OFFEN VOL en ZIJDE Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout en Vogelenzang RENTE-VERGOEDING I e iv-i» ftfUIIV Strijkinriofetïng >EE ZN. jubelen - Telef. 3859 loorsteenmanfels mten ;ee «Sit 2i,ïh dc kans met hen in HAARLEMSCHE BANKÏEREENIGINQ - BLOEMENDAAL J 18e JAARGANG' ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1924 No. 32 .RLEM, Tel. 1630 f, Haltestraat 42 FENS CHTlNö atie-Inrichting tomobielen ■RIJWIELEN zen Gascokes Bloemendaal 2 - Telef. 22240 Huiseigenaren j anH. DEMON BRS Bloemend aai 'kweg 70, Tel. 1543 Uitgever: A. EIKELENBOOM, Bloemendaal. Kantoor voor Redactie en Administratie: Bloemendaalscheweg 42. - Tel. 22324. Het is toch ergens! RICHE's Foto is iets eopsLrts PLAATSELIJK NIEUWS. BLOEMENDAAL. OVERVEEN. HOTEL „DUIN EN DAAL'' ZONDAGMIDDAG-CONCERT i gjSËfprt :1 van vertrouwen, wend IJ 2H oud vertrouwd adres. De 1) waarborgt de kwaliteit- n en omstreken zonder prijs. at 12, Haarlem. Telef. 1212 HAARLEM !ESC9aB35EBHS6ÈgHliBBa 260 - Bloemendaal a bewijzen van herkomst en dere soorten Brandstoffen, als ende prijzen, ilend, Kozijnen, Trappen gen. J HALM - HEEMSTEDE at 15 HAARLEM j oresstraat 71 - SCHOTEN Kleverlaan Haarlem .uxe Carrosserieën ode's, Halfmaantafelljes, enz., gewone Meubelen. Inkoop, Porcelein, enz. d aan voor het leveren van aat 7 SCHOTEN IAL TELEFOON 22242 1TTERSW AREN .EESCHWAREN lONM AAK ARTIKELEN XiOOQCOOCOOOOOOOOOC ;N MEDICINALE EN I DER FIRMA'S JAGER EN DE LUZE ET F1LS ,CHE LIKEUREN - Telefoon 22265 >OOOOOOOQOOOOOC OOCg SHSaiOHHffiSHBESHBIinBB* R m VLONS VOOR: RWASSCHEN, ONDULEEREN GEZICHTSMASSAGE, MANI- S IARBEHANDELING 5 stekend adres voor het n van alle soorten en mo- rvullingen en Postiche's g ÏBBBHHHEBBB«aHS«dB* BLOEMENDAALSCH WEEKBLAD Abonnement: Voor een half jaar 1.75 Advertentiën: 15 cent per regel, bij afname van 500 regels of meer, korting. Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, van 1 tot 10 regels 1.elke regel meer 10 cent. Tusschen den tekst of op een bepaalde plaats speciaal tarief. Menschen die altijd bezig zijn met voor hun ge zondheid te zorgen, zijn gelijk aan den vrek, die schatten opstapelt, waarvan hij nimmer met ver stand kan genieten. STERNE. MORGENLIED. O, als de jonge morgen bloeit uit dauw en tranen van den nacht, waaruit zijn versche en snelle pracht tot feestelijke klaarten groeit, o, dan in heil'ge zon te midden van al die heerlijkheid te bidden! Te voelen, 'hoe Gods sterkte daalt en al ons wachten overstraalt! O, als de morgenwolken gaan, wit-glanz'ge stoeten over 't blauw, als zingt een struische wind, die nauw ontwaakte door de lichte laan, o, dan met veerend-sterke schreden de stille wereld te betreden en van den hemel puur en goed te drinken koelen levensmoed! O, in de morgenzon ontwaakt, van blij gedachten 't welkom heer tot zaalge zege en wakkre weer te voeren, waar de strijdlust blaakt! O, lichte vreugd van d' eerste stonden, als 't zeker weten ligt gevonden, aleer zich 't zoeken wordt bewust tot denkensvraag en denkenslust. PETER VAN MAARN. AGENDA: BLOEMENDAAL. Hotel Rusthoek. Tuinconcert van 7.4511 uur. Hotel Duin en Daal. Tuinconcert, 's middags 3 5.30 uur. SCHOTEN. Gebouw „Geko", Spaarndammerw. hoek Floressir. Zaterdagavond van 811 uur concert. Zondag n.m. 36 uur matinee, 's avonds van 811 uur concert. HAARLEM. Atlanta bioscoop. Alle avonden 8 uur voorstelling Zondag, Woensdag en Zaterdag matinee van 24.30 uur. (Nadruk verboden.) Wanneer een mensch geen uitweg meer ziet in dit leven; wanneer hetzij persoon lijke ervaringen hetzij de maatschappe lijke verschijnselen om hem heen hem hebben terneergedrukt en verbijsterd, zoo dat hij zich voelt als terneergeslagen zon der ooit weer te kunnen opstaan, dan is het vaak moeilijk hem troost bij te bren gen. Gewoonlijk geeft het weinig