Nou MAISON HETTY Dames- en Heeren Modeartikelen J. Jongl MODE- Luxe e La P. JOH. E Najaar- Bontjekker HUIS F. VAN ARJOS-TABAK net Mei J. G. W. v. d. POL Jr. Geschikt adres voor Burger-timmerwerk [AAJO OEPKES rroTöOPAxrHT bloemendal OVERVEEN, T 0 0 M E E L. AERDENHOUT. VAN HIER EN DAAR. BROCHURES EN TIJDSCHRIFTEN. DE ADVERTEN' BURGERLIJKE STAND. KERKAGENDA. BLOEMENDAAL. OVERVEEN. AERDENHOUT. HAARLEM. SANTPOORT. zoekt plaat! SCHAAKRUBRIEK. Dierenart; Schotersingel 117 SANTPOORTE DAMES EN OPLEIDING ALS DAG- 1 HAARLEM, K Spor EERSTE KLAS Peau de Groote ver GEVONDEN VOORWERPEN. CARROSSERIE F. J. j HEEREN- GED. VICTORIA-WATER BERICHT C TIMMERMAN EN AANNEMER Bl'daalscheweg 23, SANTPOORT, Tel.22315 7. Toelating leerling tot M.U.L.O. school. 8. Intrekking raadsbesluit van 20 Juni 1924 tot toekenning belooning aan onderwijzers aan den cursus in het Fransch aan de O.L. school te Bloemendaal. 9. Aanvulling AlgemeeneTPolitieverordening. 10. Salaris Gemeente-ontvanger. 11. Aanwijzing van dienstwoningen in verband met de Woninghuurregeling. 12. Adres van den Nederl. Bond van Werklieden in Overheidsdienst inzake toeslagregeling voor de woninghuren. 13. Plaatsing muziektent in het Bloemendaalsche bosch. 14. Inrichting speelterrein aan den Hoogen Duin en Daalschen weg. 15. Verzoek van K. E. Veltman c.s. om, waar mo gelijk, ruiterpaden langs de wegen te maken. 16. Betaling rekening voor verplaatsing stoelen voor concerten der Haarlemsche Orkest Ver- eeniging. 17. Ontheffing bepalingen der Bouwverordening. 18. Ingekomen stukken. 19 Interpellatie-Prinsenberg inzake toekenning van een vergoeding ingevolge art. 102 der L.O. wet 1920 voor den vervolgcursus 1921 der R.K. school te Overveen. XXX Berichten betrekking hebbende op de a.s. Donder dag te houden Raadszitting. In den loop van het jaar 1923 heeft "de Haarlem sche Orkest Vereeniging een zestal concerten ge geven in de verschillende wijken dezer Gemeente en had daartoe noodig behalve de muziektent, die zij zelve verschafte, stoelen voor de muzikanten. Om die stoelen ter bestemder plaatse te krijgen, wendde het bestuur zich tot de Gemeente, met het verzoek om hiervoor zorg te dragen, daar toch de Gemeente een auto te harer beschikking had. Daar evenwel voor het besturen werklieden noodig wa ren en het vervoer niet tijdens de gewone werk tijden kon geschieden, zoodat overwerkuren zou den betaald worden, verwees de betrokken ambte naar (in dit geval de Gemeente-Architect) het be stuur naar de firma Houtgraaf Bolsenbroek, die op billijker voorwaarden dan de gemeente voor het transport kon zorgen. Aldus is gescjiied. Thans moet betaald worden. Hoewel B. en W. aanvankelijk meenden, dat de rekening moest voldaan worden door de Haarl. Orkest Vereeniging, daar die vereeniging de ver plichting op zich had genomen om te zorgen voor muziektent c.a. (waaronder begrepen stoelen), zijn B. en W. echter van inzicht veranderd, daar hen is gebleken, dat het gemeentebestuur destijds aan het bestuur der vereen, toezegging had gedaan, dat de gemeente voor het vervoer zorg zou dragen, met het bovenvermeld gevolg. Op grond, dat dus de Haarlemsche Orkest Ver eeniging geheel te goeder trouw een opdracht aan Houtgraaf Bolsenbroek verstrekte, meenen B. en W., dat de H.O.V. niet de dupe moet worden van een van officieele zijde gedane toezegging, wes halve (B. en W. den Raad voorstellen om alsnog de rekening, in totaal f 102.bedragende, te voldoen. