I MAISON HETTYDames- en Heeren Modeartikelen ABR. MEIJER TeThuüf otel Restau ondagav de goedkoopste. LINCOLN de meest volmaakte. CARR'S MOUTBROOD Mr. Tideman naar aanleiding van R.K. Eucharistisch Congres. DE INSECTEN=DOODENDE STRAAL. Groote Houtstraat 16 Dames-Camisoles Dames-Pantalons Dames-Netflanellen Keuken-Werkmi F. BROERSJ F. 1Ï0 Atelier „LE NOBI J. Jongkii STUCADOOI Steeds Nouveauté's Importeur: N.V. Haarlemsche Auto Centrale, Stationsplein, ïelef. 1094. /MJÖ OEPLLSl E)LOtMCND/>\L PLAATSELIJK NIEUWS. BLOEMENDAAL. 0VERVEEN. Een goed geslaagde demonstratie te Santpoort. SCHAAKRUBRIEK. BURGERLIJKE STAND. GEVONDEN VOORWERPEN. M UZ ADVERTENTIE DAMES T. DOEVENDA jansstraat 31 Timmerman Metselaar en Aanneme SCHOENMAKER Garenkokerskade Gaelstraat 26 Haarlem Meubelhuis, Klein Hi [.land 61, Haarlem. Gebrandschilderd G Gebrandschilderde Lam Ged. 0. Gracht 62, Haar VICTORIA-WATER Gevestigd te Haarler Dierenarts Schotersingel 117 Tel. 1 Spreekuur 1-2 en 6 gebrT~wèb; Hagellngerweg 64, Sant] T y. 1 VELDËlU LEIDT OP VI Schotersingel 131 (bij BLOl w.ÜJ.° Rktenlscï] steeds'^ers JhÏ De laatste wetenschappelijke onderzoekingen hebben aangetoond, dat het zuivere CARR'S MOUTBROOD een verrassend gunstigen invloed heeft op de menschelljke constitutie. Iedere bakker heeft het. Het schrijven wat de heer T. aan den minister van Justitie en verschillende leden der staande magistratuur verzond, luidt als volgt: Öivdergeteekende, advocaat bij de Arrondisse- ments-rechtbank te Haarlem aldaar kanloorhou- dende aan de Gedempte Oudegracht no. 63 heeft de eer zich met het volgende tot U te wenden. Te Amsterdam wordt in den loop dezer week in het openbaar gehouden het XXVIIe zgn. Interna tionaal Eucharistisch congres, aanvankelijk aange kondigd als eene betooging voor de vermeerde ring van liefde en verzoening tusschen de volke ren, doch bij hare opening aangekondigd als tot doel hébbende de verheerlijking van Jezus Chris tus in den Paus en in de Eucharistie, met als bij zonder doel de eerherstelling van laatstgemeld R.K. kerkelijk sacrament, als voedsel ten eeuwi gen leven op grond van het R.K. leerstuk dat Christus zelf, na zgn. te zijn getranssubstantieerd onder de gedaanten van brood en wijn, waarlijk, wezenlijk en zelfstandig in het zgn. allerheiligste sacrament des altaars tegenwoordig zou zijn. Op Woensdag 23 Juli heeft pater W. van Dijk, de algemeene secretaris van het congres, in het Stadion -te Amsterdam openlijk voorlezing gedaan van een Breve van den paus van Rome, waarin, onder verwijzing naar de hier te lande van kracht zijnde wettige onvolledigheid van het recht van processie, het herstel van volledige vrijheid daar van werd cpgeëischt, onmiddellijk waarna en in aansluiting waaraan de kardinaal-legaat van be doelden paus, de heer W. van Rossum, voor de zelfde menigte mede openlijk heeft voorgelezen eene rede, waarin werd gewaagd van het congres als de schitterende huldebetuiging van „ons eer herstel aan" Christus' .Eucharistische hart"; van de eenigheid van die roomsche kerk, als de kerk, onder Petrus en zijne zgn. opvolgers, de pausen van Rome, als middenpunt van eenheid, een rotsvaste onwankelbare steunpilaar van on feilbare leiding; van Christus' Eucharistisch Hart, dat het groote wonder wrocht zic'hz elven, „ons", ten spijze, ten offer en ten levensgezel te geven; van de opvordering deswege aan alle schep selen Gods, alle engelen des hemels, al de volke ren en menschen der aarde om onzen lieven God te loven; verder aldus vervolgende: Sta dan op, gij Nederland, dat de