zoo de trooster aankomt met zedeles of vermaan en hem bijv. toevoegt, dat hij zich over zijn neerslachtigheid moet heen zetten. Wat baat een beroep op den wil, zoo die wil ziek is of een beroep op het geloof zoo dat geloof is verzwakt? Het beste gevolg bereikt men veelal, zoo men den terneer- geslagene kan wijzen op bestaande, wer kelijke dingen, die hem met de kracht van het feit kunnen overtuigen, dat het er be ter voorstaat dan hij in zijn gedrukte stemming gelooft. Tot die volstrekt-wanhopigen, die hun toekomst hebben verspeeld of hun ver- ti ouwen m het leven hebben verloren, spreekt de dichter David Tomkins in een van die eenvoudige versjes, die voor ieder te begrijpen zijn en die toch een diepzin nige waarheid bevatten. móeileri a'C'US ^moedigt hij de levens- vStaop.daaris altijd toch èrgens vreugd, Om God s heilig licht, om Zijn zonnelach! Daai is altijd ergens een ziel verheugd Door de fiere kracht van een jongen dag. Daar is altijd ergens een menschenkind, Die zich veilig weet tegen smart en pijn. Die ons andren, zoekenden, levensmoe Door die gift van God tot een steun k'an (zijn!" beurH?ien h6bre,n Wij ,allen OP onze m een moeilijk oogenbhk onszelf wel trnns+meT>v?? dergelijke bespiegeling ge- tioost. Blijdschap, geloof, levenskracht, al zijn wij zelf er tijdelijk van ge speend, ze bestaan daarom nog; ze zijn k'v, en, z°olang ze nog èrgens i "uoiang ze nog ergens znn oaaleii mof ïfT vreemde troost: ons te toch i« w het?een anderen bezitten! En Wint wL ?00 zonderling als het anderen bezitten, kan ook Groote Houtstraat 169 - HAARLEM - Telefoon 3472 DF.POS1TO, dagelijks opeischbaar U/a voor een maand vast prolongatiekoers. voor 3 maanden vast 4 voor een jaar vast 4y2 °/0. met een jaar opzegging 5 SPAARDEPOSITO (Spaarbankboekjes tot maximum f 2500.4 "Zo ons deel worden. Geen mensch is volstrekt eenzaam en algeheel zelfstandig. Wij allen behoor en bijeen, maken deel uit van één en hetzelfde lichaam, zijn van elkander afhankelijk en bezitten tezamen een ge meenschappelijk goed. Als één lid lijdt, lijden wij allen en de vreugde van één onzer genooten straalt op ons af. Dat dit maar geen praatje is, doch een wetenschappelijk feit, heeft ten overvloe de de moderne zielkunde aangetoond. Maar voordien wisten wij het toch eigen lijk ook allen wel. Smart werkt aansteke lijk en geluk is besmettelijk. We kunnen ons er moeilijk tegen verzetten. Plaats een zwaarmoedige in een genoeglijk gezel schap en zijn stroeve trekken zullen zich ontspannen even noodwendig als een stuk ijs smelt zoodra men het in lauw water laat drijven. Er is een gemeenschappelijk bezit aan vreugde, zooals er een gemeenschappelijk bezit is aan deugd. Tezamen leven wij uit hetgeen gansch de menschheid aan kennis en kundigheid, aan inzicht, orde, geloof heeft bijeengebracht. Tezamen putten wij uit de algemeene bron van gemoedelijk heid, humor, dapperheid, goedheid, die ge slachten onzer genooten in onverbiddelij- ken strijd op het leven hebben veroverd. En nu mag een noodlottige samenloop van omstandigheden voor een oogenblik ons hebben vereenzaamd en van de rest der menschheid hebben vervreemd, slechts tijdelijk is de toevoer van levens goederen afgesneden, die, naar wij met stellige zekerheid weten, dan toch èrgens liggen opgestapeld, mede ten onzen nutte. Is het ook u wel niet zoo gegaan, dat ge, na een tijdperk van hopelooze droefheid u voor het eerst weder eens buiten wagend in de vrije natuur, tot uw verrassing op- merktet, dat alles er nog was: even bloeiend en geurend als tevoren? Het is er alles gebleven en het heeft slechts ge wacht op het oogenblik, dat gij u weer ontvankelijk steldet. Zoo is er ook de vriendschap en de liefde, de vrede met het leven en het geluk om het bestaan; het is er allemaal en het