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor om de van de Haarlemsche Orkestvereeni- ging aangekochte muziektent te plaatsen in het Bloemendaalsche bosch op de plaats, in overleg met den heer Leonard Springer daarvoor uitge kozen, zijnde langs het voetpad, dat van de Mol- laan langs den tuin van notaris Wildervanck de Blécourt loopt recht op Hotel Zomerzorg af, een en ander, zooals op de overgelegde situatie is aan gegeven. In de vergadering van 20 Juni j.l. werd beslo ten om aan de onderwijzers, die verbonden waren aan den cursus in het Fransch welke in het ge bouw der openbare lagere school te Bloemendaal werd gehouden, over de jaren 1919 en 1920 een belooning toe te kennen van f 100.per weke- lijksch lesuur benevens f 50.voor het hoofd schap. Hierbij werd het standpunt ingenomen, dat de bedoelde cursus moet worden beschouwd als een, die geheel vrijstaat van de openbare lagere school. B. en W. werden evenwel uitgenoodigd om, alvorens de uitbetaling te bevorderen, aan de Gedeputeerde Staten dezer provincie te vragen, of zij zich met het ingenomen standpunt konden ver eenigen en of een eventueele begrooti'ngswijziging bij hen bedenkingen zou ontmoeten. Als antwoord op het desbetreffend verzoek dd. 23 Juni j.l. ontvingen B. en W. een schrijven, waaruit blijkt dat de Gedeputeerde Staten het ingenomen standpunt niet deelen en waarin zij den Raad in overweging geven, de intrekking van meergenoemd besluit te bevorderen. B. en W. stellen den Raad voor, het ontwerp besluit te bekrachtigen, tenzij de Raad meent •dat deze aangelegenheid in hoogste instantie behoort te worden uitgemaakt, in welk geval aan de Gedeputeerde Staten zal moeten worden be richt, dat het eenmaal ingenomen standpunt wordt gehandhaafd en een begrootingswijziging aan dat Gr. Houtstr.126. Tei. 1760 Wollen-, Zijden- en Maco Ondergoed J HAPTENUISTLAVN fl V OPNAMEN IN EIGEN OMGEVING- College zal worden voorgelegd. Indien de Ge deputeerde Staten deze niet zouden goedkeuren, zou van dit besluit voorziening kunnen worden gevraagd bij de Kroon. De Raad der Gemeente Bloemendaal; Gezien het schrijven van de Gedeputeerde Sta ten van Noordholland dd. 16 Juli 1924 no. 120; Méde gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders dd. 10 September 1924; Besluit: in te trekken het raadsbesluit dd. 20 Juni j.l. tot toekenning van een belooning over de jaren 1919 en 1920 aan de onderwijzers, die verbonden waren aan den cursus in het Fransch, welke in het ge bouw der openbare lagere school te Bloemendaal werd gehouden. Daar de Raad herhaaldelijk aandrong op open stelling voor het publiek van de gemeentelijke ter reinen aan den Hoogen Duin en 'Daalschenweg is de mogelijkheid daarvan nogmaals onderzocht, dit maal door de Grondcommissie en den heer Ir. Jos. Cuypers, die tot de conclusie gekomen zijn, dat de beste oplossing ware indien een deel van het ter rein voor speel- en wandelterrein werd bestemd. Heel het terrein voor het publiek toegankelijk te stellen, achten èn de heer Cuypers èn de hout vester van het Staatsboschbeheer, de heer van Steyn, niet raadzaam. Op grond van bovenvermelde adviezen stellen Burgemeester en Wethouders thans voor om een deel van 'het terrein, op de situatieteekening nader aangeduid, voor het publiek open te stellen en in te richten voor speel- en wandelterrein. Dit deel dient dan behoorlijk te worden afgerasterd om ver nieling van het overige te voorkomen. De kosten, aan een en ander verbonden, bedragen f 2730. Mocht de Raad het voorstel van Burgemeester en Wethouders overnemen, dan verzoeken deze om hun een crediet te verleenen tot bovengenoemd bedrag. Bloemendaalsche Gymnastiek Vereeniging. Bij gunstig weer zullen Zondagmorgen a.s. te 10 uur de onderlinge wedstrijden voor adspiranten der B.G.V. plaats hebben