verdrukking en vervolging hebt verduurd, boeten en kastijdin gen hebt verdragen, maar Uw geloof aan het aller heiligst Sacrament niet hebt prijs gegeven. Sta dan op, gij Nederland, dat Uw martelaren, de mar telaren van Gorcuin en Alkmaar en zoo veel an deren met onverwinbare standvastigheid hun bloed en leven hebt zien offeren voor de waarheid van Jezus' waarachtige tegenwoordigheid in het Aller heiligste Sacrament. Sta dan op, gij Amsterdam, gij hoog begenadigde stad, waar Gods almacht zoo wonderbare dingen wrochtte om de waarachtige tegenwoordigheid van Jezus in het heilig Sacrament te bevestigen. Sla dan op, gij Amsterdam, dat Uw eer en opk - men, Uwe grootheid en glorie te danken hebt aan het hoogheilig Sacrament van Jezus' liefde enz. Het is duidelijk, dat waar onder opstand (zie ilia voce b.v. in de roomsch-geörienteerde ency clopaedic van de Uitgevers-Maatschappij Vivat te Amsterdam) is te verstaan: Groote volksbeweging tegen het openbaar gezag, en waar de kardinaal legaat, de heer W. van Rossum, als Nederlander, de kracht van zijne moedertaal zeer wel verstaat, ten deze door hem openlijk en onder grootschen opzet gepredikt is een en aldus is opgezet tot in verzet komen van de bevolking van Nederland en met name van Amsterdam tegen de oogenblikke- lijk te voren namens den paus van Rome aldaar gelaakte betrekkelijke onvrijheid van openbare godsdienstoefening, gelijk deze in het belang en tot heil der openbare orde en rust thans hier te lande volgens art. 170 der Grondwet en volgens de wet van 10 Sept. 1853 tot regeling van het toezigt op de onderscheidene kerkgenootschappen^ bestaat. Ondergeteekende meent Uwe aandacht hierop te moeten vestigen. Een exemplaar van het dag blad de Telegraaf van Donderdag 24 Juli 1924 Ochtendblad, tweede blad, waarin genoemde Breve en genoemde rede blijkbaar woordelijk zijn overgenomen, gaat te Uwer bediening hierbij. Indien ook Uwe autorit it van oordeel is, dat hier strafbare opruiing heeft plaats gehad, die tot eene vervolging dient aanleiding te geven, ver oorlooft ondergeteekende zich, onder verwijzing naar art. 132 Wetb. van Strafrecht, U op te mer ken, dat mede voor vervolging in aanmerking ko men de uitgevers van die dagbladen in Nederland, roomsc'h-katholieke en half-roomsche (gelijk de Telegraaf), die met het oogmerk om de rucht baarheid van den opruienden inhoud van genoem de stukken, althans van genoemde rede, te ver meerderen, die stukken (De Telegraaf drukt den vermelden pauselijken eisch zelfs gespatieerd af) algemeen hebben verspreid. Voor het geval U van oordeel mocht zijn, óf dat de prediking van opstand achter groote woorden en betuigingen van anderen aard, zoodanig ver scholen is opgesteld, dat het bewijs der opruiende strekking moeilijk te leveren zal zijn, óf dat die strekking aan die woorden zonder nadere verkla ring niet kan worden toegekend, geeft onderge teekende U in overweging te bevorderen, dat van de daartoe bevoegde macht een verzoek tot den Gr. Houtstr. 126. Tel. 1760 HAPTENU ISTLA&N II OPNAMEN IN EIGEN OMGEVING- kardinaal-legaat, den heer W. van Rossum voor noemd, uitga, waarin om eene nadere verklaring van de door hem gebezigde woorden en deszelfs strekking wordt verzocht, en dat het antwoord worde gepubliceerd, opdat de aan ons Nederlan ders terecht dierbare openbare orde en rust, door het verkrijgen van eenige zekerheid dienaangaan de, worde bevorderd. Haarlem 25 Juli 1924. Op onze vraag aan mr. T. of hij hierop iets had vernomen, antwoordde hij het volgende: „Neen, en ik verwacht dit ook zeker