wacht ergens geduldig, totdat gij het wederom zult willen opmer ken. Ik herinner mij nog altijd de allereerste preek, die ik in mijn leven heb gehoord. Ik was toen een jongen van omstreeks twaalf jaar en mijn ouders namen mij mee naar de kerk, waar een oude dominee preekte. Natuurlijk ontging mij veel, maar één ding onthield ik, omdat het zoo duidelijk tot mij sprak. Er was een schip op den oceaan, dat onvoldoende drinkwater aan boord had. De menschen vergingen van dorst en in zijn wanhoop kon één der schepelingen zich niet langer weerhouden en hij ging zeewater drinken! Maar hoe was hij ver rast, toen het zeewater zoet bleek te zijn. Het schip was n.l. beland vóór de monding van een groote rivier, die zijn machtigen stroom tot ver in zee uitloosde. Nu was in een oogenblik aller dorst ge- lescht, doch men dankte zijn uitkomst aan een wonderbaar toeval. Bijna was het ge beurd, dat dit heele schip vol menschen van dorst was omgekomen, ofschoon ze aan alle kanten door zoet water waren om geven. Kan ook ons deze verrassing soms niet te beurt vallen, dat wij meenen, aan allen kant door ondrinkbaar water omgeven te zijn, totdat wij 't beproeven, en zie: het water is zoet! „Sta op, daar is altijd toch èrgens vreugd Zoolang ze èrgens is, is ze ook voor u. Wie weet, hoe spoedig ze onder uw bereik komt. Ja, misschien hebt ge uw hand slechts uit te strekken gelijk die schepe ling H. G. CANNEGIETER. Koninginnedag. De voorbereidingen voor het te houden Koninginnefeest op 1 Sept. a.s. zijn in vollen gang. Voor den optocht met versierde rij wielen, voor de volkswedstrijden en voor de athle- tiekwedstrijden hebben zich reeds verscheidene deelnemers aangemeld. Tot 10 Augustus toe kan men zich nog bij de commissie aanmelden. Mei dank ontving de Commissie de toezegging van prij zen voor wedstrijden en optocht. Meerdere prij zen worden gaarne tegemoet gezien. Over gebrek aan medewerking van den kant der burgerij heeft de Commissie niet te klagen. Ver schillende vereenigingen o.a. zang-, gymnastiek- en voetbalvereeniging hebben hare medewerking aangeboden, evenals Sursum en Euphonia, de beide muziekvereenigingen. Het belooft dus een niooi feest te worden. Het programma zal ministens een week van te voren verschijnen. Provinciaal Ziekenhuis. Het bouwen van een keuken is opgedragen niet aan den laagsten in schrijver, maar aan den heer W. v. Heijst te Velsen. Personalia. Voor het examen der Ned. Toon- kunstenaarsvereeniging, afdeeling piano, slaagde te 's-Gravenhage mej. H. v. d. Bosch, alhier. Ëloemendaalsch Gemengd Koor. Door boven genoemd koor zal ter gelegenheid van de Konin- ginnefeesten op 1 September a.s. een openlucht concert gegeven worden, des avonds van 78 uur, bij de kom van Saxenburg. Een achttal werken zal daar uitgevoerd wor den, o.a. Wilhelmus", „Wilt heden nu treden", „Gelukkig Vaderland", e.a. De naam van den directeur, Nico Hoogerwerff, waarborgt iets goeds, terwijl het voor velen, on bekend met het bestaan van dit koor, een gele genheid tot kennismaking zal zijn. In het te verschijnen programma zullen deze liederen een plaatsje vinden. Huize „Dennenheuvel". Dinsdag j.l. is het nieuwe St. Jozefsgesticht, dat op het buitengoed „Dennenheuvel" te Bloemendaal is gebouwd, voor rekening der congregatie der eerw. zusters van Liefde des Goeden Herders, betrokken. Gelijk bekend is dit gesticht bestemd voor R.K, meisjes uit het Bisdom Haarlem, die niet in andere ge stichten kunnen worden geplaatst. Geslaagd. Dezer dagen slaagde met lof de 'heer Dick van Willigenburg voor het examen van de Amsterdamsche Suikerschool. Een der donateurs van Sursum schrijft ons: Woensdag 30 Juli ben ik met het Bloemen- daalsch Chr. Fanfarecorps „Sursum" eens meege gaan op concours naar ZwijnHrecht. Nog wel wat