op het veld van den heer Stoop aan de Arnoldslaan. Het program bevat uitsluitend athletiek. De firma B. L. Schaap Jr. Co. Amsterdam, zal vanaf Maandag 15 September tot en met Donder dag 18 September een expositie houden in Hotel ,,Duin en Daal" alhier. Een fraaie collectie Fransche en Weensche japonnen, mantels, mantelcostuums, bont, blouses en hoeden, alsmede tricotage en bontneterie van de eerste Engelsche huizen, zal hier zijn te be zichtigen. Goede vangst. Gebleken is, dat de Bloemen daalsche politie met de aanhouding van J. S., ver dacht van diefstallen uit tentjes aan het Noordzee strand, een bizonder goede vangst heeft gedaan. Uit het nader onderzoek bleek n.l., dat hij de dader is van de in den laatsten tijd te Haarlem en omgeving gepleegde' diefstallen van rijwiel plaatjes. Een speciaal hiervoor vervaardigd werk tuig werd op hem bevonden. De plaatjes werden in een café te Haarlem van den hand gedaan en door de caféhoudster weder aan bezoekers tegen veel verlaagden prijs verkocht. Ook deze juffrouw is, als verdacht van heling, aangehouden, zoomede verschillende koopers. Het vertrek der familie Monnik. Donderdag avond nam de Gereformeerde gemeente alhier in eene bijzondere bijeenkomst afscheid van de familie Monnik; na gezang en gebed werd de familie namens de gemeente en ook namens hem- zelven als predikant, buurman en vriend hartelijk toegesproken door Ds. Brussaard, die tenslotte namens de gemeente aan de scheidenden een af beelding der kerk aanbood in een zeer goed ge slaagd tegelschilderij. Mr. Monnik werd ook met erkentelijkheid als voortrekker geschetst door een der heeren betrokken bij den arbeid der Gerefor meerden in Santpoort. Na gebed en slotzang werd den aanwezigen gelegenheid gegeven de familie Monnik de hand te drukken; het was een avond vol ernst en wijding, die bij velen een onuitwisch- baren indruk zal achterlaten. Voor de ouders van mevrouw Monnik, den heer en mevrouw van Schelven, die mede aanwezig waren, en die allicht hunne dochter persoonlijk hier niet wederzien, als haar wacht, wat een ieder die haar kent haar toewenscht, een leven vol zegenenden arbeid en eigen voorspoed, en voor andere groote en kleine vrienden van de familie was het een avond van oefening in geloofstrouw en zelfbeheersching, maar zoo nu en dan kwamen de tranen even voor den dag. Mr. Monnik allen hartelijk dankzeggende, schetste zijn komen te Haarlem, later naar hier, en zijn op 'de bonnefooi (de 'bonne foi op goed geloof) heentrekken naar een nieuw vaderland, omdat hij dit nu voelde als zijn roeping en dat hij christelijker noemde dan Nederland en waarheen naar hij verwacht hem nog wel anderen zullen volgen. De familie Monnik heeft zich te Bloemendaal in veler harten een blijvende plaats veroverd. Ons aller beste wenschen vergezellen haar. Gunning. Het schilderwerk aan de woningen van de wcningbouwvereeniging „Bloemendaal" is gegund aan de firma Oorschot en Lelieveld te Aerdenhout voor f 1946. tevens als catechisatiekamer dienst kan doen De zaal voor de godsdienstoefeningen biedt plaats aan ongeveer 120 personen. Het meubilair bestaat uit eenvoudige maar stevige stoelen met rieten zittin gen. Recht tegenover den ingang geeft een breed pad toegang tot den mooien catheder. Het daglicht kan in voldoende mate toetreden. Voor de kunst verlichting zijn eenige electrische gloeilampjes aangebracht. Langs een houten trap komt men op de gaanderij. Hier staat in den hoek een harmonium, dat een voldoende klanksterkte heeft. Hier is tevens plaats voor een zangkoor. Verder is op de bovenverdieping een zit-slaap- kamer voor de wijkzuster. Het ligt namelijk in de bedoeling, hier ook een wijkverpleging te stich ten. 