niet; de autoriteiten die verplicht zijn bij kennisneming van strafbare feiten, tot vervolging daarvan over te gaan, zijn niet verplicht mij daar van kennis te geven, of aan iemand anders dan de boven hen geplaatste autoriteit te verantwoor den, waarom zij vervolging eventueel nalaten. Artikel 131 Wetboek van Strafrecht, waarop ik de autoriteiten héb gewezen, luidt als volgt: Hij die, mondeling of bij geschrifte, in het openbaar tot eenig strafbaar feit of tot gewelddadig optre den tegen het openbaar gezag opruit, wordt ge- sraft met gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaren of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. De heer van Rossum zal waarschijnlijk staande houden, dat hij niet heeft opgeruid tot gewelddadig optreden tegen het openbaar gezag. Niemand die opruit en tevens liefst buiten het bereik der straf wet wil blijven, is zoo dom het woord „geweld dadig" zelf daarbij te bezigen. Maar indien onder opstand werkelijk te verstaan is een groote volks beweging tegen het openbaar gezag, en dit is nog door niemand bestreden, dan kan hieraan worden toegevoegd, dat zulk een volksbeweging zonder gewelddadigheden slecht denkbaar is. De bladen, die zich met deze zaak hebben inge laten, deden het tot dusver voorkomen, alsof de heer van Rossum niet heeft gepredikt een massale opstand om den „eisch" des r. pausen kracht bij te zetten, maar een „opstaan", „in verrukking" nog wel, om het roomsch-katholieke t,geloof", „liefde" en „dankbaarheid" uit te vieren „voor den God onzer tabernakelen". Maar deze verdedi ging is niet klemmend. De geschiedenis wijst uit, dat roomsch-katholiek geloof, liefde en dankbaar heid, en zulks tot verrukking van pausen en kardi nalen voor den God hunner tabernakelen zijn uit gevierd o.a. in de dolle gewelddaden der inqui sitie. Deze pauselijke moordcentrale heeft tien maal meer menschen om hals en goed gebracht dan bij het eucharistisch congres het Amsterdam- sche stadion bevolkten; en bij die moordpartijen kwamen ook processie's te pas, met een eucha- ritischen Christus, juist zoo waarlijk, wezenlijk en zelfstandig in een ouwel vervat, als men ons nu wil opdringen. De clou (spijker om een zaak aan op te hangen) oftewel het middel voor den heer van Rossum om aan eene vervolging te ontko men, zou,dan hierin moeten schuilen, dat de pre diking om op te staan iets anders is dan de predi king van opstand. Maar ook dit gaat niet op. Want de kardinaal heeft niet gepredikt: sta op en ga henen, of: sta op en aanbid; zelfs niet: sta op en jubel. Maar hij heeft aangeroepen Neder land: dat de verdrukking hebt verduurd, dat vervolging hebt verduurd, dat boeten hebt verdragen, dat kastijding hebt verdragen, dat uwe martelaren van Gorcum en Alkmaar (waren het er 10 of 20?) hun bloed en leven hebt zien offeren; 1 hij heeft aldus het wraak-instinkt in de aanwe zige roomsche Nederlanders, de Amsterdammers in het bijzonder, opgewekt en daarbij uitgeroepen: sta op, sta op, viermalen; en aan het einde van deze rede heeft hij nogmaals het opgeroepen wraak- instinkt gekitteld en gevleid door den wensch uit te spreken dat het eucharistisch congres moge gedijen tot eerherstel van zooveel miskenningen en „beleedigingen Hem" d.i. Godzelf en zijn Zoon (excusez du peu) aangedaan, een eerherstel waar toe het congres, blijkens de inleiding, speciaal was bijeengeroepen. Doet het er in dit verband iets toe, dat ergens ook een regel staat: ,,De dagen van uw jubel zijn gekomen"? Met name bij eene in stelling als de r.k. kerk, die zich openlijk heeft