slaperig, (kwart voor zeven al uit Haarlem valt niet mee) maar met goeden moed, waren allen op tijd aanwezig. Om de reis naar Zwijndrecht te beschrijven acht ik overbodig, die kon niet anders dan gezellig wezen, de onder linge verstandhouding in het corps is van dien aard, dat wanklanken daar vreemd in zijn, nog niet eens sprekend van enkele die ten allen tijde over een benijdenswaardige hoeveelheid humor schijnen te beschikken; in één woord, de reis naar Z. door het heerlijke weer begunstigd, was meer dan gezellig. In een pittig marschtempo ging het van Dor drecht naar Zwijndrecht. Bij aankomst bleek het terrein nu juist zoo geschikt niet voor „feestter rein". De grond (grasveld) was drassig, gezwegen nog van de groote plakkaten door het Zwijn- drechtsche vee achtergelaten, maar al zijn de Bloemendalers dergelijke velden en wat dies meer zij, niet gewend, de stemming bedierf het niet. Al spoedig had de opening plaats door bonds voorzitter en feestredenaar, waarna men na het gezamenlijk spelen van psalm 150 tot het eigen lijke concours overging. De vierde afdeeling waarin „Sursum" speelde begon met een corps uit Schiedam, daarna trad Sursum op. Niet gehaast of zenuwachtig, maar rustig en door hun flink aantal een prettige indruk makend, werd zeer goed het eerste nummer Gezang 238 uitgevoerd. Als tweede nummer werd gegeven het bekende „Largo" van Handel. Op zich zelf is deze compositie van-Handel eenvoudig, maar daar zij een zeer zuiver spel eischt, voor e n vierde af deeling uiterst moeilijk. T Was echter Sursum's directeur, den heer J. A. Meng, toevertrouwd. ,,'t Largo" werd werkelijk „largo" gespeeld; fijn in z'n pianissimo's, mooi in z'n crescendo's, en vol, breed, krachtig, maar toch ook weer be- schaafd in z'n forto's. De jury dacht er blijkbaar ook zoo over, en wees Sursum de 1ste prijs toe. De Bloemendalers kunnen trotsch zijn op Sur sum, en de Sursummers op hun Directeur. De uit spraak der jury werd natuurlijk met donderend gejuich door de Sursummers ontvangen. Aan die eerste prijs zat echter meer ver bonden dan een vroolijk gezicht. Door die eerste prijs moest Sursum deelnemen aan de eere-wed- strijd en dat tegen veel hoogere afdeelingen, zélfs uitmuntendheid, dat valt niet mee, maar men moet geen Sursummer zijn om daar een zwaar hoofd in te hebben. Opgewekt betrad men de tent voor de eerewedstrijd, men lachte en scherste nog wat, tot het belletje der jury het sein voor beginnen gaf. De directeur fluisterde nog even en 't was alsof hij ze hierdoor hypnotiseerde, alsof er iets van hem in hun overging want toen.... toen heb ben ze gespeeld of neen dat was geen spelen, dat was werkelijk zooals de feestredenaar zei, een uiting der ziel. Wat vol en massief donderden de bassen over het terrein, en wat zeldzaam zuiver was de pistonsolo in het Vendange et Moisson. Hulde Sursum, driewerf hulde, voor zulk spelen. De uitspraak der jury bevreemde mij dan ook niet, toen hun hiervoor een 2de prijs werd toege kend. De Sursummers stonden zoo wat op hun hoofd. Nu restte 'hen nog een ding en wel de marsch- wedstrijd. Bloemendalers je hebt misschien dik wijls staan luisteren als Sursum aan 't marcheeren was in de Donkerelaan, maar ge had in Z. moeten komen, dan had ge respect voor uw corps gehad. De mooie petten der mannen en de baretten der meisjes glinsterden in het heerlijke zonnetje, en streng in de maat op Meng's pittige „Sursum- marsch" marcheerden ze onverschillig voor modder ende overwinning te gemoet. 'k Geloof dat het publiek het meest benieuwd was hoe de meisjes het er zouden afbrengen, maar ze deden voor de mannen niet onder maar zwenkten en liepen als de beste. 