'Onder veel belangstelling werd te 8 uur de bij eenkomst door den heer v. d. Water geopend, waarna een zangkoor het motet „Danket dem Herrn" zong. Het Largo uit het vioolconcert van Bach voor twee violen en orgel werd op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Mej. Betty Dijkstra zong vervolgens de aria uit het oratorium „Elias". Als altijd kwamen wij weder onder de bekoring van haar lieflijk, helder stem geluid. De heer J. Kerkhoven, lid van de gebouwcom- n.issie, nam het woord. Hij dee'd dit, zoo z.i hij, niet zonder eenigen schroom, want oorspronkelijk zou dit geschied zijn door Dr. Bierens de Haan. Deze was evenwel door zijn werkzaamheden aan de Internationale School voor Wijsbegeerte te Amersfoort verhinderd, de openingsrede uit te spreken. Spreker bracht dank aan den architect en den aannemer met zijn staf, die zulk een mooi gebouw hebben afgeleverd. Verder bracht hij dank aan allen, die tot den bouw hebben bijgedragen en droeg het tenslotte over aan het bestuur van den Kring. Hierbij bracht hij speciaal hulde aan den heer A. P. v. d. Water, die den stoot tot den bouw had gegeven en er ijverig voor had gewerkt. Spreker eindigde met den wensch uit te spreken, dat dit gebouw zou strekken tot bevordering van het geestelijk leven in Aerdenhout en Bentveld. De heer v. d. Water aanvaardde dit gebouw namens het bestuur in grooten dank en bracht daarbij hulde aan de gebouwcommissie, aan wie hij verzocht, haar werk nog niet als geëindigd te willen beschouwen, maar haar belangstelling aan dit gebouw te blijven geven. Den lof, dien de heer Kerkhoven aan hem had toegezwaaid .bracht hij over aan Ds. Trouw, die zooveel tot de totstand koming van dit gebouw heeft bijgedragen. Spre ker bracht aan verschillende personen dank, o.a. aan den heer Bunge, die zijn oranjerie gedurende vele maanden voor de samenkomsten had beschik baar gesteld; aan den architect, die zijn groote krachten geheel belangeloos aan den Religieusen Kring heeft gegeven; aan den aannemer, die met zijn mannen zoo bijzonder snel gewerkt heeft; aan de vele dames en heeren in Aerdenhout, die zoo flink financieel gesteund 'hebben; aan de Doops gezinde gemeente te Haarlem (speciaal den heer Loosjes), die er voor gezorgd heeft, dat op voor- deelige wijze de eerste hypotheek op het gebouw verkregen werd, zoodat er geen financieele zorgen zijn. Ook de heer v. d. Water uitte tenslotte den wensch, dat het geestelijk leven hier tot grooten bloei mocht komen. Mejuffrouw Dijkstra zong achtereenvolgens „Gij badt op eenen berg alleen", van Catharina van Rennes; „Heer Jezus heeft een hofken" en „Hoe groot o Heer" van Valerius. Als de plaats van samenkomst dit niet belet had, zou haar jubelende zang stellig met een dankbaar applaus beloond zijn. Na het met veel gevoel voordragen van het Adagio en het Largo uit de Viool-sonate van Bach zong het zangkoor ten slotte nog eenige liederen. ZANG. 3 Abonnementsconcerten. Het Concertbureau Vernout deelt mede, dat door de steeds toene mende belangstelling voor de concerten te geven door Mia Peltenburg, sopraan, Willem en Hendrik Andriessen, piano, deze artisten besloten hebben in het a.s. seizoen een serie van 3 concerten te geven in den Stadsschouwburg, Wilsonsplein, op Vrijdag 24 October 1924 Liederenavond Mia Pel tenburg Hendrik Andriessen; Vrijdag 9 Januari 1925 Klavieravond Willem Andriessen; Donderdag 5 Maart 1925 Kamermuziekavond Mia Peltenburg, Willem en Hendrik Andriessen. Op dezen laatsten avond zullen werken voor 4 handen of voor 2 klavieren