opgeworpen als vijandin van den modernen staat, dus ook van het in den modernen staat Nederland geldend gezag? Immers neen. Hoogstens kan men zeggen, dat de heer van Rossum in zijne juridisch en bisschoppe lijk getoetste en toegelaten woorden, gepoogd heeft op jezuietische manier straffeloos godsdienstkre- ten met politieke ophitsing te vermengen. Maar daardoor is die ophitsing niet minder gevaarlijk. Integendeel. En nu zie ik niet in, dat, als in Nederland, onder goedkeuring van het Departement van Justitie, ophitsing, indien zij is vermengd met economische betoogen, onmiddellijk door van staatswege be zoldigde commissarissen van poPjie en officieren van justitie preventief wordt vervolgd ter wille van onze openbare orde en rust, repressief een veel dieper ingrijpend en nawerkend en listiger ophitsen als van den heer van Rossum onver- volgd zou moeten blijven. Blijft eene vervolging door het openbaar minis terie achterwege, dan wijst artikel 33 Wetboek van Strafvordering den weg, aan ieder die dezen in wil slaan, om aan de Rechtbank te Amsterdam te verzoeken, zoo hiertoe termen zijn, eene ver volging te gelasten. Zij zou er toe kunnen bijdragen, dat het gevoel van gelijkheid voor de wet, dat op grond van zijn ervaring, bij onsvolk maar zwakjes leeft, te ver sterken. Zij zou er toe kunnen bijdragen den wa ren aard van het eucharistisch congres als van eene internationale roomsch-politieke wapen schouwing tegen den Nederlandschen staat en de Nederlandsche gemeenschap, aan het licht te brengen. Zij zou kunnen bijdragen tot zuivering van onze politieke zeden. Daarmee voorloopig basta, wat den kardinaal betreft. Wat het congres aangaat; dit moge nog tot in lengte van dagen in het middenpunt van onze be langstelling staan. Voorloopig zou ik er nog dit van willen zeggen. Over een dergelijke groote mani festatie van politieke tegenstanders maakt men zich niet boos en men wordt er ook allerminst zenuwachtig van; ik althans heb noch van het één noch (n'en déplaise de malle opmerking dienaan gaande in Het Volk) van het ander last. Maar wat men wel krijgt is dit: men krijgt een gevoel van gezonde strijdlust; men overweegt dat als de te genpartij nu alles op haren en snaren is gaan zet ten met dit grootsche congres er daarna een nog veel grootere kloppartij moet komen, waarbij het dan weer gaat om de vraag, wie in Nederland de macht zal hebben en de lakens zal uitdeelen: wij allen te zamen in redelijk overleg, of de onder kerkvorm verborgen politieke partij, die met haar biechtstoel, kloosters en jezuieterij al ^zoovele lan den en volken diep ongelukkig heeft gemaakt. Over het noodlot dat België door Roomsche over- heersching is beschoren geworden, wil ik u een volgende maal iets mededeelen." Personalia. De heer J. Lang, brieven- en tele grambesteller, is wegens gezondheidsredenen over geplaatst bij de administratie van den technischen dienst te Haarlem. De Korte Kleverlaan krijgt een geducht opknap pertje. Behoudens het laatste stukje nabij de bocht van de Prof. v. Vlotenweg vindt het thans dubbel spoor, het tramhuisje wordt verrold en komt iets meer naar den Bloemend, weg toe, terwijl Pu blieke Werken tegelijk ook begonnen zijn om de rioleering in orde te maken, daar straks dit ge deelte zal worden geasphalteerd. Zoodra dit gedeelte van Bloemendaal is gereed gekomen kunnen wij, wat deze afdeeling betreft, niet meer van slechte straten spreken. Personalia. Op de lijst van aanbevelingen ter voorziening in de vacatures van commissaris sen der Nederlandsche Heidemaatschappij komt