'Hoe de uitspraak der jury, een 1ste prijs, door hen ontvangen werd, laat zich moeilijk beschrij ven, 'k geloof alleen dat als ze niet terug hadden gemoeten ze nu nog stonden te lachen. Dat er geblazen is op de terugmarsch naar Dord, in den trein, en op het station in Haarlem, zal ik wel niet behoeven te vertellen, 'k Hoorde van den directeur dat de volgende avond, dus Donder dag, ter eere van haar successen, Sursum een wandeling door Bloemendaal tzou maken; 'k hoop dal de Bloemendalers ze waardig hebben ontvan gen en ze de hulde hebben gegeven die ze toe kwam. Nu rest me nog een woord tot slot. Sursum, op uw voorlaatst concours hadt ge uw verwachtingen te hoog gespannen en kwaamt ge eenigszins ont nuchterd met een derde prijs thuis, maar nu zou den we met een kleine variatie op Bilderdijk's „Afscheid" kunnen zeggen: „Sursum groeit weer, Sursum bloeit weer, Sursum's naam is weer hersteld Sursum (uit de modder van Z. herrezen) zal op nieuw het Sursum wezen. En toch, mocht ge op een volgend concours waar ge dan nu in een hoogere afdeeling moet spelen, weer eens met een derde prijs thuiskomen, wees dan niet ontmoedigd, ook een derde prijs is een prestatie, denk dan niet dat een andere Directeur u misschien verder gebracht zou heb ben, neen Sursummers 'k geloof het niet alleen, maar 'k ben er van overtuigd, dat de heer Meng u zal brengen waar ge naar streeft en dat is „Sursum". Reisbeschrijving van 2 Bloemendaalsche jongens in het Belsenland. (3e Brief.) Begin der Ardennen. We zijn deze week door ■de geregelde wie regens verhinderd verder dan Eupen te komen, niet zoodra echter was het weer droog of wij hebben ons hebben en houden bij elkaar gepakt, daarbij flink geholpen door een boerenjongen, hebben den boer en zijn familie bedankt voor hun gastvrijheid, en zijn vertrokken. De weg was gemakkelijk. Steeds de Vesare stroomopwaarts volgen. Deze weg was, behoudens in steden en dorpen, schitterend geplaveid. De fietsen zijn hier karakteristiek. Meest race fietsen in alle mogelijke en onmogelijke kleuren. Men zou er heel gemakkelijk een regenboog van kunnen samenstellen. Een fiets met drie of vier kleuren is algemeen, een zwart gemoffelde is een zeldzaamheid. Het Vesaredal is heel mooi. De hooge oevers zijn met loofhout bedekt. Beneden langs de dan weer klimmende, dan weer dalende weg zijn prachtige weiden. Deze weg slingert zich van den eenen op den anderen oever of ze verlaat even de zich als een slang kronkelende rivier. De dorpen welke wij thans passeeren hebben weinig van den oorlog geleden. Zij zijn alle in dc lengte, z.g.n. eivormig, gebouwd. In elk dorp vindt men een wegwijzer, wijzende in de rich ting van Brussel met de aanmoedigende woorden er op „uw laatste uurtje in Brussel door te bren gen". Nu wie weet komen wij er nog, doch ons laatste uurtje hopen we toch in Holland te slijten. Wij naderen thans Eupen. Vlak voor dit dorp gaat de weg voor een drie a vierhonderd meter vrij steil naar beneden. Wij zijn op de fiets blijven zitten, doch dit is zeer roekeloos van ons geweest. Enfin, alles liep goed af. Eupen is absoluut Duitsch gebleven. Boven één winkel zagen we staan ,,on parle francais". Men Spreekt hier Duitsch. Op den hoogsten top boven Eupen staat een sanatorium voor t.b.c.-lijders. Dit gebouw is in 1917 gebouwd door de Duitschers, met de bedoeling dit in te richten tot kazerne voor officieren. Nu is er een zijvleugel aange bouwd met lighallen. Nadat we nog enkele uren gefietst hébben moe ten we trachten een kampeerplaats te vinden. Bij een boer kregen we inplaats van een kampeer plaats de beschikking over een hooischuur en den volgenden dag een plaatsje in de keuken bij de allerhartelijkste familie. De keuken is aardig ge meubileerd en tot woonkamer ingericht. De fami lie is Duitsch en streng katholiek. Voor het eten wordt door allen een lang gebed hardop gedaan. De huisvrouw maakt van die