ten gehoore worden gebracht. Om iedereen in staat te stellen deze concerten bij te wonen is de abonnementsprijs zéér laag ge steld en wel f 4.plus rechten voor 3 concerten. Bovendien is een beperkt aantal plaatsen op de gaanderij beschikbaar a f 3.plus rechten voor de 3 concerten. Voor ieder concert afzonderlijk zullen de entree prijzen aanzienlijk hooger zijn. Het Schouwtooneel. Tempora mutantur. In hoever dit stuk inzonderheid een „spel van dezen tijd" is en niet van alle tijden, waarin im mers voortdurend twee beginselen, innerlijke waar achtigheid en uiterlijk fatsoen tegenover elkander staan, behoeven wij hier niet uit te maken. In elk geval levert het gegeven hier stof tot sterk gecon centreerd spel, dat in Stine van der Gaag als Jane, de verpersoonlijking van het echte, oprechte levensbeginsel, zijn hoogtepunt bereikt. Deze actrice heeft hier gelegenheid, haar volle begaafd heid te toonen, en zij heeft hiervan alle gebruik gemaakt. De figuur van dit meisje, dat de tegenpartij er aan herinnert, hoe in een liefdestragedie er twee belanghebbenden zijn en niet louter één, n.l. de man, is door den schrijver Jules Eckert Goodman kloek en kantig geteekend. De overigen, behalve Dick, de traditioneele „vrije Amerikaan", waren wel eens wat vaag, gelijk trouwens de geheele psychologische opzet. Co Balfoort speelde deze succes-rol vlot en genoegelijk. Carel Rijken was als Harry weer de stereotiepe slappe jongens figuur. Hij kwam in deze creatie ditmaal geheel tot zijn recht. Jettie van Dijk- Riecker, die zich wel zeer verleidelijk had gecos- tumeerd, had het met haar niet overal even door zichtige rol moeilijker; het ouderpaar Ko van Dijk en mevr. Van der Horst—van der Lugt Melsert biacht vooral in het eerste bedrijf soms ontroe rende oogenblikken. Alles tezamen genomen hebben wij hier een de gelijk en boeiend stuk, dat alle aandacht verdient, zoowel om den inhoud als om de compositie. Jam mer alleen, dat het slot, waarin Dick met een hu welijksaanzoek komt, veel van den indruk bederft. Wanneer men het scherm liet zakken, zoodra Jane en Dick ironisch hebben geconstateerd, dat „ze niet terug zullen komen" en besluiten, niet langer te wachten, zou het stuk aan kracht en logica winnen. C. TE KOOP AANGEBODEN HEEREN- (biberette-voering en kraag). Te zien, ook des Zondags, KLEINE HOUT STRAAT 99 rd„ HAARLEM. KUNST. KEinermuziekuiitvoeringen van Toonkunst. Het bestuur der Haarlemsche afdeeling van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst deelt mede dat in het a.s. seizoen de volgende vier ka- mermuziekavonden in den Stadsschouwburg zullen worden gegeven: op Vrijdagavond 17 October 1924 Liesel von Schuch, le sopraan aan de Opera te Dresden; Woensdagavond 5 November 1924 Chail- ley Kwintet; Maandagavond 12 Januari 1925 Jacques Thibaud, viool, Maandagavond 16 Febr. 1925 Capet Kwartet. (Te laat voor ons vorig nummer ingekomen.) Zoo heeft dan Vrijdagavond (5 Sept.) de opening plaats gehad van het lieflijke gebouwtje dat daar zoo vlug is neergezet door den 'heer J. B. Sluiter, aannemer alhier en waarvan de plannen zijn ont worpen door den heer P. Smits, architect alhier. Het gebouw is op een zoo gunstig mogelijke plek gebouwd, zoogenaamd in het centrum. Een flinke tuin eromheen versiert het. Links van den ingang is een bestuurskamer, die j „Kunst aan het Volk", Ons wordt verzocht het volgende te plaatsen: Men deelt ons mede, dat het aantal abonnemen ten op de 5 kunstavonden, de laatste week sterk is toegenomen, en nog steeds komen er aanvra gen, bij tientallem per dag, wat trouwens heel be grijpelijk is, ge;rien den geringen