o.m. voor Mr. W. J. M. Westerwoudt, alhier. Maandagmorgen werd op de R.K. Begraafplaats te Overveen ter aarde besteld het stoffelijk over schot van wijlen den heer H. A. J. Lohman, regent van huize „Duinrust". Vliegenverdelgingsmiddel. Onze plaatsgenoot de heer K. Daan heeft een middel uitgevonden om vliegen, muggen en andere insecten te verdelgen zonder dat dit middel eenige schade teweegbrengt aan menschen, meubelen of groote dieren, zooals honden, katten, enz. Reeds eerder werden door den uitvinder, in het bijzijn van officieele personen, proeven genomen welke allen goed geslaagd zijn, doch j.l. Woensdag was de heer D. zoo vriendelijk te pers uit te noo- digen om een demonstratie te geven in de stal van den heer Böhm, Wij kregen gelegenheid om er ons van te over tuigen, dat in den plus minus 100 M3. grooten stal zich zwermen vliegen bevinden. Er staan vier koeien, die voortdurend den kop naar links en rechts uitslaan, met pooten en staart werken om de hinderlijke insecen te verdrijven. Alle aanwezigen worden binnengelaten, want de demonstratie zal onmiddellijk een aanvang nemen. Het is eigenlijk zoo eenvoudig en beknopt, dat de naam van demonstratie voor een eenvoudig werk als dit, wat te wijdloopig is. Het geheele proces dezer zuivering, reiniging of verdelging, hoe men 't maar noemen wil, neemt met de voorbereiding incluis hoogstens 15 minuten in beslag. Voor dit verdelgingsproces wordt vereischt een envoudige spuit, een fietspomp met een kolf aan de onderzijde. De kolf bevat eene hoeveelheid R.I.D.S. en de spuit doet bij elke beweging het aetherische vocht verdampen. De verdampte vloeistof wordt onmiddellijk in de atmosfeer op genomen. De heer Daan vulde de kolf met een maatglas totaal werd er 200 gram ingegoten, welke hoeveel heid ec .ter lang niet benoodigd is voor de zuive ring van een stal als in dit geval voor de demon stratie was gekozen. Onder de voortdurende beweging van zuiger stoot de spuit naar alle richtingen hare dampgol- ven uit. Nadat we ongeveer vijf minuten in den stal staan, beginnen de eerste slachtoffers te val len. Het praeparaat veroorzaakt voor het insect den verstikkingsdood. Insecten ademen, zooals be kend is, door poriën. De verdampte R.I.D.S. doet de poriën samentrekken, hetgeen den dood na enkele oogenblikken veroorzaakt. Eenvoudig, niet waar! Het ei van Columbus. We staan nog altijd in den stal. De runderen worden rustiger, want het getal belagers vermin dert. Bij tientallen, bij honderdtallen vallen ze neer. Naast me staat een bak met meel. Daarin zijn de gesneuvelde met heele rissen neergeko men. Na ongeveer twaalf minuten in den stal ver toefd te hebben, zien we hier en daar nog een vlieg rond..loopen. Want de sterksten, die het langst blijven leven, zijn toch ook den dood nabij. Houd er den vinger maar bij, ze vliegen niet eens meer weg. Merkwaardig resultaat. Dit gonzende, snorrende zoemende leger wordt met een eenvoudige spuit binnen een kwartier verdelgd. Het zoldertje, de ramen, de ruggen van het vee, het zag alles zwart van de vliegen. Enkele minuten later zijn ze alle gesneuveld. De heer Daan heeft zooals hierboven reeds is gezegd, verschillende demonstraties gegeven voor de Wetenschappelijke Malaria-Commissie voor Noord-Holland en voor de Commissie ter bestrij ding van de Malaria door de bevolking. De voor zitter van de Wetenschappelijke Commissie, Prof. Dr. A. Aldershoff, Directeur van het Rijks Serolo- gisch Instituut te Utrecht, en de secretaris van die commissie, dr. P. Korteweg, legden de vol gende verklaring af: ..Ondergeteekenden, voorzitter en secretaris der Wetenschappelijke Malaria-Commissie voor Noord-Holland, verklaren dat het muggenverdel- gingsmiddel van den heer Daan te Santpoort, bij proefnemingen heeft bewezen, bij verdelging, ook van malariamuggen in stallen, goede diensten te kunnen bewijzen en dat het middel geen bestand- deefen heeft doen vinden, die althans, bij aan het doel beantwoordend gebruik, voor mensch of stal- dier gevaar opleveren." Dr. J. J. Th. Doyer, inspecteur van den Volks gezondheidsdienst in de provincie Noord-Holland en Utrecht, tevens voorzitter der „Commissie ter bestrijding voor de Malaria door de bevolking" heeft zich bereid verklaard desgewenscht inlich tingen te willen verstrekken omtrent de door hem .geconstateerde met R.I.D.S. behaalde resultaten. De heer Daan liet verder verklaringen zien van menschen, die reeds het nut van het nieuwe mid del hebben ondervonden. De heer Daan zal het praeparaat in den handel brengen. Nadrukkelijk wees de heer Daan er nog op, dat er geen nadeelige bestanddeelen in het praeparaat zitten. Het tast het behangsel en de verf niet aan. Ook geen metaal en zelfs de fijnste weefsels hebben geen last. Want en hier treedt de groote beteekenis voor de algemeene volksgezondheid aan het licht R.I.D.S. kan ook op dezelfde afdoende manier aangewend worden voor de verdelging van wand luizen, hoofdluizen, kippen- en schapenluizen, die ren- en menschenvlooien, torren, mieren en mot ten. Dat het vee hoegenaamd geen schadelijken in vloed ondervindt van het preparaat bewijst h.t volgende. Een hoeveelheid versch gemaaid gras werd flink met R.I.D.S. bespoten en rustig door de koe, aan wie het voorgeworpen werd, opgevreten. Op de vraag hoelang een stal, een woning, of wat dan ook, gezuiverd blijft van insecten ant woordde de heer Daan dat men gedurende een week verlost is van deze plaag. Het zou dus noodig zijn een stal eenmaal per week met R.I.D.S. te bewerken. Voor een stal van 100 M3., inhoud zooals deze van den heer Böhm is een zeer kleine hoeveelheid benoodigd, waarde ongeveer 30 cent. Zoo zien wij dus dat de geruchten, welke reeds eenige tijd de ronde deden betreffende dit middel, volkomen gegrond waren en dat de heer D. den dank van velen in ontvangst zal hebben te nemen na verloop van eenigen tijd, dat is zeker. Fil d' ecosse Fil d' ecosse vanaf f 1.25 gekleurd f2.25 Katoen Tricotf2.75 Directoir Pants, gekleurd f 1.50 Geknoopt Tricot f2.15 Oplossingen, enz. te zenden aan den Schaak- rcdacteur van dit blad, Bloemendaalscheweg 42, Bloemendaal, Probleem No. 59. Dr. M a c h e n. (f) M at in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Kfl, Da4, Tel, Tg4, Lb4, Le4, Pe5, a2, d3, d5. Zwart: Kd4, Dc8, Lh7, Pd6, Ph4, b6, f3. Dit probleem werd in den jare 1890 in een wed strijd bekroond. Kampioenschap van Nederland. Van 24 Juli2 Augustus wordt te Amsterdam een wedstrijd gehouden om het kampioenschap van ons land. Deelnemers zijn: De meesters Rud. J. Loman te 's-Gravenhage; J. Davidson te Amsterdam; ;A. Speyer, te Gouda en dr. Ar G. Olland te Utrecht. Voorts de meester M. Euwe, tevens houder van het kampioenschap, te Amsterdam. En ten slotfe de hoofdklasse-spelers G. Kroone, te Haarlem (te vens kampioen van Haarlem); mr. G. S. Fontein te Scheveningen (tevens kampioen van Discendo Discimus); J. L, Kersten, te Amsterdam; mr, E. Straat, te Amsterdam; E. de Haas te Rotterdam. Daar meester Euwe na de 5e ronde de eenige was die nog geen partij had verloren, bestaat er alle kans, dat hij zijn titel zal weten te behouden. Oplossing Probleem No. 57. Ph. Klett (1833—1910). Stand der stukken; Wit: Kb7, Del, Te7, Th4, b3, e4. Zwart: Kh6, Lf3, b4, c6, e6, g5, gó, h5. 