gelegenheid gébruik om al biddende de laatste werkzaamheden aan het maal te verrichten. Het is een eigenaardig gehoor, want ze beginnen niet tegelijk. Heden hebben we op onze doorreis de „Barrage de Gileppe" gezien die de omgeving tot Verviers toe van kalkvrij water voorziet, 't Is een enorme dam in een smal gedeelte van de Gileppe. Op den dam is een prachtige zittende leeuw geplaatst. De weg welke wij thans gaan, loopt tot aan Bethane door een bosch. Af en toe afgewisseld door kleine bergstroomen en watervalletjes en overal veel vruchten, zooals boschbessen, fram bozen, wilde aardbeien en bramen. Van Bethane gaat onze weg het Gileppedal langs. Soms zijn de rotsen weggehakt, 't Zou hier een dorado zijn voor mijn aardrijkskundeleeraar. (4e Brief.) Dwars door de Ardennen. Deze week zijn we, door het weer begunstigd, een eind opgeschoten. Vanuit Eupen hebben we eerst nog een tochtje naar de „Barague Michel" gemaakt. Dit is het hoogste punt van België, 672 Meter. De weg was prachtig doch grootendeels loopen. Af en toe prachtige panorama's. In twee en een half uur tijd waren wij boven. De terugweg duurde 28 minuten, al maar fietsende, doch zonder te trappen. Van Gileppe tot Jalhay is de weg prachtig, maar niet te fietsen. Ook hier prachtige verge zichten. Een er van is een gezicht op het meer van Gileppe. We hebben thans eenige uren gereisd, al maar klimmen en dan weer dalen. Dat dalen was meestal een gevaarlijk werkje per fiets. Enfin, we zijn er nog. Nu eerst maar weer eens gaan slapen. We zijn doodmoe. Den volgenden dag zijn we gegaan naar Houf- falize over Hanzelot, Trois Fonts, Vielsahn en Barague de Froiture, steeds genietende van de prachtige panorama's. Van de Barague de Fraiture zijn we naar Houf- falize gegaan en vandaar naar Brastogne. We zijn verder nog verschillende dorpen door- gepeddeld tot dat wij voor een regenbui moesten schuilen en van een gendarme vernamen dat we in Luxemburg waren. We zijn toch geen douane gepasseerd zei ik. Doch er was geen douane meer werd mij verzekerd. Door -de vriendelijke gendarme werd ons mede gedeeld 'hoe we in Luxemburg een prachtig fiets- rcisje konden maken van een paar dagen tot aan het plaatsje Esch. Waar wij dan ook gevolg aan hebben gegeven. Esch is een prachtig dorpje, dat oogenschijnlijk in een ellipsvormig dal ligt. De Sauer stroomt er rustig door. Er staat nog een ruïne van een oud kasteel. Prachtig hier. Tot volgende week. KEES. Ongeluk aan het einde van den Nieuwe Zeeweg. Zoo ongeveer aan de grens van Bloemeradaal's grondgebied werd Zaterdagavond laat een wagen aangereden door een motorrijder. De rijder, die van de richting Bloemendaal kwam, reed het paard tusschen de voorpooten en wel zoo, dat de nummerplaat op het voorspatbord den buik van het arme dier geheel openreet, zoodat de inge wanden er uit puilden. Het paard was bijna terstond dood. De motorrijder bekwam geen letsel en de motor zelf werd slechts licht beschadigd. Voor dezen koopman was dit een zwaar verlies, daar het paard niet verzekerd was en ook niet was vast te stellen of de motorrijder schuld had. HAARLEM. Verleden week opende de heer P. Dickmann in het perceel Kleverparkweg no. 94, Haarlem, een zaak in Comestibles, fijne Vleeschwaren, Kruide niers- en Gruterswaren. De heer Dickmann die zijn sporen op dit gebied heeft verdiend en jaren lang een dergelijke zaak te Heemstede met succes heeft gedreven, zal door vakkennis en door slechts prima waar te leveren teer zeker spoedig hel vertrouwen van zijn clientèle weten te ver werven. De winkel voldoet aan de hoogste eischen van techniek en hygiëne en kan gerust ook wat in richting en indeeling aangaat wedijveren met de beste zaken op dit gebied. VAN 3-5.30 UUR SÊBKH&

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 1