toegangsprijs en het gehalte dex bedoelde avonden. Het 'bestuur kon dan ook zonder bezwaar be sluiten, de seri;e te doen doorgaan. Met vreugde en goeden moed is het aan het werk getogen voor de toebereidselen tot den avond, aangekondigd voor October, nl, dien van Evert Cornelis en Fran cis Koene. Het is dus gebleken, dat er voor deze vereeni ging plaats is in Haarlem; men mag verwachten, dat zij weldra een instelling van groote beteekenis zal zijn en dat ze overeenkomstig de bedoeling van de oprichters, zeer velen in de gelegenheid zal stellen, kunst ',te genieten en er krachtig toe zal medewerken, de n kunstzin op te wekken en te ontwikkelen. Men kan zich nog opgeven voor abonnement bij het secretariaat, E mmalaan 5, Overveen, maar men doe het spoed, tg, om niet achter het net te visschen. Slechte betalers, Men vindt ze schier overal de menschen die misbruik maken van anderman's soliditeit, zoowel in de groote handelswereld, als onder de „gewone luijden". Zelden leest men er iets van, allerminst geeft men een middel aan de hand om dit chronische euvel te verhelpen, hoog stens nemen we gevolgen waar in de juridische wereld, als zulk slag van menschen voor „de balie" komt. Toch zagen we dezer dagen bij een bezoek aan een naburige gemeente, in een winkel een schilderij hangen die onwillekeurig onze aandacht trok, want er stond een gedicht op van een oude vrouw, die daarin een middel aan de hand doet 'hoe men slechte betalers kan mijden en toch als cliënt behouden: Hier volgt het: „Als mij een klant te borgen vraagt, Dan borg ik niet, want dat wekt toorn, Borg ik wel, zoo's geld en klant verloorn! Hoe moet men het toch maken, Om geld noch klanten kwijt te raken? Niet te borgen is het best, Dan houdt men geld en klant ten lest!' Men beproeve het maar eens in praktijk te brengen. Het nummer van 4 Sept. van het Fotoblad Focus ■bevat: Een verhandeling over ;het gebruik van de ach- tc-rlens, voorzetlens en télé-objectief met illustra ties door Fr. Willy Frerk. 'Het gebruik van autochroomplaten. Een artikel over het carbro-procédé, wat gewijzigd veel beter resultaten geeft, door L. H. J. Becter. Het vervaardigen van een vergrootingstoestel met gereflecteerd licht, verduidelijkt met ieeke- ningen, door Foornvliet. Agenda van de jaarl, algem. vergadering der N.A.F.V., opening van het seizoen 1924/'25. Opgave van verschillende tentoonstellingen, Eenige foto's van W. van Zanen. is verkrijgbaar bij de Heeren: P. J. DE ZWART, Bl'daalscheweg 24 W. FAAS, Bl'daalscheweg 283 C. LINNEKAMP, Verbindingsweg 3 F. v. d. ENDEN, Jan Gijzenvaart plaat G. 18621; aan het bureau van politie te Over veen, driehuissleutels, een schoolagenda, een cahier, een hoes van een auto, een rozenkrans, een jekker, een double kinderhorloge, een horloge ketting, een signaalhoorn. Komen aanloopen bij: Mulder, Bloemendaalsche- weg 36 Bloemendaal, een bruin hondje met Haar lemsche belastingpenninlg; Cornet, Veldlaan 51 Aerdenhout, een jonge hond. GEBOREN: d. van J, Kool en M, H. van Keulen, d van J, C. Selhorst en J. Zijp; z. van L, War merdam en J. A .Koeleman; d, van D. Verduin en Ch. Portegies; d. van A. Stoop en L, M. M. M. Fuchs. GETROUWD. L. J. van der Valk en I. M. Carp. P. Meiman en C. M. van Houten. Zondag 14 September. NED. HERV. GEMEENTE, voormidd. 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. JONGELIEDENSAMENKOMST in 'gebouw „Maranalha" des voormiddags 10 uur, Ds. W. A .Hoek, Amsterdam. GEREFORMEERDE KERK, voormidd. 10 uur, Ds. J. D. Wielenga, van Hoofddorp, n.m. 5 uur dezelfde. LOCAAL OPENBARE SCHOOL, voorm. 