1. Del—f2, enz. Van dit moeilijke probleem hebben wij geen goede oplossingen ontvangen. GEBOREN: z. van K. Kooiman en W. H, M. van Duivenboden; d. van Th. J. C. Bonarius en H. M. G. Nieuwenhuis. ONDERTROUWD: W. J. Dijkmans en E. J. de Wild,e. T. van Wiefferen en L. Hoeven. W. A. Duivesteijn en J. Loerakker. S. F. Hack en Ch. Meister. GETROUWD. J. P. G. Feiten en A. Smit. B. Ch. van Schouten en G. C. Kroon. OVERLEDEN: H. A, J. Lohman, 49 j.; B. A. van Groningen, 57 j. Terug te bekomen bij: H. J. v .d. Meij, Zomer- zorgerlaan 23 Bloemendaal, een ceintuur; P. Schilt- man, Zuid Brouwerstraat 25rood Haarlem, een reti cule; Garage Backhuijs, Zeeweg Overveen, een damesmantel; O. de Vries, Kinheimweg 63 Bloe mendaal, een unster; Hogenbirk, Noorder Stations-, weg 20 Bloemendaal, een etui inh. manicure in-1 strumentjes; A. Delissen, Houtvaart 36 Overveen, een muilband; B. Goedhart, Raadhuisstraat 71 Heemstede, een zwarte portemonnaie met inh,; C J. Hana, Oranje Nassaulaan 8 Overveen, een riem; Reijnvaan, v. Lennepweg 6 Aerdenhout, 'n lorgnetj in etui; D. Schuurman, Delftstraat 28 Haarlem, een huissleutel; aan den politiepost te Aerden hout, een jagershoedje; aan de politiepost Noord zeestrand; een sleutel, een kinderschopje, een) roeispaan, een ceintuur; aan het bureau van po litie te Overveen, een huissleutel, een schaar, eenl armband-horloge, een nummerplaat G. 31549, een| kussen, een portefeuille met inh. (Hollandsche en Duitsche geldswaarden), een collier, een dolkmes, een blauwe muts. Komen aanloopen bij: van Baak, Hooge Duinl en Daalscheweg 26 Bloemendaal, een ruwharige] fox-terrier. 0NTVANGf «Ank is 'n Malle hei Engelsch vertaald Brunts. Prijs gebonden m vierkleurendruk f 2.50. Warendorf, Amsterdam. „Schwedenklee's Avon lermann, uit het Duilsch Nahuys. Uitgave van Hol sterdam. „Het levende Hout", d risc-erde vertaling van I gave A. G. Schoonderbee „Op zoek naar 't gelul quay", door Hans Schmii ling van C. v. d. Tonge Schoonderbeek, Laren. H. O. V. Over het den onlangs benoemden sche Orkest Vereeniging, die deze week als solist met het Residentie Orkesi mark, schrijven de bladen De Avondpost. Louis 1 bekenden componist en vertolkte het d-dur cel ci jonge kunstenaar heeft et toon, energie en degelijke Aan deze eigenschappe muzikaliteit en voortreffe Mevr. WARNDER1NK vraagt per 1 of 15 Octobi Hollandsch of Duitsch. Zicli te vervoegen Vi HF.SSELINK", Parallelweg I mendaalschepark, Bloemet gevraagd HUIS met tuin pei f600—f800. Br. ond. lett MAX R. NUNES, Amsterd PENSION voor alle soorten Huisc KLEIST, Houtvaartspad 206 Pijlslaan. Verschillende r den te koop. LAAT UW HAAR WAS: EN KAPPEN BIJ Dames- en Heerenkap Haarwerker Let op liet huis met witte uit! KINDERHUISSINGEL I HAARLEM TELEI Komt U ook kijken nat Reclameaanbieding, Eiken s[ met geslepen randen f 7.50, kusten f 12.90. Ameublement: wollen moquette f31.90. V- I U koopt zie onze spotprijze; Glas in Lood Telefoon 1042 Gevestigd 1892 Als ge weet; Victoria-Water is gezond, hygiënisch, frisch, Waarom zijt ge dan verbruiker Van een drank die minder is? Weet U: dat Victoria-Water in een Liter-schroef-stop-flesch U slechts twee-en-dertig cents kost thuis bezorgd aan Uw adres? Oberlahnstein. Kieuren Witten, Repareere Nieuw Werk. Concurrerend. Jen Begrootingen kost Ean 73/4_ 11 uur Qeen Schelvisch, v'e, Nieuwe Harin Men WOrdt beleefd verz

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2