmuziek op zulk een hoog peil. Gerharz was niet alleen een uitstekend dirigent, maar ook een componist van talent. Het orkest vreesde hem, n aar achtte hem tevens hoog, en het Indische publiek was en bleef hem dankbaar voor het kunstgenot dat hij vermocht te schenken al de tien jaren van zijn regime, en het zou niets liever willen dan hem weer in zijn midden terug hebben, want zoo gevierd als Gerharz was, zoo weinig gelukte het zijn opvolger, de sympathie te winnen van de vrienden der muziek en van de breede GEBOREN: d. van Th. Barnhoorn en J. A. Ver meulen; d. van H. F. W. Freudenborg en E. J. Dels; d. van B. Carp en M. J. M. Moltzer, wonende te Hilversum. ONDERTROUWD: B. Ch. van Schooten en G. C. Kroon. J. ten Hagen en M. L. H. van Baars. GETROUWD: J. Droste en M. J. G. de Wild. OVERLEDEN: J. J. Heerma van Voss, 49 j, wo nende te Rotterdam. Automobielen - Motorrijwielen Terug te bekomen bij: O. de Vries, Kinheimweg 63 Bloemendaal, een riem; Kranenburg, Bergweg 6 Bloemendaal, een zwarte damestasch; H. Schoo, Dennenweg Bloemendaal, een gouden broche; H, Potjewijd, Kleverlaan 26 Bloemendaal, een stroo- hoed; J. Snuverink, Kinheimweg 19 Bloemendaal, een tuinslang sproeier; P. v, d. Werlf, Brederode- weg 57, Bloemendaal, een zakmes; L. v. d. Valk, Gr Houtstraat 46 Haarlem, een paar witte dames schoenen; J. v. Asdonk, Kinheimplein 3 Bloemen daal, een fietspomp; H. Aartsen, Zomerzorgerlaan 14a Bloemendaal, een fantasie broche; A. v. d. Ham, Zuider Tuindorplaan 24 Overveen, een da mes regenhoed; J. v. Dijk, Barbarossestraat 14 Haarlem, een huissleutel; Hartung, Mr. Enschede- weg 26 Aerdenhout, een verm. gouden schakelarm band; Servaas, Pieter Kiesstraat 69 Haarlem, een porlemonnaie; H. Smits, Schulpweg 8 Aerdenhout, een portemonnaie; aan den politiepost Aerdenhout twee kousjes; aan het bureau van politie te Over veen, een haarspeld, een pakje onderkleeding, een portemonnaie, een Engelsche sleutel, twee band- afnemers. een pet, een ceintuur, een kussen; aan den post Noordzeestrand; een huissleutel, een sportkous, een zijden koord, een badcostuum. Komen aanloopen bij: M. de Boer, Leidsche- vaartweg 138 Haarlem, een klein bruin hondje; 1 immer, Kleine Houtstraat 77 Haarlem, een jonge riollandsche herdershond. Zondag 3 Augustus. NED. HERV. GEMEENTE, voormidd. 10 uur, Ds. H. A. C. Snethlage, Den Haag. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha" des voormiddags 10 uur, de heer F. E. Beekman van Amsterdam. GEREFORMEERDE KERK, voormidd. 10 uur, Ds. Breukelaar van Zaandam, n.m. 5 uur Ds. Breukelaar. VEREEN. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN in het gebouw van den Protestanten bond. E. D. Spelberg, Theol. cand. te Leiden. REGILIEUSE KRING AERDENHOUT, Huize „Kareol", van Lennepweg, v.m. 10.30 uur, Geen dienst. NED. HERV. GEMEENTE, voormidd. 10 uur, De heer W. Tj. Klumper, Theol, cand. te Lei den, „Vredeszondag". EVANGELISATIE des voormiddags 10 uur, Den heer Hoekendijk, te Heemstede. GEREFORMEERDE KERK, in het gebouw „Bethel", Wüstelaan, v.m. 9.45 uur, v.m. 9.45 Ds. Groenewegen van Halfweg, n.m. 5.30 leesdienst. GEVRAAGD tegen 15 - in r klein gezin (twee pe goed kunnende koken, v. Mo. 970C, Bur, v. d. Dierenarts Spreekuur 1-2 en iieuren, Witten, Reparee «lieuw Werk. Concurreerei Begrootingen kc Probeert eens „ONZE VI. Iloeke 5 ct. en onze beste HOS" Sigaren 6 cent. JlIO", Keurige Havana si; liverse prijzen. Groote sor Sigaretten en Tabak, A laarten. Beleefd aanbevelenc KORTE KLEVERLAi» I fant. in 15 versch. A streepen en ruiten jaspé, zeer modern A l verschill. kleuren - fil d'Ecosse, gekl. A m. pijl en str. 0.95 Uni en gestreept A fil d'Ecosse 1.10 Weet U; dat Victoria-Water niet alleen is: koel en frisch, Weet U; dat Victoria-Water ook gezond en heilzaam is? Weet U: dat Victoria-Water in een Liter-schroef-stop-flesch U slechts twee-en-dertig cents kost thuis bezorgd aan Uw adres? Oberlahnstein. 21 Slot. ■„„En -— al zeg ik het zelf vier je ons thuis-komstfeei •t nu dubbel meemaakt. I lie zelf, daar ginds in de f n'j gaf Peter een klap o <en vreugde te uiten en P jffpg heen te helpen. Jnkelend viel het anker e ooten daalden reeds F 6p' zo° /lug, klommen de Ju. rachtig in de voorgescf mjzijn eigen boot, ieder d Plaats gaande, ieder direct d riemen grijpend. JPaar gingen de booten. stran/r7°UWen en kinderen Z.e r'ePen allen dooi hadden de kousen uitgetrok Dew°,0te!\h!elden wedstrij Water klotste tegen de e riemen knersten '°eiers trokken met k-gespannen knieën H>ie aan 't stuur 't zaten moet i z' '«"I". MLKra-a-ak" klonV tuimelde achterover wajf*™ draaide de boot De' Rottend/re b°°ten wa" stuurman; ".Hemf^T k'°nl De booten lagen i Wat o*n kl-j n waE £7 at een blijdschap» De groote sterke ma\Pn n de hoogte en kusten den tranen in de oogen 7 a ten niet eens op hand en grepen reeds w"er Tal van groepjes vormde" Maar reeds roeide een K De jonge kapitein^0*

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2