10 uur, de heer K. Koopman. REGILIEUSE KRING AERDENHOUT, Huize „Kareol", van Lennepweg, v.m. 10.30 uur, Geen dienst. VEREEN. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN v.m. 10 uur, ingang Jacobstraat. Ds, A. Trouw. NED. HERV. GEMEENTE, voormidd. 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Jezus zien". Joh. 12 21. EVANGELISATIE des voormiddags 10 uur, Geen opgaaf ontvangen. GEREFORMEERDE KERK, in het gebouw „Bethel", Wüstelaan, v.m. 9.45 uur, Leesdienst- n.m. 5.30 uur Leesdienst. *- GEVRAAGD een in ceii klein ge/invet uren. Zonuags vrij. Aan te melden: Mev HUIZEN, Verlei gde K P'ieniendaal. W JUFf-KOUW niet 1 kind jn een net Chr. gezin, nuder overeen te kom Br. No. 9720, Bur. v Een sedert jaren t daal gevestigde firma nn of later, of gedeelte van huis, g kantoren. Gewenscht vier vertrekken met e ruimte. Stand onverst noodig kan gewacht bouw of verbouw. Ko gesloten. S Aanbieding No. 971 dit blad. ORGELLESSEN aar Conditiën f 4 per f| 1.per les ptr weel |Br. No. 200, Bur. v. i Oplossingen, enz. te zenden aan den Schaak redacteur van dit blad, Bloemendaalscheweg 42, Bloemendaal. Probleem No. 60. Dr. A. G. O 11 a n d, Utrecht. Spreekuur 1—2 Nog eenige Dames en korten tijd haar eigen volgens Fransche, Wei Extra Cursus voor Dan volgens prachtige pas maanden, (Snel-cursus t A At Suntpoorterstraat 30 (K Patrön SPEC Terug te bekomen bij: P. E. van Riessen, Bloe mendaalscheweg 67 Bloemendaal, een vulpen; J. iBcrsee, Zuid-Polderstraat 8 Haarlem, een jongens jasje, waarin een pet; Koopman, Noorder Stations weg 18 Bloemendaal; een bloedkoralen ketting met gouden slot; H. Beekman, Bloemendaalscheweg 109 Bloemendaal, een sjaal; Tillema, Parkweg 12 Bloe mendaal, een doos schrijfpapier; v, d. Plaats, Rus- tenburcherweg 6 Bloemendaal, een pakje hand werk; C. Terol, Zeeweg 38 Overveen, een klein goud ringetje; van Delft, Boekenrodeweg Aerden hout, een gummistok; H. de Jong, Zandvoorterweg 27 Aerdenhout, een ceintuur en een lipssleutel; H. Toornent, Boschlaan 6 Bloemendaal, een dop van een auto-as; Handgraaf, Bloemendaalscheweg 61 Jan Gijsenvaart, een zwarte mantel; P. Koelemij, Noordertuindorplaan 19 Overveen, een zilveren halsketting; politiepost Aerdenhout, een nummer- Mat in drie zetten. Stand der stukken; Wit: Kh3, a6, c6, g4 Zwart; Ke3, a5, e4. Wij zullen het schaakseizoen openen met een compositie van den meester van den Nederland- schen Schaakbond. Wederom een voorbeeld, dat ook zeer sterke schaakspelers zich interesseeren voor de probleemcompositie. Oplossing Eindspelstudie No. 11. K. A. L. K u b b e 1, Stand der stukken: Wit: Kh3, a6, b5, c6, g4. Zwart: Ka7, Ld3, a5, f5, f7. I.c6c7, f5 X g4f; 2. Kh3 X g4 (op andere Koningszetten houdt Zwart den pion door Ld3f5 tegen), Ld3c4; 3. c7—c8 Paard Ka7—b8; 4, a6- a7f en Wit wint, want op 4...., Kb8a8 volgt] Pc8b6f en op 4...., Kb8b7; 5, Pb8d6f, be-1 nevens P X L Nederlandsche Schaakbond. Op Zondag 14 September a.s., te 10 uur v.m-, zal ten huize van den heer Mr. Max Levenbach, I Prinsengracht 679, Amsterdam, een vergadering I plaats hebben der gedelegeerden van Schaakclubs, I aangesloten bij den N.S.B, Aan de orde zullen I komen de bespreking van het Competitie-regie-1 ment 1924/'25 en de instelling van een permanente I propaganda-commissie voor Noord-Holland. Specialiteit in Bestel- en Vr; Tel. 1390 t o. het Weet U: dat Victoria Water uit natuurkracht is ontstaan? Weet U: dat Victoria-Water dikwijls wond'ren heeft gedaan? Weet U: dat Victoria-Water in een Liter-schroef-stop-flesch U slechts twee-en-dertig cents kost thuis bezorgd aan Uw adres? Oberlahnstein. V(

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2